Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 23:36:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) poirot válasza gyuri81 (#2600) üzenetére


poirot
senior tag

Szia!
Az NFC mindig be van kapcsolva nálam, itt most főleg a az SMS jelzésének némítása kellene, ahogy fizetek. Vagyis widgetet benyomom, Simple jóváhagyja (fizetek), telefon némít, jön az SMS némán, megjött, a telefon értesítési hangjának visszaállítása. Ennyi lenne.

(#2602) Mcrazy válasza poirot (#2597) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Az esemény miatt nem könnyű megvalósítani. Az NFC fizetésnek nincs eseménye a MD-ban. (A némítás majd újra normál hang visszaállítása nem probléma.)
Nem tudom, hogy létezik-e valamilyen intent, amit ellehetne csípni, mint eseményt.

Üdv: Mcrazy

(#2603) poirot válasza Mcrazy (#2602) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a válaszod. De gondolom egy esemény, program indítását csak "fel lehetne benne" venni, az meg a MD-ot nem kell, hogy érdekelje, hogy a program indítása mit indít el, vagyis az NFC-s fizetést, az már az elindított program dolga.

(#2604) Mcrazy válasza poirot (#2603) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

"De gondolom egy esemény, program indítását csak "fel lehetne benne" venni, az meg a MD-ot nem kell, hogy érdekelje, hogy a program indítása mit indít el"

Igen, de ugyanúgy le fogja némítani a telefont akkor is, ha valamit a Simple-ben meg akarsz nézni és nem lesz válasz SMS, ami majd visszaállítsa a normál hangmódot.
Én más ajánlanék neked. Az eredeti SMS küldő hangját némára állítanám és a MD-al figyeltetném az SMS-eket. Ha érkezik egy SMS, akkor lejátszik egy beállított dallamot, de itt már meg lehet adni feltételt, ami figyeli, hogy az OTP-s SMS-t, ne jelezze.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2605) poirot válasza Mcrazy (#2604) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm a válaszod, kicsit bonyolult, de megpróbálok valamit.

:)

(#2606) Mcrazy válasza poirot (#2605) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Összedobtam gyorsan, Letöltés
Importáld be a letöltés után és majd módosításokat kell végezni rajta.
Először is meg kell adnod lent a lokális változónál az OTP-s telefonszámot.(rábökés, módosítás)
Ezután pedig a "Lejátszás"-nál kell egy nálad létező hangot megadni.

Bár a képen és a makróban van egy 2mp várakozás, erre nincs szükség, tőrölheted.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2607) poirot válasza Mcrazy (#2606) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm szépen, de sajnos a Letöltés linkkel nem boldogulok, nem tudom letölteni onnan semmit. :(

(#2608) Mcrazy válasza poirot (#2607) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Úgy néz ki, hogy jelenleg nem működnek a letöltő linkek.
Mindjárt nézek valami mást

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2609) Mcrazy válasza poirot (#2607) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Ez sem sikerült. Keresek egy jó fájlmegosztót.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2610) poirot válasza Mcrazy (#2609) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm, figyelek. :R

(#2611) Mcrazy válasza Mcrazy (#2606) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Letöltő link az SMS notification makróhoz.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2612) poirot válasza Mcrazy (#2611) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm, letöltöttem, holnap elszórakozok vele. :) :R

(#2613) Mcrazy válasza poirot (#2612) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Gyere, ha nem értesz valamit és akkor is, ha sikerült megoldani. Várjuk a visszajelzést..

Üdv: Mcrazy

(#2614) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Sziasztok!
Vodafone elég hektikusan kezel néhány applikációt.
Ha sebességtesztet csinálok, akkor minden tökéletes, azonban ha pl. Tik-Tok vagy egyéb stream szolgáltatást használok, akkor be-beszaggat, laggol a videók lejátszása. Wifin nincs ilyen problémám.
Arra gondoltam, hogy amikor az adott app elindul, automatikusan bekapcsolja a wifit a teló. Ez eddig sima liba.
Ha kilépek belőle, akkor pedig állítsa le. Ez is megy.

A problémám ott van, hogyha váltok két ilyen alkalmazás között, akkor lefut teljesen a makró, mivel a háttérbe kerülés miatt az "első" appot bezártnak érzékeli. Ezért, kikapcsolja a wifit, majd mivel a másik app is a szabályban van, vissza. Próbálkoztam stopperrel, hogy ne fusson le, de annyit értem el, hogy annyival később kapcsolja ki, majd vissza a wifi-t.
Próbálkoztam az If paranccsal is, de valószínűleg nem igazán értettem meg a működését. A while/do pedig még kínai.

Tegyük fel a szabályban tik-tok és tik-tok downloader van benn.
Szóval egy olyan makró kellene, ami pl. Tik-Tok indításánál bekapcsolja a wifit, majd ha pl. Tik-tok downloaderre váltok, akkor ne kapcsolja ki, amíg vált a két app között. Ha esetleg egy olyan megoldás is lehetne, hogy mondjuk egy olyan késleltetés lenne a makróban, hogy teszem azt pl. 2 percig nem a szabályban lévő appok futnak, akkor a pl. 2 perc után kilövi a wifit, viszont amennyiben 2 percen belül visszatérek a szabályban lévő appokhoz, akkor maradna a wifi.

Remélem érthetően írtam le, mit szeretnék.
Köszi a segítséget!

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#2615) Mcrazy válasza sebijani1982 (#2614) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
Érthető, hogy mit szeretnél, meg is oldható, de én csak azt nem értem, hogy miért kell kikapcsolni a wifit ha nem használsz egy appot?

Üdv: Mcrazy

(#2616) Mcrazy válasza sebijani1982 (#2614) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Itt egy megoldás arra, ha nem akarod a wifit csak bizonyos alkalmazások esetén használni.
Az "Alkalmazás elindítva" eseménynél válaszd a -csomag neve - lehetőséget és ott jobb oldalon a 3 pontra bökve az Előtérben lévő alkalmazás csomagneve - lehetőséget. Ennek hatására bármelyik alkalmazás indul el, ellenőrzi, hogy a feltételben kiválasztott alkalmazások futnak-e és ez szerint kapcsolja be/ki a wifit.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2617) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

Most vettem csak észre, hogy a korábban működő -Makró megosztása - lehetőség már nem menti automatikusan a Macrodroid/Export mappába a makrókat, mint korábban. Ugye ehhez elég volt elindítani a megosztást, majd kilépni belőle. Most ez már csak is akkor jön létre, ha a megfelelő alkalmazással (fájlkezelő) teljesen be nem fejezzük a megosztási műveletet.

Üdv: Mcrazy

(#2618) sebijani1982 válasza Mcrazy (#2616) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Köszönöm!
Működik.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#2619) Alien4 válasza Mcrazy (#2596) üzenetére


Alien4
tag

Igy modositottam, vak vagyok es nem talaltam meg, vagy valtozott a MD... Nem tudom. De miutan az appbol vissza valtottam MD es a makro logjat neztem, futott tovabb. :/

(#2620) Alien4 válasza Alien4 (#2619) üzenetére


Alien4
tag

Na, vak voltam es nem a koztes feltetelekben kerestem...
Ettol fuggetlenul sajnos fut a macro ha nem "ROK"-ban vagyok. Tehat ha pl kivaltok viberre... Akar MDbe, fut, kattint.
Az lenne ha jo, ha egy peldany futna es tudnek az appok kozott valtani es csak akkor futna ha eloterben van az app.
(Windowsban is maniakus alttab user vagyok, bocsi)

(#2621) Mcrazy válasza Alien4 (#2620) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A makró megszakításnak működnie kellene. Próbáld még meg, hogy a "Makró megszakítása" műveletet feltétellel együtt bemásolod minden kattintás elé.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2622) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda


BOLDOG, BÉKÉS KARÁCSONYT KIVÁNOK MINDENKINEK!

Üdv: Mcrazy

(#2623) Alien4 válasza Mcrazy (#2621) üzenetére


Alien4
tag

Na, minden makro tesztelve, mukodik minden. Szep nem lett, de megy! Koszonom! :R

(#2624) Mcrazy


Mcrazy
Topikgazda

🍾🍾🍾BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK! 🍾🍾🍾

Üdv: Mcrazy

(#2625) gyuri81


gyuri81
veterán

Pici segítséget szeretnék kérni.
A vpn-t szeretném picit leautomatizálni. ( Samsung telefonon van ilyen menüpont Kapcsolatok/Egyéb kapcsolatbeállítások/VPN)
A tervem az, hogy legyen rá egy gyors indító ikon ha lehúzom a redőnyt.
Illetve ha elindítok egy alkalmazást pl Kodi, akkor kapcsolja be a vpn-t, hanem vagyok csatlakozva az otthoni wifi hálózathoz.
Köszönöm :R

(#2626) gyuri81 válasza gyuri81 (#2625) üzenetére


gyuri81
veterán

Annyi megvan, hogy a gomb hatására elindul az openvpn, de ra kell nyomni a csatlakozásra. Ezt nem lehetne valahogy bekapcsoltatni?

(#2627) zeon.hu válasza Mcrazy (#1919) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ezt a macrot fel lehetne tölteni ismét?
(Csak egy üres oldal jön be)

#?*@&!

(#2628) Mcrazy válasza zeon.hu (#2627) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Persze!
Sajnos az Envelop megadta magát, tehát onnan semmit nem lehet már letöltetni. Akinek kell még a régebbi makrók közül, az jelezze és megosztom.
SMS válasz Ne zavarj módban
SMS válasz Ne zavarj módban V2

Üdv: Mcrazy

(#2629) zeon.hu válasza Mcrazy (#2628) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#2630) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Hello!

Android szakmai topikban tettem el kerdesemet.
Azt javasoltak hogy itt is kerdezzem meg.

Ti hogyan oldanatok meg?

Per aspera ad astra.

(#2631) Mcrazy válasza Oryctolagus (#2630) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Szia!
A kérdésedre első sorban kérdéssel kell válaszolnom.
Hogy szeretnéd letiltani? Számodra elérhető legyen, de másnak ne?
A Macrodroid-ot sokmindenre lehet használni (többek között app tiltásra is), de ha csak ez miatt szeretnéd, akkor lehet, hogy jobban járnál az egyszerűbb kezelhetőség miatt, mondjuk egy App Lock alkalmazással.
A Chrome weboldalak tiltásához egyenlőre nincs 5letem.

Üdv: Mcrazy

(#2632) Oryctolagus válasza Mcrazy (#2631) üzenetére


Oryctolagus
tag

Igen, szeretnem ha mas nem tudna semmilyen alkalmazast megnyitni, telepiteni stb.
Az applockot es hasonlo alkalmazasokat en is nezegettem, de nem probaltam meg egyet sem.
Gondoltam tajekozodok mielott csinalok valamit.
A weboldalakhoz, szerintem valamilyen extensiont fogok hasznalni es Chromeot Firefoxra cserelem.
Most hogy meglattam a hsz-t, megint eszembe jutott hogy meg kellene csinalni, csak hat annyi teendo van.

Ne haragudj hogy ilyen keson valaszolok!

Per aspera ad astra.

(#2633) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Hogy tudnám megoldani, hogy amint elérhető az 5 GHz wifi, akkor arra kapcsolódjon a telefon.
Sajnos a vályog erősen árnyékol, így amint kimegyek a szobából, el is megy a jel, marad a 2.4 GHz.
Viszont ha lehet, akkor egyből vissza kéne rá kapcsolódni, de ragaszkodik a 2.4-hez.

(Egyébként van olyan jelerősitő, ami az 5 GHz-et továbbítja?)

#?*@&!

(#2634) Fall-N válasza zeon.hu (#2633) üzenetére


Fall-N
veterán

Van olyan jelerősítő, ami AC-s, nekem is van, de szerintem nem jó megoldás. Mivel az extender oda-vissza forgalmaz adatot, így feleződik a sávszélesség. Két mesh képes azonos márkájú router a legjobb megoldás. Milyen routered van? De ez itt OFF, van router topik.Ha netán Mesh képes, akkor az mellé kell venni még egyet. Vagy acces pointként egy másik AC-s router kábellel összekötve. De a Mesh jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#2635) zeon.hu válasza Fall-N (#2634) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egy Vodás connect box van, de akkor megyek másik topikba.

#?*@&!

(#2636) Fall-N válasza zeon.hu (#2635) üzenetére


Fall-N
veterán

Ok. Viszont ha elég a fele sávszél akkor a legegyszerűbb az extender. Nekem egy Tp-Link van, kábé 6-8ezer Ft körül van az ára.

(#2637) gyuri81


gyuri81
veterán

Lehet olyan makrót készíteni ami teljesen kikapcsol és adott alkalmazást, majd vissza?
Pl: Az AODNotify kapcsoljon ki töltés közben, illetve 22:00-06:00 között.

(#2638) MR ME


MR ME
aktív tag

Sziasztok!

Lehet hogy lehetetlent kérdezek, de meg lehet azt valahogy oldani, hogy adott 2 wifi kapcsolat a lakásban, az egyik az alsó szinten, tehát a telefon mindig erre csatlakozik fel, mivel a másik kapcsolatot még nem látja. ahol elérhető már a második kapcsolat is (tehát mind2 routert látja), ott is ugyebár azon a kapcsolaton marad, amire elsőként felcsatlakozott. azt szeretném elérni, hogy amikor látja a másik routert is, akkor automatikusan csatlakozzon át arra, és bontsa a lenti kapcsolatát. elég kacifántosan írtam le sry, a lényeg az lenne, hogy amikor elérhető a bizonyos wifi kapcsolat, akkor automatikusan lépjen fel arra, és bontsa az eddigit....megoldható ez vhogy?

előre is köszönöm a válaszokat!

Szerk: zeon.hu kolléga látom pont ezt kérdezte, nekem is ugyanaz lenne a problémám, az 5GHz-s routerre szeretném ha átcsatlakozna...

[ Szerkesztve ]

(#2639) Mcrazy válasza gyuri81 (#2637) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Lehet, hogy már kipróbáltad, de ha nem, akkor az Alkalmazás leállítása művelettel tehetsz egy próbát. Bár az AOD működését nem biztos, hogy tudod ilyen módon befolyásolni.

Üdv: Mcrazy

(#2640) gyuri81 válasza Mcrazy (#2639) üzenetére


gyuri81
veterán

Igen, anno sokat szenvedtünk vele :) Az alkalmazás leállítás működik is szépen, de mivel rendszer engedélyeket is kér az app, így mégis háttérben marad valamilyen szinten, nem tudom kilőni.

(#2641) zeon.hu válasza MR ME (#2638) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Most kicsit visszatértem az E-robothoz, mert abban van olyan esemény, hogy "wifi konfigurált hálózat elérhető".
(Ez mondjuk a Macrodroid-ban is jól jönne...)
Már csak a feltételt kéne megadni (jelerrőség), de majd egy nálam okosabb talán segít :D

#?*@&!

(#2642) MR ME válasza zeon.hu (#2641) üzenetére


MR ME
aktív tag

ha sikerülne valahogy, akkor azért ne tartsd majd magadban :D

(#2643) zeon.hu válasza MR ME (#2642) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nyilván megosztom.
De a legjobb a MD lenne erre mégiscsak, mivel a Robotot már régóta elengedte a fejlesztője sajnos.

#?*@&!

(#2644) Mcrazy válasza gyuri81 (#2640) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Nem teszteltem még a következőket, de egy próbát megér.
Azoknál az alkalmazásoknál - amelyek háttérben is futnak - nem biztos, hogy elég maga az "Alkalmazás leállítása" művelet, ezért tegyél egy kb 30-40ms várakozást mögé, majd utána a "Háttérműveletek leállítása" műveletet a megfelelő app kiválasztásával. Elméletileg ennek a műveletsornak ugyanazt az eredményt kell(ene) hoznia, mint az app tulajdonságainál a "Kényszerített leállítás"-nak.

Üdv: Mcrazy

(#2645) zeon.hu válasza MR ME (#2642) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ment privát, mert itt off.

#?*@&!

(#2646) Mcrazy válasza zeon.hu (#2641) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

A MD-ban is van ilyen esemény, de itt más a neve: SSID hatókörön belül/kívül.
Ebben kiválaszthatod a kívánt wifi hálózatot vagy adhatsz is hozzá kézzel, valamint ha azonos nevű a két router/repeater, akkor MAC-adress alapján is kiválaszthatod, de ebben az esetben ajánlott nem egy eseményt, hanem többet beállítani a megfelelő SSID/MAC cím alapján.
Kétféle megoldást tudok hirtelen.
1. Az SSID esemény használata.
2. Rendszeres időköz esemény használata.
Mindkettőhöz szükséges egy előre beállított lokális változó, aminek az értékét (pld 60dBm) egy feltételben összehasonlítjuk és ez szerint lehet az adott Wifi hálózatra való csatlakozást kikényszeríteni.
Azt nem árt tudni, hogy az olyan események, amelyek egy beállított időben futnak le (SSID ellenőrzés minimum 1 perc) aktívabban meríthetik az akkumulátort. A Rendszeres időköz eseménnyel lehet trükközni, mert az ezt tartalmazó makrót engedélyezni/tiltani lehet egy Wifi csatlakozást vezérlő makróval. Az SSID eseményre ez nem biztos, hogy igaz, tesztelést igényel.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#2647) zeon.hu válasza Mcrazy (#2646) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nekem elég, ha látható (hatókörön belül van), viszont egy jelerrőség feltétel még jól jönne hozzá

#?*@&!

(#2648) Mcrazy válasza zeon.hu (#2647) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Igen, de mint írtam ez az esemény, ha 1 percre állítjuk a beállításokban, akkor is fogja indítani a lekérdezést, ha 10km-re vagy az otthontól. Mindenképpen úgy kellene megoldani, hogy ha van már egy wifi kapcsoló makród, akkor abba kell tenni egy Makró engedélyezése/tiltása műveletet, ami ki/be kapcsolja a makrót, ezzel kímélve az akkut.
Ma nem tudom már legyártani, mert gatyába kell ráznom egy lapost holnapra, de holnap estére összedobom. Az viszont jó lenne (ha van ilyen wifis makród) ha el tudnád küldeni, vagy a képernyő fotóját.

Üdv: Mcrazy

(#2649) zeon.hu válasza Mcrazy (#2648) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Makrom nincs, E-robot-ban próbálom összerakni éppen.
(Somatom segítségével)

#?*@&!

(#2650) Mcrazy válasza zeon.hu (#2649) üzenetére


Mcrazy
Topikgazda

Pedig valami kell, mert különben fut a makró, ha kell, ha nem.
E-Robot is így működik, attól függetlenül, hogy látod vagy nem látod a lekérdezés intervallumát. Ha nem így működne, honnan tudná, hogy elérhető-e az adott SSID vagy sem?

Üdv: Mcrazy

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Macrodroid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.