Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) q2w3


q2w3
senior tag

Valaki vásárolt már laptopszalonból előreutalással? Tegnap átutaltam a laptop árát, de nem érkezett megerősítő email, hogy megkapták volna. Szoktak ilyet küldeni vagy csak simán küldik a csomagot?

(#152) q2w3


q2w3
senior tag

Dupla poszt..

[ Szerkesztve ]

(#153) Szaszabond válasza Knife.McL (#149) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Á dehogy...csak ujraparticionaltam a gépet ami eltartott vagy 5 órán keresztül, este meg meló volt.
Na 3dmark2006 alap beállításokkal (mert ugye frre azt semmit nem lehet állitani) 15690 pont.
Dirt 3 benchmark módban full grafikával 62fps

Csendes...szép nagy hűtő van benne, réz hűtőbordákkal. Azért persze melegszik de nem vészes.
Hőmérsékleteket nem nézegettem még különösebbe. A billentyűzet világítás nagyon király dolog...csak engem kicsit zavart, hogy alulról is látszik a fény. (ugy ahogy szemben ülsz a monitorral akkor a billentyűzetet kb 30 fokos szögben látod.akkor igazán szép ha fentről )0 fokban nézed :d de azért mindenképpen sokkal jobb mint világítás nélkül.
A billentyűzet halkan jár, jó rajta gépelni.
Alan Wake full grafon szépen fut, witcher 3 is, NFS:HP-t próbáltam még az is teljes grafikán fut rendesen. FPS-eket nem nagyon tudok ide mondani, mert nem igazán vágom , hol kellene megnézem mennyi az éppen futó fps...

VLC vel nézve a FHD .mkv (pl avatar) nagyon szép képet mutat. A JBL hangszórókon pedig meglepődtem pozitívan. Nem hallottam még laptopból ilyen hangot megszólalni, van mélysége is, tiszta és dinamikus.

usb 3.0 porton egy wd 1tb my passport essential usb 3.0 winyóról kb 80 k/s a másolási sebesség.

Ha van kérdés szívese válaszolok, most éppen programokat és jatékokat telepítek.
Ha spec kérdés van akkor azt is írd le hogyan vagy mivel csinaljam :D

(#154) Knife.McL válasza Szaszabond (#153) üzenetére


Knife.McL
tag

Jókat írsz, eddig tetszik.
Megnéznél hőmérsékleteket pl CPUID HWMonitorral? (élményindex közben is jó, megmutatja mennyi a max amit elért, meg mennyi alapjáraton ami érdekel)
FPS-t pl fraps-al tudsz nézni. Az alap verzió ingyenes, csak fotókra videókra ráteszi a billogot, de az fpst kijelzi.
rFactor2-d nincs véletlenül? Én rFactor2-znék rajta a mostani vasam helyett, mert ez nem bírja már fullon.
Vagy Skyrim?

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#155) Kirrr


Kirrr
aktív tag

Egy GPU-Z képet csinálhatnál a gtx-ről, hogy a Lenovov ismét egy gyengített kártyát rakott-e be vagy a fullosat.

(#156) Declare válasza Szaszabond (#153) üzenetére


Declare
őstag

Engem olyan érdekelne, ha a core i7 3620qm van agépedben, akkor pl egy játék közben mennyire van kihasználva és mennyire melegszik, mennyire hajtja meg a ventillátort.

Alapjáraton ha netezel, office stb akkor mennyire dolgozik a proci (ezt pl simán ha elindítod a feladatkezelőt tudod nézni) és mennyire melegszik fel ilyenkor a proc.Hűtés tud ilyenkor alapjáraton menni, vagy fel fel horkant ? :DDD

Valaki írja meg mivel tudja ezeket az infókat nekem megnézni pls!! :B

ha lesz időd ezeket csekkolni majd, azt köszönném :R

(#157) Szaszabond válasza Kirrr (#155) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

(#158) ktommy91 válasza Kirrr (#155) üzenetére


ktommy91
addikt

A lenovo az y570-be sem gyengített kártyát rakott. Szimplán ugyanazt a teljesítményt el lehet érni kevesebb SP-vel és nagyobb mem. sávsélességgel, vagy több SP-vel és kisebb sávszélességgel.

Nincs kerítés.

(#159) Ehnaton88 válasza Szaszabond (#157) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

Szia, engem az erdekelne, hogy a lenovo milyen driverrel adta ki a videokartyat? Olvastam forumon, hogy most vita van nv-nel a mobil piacra szant kepleres kartyaknal, nv be akarja vonni a gyartokat is (a lenyeg hogy keveset akar vele foglalkozni) A weblapukon egy kepleres mobil geeforce-hoz sem toltheto le a driver, csak amit a notebook gyartoja ad az elerheto, tapasztalataim szerint nem surun frissul :( . Ha a lenovo ujabbat ad mint ami az enyemen van akkor folhackkelem :D:D

(#160) Szaszabond válasza Declare (#156) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Intel(R) Core(TM) i7-3610QM CPU @ 2.30GHz a proci, aalap használaton 10% az átlag proci használat amikor nem dolgozik akkor alapvetően tart a 1% amikor meg mondjuk oldalt nyitok meg akkor olyan 20%

Van a lenovonak energy management progija azzal lehet állítani manuálisan is hogy milyen teljesítményt akarsz, nekem most kiegyensúlyozott módban van...de a legdurvább módban sem annyira hangos a ventilátor.

Skyrim high beállitásokkal FHD ben olyan 40-50 fps között produkált belső helyszínen valami katakombában)

(#161) Szaszabond válasza Ehnaton88 (#159) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

igen 8.17.12.9555 ezzel a driverrel adják alapból ez pedig a márciusban kiadott. A legfrissebb 301.akármit nem lehet feltenni mert ismeretlen neki a HW. Ha pedig automatikus frissítéssel szeretném megkeresni akkor azt irja hogy a gyártó ragaszkodik ahhoz hogy a saját support oldaláról a spec drivert töltsd le hozzá. Ami ez esetben egyel régebbi mnt ami fent van az nvidia oldalon. (de eddig nincs ezzel sem gond)

(#162) brumi1024 válasza Szaszabond (#157) üzenetére


brumi1024
veterán

Aha ertem. Akkor az orajeleket vettek vissza a gyari gtx660-hoz kepest(memory:1250 2000 helyett, gpu clock is alacsonyabb).(bocsi telorol nehezkes linkelni).
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-660M.71859.0.html

(#163) Ehnaton88 válasza Szaszabond (#161) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

Nvidia oldalarol a 301 whql csak asztali vga-ra elerheto, remelem minel hamarabb kiteszik a mobil drivereket is, mert uj architekturanal szerintem lesz meg boven teljesitmeny novekedes. ;)

(#164) Declare válasza Szaszabond (#160) üzenetére


Declare
őstag

Köszi!! :R

Majd még hőmérsékletek érdekelnének ha lesz időd... :R :B

(#165) Kirrr válasza brumi1024 (#162) üzenetére


Kirrr
aktív tag

nem vették vissza, a gpu-z nem tudja korrektül kiolvasni a mobil Keplerek órajeleit. + ott a gpu-boost.

(#166) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Battlefield 3 HIGH beállításon FHD ben 30 FPS

(#167) Knife.McL válasza Kirrr (#165) üzenetére


Knife.McL
tag

És ebben biztos vagy? Mert ugyanarról a gpuról két különböző képet kaptunk, az asusnál boost szerepel, míg lenovonál shader órajel. Az sem biztos, hogy működik benne a boost, mert míg itt optimus fut és összedolgozik a hd-vel, addig asusnál nincs optimus, tisztán az nvidia megy csak.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#168) Ehnaton88 válasza Knife.McL (#167) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

Este megnezem az asusban a gpu-z mit mutat, ha van ra igeny akkor feltoltom a kepet.

(#169) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Diablo 3 Fix :)

Kipróbáltam tényleg sokat segít :)

I was experiencing odd slowdown and terrible performance on my G55VW GTX660M laptop. I came across this fix, now the game runs flawlessly at max settings.

1) Look for the D3Prefs file in the documents folder

2) Find the HardwareClass "4"

3) Change the number to "1" and save it

Hopefully this helps!

Igazából csak FPS-t mértem Diablon és elég rossz volt 15 környékén eleinte és rákerestem a lehetséges megoldásra a neten :D Talán jól fog még ez jönni. most felment 35-40 FHD és minden maxon + AA +Vsync

[ Szerkesztve ]

(#170) Iomega válasza Szaszabond (#166) üzenetére


Iomega
őstag

Mennyit változik az fps a BF3 esetében, ha visszaveszed gyengébb felbontásba a kijelzőt? Azért kérdezem, mert az egyik i5-tel szerelt változatban nem FHD kijlező van, így annál talán jobb eredmény születne.

Meg tudnád nézni?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#171) Knife.McL válasza Ehnaton88 (#168) üzenetére


Knife.McL
tag

Persze, töltsed, kell az összehasonlítás. Én ezen két gép között vacilálok. Bár ha már itt tartunk pár fps értéket te is írhatnál azokról amiket Szaszabond írt, hogy van-e különbség vajon.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#172) Szaszabond válasza Iomega (#170) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Duplájára nő az fps. 1366x768 ban ugyanazokkal a beallitásokkal. Szerintem a FHD kijelző megéri....

(#173) Ehnaton88 válasza Knife.McL (#171) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

Rendben, hazaerek es rakok fel kepet, fps ertekeket nem tudom mikor tudok majd feltenni (gtx660m), mert jelen pillanatban 2 jatek van a gepen az egyik a League of legends a masik pedig a world of warcraft, ezekben a 60fps (kijelzofrissites miatt ennyi) meg sem mozdul :) minden beallitas max. A maxpayne3 volt a gepen, fullHD minden very high a szuro csak 4-en es msao kikapcsolva, tokeletesen futott tuzharcban sosem tapasztaltam belassulast, volt az elejen egy resz ahol erezheto volt nemi lago amig ott tartozkodtam, de ez csak par masodpercig tartott, egyebkent nagyon jo jatek:)
A BF3 minden beallitas maximumon szurok nelkul szinten fullHD ban belassulast egyaltalan nem produkalt. Meg is lepodtem, hogy ilyen jol futott, a notebookcheck nem egy videokartyat jocskan alulertekel, vagy lehet regebbi driverrel tesztelnek...

(#174) Iomega válasza Szaszabond (#172) üzenetére


Iomega
őstag

Az ok, csak mint spyduck korábban írta, ha átállítod a felbontást, akkor homályos lesz a kép, mivel nem lesz natív felbontásban.

Kijelzők esetében, a felbontás állítható, viszont a fizikai képpontok száma, amik a panelon vannak, azok nem.

A natív felbontás az a felbontás, ahol az állítható pixelek száma megegyezik a fizikai képpontok számával. Általában ekkor a legszebb a kép, ez az ajánlott legnagyobb felbontás.

Ezért, ha direkt kisebb felbontásút választja valaki, akkor ott éles lesz a kép, mivel annál a gépnél az a legnagyobb felbontás, és megegyezik a fizikai képpontok számával.

Ez azért lehet lényeges, mert, ha 1-2 év múlva már nem viszi olyan jó fps értékkel a játékokat, akkor az FHD esetében , vissza kell venned a felbontást, ami nem fog olyan jó képet erdeményezni, mintha a gyárilag kisebb felbontásún néznéd a képet.

Ez azoknak lehet nagyon fontos, akik tovább szeretnék használni ezt a gépet játékra, megfelelő jó képminőség mellett.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#175) Classius válasza Iomega (#174) üzenetére


Classius
aktív tag

Viszont, ha bevállalod, hogy (feltehetően már) jövőre a játékokkal némelyest roszabb minőségben fogsz játszani(mert visszaveszed a kép élességét), akkor is ott lesz az FHD amely valakiknek igen fontos tud lenni videó nézéskor, képeknél, stb. Én bár elsősorban játékra használnám a gépet, szerintem FHD-s változatot fogok venni, mert hosszútávon jobban megéri, és jobban kitudom használni. Csak én i5el rendelem majd, ugyanis az i7-et nemhasználnám ki játékoknál, filmeknél, netezésnél, és árban pont annyi van az i5-ös és az i7-es változat között, hogy számomra már ne érje meg.

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#176) Ehnaton88


Ehnaton88
csendes tag

Asus ROG weboldalan talaltam uj drivert, de lehet jo a lenovohoz is, a forumban erheto el a link, egy probat meger. Az nv vezerlopultrol keszult kepet beteszem, latszik rajta par adat. Este letesztelem :)

GTX 660M (301.42)

http://kepfeltoltes.hu/view/120605/660m_www.kepfeltoltes.hu_.png

[ Szerkesztve ]

(#177) Kirrr válasza Ehnaton88 (#176) üzenetére


Kirrr
aktív tag

ezen már helyesek a MHz-ek.

(#178) brumi1024 válasza Kirrr (#177) üzenetére


brumi1024
veterán

Akkor az y580-on is a driverben kellene megnezni az orajeleket. Ja es homersekletadatok is johetnenek, de azt az asusrol is szivesen latnek, mert ugye abban sokkal komolyabb hutes dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#179) Ehnaton88 válasza Ehnaton88 (#176) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

Ha emlekeim nem csalnak, a mostani driverrel 5ghz eff orajelen mennek a memoriak, ebben mar 6ghz. A forumban, irjak hogy orajel emeles tortent, a hofok jatekok alatt 65C-71C re emelkedett. (asus g55)

http://3dmark.com/3dm11/3540716

Majden 3000 pont 3dmark11 alatt.

Ezutan csak sajat felelosegre, mert nem tudom, hogy a lenovo hutese? hogy birja, ha egyaltalan felmegy ez a driver hozza.
7 Fele irok hogy mi lett az eredmeny

(#180) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

MAX PAYNE 3 FHD, High: 22-25 fps, normal: 40+ fps

(#181) Kirrr


Kirrr
aktív tag

B@szki, most már vennem kell egy ilyen gépet! ;]

(#182) ecobit


ecobit
csendes tag

Most vagy en vagyok a bena vagy nemtudom... deee hogy van az, hogy ezt a termeket csak Magyarorszagon lehet meg csak megvenni?

En Belgiumban elek es itt vagy a kornyeken szerettem volna megvenni.. lestem mar ebayen amazonon mindenfele online shopokban de csak otthon elerheto meg...

Erdekes :)

(#183) mark2190 válasza ecobit (#182) üzenetére


mark2190
csendes tag

erre van egy egyszerű megoldás, megrendeled itthonról :D, bár lehet mire odaér már ott is kapható lesz

[ Szerkesztve ]

(#184) Ehnaton88 válasza ecobit (#182) üzenetére


Ehnaton88
csendes tag

Itt minden megveheto csak penz kerdese. :DDD :DD

(#185) Kirrr válasza ecobit (#182) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Közép európában nyitott vele a Lenovo. Egyelőre sehol máshol nemlehet megvenni. Se USA, se Távolkelet, se Ausztrália.

(#186) mark2190 válasza Kirrr (#185) üzenetére


mark2190
csendes tag

ha jól tudom akkor Belgium egyik kritériumodnak sem felel meg mert Belgium nyugat erurópában van

(#187) spyduck válasza mark2190 (#186) üzenetére


spyduck
nagyúr

Micsoda megállapítás XD

(#188) ecobit


ecobit
csendes tag

Eletemben most latok eloszor ilyet, hogy valami otthon hamarabb meg van mint erre.. :)

Raadasul minoseg :)))))

Ok kosz skacok intezem mar.. 7 ropi a kiszallitas Belgiumba Computer Imperium-tol.

Udv :)

(#189) Draken válasza ecobit (#188) üzenetére


Draken
őstag

Életedben először és utoljára :)

(#190) Tod


Tod
csendes tag

Na nekem is megvan a gép. Sztem teljesen ugyanaz mint Szaszabond kollégának :)
Szokni kell a Full Hd-t elég keskenyek a weboldalak böngészés közben.

Nekem még egy 4gb memória bővítés van hátra.
Eddig tetszik a gép nagyon. Kijelzőt kell szokni.
Billentyűzet nekem tetszik nagyon mind a kialakítás és a világítás is elég jó dolog.

Particionálást jól elbaszták sztem, 653 Gb - C (ezen van a win7)
25gb - D (ezen meg a driverek)

De sztem logikátlanul van particionálva.

Valaki tud ajánlani egyszerű progit amivel újraparticionálhatom win7 alól. Ne kelljen win-t újratelepíteni? Meglévők újraméretezése akár.

Amíg ez nincs meg nem is nagyon akarok telepítgetni tovább.

(#191) Szaszabond válasza Tod (#190) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Gparted (ezzel csinaltam én is) ingyenes, legjobb :XD

PCMarks2011 eredmények: futott alatta a lemez töredezettségmentesítés, nem tudom ez befolyásolja e az eredményt.

Version: 1.0.3
SystemInfo Version: 4.9
2012.06.05. 16:18:45
Id: 3589632

Score
P2318 3DMarks
Graphics Score
2122
Physics Score
5954
Combined Score
1900

(#192) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok! Nekem most egy Y570 em van, viszont kezdetektől fogva van egy idegesítő hibája, hogy fülhallgatóra dugva iszonyatos háttérzajt produkál, áthallatszik a vinyó, vagy a wifi, fene tudja, sajnos az újabb realtek driverek csak kis mértékben orvosolták a hibát, még mindig hallom. Kérdésem az lenne hogy az 580 asnál is fenn áll ez a hiba, vagy már javítottak rajta?

(#193) ktommy91 válasza Tod (#190) üzenetére


ktommy91
addikt

Én a windows-zal csinálnám, azzal a legegyszerűbb. Jobb klikk a számítógépen -->kezelés-->lemezkezelés: összezsugorítod a C-t, aztán úgy particionálod a szabad helyet ahogy akarod.

Nincs kerítés.

(#194) q2w3 válasza Szaszabond (#191) üzenetére


q2w3
senior tag

Nincs nagyon lemaradva az Asustól, ez betudható az SSD hiányának is sztem.
i5-ösre leszek kíváncsi mennyivel lassabb. Nekem holnap végre megjön.

(#195) Knife.McL válasza Szaszabond (#191) üzenetére


Knife.McL
tag

Töredezettségmentesítés??? Zsír új gépen?
Egyébként igen, jelentősen rontja a teszt eredményt. Meg tudnád ismételni? közben még egeret sem volna szabad mozgatni, wifi off ilyesmi.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#196) Ehnaton88


Ehnaton88
csendes tag

Itt a GTX 660M (301.42) driver
http://www.arnamide.se/nvidia/301.42-notebook-win7-winvista-64bit-international-whql.zip
Nem emelt nálam frekit az előzőhöz képest, szerintem a lenovohoz is felmegy, egy próbát megér :)

Asus G55 VGA tulajdonságok : GPU: 835 Mhz
(driverből) Memória: 2500 Mhz(5000Mhz) GDDR5 2GB
CUDA: 384

Új driverrel mért adatok:
3DMark06:16131
SM2.0 Score
6308
HDR/SM3.0 Score
6718
CPU Score
6130

3DMark11: P2622
Graphics Score
2379
Physics Score
7903
Combined Score
2126
Hőmérsékletek a tesztek alatt (maximum): VGA: 67C CPU: 75C

Max Payne 3 tesz: Minden beálítás very high és FullHD felbontás, az első pályán játszottam a 3. chapter-ig, a szűrőket kikapcsoltam, az fps-t fraps-al mértem: 27-55 FPS (videóban volt egyszer 22 :D ) átlag 38 körül mozgott.
- Hőmérséklet adatok a játék alatt (monitorozva) CPU: min 58 max 65
GPU: min 59 max 62

Egyenlőre ennyit tudtam tesztelni, kiváncsi vagyok a lenovohoz, hogy möködik ezzel a driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#197) spyduck válasza Tod (#190) üzenetére


spyduck
nagyúr

Állítsd a DPI-t 125%-ra vagy 150%-ra, valamint Weblapozás közben használd a "ctrl +" bill kombót. 100x jobb lesz rajta minden, mint a sima HD-n. ;)

HDD Particionálást pedig itt leírtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#198) Szaszabond válasza atoka1 (#192) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia megnéztem illetve meghallgattam neked. Nekem nem volt a zenelejátszás alatt semmiféle zörej. Mp3-at hallgattam meg Media Playerrel és közbe pedig winyóról másolgattam filmeket ide-oda, de semmi zörej nem jelentkezett. Közben ment a net is wifiről.

(#199) Tod válasza spyduck (#197) üzenetére


Tod
csendes tag

Szia. Most próbálom a partíció zsugorítást, miért van az hogy a 600 gb partíción amin jelenleg kb 26gb foglalt hely van nem engedni levinni 300gb alá.
A Windows partíciónak én csak olyan 110gb körül szeretnék meghagyni. Ez lene a : C

A maradékot egyben az lenne a munka a : D

Nem piszkálnám e Recovery partíciót.

Van ötlet miért nem engedi tovább zsugorítani 300 gb nál ha csak 30 foglalt a C -n?

(#200) atoka1 válasza Szaszabond (#198) üzenetére


atoka1
tag

Köszönöm szépen a segítséged, örömmel hallom, lehet le is cserélem, mert ha nagy csönd van fülesen iszonyatosan hallani, főleg ha játszom közben és minden dolgozik a gépben ezerrel, akkor erősödik is a zaj. Régi hangkártyáknál, laptopoknál volt ilyen hiba dögivel, kár hogy ennél is megjelent, de sajnos nem egyedi eset.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.