Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#851) B-L-A-C-K válasza Kobe (#850) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Nem tudom az összeget mennyi volt, de azt nézd ezt nekik tovább kell adni nyereséggel, ez olyan ha a mobilodat valami gsm boltba beveteted ott is sz@rért-hugyért fogják bevenni...:) Ezért hirdesd meg magadnak, jobban jársz...;)

(#852) Iomega válasza Kobe (#850) üzenetére

Iomega
(őstag)

Milyen géped van, sokat nem fogsz érte kapni. :D

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#853) Sz.Miki

Sz.Miki
(őstag)

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a szervizzel kapcsolatban, az szép és jó, hogy két évig viszik hozzák polírozzák ingyen, de mi van ha letelik a 2 év? Jön a fekete leves, te fizeted a viszik hozzák, szervizelik szóval mindent?

Budapesten már nincs is hivatalos szerviz pont? A 25-ből 1 sem maradt?

Más:

Csak a fedlap alumínium a többi műanyag, vagy a fogólap is fém?
A zsanér mennyire strapabíró?

[ Szerkesztve ]

(#854) Sz.Miki

Sz.Miki
(őstag)

Még azt szeretném kérdezni, hogy a merevlemez cseréje ssd-re ugye nem jár garanciavesztéssel?

(#855) B-L-A-C-K válasza Sz.Miki (#853) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Ha 2 év letelik akkor nem foglalkoznak vele, hiszen miért is foglalkoznának...? De mindennel így van szerintem. Magán szervizek meg vannak, és lesznek is.

#854: Nem, sima SSD-t, és mSata-s SSD-t is tudsz bele rakni utóbbihoz nem kell is kell kiszedni a benne lévő vinyót, hanem pluszba beletudod rakni.

[ Szerkesztve ]

(#856) brumi1024 válasza Sz.Miki (#854) üzenetére

brumi1024
(veterán)

Nem, de érdemes megtartani a hdd-t, ha esetleg netán(ne kelljen) valamiért szervizbe kellene küldeni, megkönnyíti a dolgokat, ha eredeti alkatrészek vannak benne.(Memória nem számít). Nekem legalábbis ezt mondta a supportos illető.

(#857) Sz.Miki válasza brumi1024 (#856) üzenetére

Sz.Miki
(őstag)

Persze, én is így gondoltam, hdd megy külső házba, ssd bele a gépbe, olvastam itt a topicban, hogy ssd rögzítés problémás, miért is? Nem lehet lecsavarozni, vagy mi?

Erre valaki? "Csak a fedlap alumínium a többi műanyag, vagy a fogólap is fém?
A zsanér mennyire strapabíró?"

[ Szerkesztve ]

(#858) brumi1024 válasza Sz.Miki (#857) üzenetére

brumi1024
(veterán)

Nekem ugyan az elődje van de annál abszolút nem volt problémás minden szépen bement.

(#859) Sz.Miki

Sz.Miki
(őstag)

Én néztem be itt M-sata csatiról van szó.

Neked mennyire melegszik a gép új korához képest?
Nekem egy Dell Studio xps 1640 -van szolgálatban, de 1 év után már újra kellett pasztáznom mert nem volt az igazi. Ahogy nézném ennél a lenovonál nem egyszerű kipucolni és újrapasztázni a hűtést.

[ Szerkesztve ]

(#860) B-L-A-C-K válasza Sz.Miki (#859) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Y570-esnél is ez a szitu, sz@r pasztát használtak, és egy idő után újra kell kenni, és darabokra kell szedni az egészet. (de ez az esetek többségében garanciavesztéssel jár). Y580-asnál ugye még ilyen tapasztalatok nincsenek, mivel még új, így nem tudni ott előjön e...

(#861) Sz.Miki válasza B-L-A-C-K (#860) üzenetére

Sz.Miki
(őstag)

Kellemetlen hogy notivasarlas elott ilyenekre is kell gondolni.. de sajnos a tapasztalat ezt mutatja, hogy kb egy ev es jon az elkerulhetetlen tulmelegedes. csak nem mind 1 hogy lengyelorszagba kell kuldeni egy pasztazasra vagy otthon megcsinalja maganak az ember. A dellt pont ezert szeretem mert minden egy takaro lemez ala esik. Nagy dilemma.. :)

(#862) B-L-A-C-K válasza Sz.Miki (#861) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Hát igen gép függő sajnos mennyire kell szétkapni, én az enyémén már megcsináltam gari vesztés nélkül (Y570), csontra szétkellet szedni, de megérte...

[ Szerkesztve ]

(#863) Sz.Miki válasza B-L-A-C-K (#862) üzenetére

Sz.Miki
(őstag)

Hát igen, ahogy látom az 570-nél elég a hátlap levétele az újrapasztázáshoz, mivel hozzá lehet férni mindenhez. Legalábbis ahogy ezen a videón nézem.

szétszedés

Az Y580n-ál már nem lecsavarható fedél alatt van a cpu hűtésnek a köre. Darabokra kell szedni a gépet.

(#864) B-L-A-C-K válasza Sz.Miki (#863) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Dehogy elég leszedni a hátlapot, lekel bontani az egészet itt is. Ott hátul ahol benyúlik hűtés van még két csavar, meg ezen a videón lévő y570-ben nem tudom miért nincs, de a mostaniakban van még egy áthidaló műanyag a hűtés felett. Itt jól látszik.. Szóval csontra le kell bontani az egészet, úgy hogy az alaplap a kezedben lesz csupaszon. és csak úgy tudod újrapasztázni. Hiszen mint említettem már csináltam...:)

(#865) Sz.Miki válasza B-L-A-C-K (#864) üzenetére

Sz.Miki
(őstag)

Látom. Korrekt :D
De jól ki van ez találva....

(#866) B-L-A-C-K válasza Sz.Miki (#865) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Hát igen, de ha normális minőségi pasztát használtak volna ilyen gond se lenne...

(#867) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#866) üzenetére

brumi1024
(veterán)

Normális, minőségi pasztát és megfelelő mennyiségűt. VOlt olyan is a notebookreview y570 fórumában akinek nem volt paszta a gépében, de általában a túl sok a probléma.

(#868) Khelben válasza B-L-A-C-K (#866) üzenetére

Khelben
(Ármester)

Véletlenül néztem be a topicba és láttam, hogy a melegedésproblémával foglalkoztok. Felbuzdulva az újrapasztázás sikerén (nálam néha 98 fokos a gép játék alatt, Lenovo G770, i5+HD6650M) én is lekaptam a hátfalat és újrapasztáztam valami Spire fantázianevű pasztával, amit itthon hirtelen feltúrtam (10% silver, ez van ráírva). Az eredmény enyhén szólva hihetetlen... 20 perce megy a játék, 80 fok volt eddig a maximum, de inkább csak 75-78 fokon üzemelnek a magok. Azért a 98-hoz képest ez elég jó, köszi a tippet.

--- Szakmai kérdéseket a fórumban tegyél fel, ne privátban, köszönöm ---

(#869) B-L-A-C-K válasza Khelben (#868) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Na grat...;)G770-es akkor szerencsésebb nem kell csontra szétszedni, így a gari se ugrik, nekem szerencsém volt mert nem voltak rajta plombák/leragasztások a garancia védelem miatt, így neki vághattam, de ha le lett volna hozzá se fogok, mert 2.5 év garit egy ilyen húzással nem iktatnék ki...

Na jó témát be is fejeztem mert elég off már ez ide...:)

[ Szerkesztve ]

(#870) Iomega

Iomega
(őstag)

Mi ez a paszta dolog? Erről még nem is hallottam. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#871) B-L-A-C-K válasza Iomega (#870) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

A processzor/gpu-n levő hűtés között egy vékony rétegű krém szerű anyag, ami a két felület között a hőátvitelt segíti.

(#872) Sz.Miki

Sz.Miki
(őstag)

Még annyi, hogy ezek a Lenovo gépek mennyire megbízhatók?
Eddig számomra a dell volt az etalon, de a lenovo thinkpad szériákról sem hallottam rosszakat. Nem is csalódtam az xps 1640-ben lassan 3 éve nyúzom.
Nagyon vonzó az Y570 teljesítménye... csak kérdés, hogy ez menyire megy tartósság rovására.

[ Szerkesztve ]

(#873) B-L-A-C-K válasza Sz.Miki (#872) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Egy 1 milliós gép is tönkre mehet mint bármi. Y570-esből rengeteget eladtak, és nem nagyon hallottam hogy elromlott volna, pixelhibáról hallottam, de hogy alaplap vagy valami elhasalt volna nem nagyon. Természetesen a szervizbe többet tudnának erről mondani, de ha sok lett volna a hibás darab visszhangja is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#874) Sz.Miki válasza B-L-A-C-K (#873) üzenetére

Sz.Miki
(őstag)

jó hogy mondod, pixelhiba ezeknél, ha vásárlás után rögtön kiderül akkor nem jogos 3 napon belül cserére? Class 2 szabvány szerint megy?

(#875) B-L-A-C-K válasza Sz.Miki (#874) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

De úgy van, csak amiről tudok több hónapos használat után jött ki...De ez is 1 a rengetek közül szóval ilyen is bárminél lehet.

Én 3-ról tudok, az aksira szokott 1 lenni.

Pl gyorsan rákerestem egyre, itt is 3 évvel adják: [link]

[ Szerkesztve ]

(#876) Sz.Miki válasza B-L-A-C-K (#875) üzenetére

Sz.Miki
(őstag)

Köszönöm a válaszokat!

Már csak azt kell mérlegelnem, hogy full hd vagy kis felbontású kijelzőt válasszak. Mostani gépen full hd, gyönyörű a képe, de ez lett a veszte, a hd4670 vga meg a T9900 cpu már kevéske a mai elvárásokhoz.

Az biztos, hogy a full hd-nek gyönyörű a képe de sok minden túlságosan apró volt így nagyítani kellett.

(#877) B-L-A-C-K válasza Sz.Miki (#876) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Win7-nél már felbontás állítása nélkül tudod nagyítani a dolgokat. Azaz a képminőség ugyan olyan lesz, csak a betűk/ikonok, szöveg lesz nagyobb.

De eddig Y570-ről beszéltünk itt most, akkor Y580-ast akarsz venni gondolom...:)

(#878) Sz.Miki válasza B-L-A-C-K (#877) üzenetére

Sz.Miki
(őstag)

igen Y580-at :)

(#879) B-L-A-C-K válasza Sz.Miki (#878) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Kisebb felbontás ugye játékoknak kedvezőbbek teljesítményben, azonban a kép valóban gyengébb, ezt neked kell mérlegelned melyik lenne a jobb.

(#880) Sz.Miki válasza B-L-A-C-K (#879) üzenetére

Sz.Miki
(őstag)

Nem tudod van hely ahol ki vannak állítva ilyen gépek? Esetleg laptopszalonnál?

(#881) B-L-A-C-K válasza Sz.Miki (#880) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Úgy tudom ott ki van, de nem vagyok benne 100% biztos.

(#882) rkakoma

rkakoma
(csendes tag)

Akinek i7-es peldanya van a palmrest mennyire melegszik jatek kozben ? (zavaro-e)
Valamint mik a tapasztalatok aksi idovel kapcsolatban?

Friendly Neighborhood IT Guy

(#883) szatocs

szatocs
(őstag)

Jó lenne valami hiteles játék teszt i5 és i7 között. :)

=== Szatocs ===

(#884) gyuluskám válasza szatocs (#883) üzenetére

gyuluskám
(tag)

nekem i5 van mit toljak mire vagytok kíváncsiak?
mondjátok :D

(#885) brumi1024 válasza szatocs (#883) üzenetére

brumi1024
(veterán)

A gtx560m-nél mindegy volt, és szvsz annyival nem erösebb a gtx660m hogy ne hajtaná ki ez az i5.

(#886) szatocs válasza gyuluskám (#884) üzenetére

szatocs
(őstag)

Ugyanabban a környezetben jöjjön egy i7-es emberke is, és kezdődhetne a hajsza az FPS-ek után. :D

Játékok szerintem valamelyik CoD rész, a többit mondjátok ti.
Részletesség ugyanolyan legyen, meg FHD, nem sokan vesznek HD-t úgy sem. :D

Előre is köszi, ha valakik veszik a fáradságot erre. :)

(#885) brumi1024 -i5-össel szemezek, kár, hogy abban nincs valami erősebb i5 lehetőség is, mondjuk 5k különbséggel. Az még mindig 35W lenne, de valamivel gyorsabb lenne. Persze ez, hogy gyorsabb, 200MHz különbség max 6-7% lehet valszeg. Az meg 15FPS-nél vagy 60FPS-nél is tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#887) gyuluskám válasza szatocs (#886) üzenetére

gyuluskám
(tag)

Ja azt hittem hőmérsékletre vagy kíváncsi! :)

Játékban amúgy nem lesz különbség i5-i7 között sztem teljesítményben!

[ Szerkesztve ]

(#888) szatocs válasza gyuluskám (#887) üzenetére

szatocs
(őstag)

Hőmérsékletkülönbség olyan 8-10 fok körül lehet. Az meg sok nekem pluszban, nem használnám ki a több mag adta lehetőséget.

=== Szatocs ===

(#889) h.palee válasza szatocs (#883) üzenetére

h.palee
(csendes tag)

i7-ben rám számíthattok, most már csak meg lesz nekem is (napok kérdése, Ausztriában veszem, arról is lesz beszámoló)
játékokban, hát Dirt3, CoD-ra, hasonlókra számíthattok részemről, nálam a hangsúly CAD programokon lesz.
fHD, msata-ssd kombóban:)

(#890) Blaise válasza szatocs (#886) üzenetére

Blaise
(veterán)

Ha arra vagytok kíváncsiak, hogy mennyivel gyorsabb a fizikai 4 mag az i7-ben, akkor a Battlefield 3, esetleg a GTA 4 környékén kellene tesztelgetni, COD részeknél nem hinném, hogy releváns különbség lenne.

(#891) rkakoma válasza h.palee (#889) üzenetére

rkakoma
(csendes tag)

Arrol is nyilatkozz pls hogy mennyire gaz a palmrest melegedese (bal oldalt ahol a kezed nyugszik)
koszi elore is:)

Friendly Neighborhood IT Guy

(#892) h.palee válasza Blaise (#890) üzenetére

h.palee
(csendes tag)

igazad van!

más: Saturnban megvehetem ezt a gépet? nem szeretem őket, de jó áron lenne, ausztriából. vagy nagyon nem szabad notebookot venni ilyen boltokban?

(#893) robin18

robin18
(tag)

Sziasztok!
én is erre a gépre akarok váltani majd! azért érdeklődöm tapasztalatok után :)
első kérdésem, melegedéssel h áll a gép, lehetőleg az i7es változat érdekelne, ha vkinek van itt a fórumban :) alapjáraton, pl netezés közben mennyire melegszik, filmezés közben mennyire melegszik, és játék közben mennyire melegszik?
2. kérdésem, a mennyire hangos, tesztben átlagosnak mondták, de nem tom hova tenni.
netezés közben lehet hallani a hangját? fontos lenne h úgy csendes legyen, játék közben ez már nem számít, ott ink hűvös legyen, mint sem csendes :D
más tapasztalatok is érdekelnek, mennyire kényelmes stb.
jah és még vmi, dvd meghajtója kicserélhető optibay-re (hdd keretre)?? mert már van egy ssd-m és nem akarok bele venni msata-at, de vinyonak is maradni kéne :)
válaszokat előre is köszönöm :)

Privátra illik válaszolni! :)

(#894) h.palee válasza robin18 (#893) üzenetére

h.palee
(csendes tag)

i7-es teljesítményénél fogva hangos, és meleg lesz. mire kell? csak akkor vedd i7-tel, ha tényleg kihasználod, de ezt már párszor ki is fejtették a topikban. sokat írod, hogy játék. arra i5 bőségesen, tökéletesen elegendő. és még kímélnéd is veled a gépet, nem izzadna annyira szegény.
mindezt úgy mondom persze, hogy nekem i7-es lesz, az általam használt programok miatt. írok majd róla neked, ha vársz egy picit.
odd-baynek én is csak google-on tudnék utánanézni, de nézd végig a topikot is.

[ Szerkesztve ]

(#895) robin18 válasza h.palee (#894) üzenetére

robin18
(tag)

köszi a választ :)
használok inventort auto CAD-et tervezésre, egyetemen elkel :)
emellett játszani is akarok, azért említettem sokszor a játék szót :) nem ennél a notebooknál, még tavaly volt egy notebook teszt ahol volt i7es és i5 verzió is (gpu ugyan az volt mindkettőben) és az i7es 8-10fps-sel többet produkált ugyan azon beállítások mellett :)
aszem gt 540m volt az azonos videokártya :) ebből gondolom ha azt nem tudták a 3. generációs i5 procik 100ban kihajtani akk ezt sem tuják, bár annyira nem értek hozzá, de a modern játékoknál mindenhol írják h ajánlott cpu 4 magos :D ezért gondoltam ink h i7es jobb lenne, 20k plusba megér :) kivéve ha sokkal melegebb a gép és sokkal hangosabb, ezért érdeklődöm, h ezen a téren mi a helyzet :)
egyébként nem most akarom még megvenni, majd csak szeptemberben :) szóval ráérek, csak elkezdtem utána nézni :)
szal majd nyugodtan írd meg légyszi hosszabban a tapasztalatodat :)
mellesleg tesztben i5-tel van ugye tesztelve, és ott aksira filmezéssel 5 órát írtak kb, i7tel ez mennyi? 4et bír?
mennyivel hangosabb, és mennyivel melegebb átlagosan i7-tel? most nem konkrétan cpu és gpu hőmérsékletére gondolok, hanem h a burkolaton megérződik? vagy csak csekély mértékű ez?

(#896) B-L-A-C-K válasza robin18 (#895) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Egy GTX560M-et még egy i3-as is kb annyira hajt ki mint egy i7-es...(teszt, GT540-el)

Szóval ha nem fogsz tömörítgetni, vagy videókat vágni, illetve további processzorigényes programokat használni akkor teljesen felesleges az i7. Pl auto CAD-re is teljesen jó az i5.

(#897) baro32

baro32
(aktív tag)

Szevasztok még csak most regisztráltam de már rég figyelemmel kisérem a forumot.
Pláne ezt a szakaszt mert én is lenovo y580-an tulaj vagyok már 1hete.
Az itt leírtak alapján féltem én is a melegedéstől de meg kell hogy mondjam nem vészes.
Komolyabban még nem teszteltem a gépet csak 1 játékkal a Ghost Recon Future Soldier-el
Core i7-3610QM+GTX660m+8GB(1600Mhz)Hyperx HD(1366x768) maximum beállítások 60FPS Fix! nagyon pörgös részeknél lemegy 35FPS-re de nem szabad elfelejteni még csak Beta Forceware van hozzá az előbbihez hozzátéve AMD hd5650-ről váltottam ugyhogy még hadilábon állok 1 kicsit a GeForce-al de gyorsan tanulok és sajátítok el dolgokat.
Amelegedésről pedig csak annyit no para nem kell félni a proci nyugalmi állapotban internet zenehalgatás utorrent megnyitásával (38-46-48-52'C) közt mozog a GPU pedig még 68'C fok-nál még nem ment feljebb!
Igaz én a laptopokat ugy használom hogy a talpak alá rakok magasítást pontosabban mind a 4 lába alá 1 12-es önzárós csavar anyát ami bevált mert minden gépemnél 5-10'C-ot csökkent a hőmérséklet.
Na egyenlőre ennyit ha még lessz valami akkor szivesen megosztom veletek és higgyétek el a gép nagyon szuper nem bántam meg hogy megvettem.

(#898) B-L-A-C-K válasza baro32 (#897) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Nem gondolkodtál még azon hogy veszel egy hűtőpadot? 12-es önzárós csavar anyáknál szerintem hatékonyabb, és dizájnosabb is...:D

(#899) robin18 válasza B-L-A-C-K (#896) üzenetére

robin18
(tag)

köszi a választ :)
és csak tapasztalom a mostani gépemben is : i5 + gt 540m és bf3-azás közben 100 van a proci :S és én ezért is arra gondoltam, h nem annyira bírja :D
hozzá teszem, h más nem fut, pl. vírus irtó meg más se, mert játék elindulás előtt 2-3% a kihasználtság :)
de hát ti jóban tudjátok, én azért kérdezek itt a fórumban :)

[ Szerkesztve ]

(#900) B-L-A-C-K válasza robin18 (#899) üzenetére

B-L-A-C-K
(titán)

Teljesítményben asztali proci/vga nem ugyan az mint noti proci/vga attól hogy ugyan olyan típusúak. Szóval nem is érdemes összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.