Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) weiss válasza hanolfe (#2750) üzenetére


weiss
addikt

Ennek hogyhogy nem kör alakú a blendéje 1.4-en?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2752) hanolfe válasza weiss (#2751) üzenetére


hanolfe
tag

Jogos a kérdés :-) Törtem a fejem mikor felraktam, hogy vajon mekkora rekeszen is készítettem, úgy emlékeztem, hogy nyitva. De igazad van, akkor nem kellene látszódni a lamelláknak a bokeh-n.

(#2753) hanolfe


hanolfe
tag

Készítettem pár teszt képet a Tokina 100-300 f5-el. Kézzel kitartva 300-on, f5-ön (ez most biztos :-) )

Azért az állvány nem ártott volna, én nem vagyok elragadtatva tőle.

[ Szerkesztve ]

(#2754) hanolfe válasza weiss (#2751) üzenetére


hanolfe
tag

Na, ez talán teljesen nyitva készült:

(#2755) Mr.Csizmás válasza hanolfe (#2753) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

300-on rekeszelve, f8-11 körül nem próbáltad? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2756) hanolfe válasza Mr.Csizmás (#2755) üzenetére


hanolfe
tag

Úgy nem még, de holnap lesz időm, megpróbálom állványról és rekeszelve.

(#2757) rascalyjo


rascalyjo
tag

Sziasztok!

Igértem képeket amiket egy Pentakon 200/4 -el csináltam.

Nagyon tetszik rajta hogy az élességet nagyon finoman lehet állítani. Szerintem jó üveg!

Ja 4-es rekesszel csináltam a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#2758) fattyu válasza rascalyjo (#2757) üzenetére


fattyu
veterán

mennyire nyultál bele a képbe utólag? Nem tűnik rossznak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2759) rascalyjo


rascalyjo
tag

Semenyire!! :)

[ Szerkesztve ]

(#2760) rascalyjo válasza fattyu (#2758) üzenetére


rascalyjo
tag

[ Szerkesztve ]

(#2761) rascalyjo


rascalyjo
tag

Na egyenlőre enyi. Ezeket is gyorsan lőttem munka közben. :)

[ Szerkesztve ]

(#2762) fattyu válasza rascalyjo (#2760) üzenetére


fattyu
veterán

jójez akkor. Felbontása szép színek kontraszt rendben.

Kicsit CAzik, meg az ellenfényt nem szereti ( persze igazán semmise ) de jójez.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2763) rascalyjo válasza fattyu (#2762) üzenetére


rascalyjo
tag

Jaja! féltem tölle egy kicsit!

De anyi pénzért nem hagyhattam ott az öregnél. De nem csalódtam.

Sokat olvastam róla fórumokon. Kíváncsi lennék hogy a 135/2,8-as is ilyen jól teljesít e?
Mert akkor kell egy olyan is! :)) :C

(#2764) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Ki tudna ajánlani nekem 1 megoldást? Ha van...

Szeretnék manuál fényerőset f1.2-2.8 20-35mm (1,5x) Nikon dslr-n használni (kipróbálni). Van tuti megoldás mondjuk AF-S 35/1.8 ára alatt? Vagy nem érdemes kakecolni? Nem szeretnék túl sokat költeni, ha nem muszáj. :B De jól jönne a fényerő néha, a fókuszt meg odatekerném és kész. :F

:R

(#2765) Zozzer888 válasza PRO-peller (#2764) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nikonon csak lencsés adapterrel lesz végtelened, az viszont hazavágja a szép rajzot.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#2766) fattyu válasza Zozzer888 (#2765) üzenetére


fattyu
veterán

nem beszélve hogy a 1.2-2.8 egy elég tág sáv. 2.8on van megoldás viszonylag emészthető áron, 2-n már nincs az 1.4 meg kifejezetten horror :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2767) zolka78 válasza rascalyjo (#2763) üzenetére


zolka78
senior tag

Tessék, egy kis segítség a Pentacon 135/2,8 obihoz. Ellenfényben nagyon pocsék dolgokat tud művelni, és ráadásul ha közvetlen sok napfény éri a témát akkor kontrasztos dolgoknál baromira nagy a CA. Ezeket lehet korrigálni és annyi pénzt megérnek amennyiért dobálják őket.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#2768) PRO-peller válasza Zozzer888 (#2765) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Aha. :((( Gondoltam vmi 10-20k-ért vannak még csodák.

Az af-s 35-ös jónak tűnik nekem. De egy 26-28 fix lenne az álmom, ha lenne af-s-ben v. kézi, akkor beruháznék. (fattyu-nak is) :R

(#2769) Zozzer888 válasza PRO-peller (#2768) üzenetére


Zozzer888
addikt

vannak, csak sajna Nikonra ezeket az M42eseket nem lehet feltenni (illetve csak így...)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#2770) rascalyjo válasza zolka78 (#2767) üzenetére


rascalyjo
tag

Zolka78

Szépek a cicáid!!
Bele nyúltál e a képekbe vagy tök nyers képek?

(#2771) copass válasza zolka78 (#2767) üzenetére


copass
veterán

dettó, én ezért adtam el a 2.8/135 pentacon auto-t, a jupiter szebben rajzolt.
én 6kért vettem, egy iszonyat szinte láthatatlan karccal,ugyan annyiért ment is el.
mondjuk a pentacon preset képet az brutál,de az annyi is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2772) zolka78 válasza rascalyjo (#2770) üzenetére


zolka78
senior tag

Csak egy minimum RAW konverzió van rajtuk ami kell, semmi extra ficsör.

(#2771) copass: Nekem ezzel a problémával nincs bajom. Nem fő üvegnek használom a manuálokat, leszámítva az 50-eseket, az nálam a gyerekfotókra kell, imádom azt a hangulatot amit hozzá ad a képhez.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#2773) yankoo


yankoo
tag

Üdv! Valkinek van fölösleges M42-4/3 és K-4/3 adapter? Olympus E-410-re lenne egy vivitar 52mm 70-210mm ahoz kéne a K-4/3 adapter és betudnék szerezni pár M42 menettel rendelkező obit probálgatni:) Ha valaki esetleg most rendelne E-bay ről akkor szóljon legyen szíves! Elnézést az offért!

(#2774) hanolfe válasza yankoo (#2773) üzenetére


hanolfe
tag

yankoo!
Én rendelek neked ha kéred. Keress meg privátban.

(#2775) muci válasza copass (#2771) üzenetére


muci
tag

Hali. A Chinon 2,8/135mm-t nem ismered véletlenül ? Kinálnak 1-et 12 eft-ért. Megéri ? Teljesen rendben van, patika állapotú, bőr tokjában.

(#2776) copass válasza muci (#2775) üzenetére


copass
veterán

ismerősömnek van, pentaxon használja, isteníti. de bepróbálkoznék 10k-ra! :D
8kért láttam egy enyhén karcosat.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2777) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok !
Adott egy Pentacon 2.8/135 MC. Érdemes adaptert vennem hozzá Canon 20D-re ? Jó lesz a képe ?
Van valakinek ilyen adaptere eladó ?
Üdv !

(#2778) MC Pite


MC Pite
veterán

És kiszámolható lencse nélküli adapterrel mi lenne a max 50/1,8as obinak? Ha pl 2 méter, lehet hogy elég is lenne, az magas modelnél is fejtetőtől derékig. 6000 lenne a lencsés adapter, de hát hogy mennyire fogná vissza az obit, passz. (A Pentacon tizesért van.) :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2779) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Azt mondja az eladó hogy úgy tudja hogy nincs végtelen ezzel az adapterrel ( Praktica B to Canon EOS ).
Ez mit jelent pontosan ?
Használhatatlan ?

(#2780) Zozzer888 válasza Gulyopapa (#2779) üzenetére


Zozzer888
addikt

2 méterig lesz kb vele fokuszod, de ez érdekes...cseréld el egy M42es obira, azzal lesz végtelened:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#2781) copass válasza Gulyopapa (#2777) üzenetére


copass
veterán

nemrég volt róla szó
nekem nem jött be.
vegyél egy jupitert

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#2782) Gulyopapa válasza copass (#2781) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Az a helyzet hogy ezek az obik nekem adottak ( 135/2.8 és 50 1.8 ). Pont 25 évesek és nem adom el őket.
Viszont tegnap csak úgy odatartottam a gép elé a 135-öst és lőttem pár portrét vele.
Tetszett az eredmény.

(#2783) MC Pite


MC Pite
veterán

Tegnap kipróbáltam a pentacont a G2őn, igen kellemes. Egyszer az obi maga, egyszer az evf-el ugye felnagyítva a kép közepét gyerekjáték a mf, gyorsabban megy mint vártam

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2784) rascalyjo


rascalyjo
tag

Helló Mindenki!!

Kérnék pozitív negatív véleményeket e képről.

Kiváncsi vagyok mit tud a kis obim :)

(#2785) Zozzer888 válasza rascalyjo (#2784) üzenetére


Zozzer888
addikt

Jó lett, de nem tetszik.

(Te mondtad hogy pozitív negatív véleményt kérsz :D trolololo)

(amúgy jó lett:) )

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#2786) fodorpeter válasza PRO-peller (#2768) üzenetére


fodorpeter
csendes tag

Szia!

Azért nem ennyire reménytelen a helyzet. Bár a topic címe Manuális objektívek DSLR-en, MILC-en, alapvetően M42-ről megy az eszmecsere. Nikon valóban hátrányban van, ha csak az ár alapján nézem a manuális kínálatot. De ott vannak a remek Nikkor és a jó Tamron adaptall2 obik is.
A Nikkor 24mm f/2.8-at nyugodt szívvel ajánlom figyelmedbe, bár ki kell tudni fogni elfogadható áron. Nekem egy Nikkor 28mm f/3.5-öt sikerült beszereznem, ha gondolod azt ki tudod próbálni.
A helyzetedet átérzem én is kacsintgatok erre a zoomtartományú fix kínálatra. De az ára miatt vannak fontosabb dolgok is.

(#2787) j.bravo válasza Zozzer888 (#2765) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem feltétlen; de jófajta lencsés adaptert kell kifogni; és én nem nagyon tudok támpontról a jófajták beazonosításához.

Whatever.

(#2788) MC Pite válasza fodorpeter (#2786) üzenetére


MC Pite
veterán

Nálam még mindig nem dőlt el az M42es 50/1,8as Pentacon lencsés adapterrel, vs 50es 1,8as nikkor. Sajna szűkíti erősen a kínálatot hogy af motoros kellene, amit ritkább és drágább.
A fő visszatartó erő, hogy ezzel a keresővel nem egy nagy élvezet a mf - arról pedig nemrég olvastam, hogy LV módban ki tudja nagyítani a képet mf-hoz, jövő héten meg tudom próbálni, de hát nem kézben kitartva akar az ember lőni elsősorban... Nagyobb keresővel találtam aki használja ugyanezt, a képek sem rosszak - azon is gondolkoztam hogy sorozatban kellene a gépet használni, és a fókusz környékén eléggé belassítani, majd lassan tekerni, közben 2-3 expó is készülne, valamelyik csak jó lesz - talán elég kicsi záridő mellett nem lesz kissé életlen a kép. Az a 'baj' hogy pont ilyen kis dofnál lenne fontos pontosan fókuszálni. Az meg hab a tortára hogy mennyit ront a lencse az amúgy tűrhető(nek tűnő) Pentaconon...

Szívesen meghallgatnék ilyen irányú tapasztalatot aki már próbálkozott vele... :R

szerk: Igen, elég hasznos lett volna vmit támpont hogy melyik kerülendő... Bár szűk 5000ért nem tudom mit várhat az ember...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2789) Zozzer888 válasza MC Pite (#2788) üzenetére


Zozzer888
addikt

Én használok M42es obikat, teljesen jók.Az LV-s belenagyítgatós se rossz módszer,amúgy meg a Canon csipog ha jó a fokusz:)

szerk: 5ért? Én 2ért vettem a Helios 44M-emet és olyan brutáldurvagyönyörű képe van hogy hanyattesel :D

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#2790) MC Pite válasza Zozzer888 (#2789) üzenetére


MC Pite
veterán

Hm, nikon is csippant amíg ki nem kapcsoltam, akkor ez M42es obival is működhet?
Hogy mondjuk melyik fókuszpontnál jelezne az jó kérdés, majd játszok kicsit a 18-105el hogy milyen lehetőségek vannak...
Mások képeit nézegetve sokszor nem teljesen oda találtak ahova szerettek volna, a LV módszert meg elétartósan meglátom ki tudom-e próbálni, bár kicsit fázok a kijelzős módszertől. Kb 6k (postával) lencsés adapter, és kb 10be volt a (másik adapterrel) a Pentacon. Ha még bő tízért találnék egy 50/1,8as af-os nikkort, akkor inkább a 'tutira' mennék és nem venném meg a bizonytalan minőségű lencsés adaptert.
De 30ért elsősorban az af moci nélküli 50esek akadnak... :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2791) Zozzer888 válasza MC Pite (#2790) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hogy hogy melyik fókuszpontnál?Amelyiket kiválasztod...nem kell automatán hagyni...Honnan tudod hogy ki hova akart fókuszálni? :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#2792) sellerbuyer válasza MC Pite (#2788) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A Pentacon-hoz miért szeretnél lencsés adaptert?

(#2793) MC Pite válasza sellerbuyer (#2792) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy és két méter közé tippelik a max fókuszt, pontosat (kiszámolni lehet valahogy?) nem tudok... Az meg azért karcsú sokszor (portréból is max vállig fér bele 1 méterről).

De ne légy szűkszavú, hallgatlak :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2794) sellerbuyer válasza MC Pite (#2793) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nekem is ilyenem van és tudni szerettem volna, mi a gondod vele alapból.

Itt van egy DOF kalkulátor: [link]

Az 50mm azért nem kevés és persze a géptől is függ, hogy mivel használod, a szorzó miatt, ez ugye befolyásolja, hogy mennyi fér bele. Lehet, hogy neked inkább egy 28-as, vagy esetleg egy 14mm-es kellene.

[ Szerkesztve ]

(#2795) Dolphin


Dolphin
tag

Helló!

Csatlakozok én is a manuál obikhoz, G1-en használom őket. Valaki írta, hogy Chinon 135 milyen MILC-en.. nekem van egy, később teszek fel vele képet, illetve lenne egy Hexanon 40/1.8.. van némi véleményetek az obiról?

Üdv! :R

(#2796) fattyu válasza Dolphin (#2795) üzenetére


fattyu
veterán

Azt a hexanont tesztelgessed inkább. Arra kiváncsi is vagyok. Amiket olvastam róla az egy kellemes üveg. Nyitva lágy ami megszokott de kellemes utána.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2797) fattyu válasza fattyu (#2796) üzenetére


fattyu
veterán

és ha nem használod engem még érdekelne is:P

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#2798) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Na beszopatott a Pentacon 2.8 / 135. Teljesen kilötyögősödött a hétvégén és véletlenszerűen váltogatja a blende nyílást. Mit lehet vele kezdeni ...

(#2799) Mr.Csizmás válasza Gulyopapa (#2798) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

finomműszerész, vagy otthon bevállalósan

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2800) sellerbuyer válasza Gulyopapa (#2798) üzenetére


sellerbuyer
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.