Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) szatocs válasza Knife.McL (#650) üzenetére


szatocs
őstag

Hát nem tudom, rF2 azért sztem röcögős lesz rajta... Arra én asztalit használok az albérletben, ez otthonra lenne.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#652) Knife.McL válasza szatocs (#651) üzenetére


Knife.McL
tag

Hát kíváncsi leszek. Igaz most amit használok egy 8800gt tuning darab, 1gb memóriával, 256biten, de csak 92 cuda maggal 600mhzen, memória ddr3as 900on. A 128 bit lehet kevés lesz az rf2nek, de majd kiderül. Most elfut 1280x720 ban, high/mediumon, vsyncel, minden extra kikapcs csak raindrop, fxx-el, hdrel stabil 60-on. Bár az új bétát még nem teszteltem sok emberrel.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#653) Iomega válasza q2w3 (#646) üzenetére


Iomega
őstag

Még egy utolsó próbát tegyél úgy, hogy a feltételezett hibás memóriát, amit a boltban raktak be, azt rakd vissza a gépbe, a jót meg vedd ki, és így is teszteld még le.
Amennyiben jelentkezik a probléma újfent, akkor 100%-osan kijelenthető, hogy a memória a rossz.
Ebből kifolyólag már tudsz hivatkozni arra, hogy miért nem küldöd vissza a gépet, hiszen annak nincs baja, csak a ramot kell cserélniük.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#654) szatocs válasza Knife.McL (#652) üzenetére


szatocs
őstag

Új béta 560Ti-vel nekem megyeget, de nagyon érezni, hogy kevés a proci. Persze több, mint 5 éves technológia, de azt gondoltam, hogy többet számít a vga.

=== Szatocs ===

(#655) Knife.McL válasza szatocs (#654) üzenetére


Knife.McL
tag

Ezt mondjuk lenyeli keresztbe az E8400-asom, lehet nekem is elég lenne vga-ba beruházni?

megjegyzem marha drága ez az 560as

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#656) szatocs válasza Knife.McL (#655) üzenetére


szatocs
őstag

Cseltnek E8200-asa volt, meg 4890-ese ha jól tudom, ezekkel nem volt átütő az FPS szám, most mondjuk egy sokkal jobb gépe van (valamint Mugennek is, mindenkinek én ajánlottam :D ), 560Ti és i5 2500, 8 giga rammal, gyakorlatilag szerintem ezzel lehet kezdeni játszani vele. FullHD-ban természetesen. Kisebb felbontásra elég lehet egy gyengébb összeállítás is. Na de ne ide offoljunk. :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#657) Knife.McL


Knife.McL
tag

Egy kérdés felmerült bennem. Ugyebár mindenki azt mondja felesleges az i7 játékokhoz. De mivan, ha physx számítást leveszem a vgaról és átadom a cpunak?
A physx-et ugye azért csinálták, hogy számításokat vegyen el a cputól és átadja a gpunak. De mi van, ha a cpu-nak több a fölös erőforrása és én visszaadom neki?
De itt még közbe jön az ivy saját gpuja ugye, tehát ha mondjuk az optimus működik, és a vezérlést átadja az nvdiának, a physx-et adhatom az intelnek? Azért ha ez működne jelentős erőtöbblet jelentkezhetne szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#658) szatocs válasza Knife.McL (#657) üzenetére


szatocs
őstag

Physx gyakorlatilag nem sokat jelent, 2-3% max, és az is csak bizonyos játékoknál.

=== Szatocs ===

(#659) q2w3 válasza Iomega (#653) üzenetére


q2w3
senior tag

Kipróbáltam, és 10 perc után kék halál. 100% hogy hibás a ram. Remélem rugalmas lesz a laptopszalon és gyorsan cserélik.

Knife.mcl: Nem tudod átadni a physx-et a integrált GPUnak. Legalábbis nvidia driverbe vagy 660gtx vagy ő dönti el. Ez a 2 opció van.

[ Szerkesztve ]

(#660) Classius


Classius
aktív tag

Itt egy teszt (cseh nyelven), amiben a FHD-s y580-at mutatják be (i7+8GB ram), a Battlefield 3, Crysis2, GTAIV alatt pedig FPS mértékeket mutatnak.
Engem meglepett, hogy a Crysis 2 FHD-n, ultra mellett 19 fps-t megy, míg a GTAIV szintén FHD-n, High+ -os beállításokkal 50-et is produkált.
Link: katt

Telefonról vagyok, nemtudom, hogy jól tettem-e be a linket, remélem igen. :/

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#661) szatocs válasza szatocs (#643) üzenetére


szatocs
őstag

Na kipróbáltam ezt a DPI növelős dolgot, pont a böngésző az, amire semmilyen hatással nem volt.

Kerítek majd alkalmat elmenni egy olyan notiboltba, ahol 15,6-os FullHD képernyős van, ma 2 boltból pont nem volt egyikben sem... Mert eddig nem győzött meg ez a nagyobb felbontás használata mindenre.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#662) spyduck válasza szatocs (#661) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mivel a "ctrl +"-al rà kell igazítani.

(#663) spyduck válasza Classius (#660) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nagyon sok függ a VGA driver, játék patch és tesztkörnyezettől, de a Crysis 2 nálam is hasonló volt. A GTA4-nél pedig sztem elrontottam vmit a patchelesnel.

(#664) szatocs válasza spyduck (#662) üzenetére


szatocs
őstag

Igen, csak ekkor meg lassul a böngésző. Chrome-ban meg Operában is használom, és görgetésnél észrevehetően lassabb.

=== Szatocs ===

(#665) Knife.McL válasza szatocs (#661) üzenetére


Knife.McL
tag

Ne nagyítást használj, hanem beállításokban vedd nagyobbra a betűméretet.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#666) Szaszabond válasza szatocs (#664) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Firefox alatt semmi különbséget nem érzek...

(#667) szatocs válasza Szaszabond (#666) üzenetére


szatocs
őstag

Valószínűleg olyan géppel nem is, de egy régebbi konfiggal azért elégé érezhető, hogy mi a hatása. Lehet mondani, hogy de egy olyan gyors géppel, mint ez, úgy is mindegy, de csak zabálja az erőforrást.

=== Szatocs ===

(#668) pistike666


pistike666
csendes tag

Mik az általános vélemények, tapasztalatok azok körében akik már használják egy ideje? Core i5 és core i7 is érdekelne. Mennyire melegszenek most, hogy ilyen hőség lett, persze nem a klímás szobában. :) Mennyire zavaró a fényes kijelző?
Meg úgy összességében megérte megvenni? :))
Köszi a válaszokat.

(#669) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Végül is egy 120 gb-os ocz nocti msata-t vettem a gépbe, viszont lefogatni nem tudom, csavart hol lehet lőni hozzá? Hogyan fogatom le? Valakinek valami tapasztalat?

Köszi!

Üdv.: Dreamie

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#670) rollaz válasza pistike666 (#668) üzenetére


rollaz
tag

i5:

Melegedés van, főleg ott, ahol a csuklók is érintik a burkolatot, de nem veszélyes. Klímás helyiségben egyáltalán nem érezhető a dolog. A fényes kijelző sem zavaró, inkább a kijelző kávája az, amin jobban megcsillannak a fények. Terhelés (játék) alatt természetesen melegszik rendesen, főleg baloldalon a hűtés kivezetésénél, függetlenül a szoba hőmérsékletétől, azonban a maximumon pörgő hűtés is nagyon halkan teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#671) Classius válasza rollaz (#670) üzenetére


Classius
aktív tag

Valami hiba a géppel esetleg eddig nem jött elő? Ez a kérdés mondjuk minden felhasználónak szól, aki már birtokában van a készüléknek.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#672) brumi1024 válasza Dreamie (#669) üzenetére


brumi1024
veterán

Csavaros kérdésre választ nem tudok, de majd esetleg egy hőmérsékletadatot felölthetnél(hwmonitor, hwinfo, crystaldiskinfo...stb programokkal) játék(/terhelés), illetve normál használatbeli állapotban. Mennyiért sikerült venni, ha publikus?

(#673) Dreamie válasza brumi1024 (#672) üzenetére


Dreamie
őstag

Megoldottam! Klónozok éppen. Ipontól vettem 43k volt. Eredményeket tolok majd.

ÜDV. : Dreamie

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#674) rollaz válasza Classius (#671) üzenetére


rollaz
tag

Semmi gond vele, teszi a dolgát napi 10-14 órában, maximálisan elégedett vagyok.

(#675) gyuluskám válasza Classius (#671) üzenetére


gyuluskám
tag

Nálam is megy szépen napi 10 órát! :)

(#676) Dreamie válasza brumi1024 (#672) üzenetére


Dreamie
őstag

Ha valamire kíváncsi vagy még, akkor szólj. 30 fokot ír a hőmérsékletére folyamatosan, játék alatt is. Szembetűnőbben gyorsabb lett a rendszer, szóval eddig bevált. :)

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#677) szatocs válasza Dreamie (#676) üzenetére


szatocs
őstag

Én egy Samsung 830-at tervezek majd bele, ami meg HDD van benne, kimegy majd externalba.

mSata valamivel lassabb, de nem tudom használni szükség esetén asztali géphez, ha jól tudom. :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#678) szatocs válasza szatocs (#677) üzenetére


szatocs
őstag

Bár most nézem, hogy nem is rossz már ez az OCZ.

=== Szatocs ===

(#679) Dreamie válasza szatocs (#678) üzenetére


Dreamie
őstag

Tudom, hogy a normál ssd-k jobbak, de gondoltam kipróbálom, mert jókat írtak róla. És így maradt a dvd íróm is :)

Más. Letakarítottam a gyári Lenovo-s windows 7-et és sajátot raktam fel. Ezzel lehet-e gond, ha gariztati kéne?

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#680) Edge


Edge
veterán

Én egy 160-as intel SSD-t fogok beletolni. vinyó meg megy rackbe.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#681) jjc válasza Classius (#671) üzenetére


jjc
aktív tag

az enyémen rossz a belső mikrofon, de kb. nem érdekel... már.

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#682) Classius válasza jjc (#681) üzenetére


Classius
aktív tag

Garanciás még a gép? Miért nem cseréled ki?

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#683) jjc válasza Classius (#682) üzenetére


jjc
aktív tag

mert állítólag vinyóval együtt kéne visszaküldeni. nekem meg nincs kedvem mindent újratelepíteni/felmásolni.

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#684) Classius válasza jjc (#683) üzenetére


Classius
aktív tag

:S És már így kaptad kézhez a laptopot ? :F

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#685) Prof01 válasza Dreamie (#676) üzenetére


Prof01
veterán

SSD-hez mérten ez elég lassú. :F

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#686) jjc válasza Classius (#684) üzenetére


jjc
aktív tag

aham.

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#687) panamakalap válasza Iomega (#19) üzenetére


panamakalap
csendes tag

Hoop nem ide

[ Szerkesztve ]

(#688) Dreamie válasza Prof01 (#685) üzenetére


Dreamie
őstag

Ezzel tisztában voltam, de sokkal gyorsabb a rendszer ezzel is. Nekem elég.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#689) Iomega válasza panamakalap (#687) üzenetére


Iomega
őstag

:F

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#690) Prof01 válasza Dreamie (#688) üzenetére


Prof01
veterán

A gyártó honlapján annyira nem rosszak az eredmények, nem értem a gyakorlatban miért..? :U [link]
Felraktad rá a legfrissebb firmware-t?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#691) Dreamie válasza Prof01 (#690) üzenetére


Dreamie
őstag

nem, sajna... viszont win van rajta, gondolom már nem tudom feltenni akkor...

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#692) Prof01 válasza Dreamie (#691) üzenetére


Prof01
veterán

Úgy nem tudod sajnos. Nem azért mert van rajta adat (nem veszik el a frissítéskor), hanem mert azon fut a rendszer. Úgy tudnád, ha a HDD-ről menne a rendszer, és az SSD csak másodlagosan csatlakozna.

Van egyébként arra is mód, hogy elnélkül megoldd, csak egy kicsit bonyolultabb.
Az OCZ készített egy Pendrive-ról, vagy CD-ről futtatható Linux-ot, amivel frissíteni tudod.
Itt a pontos, részletes leírás hozzá: [link] ;)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#693) Tod


Tod
csendes tag

Bővítettem a gépben a memóriát 4gb -ról 8-ra. Mivel párban vettem bele 2x4gb így a gépben eredetileg lévő 4gb Hynix ddr3 1600mhz ram felesleges lett ha valaki szintén gondolkodik bővítésben szóljon mert eladnám. :)

(#694) r0b1


r0b1
tag

Sziasztok!
Nekem gyárilag van benne 64gb ssd, de nem igazán értem, hogy hogy működik. Ennek nem egy külön heyli lemeznek kéne lenni? Mert nekem van egy C meghajtó, azon van a windovs, az 714 gb-s, meg egy D aminek Lenovo a neve, az meg 24gb-s. Most akkor a D lenne az ssd tárhely és csak 24 gb használhatok belőle emiatt a rejtett dolog miatt amivel a windovst tudod újratelepíteni? És azt hol tudom megnézni hogy gyárilag ssd-re vagy hdd-re van-e telepítve a windovs?
Előre is köszi!

(#695) HBO2


HBO2
tag

hol vetted ezzel a konfiggal?

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#696) r0b1 válasza HBO2 (#695) üzenetére


r0b1
tag

Innen: http://www.pc-outlet.hu/lenovo_ideapad.htm

(#697) B-L-A-C-K válasza r0b1 (#696) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elég nagy butaság volt majdnem 50 ezerrel több pénzt kiadni egy 64GB-os SSD-ért...

[ Szerkesztve ]

(#698) ktommy91 válasza B-L-A-C-K (#697) üzenetére


ktommy91
addikt

Erre csak ennyit tudok mondani: :DDD :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#699) B-L-A-C-K válasza ktommy91 (#698) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gondolom úgy lehetett, ez a legdrágább akkor ez a legkirályibb, vegyük meg fele...:D ;]

(#700) HBO2


HBO2
tag

Hát való igaz, hogy nem volt a legjobb vétel, de az is igaz hogy ennyi pénznél már nem az a "kis" felár lesz a legnagyobb probléma! Én legalább is így vagyok vele, ha már 300 ezret ki tudok adni, akkor........
Persze ezt így én sem vettem volna! :D
És való igaz ez a legdrágább és legfelszereltebb y580! Már csak abban lehet reménykedni, hogy nem valami olcsó msatát raktak bele!

[ Szerkesztve ]

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.