Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) brumi1024 válasza Classius (#95) üzenetére


brumi1024
veterán

Lejárt a szerkesztési idő, de még annyit, hogy néhány kivételtől eltekintve nem hiszem, hogy több fps-ed lenne akár 1080p-ben i7-el, mint i5-el. Alapvetően ez a gép is vga limites i5-el is.

(#102) Iomega válasza Classius (#98) üzenetére


Iomega
őstag

i5-tel szerelt verzió is van FHD kijelzővel. Ami még különbség, hogy csak 1 usb 3.0-ás port van rajta, míg a drágábbiknál 2db. Ha elfogadod az i5-öt, meg az 1xusb3.0-át, akkor azt is bőven elég megvenni, sőt abban nagyobb a vinyó, és a ram.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#103) brumi1024 válasza Iomega (#102) üzenetére


brumi1024
veterán

És természetesen az i7 jobban melegszik. Meg kell várni a tesztet, hogy kideruljon az uj gep mennyire birja a 75w tdpju kartyat+a procit.

(#104) Classius


Classius
aktív tag

Igen az i5-ös procival rendelkezö, 1TB-s y580-at néztem ki magamnak, csak 8GB memóriára bővítve. De ha a nagyobb felbontású gép is jól teljesít, akkor elgondolkozok rajta. Bár szerintem maradok a sima HD-nél. Az i7es procisat kilődtem, az már túl drága nekem, arról nem is beszélve, hogy a 4magot nem használnám ki. Ahogy néztem a 3. generációs i5 játékoknál még jobban kihasználható, mint a 2. generációs i7, ami pl az y570-ben van(az az y570, amit megvettem volna, ha nem jön ki 1hónpon belül az y580). De ha lesznek tesztek, akkor végre tisztább képet kapok az egész laptopról.

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#105) Iomega válasza Classius (#104) üzenetére


Iomega
őstag

"i5-tel szerelt verzió is van FHD kijelzővel." 288ezerért. ;)
Viszont a vinyó 750GB, 6GB ram.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#106) Classius válasza Iomega (#105) üzenetére


Classius
aktív tag

Szépen elbeszélünk egymás mellett! :D
Tudom, hogy van, de még mindig nem tudom, hogy megérné-e nekem, ugyanis olcsóbban kijönnék a kicsivel, meg ahogy te is írtad, a vinyója nagyobb a kisebb kijelzősnek, ami nálam lényeges. Viszont ha teljesítményben jól teljesít nagyobb kijelzős laptop, akkor elgondolkoznék rajta.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#107) Iomega válasza Classius (#106) üzenetére


Iomega
őstag

"Szépen elbeszélünk egymás mellett!"

:D

Ha már ennyit áldozol egy gépre, amennyivel többe kerül a FHD-s, az már nem olyan nagy plusz költség ekkora összegnél, viszont a későbbiekben meg nehogy megbánd, hogy a gyengébb felbontás mellett maradtál.
Szebb képet fog adni a napi használatban a FHD. Fotószerkesztésnél sem mindegy a felbontás, legalábbis nekem. Ha meg esetleg FHD-s filmet nézel, annál se mindegy a felbontás.
Ráadásul hosszú távra, minden képen jobban megéri kicsit többet fizetni a jobb felbontásért.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#108) Classius válasza Iomega (#107) üzenetére


Classius
aktív tag

Igazad lehet... :) Mindenesetre még megvárok pár tesztet, meg letisztázom magamban is.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#109) spyduck válasza Iomega (#107) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem mindenki szereti a FullHD-t, persze én imádom. De GTX660 ide, GTX660 oda, nem biztos, h bírja majd 1 év múlva is a FHD-t a játékok miatt és nem natívan játszani pedig nem biztos, h annyira jó....

(#110) Classius válasza spyduck (#109) üzenetére


Classius
aktív tag

Gratulálok! Te 1 mondatban elmondtad azt, ami nekem 25-ben sem sikerült... :D

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#111) Blaise válasza spyduck (#109) üzenetére


Blaise
veterán

Ekkora panelen viszont a sima 1366*768 már kínszenvedés, a fullHD viszont dolgozni tökéletes.

Szerintem az i7 is megéri felárat, alapból 4 magos, így a jövőre nézve sem hátrány.

(#112) Iomega válasza spyduck (#109) üzenetére


Iomega
őstag

Az ok, hogy 1 év múlva már gyenge lehet játékoknál a kártya FHD-ban, de attól még vissza lehet venni a felbontást.
Viszont az említett lehetőségekhez, még mindig ott lesz a FHD-s kijelző, amihez meg bőven elég lesz a kártya ereje. Tehát , ha ott egy jó kijelző, abból nagy baj nem lehet, viszont árban meg jelentéktelen a különbség a két gép között.
Vinyót lehet cserélni később nagyobbra is akár, vagy egy SSD -t bele, és a benne lévő meg külsőként tökéletesen elmegy, de a kijelzőt már nem lehet, vagyis nem érné meg.

280, vagy 300 ezer, már majdnem mindegy, szvsz, mivel nem két napra veszi az ember.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#113) brumi1024 válasza Blaise (#111) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak kérdés a hűtés, az elődnek is akadtak gondjai az i7-el, pedig abban csak 45w tdp-jű kártya van, ebben 75. Ha meg nem tudod kihasználni a 4 magot(márpedig nem hinném hogy mindenki inventorozik, vagy gigás c++ projekteket fordít a szabadidejében), akkor nem feltétlen érdemes az i7. És az a legrosszabb amikor a tök jó hardver throttling problémák miatt használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#114) spyduck válasza Blaise (#111) üzenetére


spyduck
nagyúr

Munkára nem fényes kijelzős consumer gamer notit szoktak venni brutálisan erős VGA-val, amúgy a többiben igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#115) spyduck válasza Iomega (#112) üzenetére


spyduck
nagyúr

Láttál már 1920x1080-as kijelzőt 1366x768-ban? Homályos, a TFT kijelzők csak natív felbontáson szépek.

(#116) brumi1024 válasza spyduck (#115) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezzel nagyon egyetértek.

(#117) Blaise válasza spyduck (#114) üzenetére


Blaise
veterán

Maradjunk annyiban, hogy használnak fényes kijelzős gépet munkára, gondolj csak a Macbook Pro gépekre.

Ha valaki saját magának veszi univerzális gépnek, amin esetleg játszani is szeretne néhanapján (pláne ha munkához is kell a gpu ereje), annak tökéletes.

(#118) spyduck válasza Iomega (#112) üzenetére


spyduck
nagyúr

De kihangsúlyozom, h én is a FULL HD híve vagyok de nem mindenkinek jó...

Blaise: Én folyamatosan utazok, mostanában tömegközlekedéssel és közben folyamatosan dolgozok a gépen. Pont emiatt nem vettem MacBook Pro-t. A Matt-os változat pedig horror áron van.

De mivel mindenkinek másak az igényei fölösleges is ezen vitázni. Aki Cabrio autót akar venni (mint én :DDD ) annak magyarázhatod az egyterű családi autók előnyeit :)

[ Szerkesztve ]

(#119) brumi1024 válasza Blaise (#117) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem spyduck az igazi munkagépekre gondolt, mint pl a Thinkpad T/W, Elitebook p/w, Latitude/Precision, Lifebook, Tecra...stb ezek mind matt kijelzősök. Ha meg kell munkára a gpu ereje munkaállomás a megoldás annak meg követelménye a matt kijelző. MBP-ből is van matt, elég kedvelt modell, mert magasabb is a felbontása.

(#118) spyduck: Mert a nem matt MBP olcsó ;]

[ Szerkesztve ]

(#120) Blaise válasza brumi1024 (#119) üzenetére


Blaise
veterán

Értem én, de az általad említett gépek nem kaphatók meg 300k környékén, esetleg ha kifogsz valami refurbished/renew akciót, de az ritka.

[ Szerkesztve ]

(#121) brumi1024 válasza Blaise (#120) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért lehet találni(sőt 1 hónapja ez 300 volt), de ebben nincs dedikált gpu, ez nem a célnak megfelelő, ha játszani is szeretne az ember. Arra voltak/vannak refurbished precisionok, de a 15"-osoknak gyengébb a gpu-ja mint az y580-é.

[ Szerkesztve ]

(#122) Iomega válasza spyduck (#115) üzenetére


Iomega
őstag

Akkor , aki játszani szeretne többet, annak érdemesebb az alap Y580-ast venni.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#123) Blaise válasza brumi1024 (#121) üzenetére


Blaise
veterán

Normális VGA-ról beszéltünk :)

(#124) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Na itt van az asztalomon :D most települ ....

(#125) Tod válasza Szaszabond (#124) üzenetére


Tod
csendes tag

Szia.
Melyik specifikáció pontosan? I7, Full Hd ?
Írhatnál róla gyorsban pár szót.
Összeszerelés minősége, mennyire gyűjti ujjlenyomatokat, kijelző mennyre jó?
Főleg az érdekelne ha a legerősebb verziót vetted akkor mennyire melegszik ha az I7 és a vga is meg van terhelve.

Hol vetted? Mennyi volt ha szabad kérdezni.
Mert én is ma mennék Pestre és ha találok vennék is ha tetszik.
Esetleg pár fényképet felrakhatnál.

Bill világítás milyen?

Előre is köszi

(#126) brumi1024 válasza Tod (#125) üzenetére


brumi1024
veterán

Azt már írta, hogy itt vette. A többire én is kíváncsi lennék!

(#127) Tod válasza brumi1024 (#126) üzenetére


Tod
csendes tag

20 perce beszéltem velük és majd csak ma v holnap kapják meg a gépeket. Vagy az előrendelők gépei már megjöttek?

(#128) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Nos i7, 8gb, FHD, 750gb 318000 volt a vége, pixelhiba és 1 év baleset biztositással együtt.

Eddig nagyon tetszik. Kicsit fura a képarány (eddig 1680x1050 használtam és ott kicsit négyzetesebb volt ez meg hosszúkásabb, ha érthető :XD), de szép éles és élénk képe van.
Ami feltűnt , hogy ebben nincsen TV tuner csatlakozó, a többi csatlakozó rendben van. A hangja szépen szól a webkamerája nekem tetszik és ami fontos, hogy ennek elég jó érzékeny a mikrofonja. (Az MSI GX620-ban teljesen használhatatlan például.)
Eddig gyors meg minden...de még csak most készitem a biztonsági mentést aztán jön a winyó ujraparticionálása.
Az ujlenyomatokat szerintem azért gyűjti, bár szép alumínium háza van..szálcsiszolt. a Touchpad szép nagy és multitouchos :D . Ugy lehet kezelni a képeket vele mint egy iPhone telcsin..két ujjal nagyít és forgat is persze.

A billentyűzet világítás meg pont olyan mint a vedeókon. Egyfokozatú és ki-be kapcsolható természetesen, fehér és teljesen jó :P

Itt van pár kép:

HA van kérdésetek irjátok és amint tudom megnézem....

(#129) brumi1024 válasza Szaszabond (#128) üzenetére


brumi1024
veterán

Majd egy stressztesztre lennék kíváncsi(vagy elég ha játék után mutatsz hőfokokat), ha megoldható.

(#130) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Abban segíthetne egy Guru, hogy van ugye a rejtett partició amin a driverek vannak meg van egy lekerekitett D meghajtó is amint a recovery oprendszer van, de mivel is particionáljam újra a gépet? Legalább a C maradék 685 gigáját szeretném újra felosztani.

(#131) Tod válasza Szaszabond (#130) üzenetére


Tod
csendes tag

Gyárilag h van particionálva? Milyen arányban? Van rajta előre telepített Win 7 nem? Vagy az használhatatlan? Belül a bill és a touchpad körül is aluminium?
Egy jó kis hajtás utáni hőfok engem is érdekelne. 3dmark akármi v egy fullos játék.

Köszi az eddigi infókat.

(#132) Szaszabond válasza Tod (#131) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Gyárilag C:685 D:26 ennyi látszik a többi gondolom rejtett. gyárilag van rajta win7 igen...a C-t szeretném felosztani tovább mondjuk 120/280/280 kb.
Igen a touchpad körül is alu.

(#133) brumi1024 válasza Szaszabond (#132) üzenetére


brumi1024
veterán

4 partíció van, ugyanis van egy 200megás eltolásért felelős rendszerpartíció is. Továbbosztani nem tudod, mert megvan a max számú partíció, helyette vagy törlöd a driveres partíciót vagy kibővíted azt. A mivel kérdésre pedig, jobbklikk a sajátgépen->kezelés->lemezkezelés.

(#134) Knife.McL válasza Szaszabond (#128) üzenetére


Knife.McL
tag

Szia!
Hőmérsékletet tudnál mérni élményindex-felmérés közben?
Speedfan, vagy CPUID HWMonitor teljesen megfelel a célnak. Kéne egy alap hőmérséklet és egy maximum mikor pörög a teszt.
Köszi!

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#135) Tod válasza Szaszabond (#132) üzenetére


Tod
csendes tag

H ez így nem a legjobb felosztás, Windowst melyikre rakta? C v d?
Ahol vetted volt már a Core i5 változat is?

Még annyit szeretnék h 14:00-ig le tudnál-e futtatni vmi jó megterhelő tesztet h mennyire melegszik mert nekem ettől függne h core i5 v i7 -el kell.

Kíváncsi lennék h venti/hűtés mennyire komoly a gépben.

Köszi az infókat :)
Grat a géphez.

(#136) Classius


Classius
aktív tag

Ennek a laptopnak van billentyűzet hűtése, mint pl. az y570-nek?

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#137) ktommy91 válasza Classius (#136) üzenetére


ktommy91
addikt

Billentyűzet hűtés :DDD Valószínűleg ez is a billentyűzeten keresztül szívja a levegőt.

Nincs kerítés.

(#138) Classius válasza ktommy91 (#137) üzenetére


Classius
aktív tag

Az a lényeg értetted mire írtam :D Köszi a választ!

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#139) Tod válasza Szaszabond (#132) üzenetére


Tod
csendes tag

Még 1 kérdés. Gyárilag milyen memória modul volt benne a 4gb ugye?

Sebesség? Gyártó?
Milyet raktak neked bele bővítésként?
Gari elveszik ha magadnak bővíted a memóriát?

(#140) brumi1024 válasza Tod (#139) üzenetére


brumi1024
veterán

A gari az esetek 99%-ban nem veszik el ha valaki laptopban memóriát bővít, és itt sem. A lenovo honlapon megtalálható használati utasításban leírják pontosan mit cserélhetsz: hdd, odd, ram, rakhatsz bele msata ssd-t...stb.

(#137) ktommy91: Szerintem az y570 sem a billentyűzeten keresztül szívja a levegőt, legalábbis biztos, hogy nem csak és nem főleg onnan. Az Accutype elnevezésből jött ez a tévhit, ami viszont nem erre vonatkozik. De javítsatok ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#141) q2w3


q2w3
senior tag

Ma voltam a laptopszalonban, az összes i7-est már meg is vették.
Jól néz ki, kicsit gyűjti az ujjlenyomatokat, de legalább teljesen alu borítást kapott.
Kézbe véve nem tűnt nehéznek, a képernyő alig mozog.
Én ma fogom megrendelni neten, és ha minden igaz holnap már meg is jön :D
i5,8gb ram-al.

(#142) Iomega válasza q2w3 (#141) üzenetére


Iomega
őstag

Melyik felbontást választottad?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#143) Szaszabond válasza brumi1024 (#133) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Hát ez lesz a megoldás, elég szar, hogy csak 2 particó lesz szabad...hacsak nem törlöm persze a recovery particiót. Most készíti éppen a gparted a 200 megás C:-t és a 480 megás D:-t így remélem használhatóbb lesz...
elég jónak tűnik ez a gparted progi...remélem el is fog utána indulni a gép :XD

(#144) q2w3 válasza Iomega (#142) üzenetére


q2w3
senior tag

Még szép hogy a fullHDt. Részben azért vártam erre a gépre. Engem nem zavar a nagy felbontás. Telefonom is 4,3 colon 1280x720as. Akkor már laptop legyen nagyobb felbontású. ;]

(#145) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Azt meg tudná mondani valaki, hogy honnan tudom megállapítani, hogy egy program (mondjuk játék) az Nvidia vagy a intel hd4000 videokarit hasznalja?
Az nvidia kontrol panalen magtaláltam a beallitast de , hogy valoban átvalt e vagy sem...erre lennék kivancsi

(#146) brumi1024 válasza Szaszabond (#145) üzenetére


brumi1024
veterán

GPU-Z-vel nézheted a két gpu órajelét pl, mert ha nem használja az nvidia gpu-t akkor nagyon alacsony órajelen üzemel. Egyébként a képet mindig a hd4000 adja.

[ Szerkesztve ]

(#147) ktommy91 válasza Szaszabond (#145) üzenetére


ktommy91
addikt

Az nvidia vezérlőpultban az asztal-nál pipáld be hogy "GPU tevékenység ikonjának megjelenítése az értesítési területen". Ezután ott lesz az érteítési területen a kis ikon ami megmondja hogy melyik program használja az nvidia GPU-t.

Nincs kerítés.

(#148) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Köszönöm a válaszokat

(#149) Knife.McL válasza Szaszabond (#148) üzenetére


Knife.McL
tag

Ennyi volt? Haza is vágtad? :))
Vagy annyira belegüzültél, hogy nincs időd osztani az infót az éhezőknek? :DD

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#150) Declare válasza Knife.McL (#149) üzenetére


Declare
őstag

:DDD
Én is pont valami ilyesmit akartam írni, sasolgatom, miket ír tapasztalatokat de semmi :)

(akku idő, proci mennyire melegszik, teljesítmény, hűtés, zajszint,kijelzőről valami nfo akármi :D .... :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.