Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Edge válasza Knife.McL (#799) üzenetére


Edge
veterán

Nálam 7.1 a vga, i5-ös FHD-s verzió.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#802) arus12 válasza Knife.McL (#799) üzenetére


arus12
csendes tag

Hm, érdekes.
A memória benne DDR3-1600-as? És csak 5,9 pont?
A mostani 3 és fél éves DDR2-es laptopom esetében is 5,9 pont!
A videókárgya 6,7 ha jól látom. Ez is karcsú. Nekem 6,0 pont egy Mobility Radeon HD4570-el, pedig ez tized olyan gyors.

(#803) okmaci


okmaci
csendes tag

Csak egy kis érdekesség. Tegnap Bécsben voltam egy Saturnban és kicsit megnyomkodtam egy Y580-at. A következő konfigban árulják: i7, 8GB, FullHD, BlueRay olvasó, 1 TB vinyó mindezt 999 Euróért.

szerk: Ja és win7-tel és van benne egy 32-es SSD is.

[ Szerkesztve ]

(#804) Knife.McL válasza arus12 (#802) üzenetére


Knife.McL
tag

Hát igen, nekem is gyanús volt.
Aida szerint ddr3-1600-as van benne, de 800MHz-en pörög. De vajon miért? Valamint nem is Hynix, hanem Samsung.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#805) HBO2


HBO2
tag

Még elmenni is bőven megérné érte, összekötve egy kis kirándulással, csak hát mit kezdjek egy német billentyűzettel?

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#806) B-L-A-C-K válasza Knife.McL (#804) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az effektív 800, be kell szorozni 2ővel és úgy 1600, szóval az reális.

arus12: Ez függ attól is mennyi memória van benne. azaz hogy 4 vagy 8 nem mind1...

[ Szerkesztve ]

(#807) Tod válasza arus12 (#802) üzenetére


Tod
csendes tag

Szia. Alapból nekem is e körül írta ki a memóriára a win7-t.
De ugye nekem az i7-tel gyárilag 4gb mem jött.
Ezt cseréltem le 2X4Gb -ra így már megy dual chanel.
Nekem így a memória 7,8 -at kap.

Igaz egy Kingston Hyperx kit ment bele.
De sztem sokat számít a dual chanel.

Vga meg nekem 7,1

(#808) arus12 válasza B-L-A-C-K (#806) üzenetére


arus12
csendes tag

"Ez függ attól is mennyi memória van benne. azaz hogy 4 vagy 8 nem mind1..."

Ha csak ettől függene! :(

(#809) B-L-A-C-K válasza arus12 (#808) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát ettől is, de pont Tod kolléga az előbb írta hogy nála is ugyan így volt, és memória bővítéssel megugrott.

(#810) Szaszabond válasza Knife.McL (#799) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

nekem i7 2x4gb FHD ezek az értékek: 7,6 / 7,8 / 7,1 / 7,1 / 5,9

(#811) B-L-A-C-K válasza Szaszabond (#810) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Á az az 5,9 nagyon rosszul mutat, egy SSD kell bele...:D

(#812) Dreamie


Dreamie
őstag

Nekem az új beta driverrel 6,7 , ennek mi lehet az oka?

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#813) B-L-A-C-K válasza Dreamie (#812) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Talán az új driver, nem gondolod? :)

(#814) Adam333


Adam333
tag

Az y580-nál hogyan kell átváltani a vga-t az integáltról a gtx 660-ra?

(#815) Dreamie válasza B-L-A-C-K (#813) üzenetére


Dreamie
őstag

előző bétával 5.9 volt :) egyik jobb, mint a másik...

(#810) Szaszabond: Te melyik drivert használod?

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#816) slayer93


slayer93
tag

Ebben már Best Buy kategória nyertese.

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#817) Adam333


Adam333
tag

Az y580-nál hogyan kell átváltani a vga-t az integáltról a gtx 660-ra?

(#818) slayer93 válasza Adam333 (#817) üzenetére


slayer93
tag

Elvileg automatikusan csinálja az optimus miatt.

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#819) Szaszabond válasza Dreamie (#815) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

sima gyári driverrel

(#820) jjc válasza gyuluskám (#798) üzenetére


jjc
aktív tag

és ezzel a driverrel a lenovo youcam (vagy valami ilyesmi) működik? nálam nem.

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#821) Ghoost1


Ghoost1
csendes tag

Jelenleg megéri +20K kiadni az i7-es verzióra?
Valaki rakott már bele SSD-t, tapasztalatok?

(#822) Edge válasza Ghoost1 (#821) üzenetére


Edge
veterán

Hát:
-jobban melegszik(logikus hisz több fizikai mag)
-a gtx660-at a corei5 is kihajtja, fhd-ban is.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#823) vagabor


vagabor
aktív tag

Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek, hogy az angol y580 i7 fhd 8g@1600, 1T+64Gb SSD, blu-ray konfig megéri e az árát, ami 999 font. (340KHUF)
Számolgattam az otthoni árak szerint, és kb ugyan annyira jött ki. Az egyetlen hátulütője a dolognak hogy egy évet írnak basic garinak, azt mindenképpen hosszabbítani kellene ami kb még 50font :)

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#824) gyuluskám válasza jjc (#820) üzenetére


gyuluskám
tag

nálam megy minden rendesen!

(#825) DonK válasza Ghoost1 (#821) üzenetére


DonK
aktív tag

Szia!

- Időtállóbb az i7, ha nem fáj az a 20k, márpedig egy 270-300k körüli gépnél gondolom nem annyira, úgyhogy megéri.
- igen valaki már rakott bele SSD-t
- tapasztalat: gyorsabb

Én egy 128-as mSata Samsungit használok, így megmaradt a 750es gyári hdd és az optikai meghajtó is.

(#826) slayer93


slayer93
tag

Ebben a vasban van sata3-as csatlakozó vagy csak sata2 van?

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#827) B-L-A-C-K válasza slayer93 (#826) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

sata3, már Y570-esben is az volt...

(#828) Ghoost1 válasza DonK (#825) üzenetére


Ghoost1
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :R
Valószínűleg az i7 a kiszemelt, de jövő hétig még rágódok rajta.
Van valahol egy teszt vagy leírás a konkrét hőmérsékleti és fogyasztási különbségek között?
Gondolok itt 3-5 vagy több fok illetve watt.

[ Szerkesztve ]

(#829) slayer93 válasza B-L-A-C-K (#827) üzenetére


slayer93
tag

Rendben van. Köszönöm szépen a választ. Nem tudtam. :D

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#830) h.palee


h.palee
csendes tag

kedves fórumozók,

ilyen gépet fogok venni én is (= egy fhd-s, i7-es, mSata ssd-s erőmű). Mint rendesen, utána olvasok nagyobb értékű vásárlásaimnak, fórumok, hazai és külföldi vezető szakmai lapok etc. Ez szerintem egy elég átfogó böngészés, aminek eredménye ennél a gépnél: alig pár részletes teszt.
Kérdem én: egy ilyen kaliberű, láthatóan sokunk fantáziáját birizgáló, igényeit kielégítő dologról nem kevés ez egy picit? Persze, új a gép, de annyira azért nem.
Nem tudom, persze elég hülye kérdés, de azért több cikk szokott lenni, nekem ez így furcsa.

(#831) Iomega válasza h.palee (#830) üzenetére


Iomega
őstag

Egy jó ár/értékű erős játékos, nem több. ;]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#832) B-L-A-C-K válasza h.palee (#830) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyen áron minőségibb gépet tudsz venni több fajtát is, viszont ilyen tudásút nem...

(#833) Knife.McL válasza h.palee (#830) üzenetére


Knife.McL
tag

Igen ez nekem is fura volt, de bele kell számítani, hogy kelet-euban jelent meg először és csak nemrégen amerikában.
Plusz az elődnél ha jól emlékszem volt egy kis kamu a vga-val, mert egy tuningolt kisebb került bele. Így van vele némi távolságtartás. A saját weboldalán sem hirdeti a készüléket rendesen a lenovo. Kicsit árnyékban van.
Egyébként simán elképzelhető, hogy átsiklanak felette. Sok a gép mostanában és ez pont nem egy hypeolt típus.
Ha extravékony lenne, már cikkeztek volna róla, de a vga miatt gamer notinak van feltüntetve, azokról meg általánosságban is kevesebbet írnak. A gamer lapoknak viszont nem elég extrém szerintem, mert igen elegáns és bár a bal oldal felét a hűtő teszi ki, nem számít nagy hűtésűnek, azaz nem jól tuningolható szerintem. Bár eddig 3 óra folyamatos maxpayne és rfactor2 sem melegítette 70 fok fölé.
Én munkára használom elsősorban és a touchpad és billentyűzet miatt nagyon alkalmas erre. A benne lévő vas jobbára csak a hobbijaimhoz kell, de így egyben kielégíti minden igényemet.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#834) Knife.McL válasza B-L-A-C-K (#832) üzenetére


Knife.McL
tag

Minőségibbet? Ez régebben még élő fogalom volt ma viszont...
Céges HP notimon első bekapcsoláskor lepattogott a festék a powergombról. Hozzáadott HP szoftverek a béka feneke alatt vannak úgy általában. DELL-es kollega Vostroja alaplaphibásan érkezett, 5 hétbe telt mire újat adott a Dell.
Hamár ezek a márkák sem olyan megbízhatóak mint régen akkor mire lehet számítani? Mind ugyanott készül. Kínában. Bezzeg a régi valódi HP workstationök még 8 év után mindig hajtanak.
Én is többek ezért nem vagyok hajlandó megfizetni a másfélszeres összeget olyanért, amit nem kapok meg. (persze biztos vannak kivételek, de azok csak a szabályt erősítik)

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#835) B-L-A-C-K válasza Knife.McL (#834) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nézz meg akkor egy:

Egy Dell Latitude/XPS/Precision, HP Probook/Elitebook, Lenovo Thinkpad-et...stb-t, sokkal minőségibb gépek, anyaghasználat szempontjából, természetesen nem egy Dell Inspiron-ra értettem.

Nekem egy Y570-es van, ami ugye anyaghasználatát tekintve a fedlap fém borításán kívül szinte ugyan az mint a Y580-as, na most a munkahelyemen egy Dell Latitude gépet használok, és köze sincs a Lenovonak hozzá képest minőségben. De már elég sok notim volt, illetve szoktam elég sokat foglalkozni ezzel, szóval hidd el tudom.

De megpróbálom elmondani érthetőbben, tegyük fel itt a Y580-as, a tetején van egy kis fém borítás meg a belsejébe, amúgy az egész egy műanyag, és itt van pl egy Elitebook, felül platina vagy alumínium borítás, magnézium ötvözet kijelző burkolat, a teljes gép váza magnézium, karcállóbb műanyag elemek, ez annyit jelent, hogy ahol éppen van egy kis műanyag az is sokkal masszívabb mint bármely másik notebooké, cseppmentes és kopásállóbb billentyűzet, az EliteBook tpuchpadja és bilentyűzete bírja legjobban a fényesedést, stb.

Szóval nem azt mondom sz@r a Y580, meg akkor nekem se a kis tesója lenne, tudásához képest most ez van a legjobb áron, viszont minőségben messze nem.

(#836) Knife.McL válasza B-L-A-C-K (#835) üzenetére


Knife.McL
tag

Bocs, látom félreértettél. Épp ezt akartam írni, hogy van jó minőség, csak ha hardverben akarod ugyanazt akkor az másfélszeres ár legalább. És nem biztos, hogy annyival jobb. Ez viszont tapasztalat.
Mert mit ad plusszot a magnézium ötvözet? Jobban használható tőle a gép? Nem. Szebb, "strapabíróbb" (bár szubjektív, azzal sem dobálózhatsz), minőségibb érzés.
Azt viszont mindenki maga döntse el, hogy extralágy wc papírt akar, vagy olyat ami kitörli a fenekét ugyanannyiért.
Szóval ár/teljesítmény arányban kimagaslóan jó az Y580. És így szerintem az ár/érték aránya is magasabbra húzható.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#837) B-L-A-C-K válasza Knife.McL (#836) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kezdtem azt hinni valóban félre értettelek, de ahogy olvastam tovább a hozzászólást csak nem mivel megint kitartasz az állításod mellett.

Tudást most nem kell firtatni mert érthetően leírtam hogy nem erről van szó, itt arról volt szó, hogy ilyen áron minőségibb lehet venni, de tudásban elmarad. Minőségibb és hasonló tudású szintén nem ez a téma mert az kur@a drága.

- Mert mit ad plusszot a magnézium ötvözet? Jobban használható tőle a gép? Nem. Szebb, "strapabíróbb" (bár szubjektív, azzal sem dobálózhatsz), minőségibb érzés.

Ez olyan hogy miért vesz valaki 150 ezres Iphone 4-et, ha az 50 ezres Androidos telefon is ugyan azt tudja? Plusz még erről beszélhetnék, de ha nem értesz hozzá felesleges erről vitázni.

(#838) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#837) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

*minőségibb minőségibbet

(#839) Knife.McL válasza B-L-A-C-K (#837) üzenetére


Knife.McL
tag

Elbeszélünk egymás mellett már úgy látom, de mindketten ugyanazt állítjuk.
Az iPhone nem jó hasonlat. Maximum akkor ha 150ezres iPhone4-et hasonlítasz gyémánt berakásos, titán vázas iPhone4-hez. Mert az 50ezres androidban sem hardver sem szoftver nem közelíti meg az almát.
De azt hiszem én értettelek félre előszörre, mert azt írtad ennyiért jobb teljesítménnyel nem kapni mást, csak jobb minőségűt, ami kisebb teljesítményű. (*832)
Ezt úgy értettem először, hogy szerinted az Y580-at nem éri meg megvenni, mert van ennyiért jobb minőségű. De a két dolog mint látom szerinted is különböző.
Bocs!

De hogy kijelented nem értek hozzá, azt köszönöm. Jólesett így ismeretlenül. ;)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#840) B-L-A-C-K válasza Knife.McL (#839) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor tényleg félre értelmezted, mert én már az elejétől kezdve ezt mondtam, és ebből is következettem arra hogy nem értesz hozzá ha 3x leírom ugyan azt nem érted,...:). De akkor ezek szerint csak félreértelmezted, és így mindjárt más a helyzet. Sorry.

(#841) brumi1024 válasza Knife.McL (#839) üzenetére


brumi1024
veterán

Ennyiért tényleg van jobb minőségű laptop, nem ilyen hardverelemekkel, de munkára, arra hogy minden nap hordozd van sokkal sokkal jobb választás. Már csak a matt kijelző, és a nem légyfingra is karcolódó kijelzőkeret miatt is. Egy Thinkpadnek/Latitude-nak/Elitebooknak nem lesz baja ha teszem azt leesik(mert ilyen előfordulhat, főleg ha sokat hordozza az ember), bírja hogy a mindennapi használat/hordozás közben megütődik itt-ott, 3 év múlva is úgy fog kinézni, mintha új lenne, dokkolható, kényelmesebb billentyűzete van, nem koszolódó anyagokból rakják össze, általában jobb drivertámogatást és supportot kap(pl lenovonál ez így van)...stb sok olyan kis apróság amik munkára sokkal alkalmasabbá tesznek egy thinkpadet mint egy ideapadet. Ezek a gépek nem azért felárasak, mert luxusgépek, messze nem, de amíg élőben nem próbáltad ki hosszabb távon nem fogod megérteni. Én ezt a saját lenovomon és a családban lévő 15-ös mbp-n tapasztalom leginkább. Ha hordozni kell sokkal-sokkal nyugodtabban hordoznám a mbp-t, összehasonlíthatatlanul jobban össze van rakva.

(#842) Knife.McL válasza brumi1024 (#841) üzenetére


Knife.McL
tag

Sajnos nekem rossz tapasztalataim voltak a prémium notikkal eddig.
5 éve a saját 6720b-m kezdte a gombokról leváló festékkel. Aztán a szuper hp 3d drive frissítése késztette kékhalálra a céges notikat. A mégjobb hp creditential manager céges környezetben gyakorlatilag arra nem használható amire való, mert az adval nem hajlandó együttműködni, és hajlamos rá, hogy kizárja a felhasználóit.
2011-ben 4 probookot vettünk, 2 alaplap hibás lett 2 héten belül, a harmadiknak az akksija volt gyárilag kaki. Tapasztalatom szerint egy hp akksi élettartama átlag 1 év, ennyit bírtak nálunk általában eddig, dokkolón használva. Szoftveres támogatottságban iszonyatos lemaradása van a hp-nek, még a gyártók által kijavított driverhibák sem kerülnek beépítésre nagyon sok esetben.
Mindazonáltal tényleg profi gépek. Gyönyörűek, strapabíróak, enyém is esett már párat, meg csukta oda pesten a buszsofőr, igaz utána vinyót kellett cserélni mert az már nem bírta.
Tényleg jó dolog a dokkoló is ha sokat veszed le meg föl, meg mégse lógnak ott a kábelek.
Klasszisokkal kevesebb a baj velük még így is, mintha valami gagyi cuccok lennének, csakhogy sajnálatos módon valahogy többet várok tőlük.
Persze remélem csak nekem van ennyi bajom és másnál remekül szuperálnak.
Idén egy kollega Vostro 3750-est kapott, nem sokkal, de érezhetően jobb minőségű a váz. A kijelzőjének szerintem csúnyábbak a színei, kényelmetlen a billentyűzete és sokkal kisebb a touchpad. Ja és telepítés közben túlmelegedett és meghalt. A Dell szervizfutár 2 hétig várakoztatott, majd nekünk kellett felvinni pestre, ahonnan újabb 3 hét után kaptunk egy új gépet.
Szóval vannak ellenérzéseim a prémium kategóriával kapcsolatban. Pedig tudom, hogy jobbnak kéne lenniük.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#843) brumi1024 válasza Knife.McL (#842) üzenetére


brumi1024
veterán

Azt ugye tudod, hogy ezek közül egyik sem volt prémium kategória? Mind a probook mind a vostro belépő üzleti, és jó minőségűek, de azért elég jelentősen elmaradnak a T/W/X Thinkpadektől, a p/w Elitebookoktól és a Latitude/Precision szériától. Mind árban mind minőségben.

(#844) Knife.McL válasza brumi1024 (#843) üzenetére


Knife.McL
tag

Ott már azért nincs akkora különbség szerintem. Hogy prémium-e az attól függ honnan számítjuk, mert mindig van drágább, de ezeket már prémiumként hirdetik általában, üzletiként.
Ami van 1 elitbookunk az csak árban volt jobb a pronál. :D

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#845) brumi1024 válasza Knife.McL (#844) üzenetére


brumi1024
veterán

Pedig pont ott van az az ugrás ami a lényegét adja az üzleti dolognak, nyugodtan kérdezd meg bármelyik tulajt. A magnézium merevítés/rollcage váz például onnan indul. És ezek még nem a prémium gépek. A prémium szerintem valahol az alienware, retina MBP, és komolyabb munkaállomások szintjén kezdődik.

(#846) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Kb egy hónap használat után felajánlotta a gépem, hogy az eddigi használatomból kitalálta, hogy nekem az akkumulátor védelmi üzemmódot javasolja. (azaz leginkább asztalon töltőről van használva úgy hogy benne van az akksi a gépben)

Ez az üzemmód a Lenovo saját progija és azt csinálja, hogy csak 60% ig engedi feltölteni az akksit és nem tovább.
A Kérdés: jó ez nekem?, Jó ez az akksinak?

(#847) B-L-A-C-K válasza Szaszabond (#846) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha folyamatosan töltőn van akkor igen, bár én 50%-ról tudok, nem 60-ról. Viszont ha kihúzogatod pl agyból netezés miatt kis időkre többször, akkor már nem annyira hasznos.

(#848) Kobe


Kobe
veterán

hali

nem tudjátok, hol érdemes y580at nézni, ahol régebbi gépet normális áron számítanak be ? :)

(#849) B-L-A-C-K válasza Kobe (#848) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem érdemesebb eladni itt vagy neten bárhol, ha be is vennék valahol kevesebbet adnak érte úgyis mint amennyit kapnál érte valójában...

(#850) Kobe válasza B-L-A-C-K (#849) üzenetére


Kobe
veterán

hát volt egy két igen vicces ajánlat, pedig elég korrekt helyekről, ahol vissza is írtam h ezt komolyan gondolják ? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.