Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52354) ubyegon2 válasza #20749568 (#52351) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Majdnem mondtam valami okosat, de előbb felraktam a lev258 kedvencét Ubuntu Mate 17.04, (nem live-ban szoktam kipróbálni soha), de meglepve tapasztaltam, hogy a FF görgetéskor hullámzik! :(

Mivel ilyet nem nagyon csinált még, így azt javaslom neked, hogy az Ubuntu topikban lévő PPA-t felrakva futtass le egy frissítést, mert azzal nagyobb esélyed van a megfelelő működésre.

Ubuntu topikból idézve:

Grafikus driverek frissítése:

"Lehetőség van arra, hogy a rendszer által használt nyílt/zárt drivereknél frissebbet is telepítsünk (amennyiben elérhető) viszonylag egyszerűen, a megfelelő ppa-k használatával. Az itt említett tárolók stabil kiadású grafikus csomagokat tartalmaznak. Hozzáértők találnak "bleeding-edge" tárolókat is, ezekre most nem térek ki.

Nyílt driver esetén (Intel és AMD, csak 16.04 és 16.10 rendszerekre):
Ugyancsak a Terminálban adjuk ki a
sudo add-apt-repository ppa:paulo-miguel-dias/pkppa
sudo apt-get update

parancsokat.

Mindezek után a Frissítéskezelőben megjelennek majd ezen friss csomagok és telepíthetőek lesznek."

idézet vége

A különbség a két disztró között:

Ubuntu MATE 17.04

Graphics: Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Trinity [Radeon HD 7660D]
Display Server: X.Org 1.19.3 drivers: ati,radeon (unloaded: modesetting,fbdev,vesa)
Resolution: 1600x900@59.98hz
GLX Renderer: Gallium 0.4 on AMD ARUBA (DRM 2.49.0 / 4.10.0-19-generic, LLVM 4.0.0)
GLX Version: 3.0 Mesa 17.0.3

Linux Mint 18.1 Cinnamon

Graphics: Card: Advanced Micro Devices [AMD/ATI] Trinity [Radeon HD 7660D]
bus-ID: 00:01.0 chip-ID: 1002:9901
Display Server: X.Org 1.18.4 driver: radeon Resolution: 1600x900@59.98hz
GLX Renderer: Gallium 0.4 on AMD ARUBA (DRM 2.49.0 / 4.10.0-041000-generic, LLVM 4.0.0)
GLX Version: 3.0 Mesa 17.0.1 - padoka PPA Direct Rendering: Yes

Az itt írtakhoz képest jónak kéne lennie a driverkészletnek a PPA frissítéssel, de érdemes megnézned a vaapi-t is, ha nem javul a helyzet. Majdnem megnéztem a synaptic-ban, hogy mi van fenn a csomagok között, de arcidegzsábát lehet kapni ilyenkor is az Ubuntutól, az ilyen apró bosszantása miatt lehetetlen megkedvelni:

Miért nincs fenn soha a legalapvetőbbek egyike, a Synaptic ??????? Hogy minden kezdő az idióta szoftverbutikokat használja? Direkt tartják tudatlanságba a kezdő felhasználót? :W (én fel tudom rakni, de aki nem is tudja, hogy van ilyen?)

Ja igen, ahogy Nózi ft is említette, a DE-t legközelebb ne titkold el!

Ezt keresd a synapticban: (bocsi a teljes képért, sajnos nem találtam a MATE-ban egy normális képmentő/kivágó programot)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.