Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82803) csixy válasza tordaitibi (#82802) üzenetére


csixy
addikt

Igen ezt szeretném. Pont ezt csináltam. Egy működő rendszerről systermback-kal csnáltam iso fájlt. Pendrájvra kiírtam. Bootoláskor a toram kapcsolóval betoltam a RAM-ba és úgy akartam haszálatba venni, de megtalálta a saját partícióját és lehidalt hozzá. Ez így nem jó sajnos. Olyan distrót kellene találnom, amit direkt ilyen viselkedésre terveztek. Ilyen a slax és a porteus. A slax bővíthető tuningolható, a változások persistens fájlokba menthetők, de gondom volt a wifi kezeléssel korábban és persistenciát sem tudtam tökéletesen (én) kezelni. A Porteus is ilyen, de újabban talán ez már Gentoo alapú, korábban debián , még előbb Slackware alapú volt ha jól tudom. A porteus pöpecz rendszer, de abban bonyolult a hasznos adatok mentése, mert az nagyon vigyáz arra, hogy távol tartsa magát a diskektől SSD-ktől. Azt hiszem, hogy megvárom a slax következő stabil verzióját és pendrájv helyett USB-s SSD-re írom ki, innen tolódik a RAM-ba és azt megpróbálom az apt segítségével felhizlalni, kitömni egy nekem megfelelő teljes rendszerré , ennek a változásait tudom vissza menteni az USB-s SSD-re, csak már előre félek a wifi kezelésétől és a hasznos adatok, letöltések satöbbi nem a rendszerhez tartozó dolgok mentése a slaxban csak furmányos huncutságokkal módolható ki. Azért próbálkoznék vele, mert van RAM bőven a rendszeremben. Nem kell, hogy mindenen fusson, csak azon az egy vason.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.