Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Win 7 és 8.1 rendszereken a microsoft által feltelepített saját vírus/kémprogram védelem, nevezetesen a Windows Defender az mennyire hatékony védelem?
Én KAV-ot használok, és csupán csak kíváncsi lennék a véleményetekre.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32852) Fire/SOUL/CD válasza Jenne (#32851) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Defender? Placebo hatás, azt hiszed van védelmed, de amúgy nincs vagy nagyon gyenge.
Önmagában alkalmatlan védelmi feladatok ellátására.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32853) csaba1203 válasza kisbalazs83 (#32846) üzenetére


csaba1203
addikt

Érdekes nálam megy flottul.Nem tudtam már mit kitalálni és szerencsére jól döntöttem.Nem akar semmilyen kémprogramot felrakni és reklámok sem futkároznak a háttérben,mint a többi mellett.

(#32854) csaba1203 válasza Jenne (#32851) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha ésszel netezel,akkor el lehet vele lenni.Ajánlott az IE böngésző használata.Sokáig voltam vele és nem nyaltam be semmit se pedig szoktam futtatni mellette mást is ellenőrzésképpen. :K

(#32855) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Aki jelentkezik a Zemana AntiMalware 2 tesztelésére az most a végleges programhoz is érvényes Lifetime kódot kap cserébe:

Zemana Beta Testing

"The Benefits of Beta Testing:

- You will get a lifetime license. (Also be valid for final releases)
- Get your name on beta testers page
- Enjoy the product's features before the rest of the world
- Provide us with your suggestions, ideas and opinions about our products, its features and influence further development"

Szerk.
Telepíteni sem kell a programot, a kulcsot hamarabb megkapod

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#32856) konci79 válasza AtHoS (#32855) üzenetére


konci79
őstag

Ha mondjuk kipróbálom,akkor az mbam gondolom kikapcs?

(#32857) AtHoS válasza konci79 (#32856) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azt írják az ismertetőben, hogy bármilyen AV mellett szépen elvan. Lényegében más a célterület és a megvalósítás (felhő bázisú keresés) eltérősége miatt szvsz. megférnek egymás mellett.

read-only mode on the forum

(#32858) Fandango válasza konci79 (#32856) üzenetére


Fandango
veterán

En nem kapcsoltam ki, mert bator vagyok! :DDD

(#32859) djgod7


djgod7
újonc

Helló!

Olyan problémám van,hogy a gép bekapcsolása után a jobb alsó sarokban megjelenik egy szürke téglalap,és nem tudok vele semmit se csinálni..Pontosabban az egérrel tudom mozgatni,de ennyi.
Mindenen átlátszik,tehát ha megnyitok egy programot,ugyanúgy látszódik.
Volna valakinek valami ötlete mi lehet ez?
Lehet,hogy valami vírus?

Előre is köszönöm!

(#32860) Jenne válasza csaba1203 (#32854) üzenetére


Jenne
senior tag

Én KAV-ot használok Win8.1-en. Csak kérdeztem, mert kíváncsi voltam.

#32852) Fire/SOUL/CD
Köszönöm a válaszodat. :R

Viszont ha már Windows Defender, akkor egy pár napos történet. Ezért kérdeztem rá néhány hsz.-al előbb a Defenderre. Egy hete voltam egy szállodában és ott volt egy elkülönített számítógépes szoba, ott lehetett internetezni ha valaki akart.
Win 8 volt a gépen és csak a Windows Defender. Gondoltam lefuttatok egy ESET Online Scannert, hogy mit talál. Unatkoztam... Hát szépen pirosodott ahogy haladt előre a kereséssel. Volt több tucat kéretlen alkalmazás de jó néhány kritikusnak ítélt vírustalálat is.
Ezt mondtam is utána az éppen szolgálatban lévő recepciós hölgynek, meg azt is, hogy legalább egy ingyenes AV-t tegyenek fel. Mondtam, hogy ha kell akkor akár én is feltelepítem az AVG free-t. Hát elég bután nézett rám, szerintem lövése nem volt hogy miket mondtam.Csak annyit válaszolt, hogy nincs baj a számítógéppel, működik rendesen, senki sem panaszkodott. Van egy megbízott szerviz ahonnan időnként kijönnek karbantartani. Ennyi.
Egyébként meg tetű lassú volt a gép, de a vírusirtás és egy töredezettségmentesítést követően érezhetően felgyorsult. Gondoltam, hogy kérek kedvezményt a szállodai szoba árából ezért a munkámért. :DDD

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32861) trance89 válasza Visormail (#32843) üzenetére


trance89
őstag

+1
én is ezt használom, az utorrent-et már ideje lenne elfelejteni, egy túlbonyolított szar lett az egész, az utolsó használható és trackereken ajánlott verzió a 2.2-es, ez már több mint 3 éves ezért nem is túl biztonságos a használata

(#32862) pethYeti válasza trance89 (#32861) üzenetére


pethYeti
addikt

Na és miért lenne nem biztonságos a kliens? :W

(#32863) trance89 válasza pethYeti (#32862) üzenetére


trance89
őstag

mint minden program ez is tartalmaz biztonsági réseket, évről évre többet találnak benne, 3 éve pedig nem látott javításokat a program és már nem is fog

(#32864) blattida válasza konci79 (#32856) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel csak kézi keresőként működik, ezért bármi mellé mehet.
Mint ahogy már írtam is, hajlamos fals jelzéseket adni, még inkább, mint a herd protect, pedig abban picit több motor (68) dolgozik a felhőben.
Nagyon az elején járnak a fejlesztéssel, szerencsére gyorsan jönnek a javítások és fejlesztések hozzá, éppen ezért lehet, hogy egész jó lesz a végére.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32865) madrac


madrac
őstag

Feltelepítettem nemrég ezt a HSBC-s webroot-ot és most csináltam meg a konzolhoz a regisztrációt, és azt írja hogy Expired a kulcs... :O

(#32866) riki


riki
senior tag

Azért nem kis jövedelemre tesz szert a CTB-Locker írója. [link]Úgy tűnik egy darabig még parázhat tőle a nagyérdemű. :U

(#32867) Pityu. válasza riki (#32866) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És mindíg a csórókat akarják lerabolni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32868) riki válasza Pityu. (#32867) üzenetére


riki
senior tag

Miért nem lep meg,hogy Av teszten előkelő helyezést elért Av-n úgy megy át mint kés a vajon. Avira,Intel. :U

(#32869) Pityu. válasza riki (#32868) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát igen,gondolom jelzés nélkül simán át siklik így kicsit gáz,ez a cucc "Malwarebytes Anti-Exploit" hatékony lehet a felismerésben?

Nem vagyok annyira otthon a vírusírtó dologban,de lehet bele ásom magam eddig avast freet meg comodo firewallt használtam.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32870) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Sziasztok,a CTB-Lockerrel kapcsolatban olvastam egy cikket a biztonságportálon,ahol az ESET programot használóknak egy kis finom hangolást ajánlanak a fejlesztők ahhoz hogy észlelje és semlegesítse ezt a kártevőt bemásolom ide ezt a kis részletet:--- A biztonsági program finomhangolásaként javasolt az ESET Live Grid és a Kiterjesztett heurisztika a fájlok futtatásakor funkciók bekapcsolása, azokon a gépeken, ahol ez esetleg jelenleg nem aktív.Itt a cikk is ha érdekel valakit,és egyébként felhívják a figyelmet arra is hogy bizonyos fajtái nem aktivizálódnak ha virtuállis környezetbe érkeznek meg,ez már egy másik cikk volt nem emlékszem hol olvastam.[link]

[ Szerkesztve ]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#32871) Kelvin


Kelvin
őstag

Kicsit túl van lihegve. Ha nem nyitsz meg ismeretlen feladóktól kapott kamu levelek csatolmányait semmi baj nem lehet. Ha mégis megtörténik már a legtöbb av tartalmazza a felismeréséhez szükséges mintákat és figyelmeztet.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#32872) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Jelenleg a Microsoft Security Essentials komplex védelmi szoftvert használom. Korábban Avast + Windows Defender kombináció volt fent, de így elég egy szoftvert lefuttatnom kártevő kereséskor.
Mind Windows XP, mind Windows 7 rendszerű gépemen ez van fent.
Felmerült néhány kérdés, amire nem találok választ, ezekben kérnék eligazítást egy vagy több nálamnál hozzáértőbb fórumtárstól.

1./ A következő esetekben végrehajt a program a háttérben vizsgálatot?
1.) Pendrive: csatlakoztatás/írás/olvasás
2.) A internetről böngészővel letöltött fájlok
3.) uTorrenttel letöltött fájlok
4.) Külső meghajtó: csatlakoztatás/írás/olvasás

2./ Egy ismerősöm gépén Windows 8 vagy 8.1 fut. Ez alatt a rendszer részét képezi a program. Azonban nincs ikonja a tálcán, nem is lehet elhelyezni. Ettől függetlenül teszi a dolgát a háttérben?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#32873) netpeti98 válasza zsoltip (#32872) üzenetére


netpeti98
addikt

Vizsgálja rendesen, és a Win 8-on is működik a háttérben. De manapság nem sokat ér az MSE.

(#32874) zsoltip válasza netpeti98 (#32873) üzenetére


zsoltip
őstag

Miért is? Ezt kifejtenéd kérlek?

(#32875) netpeti98 válasza zsoltip (#32874) üzenetére


netpeti98
addikt

szinte csak a gyenge adatbázisa az egyetlen védelmi vonal, és a teszteken is sereghajtó. Persze egyéb kiegészítő védelmekkel elég lehet,ha nagyon óvatosan netezel.
Egy jól beállított Avast vagy más AV jóval erősebb védelmet jelent.

[ Szerkesztve ]

(#32876) zsoltip válasza netpeti98 (#32875) üzenetére


zsoltip
őstag

Hmm...értem. Köszi a véleményt. Tehát a felvetett kereséseket végrehajtja.
Meghallgatnék másokat is, aztán meglehet, h váltás lesz. Pl. Free Avast mellé szükséges lehet telepíteni Win.Defendert? A topic összefoglalója alapján igy érzem nem.

(#32877) quailstorm válasza zsoltip (#32876) üzenetére


quailstorm
nagyúr

egyszerre egy vírusirtó, a defender azon kívül nem jó másra hogy fogja a gépet, és hamis biztonságérzetet ad
barátom nagyon győzködött hogy jó az az MSE, én ráhagytam, amióta bekapott egy szépséget ami skype üzeneteket írt a nevébe, azóta érdekes módon nem hallom a dicshimnuszt
amúgy nagyon óvatos típus, irtó nélkül se kapott volna semmit, ezt is úgy adták át neki ismerősei...

(#32878) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Az Emsisoft Internet Security mennyire megbízható program? A gépet, böngészést egyebeket mennyire gátolja?

(#32879) #98452736


#98452736
törölt tag

Eset smart security jó megbízható vírusirtó szoftver?

(#32880) jim bcs válasza Szellem. (#32878) üzenetére


jim bcs
nagyúr

(#32878) Plag és (#32879) C0lumbo
itt a válasz

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#32881) Szellem. válasza jim bcs (#32880) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Kösz, de ez a tesz pont, hogy nem mérvadó a számomra.
Mindenki ezzel példálózik, de az alacsony mintaszám, stb miatt már bőven elavult.

Inkább olyanra lennék kíváncsi aki használja, használta.

[ Szerkesztve ]

(#32882) kisbalazs83 válasza #98452736 (#32879) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Igen. Jó védelem kis erőforrás igénnyel: Nívós díjakat zsebelt be az ESET Smart Security 8
Mellé mehet még a Malwarebytes Anti-Exploit

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#32883) CanibelZ válasza #98452736 (#32879) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Én most az ESS 8-at használom, nekem nagyon tetszik. Kicsi az erőforrásigénye és jó a felismerése is, legalábbis az általam tesztelt minták esetében. Plusz jó dolog, hogy a support nagyon segítőkész és gyors, a beküldött mintákat hamar megnézték és válaszoltak emailben.

(#32884) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Az új F-Secure 2015-öt használta, használja valaki? Milyen a termék?

(#32885) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Facebook-os poszt irányít a fake flashplayer-hez, lehet tesztelni :)

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#32886) jim bcs válasza Szellem. (#32881) üzenetére


jim bcs
nagyúr

ok, akkor ezt vedd

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#32887) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Androidra melyik vírusirtó ami legkevésbé eszi az akksim?
Eddig ESET terméket használtam..de eléggé hajlamos a merülésre, nem tudom miatta-e?
Maradhat, vagy van ami jobb ilyen szempontból?
Köszi. :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#32888) BigManus válasza kisbalazs83 (#32885) üzenetére


BigManus
addikt

Ebbe bele akadtam én is...
Virustotalon kb. a fele ismerte tegnap. Össze tudja egy kicsit kócolni az óvatlan felhasználó rendszerét...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32889) csaba1203 válasza choco01 (#32887) üzenetére


csaba1203
addikt

Bitdefender Free észrevehetetlen és akksikímélő. :K

(#32890) blattida válasza Szellem. (#32878) üzenetére


blattida
nagyúr

Szevasz kolléga!

Teljesen megbízható, mivel, ha adatbázis alapon nem fogja meg az adott csúnyaságot, akkor azt megteszi a viselkedés elemzője és ebben a saját cloud szolgáltatásuk is sokat segít. A webszűrője átlagos, viszont az átlagnál gyorsabb a keresője és kicsi az erőforrás igénye, a netet átlagos mértékben lassítja. Van benne közösségi alapú reputációs rendszer, az is kifejezetten jól működik.
Nincs benne/nem használ virtualizációt, ám e nélkül is jól végzi a dolgát.
Az egyik legjobb védelem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32891) choco01 válasza csaba1203 (#32889) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm szépen, bár nem magyar, szerintem megnézem! :R :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#32892) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok ! Azt szeretném megérdeklődni,hogy most melyik a legjobb ingyenes vírusirtó, ami van olyan jó mint ez ESS 8 ? Ja, és ami nemtúl erőforrás igényes,ahogy az ESS .

[ Szerkesztve ]

(#32893) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na most akarok majd felrakni a windows cuccai helyett valami jobbat avast free+comodo firewall+Malwarebytes Anti-Exploit ra gondoltam ,az első kettőt már használtam windows 7 alatt elégedett voltam velük,meg kiegészítésnek néha vizsgálódni fel raktam egy Malwarebytes Anti-Malware free t. Ezek így jók lesznek?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32894) jim bcs válasza Pityu. (#32893) üzenetére


jim bcs
nagyúr

Én inkább a fentebb említett Bitdefender Free-t ajánlanám a Malwarebytes Anti-Malware Free-vel.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#32895) blattida válasza Pityu. (#32893) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze.

jim bcs
A bd free csak a totál hozzá nemértőknek ajánlott.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32896) jim bcs válasza blattida (#32895) üzenetére


jim bcs
nagyúr

Van benne valami, viszont free-be amit én még ajánlanék csak lemaradt az a Comodo Internet Security Free.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#32897) borix válasza #10234880 (#32892) üzenetére


borix
őstag

Érdekes kérdés lehet mert ha majd megszűnik az újságos kódokkal való ügyeskedés pl ESS (ami így sokaknak ingyen volt és jó is) az ingyenes hasonló minőségi alternatíva nem sok lesz komplett védelmi csomagként.

(#32898) hdf


hdf
tag

Sziasztok! McAfee IS van a gépemen. A családban gyakran hozzuk-visszük a fájlokat pendrive-on. A McAfee úgy van beállítva, hogy ha csatlakoztatok egy pendrive-ot, rákérdez a vizsgálatra. Mindig kérek vizsgálatot, az előbb is ezt tettem. Eddig soha nem volt semmi, most talált egy trójait, amit a karanténba tett. Ilyenkor a vizsgálat befejezéséig blokkol mindent, ami átjöhetne a gépre? Futtattam az MBAM freet, minden rendben van.

(#32899) BigManus válasza hdf (#32898) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Találat esetén blokkolja a kártevőt. Viszont érdemes lenne kideríteni, hogy kinél került fel a fertőzés a pendrive-ra.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32900) hdf válasza BigManus (#32899) üzenetére


hdf
tag

Köszönöm. Igen, két laptop van, amik szóba jönnek, átnézem azokat is.
Milyen online vírusirtót érdemes esetleg ellenőrzésként lefuttatni? Nem kifejezetten a mostani esetre, hanem időnként ellenőrizni. (Magyar nyelvű volna jó.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.