Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#987) Eszty22 válasza Nittó (#985) üzenetére


Eszty22
csendes tag

Szia Nittó!

Együtt érzek Veled, én is nagyon féltem mind a műtéttől, no és a híres utóvérzéstől...
Muszáj, hogy altassanak? Mert úgy volt, h engem is altatnak, de a műtét előtti napon, felvételen engem lebeszéltek az altatásról...azt mondták, hogy csak nagyon indokolt esetben altatnak, és hogy altatás után általában hánynak, ami elég kellemetlen egy frissen műtött mandulával, illetve mivel ugye a tubus a torkodban lesz, így nem tudják elkötni az ereket, csak elégetni (vagy nem tudom, mi a hivatalos neve:) de a lényeg, hogy nekem azt mondták, altatás után fájdalmasabban gyógyul a seb...és végül beleegyeztem, hogy helyi érzéstelenítéssel műtsenek...és túléltem, itt vagyok:)
A bevérzéstől pedig én is féltem, de betartottam mindent, amit mondtak, és szerencsére eddig nem lett gond:) Amire kell figyelni: nem szabad emelni, hajolni, hajatmosni min. 1 hétig (a hajolás miatt sem, ill h a meleg víz következtében nehogy megnyíljanak a nyaki erek), ezenkívül nem szabad lépcsőzni (hogy ne menjen fel a vérnyomásod), nem szabad szénsavasat, forrót inni, fűszeres ételeket enni, illetve olyan ételeket/italokat sem szabad fogyasztani, amikben citromsav, vagy ecet van...hirtelen ennyi jutott eszembe, de ezeket szerintem ott is elmondják majd...
Sok kitartást a műtéthez, és az utána következő napokhoz, és vigyázz magadra, min. 1 hét ágynyugalom...ja, és ami fontos, h ugye most van ez az influenzás időszak...sajnos ha elkapsz bármit, akár megfázást is ami köhögéssel jár, sajnos esélyt ad a bevérzésre..ezért ha csak teheted, szerintem 1-2 hétig pihenj otthon, és ne nagyon menj közösségbe, nehogy elkapj valamit..no boltok, tömegközlekedés, ilyesmi:) Én 2 hétig csak otthon pihentem, és ki sem mozdultam az utcára...egyáltalán..rossz volt, de szerintem megéri:)
Üdv :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.