Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) mark2190 válasza spyduck (#349) üzenetére


mark2190
csendes tag

ha jók a patchek, akkor max 5 perc :D

(#352) brumi1024 válasza spyduck (#350) üzenetére


brumi1024
veterán

A CES videóban említették, illetve a honlapon elérhető msata ssd-s variáns, így szerintem igen.

(#353) spyduck válasza brumi1024 (#352) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor bontás lesz ;]

(#354) q2w3 válasza spyduck (#353) üzenetére


q2w3
senior tag

A két alsó csavart, kicsavarod és utána le lehet pattintani a hátlap egy részét. A többi részéhez tövábbi csavarok kicsavarása szükséges, de azt már nem láttam.
Az y570hez képest kicsit beljebb van az msata. Annak a helyén most valami intel chip van bekötve.

Itt egy kép is: [link]

(#355) spyduck válasza q2w3 (#354) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm a segítséget :R
Bár csukott szemmel szétszedek bármit :DDD

(#356) q2w3 válasza spyduck (#355) üzenetére


q2w3
senior tag

Abban nem is kételkedtem! :DD Amúgy mikorra várható a teszt?

Más: Reggel szépen beállítottam a 4 fajta üzzemódot gépen: energiatakarékos,kiegyensúlyozott,nagy teljesítmény és lenovo dynamic graphic. Egész szépen testre szabhatóak. Most kiegyensúlyozottban már lassan 3 órája megy a gép közepes fényerővel és még 50% felett vagyok, folyamatos wifivel, néha hagyom aludni picit. Szerintem az akksival se lesz gond ahogy ezt nézegetem.

(#357) spyduck válasza q2w3 (#356) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mivel a mai egész napom elment a játékok feltelepítésével, és már már kész akartam lenni a játék tesztel, biztos csúszok 1 napot. Mihez képset? Nem tudom :DDD
Most mindenesetre vár a MIB 3 a moziban :)

Nem akarok semmit se mondani, de szeretnék keddig elkészülni. Azt is vedd figyelembe, hogy ez nekem csak egy kis feladatom a munkahelyemen. Nincs időm folyamatosan foglalkozni vele. Például a Lenovo Z580 már 2 hete itt figyel a dolgozószobámban és még csak a telepítéssel végeztem. Természetesen az Y580 előnyt élvez.

(#358) spyduck


spyduck
nagyúr

Én felraktam a Grand Theft Auto IV: Episodes From Liberty City-t. A patchet nem sikerült felrakni, mert mindenféle error-t írt ki, meg ilyen meg olyan dolgokra volt szüksége ú, h feladom.

Viszont gyönyörűen megy 1920x1080-ban UltraHigh-on, úgy, h sztem nem kell ennek semmilyen patch :)

(#359) Classius válasza spyduck (#358) üzenetére


Classius
aktív tag

Köszönöm, hogy szántál rá időt, ó hatalmas Spyduck :R :R

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#360) jjc válasza spyduck (#355) üzenetére


jjc
aktív tag

memóriabővítésnél mutogatták nekem az msata helyet.

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#361) mark2190 válasza spyduck (#358) üzenetére


mark2190
csendes tag

köszi spyduck :)

(#362) spyduck


spyduck
nagyúr

Dirt 3

1920x1080 Ultra - Min: 24 Max: 36 Avg: 30
1920x1080 High - Min: 54 Max: 72 Avg: 63
1366x768 Ultra - Min: 39 Max: 53 Avg: 46

A többit viszont majd csak akkor ha kész van. Vélhetően a többi játéknál is hasonló arányok születnek. Szóval a legjobb és legszebb sztem az 1920x1080 High-ban. ;)

Jó éjt!

(#363) q2w3


q2w3
senior tag

Valaki azt megtudná mondani, hogy miért van az, hogy a telefonomon a speedtest wifin keresztül 16mbitet mér letöltésre (xperia S) és a gép ugyan azon a helyen max 11-12mbit. Úgy lenne reális ha a gépnek a wifije erősebb lenne a mobilnál nem?
Esetleg valamit kapcsolni kéne a beállításoknál?

(#364) Iomega válasza q2w3 (#363) üzenetére


Iomega
őstag

Talán nem pontosak azok a mért adatok. :F

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#365) mark2190 válasza q2w3 (#363) üzenetére


mark2190
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#366) q2w3 válasza Iomega (#364) üzenetére


q2w3
senior tag

Hát nemtudom. Eddig mindig pontosan mért. Most rákötöttem kábellel és rendesen mutatta a 60/6-ot. Amennyi a maximális. Azért 20mbit-et elvártam volna. De lehet a routerrel van valami gebasz.

(#367) brumi1024 válasza q2w3 (#366) üzenetére


brumi1024
veterán

54mbites router? Az max 15-20 között visz át valósan.

(#368) q2w3 válasza brumi1024 (#367) üzenetére


q2w3
senior tag

Igen sajna az. De amúgy itt van 1,5 méterre egy kb 15 centis fal másik oldalán.

(#369) brumi1024 válasza q2w3 (#368) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát 20-25nél többet semmiképp ne várj tőle.

(#370) Szaszabond válasza q2w3 (#356) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Pontosan mit is állítottál rajta? Az alap ami van nem volt jó?

(#371) q2w3 válasza Szaszabond (#370) üzenetére


q2w3
senior tag

Csak 1-2 finom beállítást végeztem. Energiatakarékosnál minden beállítást maximális energia megtakarításra tettem, és onnan felfele, kezdtem tolni a teljesítményt, meg beállítottam a fényerőket, korlátoztam picit a processzor maximális teljesítményét, stb.
Így most akksi használattal kiegyensulyozottal elvagyok 4-5 órát, és ha kell mégtöbb idő akkor átválthatok energiatakarékosra. Ha pedig használni akarom a videókártyát akkor 3-as vagy 4-es állásra kapcsolom a gépet és máris felgyorsul és jobban megy.

(#372) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Na felraktam rá a windows 8 preview-t. Egyelőre vegyesek az érzelmeim. De ezek inkabb a win 8 nak szólnak semmint a gépnek. Sok drivert nem ismert fel a win8, a legdurvább azonban a gtx660m hiánya LOL. Sem az autoupdate nem talál , sem a letöltött 301 és 295 driverek nem mennek rá fel. De ezeken kívül még kb 6-7 sárga van az eszközkezelőben. A win 7 hez képest sokkal gyorsabban botol és lesz munkakész a rendszer. (kb fele idő).

Ami kicsit zavar a gépben fizikailag az hogy az elülső élek nekem kicsit élesek. Vágja a gép éle a csuklómat. :S Sokkal jobb lett volna ha ugyanúgy leszélezik mint ahogy a touchpad előtt megtették.

A Billentyűzetvilágítás remekül használható éjszaka amikor gyakorlatilag nem kell más világítás a helységben csak bekapcsolom ezt és tudok melózni. Eddig azért kellett egy kislámpa, hogy lássam melyik gomb melyik is.

(#373) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

HA nem gond időnként azért írok ide tapasztalatokat.
Windows 8 telepítése teljesen átírja a MBR-t. Nem lehet visszaállítani a rendszert a One key recoveryvel. Csak és kizárólag a recovery DVD-k segítségével tudtam visszatérni a win 7 -re. Ekkor viszont teljesen gyári állapotba kerül a gép. A particiók is és elveszik minden adat.
Akik ilyesmivel próbálkoznak azoknak javaslom, vagy Virtuális Gépként próbálják ki a win 8 at vagy készítsenek recovery diskeket. Persze én is win 8 alól tudtam készíteni ilyet, de a rejtett particióhoz nem nyúltam az elején.

MÁS: A fejhallgató csatlakozója belül piros fénnyel világít :D. Éjszaka láttam csak persze, hogy van benne egy kicsi piros lámpa, gondolom segítség a célzáshoz, hogy hová is dugjam a fülest.

Kipróbáltam napsütésben is, persze nem direktben esett rá a napfény de a teraszon azért rendesen világos volt. Fényes kijelző ide vagy oda ennek a gépnek jóval nagyobb a fényereje mint például az MSI Gx620-amnak így ez a fényerő kompenzálta a napfényt így számomra teljesen jól látható maradt. Kisebb videofilmeket néztünk raja odakint, egyszerre 4-5 en, tehát nemcsak szemből volt jól látható, de oldalabbról is élvezhető képet adott. A hangját meg nem istenítem tovább.

A Wifi-je is jóval erősebb mint az MSI Gx620-é. Persze annak még csak G-s ennek meg N es van.

(#374) brumi1024 válasza Szaszabond (#373) üzenetére


brumi1024
veterán

Azért világít pirosan mert a mai gépek 99%-án a jackdugó tulajdonképp egy analóg jack és egy digitális Toslink(optikai) csatlakozó kombinációja. Gondolom a win8-nál tapasztaltad realtek driver nélkül, így automatikusan be volt kapcsolva. Ha felrakod a realtek drivert akkor már nem világít pirosan amíg nem azt a kimenetet használod, illetve gondolom ha alap win driverrel a lejátszóeszközök fül alatt letiltod a digitális kimenetet akkor sem fog világítani. Ezt egyébként egy ilyen átalakítóval és egy ilyen kábellel tudod használni, megfelelő dac-oknál, vagy erősítőknél.

[ Szerkesztve ]

(#375) budajoci


budajoci
csendes tag

hello !

Most akarok laptopot venni. Szerintetek melyiket válasszam ? Ezt :[link]

vagy ezt :[link]

Nem ismerem a Lenovo laptopokat. Mennyire megbízhatóak ? Olvastam hogy Lengyelországban van szervize, úgyhogy ha baja van nem valami gyors a javítás.

(#376) Szaszabond válasza brumi1024 (#374) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

:) Köszi ezeket nem is tudtam, és igen tényleg win 8 driver nélkül volt a tapasztalás.

(#377) brumi1024 válasza budajoci (#375) üzenetére


brumi1024
veterán

A lenovot. A hp egy generációval korábbi és egy kategóriával gyengébb gpu-val rendelkezik és messze túlárazott, 100e ft-al olcsóbban ment amd a8-al az a gép és játékokra ugyanezt a teljesítményt nyújtotta, 200 körül pedig i5-el volt kapható. De ezt már leírták neked a milyen notebookot topikban is. Minek az i7? Használsz igazán processzorigényes programokat? Játékokra felesleges. Az y580 az itteni tapasztalatok alapján jó gép, a megbízhatóságról meg nehéz nyilatkozni egy 1 hete megjelent gépről.

[ Szerkesztve ]

(#378) mark2190 válasza brumi1024 (#377) üzenetére


mark2190
csendes tag

a megbízhatóságot általánosságba értette sztem :D

[ Szerkesztve ]

(#379) brumi1024 válasza mark2190 (#378) üzenetére


brumi1024
veterán

Úgy meg a lenovo gépei kifejezetten jó gépek, a legtöbbje ajánlott. Az y570-et egy picivel jobbnak mondják a dv6-nál összerakási minőségre, (én személy szerint nem tudom, nem próbálgattam sokat a dv6-ot), és az utód ebben javult.

(#380) Edge


Edge
veterán

vki fullhd-s verzióval próbálta a diablo3-at? mennyire bírja a cucc?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#381) brumi1024 válasza Edge (#380) üzenetére


brumi1024
veterán

Bírja(oldal közepe játéktesztek, ultrán(1080p minden max) 46.9 átlag fps).

(#382) spyduck


spyduck
nagyúr

Ha megmondjátok honnan tudom letölteni az ingyenes Diablo 3-at akkor azt is megnézem szívesen.

(#383) Szaszabond válasza Edge (#380) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Nagyon bírja, minden beállítás a maxon és 40-50 fps full screenen. Windowed módban valamennyivel kevesebb az fps de úgy is bőven játszható..jah és nagyon is szép :P

(#384) Szaszabond válasza spyduck (#382) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

http://eu.battle.net/d3/en/

jobbra fent készítes egy Battle net accountot és letöltöd a free trialt.

(#385) Draken


Draken
őstag

Láttam, hogy valaki tesztelte korábban a BF3at ultra beállításokkal. Meg tudjátok mondani nekem, hogy high beállítások mellett mondjuk kb 4x élsimítással milyen fps értékeket kaptok max felbontáson? Illetve még egy kérdés(tudom másik topic), 400k környékén van jobb választás? Úgy olvastam, hogy itt a fórumon valakitől be lehet szerezni 7970m vga-val valamilyen gépet. Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#386) Edge válasza Szaszabond (#383) üzenetére


Edge
veterán

+brumi:

thx :)
akkor megéri a +10k-t az fhd-s jól látom :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#387) brumi1024 válasza Draken (#385) üzenetére


brumi1024
veterán

400k környékén már lehet hogy kapható Dell Precision M6600 munkaállomás Mosqu!to-nál vagy Oranos-nál(írj rájuk mert nem biztos hogy most tudnak hozni). Ez nagyobb, 17"-os gép(de 15,6"-os méretben az itthon könnyen beszerezhető gépek közül nincs/nem nagyon van gtx660m-nél erősebb gpu). Ebben általában valamilyen komolyabb quadro van, vagy FirePro M8900 ami a 6970m szintje, tehát elég erős, a gtx670m környékén van. Összeszerelésre nem egy kategória a kettő(y580 és az m6600), ez egy munkaállomás, de a gépek új árán is meglátszik(2x szorzó). Illetve Mosqu!to be tud szerezni még Alienware gépeket, a 17"-osban alapból 7970m van de azt nem tudom mennyiért tud hozni, ha tud.

[ Szerkesztve ]

(#388) vagabor


vagabor
aktív tag

Hy!
Borote fórumtárstól olvastam a gariról, hogy ha külföldön veszed akkor otthon csak 1 év a 2 helyett. Ez most komoly? Toshiba laposom van de azt akármelyik országba viszem az eu-n belül futár viszi és hozza. Külföldön élek, de szerettem volna otthon megvenni a y580at, de úgy látom hogy muszáj lesz itt ahol vagyok. Nem tudom mennyi lesz Angliában az ára mert még meg sem jelent :W de azt gondoltam hogy otthon olcsóbb lesz.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#389) spyduck válasza Szaszabond (#384) üzenetére


spyduck
nagyúr

köszi!

(#390) spyduck válasza Szaszabond (#384) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem igazán találom ezt a free trial.-t, nem tudsz esetleg egy célzott linket küldeni?

(#391) q2w3 válasza spyduck (#390) üzenetére


q2w3
senior tag

Tudomásom szerint nincs még Diablo 3 trial, csak azoknak akik kapnak kulcsot valaki olyantól aki megvette a játékot.
Hamarosan várható, hogy mindenkinek elérhetővé teszik, de az csak egy kis idő múlva lesz szerintem.

(#392) jjc válasza spyduck (#390) üzenetére


jjc
aktív tag

június 15-től játszható ingyen az eleje. addig csak guest pass-szal.
(ha jól tudom: minden karakter elvihető 15-ös szintig, a story a skeleton king megöléséig tolható)

[link]

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#393) spyduck válasza jjc (#392) üzenetére


spyduck
nagyúr

Hát akkor ez most kimarad sajna, pedig engem is nagyon érdekelt volna... Nincs időm megvárni :(

(#394) CarajoEsp válasza spyduck (#393) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

Küldjek ma egy Guest Passt? Azzal ki tudod próbálni, csak a klienst szedd le.

A jó ügy érdekében:)

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#395) jjc válasza CarajoEsp (#394) üzenetére


jjc
aktív tag

ha neki nem kell, akkor nekem küldhetsz. olyan messze van még a 15-e. :) köszi

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#396) spyduck válasza jjc (#395) üzenetére


spyduck
nagyúr

Lehet elmarad a GTA4 teszt, mivel egyszerűen nem engedi, h egérrel irányítsam....

(#397) Clueso válasza jjc (#395) üzenetére


Clueso
csendes tag

Tudok küldeni egy vendégbelépőt, ha kell... ;]

Ne higgy el mindent, amit gondolsz!

(#398) spyduck


spyduck
nagyúr

Valakinek fent van a GTA4 az Y580-án, egyszerűen nincs már hozzá türelmem, h újratelepítsem :)

Megadnám a tesztelési instrukciókat és megcsinálhatná vki ha van hozzá kedve.
Jelentkezők? :D

(#399) jjc válasza Clueso (#397) üzenetére


jjc
aktív tag

az szuper volna. írtam privátot. :-)

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#400) spyduck válasza spyduck (#398) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ne tolongjatok :DDD :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.