Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#32498) üzenetére


csaba1203
addikt

Webroot? :D :DD

(#32502) ƵøŁĭ válasza csaba1203 (#32501) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Érdekes egy termék . Olyat blokkol amit nem kéne viszont ellenkező esetben igen hatékony :DDD . Jó lenne valamit fejlesztenének ,mert a felismerés se az igazi;sok a FP és stb.
A kép magáért beszél :

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32503) stingy2 válasza ƵøŁĭ (#32502) üzenetére


stingy2
senior tag

#32498 LiLxWaYnEx

ha ez a mai Petrovic féle brownlock, akkor a korrektség kedvéért tegyük hozzá, hogy a következők egyike sem fogta meg: Kaspersky, Zone Alarm, Bitdefender(nálam sem fogja a TL) McAfee, GData.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#32504) ƵøŁĭ válasza stingy2 (#32503) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Sajnos a többi esetben se volt hatékony . Petrovic az orosz én a magyar oldalakat gyűjtögettem de ott is a hatékonyság nem volt kiemelkedő . MT-re most nem rakok ki dolgokat ,mert sok a vizsga . :) Ha szeretnél ,ilyen oldalakat találni akkor a tripla X-es oldalak körül nézelődj . ( :U )

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32505) daimonion


daimonion
senior tag

Az AV test org ról szedtem ezt a képet..De nem tudom, hogy honnan lehetne hozzájutni ehhez a cucchoz ? Ugyanis a 360 safe com -on még a 4-es verzio van a kínai oldalról leszedve meg fogalmam sincs hogyan lehet átváltani angolra feltéve ha van angol nyelv abban a változatban..

(#32506) riki válasza ƵøŁĭ (#32502) üzenetére


riki
senior tag

Én valamit nem értek. Aktuális verzió 8.0,6.44. :F

(#32507) TFSi válasza riki (#32506) üzenetére


TFSi
őstag

Igen, az annyi. A fórumtárs egy régi bugjavítás leírását csatolta, ahogyan az látszik is a képen. :) Ma váltottam le a Webrongyos gépemet ESET AV-ra. Nem talált utána semmit, ahogyan ez várható is volt... :)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32508) blattida válasza TFSi (#32507) üzenetére


blattida
nagyúr

Akkor miért cserélted le? :U

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32509) ƵøŁĭ válasza daimonion (#32505) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Webroot vs konkurencia

:D

Szerintem csak egy angol fordítással próbálkoznak ,mert a "Custom scan " elhelyezése se az igazi . Kínai oldalról meg nem lehet elérni ezt a verziót .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32510) lck válasza daimonion (#32505) üzenetére


lck
senior tag

Talán ez lesz az ?

http://down.360.cn/360sd/360sd_x64_std_5.0.0.5061.exe

Remélem ez nem a kínai. Most szedem, de nagyon lassan jön: 2.3 kb/s, hátralévő idő: 2 óra.

(#32511) lck válasza lck (#32510) üzenetére


lck
senior tag

Rohadjon meg Kínai.

(#32512) stingy2 válasza TFSi (#32507) üzenetére


stingy2
senior tag

Nálam jó ideje egymás mellett futnak, semmi gond nem volt eddig.

INTJ

(#32513) TFSi válasza blattida (#32508) üzenetére


TFSi
őstag

Kíváncsi voltam a 8-asra és a cég most újított licenszet. Ennyi, nem több. :) Talán még annyi, hogy idegesített az Fx könyvjelző-eszköztár bug Webrottal.

stingy2: annyira azért megbízom a termékekben külön-külön is, hogy ne halmozzam őket. :K Gördülékenység mindenek előtt! :D

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32514) riki válasza ƵøŁĭ (#32509) üzenetére


riki
senior tag

Ha emlékeim nem csalnak, a Comodo is háklis az oldalra. :U

(#32515) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Volna egy olyan gondom hogy a Google chrome -ba minden gép újra indítás után feltelepül egy BuyNsave nevű bővítmény, hiába törlöm mindég újra települ. Programok és szolgáltatások közt nincs róla bejegyzés, A program Files -ből kitöröltem a mappáját futtattam a Ccleanert is de a probléma mindég fen ál hogy tudom ezt megoldani hogy ne települjön folyton újra?
Win 8.1 x64 használok.

(#32516) csabi10


csabi10
senior tag


érdekes vajon ezt miért??

[ Szerkesztve ]

(#32517) Mikulásbá válasza Garsza (#32515) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

[link]

Az AdwCleaner leszedi.

(#32518) stingy2 válasza csabi10 (#32516) üzenetére


stingy2
senior tag


lehet, h az oldalon lévő külső hivatkozás,v. 3th party cookie miatt blokkolja, amit nálam kivéd a noscript, abp, vagy az ,h a böngésző úgy van beállítva, h ne engedélyezze a nem látogatott oldalakról a cookie-kat.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#32519) Garsza válasza Mikulásbá (#32517) üzenetére


Garsza
veterán

Futtattam az AdwCleanert újraindult a gép és megint ott van a BuyNsave.
Idegesítő mert böngészés közben ablakokat dobál ki ha ráklikkelek valamire.

(#32520) stingy2 válasza Garsza (#32519) üzenetére


stingy2
senior tag

programok közül uninstalláltad?
[link]

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#32521) Mikulásbá válasza Garsza (#32519) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Úgy csináld,ahogy a mellékelt linken van!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32522) Garsza válasza stingy2 (#32520) üzenetére


Garsza
veterán

Igen az volt az első, hogy a programok közül kitöröljem.
Most nyomtam böngésző resetet, majd futtattattam újbol az AdwCleanert nem talált semmit újra indítottam de a bővítmény megint ott van.

(#32523) stingy2 válasza Garsza (#32522) üzenetére


stingy2
senior tag

esetleg nézd meg, hátha másik néven is beette magát a programok közé.
"When the “Programs and Features” or the “Uninstall a Program” screen is displayed, scroll through the list of currently installed programs and uninstall BuyNSave, YoutubeAdBlocker, New Player, HostSecure, Videos Media Players, Browsers_Apps_Pro, Save Pass, HQualityPro-1.6, Sm23mS, Salus, Network System Driver, SS8 and HD-V2.2. This program may have a different name on your computer."
utána futtasd le az MBAM-ot a megadott beállításokkal.ha ez se jó, még ott van a hitman pro.
vagy még az jutott eszembe, ha semmi sem segít, akkor egy csökkentett módú víruskergetés olyan keresővel, ami irtja a pup-okat.(mbam is pl, vagy nod).

INTJ

(#32524) Garsza válasza stingy2 (#32523) üzenetére


Garsza
veterán

Végig néztem az összes programot de sgyik sem gyanús. Most próbáltam az anti malwert az sem segített.
Megpróbálom a csökkentet módban futtatni valamelyik irtót.
De hogyan kell win 8.1 nél elindítani a csökkentet módot?

[ Szerkesztve ]

(#32525) Mikulásbá válasza Garsza (#32524) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Futtass egy Kaspersky Rescue Disc-et.

(#32526) csabi10 válasza stingy2 (#32518) üzenetére


csabi10
senior tag

adblock nálam is van, 3th party cookie tiltva, noscript az viszont nincs

(#32527) stingy2 válasza Garsza (#32524) üzenetére


stingy2
senior tag

[link]
Mikulásbá rescue disk ötlete talán még jobb, mert ott egyáltalán nem fut az os.
esetleg a jövőre vonatkozóan egy ötlet: töltsd le a macrium reflectet, telepítsd fel, csinálj rendszeresen egy külső meghajtóra lemezképet, és ha bekapsz egy ilyen kellemetlen programot, akkor kb 10 perc alatt újra tudod húzni az egész gépet op.rendszerestől, szoftverestől.(én legalább is így csinálom, mióta régebben párszor megszívattam magam éjszakába nyúló javításokkal..)

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#32528) stingy2 válasza csabi10 (#32526) üzenetére


stingy2
senior tag

most néztem,h IE 11-el nálam is blokkolja az oldalt a webroot.cyberfoxal meg a fenti kép szerint is engedi. :F

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#32529) csabi10 válasza stingy2 (#32528) üzenetére


csabi10
senior tag

Chrome-ban nem blokkoja, firefoxban igen. Amúgy mennyire megbízható ez a webroot?

(#32530) stingy2 válasza csabi10 (#32529) üzenetére


stingy2
senior tag

én, csak mint felhasználó tudok nyilatkozni, nekem kb fél éve van fenn a nod32-vel együtt. eddig tökéletesen működik, nem akadnak össze, lassulást sem tapasztaltam sem fájlműveleteknél, sem böngészésnél.
(nyilván nem mértem le atomórával, csak "megérzésre" írom:) )
másrészt a wsa-t én nem mertem önálló vírusirtóként használni, mert ahogy olvasom, az adatbázisa nem túl acélos.(ezért van mellette a nod) wsa a kreatív megoldásai miatt, nod pedig a jó adatbázis alapú felismerése miatt.-sokan az mbam-ot használják kieg.védelemnek, én a wsa-t.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#32531) csabi10 válasza stingy2 (#32530) üzenetére


csabi10
senior tag

Én önálló védelemként gondoltam laptopra, de ha nem jó akkor nézek valami mást, csak lövésem nincs mit.

(#32532) stingy2 válasza csabi10 (#32531) üzenetére


stingy2
senior tag

ne érts félre, én nem mondom, h nem jó önmagában, mert nem vagyok szakember, max. kicsit gyakorlottabb felhasználó, és így érzem biztonságban a gépet. van itt olyan fórumtárs aki önálló védelemként használta és nem volt vele semmi gondja.
én pl. egy régi laptopon évekig mse-t használtam, és azzal se volt gondom.sokban függ a felhasználó szokásaitól.

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#32533) TFSi válasza csabi10 (#32531) üzenetére


TFSi
őstag

Én meg voltam vele elégedve önálló védelemként is, bár már nem használom egy bugja miatt, amely nem a védelmi képességeit érinti. Amennyiben megfelelő informatikai alapokkal rendelkező user használja, nem lehet gond vele. :K

Bár ez igaz minden egyéb megoldásra is...

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32534) edari


edari
őstag

Sziasztok
Bitdefender Internet Security mennyire fogja a gépet?

(#32535) F6nt0m válasza Garsza (#32524) üzenetére


F6nt0m
csendes tag

egyik lehetőség:

Windows + R - msconfig + enter - rendszerindítás fül - az indítási beállítások alatt pipáljuk ki a biztonságos indítás lehetőséget - alkalmaz + ok és done.

(#32536) Joker88


Joker88
őstag

Ingyenes AVG Internet Security2015 - 1 évre

( ha jól értelmezem, a kibővített trial program..)

In loving memory of Garrett Lockhart

(#32537) csabi10


csabi10
senior tag

Intel Pentium Dual-Core 2.1 ghz; 2 gb memória; erre a laptopra milyen ingyenes vírus keresőt érdemes tenni?

[ Szerkesztve ]

(#32538) Dhampir válasza Pityu. (#32493) üzenetére


Dhampir
félisten

Plusról én is Edgere váltottam tavaly.

(#32502) LiLxWaYnEx
:C

[ Szerkesztve ]

(#32539) kivlov válasza Pityu. (#32493) üzenetére


kivlov
aktív tag

Adguardot ismeritek? én most azt tettem fel és észrevehető gyorsulás van és kevesebbet eszik....

(#32540) TFSi


TFSi
őstag

A Kaspersky-nál mostanság nagyon komolyan veszik a beküldött minta elemzését. 1-2 órán belül személyes választ kapok az elemzés eredményére. A legutolsó egy Mozilla memóriafogyasztását optimalizáló, adwaregyanús elemről:

This file looks to be a clena component of somehting who could potentially be adware, but it is not actually doing anything adware like, possibly an accompanying file might be the one who is doing the actual adware activity.

:)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32541) Tetete1 válasza kivlov (#32539) üzenetére


Tetete1
senior tag

adguard adblocker-t használj!

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#32542) edari válasza edari (#32534) üzenetére


edari
őstag

Erre valaki? :R

(#32543) Jenne válasza TFSi (#32540) üzenetére


Jenne
senior tag

Nekünk anno még XP-s gépen 2006-2010 között Kaspersky volt fent. Az idő alatt a fiam elég sokszor küldött nekik gyanús mintákat és már akkor is max. 4 órán belül válaszoltak. Mindig volt válasz, sosem maradt ki hogy ne válaszoltak volna vissza. Ez is minősíti Öket, de még sok minden más is.
De ahogy veszem észre, dícséretes, hogy nem változott meg és megmaradt a 2 óránkénti vírusadatbázis frissítés is. Nálam naponta (reggeltől-estig) legalább 8-9 alkalommal látom, hogy forog a kis földgömb és frissít.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32544) TFSi válasza Jenne (#32543) üzenetére


TFSi
őstag

Nálam azért volt már olyan, hogy nem is reagáltak a minta beküldésére, ezért is írtam, hogy emeltek a színvonalon, bár ez csak kettő darab tapasztalat mostanság. :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32545) trance89 válasza kivlov (#32539) üzenetére


trance89
őstag

igen és egyre többen ajánlják az ABP helyett, nálam már hónapok óta tökéletesen teszi a dolgát 2 pc-n és 2 N5 telefonon és 1 N7 tableten is, mind chrome-al van használva
root mentes droidra ez a legjobb megoldás mert helyi vpn-ként üzemel és szépen blokkol mindent amit kell, egyedüli hátránya, hogy az appokon belüli reklámokat nem fogja meg (ehhez már root és pl adaway kéne)

(#32546) odrif


odrif
MODERÁTOR

Rég jártam erre.

20 éve a Prohardveren

(#32547) kivlov válasza Tetete1 (#32541) üzenetére


kivlov
aktív tag

arról beszélek:)

(#32548) jézusom


jézusom
addikt

Üdv!

Nekem is van ilyen "buynsafe" chrome alatt. Sikerült megoldani? Googleös keresések nem segítenek, 50 dolláros, meg újabb spy telepítős eltávolítók vannak.

jelenleg AVG van, de ahogy nézem az meg a saját kereső oldalát állította be...

(#32549) Garsza válasza jézusom (#32548) üzenetére


Garsza
veterán

Nem sikerült még. Már mindent próbáltam amit itt javasoltak kivéve a rescu discet.
Arra jutottam hogyha a chromon belül nem törlöm az adont csak kikapcsolom akkor nem kapcsolódik vissza.
Ha töröltem folyton újratelepült újraindítás után.

(#32550) New Life


New Life
aktív tag

Sziasztok!

A mostani eset smart security 7.0 szeretném leváltani egy ingyenes hasonló tudású vírusirtóra és tűzfal kombóra.

Mit tudnátok ajánlani, ami hasonló vagy kevésbé erőforrás igényes mégis megfelelő?

Köszönöm előre!

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.