Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 23:36:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Mcrazy válasza w751230 (#2299) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Én is beszállok egy ajánlattal.
Egyszer bemondja, ha elérte a 90%-ot és 1 percenként ismétli a beállított szöveget, ha elérte a 100%-ot.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2302) Somatom


Somatom
veterán

Van arra mód, hogy vmi durva sötétítőt húzzak a kijelzőre? Jó lenne külső megjelenítő csatlakoztatáshoz kapcsolni, de nem találok rá elcsíphető értesítést, úgyhogy maradna a parancsikonos indítàs.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2303) Somatom válasza Somatom (#2302) üzenetére


Somatom
veterán

Tárgytalan. Bukta. Találtam egy vezérelhető filterezőt, de ha ráhúzom a kijelzőre, az a HDMI kimenetet is sötétíti. Ó, hogy gebedne meg! :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2304) Somatom


Somatom
veterán

Tök hülye ez a Huawei. A Sony BT fülesem funkciógombját hosszan nyomva bemondta az akku töltöttséget. A Huawei ezt a ziccert kihagyta. A MD tudná ezt orvosolni? Pl. csatlakozás eseményre, 5mp várakozással bemondaná, felugró üzenetben kiírná a füles töltöttségét. Az esemény megvan, de a műveletnél elakadtam.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2305) zeon.hu válasza Somatom (#2304) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Bluetooth beállításokból nem lehet kiolvasni valahogy?
Mert nálam ott kiírja:

#?*@&!

(#2306) Somatom válasza zeon.hu (#2305) üzenetére


Somatom
veterán

Ott kiírja, de, ezt hogyan lehet bemondatni, buboréküzenetben kíratni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2307) zeon.hu válasza Somatom (#2306) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Talán egy Bt audio widget, ami automatizáló kompatibilis.
Esetleg nincs közvetlen activity-je?
(Csak ötletelek :D )

#?*@&!

(#2308) Somatom válasza zeon.hu (#2307) üzenetére


Somatom
veterán

Egy ilyet találtam a témában. Ez nekem nem jó, de azt jelenti, hogy az érték valahogy kiolvasható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2309) Mcrazy válasza Somatom (#2308) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Itt van egy Bt eszköz akkuszíntjelző makró alap. Letöltés
Valószínűleg finomítani kell majd rajta, hogy az elvárásnak megeleljen.
Teszteljétek, majd később jöhet a visszajelzés. Nálam a Samu telón nem mindig működött.
Az értéket az Intent fogadásakor menti el egy változóba. Ezért nem lehet megtalálni az előre definiált változók között.
Be kell állítani a kisebb-nagyobb értékeket feltételként, hogy ne jelezzen minden egyes százalék csökkenésekor. Majd megcsinálom egyszer, de most hulla vagyok.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2310) Somatom válasza Mcrazy (#2309) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Átfaragtam magamnak. Müxik, bár valamiért kétszer mondja be az akku % -ot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2311) Somatom válasza Somatom (#2310) üzenetére


Somatom
veterán

Itt a Makró
Van egy másik, ami az eszköz lecsatlakozásakor engedélyezi ezt a Makrót. Általában nem lenne praktikus a csatlakozást használni, de ez a kütyü úgy működik, hogy a két fülese mágneses. Ha összetapasztom őket, akkor az eszköz lekapcsolódik és sleep -be teszi magát. Ha szétválasztom, akkor újracsatlakozik. Így könnyen tudom generálni a Makrót indító eseményt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2312) PistiSan válasza Somatom (#2310) üzenetére


PistiSan
addikt

Ossz meg egy kérenyőképet, hát ha tudunk segíteni!
Látatlanban azt mondanám, hogy bele raknék egy feltételt, hogy 1 percen belül nem futhat le az adott makró, lehet 2x kapja meg az intentet a rendszertől, és azért mondja duplán.
Én email tárgyának felolvastatásával szívtam ezzel, volt hogy 5x is bemondta.

(#2313) Somatom válasza PistiSan (#2312) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem értem, hogy ha az utolsó művelet saját maga tiltása, akkor hogyan tudna kétszer lefutni. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2314) Somatom válasza Somatom (#2313) üzenetére


Somatom
veterán

Egy változóval megerőszakoltam. Most már csak egyszer mondja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2315) Mcrazy válasza Somatom (#2313) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Azért, mert van a makróban összesen 3mp várakozás + a szövegfelolvasó is "Várakozás befejezésre a következő művelet előtt" aktív állapotban van. Ez még minimum 2-3 mp. Nálam a Huawei-n csak 1x fut le. Samunál már előfordult korábban, hogy voltak dupla aktiválódások.
De miért kapcsoltad ki a makrót? Nem akarsz később még értesülni az akku állapotáról? Ja persze azt még nem tettem bele, de be lehet konfigurálni, hogy pld 5%-onként jelezzen 20% alatt.

Üdv: Mcrazy

(#2316) Somatom válasza Mcrazy (#2315) üzenetére


Somatom
veterán

Tudom, hogy meg lehetne oldani, de nekem nem kell. Többnyire passzív módban használom, úgy cirka 20 órát tud a füles. Nekem elég a csatlakozáskori töltöttség. Vagy, ha kíváncsi vagyok rá, akkor kiveszem a fülemből, összeérintem őket, majd újra bedugom a fülembe és akkor bemondja. Tök fölösleges, hogy filmnézés, vagy zenehallgatás közben zaklasson az akkuszázalékokkal.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2317) pajerich


pajerich
csendes tag

Samsung s10e, android 11
Diagnózis: headsettel beszállok a kocsiba, a telefon automatikusan csatlakozik a kocsihoz. Én a "smart things" nevű appban visszaállítom az audio outputot a headsetre. Aztán elérem a célt és leállítom a kocsit. Marad a headset csatlakozás, de a média lejátszó nyom egy pause-t, kell egy play-t nyomnom a telefonon. Ez különösen idegesítő ha rövid távokat megyek, pl kocsimosó, benzinkút, bolt, stb... A helyett hogy végig szólna a zene a headsetben, állandóan basztatni kell a telefont. De mondhatnám azt is, hogy ha az udvaron nyírom a füvet és hazaér az asszony, akkor ne kapcsolódjon a kocsihoz, vagy ha épp beszélek valakivel telefonon stb... Annyira alap kellene ez legyen (és lehet az is, csak béna vagyok...)
Egy facebookos android csoportban ajánlották a macrodroidot. Szóval megpróbáltam, hogy "if device connected - headset" akkor disconnect media (autó) de nem működik. Esetleg be lehetne tenni loopba, de szerintem akkor is csak úgy működne, hogy csatlakozna, aztán ledobódna. Nem ismerek olyan műveltet ami szimplán kikapcsolja a bluetooth auto connectet. Nekem az is jó kompromisszum lenne, ha a telefonban egyáltalán nem lenne auto connect. Szivesen rányomok inkább 1-1 eszközre kézzel, mint hogy 5 percenként ezért vegyem elő és nyomkodjam a telefont... Nem az eszköz érdekel. Ajánlhattok más appot is, vagy macrodroid macro-t is, vagy ha tud ilyet natívan az android, nekem az is jó (blackberry amúgy tud...)
Előre is köszi a segítséget.

(#2318) PistiSan válasza pajerich (#2317) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam még vezetékes a headset, amíg az csatlakoztatva van, addig máshová nem csatlakozik. Kérdezem, (mert eszköz hiányában nem tudom tesztelni) nem lehet a telefonban valahol beállítani, valami alapértelmezett, elsődleges bt eszközt? Azt a részét végképp nem tudom hová tenni, hogy szól a headseten a zene, kocsi leállítása után meg megáll a zene a headseten, nagyon fura. Ha végképp nincs más megoldás, akkor szerintem töröld a kocsit a bt eszközök közül, ha ritkán ott szeretnéd használni, akkor újra párosíthatod.

(#2319) PistiSan


PistiSan
addikt


Ez az alapértelmezett segédalkalmazás milyen rendszerű telefonokon működik, van valakinek ezzel valós tapasztalata? Ismerősöm Samsung Galaxy S10 én beállította, és tényleg tudja root nélkül kapcsolgatni a repülő módot a Macrodroid. Elég idős már a telefonom, az enyém csak root-al tud ilyet, következő telefon vásárlásakor a fenti funkció megléte nálam elég erős szempont. Van itt olyan, aki esetleg más márkájú telefonnal használja ezt a funkciót a fentiek szerint?

(#2320) Mcrazy válasza PistiSan (#2319) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Huawei P30, root nélkül is működik

Üdv: Mcrazy

(#2321) tomy86 válasza PistiSan (#2319) üzenetére


tomy86
addikt

Erre biztosat csak az tud mondani, aki használja a kiszemelt telefonon. Redmi Note 7-esen beállítható segédalkalmazásnak, de akkor sem működik repülő mód kapcsolása.

(#2322) illjo


illjo
senior tag

Sziasztok!Eléggé fogalmatlan vagyok a macridroidhoz, ezért inkább megkérdezem:
Ha azt szeretném, hogy egy app semmilyen körülmények között ne indulhasson el más appok által meghívottan a háttérben, akkor elég, ha simán a műveletek/alkalmazások/háttérműveletek leállítása opcióban kiválasztom az appot?

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#2323) Mcrazy válasza illjo (#2322) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem, ez így nem elég, sőt. Ezzel csak egy háttérben futó folyamatot tudsz leállítani, de nem tudod megakadályozni, hogy legközelebb ne induljon el. Ahhoz az adott Andorid rendszerben kell megkeresni az "Alkalmazás indítás" menü pontot és ott beállítani a tiltást.
Az MD-al annyit lehet max csinálni, hogy ha elindult a nem kívánt alkalmazás, akkor annak háttérfolyamatát rögtön leállítani.
Persze ezt tesztelni kell, mert nem biztos, hogy minden alkalmazásnál tökéletesen működik.
A következőképpen kellene a makrót kell létrehozni:

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2324) illjo válasza Mcrazy (#2323) üzenetére


illjo
senior tag

Köszi!
A 2mp késleltetés már sok,a cél az lenne, hogy azonnal leálljon, illetve el se induljon. Egyébként hms huawei telefonon a mókolt google service framework appról van szó. Amit ha icebox al lefagyasztunk, megkapjuk a firebase apikat használó appoknál a pushokat. Ezt próbálom kiváltani ezzel az ötlettel😃
Gondolom, az alkalmazás nincs előtérben művelet sem kellene így, mivel a gsf soha nincs kézzel elindítva.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#2325) Mcrazy válasza illjo (#2324) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Csináld meg a makrót a kép alapján, tedd hozzá ami kell vagy vedd el belőle, ami nem kell és mehet a teszt. A várakozást is lehet finomítani milliszekundummal.
Sok szerencsét hozzá!

Üdv: Mcrazy

(#2326) illjo válasza Mcrazy (#2325) üzenetére


illjo
senior tag

Ok, köszi!

https://logout.hu/tema/google_szolgaltatas_gms_huawei_telefonokra/friss.html

(#2327) gyuri81


gyuri81
veterán

Frissitettem ma az MD-t. Sajnos nem működik egy makróm:

Amikor lement az app frissítés, akkor totál eltűnt mindenhonnan a statusbar.
Belementem a makróba, majd nyomtam egy tesztelést, akkor újra volt mindenhol statusbarom. Viszont a makró nem működik....nem csinál semmit.
Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#2328) bbmt


bbmt
senior tag

Sziasztok,
Van arra lehetőség, hogy ha a telefon a kocsi kihangosítóra van csatlakozva, bejövő híváskor ha nem a kormányról veszem fel a hívást a kocsi rendszerével, hanem a kezemmel a telefon kijelzőjén, akkor ne a kihangosítóval telefonáljak? Értelemszerúen ha nem utazok egyedül akkor nem akarom a kollégámmal megosztani a magánéletem ha az asszony felhív :)
Eddig iphone-os voltam, ott alapból így működött.

A kanál a gyengék villája

(#2329) Mcrazy válasza gyuri81 (#2327) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Igen, sajnos az Alkalmazás elindítva/leállítva esemény nem működik.
Nézze meg más is, hogy nála mi a helyzet!

Üdv: Mcrazy

(#2330) gyuri81 válasza Mcrazy (#2329) üzenetére


gyuri81
veterán

Ezt szándékosan vehette ki a fejlesztő vagy egy bug?

(#2331) Mcrazy válasza gyuri81 (#2330) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ez valószínű, hogy bug. Miért venné ki? Alap dolog.

Üdv: Mcrazy

(#2332) Mcrazy válasza bbmt (#2328) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Ha a telefon alapból nem tudja ezt, akkor 100%-os megoldás nem biztos, hogy van. A MD nem fér hozzá ahhoz a beállításhoz, amivel a telefonról a Bt eszközre vagy vissza a telefonra lehet küldeni a hívás hangját.
Érintés emulációval való megoldásra van egy 5letem, tesztelem majd és ha működik, akkor felteszem a makrót.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2333) gyuri81 válasza Mcrazy (#2329) üzenetére


gyuri81
veterán

Lehet jelzni kellene a support-nak, csak sajnos én nem beszélek angolul...
Valakinek nincs kedve leírni angolul a hibát? :)

(#2334) Mcrazy válasza gyuri81 (#2333) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Már jeleztem, de más is az angol fórumon.

Üdv: Mcrazy

(#2335) gyuri81 válasza Mcrazy (#2334) üzenetére


gyuri81
veterán

Nagyon köszi! :)

(#2336) gyuri81 válasza Mcrazy (#2334) üzenetére


gyuri81
veterán

Ma frissült az app, de nekem továbbra sem jó az alkalmazás indítás...

(#2337) Mcrazy válasza gyuri81 (#2336) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Hanyas verzió, mert én nem látok frissítést. Esetleg az Alkalmazás indításnál próbálgasd, az Eredeti/Régebbi módszert.
Én visszatettem a 5.14.1 verziót, ez még jól működik.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2338) gyuri81 válasza Mcrazy (#2337) üzenetére


gyuri81
veterán

5.16.2 van most fent.

Az általad használt verzió linkjét elkérhetem? Sztem maradok én is annál...

(#2339) Mcrazy válasza gyuri81 (#2338) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Tessék: Macrodroid Old version Apk Pure vagy Uptodown

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2340) gyuri81 válasza Mcrazy (#2339) üzenetére


gyuri81
veterán

Köszönöm! Gyönyörűen megy minden :)

(#2341) Figur10


Figur10
tag

Sziasztok!
A MacroDrid most akciós a Play áruházban, ha esetleg valaki most gondolkodik a vásárláson. 845 Ft. link

[ Szerkesztve ]

(#2342) AtHoS válasza Figur10 (#2341) üzenetére


AtHoS
nagyúr

1690-et ír, mennyi szokott lenni mikor éppen nem akciós?

read-only mode on the forum

(#2343) Figur10 válasza AtHoS (#2342) üzenetére


Figur10
tag

Szia!
1690 Ft az eredeti ára.
Én délelőtt vettem meg, még akkor 845 Ft-ért

(#2344) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Most frissítettem a javított verzióra (5.16.2) és a telefon újraindítását követően, ismét működik minden.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2345) PistiSan válasza PistiSan (#2319) üzenetére


PistiSan
addikt

Végül vettem egy A52-es samsungot, a kérdéses repülő üzemmódot a macrodroid tudja kapcsolgatni, a mobilnethez adb parancs kell, ezt nem csináltam meg, mivel egy egyszerű dologról volt szó, ha meg van nyitva egy alkalmazás és nincs wifire kapcsolódva a telefon, akkor kapcsolja be a mobilnetet, a bixby routint használtam erre a beállításra.

Kérdésem.
1.
Az összefoglalóban hivatkozott, de ebben a hozzászólásban leírt parancsok még aktuálisak? Van esetleg olyan új parancs ami itt nincs feltüntetve? [link]

2.
Ha jól rémlik, ezeknek a parancsoknak a futtatásával csak az adott app kap ilyen jogosultságokat, ha vissza szeretnénk ezeket vonni, újra kell telepíteni az appot és kész.

3.
Ilyen ADB parancsok kiadása sehol nem jár garancia vesztéssel ugye?
Úgymond legális cuccok.

(#2346) Mcrazy válasza PistiSan (#2345) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

1. Igen, aktuálisak és nincs újabb parancs.
2. Igen, csak az adott app-ra érvényes (benne van a parancs nevében, hogy macrodorid)
Nem szükséges visszavonni, mert ha nem használod az alkalmazás azon funkcióit, amelyek ezt igénylik, akkor nincs jelentősége.
3. Ennél az app-nál nem jár semmilyen garanciavesztéssel, mert nem a root hozzáférést segíti. Másról nem tudok véleményt mondani.

Üdv: Mcrazy

(#2347) PistiSan válasza Mcrazy (#2346) üzenetére


PistiSan
addikt

Ez volt az egyetlen parancs, ahol hibát dobott!

C:\adb>adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroid android.permission.DUMP

C:\adb>adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroidandroid.permission.READ_LOGS
Error: no permission specified

(#2348) Oldman2 válasza PistiSan (#2347) üzenetére


Oldman2
Topikgazda

Egy SPACE kimaradt a példából, így helyes:

adb shell pm grant com.arlosoft.macrodroid android.permission.READ_LOGS

Javítottam a példát is.
:R

[ Szerkesztve ]

(#2349) PistiSan válasza Oldman2 (#2348) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi!
Nem vettem észre a szóköz problémát, de gondoltam jelzem a dolgot, most vagy senki nem próbálta ki eddig az általad leírtakat, vagy egyszerűen nem vették észre, hogy hibára fut, vagy a szóköz feltűnt nekik. :)

(#2350) Alien4


Alien4
tag

Xiaomi note 9 pro-t újra raktam 2 hónap után mert brutál belassult a böngészés/feloldás.

Mivel ugye új a rendszer (és jött a köv android alap) ezért minden döcögősen megy... eléggé későn csinálja/nem csinálja...

Macrodroid prémium, elméletileg ezt a miui kínlódást is megcsináltam, de már kezd annyira elegem lenni ebből... legyetek kedvesek segíteni... mit nem veszek észre? köszi.

(igen, az alapoktól kezdjük a szükséges engedélyeket) :R

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.