Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47135) Sinisi válasza King Unique (#47130) üzenetére


Sinisi
senior tag

Fönt van de nem tudom bootoltatni... kérte, hogy ne ugyanarra a partícióra rakjam a betöltőt de ugyanoda kértem ami a gyökér lett. Lehet, hogy ezért nem tudom elindítani? és addig nem tudtam választani a partíciók közül amig vissza nem állítottam az SSD-t GPT-be mert amíg MBR-ben volt a lemez addig egy db sda-t látott amihez adatmennyiséget nem rendelt hozzá. Csak úgy engedte volna, hogy ha az egészre csak a Mintet rakom és akkor formázott is volna mindent (amit nem is látott)... A minitool partition magiccal ext4-re formáztam a Linuxnak szánt helyet, és a 4Gb-s szeletet pedig engedte swap-ra formázni... jelenleg valami (gonolom a linux telepítője) létrehozott egy MBR-es FAT32-es H:XBOOT 7,50 GB-s "lemezt" ??? Szóval jelenleg látom, hogy a Linuxnak szánt partíción van kb 2GB adat de nem tudom bootoltatni... A telepítés végigment (de csak másodjára) első próbálkozásra összeomlott, erről rakok képet. Szal miután végzett kérte, hogy indítsam újra illetve engedte volna, hogy teszteljem, én az újraindításra kattintottam...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.