Hirdetés

2019. október 21., hétfő

Gyorskeresés

(#951) h.palee válasza vagabor (#950) üzenetére

h.palee
(csendes tag)

Lenovo Call-Center-t kérdeztem a napokban, ez szerintem idevág:
ausztriában vett gép 2 éves gyártói garijából 1 érvényes mo-n, a 2.at ausztriában tudod szervizeltetni garanciálisan. ez a hivatalos verzió, végülis beleilleszthető ebbe is...

(#952) Szaszabond válasza baro32 (#946) üzenetére

Szaszabond
(aktív tag)

Igen tényleg olyan szép a képe.

robin18: Nekem adtak az elején +4gb 1333 de később kicserélték ezt 1600-asra és mostmár 1600 as ramokat tesznek bele. (ha meg külön felhívod rá a figyelmüket akkor tuti azt kapsz)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y580, Huawei P10, Gear S3, Synology DS218+, MED600X3D

(#953) B-L-A-C-K válasza Szaszabond (#952) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Nem mintha amúgy nagy különbség lenne a kettő között használat során, sőt szerintem észrevetetetlen, vagy tapasztaltál némi gyorsulást?

(#954) robin18 válasza Szaszabond (#952) üzenetére

robin18
(tag)

köszi a választ
annyit hagy kérdezek még, h nem gyárilag rakják bele ezek szerint?
tehát úgy értem, h nem a laptopszalonnak kéne pakolásznia benne nem? bontott volt a doboz mikor átvetted?
B-L-A-C-K : +5GB/s a különbség, és drágábbak! de átlag felhasználás során, biztos nem vehető észre, de nem hiszem h azért vesz vki egy ilyen gépet h csak netezzen meg filmezzen rajta :) de ez a rész off topic

Privátra illik válaszolni! :)

(#955) Szaszabond válasza robin18 (#954) üzenetére

Szaszabond
(aktív tag)

a laptopszalon rakja bele a +memóriát

BLACK: dehogy tapasztaltam, csak a tudat .... XD

(#956) vagabor válasza h.palee (#951) üzenetére

vagabor
(aktív tag)

És ha 3 évre hosszabbítok akkor 2 év érvényes külföldre vagy abból is csak egy év?

Csak az nem hibázik aki nem csinál semmit.-- Bf3/4: hu_DieselX, SC: JayWalkeR_hu

(#957) juro67

juro67
(csendes tag)

Valaki tudna válaszolni a 940-es bejegyzésre??

(#958) Dreamie válasza juro67 (#957) üzenetére

Dreamie
(senior tag)

Igen oda teszed be az msata ssd-t.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#959) juro67

juro67
(csendes tag)

Kösz a gyors választ de az lenne még a kérdésem hogy vajon be is boot-ol na rola vagy csak mint háttértároló szerepel.

(#960) robin18 válasza juro67 (#959) üzenetére

robin18
(tag)

elvileg minden háttértárolóról betud bootolni az op rendszer, feltételezem erről is :)

(#961) robin18 válasza juro67 (#959) üzenetére

robin18
(tag)

neked is az i7-es (fullHD) verzió van?? én is ilyet akarok beszerezni :)
ha igen megosztanál egy kis tapasztalatot, h mennyire melegszik az i7es pl netezés közben? meg játék közben? köszi előre is :)

(#962) juro67

juro67
(csendes tag)

Annyi tudok mondani hogy a Battlefield Bad Company 2-n a gép melegszik a közepén de az élsimitás is 32x-es.azért ez nem rossz fullhd-n a 3D-s programok is gyönyörüek és gyorsak akdás nélkül mindezt fullhd-ben.De azSSDvel elakadtam mert soher voltam.

(#963) Draken

Draken
(őstag)

Ha esetleg bárki elakadna ssd - telepítés terén ez talán egy kis segítséget nyújthat

(#964) h.palee válasza vagabor (#956) üzenetére

h.palee
(csendes tag)

ezt így én nem kérdeztem meg, csak a hosszabbítás lehetőségét, amire azt a választ kaptam, hogy azt elsősorban a viszonteladóval is egyeztetni kell (nyilván!). de ajánlom a call centert, a lenovo Mo. honlapon.

(#965) Tesomatee

Tesomatee
(tag)

Sziasztok,

Megvallom eddig rendszeresen olvastam ezt a fórumot de eléggé lemaradtam ezért ne haragudjatok ha ez a kérdés esetleg már elhangzott volna.

olyan választás elé érkeztem hogy vagy a fullhd i5ös gépet választom SSDvel vagy a fullhd i7-t viszont ssd nélkül mert 300-ból így fussa. Mit választanátok és miért?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#966) robin18 válasza Tesomatee (#965) üzenetére

robin18
(tag)

hello,
én az i7est választanám és később ahhoz vennék SSD-t :)
vagyis én is ezt fogom tenni, csak nekem már megvan az SSD az előző gépemből :)
szerk.: ha nem egy fél évre veszi az ember a gépet, akk i7 jobb választás hosszú távon sztem :)

[ Szerkesztve ]

(#967) Tesomatee

Tesomatee
(tag)

Az a fő baj hogy örülök hogy ezt az árat is össze tudtam kapargatni...és tudnék ssd-s gépet venni 280ért. az i7 meg magában 300. Meg sokan mondják hogy ezt a VGA-t az i3 is kihajtaná. Milyen területre kellene nekem nagyon az i7?

(#968) robin18 válasza Tesomatee (#967) üzenetére

robin18
(tag)

igaz i3 is kihajtja, meg az i5 is kihajtja a GTX660m-et, de a komolyabb multis játékoknál jobban jön az i7, főleg BF3 :) de a hétköznapokra elég az i5 is, még sok is :D

[ Szerkesztve ]

(#969) Dreamie válasza juro67 (#959) üzenetére

Dreamie
(senior tag)

Én Msata ssd-ről bootolok be... ugyanúgí kezeli, mint egy vinyót. OCZ nocti 120 gb-osat használok tökéletes minden.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#970) Dreamie válasza Tesomatee (#967) üzenetére

Dreamie
(senior tag)

Én véleményem pedig az, hogy ha csak játékra kell akkor elég az i5. Nekem i5-ös van tökéletesen visz mindent. SSD jobban megdobja a teljesítményt. de ez csak az én véleményem.

Bocs most látom, hogy szerkeszthettem volna az előzőt. Bocsánat, a két kommentért. :R

[ Szerkesztve ]

(#971) szatocs válasza robin18 (#968) üzenetére

szatocs
(őstag)

Én nem BF-ezek, így tökéletes lesz nekem az i5, és nem mSata megy bele, hanem sima SSD. :D Így fogok 300-ból kijönni.

=== Szatocs ===

(#972) baro32

baro32
(aktív tag)

Szevasztok jöttem 1 kis információval :
-WRC2 (max beállítások + van valami FXAA-is ami 4x-re ez a maximum állítása)
34-44FPS-fut nagyon gyönyörűen (1366x768-os kijelzővel)
Ha pedig az a FXAA-szűrőt 2x-re állítom akkor meg 58-60FPS FIX-en.
Én személy szerint még csak most kezdtem el játszani vele annyira megfogott hogy ki is játszom mint mindent szép sorjában és utánna tesztelek majd másik játékokat is.

Az a m-sata dolog nekem is piszkálja a fantáziámat de most sajna már nincs fölösleges 38-40ezrem hogy befektessek egyre.
Mondjuk a most benne lévő samsung 470 256gb-os ssd-vel semmi gondom meg pillanatnyilag elég is mindenre meg van is még hely rajta de ugy vagyok vele ha már ilyen gépem van amibe van ilyen hely akkor legyen benne biztonságképpen.

(#973) Tesomatee

Tesomatee
(tag)

Most fogom elkezdeni a mérnök-informatikus szakot a BME-n. Ezért érdekel hogy lesz-e olyan terület amire feltétlenül szükségem lenne-e az i7-re. A játék az nagyon néhai szórakozás lesz ott:)

(#974) juro67 válasza Dreamie (#969) üzenetére

juro67
(csendes tag)

Dreamie ez jóóóóó , és abba a mini pcie-be van berakva amit aképen látható?,

[ Szerkesztve ]

(#975) Knife.McL válasza Tesomatee (#973) üzenetére

Knife.McL
(csendes tag)

Lesz, amikor haverokkal a sokadik sör mellett elmélkedtek a gépeitek erősségéről :D

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#976) juro67 válasza Tesomatee (#973) üzenetére

juro67
(csendes tag)

Egy mérnök informatikusnak a legbrutálabb gép is gyengus.Énnekem az inventor röhögve futt az i7, 8gb ramm-os gépen csak a betöltés kicsit lassú ezért kellene az SSD.

(#977) Dreamie válasza juro67 (#974) üzenetére

Dreamie
(senior tag)

igen, tökéletesen műxik! :)

(#978) juro67 válasza Dreamie (#977) üzenetére

juro67
(csendes tag)

Kösz trappolok a boltba remélem van valahol raktáron.

(#979) brumi1024 válasza Tesomatee (#973) üzenetére

brumi1024
(veterán)

A képzés alatti számítógéphasználathoz teljesen felesleges az i7, még a pentiumok is elegek. Csak néhány szabadon választható tárgy esetén lehet valami elönye, de akkor meg inkább a laborbeli gépeket használják.

(#980) szatocs válasza brumi1024 (#979) üzenetére

szatocs
(őstag)

Gyakorlatilag laptop nélkül is el lehet végezni, ha van asztali géped otthon, laborokon vannak gépek, ha kicsit kényelmesebben akarsz lenni, csak akkor kellhet, i5 tök elég. Én 1x vittem be annak idején a notit, akkor kellett, többi alkalommal nem. És ez egy beugró volt, ahol programozni kellett és kényelmesebb volt a saját környezet.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#981) Tesomatee válasza szatocs (#980) üzenetére

Tesomatee
(tag)

Köszönöm a segítséget mindannyiótoknak!

(#982) h.palee

h.palee
(csendes tag)

Köszönet illet minden kedves forumtarsat, aki segitett laptopvasarlasomban, jelentem, matol egy Y580-as büszke tulajdonosa vagyok en is. i7, fullHD, 8 GB RAM, teras winchi plus 32-es SSD kombinacioban, inclusive blu-ray. Ez az egyetlen tulajdonsaga, amit valoszinüleg soha az eletben nem fogok hasznalni.
A gep meses, teljesen euforikus allapotban telepitgetek es gyüjtöm a tapasztalatokat, amit erdeklödes eseten szivesen megosztok.

Elnezest a nemet layout miatt, ausztriaban vettem a gepet mert alapvetöen nemetül irogatok dolgokat. (illetve nem ezert vettem ott, de ezert nem allitom at)

(#983) Tesomatee válasza h.palee (#982) üzenetére

Tesomatee
(tag)

Használd egészséggel...Isten gép!;) Elég durva összeállításban tetted magadévá. Igencsak a lehető legjobbnak tűnik...O.o:)

(#984) bRezo1 válasza h.palee (#982) üzenetére

bRezo1
(csendes tag)

mennyiért vetted és hol? Én is kint élek osztrákban és gépcsere előtt állok... MSI GE60-at néztem. ugyanaz mint ez a Lenovo gép, de magyarban 250-260k-ért el lehet vinni...

Ha tudsz linket, azt megköszönném

MSI GT70 0ND

(#985) Tesomatee válasza bRezo1 (#984) üzenetére

Tesomatee
(tag)

Ha magyar árak érdekelnek akkor az övé 340e közül mozog:)

(#986) bRezo1 válasza Tesomatee (#985) üzenetére

bRezo1
(csendes tag)

[link]

nekem bőven elég lenne ssd nélküli is

[ Szerkesztve ]

MSI GT70 0ND

(#987) bRezo1

bRezo1
(csendes tag)

hülye kérdés, de az összes y580 az fhd-vel jön ki?

MSI GT70 0ND

(#988) slayer93 válasza bRezo1 (#987) üzenetére

slayer93
(tag)

Nem.

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#989) B-L-A-C-K válasza bRezo1 (#987) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Nem: [link]

(#990) Szaszabond

Szaszabond
(aktív tag)

Esetleg sikerült valakinek itt már elindítani az NVIDIA A New Dawn Techdemóját az Y580 on?

[ Szerkesztve ]

(#991) Dreamie

Dreamie
(senior tag)

Hali!

Miért van az, hogy nem műxik a vga, csak újraindítás után? Erre van valami magyarázat?

[ Szerkesztve ]

(#992) rkakoma válasza Dreamie (#991) üzenetére

rkakoma
(csendes tag)

Hasonlo volt velem is, csak nem ezzel a tipussal probalj ki uj drivert
Legujabb beta: http://www.nvidia.com/object/notebook-win8-win7-winvista-64bit-304.79-beta-driver.html

Mas: var meg kozuletek valaki laptopszalonos FullHD i7 verziora ?:) het elejen mondtak h ket het alig birok varni :)

Akit erdekelnek homerseklet infok hutopassal (Forras)

///Criteria\\\
Internal- CPU, GPU, HDD temps.
External- WASD area, touchpad area, approximate top of HDD, approximate bottom of HDD temps.

///Equipment\\\
Internal- SIW, FRAPS
External- Raytek minitemp MT6

///Results\\\
Ambient Temp-25.6*C
Idle on cooling pad
CPU(current)-44*C
GPU(current)-33*C
HDD(current)-39*C
WASD-31.4*C
T.P.-32.2*C
HDD Top-37.8*C
HDD Bottom-29.8*C
___Gaming on cooling pad___
CPU(max)-86.25*C
GPU(max)-65*C
HDD(max)-47*C
WASD-33.4*C
T.P.-30.6*C
HDD Top-36*C
HDD Bottom-30.2*C
___Gaming on tabletop___
CPU(max)-88.75*C
GPU(max)-71*C
HDD(max)-50*C
WASD-36.0*C
T.P.-31.2*C
HDD Top-41.2*C
HDD Bottom-35*C

///Extra stuff\\\
Gaming-Accomplished on BFBC2 with all settings turned to 'high,' run at FHD 1080p, 2x AA, 2x Anist, V sync off, HBAO off. Played for ~10 mins then left idling in game for ~5 mins. Temps were recorded after the 5 min wait. (Avg fps for both gaming runs was ~40)
GPU/CPU-No OC on either. GPU is running the Beta Drivers. I have the vsync option in NVIDIA Manager forced ON. (I had frame rate problems in Dead Space 2 where it would stick at 30, disabling vsync in game and forcing it in the manager allowed me to play DS2 at 70-ish fps on high with no tearing)
Beta driver windows exp-Kinda unrelated to this, but someone asked about it earlier so here it is. Windows experience values before beta driver: 7.4 (CPU),7.7 (RAM),7.1 (GPU), 7.1 (GPU Gaming), 5.9 (HDD). After beta driver: 7.4 (CPU),7.7 (RAM), 6.8 (GPU), 6.8 (GPU Gaming), 5.9 (HDD).
Cooling fan placement-One fan is under vent under the '2' key location, one is under the vent under the left palm rest, and the last is under the approximate HDD location.
Computer-Part number 20994HU, purchased from Lenovo's website.

[ Szerkesztve ]

Friendly Neighborhood IT Guy

(#993) Dreamie válasza rkakoma (#992) üzenetére

Dreamie
(senior tag)

feltettem azt, most azzal csinálja... Kép , ha meg akarom nyitni az nvidia control panelt

(#994) rkakoma válasza Dreamie (#993) üzenetére

rkakoma
(csendes tag)

Akkor probalj egy clean installt csokkentett modban
(eloszor torold le a drivert rendesen minden cuccat, restart es csokkentett modban ujra fel)

De neha azis gond ha az inteles vga driver regi
[link]

Friendly Neighborhood IT Guy

(#995) Kristof93

Kristof93
(aktív tag)

Nekem is ugyanezt csinálja, legújabb intel és nv driverrel. Nyitva tartott nvidia control panel segít, de nem minden esetben, van hogy abból is magától kilép. Pár nappal azután kezdte, hogy feltettem a 304.79-es drivert.

Szaszabond: A New Dawn elindul rajta, fullhdban ~10fps-t tud. (i7-es verzióval próbáltam)

(#996) Dreamie válasza Kristof93 (#995) üzenetére

Dreamie
(senior tag)

én most legújabb nv drivert és intel drivert használom, meglátjuk mi lesz. Nekem a gyári nvdriverrel csinálta ezt, majd meglátom, hogy folytatódik-e a dolog.

(#997) baro32

baro32
(aktív tag)

Szevasztok ez mindenkinek szól a gtx660m-driver problémátokkal kapcsolatos!
Én is így jártam a legelején csak azért nem írtam rólla mert nem volt téma.
A következő a helyzet nem kell megijedni az a probléma hogy mivel nincs még hivatalos végleges driver a gtx660m-hez ezért nem működik rendesen az energia szabályzása.
Úgy jöttem rá hogy az aida64 tesztprogramot nézegetve rájöttem vagyis láttam a gpu-résznél hogy az nvidia power résznél csak a maximum érték szerepel 850Mhz - 2500Mhz ezért a gép maximális teljesítményben működteti a gpu-t amit a bios látván hogy nem fut semmi és már 1 idelye max terheléssel megy a gpu ezért azt hiszi hogy baj van és lekapcsolja a kártyát és eltünik azaz ujraindítás után fog csak megint működni.
ADDÍG MÉG NINCSEN HOZZÁ WHQL_DRIVER ADDÍG EZ ILYEN LESSZ.
Egyenlőre az a megoldás hogy helyesen működjön hogy a nvidia vezérlő panelben beállítjuk a gyári lenovo energy management-programhoz hogy a gtx660m legyen az alapértelmezett használója és így rende jön minden nekem már több napja működik így és nem produkálja ezt a kellemetlen jelenséget.

(#998) Kristof93 válasza baro32 (#997) üzenetére

Kristof93
(aktív tag)

Köszönöm a tanácsot, fogok jelentkezni amint kipróbáltam. Az energy management gpu-z szerint megy, 350 és 850Mhz között változtatja az órajelet.

(#999) soma165

soma165
(tag)

lenovo y580 ba milyen ssd rakható a 750GB os HDD mellé?

mSata SSD?
vagy belefér a normál
2,5" os S-ATA III SSD?

[ Szerkesztve ]

(#1000) brumi1024 válasza soma165 (#999) üzenetére

brumi1024
(veterán)

A hdd mellé csak az msata megy bele, kivéve ha kiveszed a dvd olvasót és a helyére raksz egy hdd caddy-t amivel keletkezik még egy 2,5"-os helyed.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.