Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) blattida válasza stingy2 (#32649) üzenetére


blattida
nagyúr

Megelözik vele a felhasználók nem értésböl elkövetett hibáit.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32652) stingy2 válasza Feri1977 (#32650) üzenetére


stingy2
senior tag

már az előbb is elolvastam:)
a független szerkesztőség leírja, h mi a véleménye a g-datának a saját szoftveréről, valamint mi a véleményük az -általad egyébiránt "letojt"- független laboroknak a termékről.
"A cég közleménye szerint..."
" A G Data pedig ebben jó, legalábbis a Virus Bulletin, az AV-Comparatives és az AV-TEST laboratóriumok független tesztjei szerint....,"
"A teljesítmények megítéléséhez érdemes megnézni például a Virus Bulletin rendszeresen közölt felismerési grafikonját,..."
A cikkíró kb annyit tett hozzá a fentiekhez- ami külső forrásból származik- h van a termékben szülői felügyelet.
Szóval ez a cikk nem épp autentikus forrás arra nézve, h a g-data a legjobb védelmi program.(ahogy előttem is írták, ilyen nyilvánvalóan nincs is)
Érzek némi önellentmondást az eddig tőled olvasott érvelésben :) Persze ha Neked ez a termék jön be leginkább, akkor használd egészséggel és az életben ne legyen vírus a gépeden.

INTJ

(#32653) sun35


sun35
csendes tag

Sziasztok. Érdemes lecserélni az eset smart security8-at avg internet security 2015-re?. Régebbi gépem van 2 magos procival és 3 giga ram-al. Köszönöm.

(#32654) Mikulásbá válasza sun35 (#32653) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én nem tenném.

(#32655) Feri1977 válasza stingy2 (#32652) üzenetére


Feri1977
senior tag

:-)

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#32656) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Egy kis segítség kellene az AVAST webvédelem rész beállításához. Egy ideje elkezdte azt "játszani", hogy egész oldalaknál, illetve oldalon megjelenő (beágyazott) képeknél, videóknál kiírja "Nem megbízható kapcsolat" (pl. Intel Download Center), a tech. részleteknél ez írja: "A(z) downloadcenter.intel.com érvénytelen biztonsági tanúsítványt használ.".
Ha a webvédelmet teljesen kikapcsolom (ezt nem akarom), akkor bejönnek a dolgok, de nem találok olyan beállítást, ahol a tanúsítványkezelést lehet állítani.

Kis adalék: régen, ha kikapcsoltam egy időre a víruskeresőt, utána vissza, akkor simán elindult. Mostanában, amióta ez a tanúsítványos nyűgje van a visszakapcsolásnál a webvédelem nem indul el.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#32657) borix válasza Feri1977 (#32655) üzenetére


borix
őstag

G Data a legjobb vírusirtók között van volt de sokan nem szerették mert lassabb volt vele a böngészés régebben a gépterhelése is volta azért talán még most is.
A proaktív védelemmel kapcsolatos állításod nem jött be mert abban pont nem az első sorban szerepel de attól még összességében erős védelmet ad.

[ Szerkesztve ]

(#32658) Feri1977 válasza borix (#32657) üzenetére


Feri1977
senior tag

Én értelek, de semmivel nem fogja jobban a régi gépeket sem, mint bármely víruskergető! Egy sima régi 775-ös celeron 2.8-as procin néztem őket 1 gb rammal legutóbb, semmiféle lassulást nem éreztem miután rajta volt a g data, de több vírusírtót is teszteltem e régi gépen, és nem fogja jobban mint bármi más, ugyanúgy a ramból 4-6 megát esznek, és a prociból 3-5 százalékot, ennyi belefér, szerintem..

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#32659) netpeti98 válasza borix (#32657) üzenetére


netpeti98
addikt

A gépterhelésről a híre akkor terjedt el amikor még BD+Avast motort használt.
Viszont most a BD+saját motorral már egész jól állnak szempontjából. :)

(#32660) borix válasza netpeti98 (#32659) üzenetére


borix
őstag

Böngészési sebesség egy Webroot,Eset-hez képest?

(#32661) netpeti98 válasza borix (#32660) üzenetére


netpeti98
addikt

Én sokáig használtam a 2014-es verziót és nem vettem észre különbséget. Mondjuk viszonyítási alapnak csak F-Secure és Avast van. Talán az F-Secure volt a legpörgősebb.

(#32662) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!

A NIS helyett jó választás lehet a G-Data Internet Security?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32663) pethYeti válasza Winnie The P (#32662) üzenetére


pethYeti
addikt

Igen, mivel az a legjobb védelem!

(#32664) TFSi válasza pethYeti (#32663) üzenetére


TFSi
őstag

+1 :C ;]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32665) ƵøŁĭ válasza TFSi (#32664) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

A nép akarata mindenek fölött . ;]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32666) pethYeti válasza TFSi (#32664) üzenetére


pethYeti
addikt

Nem tudom mit nevetsz.... Feri megmondta, azóta lecseréltem mindenhol a családban, ismerősöknél, ismerősök ismerőseinél a vírusirtókat gdata-ra. Sehol sincs vírus már vagy 1 napja!

:)

[ Szerkesztve ]

(#32667) TFSi válasza pethYeti (#32666) üzenetére


TFSi
őstag

Én a Kaspersky mellé teszem fel és visszakapcsolom a Defendert is. ;]

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32668) Mikulásbá válasza TFSi (#32667) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+Malwarebytes! :K

(#32669) CanibelZ válasza Mikulásbá (#32668) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Az nem jó, a G-Data malware-nek titulálta az MBAM-ot. Nem is csoda, a legjobb nem tűr meg mást maga mellett. ;]

(#32670) Jenne válasza TFSi (#32667) üzenetére


Jenne
senior tag

Kaspersky mellé még a G Data? Nem rossz hármas... :DDD Plusz még a Win Defender is ... :DD
Bár itt jegyzem meg, hogy csak 2002-től lett két motor a G Datában, és 2006-ban még a Kaspersky volt az egyik motor. Pontosítva a második motor. De aztán Kaspersky kilépett belőle és jött az avast! helyette.
A G Data-ban a második motor egyik nagyon fontos feladata egyébb iránt - természetesen a szokásos antivírus feladatokon kívül - az első motor felügyelete, és az esetleges biztonsági rések bezárása.
Most nem tudom, hogy melyik az első és melyik a második motor mert nem használok G Data-t csak Kaspersky-t.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32671) netpeti98 válasza Jenne (#32670) üzenetére


netpeti98
addikt

Saját motor van a Bitdefender mellett.

(#32672) Winnie The P válasza pethYeti (#32663) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi. Annyi kérdésem lenne még hogy a G-Data-nál is van olyan mint a NIS-nél volt eddig, hogy régebbi kiadást is elfogadta az új kulcsot? Ez jó?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32673) kisbalazs83 válasza pethYeti (#32663) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

csak még 1 G-Data-sat én is... ;]
Így, hogy kiderült, a G-Data a legjobb. Senki nem fog más védelmet venni. Mivel mindenki gépen G-Data lesz aki nem hülye. Remélem idővel felismerik majd a jelentőségét és csinálnak skineket a G-Data-hoz, hogy aki nagyon megszokta a régi kinézetű védelmi szoftverét, az is örömmel tudja használni.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#32674) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adguardot hogy kell belőnoi,hogy ne fogja így a böngészőt,egyenesen halál lassú lett az internet explorer 11

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32675) Fandango válasza Pityu. (#32674) üzenetére


Fandango
veterán

Nem allitottal be tul sok filter listat?

[ Szerkesztve ]

(#32676) Pityu. válasza Fandango (#32675) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az lehetséges

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32677) Fandango válasza Pityu. (#32676) üzenetére


Fandango
veterán

Nalam ez a filter lista:

A WoT marhasagot meg kikapcsolnam, szerintem teljesen felesleges.

(#32678) Pityu. válasza Fandango (#32677) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Az előbb nállam egy oldalnál úgy kiakadta a progi hogy resetelni kellett a gépet.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32679) TFSi válasza Pityu. (#32678) üzenetére


TFSi
őstag

Ha az IE mellett van még olyan böngésző, amely bejön, ajánlom figyelmedbe a NoScriptet. Igaz nem kimondottan reklámblokkoló, bár a működését tekintve a reklámszkripteket is kilövi.

Manuálisan nagyon jól bekalibrálható, és nem lassít. Ha használsz könyvjelző eszköztárat, akkor beállítható úgy, hogy azon oldalak név alapú scriptjeit (pl. origo.hu) ne blokkolja automatikusan. Az oldalba beágyazott többi scriptet természetesen megfogja.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32680) Pityu. válasza TFSi (#32679) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Firefoxot szoktam még,csak most új a rendszer és még nem raktam fel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32681) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Erre valaki?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32682) TFSi válasza Pityu. (#32680) üzenetére


TFSi
őstag

Szerintem tegyél egy próbát, nekem csak ez van és nem villognak a reklámok. Egy-két dolgot a kivételek közé kell tenni, mivel alapjáraton minden scriptet blokkol, de rövid idő alatt belakható lesz így a böngésző és mindemellett biztonságos is. Nem enged lefutni semmi olyan kártékony scriptet, amelyet nem engedélyeztél. Sok fertőzés ellen hatásos, még akkor is, ha az AV nem jelezne.

Egyébként magam is próbáltam pár reklámprogi blokkolót, de a kedvezőtlen tapasztalatok miatt ennél maradtam.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32683) konci79 válasza Winnie The P (#32681) üzenetére


konci79
őstag

Itt is nézz körül,jó áron dolgoznak.
Nekem Gdata van,és bevált eddig :B

[ Szerkesztve ]

(#32684) Winnie The P válasza konci79 (#32683) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi. De maradnék olyan boltnál ahol van magyar nyelvű.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32685) konci79 válasza Winnie The P (#32684) üzenetére


konci79
őstag

Letöltöd a magyar nyelvűt és aktiválod az itt vett kulccsal mint én :K
Viszont van ami csak North America (nem a Gdata)azt figyeld ha mást vennél.

(#32686) guftabi96 válasza herb555 (#4) üzenetére


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Ad Aware Free Antivirus + illetve 360 Internet Security-vel van valakinek tapasztalata?
Nem igazán hallottam eddig róluk. Érdemes őket kipróbálni?

#KeepFightingMichael

(#32687) Pityu. válasza TFSi (#32682) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én az adblock plusot meg az adblock edegt próbáltam eddig,az előző rendszeren,nem rosszak csak az adblock plus 500 megát is felzabál,az adblock edge meg 250 megát.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32688) trance89 válasza Pityu. (#32687) üzenetére


trance89
őstag

inkább a 180 napos adguard vagy a chrome kiegészítője

(#32689) Winnie The P


Winnie The P
őstag

G Data Internet Security megrendelve, remélem nem fogok benne csalódni.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32690) Szellem. válasza Winnie The P (#32689) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem akarok belepofázni, de én a helyedben előbb kipróbáltam volna. :R

(#32691) Winnie The P válasza Szellem. (#32690) üzenetére


Winnie The P
őstag

Hát még ki tudom próbálni, ugyanis a NIS-ből van még hátra egy kis idő. Max leszedem a 30 naposat, dobozt meg addig nem bontom fel.
De sztem jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32692) konci79 válasza Winnie The P (#32691) üzenetére


konci79
őstag

Hol vetted végül?

(#32693) King Unique


King Unique
titán

Mit szóltok a kolléga állításához, mármint ami XP biztonságosságára vonatkozik...? :U

(#32694) quailstorm válasza King Unique (#32693) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nagyon sok részével egyet tudok érteni, főleg az utolsó hsz legvégével
ettől függetlenül a koma egy tanulatlan elfüggönyözött agyú csóka, aki nem lát ki a fején
vannak ugyanis olyan sebezhetőségek, amik ellen a tűzfal meg az irtó nem segít, az a kivételes támogatási időn túli IE8 frissítés meg egyedül maradt

abban igaza van, hogy átlag agyas user egy korrekt védelmi csomaggal tökéletesen elvan az XP-vel, de ha jön egy Blaster worm 2, vagy valami hasonló, akkor senki se védi meg az XP-t és lesz itt akkora botnet mint az állat

akik meg frissítetlen windowsokat használnak, meg nem csak az új appoktól zárják el maguk, hanem tényleg botnet melegágyat nevelnek
jól dokumentált távolról kiaknázható sebezhetőségek tucatjai érhetők el a hanyag, általában illegális oprendszert használó felhasználók gépein

(#32695) trance89 válasza King Unique (#32693) üzenetére


trance89
őstag

no comment, annyit
erről a tökéletes offline gépről pedig ahány helyre visz usb-n/külső hdd-n adatokat annyi helyre mellettük viszi a sok szart is (trójaik stb)
nálam ritkán fordul meg más usb-je (évente 5-10 alkalommal) de időnként találok rajtuk finomságokat amik már rögtön gépbedugás után indulni szeretnének (99%-ban trójai)
szóval rohadt nagy tévhit hogy egy offline használt gépre nem kell vírusirtó mert a tudtod nélkül terjeszted csak vele a vírusokat...
a másik dolog pedig amiről quailstorm is írt, a frissítéseket csupán szórakozásból adja ki a MS, a sok hülye (főleg warezhuszárok) egyből win install után kapcsolja is ki mert az szerintük felesleges...

[ Szerkesztve ]

(#32696) King Unique válasza quailstorm (#32694) üzenetére


King Unique
titán

Igen, vannak benne igazságok, részigazságok, de ugyanúgy zöldségek is... Ebben a topikban pont arra vonatkozott a kérdés, h gyártói support nélkül, az egyre szaporodó biztonsági réseket a jó AV-k sem fogják tudni mind ellensúlyozni...hiába bivalyerős védelem egy CIS, v nagyon jó a FW része, mindent egy XP alatt az sem ver vissza.
Azt is olvastam, h legtöbb AV supportja 2016-ban véget is ér XP-re, bár definíciófrissítések gondolom utána is jönnek, de akkor se jó hír. Ahogy böngészőknél se lesz korlátlan ideig támogatva.

Kösz a véleményt! :R
Ha másnak is van, ne tartsa magába.

(#32695) trance89: na igen, USB-s eszközök meg a másik... bár vannak olyan kínai AV-k (Baido, Qihoo 360), ahogy láttam, ami rádugáskor átvizsgálják rögtön (vmi gyors scan), de nyilván úgy is kicsit kockázatos.

[ Szerkesztve ]

(#32697) trance89 válasza King Unique (#32696) üzenetére


trance89
őstag

Minden valamirevaló vírusirtó alapból blokkolja az automatikus indítást külső tárolóról, bár többnél is ez ki van kapcsolva alapértelmezetten

[ Szerkesztve ]

(#32698) Winnie The P válasza konci79 (#32692) üzenetére


Winnie The P
őstag

Aqua

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#32699) blattida válasza King Unique (#32693) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel az xp tartalmazza az aktívan használt op rendszerek közül a legtöbb sebezhetőséget, viszont a legkevesebb védelmi összetevőt, miközben még mindig rengetegen használják, így igenis célpont, ezért biztonsági szempontból a legkockázatosabb a használata (bár megértem azokat, akik ragaszkodnak hozzá, mert nagyon kiforrott és stabil).

Ettől függetlenül nyugodtan használható, amennyiben a felhasználója ésszel számítógépezik és felvértezi a szükséges védelmi megoldásokkal.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32700) szeky81


szeky81
tag

A pár hozzászólással ezelőtti AdGuard témához hozzászólnék:
Én ezt a kiegészítőt is társítottam hozzá; AntiAdware: [link] A beállítások-extensions fülön "add extension" és az előbb linkelt oldal címét másoljátok be oda, majd "installáljátok". Baromira hasznos böngészés és telepítések közben is kiszűri szerintem a nemkívánatos dolgokat.

[ Szerkesztve ]

szódabikarbabónábó'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.