Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111501) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Egyelőre csak tervezési fázisban tartok (jobb esetben év végén lesz), de:
Vega64-es géphez keresek egy 650-700W körüli tápot, ami:

- halk
- minőségi belsős, gold hatásfok
- legolcsóbb ajánlott

Vagyis tudnátok ajánlani pár típust a legolcsóbbtól kicsit drágábbig? Nincs kőbe vésve a keret (ez sok mindentől fog függeni), ezért érdekelne több lehetőség is :)

(#111502) mghltm válasza TomiLi (#111497) üzenetére


mghltm
addikt

amig garancias a tapegyseg, addig nem kell aggodni

a tapod kepes passziv mukodesre ( nem kapcsolhato ), ezert ventivel felfele erdemes beszerelni a hazba, igy ha nem is forog a venti, a fizika segit eltavolitani belole a felmelegedett levegot. viszont ennel a haznal erre nem latok lehetoseget, csak ventivel lefele tudod berakni.

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#111503) TomiLi válasza mghltm (#111502) üzenetére


TomiLi
addikt

Az a gond, hogy a Phanteks P300-ba nem lehet ventivel felfelé tenni a tápot, mert ott zárt (takaró lemez van rajta)

Inkább cseréljem le a tápot egy folyamatos ventilátor működésűre? :B

Bogyóka

(#111504) Hunork válasza -FreaK- (#111501) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Mi a legolcsóbb? :)
35k alatt ezek, árban lefelé, mindegyik Gold, ahol nem írom, teljesen moduláris:
EVGA G3 / GQ 650W
SEASONIC Focus Plus 650 Gold 650W (alza oldalán 10 év garival!)
SEASONIC Focus Plus 650 Platinum 650W (ez inkább 36-37k körül)
SUPER-FLOWER Leadex II 650W
FSP Hydro G 650W ez fix kábeles!

Plusz: BE QUIET! Pure Power 10 700W CM ez Silver, nagyon halk, félmoduláris, nagyon ajánlott!

TomiLi: ok, a lényeg, hogy ventivel lefelé legyen. Hogy friss levegőt szívjon be a táp. Bár én nagyon nem szeretem, ha takarva van, mert csak fő szegény...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111505) -FreaK- válasza Hunork (#111504) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszönöm!

Úgy értettem, hogy a legolcsóbb ami már ajánlott ilyen feltételekkel, illetve attól felfelé árban :)
Reméltem, hogy lesz valami 20 körül is, nem tudom, hogy lesz-e keret rá 30körül, az majd kiderül.
Nem kell amúgy a modularitás, elég nekem a fix kábelezés is.

szerk.: csináltam egy ilyen szűrést iPon-on, 24e Ft-ig, van egy rakat, de nem tudom, hogy ezek körül van-e ami ajánlott egyáltalán, meg halk meg ilyesmi :)

[ Szerkesztve ]

(#111506) TomiLi válasza Hunork (#111504) üzenetére


TomiLi
addikt

Félre értesz! :R Nem azon van a hangsúly, hogy szereljem be a tápot (evidens, hogy lefelé a venti, legalább az aktív üzemmódban tudjon levegőt szívni)
Inkább az lenne a "nagy" kérdés, hogy bírja-e így a hosszú távú üzemet (amit Te is említesz: "fő szegény", vagy menjek biztosra és vegyek egy olyat ami aktív hűtésű. :B

(Balf@sz voltam, mert erre a problémára csak utólag gondoltam, amikor már megvettem a házat is, meg a tápot is.. :U )

Bogyóka

(#111507) -FreaK- válasza -FreaK- (#111505) üzenetére


-FreaK-
veterán

Találtam közben egy ilyet, hogy THERMALTAKE TR2 S 700W, ami ~19e Ft, és egy tesztet róla, amiben elég jól szerepelt, de inkább az itteni szakikban bízom, hogy mit mondanak :)

(#111508) Hunork válasza -FreaK- (#111507) üzenetére


Hunork
veterán

Hááát. Az egy sima 80+ táp, semmi extra. Ha csak a pénz számít, és esetleg tudsz mellé rakni, akkor inkább ne ezt. 20 ezer alatt főleg nem találsz Gold hatásfokú, minőségi belsővel rendelkező ekkora teljesítményű tápot. :(
A Vega 64-el is elég egy jó 600-650W táp, nem kell feleslegesen túlméretezni. :N

Alább pár lehetőség 26k -tól lefelé:
FSP Raider II 650W Silver
COOLERMASTER G650M (RS650-AMAAB1-EU) Bronze
CORSAIR CX650M 650W Bronze
CHIEFTEC APS-650CB 650W Bronze
Mindegyik jobb, minőségibb, mint a TT táp.
Esetleg az FSP HYPER S 700

TomiLi: igen, sokan benéznek ezt-azt. Egy zárt helyre én sem ajánlom a félpasszív megoldásokat, vagy igen, ha kapcsolható, és inkább menjen a venti benne szépen, halkan.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111509) -FreaK- válasza Hunork (#111508) üzenetére


-FreaK-
veterán

Oksa, köszönöm! :R

Még egy kérés: tudsz mutatni esetleg egy hatásfok görbét valamelyik táphoz? csak, hogy jól méretezzem kb. :)

[ Szerkesztve ]

(#111510) Hunork válasza -FreaK- (#111509) üzenetére


Hunork
veterán

Hát ezt most nem igazán értem.
Az i5-6600K legyen a kerekítés miatt 100W, a Vega 64 300W, az egyebek 50W, és a tartalék 50W. Ehhez minden görbe nélkül elegendő egy minőség, korábban említett 650W táp, ami legalább Bronze legyen. De még egy Gold 600W is elég, de ebben az ársávban ilyen nincs.
Ezért is volt legelöl a Raider II, mert az Silver. A hatásfokról itt olvashatsz bővebben: [link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111511) MMIX válasza colos890721 (#111444) üzenetére


MMIX
addikt

A felső egy csak az EU-ba gyártott költség csökkentett GMN (23V only verzio a HMN) vagy "mini" Hyper. (festve, dobozolva a GMN)
Csak 230-240V (elég vékony remélhetőleg csak tájékoztató jellegű) van a címkén és csak egy fizetős plecsni, a CE.
Mínusz varisztor , vezeték gyűrű a fémlemeznél, plexilap a nyák alá. (ami nem kell feltétlen bele)

Az alsó táp nyáklapján látszik , hogy ez a valamikori terv szerinti Hydro 230V EU80+ amit most HD Seriesként árulnak. Ez az OEM verzió, amit ide gyártottak az EU-ba. (szerintem)

Szemre, semmi bajuk, olcsók pláne a többi hasonló áru táphoz képest.

"És mi a vélemény a 250-60HHN"
-Ez meg a régi jól ismert GHN, 230V only verzió kevés csatlakozóval.
Annyi véleményt találhatsz a GHN-ekről amennyit akarsz.

Melyik a jobb? Nehéz lenne sorba állítani. Az ára és a csatlakozói alapján választanék, vagy ha a HHN-ben van varisztor, plexilap. (nem tudom nincs előttem belső kép)

[ Szerkesztve ]

(#111512) -FreaK- válasza Hunork (#111510) üzenetére


-FreaK-
veterán

Csak szeretem minden irányból körbe járni a dolgot :) azért kérdeztem csak, hogy ha lehet, akkor a gép játékok alatti fogyasztására lőném be a hatásfok csúcsot (sacc/kb csak), nyáron minden W megspórolt hőnek örülnék :) mondjuk, akkor meg érdemesebb lenne áldoznom a jobb hatásfokra, tudom..

Közben a Corsair CX650M-ről találtam egy tesztet, benne hatásfok görbével, aszerint tök jó egy 650W-os. (Vega topicban vannak fogyasztás mérések, azt vettem alapul)

Más kérdés:
Tegnap raktam a gépembe egy gyári tuningos RX 580-at, majd volt pár fagyásom, az egyik rögtön gép restarttal. Felmerült, hogy esetleg a tápom (Be Quiet! 400W L8) kevés hozzá, mit gondoltok erről? Épp írta valaki, hogy ez osztott 12v ágas lenne? Simán számolgatva simán bele kéne férjen a gépem fogyasztása a 400W-ba, de ha tényleg osztott a 12-es ág, akkor lehet gond?
Előtte egy gtx970-em volt, azzal nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#111513) Hunork válasza -FreaK- (#111512) üzenetére


Hunork
veterán

Az igaz, hogy osztott 12V ágas, de azért a 300W-ot veri az RX-el is, főleg, ha megy a tuning a procin. :K Ilyen konfighoz a minőségi 450W-ot szoktuk mondani. És azért a 970 elméleti full tdp-je kevesebb, kb. 40W-al.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111514) syberia válasza -FreaK- (#111512) üzenetére


syberia
veterán

A mostani konfigurációd értékét és teljesítményét figyelembe véve én egy FSP Hydro X 550W Gold tápot tennék, szerintem ennek van most a legjobb ár/érték aránya.

A kérdésedhez: elvileg elé kell legyen, de a használt tápok nem minden esetben tudják a gyári értékeket hozni, a kondenzátorok állapota nagyban beleszól a stabilitásba. FSP belső bár nem fog vele elfüstölni, nem mondanám csúcskategóriásnak. Biztosra egy 500-550 wattossal tudsz menni.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#111515) Hunork válasza syberia (#111514) üzenetére


Hunork
veterán

Ez igaz, de RX Vega 64 megy majd bele. Önmagában 300W tdp-vel... :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111516) syberia válasza Hunork (#111515) üzenetére


syberia
veterán

Nem olvastam vissza eléggé, annak tényleg kell a kakaó. :D

https://howbad.info/

(#111517) VTom válasza Hunork (#111424) üzenetére


VTom
veterán

Milyen kuponra gondolsz Alzánál? :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#111518) -FreaK- válasza Hunork (#111513) üzenetére


-FreaK-
veterán

"Az igaz, hogy osztott 12V ágas, de azért a 300W-ot veri az RX-el is.."

Mármint ezt úgy érted, hogy eléri az egyik ág terhelhetőségét, szóval lehetséges, hogy ez a gond?

Igaz, hogy csak pár hétig lesz bent most az 580 (öcsémé), de lehet hogy előre kell hozzam akkor a tápvásárlást.

(#111514) syberia: A tervezett Vega64 miatt már néztünk egy 650 körüli tápot itt feljebb :)

[ Szerkesztve ]

(#111519) mghltm válasza VTom (#111517) üzenetére


mghltm
addikt

vasarnapig volt felhasznalhato egy kupon, ami 2000-es kedvezmenyt adott 20000 feletti vasarlas eseten

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#111520) VTom válasza mghltm (#111519) üzenetére


VTom
veterán

Ja, tényleg, láttam a TV-ben. Köszi! :R

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#111521) herrkoser válasza -FreaK- (#111518) üzenetére


herrkoser
tag

Vegához kapcsolódóan érdekesség lehet, hogy mérések alapján egy Vega 56 a 64-es biosával, +50% power limittel és némi alulfesszel is 2-3%kal fogyaszt kevesebbet a Ref 64-nél, így oda is célszerű 600-650es táp.

(#111522) VTom


VTom
veterán

Mennyire ajánlott táp a Seasonic Focus Plus 750W Gold?
Sejtem a választ, de gondoltam azért megkérdezem :)

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#111523) Hunork válasza VTom (#111522) üzenetére


Hunork
veterán

Ajánlott, bár kevés még a tapasztalat, inkább a kisebb teljesítményűek a kelendőek. Viszont ha azok pozitív tapasztalataiból indulunk ki, akkor nem kell aggódni. :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111524) DR|FTK|NG válasza VTom (#111522) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Teljesen. :K

(#111525) Hunork válasza -FreaK- (#111518) üzenetére


Hunork
veterán

A tápod max (elméleti) teljesítménye 360W, és nyilván az évek múlásával ez a szám csökken. Az osztott ág nem azt jelenti, hogy nem bírna el egy erős rendszert, ez tévhit. Nekem is osztott 12V ágú tápom van, és nem volt gondja a GTX1080Ti-vel sem. Az ágankénti terhelhetőség a fontos, de szerintem nálad egyszerűen nem bírja már a teljes rendszert, főleg ha húzva van a 6600K.
Az említett Silver hatásfokú 650W Raider II meg egyágas, így az esetben ezen már végképp nem kell aggódnod.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111526) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Ipon írt 2 hónap után, hogy a garanciális Seasonic Platinum Series 520 tápot amit garanciában küldtem vissza nem tudják megjavítani és kicserélni sem. :Y Levásárolhatom a táp árát vagy visszaadják az árát.

Itt nekem 1-2 dolog nem világos.
1. mért nem tudják kicserélni hiszem még kapható ez a táp. Fenn van az oldalon.
2. Ha levásárolhatom akkor milyen értéken a mostani értékén ami 61K vagy amin vettem kb 45K gondolom az utóbbi.

Ha levásárolom és megint ilyen tápot veszek akkor ki kell fizetnem a különbözetet a mostani és az ár között amikor én vettem? Hogy van ez ?

Akkor hol van kicseszett 7 év garancia 2 év után elpusztult és cseszhetem. Engem nem érdekel, hogy most mennyi az ára, és mért nem cserélik ki ha lehet még kapni ?

(#111527) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok!
Ha a tápon csak 1 darab CPU 4 pin-es kábel van, de az alaplapon 8pines aljzat van, akkor menni fog az alaplap rendesen? Vagy venni kell atalakitot?
h61m alaplap
CHIEFTEC GPS-400A8 400W
tápegysegrol van szo.

(#111528) MMIX válasza Nyuszo01 (#111527) üzenetére


MMIX
addikt

Nem kell venni. Manualban írják, hogyan kell bekötni a 4pin-est. 28. oldal.

(#111529) Nyuszo01 válasza MMIX (#111528) üzenetére


Nyuszo01
tag

Hm Milyen rendes vagy. Koszonom szepen, a segitseget. Neztem a kepen akkor a jobb szelebe dugom gyakorlatilag.

(#111530) Hunork válasza Khaosz55 (#111526) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát ez nem szép történet. Az ár amúgy a vásárlási ár, ez biztos. Ha nem fogadod el az ajánlatukat, akkor kezdeményezhetsz vitarendezést, ezt a főoldalon alul találod meg. Nyelvet választasz, és végigmész a lépéseken. Biztos nem egy nap lesz, de ha fontos neked, akkor szánd rá az időt és energiát. Amúgy én egy másikat kérnék helyette, mármint másik típust, ha ezzel ilyen gond akadt.

Hasonló kaliberű tápok az eredeti ár körül:
SUPER-FLOWER Leadex Platinum 550W
BE QUIET! Dark Power Pro 11 550W Platinum
BE QUIET! Straight Power 10 600W CM Gold
SEASONIC Focus Plus 550 Gold 550W
CORSAIR RMx Series 550W
EVGA G3 550W Gold

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111531) -FreaK- válasza Hunork (#111525) üzenetére


-FreaK-
veterán

Értem, köszönöm. Megint volt egy fagyásom (feltöltöttem YT-ra), szerintem ez nem szoftver hiba lesz (beta a driver), hanem vagy a kártya hibás, vagy tényleg a táp kevés. Szerinted? Okozhat ilyet a nem megfelelő tápegység?

Minden esetre lehet hogy holnap táp rendelés lesz belőle, most a Seasonic FOCUS Plus 650W Gold (SSR-650FX) a kiszemelt, látom itt írtátok korábban, hogy valószínűleg jó ez is, egy teszt is jókat ír róla.

(#111526) Khaosz55: jogszabály szerint úgy tudom, hogy a vételi árat kell vissza adják vagy azt vásárolhatod le, szóval itt nincs semmi gond. Kérd vissza a pénzt, vedd meg akár ugyan azt is, és még pénzed is marad. Illetve még egy lehetőség, hogy a gyártónak írsz, lehet hogy ők szó nélkül kicserélik neked.

[ Szerkesztve ]

(#111532) t.imi válasza Khaosz55 (#111526) üzenetére


t.imi
addikt

1. Csak tippelek. Van közte x forint különbség, ennyi lehet beszerzéskor is. Ezt nem akarják benyelni (?) Ha van a listán és rendelhető is, adniuk kellene.

2. Természetesen amennyit fizettél annó, annyit vásárolhatsz le.
1 pont, ha rendelhető, nem akarnak bukni 1x k-t.

De, ez csak az én véleményem. GYIK-ban benne vannak a jogaid is az ipon oldalon.

(#111533) Hunork válasza -FreaK- (#111531) üzenetére


Hunork
veterán

A videó nem érhető el. :(
Jó lesz az a Seasonic. :K
De van még pár plusz, amit nem említettem:
FRACTAL DESIGN Edison M 650W Gold, moduláris
CORSAIR RM650i 650W Gold, moduláris
SUPER-FLOWER Leadex II 650W Gold, moduláris
Viszont mindegyiknél kevesebb a garanciális idő. :((

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111534) -FreaK- válasza Hunork (#111533) üzenetére


-FreaK-
veterán

Bocs, privátra volt állítva, azt hittem a link ellenében azért nézhető, de itt látható már.

Oksa, köszi, lehet az fog dönteni, hogy mit tudnak a leghamarabb kiszállítani :)

(#111535) Khaosz55 válasza Hunork (#111530) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát nem tudom mit csináljak.
Azóta vettem tápot mert kellett. Valami 15K-s zöld ventis csodát. Valahogy ezután tök mindegy mit veszek lehet akármilyen csúcs táp. Vagy egy dark power veszek, vagy vissza kérem az árat. Cégre lett vásárolva így ha vissza kérem az árát az bevételnek számít. Megkérdezem a könyvelőt.

10K-s tápjaim sosem mentek tönkre erre a csúcs táp meg behal 2 év múlva...

Vitába nem fogok keveredni, nincs rá időm meg türelmem, csak ennyit ér a gari ez egy csalódás, jogosan elvárhatom, hogy kicseréljék ha még mindig forgalomba van erre ez van.

Azért megkérdem mi a szarért nem cserél ki...

(#111536) Praston válasza VTom (#111522) üzenetére


Praston
tag

Nekem pont az a táp van. Igaz én 1 kártyás rendszerrel használom, de megszűnt minden random fagyás, stb, ami a régi táppal volt. Nálam a venti folyamatosan jár, de olyan halk hogy nem hallani. Ami zavaró lehet hogy a kábelek érdekesek. Nekem a pci-e kábellel kellett kicsit játszanom hogy belemenjen a tápba, valakinek a 24 tűssel kellett picit játszani az alaplapon. Azt hittem elősször hogy gyári hibás az összes pci-e kábel, aztán rájöttem hogy el kell találni a jó szöget hogy bepattanjon. De ennyi. Ettől eltekintve megvagyok teljes mértékben elégedve vele. Tuning is sokkal jobb lett a stabil 12v miatt. :)

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#111537) TomiLi válasza Praston (#111536) üzenetére


TomiLi
addikt

Ez jó hallani, köszi a beszámolót :R

(én is ezt a tápot néztem ki egy Corsair RM650 helyett, azért, hogy folyamatosan tudjam a ventit járatni)

Egy kérdés lenne még: "ciccergés" (coil whine) ugye nincs?

Bogyóka

(#111538) haxiboy válasza Khaosz55 (#111535) üzenetére


haxiboy
veterán

Ki kell tölteni egy fogyasztóvédelmi panaszt amiben te ragaszkodsz a cseréhez, hiszen garanciaidőn belül történt az eset, és a kérdéses termék még kapható.

iPon ezek szerint úgy van vele inkább vásárold le az árát, nem ad 20k-val drágább tápot (még ha ugyanolyan is)

Legrosszabb esetben intézd közvetlenül a gyártóval a dolgot (egyébként nagyon esélyes hogy ők a hibás darabért kapnak egy cserét).

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#111539) Praston válasza TomiLi (#111537) üzenetére


Praston
tag

Nem tapasztaltam semmilyen cicergést. Vga-m csinálja ha valami több 1000 fps-el megy pl töltő képernyő, de az érthető. :DDD Persze ez nem zárja ki, hogy másnál nem jelentkezhet, de szerintem ezidáig ilyen panasza senkinek sem volt, csak a kábelek. PC-m a profilomban. Remélem tudtam segíteni. :)

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#111540) VTom


VTom
veterán

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#111541) TomiLi válasza Praston (#111539) üzenetére


TomiLi
addikt

Nagyon jól jött nekem a beszámolod! :R

Bogyóka

(#111542) Mr. Csonti válasza Hunork (#111498) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Köszönöm szépen a választ! :)

(#111543) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv!

Egy CM V450S tápot kéne kiváltani, kéne a több kraft kicsit, illetve modding miatt a full mod. Nem akarok sokat költeni rá, használtban gondolkodom. Eddig ezt néztem ki: Seasonic SS-560KM

A Konfig: i5 4570/GTX770(váltok később GTX970re, lehet hogy 2re)/16 giga ram/HDD,SSD,Ventilátor vezérlő.

Az jó amit kinéztem vagy mást kéne inkább keresnem?

Árban ~20k körül nézelődök.

Üdv.:M.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#111544) minek?:S válasza minek?:S (#111543) üzenetére


minek?:S
őstag

Esetleg láttam alzán Seasonic M12 II 620W Evo-t 23e Ft-ért, 5 év garival. Megérheti?

Az 560KM pedig gar nélkül, 19k.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#111545) Hunork válasza minek?:S (#111544) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, inkább az EVO legyen, ha már Seasonic. :K
Viszont alább pár lehetőség, már a két GTX970 miatt is, az első kettő 1-2 ezerrel drágább, de jobbak hatásfok, egyéb tekintetben:
FSP Raider II 650W Silver 5 év gari
BE QUIET! Pure Power 10 600W Silver, 3 év gari (nagyon halk)
COOLERMASTER G650M Bronze, félmoduláris 5 év gari
vagy az általad említett Seasonic EVO.

Mr. Csonti: nagyon szívesen! :R

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111546) Hunork válasza -FreaK- (#111534) üzenetére


Hunork
veterán

Hú, hát ez érdekes. :F Simán lehet VGA hiba. Azért egy tiszta Win telepítés nem ártana, utána egy nem Béta driver, meg persze a szokásos (chipset, hang, háló...stb) Most inkább azt nézném meg, hogy másik gépben mit művel a VGA, Ha ott rendben van, akkor biztos táp, mivel ugye ez a sima L8 400W, ha jól emlékszem. Egyszerűen nem bírja. Ha viszont ott is ez megy, akkor VGA hiba, bár ettől még az a táp gyenge lesz egy másik RX580 mellé.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111547) minek?:S válasza Hunork (#111545) üzenetére


minek?:S
őstag

Akkor eddig az EVO a nyerő, sajna a félmod nem a legjobb.

Esetleg ez a 2 használtan:

Cooler Master V650(full mod) - 4.5 év gar - 25k

EVOLVEO G650 GOLD PLUS(full mod) - 3 év gar - 20k

Üdv.:M.

(#111548) Hunork válasza minek?:S (#111547) üzenetére


Hunork
veterán

Nem-nem. A Seasonic M12 II EVO újonnan, 5 év garival!! :K
Bár a CM is érdekes, az Gold, Enhance belsővel... Hmmm, most töprengek. :F :)) A Tesztek alapján erős közepes. Én nagyon szeretem a Seasonic-ot... :D

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111549) minek?:S válasza Hunork (#111548) üzenetére


minek?:S
őstag

Én is mindig Seasonicot akartam, de jelenleg is CM van(V450S) és tényleg maximálisan megvagyok vele elégedve, csak a félmod miatt lenn a váltás. Ezért sem tudok dönteni.

Üdv.:M.

(#111550) -FreaK- válasza Hunork (#111546) üzenetére


-FreaK-
veterán

Jaja. Azt fogjuk csinálni, hogy kipróbáljuk egy másik gépben, ott mit mutat. Abban a gépben egy SuperFlower 450W bronze FX van, annak vinnie kell szerinted?

Köszi a segítséget! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.