Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19901) Fuel válasza ubyegon2 (#19900) üzenetére


Fuel
tag

Szia!
Hát ha belekezdek akkor végig is csinálom már, azt hittem macerásabb a driver, de csak le kellett futtatni és kész, nem talált semmit, igen egy régi AMD HD 6670 kártya, benyelt ez az op. rendszer nagyon, megtetszett. :) Nem baj, kell a humor. Isten mentsen a Covid-tól mindenkit. Egyedül a keylogger-től parázok.

(#19902) ubyegon2 válasza Fuel (#19901) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szeva! (szerintem most már ne köszöngessünk minden hsz-ben) :N

, azt hittem macerásabb a driver, de csak le kellett futtatni és kész, nem talált semmit

Ez jó furmányos megfogalmazás, de nem is nagyon kéne a drivernek találnia semmit. Most már csak kíváncsi vagyok mit futtattál le, mert ugye mindenki azt írta, hogy AMD-nél semmit nem kell felraknod. Az is igaz persze, hogy felrakhatod a létező összes nVidia drivert is, sok vizet nem fog zavarni. :N

Egyedül a keylogger-től parázok.

Ezt úgy érted, hogy nyomogatod a billentyűket és kifigyeli valami program? Mert erre a parára ott a virtual bill...........most majdnem folytattam, de ugye nem véletlenül írtam, hogy ne itt alakuljon ki a thread, mert ez off topik. A kedzők nagy része ide nem jár, akik ide járnak, azokat meg nem érdeklik ezek a nokedli kezdő GUI-s dolgok. Frawly komám ennek ellenkezőjét írta, így kicsit nehezítette az életünket, de nem baj. Neki meg nehezíti a bantunéger főbérlője. :D

Nálunk amúgy nincs Covid, hasonló címszó alatt van viszont komoly szervezett rablás.

[ Szerkesztve ]

(#19903) Fuel válasza ubyegon2 (#19902) üzenetére


Fuel
tag

Rendben, felfogtam mindent. :R

Köszönöm szépen mindenkinek az útba igazítást, a sok segítséget! :R

Üdv.

(#19904) sh4d0w válasza Fuel (#19901) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen keyloggertől?

https://www.coreinfinity.tech

(#19905) Fuel válasza sh4d0w (#19904) üzenetére


Fuel
tag

Én másik op. rendszert használtam, arra gondoltam hogy valamilyen vírus a rendszerre ami követi hogy miket ütsz le a billentyűn.

(#19906) Rimuru válasza sh4d0w (#19904) üzenetére


Rimuru
veterán

Mivel a win10 keylogerrel beepitve erkezik megertem az ember felelmet hogy masik rendszeren is lehet. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#19907) ubyegon2 válasza Fuel (#19905) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Alapból van virtuális bill, vagy felrakod a panelre kisalkalmazásként a Képernyő billentyűzet nevű appot vagy a menüben beírod, hogy virt, úgyis ismerkedni akarsz a rendszerrel.

(#19908) sh4d0w válasza Fuel (#19905) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Oké, tegyük tisztába egy kicsit.

Linuxon nem úgy telepítesz programot, hogy kereső, letöltöd, aztán vhogy felrakod. Előveszed a csomagkezelőt, onnan felrakod. Ha ott nincs, megnézed a gyártó honlapját, ajánl-e tárolót; ha igen, felveszed a sajátjaid közé és onnan telepíted a csomagkezelőn keresztül. Ha egyik sem működik, keresel alternatív programot a tárolókban.

Így jelentősen csökkented a kockázatokat, hogy malware-t nyeljél be, pl. keyloggert.

Fontos: a Linux nem Windows, amit ott megtanultál a rendszer kezeléséről, felejtsd el, különben egy szenvedés lesz a Linux használata. Nem ingyenes Windows-klón.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#19909) Fuel válasza sh4d0w (#19908) üzenetére


Fuel
tag

Tudom, de én valahogy ragaszkodom a hivatalos oldalakhoz is, pl. steam, discord. Azokat a honlapról töltöttem le és tettem fel, megbízható oldalakat szoktam csak nézni, egy kicsit parázok hogy ha betévednék valahova és benyelne valamit. Ennyi lenne.

(#19910) Rimuru válasza Fuel (#19909) üzenetére


Rimuru
veterán

Telefonon is ugy szoktal alkalmazast telepiteni hogy letoltod a hivatalos weboldalrol? Remelem nem... A csomagkezelo ugyan azt a feldatatot latja el mint a tobbi rendszeren a store.

Elso lecke: Fontos: a Linux nem Windows, amit ott megtanultál a rendszer kezeléséről, felejtsd el, különben egy szenvedés lesz a Linux használata. Nem ingyenes Windows-klón.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#19911) sh4d0w válasza Fuel (#19909) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Második lecke: megbízható oldal nincs.

https://www.coreinfinity.tech

(#19912) Fuel válasza Rimuru (#19910) üzenetére


Fuel
tag

Hát ott a play áruház, itt pedig a szoftverkezelő van gondolom, csak belefutottam abba, hogy pl. amit leszedtem a szoftverkezelőben pl. steam és van hogy ha a hivatalos oldalról töltöm le .deb fájlba, utána pedig GDebi csomagtelepítővel futtatom akkor feltelepíti. Erre csak azért kérdeztem itt rá, mert teljesen más volt a felület (nem maga a steam) hanem amikor megjelent a panel-en (jobb lent) és ráklikkeltem, akkor teljesen mást hozott be ott, mint a hivatalos oldali és a szoftverkezelői változat. Értem én itt azt hogy behozott olyat is hogy szerverek, meg hogy fehér volt, nem pedig fekete mint a hivatalos oldali. Paráztam attól hogy belopják a fiókom vagy ilyesmi, nem nagyon zavart az hogy másabb lett, csak ránéztem a hivatalos oldalon és láttam hogy letölthető. Tettem egy próbát. :D

Azt felfogtam, már lassan arra nem emlékszek hogy milyen volt a Windows, kezdem nagyon is megszokni, de ha van .deb fájl hivatalos oldali akkor miért ne azt tegyem fel, ha pedig nincsen akkor ott van a szoftverkezelő. Ennyit szerettem volna mondani, csak néha rosszul fogalmazok meg dolgokat, szerintem észrevettétek már. :DDD

(#19913) sh4d0w válasza Fuel (#19912) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

És ha a hivatalos oldalra betörnek és kicserélik a megbízható linket olyanra, ami preparált (értsd: keyloggeres) oldalra mutat?

https://www.coreinfinity.tech

(#19914) Fuel válasza sh4d0w (#19913) üzenetére


Fuel
tag

Na akkor leszedek most már jó sok single player játékot és kihúzom a netet egy életre. :DDD

Küldetés teljesítve. :C

(#19915) Apollyon válasza Fuel (#19914) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igazából elég csak a tárolókat használni. Discordról nem tudok, de steam biztos hogy van a linux mint tárolóiban.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19916) Fuel válasza Apollyon (#19915) üzenetére


Fuel
tag

Discord hivatalos oldalon .deb fájl van, ami GDebi-vel futtatható, még egyedül egy darab kéne és annyi, az pedig a Twitch, de arra meg ott a böngésző, szóval nagyon gond nincs.
Meg még a nod32-őt néztem, de azt nem tudom feltenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19917) F34R válasza Fuel (#19912) üzenetére


F34R
nagyúr

max csak annyi, hogy a weboldalon a legfrissebb steam-van fent, a taroloban meg nem biztos. max ennyi. de funkcioban mukodesben ugyanaz.
Twitchbol mi kell a chat vagy maga azt hogy keress videok kozott? mindenre van megoldas. a Nod-ot meg hagyd mert felesleges linuxra... amugy is fizetos.

[ Szerkesztve ]

(#19918) Fuel válasza F34R (#19917) üzenetére


Fuel
tag

Értem, köszi, a Twitch videót nézni kell, arra meg ott a böngésző, csak valahogy hiányérzetem volt, hogy nincs alkalmazás, de már csak legyintek rá.

szerk.: A nod-ot is akkor hanyagolom.

[ Szerkesztve ]

(#19919) Apollyon válasza F34R (#19917) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam tárolós steam van, de az update-et akkor rakja fel, amikor jön rá update, és tök ugyanakkor és ugyanúgy frissül mint a windows verzió...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19920) Fuel válasza Apollyon (#19919) üzenetére


Fuel
tag

Én maradok a hivatalos steam oldalnál, mindenesetre köszi hogy megosztottad a tapasztalatod. :R

(#19921) F34R válasza Fuel (#19918) üzenetére


F34R
nagyúr

De van app, csak nem hivatalos... [link]

(#19922) Rimuru válasza F34R (#19921) üzenetére


Rimuru
veterán

youtube-dl is viszi.

Vigyázat, csalok!

(#19923) F34R válasza Rimuru (#19922) üzenetére


F34R
nagyúr

Azt azert nem szabaditom ra mert terminalos xD, egyebkent tudom... en is azzal nezem/toltom oket.

(#19924) cigam válasza Fuel (#19918) üzenetére


cigam
félisten

arra meg ott a böngésző, ahogy a Discord-ot is eléred böngészőből.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19925) Rimuru válasza cigam (#19924) üzenetére


Rimuru
veterán

+1, de a bongeszos korlatozottabb (foleg keybindings miatt ami pedig foleg voiceban hasznos).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#19926) Frawly válasza Fuel (#19895) üzenetére


Frawly
veterán

Régi, 4 magos AMD-re jobb az Xfce, bár ez attól is függ, hogy milyen proci konkrétan, mekkora órajel, mekkora cache, mennyi RAM van a gépben.

Milyen videókártya ez? Linuxnál a drivert sose hivatalos oldalról szedjük!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mindig a tárolókat használjuk mindenre. Eleve driver is csak az nVidia kártyákhoz kell.

(#19927) Frawly válasza ubyegon2 (#19899) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor hallgatod a másik füleddel. Azt nem tudtam, hogy halláskárosult vagy. Én zenénél mindig az átlagember hallásából indulok ki, amilyen nekem van. Nem átlag feletti, nem átlag alatti, teljesen átlagos. Nyilván aki halláskárosult, annak teljesen mindegy, sajnálatos, de akkor ne szóljon hozzá ilyen témához. Én sem szakértem meg a nők lapjának fórumán a tamponcserélési, varrási, balettáncolási kérdéseket.

HP-n kiválóan működik az UEFI boot, most telepítettem vele néhány hete egy HP Elitebookot Win10 v2004 Prof 64 bitessel. Linuxnál lehet szükség lett volna egy kis trükkre, de ott is megoldottam volna hipp-hopp. Én nem vallási kérdést csinálok belőle, hanem kipróbálom. Egyedül olyannál akadok el, amihez tengersok idő kell, pl. a kedvenc Gentoo-d. Azt sem adtam fel, valamikor próbálok rá időt szorítani, mert azért haladtam vele, majdnem teljesre megtanultam feltelepíteni, csak a hiányzó dolgok miatti kísérletezésre, meg több órás kódújraforgatásokra nincs energiám. Manapság már az Archra sincs nagyon időm, csak hetente frissítem.

(#19928) F34R válasza Frawly (#19927) üzenetére


F34R
nagyúr

"Csak" :D

(#19929) Rimuru válasza F34R (#19928) üzenetére


Rimuru
veterán

Azert ezt is ki lehet emelni, "majdnem teljesre megtanultam feltelepíteni" - nem kell bemagolnimegtanulni semmit, wiki vegigvezet. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#19930) F34R válasza Rimuru (#19929) üzenetére


F34R
nagyúr

Hat igen, Livecd-rol netezes mellett is fel lehet telepiteni... en is ugy csinaltam.

(#19931) ubyegon2 válasza Frawly (#19927) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt nem tudtam, hogy halláskárosult vagy.

Szerintem Te vagy agykárosult! :D

Nyilván aki halláskárosult, annak teljesen mindegy, sajnálatos, de akkor ne szóljon hozzá ilyen témához. Én sem szakértem meg a nők lapjának fórumán a tamponcserélési, varrási, balettáncolási kérdéseket.

Én mindössze annyit javasoltam, hogy a szokásos túlnyüglődés helyett fizesd be magad Spotifyre, max előtte menj el tüzérnek kis időre. De Te életedben nem hallottál eszerint a tüzérfül szakkifejezésről koma! Nálam amiatt van, mert gyerekkoromban elég sokszor begyulladt a fülem és akkoriban simán szétszurkálták a dobhártyát, ami a sok felszakítás miatt hegesedett, szóval nem fél fülemre süket vagyok.

HP-n kiválóan működik az UEFI boot, most telepítettem vele néhány hete egy HP Elitebookot Win10 v2004 Prof 64 bitessel. Linuxnál lehet szükség lett volna egy kis trükkre

Egészségedre! Két szót utálok qrvára, egyik a Winx a másik a volna!!! Mekkora marhabaromság ezt leírni valamire, hogy volna!? Van vagy nincs b+? :Y

Egyébként itt az eredménye, hogy azt írtad, felesleges a Kezdő Linuxba írni a kollégának. De ti tudjátok, ennek így rohadtul nulla értelme van.

Menjél ki a zöldbe és ne írkálj annyit a NLC fórumára.

[ Szerkesztve ]

(#19932) lionhearted válasza Apollyon (#19915) üzenetére


lionhearted
őstag

Bár ezért a Mintesek köveznek, de: snap install discord ;]

Tegnap még működött...

(#19933) Rimuru válasza lionhearted (#19932) üzenetére


Rimuru
veterán

Rendes distron nem kell hozza alternativ csomagkezelo. ;]

Vigyázat, csalok!

(#19934) Frawly válasza Rimuru (#19929) üzenetére


Frawly
veterán

Megtanuláson kitapasztalást értek. Sose magolok be semmit, azt ECDL Mancikák szokták, így rendre, hogy Fájl menü, Nyomtatás...

Egyébként a Gentoo telepítése ment elsőre is. Egyedül a EFI stub boottal voltak kisebb problémák, de azt is elég könnyen megoldottam. De amiket elsőre telepítettem, azok csak szűz rendszerek voltak, a kernelkonfigban egy csomó szükséges dolog nem volt engedélyezve, meg a rendszerre sem nagyon volt semmi feltelepítve, csak egy konzol, meg alap toolok. A majdnem teljeset úgy értem, hogy sokadig nekifutásra már szinte minden működött, csak 1-2 dolog nem (hardveres gyorsítás csesződött el, meg a Thinkpad extra billentyűk nem mentek).

De pont ez a kitapasztalás rohadt időrabló, mert állandóan újra kell fordítani hozzá egy csomó csomagot. Így akinek ebben még nincs tapasztalata, annak szopó, mert minden egyes új infónál, engedélyezni kell egy feature-t, és máris újra kell fordítani egy csomó csomagot. Aki ezeket már kitapasztalta, az egyszerre kapcsol be mindent, onnantól csak egyszer kell mindent fordítani.

(#19935) Frawly válasza ubyegon2 (#19931) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt a fül témát ragozhatod, akkor sem jössz ki belőle jól. Lehet nem is a füleddel van baj, hanem a szemeddel, mert mint írtam ELŐ VAGYOK FIZETVE a Spotify-ra és NEM vagyok megelégedve a minőségével. Kipróbáltam az ingyenes és Premium változatát is, többféle eszközön, webes és natív klienssel is. Fos a minősége, nem tudom ezt neked érthetőbben leírni, és netszerte olvasom, hogy nem csak én tapasztalom. A fülem gyerekkoromban nekem is többször felszurkálták gyulladáskor, és azt nem tudom nekem heges-e, de nincs halláskárosodásom, jó a hallásom. Munkahelyen 1-2 évente van hallásvizsgálat. Egyedül azt figyeltem meg, hogy az életkor előrehaladtával csökken az érzékelési tartományom, régen 20 kHz fölé is hallottam egy kicsivel, most megáll kb. 18 kHz környékén, és fog ez még lemenni, de ez nem halláskárosodás, hanem az öregedéssel együtt járó folyamat.

Mondom, nincs ezzel baj, ha abban a szerencsétlen helyzetben vagy, ha a füleddel van valami, csak akkor dobtál ebben a témában az ebből a körből kimaradsz-ot, társasozási hasonlattal élve.

Hidd el, ha nem lenne muszáj, én se szenvednék CD-kkel, mert mint írtam korábban, elavult technológiának tartom, nem a audio részének a tartalmát (16 bit, 44100 Hz-es mintavételezés, 2 csatorna), mert az a mai napig jó minőség, hanem a fizikai lemezek pörgetését, magát a fizikai formátumot. Nyilván szükséges ahhoz, amihez nekem kell. De amit ki akartam volna belőle hozni: az EREDETI kiadású, eredeti masterelésű CD-ket valakinek archiválnia kéne, és online elérhetővé tenni lossless, ha az kell hozzá, díj fejében. Pont azért, hogy ne kelljen visszamenni az őskorba, meg lemezeket őrizgetni, amik egy idő után (kb. 20-40 év) szét is rohadnak.

Az meg nekem mindegy, hogy a kolléga hová irkál kezdő létére. A kezdő topikot is ugyanazok olvassák, akik ide is járnak. Kicsit valóban furcsa OFF topikban ON szakmai témát olvasni, de nem ez lenne az első eset.

Az UEFI bootnál megint te csinálsz belőle vallási kérdést. Igen, „volna” esetről van szó, mert kezdő, informatikai antitalentum felhasználó gépe volt, aki mindenáron Windowst akart, így már a Linux is egy „volna” történet lehetett volna, de hallani nem akart róla. Így is lelki társad volt (olyan értelemben, hogy trauma érte), mert Win7-et használt csak előtte, a Win10 kisebb lelki traumaként érte, nehezen bírja megszokni. De ha Linuxot tettem VOLNA rá, az sem járt volna nagy hekkeléssel, talán egy EFI fájlt kellett volna átnevezni vagy egy bootolási paramétert átírni, semmi nagy lelki törés, néhány újrabootolási kísérlet kellett volna hozzá. Ez sem az UEFI-nek, hanem a HP-nek köszönhetően. A HP az mindig is ilyen öltönyös-nyakkendő cég volt, aki a windowsos vonalat, bloat drivereket, ócska BIOS-okat erőltette. Ez a fő ismertetőjegyük, a termékeiket én emiatt kerültem mindig is nagy ívben. Kár értük, mert azért lenne 1-2 jó nyomtatójuk, meg ez az Elitebook sem lenne rossz az UEFI BIOS-t leszámítva, de szoftveres oldalról akkor is gondoskodnak róla, hogy rossz legyen.

(#19936) Fuel válasza Frawly (#19926) üzenetére


Fuel
tag

Annyira azért nagyon nem régi, 5 éves körülbelül, először az Xfce ment fel rá, de javasolták hogy mehet a Cinnamon, 1-2 másodperces lassulást vettem csak észre, nem para, AMD A8-5600K 3.6Ghz 4 mag-os proci, 2x2gb ddr3-as ram (tudom kevés), AMD HD 6670 1gb gddr5-ös videokártya, a driver-t nem dobta fel az Illesztőprogram-kezelő, ezért azt hittem hogy hivatalos oldalról kell beszerezni, de nem tettem fel semmit, azt is azért gondoltam hogy az okozhat neki hiányt, mert az egyik játéknál több mint a felére esett az fps, mint Windows alatt és így játszhatatlan, de hát akkor ki van lőve legalább. :DDD

(#19937) F34R válasza Fuel (#19936) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha van nativ portja, rendes tamogatottsaga Linux reszrol a jateknak akkor kozel hasonloan fog menni... persze eleve egy olyan jatek ami Windowsra lett irva 100% tobb fps-el fog mindig futni. Nah de ha fentvan az amdgpu csomag akkor a driver is megy. ettol tobbett ezen a hardwaren ugy sem tehetsz. Mik egyebkent ezek a jatekok?

(#19938) Fuel válasza F34R (#19937) üzenetére


Fuel
tag

Támogatott Steam-es, CS 1.6 az vígan döcög, viszont a CS:GO az valahogy nem akar. :F
Már nem is tépem a hajamat hogy nem fut, megvagyok nélküle, legalább nem kockulok annyit. :)

(#19939) Cyrin válasza Fuel (#19938) üzenetére


Cyrin
addikt

Nálam a gyerek csak azzal játszik a gépen.

(#19940) Fuel válasza Cyrin (#19939) üzenetére


Fuel
tag

Lehet akkor hogy sokkal jobb a gép, nem tudom. AMD vagy Nvidia?

(#19941) Cyrin válasza Fuel (#19940) üzenetére


Cyrin
addikt

I5-4460, 8gb ram, ssd, amd rx 570

(#19942) F34R válasza Cyrin (#19941) üzenetére


F34R
nagyúr

Az sokkal jobb :DDD

(#19943) Cyrin válasza F34R (#19942) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem olvastam vissza...

(#19944) Fuel válasza Cyrin (#19941) üzenetére


Fuel
tag

Ezek szerint nálam van a gond, gyengébb sokkal az én gépem hozzá. :B

(#19945) cigam


cigam
félisten

Jól tudom, hogy bsd-n a zárt kód miatt nem lehet feltenni a drm widevine plugin-t?
Viszont a wifi kártyám meg pöc röf működik rajt, miközben Linux alatt a non-free csomagból kell telepíteni a firmware-t hozzá. Nincs itt ami ellentmondás?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19946) Frawly válasza Fuel (#19936) üzenetére


Frawly
veterán

Annyira nem combos, de Linuxnak bőven elég gép minden tekintetben, ezen mind a Cinnamon, mind a Gnome/KDE jól fut, mindegy mit teszel fel rá. Az Xfce kicsit gyorsabb lesz rajta, nyilván, meg több szabad RAM-ot hagy. Egy Openbox, IceWM még gyorsabb lenne, de azokat már fapadosnak éreznéd kezdőként, Windows után.

Az Illetszőprogram-kezelő azért nem dob fel rá drivert, mert a kernelben lévő, nyílt forráskodú amdgpu driver, és az alapból telepítésre kerülő mesa csomag teljes mértékben támogatja a videókártyádat, ezért semmilyen külön drivert nem kell hozzá telepíteni. Max. ha esetleg hardveres dekódolás vagy Vulkan kell, de szerintem még ezt is felteszik a médialejátszó meg játék programok vagy Steam, behúzzák telepítési függőségnek, és saját magukkal együtt feltelepítik. Neked semmit nem kell belehekkelni a rendszerbe, vagy weboldalakról telepítős szutykot letölteni. Ez nem Windows, hogy weboldalakról kelljen drivereket halászni.

Fele annyinak az fps-nek nem kéne lennie, bár ez attól is függ, hogy milyen játékról van szó, mert ha valami windowsos játék, ami Wine-Proton-Vulkan emulációval fut, ott lehet természetes, hogy lassabb, mint windowson a natív futás.

(#19947) ubyegon2 válasza Frawly (#19935) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az meg nekem mindegy, hogy a kolléga hová irkál kezdő létére. A kezdő topikot is ugyanazok olvassák, akik ide is járnak. Kicsit valóban furcsa OFF topikban ON szakmai témát olvasni, de nem ez lenne az első eset.

Neked lehet, hogy mindegy, de ezt a marhaságot felejtsd már el, hogy a Kezdő topikokba is azok járnak, akik ide. A Kezdő utolsó lapján végigpörgetve simán látszik, hogy 30 fórumtárs nagy része soha nem írt ide, Te mondjuk azt írtad, hogy ugyanazok olvassák, de ugye ezt nehéz látni, ki olvassa, én csak azt láttam, ki az aki írt is ide. Ebből a 30 főből legalább 5 ember aktív segítő, a többi egy része kezdő érdeklődő. Szóval amellett, hogy az a Kezdő szakmai topik, racionalitás is szól mellette, hogy ne itt az Offban kezdjen egy threadet egy kezdő. Sokkal bonyolultabb összefüggéseket is szoktál analizálni igen hosszan, hogy van az, hogy ezt a pofon egyszerű tényt nem érted meg? :N Mondjuk ez nem gond, bár az sem, hogy új fórumtársunk is magasan szart rá, hogy kétszer is megemlítettem, ez nem szakmai topik, hanem Off. Linkeltem is neki, hogy ne erőltesse magát a keresővel, nem értem, miért nehéz sokszor még segíteni is az embereknek.......
De most legalább alá is támasztottam, miért is értelmetlen ide kezdeni egy szakmai thread-et. :U

[ Szerkesztve ]

(#19948) F34R válasza cigam (#19945) üzenetére


F34R
nagyúr

miert volna? nem minden OS, disztro ugy kezeli a csomagjait hogy bepaszirozza egy kategoriaba..

(#19949) Frawly válasza ubyegon2 (#19947) üzenetére


Frawly
veterán

Úgy értem, hogy a szakmai válaszolók 99%-a ide is jár. Az az extra 30 ember, aki a kezdő meg mintes topikba írogat, de ide nem jár, azok általában csak kérdeznek, válaszokat ritkán írnak. Így aki tényleg tud segíteni, az ebben a topikban is jelen lesz. Azért írom, hogy gyakorlatilag mindegy, plusz engem nem zavar. Lehet téged igen, de ez meg erősen szocproblem, hogy egy eleve OFF topikban az OFF OFF miatt reklamálsz.

Persze félteértés ne essék, azt én is jobban támogatnám, ha valaki a kezdő topikban kérdezgetne, mert szerencsésebb lenne ott, meg az ott lévő válaszokból lehet mások is könnyebben okulnának, meg később is megtalálnák többet a topikot, de itt kérdezve sem akkora tragédia, mint amekkorának beállítod.

(#19950) cigam válasza F34R (#19948) üzenetére


cigam
félisten

De ha a zárt kód miatt nem lehet drm támogatás, akkor hogyan lehet benne a zártkódú firmware?
Mi a difi a zárt kód és zárt kód között?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.