Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) daimonion


daimonion
senior tag

Írtam a Quihoo FB oldalára az ujdonságok felöl érdeklödve...Ugyanis semmilyen oldalon sem írnak róla semmit..
Softpedian sincs még semmi..
Én amit találtam az annyi hogy
" Enable scan accelaration for full scan " ez emlékeim nincs benne a 4.9-es változatban ..Ezen kívúl minden ugyanannak tünik de ettöl függetlenül hibajavításokat optimalizációt kaphatott a kicsike.

(#32602) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok! Milyen ingyenes AV-t tudtok ajánlani natív 64 bitesek közül?

(#32603) zozoz1


zozoz1
aktív tag

Üdv urak... :R
Segítségeteket kérném. Van egy "dll" amit állandóan kiszed az Anti-Malware.De nekem az kell.
Ha a karanténban megkeresem csak törölni és visszaállítani tudom. Ha visszaállítom akkor rendre megint kiszedi. Kizárni nem tudom hogy többet ne piszkálja. A beállításk menüben ugyan van egy Malware kizárások ahol fáljt meg mappát tudnék berakni de ott a rejtett fájlok és dll-ek nem jelennek meg.
Hogy tudnék egy dll kizárni hogy ne piszkálja?

Segítséget előre is köszi!!! :R

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#32604) BigManus válasza zozoz1 (#32603) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Először tedd láthatóvá a rejtett illetve rendszer fájlokat.
Utána a kivételekhez tudod adni.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32605) zozoz1 válasza BigManus (#32604) üzenetére


zozoz1
aktív tag

Szia!
Igen meg is volnék. Nagyon köszi... :R

A viták vitték elöbbre az emberiséget

(#32606) gjo


gjo
tag

A Bitdefender Antivirus Free-ről mi az általános vélekedés mostanság? Mennyire hatékony? Csak mert új programverziók nem nagyon jönnek..

(#32607) Jenne válasza csabi10 (#32599) üzenetére


Jenne
senior tag

Ha már nem aktuális akkor bocs. Nem ezt kerested?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32608) daimonion válasza Jenne (#32607) üzenetére


daimonion
senior tag

Nem hanem ezt

http://int.down.360safe.com/360is/360is_5.0.0.5104A.exe
azért nem linkeltem mert így látszik az IS programverziója

[ Szerkesztve ]

(#32609) mazza


mazza
tag

[link] Pendrive-ról hazahozott kártevő után a mappák/fájlok parancsikonná változtak, 2KB mérettel. Hogyan lehetne ezt helyrehozni?

(#32610) Feri1977


Feri1977
senior tag

Valaki mondja már el nekem, mi 380 mega egy g data virusírtón? Csak mert sima antivirus és nem internet security, és más virusirtók 30-40-50 megák max. ez a piacon a legjobb vírusírtó szinte, azért ekkora mérete?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#32611) netpeti98 válasza Feri1977 (#32610) üzenetére


netpeti98
addikt

Most mire gondolsz? A telepítőre?
A memóriából nem eszik ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#32612) Feri1977 válasza netpeti98 (#32611) üzenetére


Feri1977
senior tag

Dehogy a memóriából te jó ég, a telepítője ennyi, 380 mega, céges licencet kértünk tőlük, és 380 mega a letöltött vírusírtójuk.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#32613) ƵøŁĭ válasza Feri1977 (#32612) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Integrálva vannak a definíciós fájlok a telepítőben . (bitdefender )

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32614) mazza válasza mazza (#32609) üzenetére


mazza
tag

Eltartott egy ideig, de sikerült. Az alkönyvtárak és fájljai nem sérültek, a gyökérmappában lévő dokumentumokat pedig sikerült megnyitni, majd menteni.

[ Szerkesztve ]

(#32615) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Felraktam a G-Data IS-t kipróbálni. Jól néz ki, nem is fogja a gépet (nekem például kevesebb ramot használ, mint az ESET vagy Kaspersky :Y ), csak ami furcsa volt, hogy blokkolta az MBAM Pro-t. Ha jól értettem, azt nehezményezte benne, hogy vizsgálta a fájlokat. Hozzáadtam a mappáját a kivételekhez, újraindítottam, azóta jól megvannak. Csak azt nem értem, hogy miért nem akarja az adatbázist frissíteni? :F

(#32616) Feri1977 válasza CanibelZ (#32615) üzenetére


Feri1977
senior tag

A g data a legjobb vírusírtó a piacon, a bitdefender motorját használja, és frissíti magát elég sűrűn ;)

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#32617) CanibelZ válasza Feri1977 (#32616) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Tudom, hogy két motort használ, meg teszteken is nagyon jól szerepel. Alapból elvileg óránként kéne frissítenie, haverom gépén megy is a próbaverzión, de nálam valamiért nem, ezt furcsállom benne.
Az adatbázisára 2014.08.12-t ír, és hiába telik le az egy óra, a számláló csak visszaugrik és kész... De írtam egy emailt nekik erről, meg a fals pozitívról is, holnap majd kiderül, hogy mit válaszolnak.

(#32618) blattida válasza Feri1977 (#32616) üzenetére


blattida
nagyúr

Ugyan tényleg jó a gdata, de egy ennyire erős kijelentést azért illene valamilyen erősebb érvvel alátámasztani, mert az általad említettek elég sok védelmi programra igazak.
Ráadásul olyan, hogy a legjobb, nem értelmezhető, illetve nincs is.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32619) Kelvin válasza Feri1977 (#32616) üzenetére


Kelvin
őstag

Kérlek felejtsétek már el a "legjobb vírusírtó a piacon" bullshit-et!
Legalább pár pontban érveljetek. Az nem érv, hogy 380mega :)

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#32620) kisbalazs83 válasza Feri1977 (#32616) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Miben legjobb? :Y

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#32621) Feri1977 válasza CanibelZ (#32617) üzenetére


Feri1977
senior tag

Jól tetted, hogy írtál nekik. +Velem olyan fordult elő, hogy az advanced system care fájlait nézte vírusosnak, ami persze nem az, szépen le is törölte :D Túl biztonságos vírusírtó, de hát ezért szeretjük :-)

+a hitetlenkedőknek, nézzétek meg a fizetett/nem fizetett teszteket is, toronymagasan vezet mindenben, informatikus vagyok, egy tonna vírusírtót kipróbáltam már, és komoly cégek is használják ezt, a marketint süket dumás panda, norton, macafee és társai helyett, amik elég gyengén teljesítenek.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#32622) gjo válasza Feri1977 (#32621) üzenetére


gjo
tag

És a Kaspersky milyen?

(#32623) mdraco válasza Feri1977 (#32621) üzenetére


mdraco
őstag

Egy informatikus egy gyengébb virusírtóval is (pl ingyenes ms féle) jól elvan, ha tudja hova kattint és körültekintő ;]

[ Szerkesztve ]

(#32624) Feri1977 válasza gjo (#32622) üzenetére


Feri1977
senior tag

Na ő még nagyon jó igen, bár ramból meg cpu-ból többet eszik mint a g data, de a kasperskyt én is szeretem.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#32625) blattida válasza Feri1977 (#32621) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak egy kis nézni/olvasnivaló: AVTest, VB RAP, Shadowserwer Zero Day, MRG Online Banking, Matousec Proactive.
Nem gondolom, hogy toronymagasan vezetne mindenben, sőt, van néhány terület, amiben messze nem annyira jó....
Ha jó informatikus akarsz lenni, akkor használd az eszed és tartsd nyitva a szemed.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32626) Qasam válasza Feri1977 (#32621) üzenetére


Qasam
aktív tag

Üdv a topicban! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32627) Fire/SOUL/CD válasza gjo (#32622) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem csak jelenleg, de az egyik legizmosabb védelem, akármire is tesztelik...
Vannak bugjai, de hát annyira összetett, hogy azt is ellenőrzi, amikor a fűnyíró "megkéri" a mosógépet, hogy továbbítsa a kérelmet, hogy a wifi-s router-en keresztül kapcsolódó nyomtató stream-jén keresztül mehet-e a nyomtatás, akkor ez belefér. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32628) CanibelZ válasza blattida (#32625) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

De ezt nem értem. A legtöbb tesztben azt olvastam, hogy az Avira milyen jó, kicsi erőforrásigénye van. Az AV-test.org-osban az Antivirus Pro-t tesztelték, de gondolom a free antivirus is ilyen találatokban (ha nem így van, javítsatok ki).
Ma olvasgattam a MalwareTips fórumot, és ott több tesztelő is azt írta, hogy a találati aránya rossz, az Avast így-meg úgy leveri. Akkor most hogy is van ez? :F
A 0day-esben még megnéztem volna, hogy a Kaspersky hogy áll.

(#32629) gjo válasza Feri1977 (#32624) üzenetére


gjo
tag

Akkor a G-data minden tekintetben beéri kevesebb erőforrással?

(#32630) blattida válasza CanibelZ (#32628) üzenetére


blattida
nagyúr

Az avira tényleg jó, csak már vannak nála jobbak, egyébként a találati aránya nem rossz, csak ma már a puszta adatbázis alapú felismerés nem sokat számít, illetve nem sokat mond el egy védelem tényleges potenciáljáról, mivel minden normális védelmi program többrétegű és egyre jobban tolódik el a hangsúly az adatbázisról a proaktivitásra, hiszen kódok alapján már elég régóta nem lehet lépést tartani a kártékony kódok íróival.
A kaspersky ott van a shadowserveres táblázatban, csak egy kicsit lejjebb találod meg. Ezen a teszten csak futtatás nélkül vizsgálnak, azaz adatbázis+heurisztika alapú, hips-ek, viselkedés elemzők nem játszanak, ezért van hátrébb a kaspersky.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32631) CanibelZ válasza blattida (#32630) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Nem tudom, hogy nem láttam a Kaspersky-t pedig kétszer is átnéztem. :DDD
Akkor vegyük példának az Avira-t meg G-Data-t. Az aviranak 89,6%, a g-data-nak 64% az eredménye. De ez hogyan érték el? A RAP teszt alapján a kettőnek szinte egyformán jónak kellene lennie? Ennyire gyorsan dolgoznak az avira-nal és adják ki a frissítéseket? Meg melyekre gondoltál, amikor azt írtad, hogy vannak jobbak?
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de most ismerkedem vele és érdekel a téma. :))

(#32629) gjo Amiket mostanában próbáltam, csak az Avira free használt kevesebb ramot. Fizetősből ESET Nod32, KAV meg KIS volt fent, azok többet igényeltek. De ez gépfüggő is, mert öcsém gépén a KAV egy kicsivel kevesebb ramot használ átlagban, de vizsgálat futásakor meg többet.

[ Szerkesztve ]

(#32632) gjo válasza CanibelZ (#32631) üzenetére


gjo
tag

Oké, csak én nem szeretem ezeket a szintetikus számokat. A RAM azért van hogy használják. De ha mondjuk egy alkalmazás elindításakor hosszú másodpercekig szkenneli, az viszont baj.

(#32633) blattida válasza CanibelZ (#32631) üzenetére


blattida
nagyúr

Látod a mintaszámokat, egyszerű matek az eredmény, az avira lényegesen többet ismert föl egy hónap alatt, mint a gdata, de ez a teszt önmagában félrevezető, mivel a proaktív képességeket nem vizsgálja, abban pedig jobb a gdata. A rap teszttel az a gond, hogy nagyon kevés, szelektált mintát használnak benne a VB-sek, ezért nem igazán releváns az eredményük, legalább is a valós életre vonatkozólag.
Mivel ahány tesztelő cég, annyiféle tesztmetodika, ezért sem lehet az egyes eredményeket normálisan összevetni és egységesként kezelni, így jelenleg az a jó módszer a tesztek használatával kapcsolatban, hogy azt kell figyelni, hogy lehetőleg mindegyik tesztelő labornál jól szerepeljen az adott védelem, mert az azt jelenti, hogy az adott termék ténylegesen és valóban hatékony védelmi megoldás és az igazán jó védelmek valóban mindegyik teszten legalább jól szerepelnek.
Például a kaspersky, a bitdefender vagy az emsisoft ilyen.

Valóban nem a foglalt/használt ram mennyisége számít, hanem a processzorhasználat és a kompatibilitás. Ma már az előbbinek semmi jelentősége, az utóbbiak viszont megkeseríthetik az életed, nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32634) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Kaptam egy "szerelmeslevelet" romániából zip-be csomagolva ilyen elnevezéssel van a levél a csomagban:
xxxxx.pdf ___________________________________________.exe

méretileg 436 736 byte méretű.

Ha valakinek hibádzik a gyűjteményéből priviben jelezze és adok hozzá linket (hülyegyerek üzemmód bekapcsolva !!!!, szóval ha tönkrevágod a rendszered vele gondolkodj mi a fenéért kérted el a linket és ne engem szidj :R )

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#32635) blattida válasza AtHoS (#32634) üzenetére


blattida
nagyúr

Te futtattad és tesztelted a Dácsiából érkező pakkot az OSS-el? ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32636) AtHoS válasza blattida (#32635) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem futtattam, mivel kiszúrtam egyből, hogy gázos, de OSS nem jelez rá keresésénél

Egyébként
SHA256: 2f6b38935a86cf5c3bfa36e7db4a1a42c6b0ba428a4195a18e2401ae7c5c4d9d

Pár AV már ismeri azért [link]

Szerk.
Ja, amúgy szerdán kaptam, de nemigen volt időm foglalkozni vele

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#32637) riki


riki
senior tag

Uraim:Tesztelte ,esetleg tud érdemi infot a Wontokról valaki ?[link].A teszteket nézve ,nem lehet gyenge. Rap teszten, elsőre gyalázza a többieket. Ahogy nézegetem ez is, két motoros. :F

(#32638) riki


riki
senior tag

Ma frissítést kapott az Adguard .[link]

(#32639) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

TrustPort 2015 megjelent .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32640) Feri1977 válasza CanibelZ (#32628) üzenetére


Feri1977
senior tag

Ja nagyon gyenge az avira, nem frissül naponta automatikusan, csak ha beáálítod egy időpontra, a webvédelem sincs benne alapból, meg csak adatbázis alapú a keresése és még sorolhatnám, fogalmam sincs mit lehet enni az avirán. A g data meg igenis a legjobb a pro aktív védelemben, és ma már a pro aktív védelem a fontos nem az adatbázi alapú, így a teszteket igazából letojom.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#32641) Feri1977 válasza gjo (#32629) üzenetére


Feri1977
senior tag

Igen, teszteltem őket több gépen is.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#32642) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

A magyar nyelv nehézségei

A minőség fontos kezdje a ..-nál

Egy hete küldtem be nekik mintát és semmi reakció . :F Úgy látszik az új évet szokásos figyelmességgel kezdik .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#32643) BigManus válasza ƵøŁĭ (#32642) üzenetére


BigManus
addikt

Ez már bevett szokás náluk ;)

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32644) blattida válasza Feri1977 (#32640) üzenetére


blattida
nagyúr

Gyorsan kifaroltál az állításod mögül.
Akkor most mire is alapozod a gdata legjobb proaktív védelmét? Mert eddig úgy tűnt, hogy a teszteredményekre...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32645) TFSi válasza ƵøŁĭ (#32642) üzenetére


TFSi
őstag

Én a Kasperksy-nek küldtem be mintákat, és órákon belül jött a személyes válasz. Megpróbálkoztam az ominózus Charles Molnar University website-jával is, de valahogy ha nem phising, akkor nem gáz egyik gyártónál sem. Valahol megértem, valahol bosszant a dolog. Már csak azért is, mert az oldal egyértelműen a "fraud" kategória, persze az nem phising... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#32646) stingy2 válasza Feri1977 (#32640) üzenetére


stingy2
senior tag

"ma már a pro aktív védelem a fontos nem az adatbázi alapú, így a teszteket igazából letojom."
azért annyira ne tojd le a teszteket, inkább tanulj belőlük.
ez pl. konkrétan az általad favorizált(ami nem baj, sőt) pro-aktív védelmi tulajdonságokat vizsgálja.
[link]
ha adatbázis alapon jónak is mondható a gdata, "proaktivitásban" finoman fogalmazva sem brillírozik..

INTJ

(#32647) eurolac válasza Feri1977 (#32640) üzenetére


eurolac
senior tag

Szia! Bocsi, de nem tudok nem reagálni a hozzászólásodra másfél év Avira free használat után. Automatikusan frissül rendszer felállás után, van benne cloud, erős önvédelme van, be lehet állítani időpontokat - akár óránkét - h frissítést keressen. Egy dologra kell figyelni nála; telepítése után finomhangolni kell, de erre lehet találni leírásokat a neten. Finomhangolás után meg merem kockáztatni, hogy az Avira free az egyik legjobb free AV. Még egy pozitívum: nem írja be magát a rendszerbe olyan szintem mint pl.: az AVG, akár Revo, csökkentett mód nélkül is szépen le lehet szedni. Amit kellett mindent megfogott, 2-3 havonta ellenőriztem más termékekkel a gépemet semmi nem talált utána semmit. Nod32-re váltottam, ő sem talált utána semmit. Egyetlen negatívuma, hogy nőtt a gépigénye, bár szerintem tűrhető, én egy gyengébb gépen használtam.
Azoknál az ismerőseimnél is helytállt, ahol fél évente vírusfertőzés miatt újra kellett telepíteni a rendszert más AV használat mellett.

Eurolac

(#32648) Feri1977 válasza stingy2 (#32646) üzenetére


Feri1977
senior tag

http://sg.hu/cikkek/102157/magyar-nyelven-is-megjelentek-a-g-data-szoftverek

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#32649) stingy2 válasza Feri1977 (#32648) üzenetére


stingy2
senior tag

örülök, h több, mint 1 éve lehet magyarul is venni g-datát.(bár nem értem, mi köze ennek a proaktív képességeihez?)

INTJ

(#32650) Feri1977 válasza stingy2 (#32649) üzenetére


Feri1977
senior tag

Ha nem az első sorait olvasod el, akkor látni fogod mit ír a nem fizetett szerkesztőség róla, olvasd kérlek el, és ha szerinted nem valós, írj nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.