Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) Cs1csó válasza Pityu. (#32947) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, szerintem jóbb választás a COMODO INTERNET SECURITY PREMIUM, mint csak a tűzfala az AVAST-al. Az Avast-ról váltottam én is - csak tesztelni akartam - maradt mert fürgébb lett tőle a gép a böngészés stb.
Bár hozzáértő felhasználó kell, mert már a telepítésnél vannak kérdések hogy mit tartunk meg mit nem stb.
Alapban az egyik legfontosabb modul telepítés után kikapcsolt állapotban van stb. A COMODO IS-ről nem sok teszt van az ilyen összehasonlító oldalakon de a 7-es verzióját (jelenlegi a 8-as) jónak értékelték. Az Avast több helyen is megméretteti magát de az utóbbi időben a legfontosabb versenytársai rendre megelőzik avg,avira,panda, qihoo 360
Itt is van külön fóruma a Comodonak ott szivesen segít aki tud.

(#32952) Pityu. válasza Cs1csó (#32951) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Néztem a telepítőjét a comodo internet securyti free nek,alapból a premieumot rakja fel?És ha nem aktiválom,marad free?Mert a free t töltöttem le és ez jött le "cispremium_installer_6100_08" .

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32953) Cs1csó válasza Pityu. (#32952) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez csak márketing - ez a neve az ingyenes verziónak hogy COMODO INERNET SECURITY PREMIUM
A fizetős verzióinak a végződése COMPLETE meg PRO

(#32954) blattida válasza Pityu. (#32952) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ingyenes változat neve a Premium, amit letöltöttél, az pedig a legfrissebb build.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32955) Pityu. válasza Cs1csó (#32953) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ok értem,tehát akkor mehet fel ez a gépre komplette,kicsit a szokások rabja vagyok ezzel az avast free vel :)

Vírusírtó meg tűzfal mellé még úgy is tervezek egy Malwarebytes Anti eploitot,is fel rakni,jókat írtak róla bár valahol ajánlottak egy adguard nevű progit is fel raktam de megfogta a böngészőt mint állat,meg van fen egy szintén free Malwarebytes Anti malware,néha ellenőrízgetésre.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32956) Cs1csó válasza Pityu. (#32955) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam a vesszőparipa a qhioo 360 TOTAL security (se tűzfal, se szülői felügyelet modul) kicsit túlzónak érzem.

(#32957) Pityu. válasza Cs1csó (#32956) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát régebben csak avast free meg comodo firewall volt fent meg a maleware byte semmilyen exploit vagy ilyesmi,de most ,hogy olvastam az új zsaroló vírusról,kicsit el kezdtem parázni.

Ez a qhioo 360 TOTAL security nem tudom,mennyire lehet jó,van már annyi cucc a piacon el sem tudok igazodni,egyik ezt ígér a másik meg azt.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#32958) King Unique


King Unique
titán

Üdv Urak!

Tudnátok ajánlani olyan AV/IS-t Windowsra, ami nem kavar bele a rendszer-visszaállításba :F
Eddig ESS 8 volt fent, de ma vissza kellett állítanom a gépet bizonyos ok miatt egy pár nappal korábbi időpontra, de nem engedte az ESET miatt....uninstall tooljával leszedtem csökkentett módban, majd utána csináltam rendszer visszaállítást (ami sikeres volt), de megakadt az egész Win... mert a korábbi állapotban ugyanúgy még ESET fent volt és vsz eltávolítás után nem tudja jól visszaállítani, bekavart vmit. :W Csak az újbóli csökkentett módos eltáv segített.
Dettó ugyanezt tapasztaltam Bitdefender, GData, Baidu, alatt is....WSA alatt nem, az hála istennek engedi simán.
Na és persze, hiába kapcsolom ki előtte minden védelmi modulját, semmit nem ér...

Tehát van még olyan AV WSA-n kívül, ami nem kavar bele a rendszer-visszaállításba??

(#32959) BigManus válasza KillHates (#32943) üzenetére


BigManus
addikt

Ez a létező legrosszabb felállás...
Sebaj, reméljük most majd tanulnak az esetből. Backup és nem ész nélkül nyitogatni csatolmányokat.

King Unique
Szia!

Az AVG 2014 az még nem kavart be, de őszintén szólva a 2015-ről nem tudom, ilyen téren változtattak-e.

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32960) kisbalazs83 válasza King Unique (#32958) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Ebbe én is belefutottam múltkor. Ez miatt ne válj meg az ESS8-tól, az egy jó védelem! A megoldás, hogy ha rendszer visszaállítást akarsz csinálni, akkor a gépet a telepítővel indítod és onnan futtatod a Rendszer-Visszaállítást.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#32961) Fire/SOUL/CD válasza KillHates (#32948) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg a fájlok visszanyeréséhez próbáld meg ezeket, nem biztos, hogy segítenek, de korábbi "Crypto-kkal" el szoktak bánni.
Kaspersky RakhniDecryptor | Kaspersky RectorDecryptor

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#32962) KillHates válasza Fire/SOUL/CD (#32961) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Köszönöm, a Recto a PDF-eket nagyjából visszahozta, a Rahni-t nem próbáltam még.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32963) BigManus válasza KillHates (#32962) üzenetére


BigManus
addikt

Milyen fontos dolgok vesztek még el? És milyen védelem volt?

[ Szerkesztve ]

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32964) KillHates válasza BigManus (#32963) üzenetére


KillHates
nagyúr

ÁÁÁáááá... semmi lényeges; az összes dokumentum és jó sok kép.

McAffee, meg valami adaware...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#32965) BigManus válasza KillHates (#32964) üzenetére


BigManus
addikt

McAfee... Gondolom az ára miatt esett erre a termékre a választás?

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32966) pinnacle válasza netpeti98 (#32928) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Comodo Internet Security-re gondolsz? Régebben próbáltam Avira-t, ESET-et, de valami gond volt velük, a Windows Defenderrel semmi sincs, persze, lehet, hogy nem is véd.

(#32967) King Unique válasza BigManus (#32959) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

AVG még ilyen téren nem próbáltam, de a 2015-össel akadt korábban gondom, amit itt a topikban is részleteztem, úgyhogy azt annyira nem is erőltetném.

(#32960) kisbalazs83: azt is jó megoldás, illetve Win8-nál, ha gépházból a spec rendszerindításra megyek, majd onnan csinálok rendszer-visszaállítást, az is működőképes gondolom.
Azért másrészről Windowsnál is szarul van ez megcsinálva, mert ha előtte eltávolítom AV-t, akkor hiába állítom vissza a korábbi időpontra, amikor még nem volt eltávolítva, nem fog megfelelően működni és megakaszthatja a rendszert.... :W

Köszönöm a válaszokat! :R

(#32968) BigManus válasza King Unique (#32967) üzenetére


BigManus
addikt

Cégnél abszolute nics gond pedig az AVG programokkal. Lehet szerencse kérdése is...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32969) netpeti98 válasza pinnacle (#32966) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen.

(#32970) aiminet


aiminet
tag

(#32971) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Szeretnék egy vírust eltávolítani, és az általa okozott kárt visszaállítani, ha lehetséges, de nagyon jó lenne, ha valahogy meg lehet csinálni.

No szóval, anyám kapott egy e-mailt, valami portugál nyelven, hozzá csatolva egy fájl. Én már kapásból törlöm az ilyet, anyám viszont letöltötte... No és ilyen jött ki: "your personal files are encrypted by ctb-locker" ablak, ami 90 órán keresztül számol vissza, és hogy távolítsak el egy pár fájt, stb. meg a hátteret is átállította.
Ez valahogy sikerült eltüntetni (ütemezett feladatoknál és egy háttér visszaállítás), de nem hiszem, hogy ezzel vége van.
A legnagyobb gond mégis az okozott kár. Minden dokumentum, képfájl átállított így: xyz.JPG.rpjfstm. Vagyis az összes file kiterjesztést nagybetűvel kiírja a file nevében, illetve mindegyik .rpjfstm kiterjesztést kap. Nem ismeri fel, google-ban se találtam semmit. Ha pedig simán kitörlöm az utolsó részt, akkor hazavágja az egész file-t. Sajnos nagyon sok dokumentum van rajta, de nem aggódtam eddig, mert ha valami nem volt jó (vírus), akkor simán csökkentett módban leszedtem róla az adatot.

Hogy tudnám megoldani a problémát és milyen vírus ez? AVG Free-t használok de nem találta meg, illetve egy Spyhunter-t is találtam, de meg kell venni, hogy le is szedje róla.
Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#32972) AtHoS válasza Unteroff (#32971) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Már egy ideje híreznek róla, hogy email mellékletben terjesztik mostanában a személyes fájlokat elkódoló zsaroló kártevőt. Aki ennek ellenére egy számára ismeretlen nyelven írt levélben lévő zip csomagot lement, majd az abban lévő pdf-nek álcázott exe fájlt megnyitja.............arról most nem írom le a véleményem :(

Ismeretlen címzettől jövő bármilyen ajándék mellékletet tartalmazó levelet törlünk.

Javítás...olvass visszább....van már tipp dekódolásra, hátha segít nálad is :F

read-only mode on the forum

(#32973) AtHoS válasza AtHoS (#32972) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most kaptam egy hasonló levelet ismét román barátainktól, de ennél már egyből a zip-ben simán exe fájl van. Semmi pdf-nek álcázás. Sem OSS, sem Webroot nem ismeri

read-only mode on the forum

(#32974) Kelvin válasza Unteroff (#32971) üzenetére


Kelvin
őstag

Sajnos ez így marad, semmit nem tudtok a fizetésen kívül csinálni :(

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#32975) Mikulásbá válasza Kelvin (#32974) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Fizetni nem szabad,mert fölösleges!!
Nemrég volt itt szó erről a kártevőről,fel kellene venni a kapcsolatot Killhates-el,neki sikerült-e visszaállítani valamit.
Az esetek nagy többségében oda van minden,nem lehet helyreállítani semmit.
Win újratelepítés.

(#32976) blattida válasza AtHoS (#32973) üzenetére


blattida
nagyúr

Küldd már át légyszi, hadd teszteljem a wsa-t élesben. :U

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32977) mrszitya válasza AtHoS (#32973) üzenetére


mrszitya
senior tag

Küld el légyszi nekem is privártban. :)

(#32978) AtHoS válasza blattida (#32976) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ment mindkettőtöknek privi (már elküldtem webrootnak kivizsgálásra, egy órája szóval igyekezzetek tesztelni)

read-only mode on the forum

(#32979) Kelvin válasza Mikulásbá (#32975) üzenetére


Kelvin
őstag

Csak nézz körül a hup.hu-n rengeteg rendszergazda és cég fizetett és sikerült a kapott kulccsal helyreállítani a kódolt filokat.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#32980) borix válasza Kelvin (#32979) üzenetére


borix
őstag

A vírus a végén még hasznára lesz a linuxnak.Elkezdődik a térhódítás. :-)

(#32981) tankal


tankal
tag

Sziasztok ! Erre a kis ikon szerüségre tudtok valamit mondani? Comodót használok és úgy nézem ez is mintha a c betűje lenne megjelent egy hete lenn a bal alsó sarokban olyan mint egy ikon úgy tudom rakosgatni de nincsenek adatai tulajdonságai és a bögészöben is ott van comodó nem észleli a mbam sem! Esetleg ötlet vagy tanács mert nagyon zavaró.

(#32982) Mikulásbá válasza Kelvin (#32979) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amen!

Ha valakinek nincs friss mentése,meg is érdemli,hogy fizessen.Azért írtam,mert a legtöbb cikkben is azt írják,fölösleges fizetni,épp ez benne a lehúzás,a feloldó nem is létezik,ez a másik becsapás.

(#32983) BigManus válasza Mikulásbá (#32982) üzenetére


BigManus
addikt

Küldik a kulcsot ha fizettél, ez biztos.
Viszont ha van backup, esetleg partíció mentés akkor nincs értelme fizetni.
Csak ugye a kis irodák, nemtörődöm vezetés ezt eddig elodázta, most meg tépik a hajukat.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32984) Mikulásbá válasza BigManus (#32983) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Akkor ezek már rendes zsarolók. :DDD
Adnak ÁFA-s számlát is? :U

(#32985) BigManus válasza Mikulásbá (#32984) üzenetére


BigManus
addikt

Komolyan. Az egyik helyi fénymásoló és nyomtatós cég durrant el. El is ismerte a srác, hogy hülye volt, de fizetett.
Majdnem mindent visszanyert.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32986) Kelvin válasza Mikulásbá (#32982) üzenetére


Kelvin
őstag

Nem találomra írtam, hogy fizessen és kap kulcsot a dekódoláshoz. A hup.hu-n külön topik van erre, fel is veheted velük a kapcsolatot, leírják elmondják a menetét. Rettentő sok kisebb nagyobb cég belefutott Magyarországon. Abba ne menjünk bele, hogy miért.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#32987) Mikulásbá válasza Kelvin (#32986) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Rendben,elhiszem,csak ugye nem erről írtak anno.A mostani cikkekben is az van,ne fizessen,aki így járt.
A miért a tiszta,no comment.

[ Szerkesztve ]

(#32988) BigManus válasza Mikulásbá (#32987) üzenetére


BigManus
addikt

Én is azon a véleményen vagyok, hogy nem szabad fizetni.
Ha fizetünk, akkor vérszemet kap a program írója, fejleszteni fogja, terjeszteni, mert megéri. Szerintem simán lehet védekezni, nem csak a CryptoLocker ellen, hanem vírusok ellen is rendszeres mentéssel és heti partíció mentésekkel. És akkor ha beüt a baj, nem kell fizetni. Ok, hogy molyolni kell a visszaállítással, de valamit valamiért.

Cégek illetve hálózatok esetén viszont egy kicsit más az eljárás, macerásabb, időben is sok, de megoldható.
Sok kicsi cég kezdi belátni, hogy kell némi anyagi ráfordítás a védelemre.
Amióta ez a Crypto cucc terjedni illetve fertőzni kezdett, már három cég kért fel, hogy tegyem rendbe a hálózatukat és gépeiket.
Nekem csak jól jön, ha terjed, de nyugi, nem én írtam :D

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32989) pendre54 válasza tankal (#32981) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Én is pont ebbe a problémába szaladtam bele, ami úgy jelentkezett, mintha mégegyszer újraindulna a Comodo, és piszkosul megakasztotta a gépen futó éppen aktuális progit. Azt hozáteszem, csak a Comodo tűzfalát használom. Én először a BF4 multinál futottam bele, miután kiakadt a játék, és akor láttam ezt a kis ikon nálam lennt az aztal jobb sarkába. Szabadon lehetett az egérrel bárhova mozgatni, csak épp eltávolítani nem. Mivel elég idegesítő volt ez a random felbukkanó program kiakasztás, ezért úgy döntöttem, hogy lepucolom, majd újratelepítem, na akkor kezdődtek a szívások, amiket itt olvashatsz.(L:http://prohardver.hu/tema/melyik_a_legjobb_virusirto_progi_kerdes_elott_olva/hsz_32910-32910.html)[link](/L)(/L)
[link]
Jelenleg ott tartok, hogy az ebben a hozzászólásban linkelt első megoldás alapján, előbb a vezérlőpult eltávolítójával egy síma eltávolítást futtattam, a progi persze maradt a listában, viszont utánna az ott felsorolt regisztrációs bejegyzéseket manuálisan kigyomláltam egyesével, és a gép restartja után eltünt a telepített progik közül.[link]
A helyzet az, hogy addig nem próbálkozok az újratelepítéssel, amig nem tudom, hogy mi a rák ez, addig marad a Win tűzfala.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#32990) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap lettem arra figyelmes, hogy a böngészőben időként magától megnyit két új ablakot csak úgy. Gondolom valamit beszedhettem, lefuttattam a Malwarebytes Anti-Malware-t, de utána is felugrik még a két ablak.
Ezt a képet kapom mindkét ablakon: [kép]

Találkozott már valaki ilyennel? Mivel lenne érdemes próbálkoznom, ami megszüntetné ezt?

(#32991) Tetete1 válasza pendre54 (#32989) üzenetére


Tetete1
senior tag

A Defense-t teljesen kapcsold ki, mert ha csak a tűzfal is van csak fenn, akkor is működik (észreveheted a frissítésról). Ilyenkor bármilyen kalamajka előfordul (hat).

- Az érdekel, hogy mi az élet értelme?! Én megmondom neked: sánta veréb elől elrúgom a lószart - a lehetőségeink körülbelül eddig terjednek. Moldova György

(#32992) Jenne válasza acsati (#32990) üzenetére


Jenne
senior tag

Próbáld meg ezzel.
De még tehetsz egy próbát az ESET Online Sanner futtatásával. Az ESET-nél mielőtt elindítod a keresést tedd be a pipát a Kéretlen és veszélyes alkalmazások keresése és eltávolítása elé.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32993) acsati válasza Jenne (#32992) üzenetére


acsati
aktív tag

Rendben, úgy lesz, köszi a választ!

(#32994) Jenne válasza acsati (#32993) üzenetére


Jenne
senior tag

Így legyen beállítva

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32995) rayoliviero


rayoliviero
veterán

(#32996) Jenne válasza rayoliviero (#32995) üzenetére


Jenne
senior tag

Én a napokban már kettőt is kaptam. Egyik portugál nyelven volt a másik meg kínaiul, kantoni nyelv járásban:DDD (ezt ismerem ezért tudom ilyen pontosan)
Mindkettő a Spam-ek között volt, de persze így is azonnal töröltem.
Asszony is figyelmeztetve van, hogy az ilyeneket azonnal törölje. A Kukába majd onnan azonnal és végleg is!

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#32997) Csedit


Csedit
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Macro vírussal fertőzött dokumentumokat hogyan lehet helyreállítani?
A dokumentumok jpg-k kiterjesztését átnevezte fjbfisc fájlra.

Köszönöm.

(#32998) BigManus válasza acsati (#32990) üzenetére


BigManus
addikt

Egyszerűen csak a bővítményeknél töröld a nem odaillő dolgokat majd a beállításoknál az "Induláskor" és "megjelenítés" opcióknál töröld ki az idegen oldal linkjeit.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#32999) Jenne válasza BigManus (#32998) üzenetére


Jenne
senior tag

Nálam ez nem vált be (még anno tavaly ősszel XP-s gépen kaptam ezt én is) és ezért javasoltam a másik két lehetőséget.
Az ESET Online Scanner tisztította le, viszont ami érdekes a dologban, hogy ESS volt a gépen már vagy 3 éven keresztül. És szigorúra volt minden az ESS-ban beállítva!

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#33000) BigManus válasza Jenne (#32999) üzenetére


BigManus
addikt

Pedig megoldja. Már két gépről csináltam meg így manuálisan.
Mindkét gépen tipikus "next" felhasználó volt. Lehet segít az ESET cucca, de manuálisan gyorsabb és egyszerűbb.

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.