Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) gyuluskám válasza MaxxDamage (#1899) üzenetére


gyuluskám
tag

Software-esen engedélyezve van a Bluetooth?

FN+F5 ?

Ja már látom próbáltad :D

[ Szerkesztve ]

(#1902) MaxxDamage válasza slayer93 (#1900) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Már kezdem magam "rosszul" érezni, hogy hova / miért dobtam ki ennyi pénzt, mert "maximalista" vagyok, ha veszek valamit (főleg ennyiért) elvárom, hogy működjön is rajta minden funkció... :((( :K :U

gyuluskám: ez alap... (mikor driver se volt fenn.. akkor is bevolt kapcsolva (szoftveresen...) :DD

Amúgymeg driver fenntvan és nincs BT eszközkezelő -be (rejtett megjelenítése kipipálva...)

elején még volt (pár nappal ezelött...) azóta sokat csesztettem (delete / setup / reinstall / egyéb)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1903) #50994176 válasza Zoloawake (#1898) üzenetére


#50994176
törölt tag

melyik 3dmarkot futtattad a gépen?

(#1904) B-L-A-C-K válasza Zoloawake (#1898) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fotózd le (print scrneld le) ide, és megmondom jó eredmény e. Természetesen úgy állítsd be a GTX660-ast használja.

(#1905) gyuluskám válasza MaxxDamage (#1902) üzenetére


gyuluskám
tag

Vágom!

Én asszem drivert se raktam neki hanem mikor bekapcsoltam először akkor a WIn8 lefrissítette magától és müxik is !

Nem vágom a problémát!

Esetleg EC reset ha ezeken a gépeken van ilyen!

Áram+Aksi ki a gépből 5 percre! :D
Aztán Bios Default!
Nem Tom! :))

(#1906) MaxxDamage válasza gyuluskám (#1905) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Most várok még 35+ hr-t (nCore feltöltés) útána meg format mSata SSD és újratolok mindent elejétől :D (vagy-vagy)

Aztán majd írok, hogy mi az eredmény :)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1907) Zoloawake válasza B-L-A-C-K (#1904) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

Hát szerintem hívom a szervízt holnap mert most meg leállt a kártya. El akartam indítani a 3d markot megint, és kékhalál valamilyen memoriát dumpolt egy ideig és ujraindult. Azóta most nem érzékeli a kártyát. Egyszer megcsinálta már de ráfogtam a túlmelegedésre......
Szerinted?? Agyam eldobom.

(#1908) Zoloawake válasza B-L-A-C-K (#1904) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

Hát szerintem hívom a szervízt holnap mert most meg leállt a kártya. El akartam indítani a 3d markot megint, és kékhalál valamilyen memoriát dumpolt egy ideig és ujraindult. Azóta most nem érzékeli a kártyát. Egyszer megcsinálta már de ráfogtam a túlmelegedésre......
Szerinted?? Agyam eldobom.

(#1909) B-L-A-C-K válasza Zoloawake (#1907) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát látatlanba nem tudom, de ha minden jól fel van telepítve nem lenne szabad kékhaláloznia...

(#1910) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok!

Meg tudnátok nekem nézni, hogy a VGA-tok nektek is 835/5000-en megy-e? Gyári driver kiírja a rendszerbeállítások résznél (bal alsó sarok az NVIDIA Vezérlőpultban). Van nálam egy ilyen noti tesztre és rohadtul szemetel minden 3D-s alkalmazásban és meg is fagy. Hivatalosan 4000-en megy a gyári GTX 660M és gyanítom, hogy itt valami a VRAM-mal lesz...

(#1911) slayer93 válasza Alvin_ti4200 (#1910) üzenetére


slayer93
tag

835/5000 Nekem ezt írja. Szerintem nem azzal lesz a gond.

[ Szerkesztve ]

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#1912) Jackal2 válasza Bomc (#1842) üzenetére


Jackal2
senior tag

Egyáltalán nem megy a ventilátor, sőt, nem is melegszik.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1913) Jackal2 válasza MaxxDamage (#1844) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem ugyanez a leosztás, szinte sose hallom a noti ventilátorát, pedig a Thermaltake sem hangos.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1914) Alvin_ti4200 válasza slayer93 (#1911) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

köszi, akkor holnap küldöm vissza, hogy adjanak másikat.

(#1915) Jackal2 válasza bencekemence (#1866) üzenetére


Jackal2
senior tag

Gőzölt aluminium van a felületen felül és a kezelőfelületeken (ahol kell:D). Az alja műanyag, de jól össze van rakva a cucc, az élek egybe futnak, masszív hatást kelt. De ebben a kategóriában nincs magnéziumház, meg alumínium tömbből faragott cuccok (az már MacBook). Itt van mellettem egy azonos kategóriájú HP Pavilion, gőzölt alumínium az is, és ugyan ilyen hatást kelt (bár ott ráraktak egy alu "szerű" csíkot a dvd-re is, ami szerintem nice :DD )

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1916) Jackal2 válasza MaxxDamage (#1857) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nekem is I7 freedos verzióm van, és van benne BlueTooth:D szóval ez tuti nem igaz:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1917) Jackal2 válasza B-L-A-C-K (#1884) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az élményindex arra lett kitalálva, hogy az "átlag" ember is kapjon valamilyen eredményt a hardverekről, nem olyanoknak van kitalálva, akik hozzáértők. Egyébként a földrengés index sem lineáris, pedig az mennyivel komolyabb dolog. A gond az, hogy ha azt mondanák, hogy a memóriavezérlő alatti busz ennyi Gb-t ereszt át, meg az LVL3 cache 6 mega, azzal mari néni mit kezdene? Nyilván semmit :))

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1918) Zoloawake válasza B-L-A-C-K (#1909) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

Hát nem hát. Már rohadtul elegem van ebből. Most egy leállítás 10 perc várás után megint érzékeli a videokártyát.
Lefuttattam a 3d mark 11-et megint és most valamivel jobb értékeket mutat. De érdekes hogy halál előtt meg két mérés után egyre csökkenőt mért. Nem nézted véletlenül az Aida féle képet amit feltettem azon az adatok rendben voltak?

(#1919) Jackal2 válasza Zoloawake (#1918) üzenetére


Jackal2
senior tag

Tedd fel a CPUID-t, indíts el egy Orthos cpu loadert, hagyd egy órát futni, hogy melegedjen. Képmetszővel mentsd ki a képet, majd indítsd rá a 3dMARK 2011 tesztet és ha lefutott nézd meg az eredményeket. Ha nagyon magas melegedés értékeket kapsz, na akkor séta a szervizbe, mert az nem játék, elviheti bármilyen hardvered.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1920) B-L-A-C-K válasza Jackal2 (#1917) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen de nem is reális, emlékszem mikor Y570-esem volt több pontot kapott egy 3 éves gép mint az...Nem sok valóság alapja van...

(#1921) Zoloawake


Zoloawake
csendes tag

Ja és itt a kép!!

(#1922) Jackal2 válasza B-L-A-C-K (#1920) üzenetére


Jackal2
senior tag

Persze, ez egy hülyeség, úgy sem az számít, hanem hogy milyennek érzed. Ezért mondtam azt, hogy gyári vinyóval 101 mp a bootom, hibriddel 23. Na ez számít, a pont nem:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1923) Zoloawake válasza Jackal2 (#1919) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

De nem melegszik a gépem. Alapból sincs a melegedéssel problémám. Most amikor leállt a kártya nem volt meleg a gép......Vagy miért írtad ezt?

[ Szerkesztve ]

(#1924) B-L-A-C-K válasza Zoloawake (#1921) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez teljesen reális...

Így látatlanba lehet a memóriával lesz a gond, mennyi memória van benne, illetve hány modulban?

(#1925) Zoloawake válasza B-L-A-C-K (#1924) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

2 modul 4-4 giga.
Reális a videókari eredménye? Viszont mondom mielőtt leállt volna a kártya 2119 körül volt. Szal ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#1926) Jackal2 válasza Zoloawake (#1921) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezzel össze lehet hasonlítani, ha gondolod.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1927) B-L-A-C-K válasza Zoloawake (#1925) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor próbáld meg hogy kiszeded az egyiket, (ha nem tudod hogy kell elmondom, nem nagy ügy), majd úgy használod, ha van kék halál akkor kicseréled a másikra, és azt hagyod benne, ha azzal is kékhalál akkor ezt már kilehet zárni. Ha egyikkel nem csinálja akkor meg is van a probléma.

És igen reális 2300 körül kell lennie +/- 150.

[ Szerkesztve ]

(#1928) Jackal2 válasza Zoloawake (#1923) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, emiatt írtam. Akkor egy memtest innen.. Dobd ki egy cd-re és bootolj be és hagyd ott reggelig.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1929) B-L-A-C-K válasza Jackal2 (#1926) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez nem egészen mérvadó mert neked i7 van, neki meg i5...

(#1930) Zoloawake válasza Jackal2 (#1926) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

Ez melyik verzió mert azt nem látom. Szal akkor futtassam ezt és meglátom?

(#1931) Zoloawake válasza B-L-A-C-K (#1927) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

Hát a szerelgetést most mellőznöm kell mert nincs egy szaros csavarhúzóm se mivel nem otthon vagyok. De ezt az alábbi memtest86-ot kipróbálom.
De miből gondoljátok hogy a memória okozza a videokártya problémát?

(#1932) B-L-A-C-K válasza Zoloawake (#1931) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A videokártyával mi a probléma? :) Pontok tökéletesek 3Dmark alatt, élményidexel meg nem kell foglalkozni, az valószínű driver miatt van...

[ Szerkesztve ]

(#1933) Zoloawake válasza B-L-A-C-K (#1932) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

Na akkor leírom a teljes sztorit. :)
Lényeg hogy telepítgettem játékokat a gépre. És észrevettem hogy eléggé nem úgy mennek mint a tesztekben. PL: Batman AC szaggat, főleg ha mindent feltolok maxra, pedig nem úgy tudom hogy kéne neki. Nem rég volt egy leállásom játék közben. Totál szétcsúszott a gép és miután ujraindítottam, egy jó darabig a gép nem észlelte a videokártyát. Most megint leállt miután futtatam kétszer a 3d mark-ot. Ismét nem észlelt videokártyát, de 10 perc után ujraindítottam és akkor igen. Szal ez van a géppel. Nem az a bajom hogy leállt hanem hogy a videokártya állt le. És elsőre még elhittem hogy melegedett a gép de most nem.....

Ja és a teszt alapján a physix az pl nem annyi mint a másik srác gépén sőt asszem jóval alacsonyabb.

(#1934) B-L-A-C-K válasza Zoloawake (#1933) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Próbáltál már más VGA drivert felrakni?

(#1935) Zoloawake válasza B-L-A-C-K (#1934) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

A HD 4000-re nem kerestem, de a GTX660-ra a legújabb van fent nem a beta. De leállt az eredetivel is szal nem hiszem hogy ez okozza.

(#1936) B-L-A-C-K válasza Zoloawake (#1935) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát akkor így tényleg nem tudom, mindenesetre memtesztet csináld meg este, ha az jó akkor go gariztatni...

(#1937) cerberusmax


cerberusmax
csendes tag

Üdv!

Előre telepített OS-nél a merevlemezemen alapból 4 partíció van, melyből az egyik a rendszer, a Lenovos programok, recovery rész, és valami OEM-es 20 Gb-nyi láthatatlan rész. Másnál is hasonlóan oldották meg? Persze a partíciókat a rendszer alapból nem engedi átvariálni... :(((

"Nincs végzet, csak ha bevégzed." Y580 i7 8Gb 1.75Tb FHD 256GB mSata ADATA XPG SX300 :)))

(#1938) #50994176 válasza cerberusmax (#1937) üzenetére


#50994176
törölt tag

Igen, de én kiírtam a recovery-t lemezre (4 DVD), lementettem a drivereket és a programokat, aztán töröltem is mindent, és az ssd-re feltettem a sajátomat, a gép alján található kulccsal pedig aktiváltam.

(#1939) Jackal2 válasza Zoloawake (#1933) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nah összefoglalva: A pontértéked teljesen helytálló, az enyémnél valamivel alacsonyabb, de ez abból fakad hogy a processzorod gyengébb, és a physix grafikai teszt igazából processzor alapú, mert matematikai műveletek sora, onnan jön a kicsit gyengébb végeredmény. Ez a Core i7 előnye a Core i5-el szemben.

A videokártya eltűnés szerintem driver hiba lesz, amit az is okozhat, hogy több különböző driver került fel, VAGY a hülye energia management kapcsolgatja ki és a HD4000 ről futnak az alkalmazások. Ez olyasmi jelenség lehet mint az alvó mód win7 alatt, lemegy, de soha nem jön vissza belőle. Próbáld meg fixre állítani a kártyát, és kapcsold ki az összes energiamenedzselős szolgáltatást az oprendszerben.

A hardveres részére: ez az X idő utáni szaggatás jellemzően túlmelegedés szokott lenni. Hő hatására esik a teljesítmény, elkezd szaggatni a játék, throttlingol a processzor. DE, kiindulva az asztali gépes tapasztalatokból, lehet pl. tápegység hiba is, a nagy terhelés hatására az egyik ágon több feszültséget vesz fel, mint amire méretezve van, na ez kikapcsolást, fagyást eredményez. Ha ilyen volt, lehet pl. ez. Aztán hő hatására tágulhatnak pl. a slotok is, ezért érdemes a memóriákat meghajtani. Harmadikként lehet a videokártya memóriáján is hiba, pl. az egyik felforrasztott chippel van valami gond, és mire megtelik a teljes videomemóriád, addig egy kis időnek el kell telnie.

De mivel nem tudjuk pontosan mi a bajod, ezért írtam azt, hogy terheld meg, mert ha nem melegszik egy dolog kiesett. Majd ugyanezt a memóriával, hogy kizárjuk, biztos nem az a baj (és ehhez nem kell megbontani). Valószínűleg ez nem oldja meg a problémát, de arra jó, hogy ha beadod a szervizbe, nem kell nekik ugyanerre egy napot elcseszniük. A videokártya memória tesztelésre csak ilyen 3DMARK szerű tesztek vannak, de a hibaüzenetet így nem fog visszaadni, vagy legalább is én nem tudom, milyen csak videokártyára integrált memória teszter van. Nem hangyás a kép, vagy nincsennek furán kirajzolt grafikai elemek? Mert az is videokártya memória hiba.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1940) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Win7 újratolva.
Driver telepítési sorrend betartva és a BT simán feltelepítve! (ott az ikon is a tálcán...) szerintem az volt a fő probléma, hogy minden driver telepítés úgy zajlott, hogy a legvégén (all driver setup) volt csak restart :D

Köszönöm mindenkinek a kitartást / türelmet / segítséget !

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1941) Jackal2 válasza MaxxDamage (#1940) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én is így csinálom, nem restartolok 12* és teljesen jó.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1942) B-L-A-C-K válasza MaxxDamage (#1940) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Na csak user error volt... ;]

(#1943) Mottie válasza MaxxDamage (#1940) üzenetére


Mottie
őstag

Én valamiért megszokásból mindig videókártya driver után restartot nyomok onnan viszont csak a legvégén :)

Be Victorious!

(#1944) MaxxDamage válasza B-L-A-C-K (#1942) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Így igaz ! :D :W

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1945) Zoloawake válasza MaxxDamage (#1940) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

Most a batmannel játszok és ott amikor más helyre megyek vagy egy bizonyos táv után ugye betölti a táj többi részét is. Na az néz ki furán de miután egy pillanatra szaggat egyet jó lesz. Szóval nem vágom......

Bocs ez Jackalnak akart menni.

[ Szerkesztve ]

(#1946) Jackal2 válasza Zoloawake (#1945) üzenetére


Jackal2
senior tag

Full HD-ben minden notebook kártyán szaggat:D Azt azért nézd meg hogy ha leveszed a felbontást akkor is? Mert ha nem akkor elérted a kártya korlátait.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#1947) gulb válasza Jackal2 (#1913) üzenetére


gulb
senior tag

Hi,

A ventit nem hallod... azert ha meghajtod jatekkal csak bekapcsol es erezhetoen tobb levego is aramlik ki nem??? Nekem pl akkor mar szabalyosan hallhato de csak ha toltorol es full graffal tolok valamit...
Mondjuk meg mindig kevesbe eszreveheto mint asszony HP gepe..mert azt csak traktornak becezem.

(#1948) MaxxDamage válasza Jackal2 (#1946) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A Noti most tökéletes (újratelepítés útán) már csak az a kérdés, hogy "állandó" GTX660M -re rálehet kapcsolni? Mi a folyamata? A "Power management" Options -nál a "Lenovo dinamikus grafika" beállítás pontosan mire jó? (és a többi?) nálam "energiatakarékos" módba van...

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#1949) Mottie válasza MaxxDamage (#1948) üzenetére


Mottie
őstag

Nvidia control panelen lehet be állítan úgy tudom :)

Be Victorious!

(#1950) Zoloawake válasza Jackal2 (#1946) üzenetére


Zoloawake
csendes tag

Na ezt akartam, hallani :D Mert én FHD-ben tolom, és azt láttam valaki kommentjénél hogy neki meg teljesen jól megy. Akkor nem aggódom annyira, viszont a kártyát valahogy mégis tesztelnem kéne mert az nem állapot hogy kikapcsol pedig nem is melegszik túl. Ennyire nem kéne korlátozott terhelhetőségű legyen vagy nem?
Nem tudtok valami olyan programot ami megnézi hogy a videokártya minden részecskéje működik e rendesen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.