Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) baro32 válasza B-L-A-C-K (#898) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia de igen gondolkodtam a hűtőpadon is már akkor is mikor delln5010-em volt mert ugyebár mindenki tudja hogy az egy igen melegedős fajta.
Hidd el forumokon is csak a legjobb hűtöpadok a drágábbak is csak 5-10'C-os enyhülést tudtak elérni és hidd el eggyáltalán nem csunyák azok a fényes újj 12-es önzáros csavaranyák (legalább is engem nem zavarnak).

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#902) RobinHD válasza B-L-A-C-K (#900) üzenetére


RobinHD
tag

bocsi elfelejtetem leírni, h notebookról van szó :)
i5 2520m + gt540m
bf3 közben 100/ a kihasználtsága a procinak, és más nem fog erőforrást a gépen, ezért gondoltam h nem annyira bír az i5 kihajtani jobb videokártyákat :/

Privátra illik válaszolni! :)

(#903) baro32 válasza RobinHD (#902) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia bocs hogy beleszolok csak megemlíteném azt hogy a Battlefield 3 igen processzorigényes játék azért haszálja ki 100%-ban az i5-is majd a későbbiekben én is kipróbálom mostmár hogy az i7 mennyire használja ki kíváncsi lettem.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#904) RobinHD válasza baro32 (#903) üzenetére


RobinHD
tag

igen igen, ezért furcsállom én is kicsit a dolgot, a hozzá értők azt mondják nem nem használja ki egyik játék se az i7et, én elhiszem nekik, de vmi bibi akk is van , sztem a mostani játékok nagy része jobban érzi magát 4 magon mint 4ön, legalább is a bf3-nak sztem kell a 4 mag, h a gtx 660m is maxon menjen!!
mondjuk így most eszembe jutott ami elég bizonytalan még, de majd jön a crysis 3, az ezen a masinán (Y580) high-n elfog menni, fullHD-ban?? vmi tip erre? mert annak igen csak kell majd 4 mag sztem :)

Privátra illik válaszolni! :)

(#905) baro32 válasza RobinHD (#904) üzenetére


baro32
aktív tag

Azt nem tudom hogy FHD-ben el fog-e menni én azért vettem csak HD-s kijelzőset mert több forumon is azt olvastam hogy már van 2db játék ami már megakasztja a gtx660m-et FHD-ban maximum beállításokkal.
Igaz én még nem láttam játékot FHD-ban csak HD-ben de nekem ez is nagyon megfelel mert az xbox360-on is csak HD-s tévém van játszottam és ha rákötöm a laptopot ugyanojan szép és jóminőségű a kép.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#906) kretenallat


kretenallat
senior tag

Sziasztok! Gondolkodom egy ilyen laposon, viszont felmerült bennem egy kérdés. Megyek fél évre Svédországba, ha ott hibásodik meg, ott is tudom érvényesíttetni a garanciát?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#907) Draken válasza baro32 (#897) üzenetére


Draken
őstag

A közeljövőben én is ugyanolyan felszereltségű n5010ről váltanék mint Te. Minőségben (anyaghasználat) és hangban mennyire tér el a két gép egymástól? Ez az n5010 meglehetősen recseg ropog ha megfogom és egyik helyről a másikra viszem át illetve marhára melegszik (nemrég be is szereztem egy CM X3 hűtőpadot alá ami jó lesz majd ez alá is). Kérdés még, hogy i5 vagy i7-el szerezzem e be, az viszont biztos hogy fullHD-s konfigot szeretném megvenni, natívon így ki is tehetem hdmi-vel a tv-re a képet. A későbbiekben lehet, hogy én is kipróbálnék egy BF3at (jelenleg csak bfbc2 megy), ott is kérdéses, mennyire csökken az fps magas beállítások és pl 32fős szerver esetén.

(#908) baro32 válasza Draken (#907) üzenetére


baro32
aktív tag

Én a dell n5010-el elég sok játékot kijátszottam már elég jó (medium-hight) beállításokkal.
pl. max payne 3. (25-35FPS)
battlefield 3. (25-35FPS)
spesct ops the line (17-31FPS)-ezért is váltottam lenovo y580-ra
ghost recon future soldier (15-28FPS)-ezért is váltottam lenovo y580-ra
assassin creed brotherhood (25-35FPS)
Most hirtelen ennyi vettem bele samsung 470series 256GB ssd amitől a hőfok jó 10-15'C-ot essett már volt úgy hogy 93'C volt a hd5650 gpu az ssd után 83'C fölé nem is ment a hőmérséglet.
Nem is lett volna semmi ha nem növöm ki ezt a gépet is és csak ezért cseréltem le lenovo y580-ra, amit nem bántam meg.
A dell-hez képest a lenovó szinte hangtalan még terhelésen sem zavaró a ventillátor hangja.
Még annyit hogy a tesztekben láttam hogy a külföldi forumokon is féltek a hdd 62'C-tol de állítólag a hdd-nek 70-75'C-ig bírnia kell azt írták a hozzáértők de ez a hőfok már nem egézséges hosszútávon.
Én a dell-ből átraktam az ssd-t és így is 55'C-os volt maximum terhelésnél azt írja a hdd sentinel 4.0-nevű program.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#909) RobinHD válasza baro32 (#908) üzenetére


RobinHD
tag

ezt jó volt olvasni:
"A dell-hez képest a lenovó szinte hangtalan még terhelésen sem zavaró a ventillátor hangja."
mert szinte mindig azt írják h i7-tel hangosabb a hűtés, de ezek szerint nem annyira h észre vehető legyen :)

Mi volt 55 fok? az SSD? :O :Y
"Én a dell-ből átraktam az ssd-t és így is 55'C-os volt maximum terhelésnél azt írja a hdd sentinel 4.0-nevű program."1

Privátra illik válaszolni! :)

(#910) baro32 válasza RobinHD (#909) üzenetére


baro32
aktív tag

Igen az ssd 55'C-os mert a hdd/ssd elhejezése nagyon közel van hőforrásokhoz CPU/GPU.
Talán ez az 1 hátrány róható fel a lenovó-nak.
De mint mondtam ez a maximum amire felmegy de még mindíg jobb mint a hdd(62<'C)-on.
Nálam alap használat bekapcsolom a gépet 37-38'C,netezés-zenehalgatás-letöltés(40-45'C),
nagyobb fájl mozgatás gondolok én itt játék ISO-ra(45-49'C),játéknál(50<'C) de mondom maximum 55'C-ot mért eddig a hd sentinel 4.0-progi.
Akkor az i7-es CPU pl. most netezés mellett(36-38-40-44'C)-közt mozog a hőmérséglet.
Az inegrált hd4000-es aktív ilyenkor és a gtx660-as GPU pedig(35-38'C) stagnál pihenő helyzetben.
A gép hűtése alig megy ilyenkor szinte nem is hallani de van olyan mikor 1 kis időre még le is kapcsol azért nem értem én hogy miért is panaszkodnak meg félnek a magas hőtöl.
A dell n5010-hez képest ez legalább 1,5-2x-es teljesítménynövekedés minimum és annak ellenére a hűtése legalább 1/2-1/3-a alacsonyabb aktivitással működik azért halkabb is gondolom meg az alkatrészek elhelyezése is sokat számít mert mikor szétszedtem a dell-t amikor az ssd-vel próbálkoztam akkor láttam hogy abban nem előnyösen vannak elrendezve a fogyasztók(GPU-HDD) és ezért alacsony a hűtési teljesítménye a gépnek.
Mondom a dell-nél HDD-vel játék közben már majdem a 60'C-ot súrolta a hő míg az SSD-vel 53-54'C-ra csökkent tudom sokaknak még ez is soknak tünik de mint mondtam sok múlik azon is hogy hol helyezkedik el a gépben a HDD/SSD.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#911) Knife.McL válasza szatocs (#886) üzenetére


Knife.McL
tag

Én nem tudom milyen lehet az i5, de az i7 nagyon jó. És olvasom itt, hogy egyesek szerint hangos, bár szerintem akkor kéne ilyet mondani rá, ha már megvan..., mert pl én alig hallom a ventillátort még akkor is mikor keményebben hajtom.
Teljesítményét azért ne hasonlítsuk asztali géphez, mert azt nem éri el, de majdnem fullon visz mindent.
Hőmérséklete még így sem nagy, hogy i7-es. A HDD valóban jobban melegszik mint szeretném, dehát az úgysincs nálam hosszú létre tervezve laptopban. A lényeg, hogy legyen mentés a fontos adatokról ;)
A palmrest melegszik, de nem vészes. Legalább leadja a hőt. Játszani úgyis csak külön bill és egérrel szoktam, monitoron vagy tv-n.
Ami érdekelhet szatocs, hogy rf2 high/full x16AA x4AF FHD FXAA HDR VSYNC 35-50 fps online 15 emberig tesztelve, akadás nélkül megane-al és clioval. Bár megane szélvédőjével gebasz van, mert szerintem valami bug miatt nehéz kilátni, annyira befénylik.


[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#912) szatocs válasza Knife.McL (#911) üzenetére


szatocs
őstag

Megane az bugos, Cselt is mondta, asztalival is gebasz van vele.

A vinyó dolog azért nem zavar, mert egyből tolok majd bele egy 128gigás samsung ssd-t, a vinyó meg megy ki externalba. SSD-t úgy sem zavarja annyira a hő, meg nem is melegít annyira.

Elég jól tolja az rF2-t akkor. :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#913) brumi1024 válasza baro32 (#910) üzenetére


brumi1024
veterán

Az 55 fokos ssd homerseklet nagyon sok. Nalam 30fole soha nem ment. A samsung 830 uzemi homerseklete specifikacio szerint 60 fok maximum szoval azert az 55 eleg aggaszto. Mar hdd eseten is nagyon sok az 55 egyebkent nem hogy a 62...

(#914) B-L-A-C-K válasza brumi1024 (#913) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ott nem az SSD-vel van a gond szerintem, hanem a gép melegíti fel ennyire szerintem...

(#915) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#914) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, tudom. Nalam 30 fok fole nem megy az ssd y570 eseten, csak mondom hogy vigyazni kell, ez a hofok eleg hatarkozeli...

(#916) B-L-A-C-K válasza brumi1024 (#915) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hát igen 55 fog biztos nem tesz jó egy SSD-nek....

(#917) RobinHD válasza B-L-A-C-K (#916) üzenetére


RobinHD
tag

szerintetek, ez az eset jellemző a többi y580-ra is vagy egyedi eset, h ilyen extrém az SSD hőmérséklete, amiatt h felmelegíti a gép ?? :S

Privátra illik válaszolni! :)

(#918) B-L-A-C-K válasza RobinHD (#917) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem minden Y580-ra igaz..

De érdemesebb a talajokat kérdezni, kinél hogy megy...

(#919) RobinHD


RobinHD
tag

Másoknak akiknek van Y580-uk azoknak h alakulnak a hőmérsékletek, cpu, gpu, hdd, aki kicserélte annak ssd, alaplap?? alapjáraton és terhelés alatt? :)

Privátra illik válaszolni! :)

(#920) szatocs


szatocs
őstag

SSD viszont még mindig jobban tolerálja a hőt, mint a vinyó.

=== Szatocs ===

(#921) baro32 válasza B-L-A-C-K (#916) üzenetére


baro32
aktív tag

Samsung SSD 470 sorozat specifikáció

256GB, 128GB és 64GB kapacitással
256 - 238.47GB formázott kapacitás
SATA 3Gb / s interface
2,5 "-faktor
Samsung modell S3C29MAX01-vezérlő Y340
Fogyasztás - Aktív - 0.24W, Idle - 0,14 W
Működési hőmérséklet 0 ° C és 70 ° C
MTBF: 1.500.000 óra
Garancia - 3 év

Hát igen 1 kicsit én is tartottam tőlle de mint látva a gyári oldal és a sok leírás közt 70'C-ig bírnia kellene de mint említettem ez kimondottan csak akkor van az esetemben 55'C-fok ha maximálisan van terhelve a gép és ez alatt az értendő hogy ez nálam 3-5óra játék-nál alakul ki.
Azért nem aggodom mert a hd sentinel progiban beállítottam 62'C-nál több lenne az érték kapcsolja ki szépen a gépet nem szeretném ha a 61ezerért vásárolt ssd-m tönkre menne,ilyen rövid idő mulva.
Jelenleg is 40-43'C közt van netezés zenehalgatás torrent le-fel töltés mellett.
Azért még jó hogy van némi viszonyítási alapom mert ugy kb. 5éve volt nekem acer aspire 5720Z-s laptopom is amiben még csak sata-1-es hdd volt ott a hőértékek 34-45'C-ingadozott igaz mikor 3éves lett a gép elérte a max60'C-ot és a hd sentinel annak rendje és modja szerint le is kapcsolta a gépet tehát nem hibásodott meg semmi sem,utánna szétszedtem a gépet 3év alatt szinte teljesen eltömődött a szellőző rács kitakarítottam és utánna minden visszaált a gyári állapotába.
Ezek után gondolom én a sata2-es hdd-nél az a 62'C max terhelésnél már nem is annyira tűnik olyan soknak ilyen teljesítmény mellett,de tényleg nem bíztató!
Az ssd-re visszatérve pedig oké van 1 haverom akinek már több mint 1éve van ocz vertex extreme sata 2-es ssd-je ami az ő elmondása szerint soha nem volt még 34'C-felett.
De neki nem nagy teljesítményű laptopja van pontosabban acer aspire t4500-proci és egy hd4570-es gpu társaságában ezt az utóbbit csak érdekesség képpen írtam le ha már forum akkor tényleg osszuk meg a tapasztalatainkat egymással.
Bocs ha 1 kicsit sokat írok (és ez még csak a saját tapasztalatok alapján-van)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#922) B-L-A-C-K válasza baro32 (#921) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Én is úgy gondoltam hogy hússzú távon nem jó neki. A másik meg mit keres ebben a jó gépben Sata2-es SSD? :D Tessék venni egy Vertex4-et a túróba...:D

Viccet félre téve amúgy míg garancia van rá nem kell vele foglalkozni, adatokat tárolni kell más helyen a biztonság esetére, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#923) baro32 válasza B-L-A-C-K (#922) üzenetére


baro32
aktív tag

Azért sata2-es mert ezt az ssd-t még a delln5010-be vásároltam tudom vehettem volna sata3-ast is de féltem a sata vezérlőtöl hogy kezelni fogja-e rendesen mert olvasgattam a forumokon hogy pl. sata3-as samsung a max sebesség mellett a többiben alulmaradt a sata2-es értékeimtől a forum ezen részében mindenki azt írta hogy a gyár által leírt sebességeket senki sem tudta kihozni az ssd-ből.
Nekem is 230>220 olvasási- 210>200 az írási maximumom sajna de még mindíg kb.3x4-er gyorsabb mint ha hdd-t haszálnák.

[ Szerkesztve ]

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#924) brumi1024 válasza szatocs (#920) üzenetére


brumi1024
veterán

Néhány ssd. pl a seagate vinyok is csak 60 fokos üzemi hömérsékletre vannak tervezve, pont mint pl a 830-as samsung ssd. [link]. Az ocz-k, meg a 470-es samsungok pl viszont 70 fokig birjak, tehat ez is valtozo.

[ Szerkesztve ]

(#925) tamagucsi


tamagucsi
csendes tag

Sziasztok, én egy olyan problémába ütköztem, hogy a laptop hangrendszerével valami nem stimmel. Fórumokat is olvasgattam, és sokan visszajelezték ugyanezt a problémát.
Egy csávó videót is készített a "hibáról". http://www.youtube.com/watch?v=HzXugNh9wO4&feature=youtu.be

Amint a videón is látható, akadozik a hang, nem állandóan, hanem véletlenszerűen, 1-2 másodpercre.( Videóknál, zenénél, játékoknál egyaránt fellép ez a probléma)

Ha valamelyikőtöknek van esetleg ötlete a probléma megoldására, előre is köszönöm!

(#926) Khelben válasza tamagucsi (#925) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy próbát megér: ha nem használod a vezetékes hálózatot, a hálózati eszközök között tiltsd le a vezetékes hálózati csatolót. Nekem ez volt a gond a G770-nél. X időnként próbál hálózatot keresni rajta és ilyenkor megakad a gép (és a hang is).

(#927) baro32 válasza tamagucsi (#925) üzenetére


baro32
aktív tag

Hello remélem ez csak rémhír,én hála istennek nem tapasztaltam ezt a problémát.
Win 7-ed van? nekem x64bit-es van fenn és én a laptopokra általában nem szoktam feltenni a gyári driver-t ha az támogatja,tehát nekem a win7 alapból felismerte és jól müködik.
Probáld meg így ha nem így van és remélem hogy csak a gyári driver-el van akkor csak gond.
Remélem segítettem.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#928) tamagucsi


tamagucsi
csendes tag

Köszönöm a tippet, kipróbáltam a letilást, de sajnos nem változtatott semmin, ugyanúgy megakad a hang.
Igen, Win7(x64) Home van fennt gyárilag, a gép alig 1 hetes, beállításokhoz semmit nem nyúltam, kezdetektől fennáll ez a probléma.
Szívesen frissíteném a drivert, de nem igazán találtam hozzá valót, meg hogy őszinte legyek nem is értek hozzá.
Ha ebben esetleg tudtok segíteni, előre is megköszönném.
Ui.: Nem tudom, hogy segít-e, de itt van, hogy pontosan mikkel rendelkezek:http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Lenovo_IdeaPad_Y580_Intel_Core_i7_3610QM_8GB_750GB_NVIDIA_Windows_7_Metalszurke_LEN_59-335950_4260.htm

(#929) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Apropó SSD. Vennék egyet én is de leginkább Msata-t. Abból viszont nagyon nincs még sata 3-as vagy csak nem kapható itthon vagy nagyon elrejtve mert én ég nem láttam sehol sem.

Találkozott már valaki itthon valami belevaló msata ssd-vel ami sebességben is jófajta? (tehát jobb mint pl az OCZ Nocti 120gb)

(#930) rkakoma


rkakoma
csendes tag

i5 es i7 kozott jatekoknal vagy ugy altalanos teljesitmenyben nagy kulonbseg van ? Most laptopszalonban allitolag heteket kell varni az i7esre ezert fontoloravennem az i5ot (sajnos mas bolt nemjatszik)

De ha tudtok 300 korul ennel jobb gepet a laptopszalontol nefogjatok vissza magatokat :)

Foleg jatekra / VMvare / Photoshop ezeket hasznalom.

Elore is koszi ha valaki valaszol :)

Friendly Neighborhood IT Guy

(#931) B-L-A-C-K válasza rkakoma (#930) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nincs sok különbség játékok terén i5/i7 között, és ebben az árkategóriában most nem találsz jobbat jelenleg!

(#932) Blaise válasza rkakoma (#930) üzenetére


Blaise
veterán

Attól függ milyen játék.

Akármennyire is szeretik itt vakon az i5-öt ajánlani, azért egy Battlefield 3 és még néhány játék kifejezetten hálás a 4magért.

(#933) radi8tor válasza Szaszabond (#929) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miért akarsz olyan gyors mSATA SSD-t a gépbe? Oda vissza másolgatnál rá?
Oprendszer nem érzi meg a különbséget SATA2 vagy SATA3-as SSD között.

⭐ Stella

(#934) Kristof93


Kristof93
senior tag

Sziasztok!
A fórum sokat segített a gép kiválasztásakor, ezért gondoltam regisztrálok és leírom a tapasztalataimat.

Az i7es, FHDs változatot választottam egy 64 gigás Samsung msata ssd-vel és 8gb rammal.

Először is a hőfokok (nem légkondis szobában): netezés közben a proci, a hdd és az ssd is 50fok körül van. Játék közben a proci általában 65 fokos, maximum 74, a gpu pedig 71. A hdd ilyenkor nálam 58 fokig ment fel. A gépház csak a billentyűzet közepén melegedik jelentősebben, de itt sem zavaró.

A játékok nagyrésze fullhdban is játszható max beállításokon, a max payne és a bf3 "csak" highon.
A képernyő képe még 1600*900ról skálázva is szép marad, ezért nem kell a játékok miatt a kisebb felbontasú változatot választani. Játszani elég az i5ös verzió, de az i7es proci eszméletlenül jó, 3d renderelésnél majdnem a 2600k-mat is beérte.

Hibák/hiányosságok:
-a képernyő körüli fényes műanyag borzalmas minőségű, nem is tudom mit gondoltak a lenovo mérnökei amikor kiválasztották.
-szerencsétlenebb villamos hálozat esetén a gépház enyhén rázhat.
-két külső képernyővel használom a gépet, ilyenkor a beépítettet vagy egy harmadikat nem lehet rákapcsolni.
-304.79-es driverrel néha megfeledkezik hogy egy dedikált vga is van benne, a játékok alatt nem működik és még az nv control panel sem indul el, újraindítás vagy folyamatosan elindítva tartott nv control panel megoldja ezt a problémát.
-a touchpad óriási de elég nehézkes használni.
-a ramot csak 16gb-ig lehet bővíteni ami Photoshophoz vagy más éhesebb programhoz kevés lehet.
-az ssd gyorsítótárként van konfigurálva, "szétválasztani" pedig körülményes. Tudok segíteni ha valakinek ilyen problémája adódik. -a 64GB szerintem elég rendszernek, Adobe és Autodesk programokkal megrakva is maradt még 20GB-om, pagefile és hibernálás kikapcsolásával.

Összsítve szerintem a gép nagyon megéri az árát, munkára (Ps-el és Mayaval dolgozom) és játékra is kiváló.

Ha valami kérdésetek van szívesen válaszolok :)

[ Szerkesztve ]

(#935) B-L-A-C-K válasza Kristof93 (#934) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Ilyen részletes leírást kéne mindenkinek...;)

A képernyő körüli fényes műanyag már Y570-eseben jelen volt/van, tényleg elég nagy hiba, pedig tanulhattak volna belőle.
Driver probléma gondolom javulni fog, de próbálgasd mással is hátha nem rakoncátlankodik.
Ezt a rázást már többen is mondták, nem csakhogy kellemetlen, hosszabb távon nem is biztos hogy jót tesz a gépnek...
"a ramot csak 16gb-ig lehet bővíteni" :D Te valami szervert szeretnél ebből csinálni...:D Amúgy ha komolyabb munkára kellett volna, és a menőségre is jobban rámész akkor Dell Precision gépei közül kellett volna szemezgetni, persze ez jóval drágább, de ott már 32 GB se akadály.

(#936) biovirag


biovirag
csendes tag

Sziasztok!
Én is egy ilyen notit néztem ki magamnak a napokban szeretném megvásárolni, de egyre inkább elbizonytalanodom a hang akadozása és a rázás miatt leírt tapasztalatok alapján. Mennyire általánosak ezek? Kérlek adjatok segítséget. Köszönöm.

(#937) Kristof93 válasza biovirag (#936) üzenetére


Kristof93
senior tag

A rázás nekem csak "extrém" körülmények között jött elő: földelés nélküli, ingadozó feszültségű hálózatra kapcsolva hosszabbítók és egyébb tyúkbelek szétválaszthatatlan keverékén át. Szerintem minden fém borítású notinál előjönne.

A hanggal nem volt problémám, de csak pár napot használtam a beépített hangkártyával.

B-L-A-C-K: Üzleti noti sajnos nem jöhetett szóba mert egy hasonló teljesítményű 3-4x drágább, 1-2 kilóval nehezebb és a játszani sem alkalmas. Az Asus G55 talán az egyetlen alternatíva, ilyen árban.

(#938) Szaszabond válasza radi8tor (#933) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia, fogalmam sincs miért akarok olyan gyors mSata SSD-t a gépbe, mert még egyáltalán nem volt tapasztalatom semmilyen ssd-vel sem. Csak a teszteket olvasgatva nekem "az jött le", hogy az Msata SSD-k teljesítményben kb a felét tudják a normál 2,5" SSD-knek, így arra a következtetésre jutottam (utánnaolvasás nélkül vagy helyett :D ), hogy egy Sata 3-as Msata SSD talán tudja a Sata 2-es normál SSD sebességét ami már látványosan jobb mint egy winchester sebessége.
Egyébként igen csak és kizárólag az oprendszert szeretném rátenni esetleg mindig az éppen aktuális játékot vagy az éppen használt programot. Másolgatást nem nagyon tervezek róla.

(#939) Szaszabond válasza biovirag (#936) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Szia , nekem még sohasem rázott pedig rengeteg (20+) különböző elektromos hálózatra volt már dugva.
A hanggal sem volt még sohasem problémám. Mindenből a gyári drivereket használom egyelőre (amivel előtelepítve jött a gép) nálam tökéletesen működik. Szóval ne aggódj jó választás lesz.

(#940) juro67


juro67
csendes tag

Elnézést ha valamit nem értek.Vettem egy y580-at ssd nélkül mert 64 gb-ért 50 ezret nem adok,de szeretnék bele ssd-t vajon msata-t vagy mini pcie-est vagy ez a kettő ugyan az a laptopszervizbe azt mondták minipcie-es a jó bele de sose fog rola bebootolni, mert tudna a wlan kártyáról bebootolni ha azt állítanám be a boot sorrendbe,és van mégegy mini pcie-eshelyem. segítsetek tudatlan fejemen..

(#941) biovirag


biovirag
csendes tag

Köszönöm, az eddig tapasztaltakról írtakat, meg a biztatást. Akkor belevágok az első Lenovo vásárlásba. Ez lesz a 4. notim, általában 3-4 évente cserélek. Most egy öreg ASUS F3sc-t küldök nyugdíjba. Kisebb hibákkal jól bírta, a több éves ütés-vágást.

(#942) baro32


baro32
aktív tag

Aki netán rászánná magát a vásárlásra nem reklám képpen de a computer imperium (Esztergom)-ból rendeltem az enyémet jelenleg most is van raktáron 4féle verzióban.
Megrendeled másnapra meg is kapod utánvétellel igaz ez +2900ft-ba kerül de ahhoz képest hogy jelenleg hiánycikk és rá szán az ember ennyi pénzt akkor ide vagy oda 2900ft szerintem már mindeggy.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#943) juro67


juro67
csendes tag

Én is ott vettem 304 volt.

(#944) baro32 válasza juro67 (#943) üzenetére


baro32
aktív tag

Nekem meg 268ezer de én csak a hd-sat vettem meg lett volna pénz a fhd-re is csak olvasva a forumokat azt írták játékoknál jobb a sima hd-s és ezért döntöttem így,habár én is fhd-st szerettem volna.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#945) juro67


juro67
csendes tag

Nekem 3D-s programokhoz kellet az FHD és ez a kategoria.

(#946) baro32 válasza juro67 (#945) üzenetére


baro32
aktív tag

És tényleg olyan jó(szép) a kép a fhd-n ahogy írják?

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#947) RobinHD


RobinHD
tag

sziasztok,
én a laptopszalonnál akarom megvenni a lenovo y580, és az lenne a kérdésem attól akinek van már ilyen gépe és szintén a laptopszalonnál vette, h az oldalon 8GB memóriát írnak amik 1600MHz-ek
olvastam itt a fórumban h vki 1333Mhz memóriával kapta, és azt is olvastam h nincs nagy különbség, nem is ez a lényeg
nah lényeg h most h van ez? ha 1600Mhz memóriával árulják akk ne gyengébbel adják ha kifizetem a drágábbat, mert az olyan lenne mint ha vennék egy i7es gépet és i5sel kapnám...
szóval aki a laptopszalontól vette az 1600Mhz-es memóriákkal kapta a gépet? :)
válaszokat előre is köszönöm :)

Privátra illik válaszolni! :)

(#948) tamagucsi


tamagucsi
csendes tag

Megoldódott a "hang akadozása probléma".
Lekellett csak törölni a gyári mcafee internet security-t, és most már gyönyörűen fut:)

(#949) baro32 válasza tamagucsi (#948) üzenetére


baro32
aktív tag

Gratula akkor emberek lehet megnyugodni mégiscsak jó ez a lenovo y580-an.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#950) vagabor


vagabor
aktív tag

E rész a Lenovo oldaláról való! Csak nekem tűnik úgy hogy a cég külön kezeli kelet és nyugat Európát? Vagy esetleg valaki akinek van tapasztalata kelet eu-ban vásárol nyugat eu-ban érvényesített gari esetében adhatna egy kis felvilágosítást, mert egyértelműen sehol sem írják.

"
A jótállási szolgáltatás igénylése:
Nyugat-Európában (Andorra, Ausztria, Belgium, Ciprus, Csehország, Dánia, Egyesült-Királyság, Észtország, Finnország, Franciaország,
Görögország, Hollandia, Izland, Írország, Lengyelország, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, Magyarország, Málta, Monaco,
Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, San Marino, Spanyolország, Svájc, Svédország, Szlovákia, Szlovénia, Vatikán, továbbá
bármely az Európai Únióba később felvett ország a felvétel napjától) az itt következő további bekezdés is érvényes:
A Nyugat-Európában vásárolt számítógépek jótállása minden nyugat-európai országban fennáll és érvényes, amennyiben a számítógépet az
adott országban bejelentették és árusították.
Ha a számítógépet az előbb felsorolt nyugat-európai országok valamelyikében vásárolták, akkor az adott számítógéphez a jótállási szolgáltatás
ezen országok bármelyikében igénybe vehető, amennyiben a Lenovo a számítógépet az adott országban bejelentette és árusította.
Ha a személyi számítógépet Albániában, Belaruszban, Bosznia-Hercegovinában, Bulgáriában, Csehországban, Grúziában, Horvátországban, a
Jugoszláv Szövetségi Köztársaságban, Kazahsztánban, Kirgisztánban, Lengyelországban, Macedóniában (volt jugoszláv köztársaság),
Magyarországon, Moldovában, Romániában, Oroszországban, Örményországban, Szlovákiában, Szlovéniában vagy Ukrajnában szerezte be,
az adott számítógéphez a jótállási szolgáltatás ezen országok bármelyikében igénybe vehető, amennyiben a Lenovo a számítógépet az adott
országban bejelentette és árusította"

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.