Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) blattida válasza mrszitya (#33450) üzenetére


blattida
nagyúr

A nyolcas megjelenése óta az auto sandbox teljes rendszer virtualizálást használ alapbeállítások mellett, ezért is működik most sokkal hatékonyabban.

Az av heurisztikáját akkor hagytad alapon, tehát alacsonyan?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33452) mrszitya válasza blattida (#33451) üzenetére


mrszitya
senior tag

A cbt-locker első tesztje alatt biztosan igen, aztán nem tudom, mivel nem rémlik így fejből, a proaktív profil a heurisztikát is átállítja-e.

Mindenesetre beküldtem is nekik a mintát ("kézzel" is), így azt hiszem tegnap óta blokkolja már az av-modul.

[ Szerkesztve ]

(#33453) blattida válasza mrszitya (#33452) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem, proaktívban is alacsonyan marad a heurisztika.

Mivel tudom, hogy nagyban javítja az av felismerését a magas heurisztika, ezért érdekes lett volna tudni, hogy abban az esetben hogyan teljesített volna, de így, utólag, már nem annyira fontos... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33454) HoTaZo válasza Kelvin (#33414) üzenetére


HoTaZo
addikt

1. és 2. lépés kész, NTFS oké, az egyszerűbb mappák, fájlok mentve. :DD

Ha ennél is feldobja az azonos fájlokos ablakot, akkor jó. Mivel ilyen műveletet még nem csináltam, így járatlan vagyok.

copass : amiket kimentek azokra szükségem van, így jogos a pont Kelvinnek. De mivel biztos, hogy vannak fájljaim amiknek vannak másolataik itt-ott a freefilesync is hasznos lesz. De mielőtt gyomlálok menteni akarok, aztán majd ott is jöhet a gyomlálás.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#33455) mrszitya válasza blattida (#33453) üzenetére


mrszitya
senior tag

:D Gondoltam, hogy erre célzol, de akkor majd next time...

(#33456) blattida válasza mrszitya (#33455) üzenetére


blattida
nagyúr

Olyan szivesen tesztelném a kapott emailjeim csatolmányát, de valahogy én tényleg nem kapok ilyeneket, mármint ismeretlentől, mert sok levelet kapok, de mellékleteset nem. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33457) copass válasza blattida (#33456) üzenetére


copass
veterán

pedig lehet hogy örököltél egy vagyont!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#33458) Dhampir válasza blattida (#33456) üzenetére


Dhampir
félisten

Vajon innen a fórumról hányan dőlnének be, ha a levélke egy új vírusirtó tesztelésének lehetőségét ajánlaná fel? :)

(#33459) BigManus válasza Dhampir (#33458) üzenetére


BigManus
addikt

A rutinosabbak közül egyik sem ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33460) copass válasza Dhampir (#33458) üzenetére


copass
veterán

lehet hogy fizetnek a tesztért?!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#33461) Kelvin


Kelvin
őstag

Amúgy tényleg érdekes, hogy olyan sokan kaptok fertőzött email-t. Én sosem, pedig három postafiókot is használok, igaz a gmail gyűjti az összeset. Pedig van közte hírlevelekre, promóciókra, reklámokra használt fiók is. jó lenne látni egyet közelebbről :D

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#33462) kispx válasza Kelvin (#33461) üzenetére


kispx
addikt

Freemailes van? Én csak oda kaptam a CTB-lockert. (és "egy pár" levélszemetet.)

Szerk.: 3-an tudják azt az e-mail címet + iwiw (RIP), myvip, oracle junior regisztráció volt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#33463) Kelvin válasza kispx (#33462) üzenetére


Kelvin
őstag

Látod az pont nincsen, gmail és hotmail fiókjaim vannak csak.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#33464) blattida válasza kispx (#33462) üzenetére


blattida
nagyúr

Nekem van freemailes is, de csatolmányosak nem jönnek, igaz anélkül viszont jönnek spamek, bár nem annyira sok, napi 2-3 levél, azok a szokásos mell/pénisz/testsúly szentháromságból.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33465) mrszitya válasza blattida (#33464) üzenetére


mrszitya
senior tag

:O Sajnos én sem kapok csatolmányos szemetet, pedig van freemail is, sőt telekomos spa-mailem is.

[ Szerkesztve ]

(#33466) mrobes válasza mrszitya (#33465) üzenetére


mrobes
tag

Én a freemail-es címemre már kaptam, igaz azt adom meg minden ilyen-olyan regisztrációkor, amikor kell valahol gyorsan egy fiók, vagy e-mail címet kérnek valahol.
Próbaképp átküldtem a gmail-es címemre, de az egyből blokkolta, csak egy értesítést küldött, hogy valószínűleg fertőzött a csatolmány, ezért eltávolításra került.

(#33467) lugosi válasza blattida (#33456) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na pont most kaptam egy érdekeset. Egy olasz címről jött, egy olasz feladóval, egy "check your important document attached to email" tartalommal, és egy .zip file a csatolmány.

Itt van a virustotal elemzése: [link]

A Kaspersky nem mondott rá semmit, engedte letölteni a gépre. Megnyitni nem nyitottam meg.

Kérdés, hogy akkor most kell-e tartanom valamitől? :/ Fertőződhetett ettől a gépem? :U
Outlookban érkezett. A küldő természetesen megy a spamlistára, de akkor is, most a Kaspersky-n átjött.

Jéé, vagy mégsem? Az Outlookban nem tudtam a Kaspersky pluginnel megjelölni spamként, nocsak. :/

[ Szerkesztve ]

(#33468) Kelvin válasza lugosi (#33467) üzenetére


Kelvin
őstag

Ne nyissad meg csak ereszd rá a víruskergetőt. Ha nem jelezne akkor valószínűleg megnyitásnál sem riasztana...

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#33469) olivera88


olivera88
veterán

Sikerült vmi sz@rt összeszednem tegnap úgy látom. :O Pedig csak az egy szokásos időjárás oldalat néztem amin egy nagy játék reklám jön elő, az ABP ki van kapcsolva mert azt kéri az oldal h kapcsoljam ki. A CIS ki volt épp kapcsolva ez idő alatt de nem töltöttem le semmit tudtommal, azért volt kikapcsolva mert előtte járata a procit a cawvp. Ma meg azt vettem észre mintha bellasult volna kissé a gép, lefutattam az MBAM-ot erre egy csomó PUP-ot talált meg néhány trojait.
Az MBAM logja vizsgálat után. [link] Valami még maradhatott a gépen mert itt Prohardveren kis hirdetés kockák jelennek meg a bal sarokba amik eddig nem voltak meg egy másik oldalon.
Ez az az oldal. [link] Itt szedhettem össze szerint 100 % úgy hogy véletlen rákattintom véletlen arra nyomorék hirdetésre.

Most pl ilyen ablak jelent meg itt. [link]

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33470) blattida válasza olivera88 (#33469) üzenetére


blattida
nagyúr

Ugyan kérlek, ne tagadd, hogy macás hirdetéseket akarsz nézni a böngészőben, de most rájöttél, hogy zavaró a hatása, ezért most jössz ezzel a gyenge szöveggel, hogy éppen minden ki volt kapcsolva... :U ;] .

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33471) olivera88 válasza blattida (#33470) üzenetére


olivera88
veterán

:DDD Na visszaraktam a CIS t a gépre, de nem talált semmit a telepités utáni keresés. A Chrome bővítményeket is néztem ott se nincs semmi.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33472) ƵøŁĭ válasza olivera88 (#33469) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

:)

Na ha már ezzel végeztél akkor próbáld meg AdwCleaner-t lefuttatni .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#33473) blattida válasza olivera88 (#33471) üzenetére


blattida
nagyúr

PUP-ok keresését tessék bekapcsolni és a heurisztikát felhúzni, illetve defense+-t paranoidra. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#33474) olivera88 válasza ƵøŁĭ (#33472) üzenetére


olivera88
veterán

Erre gondoltál?
[link]

Blattida

Megint kinyírta a rendszert. :O És csak IS konfig futott nem is a proaktiv. Kikapcsoltam mindent egyesével, Sandbox, majd HIPS, aztán Virusscope, majd AV rész. Hátha az egyik összetevő miatt van a gond, de nem használt semmit. Lefoglalt 4 gb rambol 97-98 % ot és lebénul a gép. Ment is le a gépről rögtön. Eddig csak proaktivban készitette ki a gépet most már IS ben is.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33475) ƵøŁĭ válasza olivera88 (#33474) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen . ;)

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#33476) olivera88 válasza ƵøŁĭ (#33475) üzenetére


olivera88
veterán

Lefuttam megtalálta ezt a positive finds nevű vackot nyomtam rá egy cleant, törölte is a log szerint de a hirdetések maradtak. :W :W

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33477) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ez a Kaspersky féle safe browser valójában mit csinál?

(#33478) ƵøŁĭ válasza lugosi (#33477) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

By filtering out malicious links and inappropriate content, and helping you to avoid phishing websites that may try to steal your confidential information and your identity, Kaspersky Safe Browser helps you safely surf the Web on your iPhone, iPad or Windows Phone device.

Webvédelem.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#33479) BigManus válasza olivera88 (#33476) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Neked is felajánlom. Ha van TeamViewer a gépeden, este segítek.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33480) |AP|


|AP|
veterán

Nemrég telepítettem újra a rendszert, feltettem a szokásos, eddig jól bevált Avast Free-t, de pár napon belül két nagyon gusztustalan adware-t is bekaptam. Az egyik a "mystartsearch" nevű csoda (ez szerintem a gyártói oldalról letöltött dameon tools-szal jött), a másik az "Ads by Info" néven ezer meg ezer pop-upot feldobó cucc. Mindkettő eltávolításával megszenvedtem, és szeretném, ha nem nagyon fordulna elő ilyen újra.
Azt már észrevettem, hogy az Avast ezek ellen nem nyújt védelmet (Chrome kiegészítővel sem).
Mivel tudnék elémenni az ilyen dolgoknak? (nem igazán jellemző, hogy zavaros weboldalakra tévednék)

(#33481) Mikulásbá válasza |AP| (#33480) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A telepítőkben lévő szemetek ellen jó lehet a Unchecky.

(#33482) borix válasza |AP| (#33480) üzenetére


borix
őstag

Ha olyan a program akkor az Unchecky mellett is föl fogja tenni a szemetét ha kiveszed a pipákat ha nem.
Virtuális gépen tesztelem az új programokat majd ráküldöm a HitmanProt és ha nem talál semmit akkor használom.
Ha föltelepült a program mellett pl a conduit akkor más programot keresek.

(#33483) olivera88 válasza BigManus (#33479) üzenetére


olivera88
veterán

Szia!

Köszi de megoldódott tegnap este csak elfelejtettem akkor írni. A Chromet újra telepítettem és eltűnt minden reklám.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#33484) BigManus válasza olivera88 (#33483) üzenetére


BigManus
addikt

Ok.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33485) kzsolti97


kzsolti97
csendes tag

Van egy problémám mostanában kb. októbertől több windows xp-s gépemen is terjed egy bizonyos "vírus"
3 dolgot tapasztaltam:
1. A dátumot nem lehet megváltoztatni ha megpróbálom akkor a "Nincs jogosultsága a dátum/idő megváltoztatására" üzenetet kapom. BIOS ból át lehet állítani a dátumot de a laptopomon nincs a bios-ban ilyen lehetőség :((( ...
2. Nem enged külső winchesterre másolni a gépről látszólag rá másolja a fájlokat ugyan
de amikor legközelebb csatlakoztatom egy gépre akkor nincs ott egy fájl sem.
3. ha be lépek csökkentett módba akkor amint ki választhatnám a rendszergazda fiókba a belépést
az egér össze vissza kezd mozogni a képernyőn és újraindul a gép.

egyébként végig rendszergazda jogosultságok mellett történt mindez.
több féle vírus írtót futtatam (nod32, avira, ) és nem találtak semmit

Csak a Windows 7 :)

(#33486) kisbalazs83 válasza kzsolti97 (#33485) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Próbáltad már? Kaspersky Rescue Disk 10

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#33487) embe válasza kisbalazs83 (#33486) üzenetére


embe
nagyúr

Apropó Kasperky! Tegnap leszedtem a legfrissebbet. De megint az a gondom, hogy nem mountolja fel az SSD-t, vagyis a C meghajtót, csak a D-t a HDD-t.

A másik gépen, ahol egy HDD van, szépen felmountolja a C meghajtót, és lefut.

Egy korábbi verzióval is ez volt a gond. Mi lehet a probléma?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#33488) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Ha valaki feltenné a Kaspersky maces változatát, gondolkodjon valami másban, brutálisan belassul tőle a rendszer, minden fileművelet.

(#33489) King Unique válasza lugosi (#33488) üzenetére


King Unique
titán

OS X-re is kell már AV, hiszen minden Mac fan azt hirdeti, h arra felesleges, mert maga a Mac a vírusírtó... :F

(#33490) lugosi válasza King Unique (#33489) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem állítom, hogy kell. Én feltettem, próbaképpen.

(#33491) King Unique válasza lugosi (#33490) üzenetére


King Unique
titán

Hát én nem tudom, lehet AV gyártók se véletlenül készítenek Mac & Linux verziókat.... láttam én már Macen is zsaroló vírust, meg "meg van blokkolva" gépet. :D Illetve egyik PH!-s szaki Linuxon is használ AV-t [link], lehet nem véletlenül.
Comodo van Macre is és free [link].

[ Szerkesztve ]

(#33492) lugosi válasza King Unique (#33491) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, ránéztem, egyelőre úgy látom, hogy az én oprendszerem (10.10.2) még nem támogatott.
Egyébként ez a Comodo windows alatt mennyire számít jónak? Lenne olyan jó, mint a Kaspersky fizetős változata, vagy arra ne számítsak?

(#33493) King Unique válasza lugosi (#33492) üzenetére


King Unique
titán

Windowson jó és elég erős védelemnek számít, rakás összetevője van, saját secure böngésző, sandbox, hips stb.. :K Comodo tűzfal is a legjobbak közé tartozik. Én speciel csak azért nem szeretem, mert, ha minden védelmi modulja be van kapcsolja, akkor elég sokat kérdez. De, ha alap beállításokkal van használva, akkor főleg az új 8-as verzió, "csendesnek" mondható.
Macre szóba jöhet még az ESET Cybersecurity is [link], ami ugyan fizetős (havi kódokkal "ingyenes", SG fórum...), de talán kisebb a gépigénye, mint a Kaspersky-nek.

(#33494) daimonion válasza King Unique (#33493) üzenetére


daimonion
senior tag

Sokan sokszor leírták már .gyakorlatilag SEMMIT nem kérdez a 8-as comodo.Telepítéskor amikor hálozatot észlel a tüzfal akkor ráböksz, hogy otthoni hálozat majd szól egyszer hogy elavult az adatbázisa frissít majd víruskeresés ..majd szól, hogy indítsd újra a gépet.Ujraindítás után meg kussban van--max ha torrented van akkor szól a TÜZFAL, hogy kiengedjem vagy nem ? Mindezt alapbeállításokon..ha tanulóra állítod akkor talán még ennyit sem pofázik..szóval próbáld ki rakd fel azt felejtsd már el ezt a sokat kérdez dolgot.UNCSI :((

(#33495) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, akkor itthonra szerintem nem fizetem ki a Kaspersky-t, különben is nagyon fogja a gépet. Azt hiszem itthonra nem lesz a mac-re víruskereső (mondjuk 7 éve elvagyok nélküle).

Az irodai laptopra kipróbálom a comodo-t akkor. Ha azt mondjátok, hogy a védelme erős.

(#33496) King Unique válasza daimonion (#33494) üzenetére


King Unique
titán

Képzeld pont felraktam nemrég virtuális gépre a 8-ast és kipróbáltam. Igen, azok a műveletek zajlottak le, amit leírtál, meg kb. előző verzióknál is ezek, de azért ne túlozzunk... Van , lehet számos olyan dolog, művelet, aminél rákérdezhet, pl. Win8.1-en ObliTile appokat se mindig engedi kérdés nélkül futni, mint más AV-k. Illetve, ha már felrakok egy CIS-t, akkor azért teszem, mert tudom, h erős a védelme, milyen moduljai vannak és azokat használni is akarom, nem mindent fullra kilőni, csak, h ne ugasson!! Mert úgy tudom, az adatbázis alapú felismérése nem feltétlen a legjobb és húzós esetekre pont a HIPS az, ami védelmet nyújthat. Ha meg már belököm a HIPS-et, akkor jönnek szaporán a kérdések, lehet tanulómóddal szórakozgatni, de én meguntam...ennyi. ;)

(#33497) BigManus


BigManus
addikt

Vipre nagyon hallgat mostanság. Használja valaki?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#33498) motacilo válasza lugosi (#33495) üzenetére


motacilo
aktív tag

Üdv! Hát én nem tapasztaltam ezt a "nagyon fogja a gépet" érzést, pedig 3 kül. konfigon van. Az egyik közülük egy Atomos netbook 2 GB RAM-mal (mondjuk SSD van benne).
Valahol a WSA szintjén érezni a jelenlétét (az volt előtte a netbookon), többek között ezért is vettem meg.
Kipróbáltam már: Avast, GDATA, BDIS, AVG,WSA, de eddig ez a leghasználhatóbb. Mondjuk a szülői felügyelet modul megléte is fontos volt számomra.

(#33499) Jenne válasza lugosi (#33495) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!
Én is azt tudom mondani, hogy észrevétlen a gépemen a Kaspersky. (KAV-ot használok és laptopon, Windows 8.1/64 bit)
Évekig ESS-t használtam ezt megelőzően, igaz akkor ott még XP-s gépen, de így is van némi hasonlítási alapom. Ezen az új laptopomon is fent volt az ESS másfél hónapot amíg le nem járt a vásárolt licensz, majd utána került fel helyette a KAV két éves licensszel. ESS-hez képest semmi többlet gépfogást vagy belassulást nem tapasztalok a KAV részéről. Észrevétlen és teszi a dolgát. (ha kell)

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#33500) daimonion válasza King Unique (#33496) üzenetére


daimonion
senior tag

Képzeld Nálam is be volt kapcsolva a HIPS és nem tanuló módon és nem pofázik..Biztos velem van a hiba mert nem használok ötmillió programot csak Office-t Qbittorrenetet meg IE-t. Nem akarok belemenni egy értelmetlen vitába mert természetesen felhasználófüggö a kérdés mennyisége de Nálam Tény ami tény a 8-as Comodo talán a 7-es kérdéseinek jó ha 10% át teszi fel.Metro appoknál is csak tüzfalkérédseket tett fel..Pl Mini Radio Player kimenjen a netre vagy nem.Böven kíbírható a dolog..Ezért sem értem , hogy már sokadjára írtad amit írtál..Igen igen felhasználóbarát lett ennyi. Én lezártam a Comodo IS 8 dolgot a részemröl :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.