Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49743) Normi™ válasza totron (#49739) üzenetére


Normi™
őstag

Szerintem egy kezdőnek aki egy ingyenes,jobb frissítési mechanizmust használó,kevesebb erőforrást igénylő windows alternatívát keres kezdésnek éppen elég,hogy feltelepít egy pl.egy Mint-et.Éppen elég kezdésnek,hogy megtanulja mi az a swap,milyen fájlrendszer szükséges,mit hova csatoljon,kell-e home stb...Itt sem automata minden,sokszor nyúlok kezdőként a terminálhoz és volt sikerem,de volt kudarcom is.Használtam vagy 20disztrót próbaképpen,Manjaro-t is,ami Arch alapú,úgy kezdte a telepítésnél,hogy hiába adtam meg a zászlókat egy partíciónak nem fogadta el,mindig vissza kellett mennem és gparted-el megcsinálni és csak úgy működött.Majd indulásnál menü fogadott,majd a képernyő kímélő nem működött,Arch wiki alapján és fórumos segítség alapján sem tudtam megoldani.Ettől tetszik a Manjaro és használtam is egy darabig.DE nem hiszem,hogy kezdőknek ez a szívás sorozat kellene,ok megtanulod,hogy lehet megoldani,de sokan ezek után nem akarják megoldani,akinek meg van affinitása hozzá úgyis tovább lép a bonyolultabb témák felé.Átmenetnek tökéletes egy kulcsrakész disztró ahogy fogalmaztál és látják,hogy nem az ördögtől való,Linuxon is ugyanazok a böngészők stb.. vannak,kinézetben is a Mint (szvsz) leg windows-osabb és van akinek ennyi elég is.

lev258 : Szerintem a felől érdeklődött volna,hogy miként oldható meg win pendrive-ra írása Linux alatt,ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.