Hirdetés

2019. november 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#51) Iomega válasza Torrente08 (#47) üzenetére

Iomega
(őstag)

A 8GB ram az gyárilag lesz benne? A vinyó az mekkora lesz, marad a 750-es, vagy 1TB-os?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#52) brumi1024 válasza Iomega (#51) üzenetére

brumi1024
(veterán)

Eszerint nem gyárilag és 750-es vinyó(legalsó gép). Mondjuk érdekes, hogy elérhetőség: azonnal raktárról... Amúgy nem tétel a 4-8gb ram upgrade, 4 ezer forint, és kb 3 perc berakni, 3 csavart kell kicsavarni.

(#53) Iomega válasza brumi1024 (#52) üzenetére

Iomega
(őstag)

Akciós ár 299 900,-.
Mennyi lesz nem akciósan? :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#54) brumi1024 válasza Iomega (#53) üzenetére

brumi1024
(veterán)

Hát itt drágább, mint a laptopszalonnál. De lehet, hogy emelkedni fog az ára, mert a bejelentés óta romlott a forint. Az y570 is drágult a megjelenése után.

(#55) dudi6

dudi6
(aktív tag)

(#56) Iomega válasza dudi6 (#55) üzenetére

Iomega
(őstag)

Dicséretes. :)

(#57) Szaszabond

Szaszabond
(aktív tag)

Hmm a Laptopszalonnál a mai napon változott az "Előrendelhető, érkezik Jún.15." kiírás egyenesen "RAKTÁRON" feliratra. Igaz lenne?
Y580 link

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y580, Huawei P10, Gear S3, Synology DS218+, MED600X3D

(#58) brumi1024 válasza Szaszabond (#57) üzenetére

brumi1024
(veterán)

Hát itt még csak coming soon, szóval nem hiszem, de meg lehet kérdezni egy bennfentest (polipot esetleg) vagy felhívni őket.
Szerk.: a facebook link melletti raktárkészletnél viszont már 0db van írva.

[ Szerkesztve ]

(#59) Iomega válasza Szaszabond (#57) üzenetére

Iomega
(őstag)

Érdekes, hogy már elérhető náluk. Ha rájuk csörögsz, kiderül, hogy tényleg tudják-e szállítani.

(#60) q2w3

q2w3
(senior tag)

Felhívtam őket. A raktáron azt jelenti, hogy a központba megérkezett, Magyarországon, de még pár nap mire a boltokba kerül. És biztosan lesz kiállított darab.

(#61) okmaci válasza q2w3 (#60) üzenetére

okmaci
(csendes tag)

Ez viszont jó hír, bár ugyan vizuális típus vagyok, de azért vásárlás előtt szeretem megnézni, megtapogatni, hogy mit is veszek. Bár várom a teszteket is, mivel csak kb. nyár végére lesz aktuális a vásárlásom (na meg addigra a feleségemet is meg kell puhítanom egy kicsit, hogy miért is jobb neki, ha magamnak ilyet veszek, hiszen szerinte fele ennyiért is van jó laptop :D )

(#62) Iomega válasza q2w3 (#60) üzenetére

Iomega
(őstag)

Kíváncsi vagyok, hogy mennyit csökken az ára szeptemberig, vagy egyáltalán csökkenni fog-e. Még az is lehet, hogy nem.

(#63) Szaszabond

Szaszabond
(aktív tag)

Na a laptopszalonból hívtak , hogy ott vannak a gépek náluk és szállítják is.....vagy akár már ma is átvehető... (y580 persze)

(#64) jjc válasza Szaszabond (#63) üzenetére

jjc
(aktív tag)

a budapesti üzletben csak jövő héten lesz.

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#65) Szaszabond

Szaszabond
(aktív tag)

Na ha minden igaz hétfőn már a kezemben lesz egy példány és elkezdem telepíteni... remélem beváltja a hozzá fűzött reményeimet.

(#66) Iomega válasza Szaszabond (#65) üzenetére

Iomega
(őstag)

Nagy valószínűséggel. ;)

(#67) dudi6

dudi6
(aktív tag)

Az hogy lehet, hogy a lenovo oldalán még mindig "coming soon", itthon meg már meg lehet venni?

(#68) Iomega válasza dudi6 (#67) üzenetére

Iomega
(őstag)

Ez jó kérdés. :) Na meg a Youtube-on se nagyon találni még egy unboxing videót se.

Szaszabond: Le tudod kamerázni a lapost, mikor kibontod?

[ Szerkesztve ]

(#69) Szaszabond válasza Iomega (#66) üzenetére

Szaszabond
(aktív tag)

Hát már átadták a futárcégnek...., hétfőn hozza.... csak sajnos hétvégén nincsen kiszállítás.

(#70) Szaszabond válasza Iomega (#68) üzenetére

Szaszabond
(aktív tag)

Hát kamerázást nem ígérek, max fényképezek párat ha megfelel...
Meg persze írok majd az első benyomásokról tapasztalatot.

Nem elkiabálva (inkább lekopogva) ...ha nem jön be remélem elállhatok a vásárlási szándékomtól a kézhezvételt követő 14 napon belül ugye? mármint akkor is ha kibontottam és telepítettem a rendszert már?

[ Szerkesztve ]

(#71) Iomega válasza Szaszabond (#69) üzenetére

Iomega
(őstag)

Úgy gondoltam, hogy amikor megkapod, jelen esetben hétfői napon, akkor lekameráznád a gépedet, miközben kiveszed a dobozából, hogy lássuk milyen is, meg hogy milyen tartozékokat adnak hozzá.

Szerk.: Végül is, ha megírod, hogy miket tartalmaz a doboz a laposon kívül, az is hasznos lehet mindannyiunknak, na meg az első benyomás.

[ Szerkesztve ]

(#72) Iomega válasza Szaszabond (#70) üzenetére

Iomega
(őstag)

Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy Magyarországon van -e erre lehetőség, amennyiben nem nyeri el a tetszésedet a gép, akkor visszafizetik az árát. Szerintem kicsi erre a lehetőség, hacsak nincs valami baja a gépnek. :F

(#73) brumi1024 válasza Szaszabond (#70) üzenetére

brumi1024
(veterán)

Törvény garantálja ezt a jogodat. Minden tartozékának meg kell lenni és gyári állapotban kell visszaszolgáltatni(karcmentesen, hiánytalanul, az oprendszer mindegy, lehetőleg az oem partíciót ne formázd, azzal kapcsolatban nem tudom mi az álláspont). Internetes vásárlásokra 8 nap elállási jog van, de a laptopszalon 14 napot vállal. Annyi még, hogy 30 napja van a cégnek visszautalni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#74) q2w3

q2w3
(senior tag)

Én azt tevezem, hogy beújjítok egy i5-ös full hd-s Y580-at laptopszalonból és ha nem elég erős a procija, akkor vissszaviszem ( 14 napos elállás) és veszek helyette egy i7-est :DD
Nemtudom eldönteni látatlanba hogy melyik a jobb.

(#75) spyduck

spyduck
(nagyúr)

Hamarosan olvasható a Lenovo IdeaPad Y580 tesztje: [link]

(#76) Iomega válasza spyduck (#75) üzenetére

Iomega
(őstag)

Jó hír, várjuk a tesztet. :)

(#77) Classius

Classius
(aktív tag)

Nem tudja valaki, hogy ebben a laptopban is ugykell-e átváltani a videokártyát, hogy egy kis pöcköt elhúzok, vagy benyomok, mint az y570-ben? Mert ha a gép saját maga váltogatja, akkor teljesen sosem kapcsolja ki a másik vidikártyát, így lecsökkenti az üzemidöt (többek között)

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#78) Szaszabond válasza Classius (#77) üzenetére

Szaszabond
(aktív tag)

Nincsen pöcök...

(#79) Classius

Classius
(aktív tag)

:/
Jó lenne már egy-két tesztet látni. Remélem hamarosan adnak ki róla.

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#80) spyduck válasza Classius (#79) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Rajta vagyok :)

(#81) Classius válasza spyduck (#80) üzenetére

Classius
(aktív tag)

Melyik összeállítású y580-ról csinálsz tesztet, ha szabad tudni? :)

(#82) ecobit

ecobit
(csendes tag)

Sziasztok!

Errol mi a velemenyetek? MSi GE60

- 39,6cm (15.6") Full HD LED Display, non-glare (1920x1080)
- Intel Quad Core i7 3610QM 2.30GHz (4MB Cache; Intel Turbo Boost bis 3.30GHz
- 8192 MB DDR3-RAM 1333MHz
- 750 GB SATA Festplatte 5400 U/min
- 2048 MB GDDR5 Nvidia GeForce GT650M (Optimus Technologie)
- DVD Super Multi Laufwerk
- Wireless LAN 802.11 b/g/n
- 10/100/1000 Mbit Ethernet
- Bluetooth 4.0
- HD Webcam und internes Mikrofon
- THX TruStudio Sound mit 4 Stereolautsprechern
- SteelSeries Gaming-Tastatur (QWERTZ) mit Nummernblock
- 7-in-1 Cardreader (SD/SDHC/SDXC/MMC/MS/MSP/xD)
- 6 Zellen Li-Ion Akku
- Gewicht: ca. 2,40 kg
- Maße: 383 x 250 x 37,6 mm

vagy Lenovo y580 mindketto 300 korul van most az MSi picivel felette (320)

Szep napot!

(#83) mark2190

mark2190
(csendes tag)

én az msikről nem halottam jókat, de az összeállítás az nem tűnik rossznak, inkább lenovot vennék mert talán olcsóbb is megbízhatóbb és jobb benne a videokártya is :D (de ez az én véleményem)

(#84) brumi1024 válasza ecobit (#82) üzenetére

brumi1024
(veterán)

Még a videokártyával nem is lenne gond, de 1 drágább 2 nem tudunk róla semmit, és az msi-kről tényleg nem túl jók általában a tapasztalatok.

(#85) Iomega válasza brumi1024 (#84) üzenetére

Iomega
(őstag)

Én nem tudom, hogy mennyibe kerül, de ha drágább, akkor nincs miről beszélni, de még ha egy árban lenne, akkor is kérdőjeles lenne, mert azért az a GT650-es kártya, nem egyenlő a GTX660-assal.
Mindenképpen az LY580-as az ütős. :)

(#86) brumi1024 válasza Iomega (#85) üzenetére

brumi1024
(veterán)

Pedig a ddr5-ös gt650m-nél csak 10%-al erősebb a gtx660m(van is nagy felháborodás belőle, mert csak órajelkülönbség van), de cserébe többet fogyaszt(45w tdp vs 75(!)w tdp), ami már annyira nem szerencsés.

(#87) Iomega válasza brumi1024 (#86) üzenetére

Iomega
(őstag)

Akkor majdnemhogy a GTX660-as csak jobban hangzik.
Bennem mindig ott van, hogy, ha GTX-es jelzésű a kártya , az már komolyabb jóval mint a GT jelzésű, és ez valahol így is van, csak éppen ebben az esetben nem számottevő a különbség. :U

(#88) brumi1024 válasza Iomega (#87) üzenetére

brumi1024
(veterán)

Nagyon jó lett a 650 és nem erőltették meg magukat a 660-al. De a 670-el sem mert az meg egy átnevezett 570 magasabb órajelekkel. Érdemes megnézni a játékteszteket: 660m és 670m: BF3, Cod:MW3, Metro 2033... alig van különbség, de cserébe jobban melegszik a 670m(és természetesen jóval drágább).

[ Szerkesztve ]

(#89) Iomega válasza brumi1024 (#88) üzenetére

Iomega
(őstag)

Sajnos, sokat trükköznek a gyártók ezzel, hogy új néven kiadnak egy közel azonos kártyát, vagy éppen ugyanazt a kártyát, mint az elődje.
A GTX 680-as lenne a nagyobb ugrás.

[ Szerkesztve ]

(#90) spyduck válasza Classius (#81) üzenetére

spyduck
(nagyúr)

Nem tudom de őszintén szólva tök mind1 ;]

(#91) Classius válasza spyduck (#90) üzenetére

Classius
(aktív tag)

:D
Csak az érdekelne, hogy a 1920 x 1080 as full HD képernyő mennyivel nagyobb a 'sima' 1366x768-as képernyőnél. Na meg persze, hogy hardverilag mennyire képes kihajtani a nagy képernyőt.

(#92) Iomega válasza Classius (#91) üzenetére

Iomega
(őstag)

Hardverileg nem hiszem, hogy problémát okozna mozgatni egy FHD kijelzőt, úgy , hogy van benne egy GTX 660-as kártya, i7-es Ivy bridge proci, megfelelő memória. ;)

(#93) brumi1024 válasza Iomega (#92) üzenetére

brumi1024
(veterán)

Prociból valszeg az i5 is bőven elég lesz a gpu-hoz.

(#94) mark2190

mark2190
(csendes tag)

ne ess tévedésbe mert a kijelző mérete nem változik marad a 15.6" -os csak a felbontásban tér el, míg az y570- nél ekkora kijelzőbe 1366x768 pixelt pakoltak addig az y580 - nál már 1920x1080 - at, de még az y580nál is lehet (((általános felbontást))) találni

[ Szerkesztve ]

(#95) Classius válasza Iomega (#92) üzenetére

Classius
(aktív tag)

Úgyértem a futtatnit, hogy ha veszünk 1 mai játékot, az FHD-n ultra beállítások mellett mennyire laggolna? Gondolom, nem produkálna ugyanolyan FPS arányt, mintha simaHD -n játszanék. Főleg ha az i5-ös változatot vesszük alapul.

mark2190
Igen azt én is tudom, csak rosszul fejeztem ki magam. Nagyobb helyett inkább az élesebb szót kellett volna használnom

[ Szerkesztve ]

(#96) Iomega válasza brumi1024 (#93) üzenetére

Iomega
(őstag)

i5-tel is van FHD kijelzős, az még olcsóbb is valamivel.

Classius: Ez természetesen a játéktól is függ, hogy mikori kiadású, mennyire komoly a grafikai kidolgozása a játéknak.

Nyilván, ha nincs annyi fps az adott játéknál, akkor vissza is tudod venni a felbontást, hogy jobban teljesítsen.
Van játék, amit elvisz FHD-ban is könnyedén, de például a Battlefield 3-at már nem fogja olyan nagy fps-sel mozgatni ultra beállítás mellett úgy, hogy még a kijelző felbontásod is 1920x1080-on lesz.
Lényeg, hogy ettől a géptől se várj csodákat, mert vannak milliós nagyságrendben is gamer laptopok, ez azokhoz képest elenyésző összegű, ahhoz képest meg nagyon szépen teljesít majd így is. :)

[ Szerkesztve ]

(#97) mark2190

mark2190
(csendes tag)

Szerintem mindenféleképp ilyen gépre érdemes benevezni, mert ahogy néztem az idei felhozatalt a gyártóktól ilyen árban, ilyen gépet nem fogsz/kapsz meg (jelenlegi helyzet). Szóval ha mindenképp ilyen felszereltségben gondolkodsz akkor full hd játéknál ne zavarjon mert a felbontást lejjebb tudod tenni még a filmeknél már nem tudod feltolni értelem szerűen.

(#98) Classius

Classius
(aktív tag)

Hát igen, ezért lennék kíváncsi egy tesztre, ami világossá teszi, hogy mennyit bír FHD-n játékok szempontjából(is). Mindenképpen ilyen laptopot szeretnék venni, csak azt nem tudom, hogy megérné-e a drágábbik y580, ami semmiben sem másabb, csak a képernyő felbontásában.

[ Szerkesztve ]

(#99) brumi1024 válasza Classius (#98) üzenetére

brumi1024
(veterán)

#88-as hozzászólásom, 660m link. Kicsit lejjebbgörgetsz és ott vannak a több gépen is elvégzett játéktesztek, ha pedig rámutatsz egy beállítási szintre kihozza részletesen a beállításokat.

(#100) Classius válasza brumi1024 (#99) üzenetére

Classius
(aktív tag)

Köszi, ezt nem tudtam!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.