Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) CJ4567 válasza #41133696 (#32199) üzenetére


CJ4567
veterán

Használtam Avastot, azon kívül hogy a program ablakban ott van nem ajánlgat.

Pityu: Töltsd le sima winből és csökkentettben futtasd, a Teredo meg azt hiszem Hamachi vagy Tunngle rakja fel.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#32202) Pityu. válasza kisbalazs83 (#32198) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csökkentett módban lefuttattam már párat köztük a Malwarebytes Anti-Malware ot is,de olyat nem találtam egyiknek az észlelése között sem ,hogy URL:Mal

#CJ4567

Ha komolyabb gond van,ami hál isten ritka,mindíg csökkentet módban futtatom a víruskeresést.Ez a teredo meg akkor mi?Törölhető vagy szükséges?Erről a 10 es hibakódról olvastam valahol.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32203) CJ4567 válasza Pityu. (#32202) üzenetére


CJ4567
veterán

Hamachit vagy Tunglet használsz?

Url:mal az csak Avastnál van, így jelzi hogy webcímet blokkolt, NOD32 pl. a címet vagy IP címet írja ki.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#32204) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

360 TS ma kap egy fekete pontot . Fél nap alatt 10 téves riasztás . :D

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32206) Jenne válasza Narxis (#32175) üzenetére


Jenne
senior tag

Miért is tartod nem szép dolognak...?
Tipikusan magyar mentalitás, hogy ha lehet akkor mindent de azt aztán ingyen.
Nekem is van fiam, és unokáim és nyugdíjból élek. Nem sokból. De azt az 5000Ft/év költséget ki tudom gazdálkodni egy vírusirtóra és még marad ennivalóra is.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32207) Narxis válasza Jenne (#32206) üzenetére


Narxis
nagyúr

Aha, hol is veszel te 5000Ft-ért vírusirtót? Másrészt nem magam miatt írtam hanem azok miatt akik ezután tesznek majd rá, hogy van-e vírusirtójuk mert hogy fizetni nem fognak az tuti.

Thanos was right.

(#32208) CJ4567 válasza ƵøŁĭ (#32204) üzenetére


CJ4567
veterán

Az igen, mire?

No Sana No Life

(#32209) Jenne válasza Narxis (#32207) üzenetére


Jenne
senior tag

Küldtem PÜ-t.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32210) ƵøŁĭ válasza CJ4567 (#32208) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Játék összetevőkre .VT-n is csak ő jelez (generic) találat QVMII-től ,tehát valószínűleg false találat mind .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32211) ƵøŁĭ válasza Narxis (#32207) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

g2a.com
Avira IS 2055 Ft
Bitdefender IS 1836 Ft
AVG IS 2055 Ft
McAfee IS 1900 Ft
ESS 2688 Ft
stb.

Olyat kell vásárolni ami nem régióhoz kötött .->Global .
Nagy gamerek is innen vásárolnak és egyiknek sem volt vele gondja . YT-n is hivatkoznak videójuk alatt ,hogy innen vásárolnak . Számos partnerkapcsolata van a g2a-nak szóval szerintem megbízható .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32212) #41133696 válasza Jenne (#32206) üzenetére


#41133696
törölt tag

No és miért nem jó megoldás az, hogy - ameddig lehetett kapni Lifetime MBAM-ot -, akcióban 4,2 k-ért egy példány belőle, plusz most (is) van OSS Lifetime 60 $-ért, ami olyan 15k, így kevesebb mint négy évi /5k-s árral számolva, ami erősen alábecsült mert megbízható helyről - a G2A nem éppen az - 10 k/év körül van de inkább több... szóval ennyiből meglenne egy egész életre, az egyik egy gépes, a másik meg 3 gépes licenc.

[ Szerkesztve ]

(#32213) TFSi válasza #41133696 (#32212) üzenetére


TFSi
őstag

A G2A miért nem megbízható? Érdekel a véleményed, mert nekem semmi gondom nem volt vele. :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32214) Jenne


Jenne
senior tag

A történet tegnapi. Szomszédaim a kárvallottak. A fiam szépen-lassan kicsit kitanított pár dologra így nem vagyok annyira alap user a témában még így idősebben sem, és ezért tudtam segíteni nekik.
Tegnap átlátogattam a szomszédba (megkésett János napi gratulációra) beszélgetünk, a szomszédasszony Admirálist játszik a gépen és látom, hogy valamiért igen lassú a laptop meg ugrálnak fel kis reklám ablakok. Azt mondta ez már egy ideje így van de már megszokták. Win7 van a gépen, védelemnek pedig a próbaverziós NOD32 és PCToolsPlus ingyenes tűzfala van fent. Mondták, hogy előtte sokáig a(z)MSE volt fent de a fiuk lebeszélte őket róla és feltette helyette a NOD trialt. Egy hónap után mindig leszedi majd újra felteszi megint a próba NOD-ot. NOD jól volt beállítva, szigorúra. Belenéztem a PC Tools tűzfal naplójába és ott láttam, hogy rengeteg dolgot blokkolt de nagyon sokat a felhasználók (sajnos)engedélyeztek azok után is, hogy rákérdezett a tűzfal. Nem kellett volna engedélyezniük. NOD lefutott egy mélyvizsgálattal, talált néhány dolgot amit ki is töröltettem vele. Feltettem a MBAM free-t, mélyvizsgálat és egy rahedli fertőzést megtalált. Kétszer is újra indítást kért! AdwCleaner is lefuttatva és az is talált szépen.
Fogtam és NOD uninstall, feltettem a KAV trialt. Nálam remekül kitakarított, gondoltam arra a gépre sem árt egy hasonló nagytakarítás a NOD után. KAV teljes mélyvizsgálat. Nem számoltam mennyit talált, de még elég sokat. Kémprogramokat és reklám programokat főleg, de volt köztük legalább vagy egy tucat vírus is.
Mindent eltávolított, újraindítás és egyből gyors lett a windows. Eltűntek azok a felugró ablakok is. Nem győztek hálálkodni a szomszédban. Ezzel szépen elment a napom délutánig.
A történet vége az lett, hogy ma délelőtt elmentem és vettem nekik is egy KAV 1 éves termékkulcsot.
Senki ne értse félre, nem a Kaspersky reklámja akart lenni mindaz amit itt leírtam.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32215) #41133696 válasza TFSi (#32213) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mert a G2A nem hivatalos viszonteladó.

Bővebben.

(#32214) Jenne : Szokásos hazai trend szerint tolja... már ott elég rédekes, hogy 30 naponként leszedi a NOD-ot, mert fizetni nem fizet, de még újságos kódot sem használ pedig akkor nem kellene 30 naponta leszednie, csak elmegy a helyi könytárba aztán kész...

Aztán a második momentum, hogy egymást követik ugyanazon a gépen az AV-k, de abban az esetben ha nem eredeti a Windows rendszere sem, akkor tökmindegy...

Az meg megint jó (rémísztő) példa, hogy hiába van két utas tűzfal fent, ha össze-vissza nyomogat a user, mert gőze sincs, hogy mit szabad kiengedni meg mit nem. Az ilyen felkészültségüeknek jobb egy olyan csomag, amely magától dönt a felhasználó helyett például ilyen a Norton is.

[ Szerkesztve ]

(#32216) borix válasza ƵøŁĭ (#32211) üzenetére


borix
őstag

Vásárlásnál van egy olyan,hogy pár száz forintot rátesznek és a g2a 100% garantálja a vásárlást.
De ha a g2a-tól veszed és nem magánszemélytől akkor az kihagyható?

(#32217) Jenne válasza #41133696 (#32212) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
Nekem jó így is ahogyan írtad, de vannak jópáran akiknek ez is drága és mindez ingyen kellene. A lifetime liszenc meg minden.
Én azt mondom, hogy az ingyenes (free) termékek nem érik el a fizetős verziók szintjét.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32218) ƵøŁĭ válasza borix (#32216) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Én ehhez a témához nem értek csak eszembe jutott ,hogy rengetegen innen vásárolnak . Megbízhatóságát csak feltételezem de majd a többiek felvilágosítanak téged .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32219) #41133696 válasza borix (#32216) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ami egy plusz lehúzás, de jól mintázza, hogy szürke zónás kulcsokat (is) forgalmaznak, melyik hivatalos helyen bevett szokás ez, hogy megveszel egy kulcsot, de csak akkor garantál bármit is, ha még fizetsz rá?

Ez nem hardver bolt, ahol vásárolhatsz garanciafutár szolgáltatást.

(#32220) Tamás008


Tamás008
tag

Sziasztok vírusírtó topikosok.

Tudnátok ajánlani egy ingyenes antivírust erre a régebbi laptop konfigra (TurionX2 64bit 2.4 Ghz ; 4Gb-ram; 250GB HDD) ??
Olyan kellene ami azért nem fogja drasztikusan a rendszer erőforrásait és azért ad némi kielégítő alap védelmet is a kártevő programokkal szemben. Kösz.

(#32221) TFSi válasza #41133696 (#32215) üzenetére


TFSi
őstag

Értem, ha eljátsszák a bizalmat, többet nem veszek tőlük. :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32222) szeky81 válasza simon7012 (#32185) üzenetére


szeky81
tag

rákereshet gugliban is, hogy "discoumt; promo license/code".
Nemrégiben így keresgettem és a malwaretips.com és coupons.com, valamint egyéb oldalakon lehet szemezgetni. Itt írják, hogy hány %-os kedvezmény és meddig él. Ezek átirányítanak az adott vírusírtó honlapjára és ott már a kedvezményes árakat láthatod.
________________________________________________________
Más:

Sikerült megvennem az Agnitum OSSP komplett lifetime licenszt, köszi utólag is annak, aki segített a PP-s gondjaimban!
Az MBAM-mal kiegészítve szerintem nem lesz bajom vele... Meg pozitívan állok hozzá, miszerint muszáj valamit alkotniuk a vírusírtójuk terén, remélem nem csalódok... :)
+++
Egy valamit nem értek, ha vb100 minősítést kap az Agnitum, akkor konkrétan az új fenyegetések találatánál vannakla hibák? ->[link]

[ Szerkesztve ]

szódabikarbabónábó'

(#32223) borix válasza #41133696 (#32212) üzenetére


borix
őstag

Malwarebytes lifetime,hogy is áll most?
Mert hát lifetime de mondogatják,hogy még sem az teljesen mert frissíteni lehet korlátlan de ezt már nem lesz jó az új verzióhoz ha megjelenik.

(#32224) #41133696 válasza TFSi (#32221) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát igazán nagy tétje steames játékoknál van :DDD Biztonsági csomagnál maximum bukik egy kulcsot, bár Steamnél is van olyan, hogy az illető megússza annyival, hogy eltávolítják azt az adott játékot a fiókjáról, és kap egy üzenetet, hogy a következőnél komolyabb szankciók lesznek, de akkor van gáz, amikor 200+ játék van a fiókján és ebből mondjuk 50-60 G2A-ról :DDD

(#32217) Jenne : A fizetősöknek általában jobbak a védelmi képességei, de megvédeni minden felhasználót azok sem tudnak - különös tekintettel a még mindig XP-t használókra, vagy az eleve nem eredeti Windowst telepítőkre, amelyek jelentős részénél magában a telepítőben van a rosszindulatú kód.

(#32220) Tamás008: Annak amit leírtál: Microsoft Security Essentials pont oké lesz.

[ Szerkesztve ]

(#32225) Narxis válasza ƵøŁĭ (#32211) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem ismertem ezt az oldalt de túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen. :D Azért ránézek, köszi.

Thanos was right.

(#32226) zacskostaska válasza borix (#32194) üzenetére


zacskostaska
újonc

Sziasztok!

Elvileg és gyakorlatilag is siker! Lefuttattam párszor a malware-t (csökkentett módban is), illetve a hitmanpro-t és az adwcleanert is! Talált is inden katyvaszt, de azokat szépen törölgettem! Most már semmilyen websearch-ös és hozzá tartozó dolgot nem talál! :)

(#32227) #41133696 válasza borix (#32223) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most azt hiszem úgy, hogy nem kapható :DDD Nekem 3,5 éve van megvásárolva, és az igazi Lifetime verzió, tehát frissíthető a program is rendesen - be is cseszne ha nem így lenne :D

(#32228) borix válasza zacskostaska (#32226) üzenetére


borix
őstag

Örülök neki.
Egy tanács ha problémás helyeket látogatsz érdemes virtualizált sandbox-ban böngészni,programot futtatni .
sandboxie

(#32229) zacskostaska válasza borix (#32228) üzenetére


zacskostaska
újonc

Ezer hála! :)

(#32230) blattida válasza Jenne (#32217) üzenetére


blattida
nagyúr

Védelmi képességeket tekintve minimális vagy nincs különbség a fizetős változatokhoz képest, a legtöbb cég esetében csak kiegészítő/kényelmi szolgáltatások és támogatás tekintetében van eltérés.
Nem azért fertőzi valaki össze a gépét, mert ingyenes védelmet használ, hanem azért, mert agyatlanul számítógépezik, netezik.

borix
Hivatalosan már nincs élettartam licencű mbam, amit így árulnak, az csak nem jár le és frissíthető az adatbázisa, viszont programverziót csak egy éven keresztül tud frissíteni, utána már nem.

szeky81
A vb100 minősítés már sok-sok éve szinte nem jelent semmit. Annál egy kicsit több értelme van a rap tesztjüknek, mivel azonban nagyon kevés, válogatott mintát használnak, ezért az is csak tájékoztató jellegű, nem lehet komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32231) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyébként a MBAM terén tényleg addig és akkor nagyon megérte, ameddig örök licencet lehetett venni hozzá, de ebben az új felállásban:

tekintve, hogy "csupán" egy kiegészítővédelemről van szó -igaz abból legalább első osztályú -, amelyet ha feltelepítesz még a Windows műveletközpontba sem írja be magát, ilyen éves díjjal, mégsem mondanám, egy nagyon jó döntésnek, mert egyszerűen így drága, és nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#32232) Kelvin


Kelvin
őstag

A g2a meg g2play hez visszatérve, én már évek óta ott veszem a játékaimat. Origin: BF3,4, DA O, I,Steam: Skyrim, ESO + előfizu kártyák és eddig semmi gond nem volt velük. Teljesen legális és működő kódokat kapsz.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#32233) borix válasza blattida (#32230) üzenetére


borix
őstag

Akkor elvileg már ez is olyan?
[link]

(#32234) trance89 válasza borix (#32233) üzenetére


trance89
őstag

olvass: NO STOCK
vagyis kifogytak belőle, ők voltak az utolsók akik árultak hivatalos lifetime licenszet, valamikor talán novemberben még lehetett venni azóta már nincs és valszeg nem is lesz már

(#32235) borix válasza trance89 (#32234) üzenetére


borix
őstag

Értem így már felesleges a feszegetése.

(#32236) Jenne


Jenne
senior tag

Érdekes ez a Kaspersky. Vagy csak nekem új még...?

Évekig használtam az ESS-t és a MBAM Pro-t egymás mellett. A MBAM nem volt megadva az ESS-ben a kivételek között és fordítva is igaz. Ha az ESS vizsgált akkor a MBAM-t nem tudta vizsgálni mert mindig valami olyasmit írt ki a naplóban, hogy hiba a fájl megnyitásakor. Annak ellenére, hogy nem volt megadva a kivételek között tehát alapból vizsgálnia kellett volna.
A KAV-ban már betettem a kivételek közé mivel eléggé rigolyás sok mindenre és szeret egyedül felügyelni. Néhány nappal ezelőt az utolsó KAV vizsgálat előtt kivettem a MBAM-t a kivételek közül, tehát azt is vizsgálnia kellett. Vizsgálta is. MBAM karanténjában már régebbről megmaradva volt pár megtalált dolog, de a KAV a vizsgálat során azokat is kilistázta, hogy megtalálta az összeset és a hely a MBAM karanténja. Kettőt próba képpen kitöröltettem vele, ki is tudta törölni egy másik védelmi program karanténjából.
Az érdekelne, hogy ez így a jó vagy már túl paranoid...? Minden esetre nekem jobban tetszik ez a hozzáállás mint az ESS-é.
A KAV vizsgálata után természetesen visszatettem a MBAM-t a kivételek közé.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32237) Mikulásbá válasza Jenne (#32236) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nálam a KIS mellet megy a MBAM,semmi gondom,semmit nem állítgattam egyiken sem.

(#32238) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, segítségre lenne szükségem!

Egy előre telepített (win8.1) notin lévő IE böngészővel gondjaim vannak, mert hiába lett megadva a kezdőlap az internet explorer indításakor a http://isearc.omiga-plus.com oldala jelenik meg .
(Eredetileg (gyárilag) a McAfee IS volt a gépen amit töröltem és az Avast free ment helyette)

A netten található infók szerint a isearch.omiga-plus.com vírus.

Az alábbi progikkal próbáltam eltávolítani, sajnos eredménytelenül ...:
Avast Free
Malwarebytes Anti-Malware
Hitman Pro
Kaspersky Virus Removal Tool
Egyik progi sem tudta eltávolítani ....

Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnám a gépet megszabadítani ettől a vírustól?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32239) CJ4567


CJ4567
veterán

Van egy oldal, wpwallpapers, nálam(NOD32) ezt írja:

Másnál más AV/IS-sel ezt írja-e?

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#32240) sz.j válasza sz.j (#32238) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lemaradt ....
Sem a Chrome sem pedig a FireFox böngészőknél nincs ez a gond ..., csak az IE-nél.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#32241) Mikulásbá válasza CJ4567 (#32239) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#32242) ƵøŁĭ válasza CJ4567 (#32239) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

SEO Spam.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32243) Qasam válasza CJ4567 (#32239) üzenetére


Qasam
aktív tag

Úgy néz ki, hogy nem vakriasztás:

(#32244) trance89 válasza Qasam (#32243) üzenetére


trance89
őstag

pedig az: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32245) netpeti98 válasza trance89 (#32244) üzenetére


netpeti98
addikt

A VT csak a feketelistákat nézi.

(#32246) ƵøŁĭ válasza trance89 (#32244) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Agnitum-nak küld el :) . Nem téves riasztás .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32247) Pityu. válasza CJ4567 (#32203) üzenetére


Pityu.
nagyúr

"Hamachit vagy Tunglet használsz?"

Most őszinte leszek,tököm tudja ,hogy mi ez,eddig még sosem találkoztam vele.

#GoodSpeed

Köszi,mindjárt bele olvasok.Most hogy csökkentett módban át futtattam jó pár vírusirtót meg kémprogram keresőt,azóta nem jelentkezett a dolog.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32248) CJ4567


CJ4567
veterán

Köszönöm a válaszokat, hát akkor szerintem vagy telefonon(WP-n nem tudnak megfertőzni :P) nézem az oldalt vagy pedig maradok a Googlenél.

No Sana No Life

(#32249) blattida válasza trance89 (#32244) üzenetére


blattida
nagyúr

Nézd meg a vt-n a sucuri és a quttera elemzését az oldalra vonatkozólag, vannak ott érdekes dolgok, bár, az igaz, hogy ettől nem kellene az egész oldalt blokkolni, de hát ez a jelenlegi trend... :(((

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32250) daimonion válasza CJ4567 (#32239) üzenetére


daimonion
senior tag

Viszont a WEB INSPECTOR szerint

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.