Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) RobinHD válasza brumi1024 (#1150) üzenetére


RobinHD
tag

valahogy sejtettem :/
lehet h leteszek akk erről a gépről, pedig jó lenne ha egy gép tudna mindent, h játék is és hordozhatóság is :S de sajnos ezt nem igen lehet megkapni 300ért :D
akk marad a mostani laposom, és építek egy asztalit :/

Privátra illik válaszolni! :)

(#1152) B-L-A-C-K válasza brumi1024 (#1150) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vettél egy Y580-ast, vagy honnan tudod ilyen biztosan :F

(#1153) nemeth989 válasza RobinHD (#1151) üzenetére


nemeth989
senior tag

Szerintem, ha azt nézzük, hogy a kártya majdnem egy asztali 5770-es szintjének felel meg, szerintem vállalható a bf3 FHD hight beállításokkal multiban, maximum az élsimításokat kikapcsolod.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#1154) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#1152) üzenetére


brumi1024
veterán

Játszottam asztalin és notebookon is bf3 multival, és a bf3 topicban is ez a tapasztalat, hogy egy 5770 szintű kari nem nagyon elég a 1080p multihoz. Nézzetek be a topicba, 5770-el 1080p-ben medium szűrők nélkül ment valakinek 35-60fps. Az erősebb 7770-re is hasonlókat mondanak. Nagyon erőforrásigényes a multija, sokkal jobban mint a single.

[ Szerkesztve ]

(#1155) dcm válasza RobinHD (#1151) üzenetére


dcm
csendes tag

1-2 napon belül megjön az MSI GE60-am (ugyanezzel a speccel, 3610QM, 660M, 8GB, 1080p) és a BF3 lesz az egyik első játék amit ki fogok rajta próbálni, úgyhogy megnézem majd akkor mit tud Highon. Szerintem amúgy AA nélkül Highon 1080p-ben fogja tudni tartani a 30FPS+ -t. Legrosszabb esetben picit overclockolod..

(#1156) RobinHD


RobinHD
tag

akkor várom a BF3 tesztek eredményét attól akinek van ilyen gépe, vagy hasonló gépe, de ugyan ezzel a spec-el :)
fontos lenne nekem nagyon a hordozhatóság és a játék is, meg az ár is, nem akarok két gépet tartani, mostanit elvileg el tom adni még jó árban, s kb 130 ezerbe kerülne a váltás, de gép építés esetén nyilván több kb 250k :/

Privátra illik válaszolni! :)

(#1157) dcm válasza dcm (#1155) üzenetére


dcm
csendes tag

Mondjuk ezt a videót elnézve valószínüleg fog kelleni az az overclock mégis a High-hoz, mert itt FHD-ban full Mediumon a csávónak 95%-ban 40-45 FPS-e van, úgyhogy Highon az leeshet 30 alá azért.

Elég jól lehet amúgy húzni a GT 650M / GTX 660M-et (1GHz+ core clockra), úgyhogy ha az overclockot bevállalod akkor szerintem szinte biztosan nem lesz gond a High-jal.

[ Szerkesztve ]

(#1158) Szaszabond válasza RobinHD (#1156) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

#166 hozzászólás. Meg annak a környékén elég sok programot leteszteltem a géppel (még a fórum elején)

(#1159) rollaz


rollaz
tag

Hűtőpados tapasztalatot nem nagyon olvastam még így hát megosztanám a sajátomat. Cooler Master Notepal U2-est vásároltam és a ventilátorok pozicionálása után átlagosan 10-13 fok, a hdd esetén 16 fok hőmérséklet csökkenést tapasztaltam 23 fokos szobában, terhelés közben. Ez szerintem jelentős.

(#1160) nemeth989


nemeth989
senior tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, ha van egy hd-s y580-om, amit rákötök a fhd-s tv-re és kikapcsolódás a noti kijelzőjét, hogy csak a tv-n legyen kép, akkor tudom használni a tv 1080p-s felbontását? Vagy a noti sima hd-s képét fogja használni?
Tudom hülye kérdés, de nem vagyok annyira képben.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#1161) gyuluskám válasza nemeth989 (#1160) üzenetére


gyuluskám
tag

Akkor neked a sima HD-s kijelző van!?
Ha úgy ahogy írtad,csak a Kivetítő mod legyen akkor a kártya tudni fogja az 1920X1080-at :)

[ Szerkesztve ]

(#1162) RobinHD válasza Szaszabond (#1158) üzenetére


RobinHD
tag

igen olvasgattam a fórum elején
írtad is abba a 166-os hozzászólásodban h BF3 high-on 30 fps
nos akk kérdezném tőled, h ez multiban mérted (nem pár játékossal a pályán, hanem min 20-30 vagy több) és a 30fps az átlag? vagy a minimum ami alá nem ment?
csak azért érdekelnek, mert közeli tűzharcnál lassul be minden gép egy kicsit, és ugye pont akk van a lényeg :D

Privátra illik válaszolni! :)

(#1163) nemeth989 válasza gyuluskám (#1161) üzenetére


nemeth989
senior tag

Nem vettem még meg, de az i5-ös, hd-s, terrás, verziót tervezem, csak a filmek miatt kérdeztem, mert azt tv-n jobban szeretem nézni, mint notin. Akkor fhd-s filmeket is bevállalhatok.

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#1164) szatocs válasza nemeth989 (#1163) üzenetére


szatocs
őstag

Persze, hogy tudja, már a 6 éves mobil x700-asom is tudta ezt a felbontást.

=== Szatocs ===

(#1165) szatocs


szatocs
őstag

Ha veszek egy ssd-t a gépbe, és arra akarok egy friss win-t pakolni, találkozhatok valami bökkenővel? Csinált már valaki ilyet ennél a gépnél? Drivereket a honlapról töltenék.

=== Szatocs ===

(#1166) vagabor válasza szatocs (#1165) üzenetére


vagabor
aktív tag

Szerintem nem sok bökkenő jöhet közbe, ha infó kell akkor keresd meg az ssd topikot, ott leírnak mindent a beüzemeléstől kezdve az optimalizáláson át mindent.
Ma jött meg az én 580asom, és a többi tulajtól kérdezném hogy nekik is hallható egy kis csapágy zaj a ventinél? olyan mint ha egy kábel útban lenne a ventinek, vagy mint ha a csapágy hibás lenne. Annyira nem is lényeg remélem nem lesz vele bajom.

SSd-t én amugy a vinyó helyére javaslom tenni, fórumból én ezt szűrtem le.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#1167) szatocs válasza vagabor (#1166) üzenetére


szatocs
őstag

Oda fogom, otthon van már az SSD is meg a gép is, csak én nem. :D Majd pénteken nekilátok, ha hazaértem.

=== Szatocs ===

(#1168) vagabor


vagabor
aktív tag

Kérdés, milyen követelmények vannak ahoz hogy firmet tudjak frissiteni ssd-n? Ha van egy asztali gép amin van sata port az már elég nem?Bár elég régi szegény. Csak mert laptopra nem tudom rákötni mivel sem usb sata kábelem sem hdd dokkolóm nincs. dokkoló van de albiban hagytam :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#1169) vagabor válasza vagabor (#1168) üzenetére


vagabor
aktív tag

bocs, sok topik volt nyitva és rossz helyre írtam az előzőt :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#1170) ujtordai


ujtordai
tag

Hello

Ebbe a laptopba be lehet tenni a benne lévő HDD mellé mSATA-s SSD-t?

[link]

Ami még érdekes lehet tényleg 7200Rpm-es a HDD ami benne van?

Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#1171) vagabor válasza ujtordai (#1170) üzenetére


vagabor
aktív tag

Megy bele msata, de sokan a vinyó helyére javasolják tenni az ssd-t!
Én is ott vettem a gépet pont ugyanazt :) és szintén rákérdeztem a vinyó sebességére, azt mondták hogy nem tudják, bár ha ssd-t használsz akkor lényegtelen is. Ebbe a gépbe bűn nem tenni ssd-t :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#1172) ujtordai válasza vagabor (#1171) üzenetére


ujtordai
tag

Helló

Szóval megvan az mSATA helye a te gépben ?
[link]

Itt is azt írják hogy benne van az mSATA bővítőhely:
[link]

Egyébként gyárilag gyorsítótárnak használja az mSATA-t a HDD mellé, de be lehet állítani hogy külön drive-nak lássa és így telepíthető rá oprációs rendszer.

Időközben találtam egy szervizleírást, amiben benne van melyik FRU számú laptopokban van 7200rpm-es HDD.
[link]

Azért érdekel ez, mert én mSATA-s SSD-t akarok tenni a merevlemez mellé, átállítom hogy boot-olható legyen ráteszem a win7-et és így igazán minden tekintetben NAGYON gyors géppé válik :-)

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#1173) KalEl16 válasza vagabor (#1169) üzenetére


KalEl16
csendes tag

Youtube-on van egy videó hasonló zaj problémáról a ventilátornál.[link]
Olvastam valahol róla, hogy ez összeszerlési hiba miatt van. A ventilátor elvileg érintkezik a burkolattal.

(#1174) vagabor válasza KalEl16 (#1173) üzenetére


vagabor
aktív tag

Az enyém nem olyan dúrva mint a srácnak, nem hinném hogy ezért megérné visszaküldeni. Max megvárom mig bekopik a venti :)

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#1175) gygalilei


gygalilei
tag

Tervezek ilyen gépet venni, de állítólag egész Mo.-n nem lehet kapni.
Vki esetleg tud egy helyet ahol kapni ?
Vagy esetleg alternatívát ehelyett ? Köszönöm !

(#1176) Szaszabond válasza RobinHD (#1162) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Csak single player módban próbáltam kb 10-15 percet játszottam amikor mértem fraps-al. Szóval semmi extra multiplayer meg ilyesmi. (és valószínűleg nem is fogom :D, csak a teszt kedvéért próbáltam anno)

(#1177) vagabor


vagabor
aktív tag

Srácok én egy teljesen uj vinyóra telepítettem windózt de nem tűnik úgy működne a gtx660, everest pci/agp az konkrétan üres de a gpgpu-ban ott van minden. Azt sem tudom eldönteni hogy melyik megy ha játszom, diablo3-t próbáltam az egyáltalán nem szaggatott fhd highon.
Felraktam a 453 megás fájlt, de a vga driver még mindíg csak 295.x a nemrég linkelt 302.x driver fel sem megy.

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#1178) szatocs válasza gygalilei (#1175) üzenetére


szatocs
őstag

Én múlt héten rendeltem Laptopszalontól, akkor azt mondták, hogy már 15-en előrendeltek, és csak 2 hét múlva lesz, ehhez képest hívtak hétfőn, hogy jött, és keddre küldenék, így már otthon is van.

=== Szatocs ===

(#1179) brumi1024 válasza Szaszabond (#1176) üzenetére


brumi1024
veterán

Ja hát igen a single és a multi teljesen más tészta, a multi minimum egy grafikai szinttel lejjebb adja vissza ugyanazt az fps értéket...

(#1180) ujtordai válasza gygalilei (#1175) üzenetére


ujtordai
tag

Hello

Próbáld meg itt, pc-outlet
[link]

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#1181) V3RT3X válasza ujtordai (#1180) üzenetére


V3RT3X
csendes tag

Nekem innen lett, piszok gyorsak voltak, 24 órán belül kihozták vidékre.

Viszont ha jól látom nekem úgy bűvöltek bele 8GB RAM-ot, hogy kiszedték a 2GB-os modult, majd betoltak az 1333Mhz-es Kingston 4GB-os modul mellé egy másik, de noname (CPUID szerint Sharetronic) 1600Mhz-es 4GB-os lapkát...ami nekem kissé furcsa. De ha a gari végéig kibírja, akkor én rendben vagyok vele, ha két év múlva cserélni kell már úgy is 2x8GB-ra fogom.

(#1182) V3RT3X válasza vagabor (#1177) üzenetére


V3RT3X
csendes tag

Szerintem az Everestet ne vedd alapul, valószínűleg bekavar neki a kiforratlan driver.

Én sem láttam Everesetben, mégis lefutott a 3DMark, és nagyon úgy tűnik, hogy az Nvidián, mert szépen felment 70 fokra a lap.

[link] az eredményről, ha érdekel, bár a hőingadozás itt már nem látszik.

Szerk: Az alapból telepített driverrel ment, Nvidia beállításoknál a 3DMark-ot a Gtx660 kezeli, VGA energiagazdálkodásnál pedig maximális teljesítmény volt beállítva. (Ha bekapcsolom az energiagazdálkodást eldobja magát a Vantage, mert két teszt között értelemszerűen visszavesz az órajelből a rendszer.)

[ Szerkesztve ]

(#1183) vagabor válasza V3RT3X (#1182) üzenetére


vagabor
aktív tag

3d beállítások kezelésénél az nvidia control panelen belül lehet állítgatni, ott látszik hogy különválasztja az erőforrásigényes progikat.

Más, nekem a hangkártyához nem megy fel a hivatalos driver
EZ
Máshol meg nem találok mást. Így a mikrofonom nagyon zajos (nem az előlapi)
Ezt a driver megoldja? Mármint ha találok olyat ami méltóztatik felmenni..

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#1184) V3RT3X válasza V3RT3X (#1182) üzenetére


V3RT3X
csendes tag

Pfuh, szép egy éjszaka volt a tegnapi.

Először is a linkelt 3DMark eredményt senki ne vegye alapul, elfelejtkeztem róla, hogy az eredeti CD-ről telepítve még fel kell frissíteni a szoftvert, így viszont még bejátszott a PhysX, jócskán besegítve az i5-nek a CPU tesztben (régen tesztelgettem, pedig korábban tudtam, hogy hajnalban tesztelni nem jó ötlet).

Másodszor pedig gyanús volt nekem ez a 3DMark elszállás, mert a HD 4000-et kiiktatva is elkezdett jelentkezni, mikor újrapróbáltam a már 1.1-es Vantage-t. Úgyhogy kipróbáltam az Unigine Heaven 3.0-t, hátha a 3DMark nem szereti ezt a kártyát. Nos a Heaven se szerette, egészen BSOD-ig nem szerette, futás közben pedig szépen kivehető textúrahibákat produkált, már ameddig futott.
Itt kezdtem el megijedni.
Felraktam a 304.79-es béta drivert, hátha jobb lesz, nem lett, sőt, 3DMark alatt is elkezedtek gyűlni a villódzó textúra gondok. Ennél a pontnál vettem elő a dobozát, de egy életünk alapon még megpróbáltam valamit.
Feltettem az MSI (áldassék a neve) Afterburnert, hátha enged még egy esélyt, és elkezdtem módszeresen visszahúzni a kártya órajelét. Előbb a GPU-t, de az nem oldotta meg maradéktalanul a gondokat, utóbb a VGA memóriát, ami viszont mindent megoldott.

Effektív 150Mhz-el megrövidítve a 660-ast, 1175Mhz-re levéve a RAM-ot fut a 3DMark, lemegy a Heaven gond nélkül, 70 fok helyett 67-re melegszik csak a kártya, textúra és pixel hibáknak pedig nyoma sincs, pedig visszaraktam a GPU-t 835/950 Mhz-re, bekapcsolt energiagazdálkodás és Optimus mellett se akadozik, viszont persze gyengébben produkál. Hogy mennyivel azt nem tudom pontosan, játékot még nem próbáltam, ahhoz már túl fáradt vagyok, de szerettem volna közzétenni az esetem, hátha hasznos információ lesz számotokra.

Nekem meg marad a kérdés, most akkor mi legyen?

(#1185) RobinHD válasza V3RT3X (#1184) üzenetére


RobinHD
tag

Hello,
engem komolyan aggaszt ez a GPU probléma, eléggé eltántorít a vásárlástól!
mos mi is ez a probléma pontosan? ha a gyári driver van rajta akk se müködik megfelelően? :O

Privátra illik válaszolni! :)

(#1186) Danex


Danex
addikt

Gondolom egy hibás VGA-t kapott, játékban nézd meg ha ott is rossz szerintem garancia

(#1187) shifty7


shifty7
csendes tag

Én is tapasztaltam V3RT3X problémáját. Esetleg még vki más? Érdekelne hogy ez valóban mkinél ilyen és majd később driver orvosolja vagy valóban hibás VGA-val szerelt gépet kaptunk kézhez.

(#1188) V3RT3X válasza RobinHD (#1185) üzenetére


V3RT3X
csendes tag

Elképzelhetőnek tartom, hogy működik, sőt, mintha lenne is itt olyan, aki itt pár oldallal korábban azt írta, hogy neki oké. Nekem már az alappal sem volt teljesen oké, a 3DMark csak legelőször futott le normálisan, de már ott is volt egy-két textúra hiba, de azt akkor betudtam annak, hogy hivatalosan nincs támogatva a driver oldaláról a 660m.

Kicsit kutakodtam, mert most, hogy szépen lefut a 3DMark, 9600 pontot dob VGA-ra, ami Notebookcheck eredmények alapján a kemény átlag, úgyhogy annyira nem lesz mégsem ez nekem vészes.

Danex: Igazad van, a hibás kártya dolgon én is gondolkodtam, és a gari bizony lóg a levegőben, de egyelőre még nagyon nagy szükségem van a notira, munkához is kell, 1-2 hét múlva ha túl leszek a melón és addig megint felbukkan valami baja, csak akkor küldöm vissza cserére, mert egyébként ritka szimpatikus készülék :)
Plusz, szintén a notebookcheck oldalán megnéztem a kedves versenytársakat, és érdekes dologra lettem figyelmes, van aki ezt a kártyát 1000Mhz-es (effektív 2Ghz) memória órajellel szereli be a notiba. Sőt, az nVIDIA hivatalos specije is 1000Mhz, amitől persze noti gyártók eltérhetnek.

[alul listázva az ugyanilyen lappal szerelt notik]

Nekem az a gyanúm (és ez már csak fejtegetés), hogy az nVIDIA késett ezzel a chippel, a laptop gyártók viszont már nem akarták visszavonni a beharangozott modelleket, én inkább siettek ők is, ezért nincs még rendes driver, és ezért lehet, hogy az én VGA-m 1250Mhz helyett 1175Mhz-en szeret inkább ketyegni, ami egyébként még mindig 175-tel több, mint amit az nVIDIA alapjáraton garantál. Ha ez igaz, akkor viszont minden 660m-et érinthet, ami 1Ghz fölé van belőve.

Úgyhogy robin, egy jó tanácsot tudok adni csak, ha van lehetőséged próbáld ki a gépet, mielőtt megvennéd. Hidd el érdemes, mióta visszavettem kicsit, azóta nagyon kezes.

[ Szerkesztve ]

(#1189) RobinHD válasza V3RT3X (#1188) üzenetére


RobinHD
tag

én majd csak szeptember végén oktober elején tervezem a gép megvásárlását, remélem addig lesz végleges driver, és megszűnnek ezek a hiba jelenségek :/
am ez teszt programosról még annyit, h gondolom a 3DMark Vantage tesztelted le, csak mert van több 3DMark progi, és mindegyik más pontot dob
meg ez a memória sebesség, h gyárilag 1000Mhz , pl notebookcheck alapból 2000Mhz-et mond, és ha lemész a játéktesztekhez és ott rámész vmeik játék fps értékére, akk azt lehet tapasztalni ahány féle géppel tesztelték annyi féle memória sebesség van, van ahol 1250Mhz, másiknál 2000Mhz és van 2500Mhz is, számomra fura ez, ilyen "wtf" szinten van a dolog, h most mi van? :D de elég valószínű h csak én nem értem, szal ha kapnék egy felvilágosítást annak örülnék :)

Privátra illik válaszolni! :)

(#1190) krisy0243


krisy0243
csendes tag

hello én is szeretnék majd egy ilyen laptopot venni olyan szeptember október környékén, de nem tudom, hog yfull hd vagy csak sima hd-t vegyek. Ha full hd, akkor nem tudom , hogy honnan, mert nekem windows nem kell rá, de 300e ft alatt legyen vagy 20e fttal.

(#1191) V3RT3X válasza RobinHD (#1189) üzenetére


V3RT3X
csendes tag

Leegyszerűsítve: A RAM effektív DDR órajele kétszerese a valós DDR órajelnek, és ki mit tüntet fel, van aki a valóst, van aki az effektívet.
Ha 2GHz körüli órajelet látsz a speciben, akkor oszd el kettővel, hogy megkapd a valóst, 1GHz körüli értéknél a valósat írták.

Normális magyar cikket most hirtelen nem találtam a témában, de van itt egy angol, remélem ez segít: [link]

És igen, Vantage-en volt tesztelve, írtam is talán még az előző hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

(#1192) szatocs válasza V3RT3X (#1191) üzenetére


szatocs
őstag

Csak a memória órajellel van gond ilyenkor? Vagy a shaderek (vagy mag, vagy mi van éppen "divatban" :D ) is magasabban üzemelnek, mint ahogy azt a rendszer bírná?

=== Szatocs ===

(#1193) Kristof93


Kristof93
senior tag

Érdekes ez az órajeles mizéria, az enyém még a tuningot is jól bírja. (a mag és a memória is)

(#1194) h.palee


h.palee
csendes tag

inkabb windows7-tema, de ott nem jutottunk sokra:
nemet oem 64 bites w7 y580-asom original mcafee-ja msivzc32.dll-ben talalt trojait tegnap (ujdonsag volt neki a vlc player, adobe (flash reader activex plugin...). karanten. azota ha inditom, hianyzik neki, elindul nelküle is, de nyafog. avast is virusosnak talalja. google semmi. elitett programokat azota töröltem, de ahogy sejtettem, zero eredmeny.
reinstall, vagy lehet valamit csinalni?

ha reinstall, akkor szabad a 32 gb-s msatara telepiteni a wint? felteszem, minden drivert telepithetek magam. (pedig ugy örültem, h az optimus priman megy, pedig sokatoknak a gtx nem mindig klappol)

(#1195) vagabor


vagabor
aktív tag

Ti milyen hangkari drivert raktatok fel? Nekem a gyári egyetlen ami megtalálható az oldalukon nem megy fel. És így zajos a mikrofonom, és ismeretlen eszközként találom az eszközkezelőben :O

ASUS TUF GAMING B650-PLUS, AMD Ryzen 7 7800X3D, DeepCool AK620 Zero Dark, CORSAIR VENGEANCE DDR5 RAM 32GB (2x16GB) 6000MHz, ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4070 Ti, Cooler Master MWE 750, Fractal Design Core 3000, LG UltraGear 27GR75Q 27" IPS QHD 165Hz

(#1196) V3RT3X válasza szatocs (#1192) üzenetére


V3RT3X
csendes tag

Csak azzal. A mag órajel vissza lett állítva, azóta nem is nyúltam hozzá, de ahogy most viselkedik a gép az az érzésem, hogy még húzhatnám is.

Kristof93: Örülök a szerencsédnek, lehet az én RAMjaimat az éjszakai műszak gyártotta le :) De tényleg jó tudni, hogy van, akinek nincs vele gondja.

vagabor: Nekem már első indítás előtti állapotban volt az OS, mikor megérkezett a noti, így nem kellett drivert telepítenem. Mindenesetre az a verzió van fenn, ami a Lenovo oldalán is elérhető.
A Realtek oldaláról letölthető általános drivert próbáltad? (azt hiszem az R2.7-es a legfrissebb)

h.palee: Én már nyomtam rajta Onekey recoveryt, megkérdi melyik meghajtóra álljon vissza, miért ne lehetne az az msata? Sőt, ha neked is előtelepített géped van, akkor a driverekkel se kell bajlódni, első indítás állapotban kapod meg az oprendszert.

[ Szerkesztve ]

(#1197) Kristof93 válasza vagabor (#1195) üzenetére


Kristof93
senior tag

Szia!
Ez a hangkartya driver volt a gep merevlemezen, nekem jol mukodik: [link]

h.palee: az msatara lehet windowst tenni, de ha azzal egyutt jott a gep es hdd cache-kent mukodik az ssd elobb "szet kell valasztani" oket. (RapidDriveTool.exe nevu programocska kell hozza de talan a Device Manager-ben is meg lehet oldani)

(#1198) Zsa_Ti2 válasza szatocs (#1165) üzenetére


Zsa_Ti2
csendes tag

Csináltam, nem gond szerintem. (msatát tettem) Állítsd be aktív rendszerpartíciónak. (pl minitools partition wizard home). A bios meg alapból első boot helyre teszi.
Nekem ez a recovery nem ment, kicsi a partíció és egyéb üzenetek miatt... Úgyhogy egy home premium 64-es cd-ről újratelepítettem és az alján található key-t használtam. (nem kell megijedni, a windows aktiválásnál azt írja majd, hogy 3 napod van aktiválni, mert nem sikerült, de ha beütöd megint - kulcs módosítása - akkor már tudja aktiválni). Msdn-t keress az nem buherált.
A driverekkel nem volt gondom, azokat használtam, ami fent van a lenovo partíción. Gyönyörűen muzsikál. Az alap telepítés 14 perc alatt megvolt, így a boot idő gombnyomástól 35 mp az összes startupban lévő program betöltésével együtt. Egy dolgot hiányolok, sehol nem találom a cd író programot, de ez legyen a legkevesbb (cyberlink power2go - ingyenest nem találtam csak 15 napost)
64 gb minimum kell neki. Most 27 gb a feltelepített win7. Ide tettem mindent, ami kellhet. Officet is.

[ Szerkesztve ]

(#1199) szatocs válasza Zsa_Ti2 (#1198) üzenetére


szatocs
őstag

Ezt az oldalt ajánlom programokhoz, én innen szoktam szedni őket.

Ezek a recovery partícióhoz hozzáférhetek fájlkezelőn keresztül és ott vannak a driverek? Mert akkor nem bajlódok majd driverek töltésével, hanem azt fogom használni. Ma este végre megtapizhatom a gépet. :D

MSDN verzióm van nekem is, csak Prof, azt fogom rátolni.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#1200) Zsa_Ti2 válasza szatocs (#1199) üzenetére


Zsa_Ti2
csendes tag

Kösz :)

A driveres partícióhoz hozzáférsz, van egy drivers és egy applications mappa. A recoveryt nem látni, rejtett vagy ilyesmi. Újratelepítés után persze annak is ad betűjelet.
A kód, amit adnak hozzá nem jó a profhoz, bár nem próbáltam. Az más persze, ha neked már megvan :)
Jó kis masina, én is még csak ismerkedem vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.