Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20551) totron válasza #20749568 (#20549) üzenetére


totron
addikt

Felfoghatatlan számomra, hogy lehet neked ez jó, de valamiért az. Az külön szar, hogy kiforgatsz, nagymesterünk vetette fel, hogy mit keresek itt, arra reflektáltam, nem a semmiből hoztam fel. Éljen a mindent elnyomó-ellehetetlenítő, szemellenzős ismétlődés!

(#20552) Frawly válasza sh4d0w (#20547) üzenetére


Frawly
veterán

Így van, természetesen. Bár azzal sem tud mit csinálni, ha a fórumszabályzat kereteit túllépném, mert ahogy megy egy moderátorhoz sírni, ő is ki lesz moderálva pocskondiázó személyeskedés miatt. Így nem hinném, hogy ő lenne az illetékes, hogy én miről írhatok meg miről nem. Továbbra is arról fogok írni, amiről akarok, aminél úgy érzem, hogy van értelme leírni, megvitatni, mert másnak is lehet benne hasznos infó. Ez azzal is jár, hogy akár olyan témákat is újra-újra előszedek, amiket már mindenki un, de valami új infó vagy meglátás van a téma kapcsán. Tényleg csak a tisztán látás kedvéért írom, mert eddig nem voltam tisztában ezzel, hogy itt ebben a topikban erről ekkora alapvető tévedések vannak. Ráadásul egy olyan OFF-nak szánt topikban, ami eleve lokál, gőzleeresztős, nem szakmai fórumrészben van.

Azt is tisztáznám, hogy mikor azt írom, hogy másnak is haszos infó lehet benne, azt úgy értem, hogy tényleg szakmailag hasznos, ez nem egyenlő azzal, hogy az adott témáról X vagy Y fórumozó szeretne még-e hallani, vagy egyetért-e vele, vagy ő személy szerint hasznosnak találja-e.

[ Szerkesztve ]

(#20555) totron válasza #20749568 (#20554) üzenetére


totron
addikt

Jól kifejtetted a temát, a kérdésemre is válaszoltál, üdvözlöm az objektivitásod és a vitakultúrád. Fogjátok meg egymás kezét.

(#20556) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Most komolyan, nem lehetne már ezt a témát elengedni? :U
IRL + néhány sör mellett szerintem reggelig beszélgetnétek egymással mint legjobb barátok. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20557) inf3rno válasza totron (#20548) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én értem, valaki már megcsinálta ugyanezt egy másik fórumon, gyakorlatilag már senki nem jár oda, csak ő meg még 3 ember, aki maradt a cirka 50-100 emberből. Ott az admin nem rúgta ki, a többiek leosztották párszor ugyanígy, de semmi haszna nem volt. Nagyjából ott is ugyanez a hittérítő jellegű dolog ment és minden témába belerondított vele, újra és újra leírta ugyanazt a mainstream-el teljesen szembe menő véleményét, amíg mindenkinek a töke tele lett vele. Gondolom itt is valami ilyesmi várható.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20558) sh4d0w válasza Frawly (#20552) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor legyél szíves tartani magad a fórum szabályzathoz és a szakmai dolgaidat vagy a szaktopicokban, vagy a saját blogodban elővezetni - ez itt nem az.

https://www.coreinfinity.tech

(#20559) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

a személyeskedést és az offolást kerüljétek a továbbiakban!

köszönöm

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#20560) totron válasza inf3rno (#20557) üzenetére


totron
addikt

Hm. Nagy kérdőjel, ki lehet az a valaki (irónia). Vártam még ezt a gyomlálás-dolgot. Mert rendben, szűnjön meg az elfajzott rész - bár ennél jobban semmi nem szavatolja azt, hogy ugyanazon a folyó ugyanazon pontján találja magát a topik újból és újból, ami ugye egyvalakinek nagggyon jóó - de még engem is úgy állít be, mintha valami moderátorhoz szaladgáló típus lennék. Ami nem vagyok, most sem voltam, csak a tisztánlátás végett, jelezném mindenki felé. Tűnjön el akkor a szál minden egyes eleme. Gratulálok az egészhez, elkeserítő.

[ Szerkesztve ]

(#20561) Apollyon válasza totron (#20560) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nagy kérdőjel, ki lehet az a valaki (irónia).

*szarkazmus

Aztán mielőtt bárki bárkit moderátorhoz szaladgálással vádolna, csak úgy közlöm, hogy a modik szokták pásztázni a fórumot, nem feltétlenül kell valakinek bevamzerolni hozzá a másikat.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20562) totron válasza Apollyon (#20561) üzenetére


totron
addikt

Gondolom. A nagy kérdőjelet másik fórumon való, ugyanilyen jelenségre értettem. Hihetetlen, hogy engedve van ez a beteg majom. Minden szinten energiarabló és káros. Mentálhigiénés szűrést erősbíteni illene fórumilag is és államilag is.

[ Szerkesztve ]

(#20563) Apollyon válasza totron (#20562) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azért az sem építő jellegű, amit te csinálsz.
Az én véleményem az, hogy ignoráld, azt kész. Okos enged...

Elvileg tech fórumon vagyunk. Írsz magadnak - esetleg a megfelelő személyt megkérni erre hogy küldjön egy - szkriptet, ami blokkolja az általad nem kívánt tartalmat az oldalon és heló.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20564) sh4d0w válasza Apollyon (#20563) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Neked van ilyened, vagy tudsz fellelhetőséget?

https://www.coreinfinity.tech

(#20565) totron válasza Apollyon (#20563) üzenetére


totron
addikt

Tudva, hogy a sikerráta a nullához közel, az ember kínjában már nekiugrik a szituáció megoldásának, a napi hatástalanságon felüli svunggal. Hogy majd az eredményre visz, persze nem visz. A mindennapokban építő az, hogy szétcseszi az egészet? Hogy mindenki minden gondolatát megtalálja és kihozza belőle a saját rögeszméit? Egyetértünk, nem építő, az egész szitu nem az. Megírhatnád viszont a megoldást. Szerettem volna használni a topikot, nem lehet. Biztos vagyok benne, hogy mások is vannak ugyanígy, csak inkább automatikusan elpályáztak, ahogyan én is évekig, minden egyes benézéskor ugyanaz ment. A struccpolitikában, megbeszélés nélküli kirekesztésben, tiltásban soha nem hittem; egyébként is elviszi, de méginkább szétzilálja a többit, lefojtja, még ha hozzám nem is jut el a betűje (gondolatnak nem nevezném). A tüneti kezelés leginfantilisebb módja amit ajánlasz. Nem igaz az sem, hogy nem lehet ezzel mit kezdeni, lehet, csak tartva van a kisállat, közösségileg. Amit mondjuk egy kicsit sem épít, de hát az autoriter motívumok nélkül mivé is lennénk. Azt sem gondolom, hogy bármilyen szinten sajnálni kellene emberünket: tudatos(!) antiszociális viselkedés + zéró kompromisszum. Ez a vezetés filozófiájáról is mesél, nem keveset.

[ Szerkesztve ]

(#20566) Apollyon válasza totron (#20565) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A tüneti kezelés leginfantilisebb módja amit ajánlasz.

Felőlem... Viszont már évek óta küzdesz, eredménytelenül. Ha meg lelépsz, vesztettél.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20567) totron válasza Apollyon (#20566) üzenetére


totron
addikt

Küzdeni csak mostanában kezdtem el. Nem nyerni akarok, társalogni.

(#20568) Apollyon válasza bolondember (#20559) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezt csak most látom... az első érthető. De az offolás? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#20569) Rimuru válasza Apollyon (#20568) üzenetére


Rimuru
veterán

Erre akartam trollkodni en is... :DDD

Vigyázat, csalok!

(#20570) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

bolondember bezárta az Offtopikot.

(#20571) F34R válasza ubyegon2 (#20570) üzenetére


F34R
nagyúr

Irjak vagy hagyjam? :DDD

(#20572) Rimuru válasza F34R (#20571) üzenetére


Rimuru
veterán

De hat le van zarva, nem is ertem miert tudunk irni... :U

:P

Vigyázat, csalok!

(#20573) F34R válasza Rimuru (#20572) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez lehet idokorlatos... majd lezarul magatol ;]

(#20574) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Illetve, ti lehettek még lezárva, ahogyan én szoktam lenni gyakorta! :DD

(#20575) inf3rno válasza Apollyon (#20561) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teljesen más fórum, teljesen más emberekkel, csak a minta ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20576) inf3rno válasza totron (#20565) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Asszem spidermonkey scriptek vannak rá, de ha nem akarsz keresgélni, akkor úgy rémlik, hogy a vip-ben van ignorálás funkció.

Buliban hasznos! =]

(#20577) F34R válasza inf3rno (#20576) üzenetére


F34R
nagyúr

(#20578) Frawly válasza sh4d0w (#20558) üzenetére


Frawly
veterán

Rendben, innen szakmait a szaktopikban fogok írni, de ott meg azért fogják kimoderálni, mert 1) nem kérdés, 2) nem szorosan tartozik oda, az adott disztró topikjába. Hiszen amiről írok az legtöbbször disztrófüggetlen, általános linuxos kérdés, vagy módszertan.

Egyébként meg nem értem, hogy emberünk pocskondiázása nem zavarja a szemed, de az, hogy én egy OFF topikban szakmai dologról írok, az meg igen. Ezt így elég neccesnek érzem, de mindegy.

Nem kellett volna egyébként ide moderálás, a kolléga a stílusával saját magát járatta le, és simán meghagytam volna az összes hsz.-t. Nem is vagyok híve annak, hogy moderátornak jelentgetni, meg rendszabályozni, az kb. óvodás szint.

(#20569) Rimuru: az nem baj, ha valaki vitatkozik, mert ellenérvei vannak, vagy van elég jó humora, hogy trollkodjon. De a fenti illető egyik kategóriába se tartozik.

(#20579) Frawly válasza inf3rno (#20576) üzenetére


Frawly
veterán

Na, mindjárt kapsz te is, megpengetni szakmai témát nem szakmai topikban. Nagyon vigyázz magadra! Először is kikéred totron véleményét, hogy egyetért-e vele, amit írnál, engedélyezi-e neked, utána még azt is meg kell nézni, hogy nem OFF-e az OFF topikban. Majd csak utána gondolhatsz rá, hogy írsz bármi szakmait is.

(#20580) sh4d0w válasza Frawly (#20578) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Van haladó topic és még mindig ott a Logout.

https://www.coreinfinity.tech

(#20582) Frawly válasza sh4d0w (#20580) üzenetére


Frawly
veterán

Írok akkor majd a haladóba. Logout kizárva, nem fogok cikkeket formázni, korrektúráztatni, meg oldalakra bontani, hogy megfeleljen. Azért annyira hosszúakat nem írok, meg olyan gyakran sem, mostanában egyébként már alig-alig szólok hozzá, egy héten egyszer, mert nincs többre időm. Akinek nem tetszik átlapozza.

(#20584) Rimuru válasza Frawly (#20582) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem a logout jo platform erre, nem kell cimlaposnak lenni igy formazassal se kell jobban foglalkoznod mint egy hsz-nel. Te irsz oda, te szabalyaid jatszanak a bejegyzeseidnel (ph keretein belul).

Vigyázat, csalok!

(#20585) Rimuru válasza Rimuru (#20584) üzenetére


Rimuru
veterán

Hehe, ezt 3 eve irtam. :DDD

...meg a PH-t is, mindenhol latszodik a szinvonal csokkenese.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#20586) F34R válasza Rimuru (#20585) üzenetére


F34R
nagyúr

En akkor meg nem vettem eszre, kellett hozza egy Covid. :DDD

(#20587) inf3rno válasza Frawly (#20579) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#20588) inf3rno válasza Rimuru (#20585) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A színvonal mindig mindenhol folyamatosan esik. :D Konvergálunk vele a negatív végtelenhez.

Buliban hasznos! =]

(#20589) cigam


cigam
félisten

Emlékeztek, hogy pár napja keresem már a kapcsolatot az fsf.hu-val? Végül a fb-on utolértem a csapat egyik tagját, és vicceset válaszolt:
Az fsf@fsf.hu címet a sok spam miatt megszüntettük, a kapcsolati űrlap pedig jelenleg hibás. Az fsfhu@googlegroups.com címen érsz el minket.

Az nem jutott eszükbe, hogy ezeket a változásokat lekövessék az oldalukon?! Eh...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20590) F34R válasza cigam (#20589) üzenetére


F34R
nagyúr

De vegtere csak meglett, csak sokat kellett kutatni erte... eleg hanyag a kozlesi modjuk. :W

(#20591) Frawly válasza Rimuru (#20584) üzenetére


Frawly
veterán

Most tényleg nem azért, hogy trollkodjak, de nehogy már itt 20+ linuxos topik valamelyikébe ne férjetek el tőlem, semmi szükség rá, hogy ki legyek moderálva logoutra. A PH-ra én FÓRUMOZNI jövök, témákat megvitatni, nem blogolni. Megint más, hogy főleg itt az OFF topikban írt hsz-eim jó része blogszerű jelleget is felvesz, de nem blogolok.

Pl. most felvetném ezt a hírt. Nem, nem tartozik a haladó topikba, mert nem csak haladó fut bele. Nagyon sajnálatos, hogy megszüntetik a konzol visszagörgetését. Főleg, ez egy olyan feautre, ami eleve implementálva volt, és nem igényel nagy gondozást. Ezt sose értettem, mikor meglévő feautre-öket vesznek ki, és nem biztonsági okból, hanem csak úgy. Pedig Torvalds-zal az idő 99%-ában egyet szoktam érteni, de ez most rettenet balfék húzás volt tőle. A konzol az egy olyan hasznos dolog, amiből nem hogy kivenni kéne a feature-öket, de inkább beletenni. Akkor is, ha nem használják sokan, grafikus felület problémáinak megjavításánál jól tud jönni egy kezdőnek is.

Persze, írogatják a cikkhez fűzött fórumkommentekben, hogy használjon valaki screen-t, meg less-t, de azt kell érteni, hogy a scrollback néha jól jön, lelassítja a munkát, ha extra parancsokat kell betöltögetni, parancsokat újra kiadni, stb..

[ Szerkesztve ]

(#20592) F34R válasza Frawly (#20591) üzenetére


F34R
nagyúr

Pedig ezt rohadtul en is hasznaltam...

(#20593) sh4d0w válasza Frawly (#20591) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mi nem világos azon, hogy ne itt vitass meg szakmai kérdéseket?

https://www.coreinfinity.tech

(#20594) Frawly válasza F34R (#20592) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, pont ez az. Linus nem használja, meg nem volt ehhez a kódhoz karbantartó és feltételezte, hogy akkor más se használja. Nem kicsit téved. Pl. én is használok néha konzolt, csak úgy, meg néha WM-ekkel szórakozás közben is, mikor egyik-másik nem tölt be konfigurációs hiba miatt, jól jön, hogy konzolból helyrehozom a dolgokat. Sőt, ha lenne a konzolban hardveres gyorsítás, akkor még többet használnám, amikor nem böngészek, videózok, játszok, ugyanis majdnem miden alkalmazásom CLI/TUI program, amik kiválóan mennek konzolban is.

Tényleg nem értem, mert a konzol kezelése biztos nem emészt fel túl nagy kódbázist. Ha nem is gondozza valaki, feature-t azért ne vegyenek ki. Az más, ha valami biztonsági rést okoz, és nincs aki foltozza, akkor azt mondom, hogy megértem, hogy a kódeltávolítással az egyszerűbb utat választják. Jelen esetben azonban közel sem erről volt szó.

(#20595) Frawly válasza sh4d0w (#20593) üzenetére


Frawly
veterán

Törekszek rá, de nem minden kérdés tisztán szakmai. Vannak simán elméleti, hatékonysági, hírértékű dolgok. Azért nem engedek az agresszív nyomásnak, mert ha belemegyünk ebbe az X topikba Y dolgot nem írhatok, akkor ebből beindul egy lavina, és az Z topikban is előhúzzák a témát, hogy oda se való, meg ez se illetékes, meg a bárányfelhők se jól állnak hozzá az égen, és akkor ebből csak a másik felesleges nyaggatása és pesztrálása lesz, aminek semmi értelme hosszú távon, és akkor még én hunyászkodhatok meg, hogy írhatok-e egyáltalán valahová, vagy csak a konyhába a helyem, vagy a hátsó udvari blogtérben, mert ott vagyok csak elviselve, oda vagyok kirekesztve. Nem hinném, hogy a PH-n annyi linuxos fórumozó, linuxos téma, vagy olyan rengetek linuxos hozzászólás lenne, hogy valakitől is nem férnél el. Az, hogy 1-2 hsz. nem a legjobb topikban van adott esetben, meg vannak OFF topikban OFF-OFF szálak is, az teljesen rendben van. Ha a windowsos meg ubuntus topikba írnám, ott megértem, hogy lázadnak ellene a népek, mivel sem nem windowsos téma, sem nem szigorúan nem az Ubuntuhoz kötődik.

Aki meg szeret rendfenntartót játszani, ilyen rend a lelke mindennek, és szolgálatba helyezi magát embereknek mondanám, akkor
1) nyissanak saját fórumot, blogot, weboldalt
2) nyissanak saját Facebook csoportot
... és akkor a saját szemétdombján mindenki kiskirály lehet. Ura életnek-halálnak, bárkit kitilthat, kimoderálhat, egyszerű személyes vagy nemtetszési alapon is. Ez itt azonban egy országos nagy fórum, itt Kisguczy Illés nyugalmazott rendőrvezérezredes NINCS szolgálatban, akkor se, ha neki nem tetsző dolgokat észlel. Itt el kell viselni, hogy sokféle ember írogat, a teljesen kezdő, képernyőt telefonnal fotózó kezdőktől, a politizáló trollokon át, egészen a grafomán blogosokig minden előfordul. Hacsak valami nem ütközik annyira a fórumszabályzatba, meg nem annyira durván sértő, személyeskedő, azt lehetőleg tolerálni kell, max leírod mivel nem értesz egyet. Akit meg annyira ki nem állhatsz személyileg, annak egyszerűen ignorálod a hozzászólásait.

(#20596) sh4d0w válasza Frawly (#20595) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Egy Linuxról szóló hír a Linuxos offtopicban offtopic hsz - meghaladja a képességeidet, hogy megértsd? Ha valamelyik nagybetűs kicsit komolyabban venne a szabályzatot, téged már régen kivágtak volna a fórumról a folyamatos offolásod miatt. Alkalmanként megtűrt a dolog, de te folyamatosan ezt csinálod.

"Aki meg szeret rendfenntartót játszani, ilyen rend a lelke mindennek, és szolgálatba helyezi magát embereknek mondanám, akkor
1) nyissanak saját fórumot, blogot, weboldalt
2) nyissanak saját Facebook csoportot
... és akkor a saját szemétdombján mindenki kiskirály lehet."

Hát ez pont igaz rád is - és ezt szajkózom hónapok óta. Írj a haladó Linuxos topicba szakmai dolgokról, vagy nyiss saját blogot - ebbe azt írsz, amit és ahogyan akarsz. Nem mellesleg Rimuru is leírta, hogy nem kötelező a címlapra írnod, sőt, korábban előfordult, hogy vki mikroblogolt oda - még a Twitter előtt. Mindezek mellett te is ígéretet tettél, hogy nem csinálod ezt tovább, de úgy tűnik, ez hajítófát nem ért...

https://www.coreinfinity.tech

(#20598) inf3rno válasza #20749568 (#20597) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kösz, pont kajáltam, erre bejön a black queer. :N

Buliban hasznos! =]

(#20599) cami][us


cami][us
senior tag

[link] PineTime alkatrészei közül van pár ismerős. ;]

(#20600) Apollyon válasza cami][us (#20599) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mobian :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.