Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) brumi1024 válasza spyduck (#400) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát ha kapok egy y580-at, és holnap elmegy valaki helyettem vizsgázni(lehetőleg nem megbukni :DD ) akkor szívesen gta4-ezem rajta :DDD

Egyébként: kikkel kell kapcsolatba lépni, ha ideapadot szeretnék gariztatni?

[ Szerkesztve ]

(#402) mark2190 válasza spyduck (#400) üzenetére


mark2190
csendes tag

ha nem szeretnél vele szenvedni és ha egyszer szeretnél vele játszani akkor próbáld meg ezt a verziót beszerezni Grand Theft Auto IV: Complete Edition and updates ebben benne vannak a dlc-k + patcheli magát :)

(#403) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Kedves Y580P tulajok

Akinek van lehetősége, tudna nekem egy 660M tuningeredményt közölni?

Nvidia 301.42 drivert és nvinspector 1.9.6.x et ajánlok a sikeres kivitelezéshez.

1250-es memória órajelhez nem kell nyúlni, elég a 80GB/sec memória sávszél, a GPU 835(boost:950) -ös órajelét kellene emelgetni.. Feszülséghez se nyúljatok egyelőle, ne terheljük túl a gyári hűtést...

Eredményeket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#404) Szaszabond válasza BlueAthlon (#403) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

ez a driver nem megy fel egyelőra az Y580 ra sajnos. Gyártói drivert igényel jelenleg az meg csak az egyel régebbi.

(#405) gyuluskám


gyuluskám
tag

Remélhetőleg szerdán v csüt. megjön a gép!

Én ráérek és van külső vinyon szinte minden game,úgyhogy tolok pár eredményt majd!

Tuningban is,én is kíváncsi vagyok! :))

CSAK MÁR LENNE ITT!!!! :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#406) BlueAthlon válasza Szaszabond (#404) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Jajj :W

Gyártói driver... :DDD

lustáknak : www.laptopvideo2go.com
férfiaknak : manuálisan beleírni az device descriptor inf.file-ba a lenovo-s 660M vendor/device ID-ját..

Optimus esetén még bónuszpont, hogy elég könnyű frissítgetni külön-külön az intel és nvidia grafikus drivereket.

AMD-Intel párosításnál nehezebb a meccs...

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#407) spyduck válasza spyduck (#398) üzenetére


spyduck
nagyúr

waaaa, kész a GTA 4 is :)
Very high-on úgy szaggatott mint az állat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#408) xyzui


xyzui
tag

Sziasztok!
Esetleg egy crysis 2 teszt?
Metro 2033?
:R

(#409) brumi1024 válasza xyzui (#408) üzenetére


brumi1024
veterán

Olvass vissza: [link].
Mondjuk spyduck, ezt 5 napja írtad, hogy "holnap kész is a játékteszt". Hogy is van ez? ;]

Nem gondolom komolyan... :DDD

(#410) spyduck válasza xyzui (#408) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mindkettő van ;)

brumi1024: 1 egész nap telepítettem és 1 egész nap játszottam + van magánéletem és munkám is ;]

[ Szerkesztve ]

(#411) brumi1024 válasza spyduck (#410) üzenetére


brumi1024
veterán

Hogy tesztelsz amúgy? Felrakod, benchmark ha van beépített, és valamennyit játszol?
Ja és erre tudsz mondani valamit: "kikkel kell kapcsolatba lépni, ha ideapadot szeretnék gariztatni?" ?

(#412) Classius válasza spyduck (#407) üzenetére


Classius
aktív tag

Hogyan értve szaggatott? Képregényt néztél, vagy minden simán ment? Minden maxon?

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#413) ktommy91 válasza spyduck (#410) üzenetére


ktommy91
addikt

1 egész nap telepítettem Valamit rosszul csinálsz :P ;]

Nincs kerítés.

(#414) spyduck válasza brumi1024 (#411) üzenetére


spyduck
nagyúr

FRAPS-al tesztelek, van amivel csak 15 percet játszottam, van amivel több órát, mivel a prológus részeknél nem tudok normális fps-t mérni.
Gariztatás: [link]

Classius: Very High-on 16 fps-el ment a játék, az a játszhatatlan kategória. Amúgy a GTA 4 az egyik legrosszabbul optimalizált játék amit valaha láttam.

ktommy91: GTA 4-et kb 2 órán át telepítettem és 2 órát szenvedtem vele, h normálisan fel tudjam patchelni. A Maxpayn is hasonló volt de azzal a végén mégse tudtam játszani. végül 7 játékkal teszteltem és játszottam. Ja meg volt reggeli, ebéd és vacsi is ;]

[ Szerkesztve ]

(#415) Classius


Classius
aktív tag

Sajnos akkor már van olyan játék, amit nem bír el FHD kijelzőn. Remélem ha a felbontást lejjebb vesszük akkor felugrik az fps, de akkor ahogy ktommy91 írta, nem valószínű az sem... :(

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#416) ktommy91 válasza Classius (#415) üzenetére


ktommy91
addikt

A részletességből kell lentebb venni. A GTA4 még a HD6770 biztosította részletesség mellet is baromi jól nézett ki FHD-ban.

Nincs kerítés.

(#417) mark2190


mark2190
csendes tag

én azt vettem észre hogy a gta 4 nem támogatja a több magot, ha játékot egy maggal játszod akkor full grafikán tudsz vele játszani szaggatás nélkül próbáld ki és láss csodát:D én úgy tolom 10 - ed olyan jó gépen közepes grafikával szaggatás nélkül

[ Szerkesztve ]

(#418) Classius


Classius
aktív tag

Értem, hát biztosat csak akkor fogok látni ha már meg lesz a gépem és rajta lesz a GTA. Addig marad a tesztek olvasása. :(

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#419) spyduck válasza Classius (#418) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az a legnagyobb baj a játéktesztekkel, h egyik játék erre, másik jàték arra a VGA-ra van optimalizálva. Plusz jönnek a driverhibák, játék patchek és még 1000 más dolog ami miatt nem lehet normálisan tesztelni. A 7 játék tesztje alatt születtek amúgy érdekes eredmények is. A GTA4 pedig olyan brutálisan rosszul van optimalizálva, h már fáj....

(#420) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok! A héten én is csatlakozok a klubhoz egy y580-al. Érdeklődnék, hogy milyen ssd-t lehet bele tenni és ti melyiket ajánljátok?

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#421) brumi1024 válasza Dreamie (#420) üzenetére


brumi1024
veterán

Msatat és normál 2,5"-ost, előbbinél megmarad a hdd a helyén, de lassabb-melegedősebb-drágább-itthon nem igazán lehet jót venni, utóbbi gyorsabb-olcsóbb-nagyobb a választék-hűvösebb, de ilyenkor a belső hdd-t kiveszed külső házba vagy berakod az odd(dvd olvasó) helyére. Én az utóbbit választanám/választottam, és nem bántam meg.

(#422) Dreamie válasza brumi1024 (#421) üzenetére


Dreamie
őstag

Okés! Köszönöm a válaszod, akkor lehet a DVD író ugrik... :)

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#423) brumi1024 válasza Classius (#415) üzenetére


brumi1024
veterán

Lejjebb kell venni a részletességet. Nagyon valószínű, hogy a Metro 2033 sem fog menni csak medium környékén FHD-ban, a BF3 is csak medium-high-ban(jó fps-el inkább medium). Azért asztali szinten ez mégis csak egy középkategóriás gpu(valahol a gts450 környékén, vagy kicsit felette), úgyhogy így kell elvárni tőle dolgokat.

(#422) Dreamie: Normál 2,5"-osban Agility 3 kapható 120gb 26k környékén az jó vétel, de igazából amelyik tetszik és ajánlott azt vedd.

[ Szerkesztve ]

(#424) Dreamie válasza brumi1024 (#423) üzenetére


Dreamie
őstag

Oksa, beépítő keretet hol lehet venni? Windows-t újratelepítem, vagy másolom? Te hogy oldottad meg?

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#425) brumi1024 válasza Dreamie (#424) üzenetére


brumi1024
veterán

Én külső hdd keretet vettem(kellett egy nagyobb külső hdd), de beépítő keretnek teljesen jó bármelyik normális mérető(azt hiszem 12,7mm) ebay-es, illetve itthon boltban is vannak. A gyári dvd lejátszó előlapját meg rá lehet pattintani, így jól is fog kinézni. Windowst klónoztam, ez alapján, de persze újra is lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

(#426) spyduck válasza brumi1024 (#423) üzenetére


spyduck
nagyúr

kis ízelítő :)

(#427) brumi1024 válasza spyduck (#426) üzenetére


brumi1024
veterán

DirectX 10/11? AA? Mert a notebookcheckesek g55-ön 1920x1080-ban dx11/4xAA mellett 12fps-t mértek. És egy asztali hd5850-en nem futott ultrán dx11-ben.

(#428) spyduck válasza brumi1024 (#427) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én beállítottam dx11-re, de semmi fps különbség nem volt amikor átállítottam dx9-re. Pont erről beszéltem, h szarok a driverek, szarok a játékok és patchek. AntiAlasing pedig: "AAA"-ra volt állítva, h ez is mit jelent nem tudom....

Beállítások dx11-re voltak állítva.

Amúgy a tesztkörnyezet se ugyanaz volt sztem :)

[ Szerkesztve ]

(#429) brumi1024 válasza spyduck (#428) üzenetére


brumi1024
veterán

Aha. A driverekkel kapcsolatban igazad lehet, mert pár napja még nem volt kiválasztható az nvidia honlapon a gtx660m driver(most meg halott az oldal), lehet hogy még kezdetleges a dolog. Túl friss a kari.

(#430) spyduck válasza brumi1024 (#429) üzenetére


spyduck
nagyúr

A Diablo 3-al is voltak gondok. Beállítottam 1920x1080-ra high-ra - 31 fps, utána átraktam 1366x768-re - 31 fps.

Mondom mi a fene? Vsync ki volt kapcsolva természetesen......

Után elkezdtem kutakodni a neten és kiderült, h Nvidia driver probléma. A shadow-t mediumra kell állítani és utána már mértem 100fps-t is.

[ Szerkesztve ]

(#431) brumi1024 válasza spyduck (#430) üzenetére


brumi1024
veterán

Már 1 játéknál 1 problémát kiküszöbölni is kellemes dolog, mire rájössz, fél óra google keresés, de 5-10 játéknál több problémát, úgy hogy még tesztet is kell csinálni belőle, nem lehet nyugtató hatású :DDD

(#432) spyduck válasza brumi1024 (#431) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jól látod, kb 5 évet örgegedtem :DDD

(#433) brumi1024 válasza spyduck (#432) üzenetére


brumi1024
veterán

Na majd az új elitebook tesztek...

(#434) gyuluskám


gyuluskám
tag

Nah holnap jön a futár a laptoppal akinek valami játék vagy teszt bármire kíváncsi, szóljon ráérek tesztelgetni a héten itthon vok! :)

(#435) donsimon72 válasza gyuluskám (#405) üzenetére


donsimon72
tag

Szia!hát még én mivel van vinyó:))) és reggel holnap megy a vas:)!!

(#436) gyuluskám válasza donsimon72 (#435) üzenetére


gyuluskám
tag

fa..a
itt nyomatod te is? :DDD

(#437) donsimon72 válasza gyuluskám (#436) üzenetére


donsimon72
tag

:))

(#438) bronco10


bronco10
csendes tag

Sziasztok.

Elolvastam minden hozzászólást,de még mindig nem tudok dönteni.
Full hd vagy hd?

(#439) Prof01 válasza bronco10 (#438) üzenetére


Prof01
veterán

Szia!

Egyértelműen a Full HD a jobb választás! :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#440) Szaszabond válasza spyduck (#430) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Lejjebb írtam valahol egy Diablo 3 fixet amivel jo fps-t lehet elérni.

(#441) bronco10 válasza Prof01 (#439) üzenetére


bronco10
csendes tag

Ha tegyük fel 1024-ben van a full hd kijelző,nem ad rosszabb,homályos képet,mint a hd?

[ Szerkesztve ]

(#442) brumi1024 válasza bronco10 (#441) üzenetére


brumi1024
veterán

Leegyszerűsítve de, de ez több dologtól is függhet. Itt valószínűleg rosszabbat ad.

(#443) pws


pws
aktív tag

kinai teszt, nem FHD LCD
[link]

(#444) bronco10 válasza brumi1024 (#442) üzenetére


bronco10
csendes tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
Még mindig nem tudok dönteni.

(#445) Classius válasza pws (#443) üzenetére


Classius
aktív tag

Nemtudok kínaiul, de ha jól következtettem, akkor a crysis2 37fps? Gondolom very highen.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#446) Classius válasza bronco10 (#444) üzenetére


Classius
aktív tag

Szia! Szerintem az FHD sokkal jobban megéri, mivel ha már jövőre nem is fog max beállitások mellett menni minden játék, de akkoris ott a FullHD-s kijelző, ami multimédiában nagyon nagy élvezetet adhat, emellett játékoknál még vissza is tudod venni a kijelző méretet. Ha sima HD-t vennél, biztosan megbánnád később. Arról nem is beszélve, hogy árban nem vészes a különbség(legalábbis a két i5-ös gép között). Én is sokat vakciláltam a kettő között, de az FHD mellett tettem le a voksom. Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#447) pws válasza Classius (#445) üzenetére


pws
aktív tag

én sem tudok :DDD, gugli fordit
1366x768 felbontáson
Crysis2 - 37 Fps
BF3 - 43 Fps
Lost Planet2 - 28 Fps

(#448) spyduck válasza Classius (#445) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nekem is hasonló fps szám született.

(#449) Classius válasza pws (#447) üzenetére


Classius
aktív tag

Fú, eszembe sem jutott fordító használata.... Marha :W
Köszi az adatokat! :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#450) bronco10 válasza Classius (#446) üzenetére


bronco10
csendes tag

Köszönöm a válaszodat.
Akkor is jobban megéri megvennem,a fullost ha általában hd felbontásban játszom?Főleg a képátló miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.