Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13401) ThePatriot


ThePatriot
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Végül úgy néz ki, hogy egy 530S-14 lesz a befutó, AMD-s változatban.
Ahogy elnéztem, az összeszerelése még mintha jobb is lenne, mint a 330S-é, de egyébként szinte megegyezik a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#13402) Lalikiraly válasza ThePatriot (#13401) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Jó lesz az, az 530- egy kategóriával fentebb van azért.
Nekem abból azért tetszik a 15-ös változat, mert nincs numerikus rész. úgy utálom mint a kotványt...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13403) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok [link] mi a véleményetek erről? némi játék, (fifa, stb persze hozzáhangolt grafikai beállításokkal+ rambővítéssel), akku nem lényeges. Mennyire lenne strapabíró, javult a szervizelés?

(#13404) delon


delon
tag

Sziasztok!

betort a kijelző a Lenovo 320 15isk típusú gepembe hol a legolcsóbb ennek a javítása nincs valami ötletetek? Használt kijelző is jó lenne

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#13405) Lalikiraly válasza beach head (#13403) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Viccelsz?

Plus 4GB ram és SSD és maga lesz az álom :)
Használd majd egészséggel!

Strapabíróságról annyit tudok mondani, hogy nekünk két fajta van itthon egy Celeronos 15 ös és egy I3as 17 és semmi gond.
a RAM és SSD nagyon fontos... Elképesztően sokat dob. A RAM nál annyi, hogy nekem a 4GB ram már böngészéshez is kevés és a dual channel is segít ám...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13406) beach head


beach head
senior tag

a 4 giga ram gondolom alaplapi

(#13407) #93794560 válasza beach head (#13406) üzenetére


#93794560
törölt tag

Igen, a 330-asoknak ezekben a szériáiban alaplapi a RAM, de általában van bennük egy üres slot. Én is így bővítettem egy 4 gigás modullal 8-ra az enyémet. A HDD helyére bement egy SSD, és máris lett egy jó gépem.

(#13408) Lalikiraly válasza #93794560 (#13407) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nálam is így van. De figyelmeztetés, hogy a Pentium és Celeronos modelleknél nincs szabad RAM slot. Csak egy slot van az alaplapon és abban van a 4 gigás ram. Nem értem miért, de ez van. Nyilván, nehogy a ram bővítés miatt sokkal nagyob teljesítményre tegyen szert a paraszt. Nyilván a gyenge procin sokat dob...

Ettől függetlenül megéri 8GB ramra bővíteni, mert a 4GB ből főleg Windows alatt könnyen ki lehet futni sima böngészéssel is.

Lenovo L340-ese van már valakinek?

Nekem heteken belül eladó lesz az Ideapad 330 17-es gépem.
I3-7020U CPU
Radeon 530 2GB dedikált kártya.
17 es 1600*900 as kijelző matt TN
128GB vadiúj SSD és megvan a gyári 1 terrás vinyó is, csak el van rakva.
2 szer 4GB DDR ram. Dual channel 128bit aktív.
Legál Win10 telepítve.
USB 2.0, USB 3.0, USB Type-C, HDMI, LAN, Bluetooth, WIFI, DVD-RW, Webkamera és a szokásos dolgok.
Magyar billentyűzet.
Adok hozzá egy táskát, ami szintén szinte új és egy szinte bontatlan laptophűtő álványt is.
A gépre még több mint egy év gari van. Karcmentes állapot. Akksi kb 100%os.

Én kb 85 re gondoltam árban. Ha valakit nagyon érdekel írjon priviben. Nagyon nem akarom hirdetni.
Doboza és a garpapír is megvan. Sajna asszem a számlája nincs meg. Ezen kívül minden. Természetesen a töltő is meg minden hibátlanul.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13409) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Most telepítettem egy V330-ast, s míg a biosban nem volt gond, a grafikus felületen már az alábbi csoda fogadott. Ez fizikai hiba lehet? W10 1903, utolsó vga driver és bios.

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13410) Lalikiraly válasza looser (#13409) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A kép alapján sztem hardverhiba. Ha a drivert leszeded változik valami?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13411) looser válasza Lalikiraly (#13410) üzenetére


looser
addikt

Kipróbáltam egy live linux-szal és szépen beállt FHD-re. Még arra gondoltam, hogy esetleg a linux nem használja a hw összes funkcióját (3D), amit esetleg a windows meg igen és ott lehet a gond. Szóval nincs kizárva a hw gond.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13412) Lalikiraly válasza looser (#13411) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát ezt nem tudom. Nem mondassz hülyeséget, azon tanakodok, hogy kellene kipróbálni... Csak van valami benchmark valami nem?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13413) #93794560 válasza looser (#13411) üzenetére


#93794560
törölt tag

Windows-ba bejelentkezve is ilyen a kép?

(#13414) looser


looser
addikt

Lalikiraly: jó volt a tipped a driver leszedéssel, natív MS driverrel szépen beállt FHD-re, csak ugye frissítésben nem jeleskedett :-) Na de visszatéve az utolsó drivert, rendbejött. SCCM-ből telepítettünk jópár ilyen gépet még január-február környékén, kollégám szerint simén jöhetett olyan frissítés a W10-hez, amihez már nem volt jó a driver. Szóval régi le, új fel és rendbejött, csak rátelepítve a régire nem volt jó.

gb4400: igen, sajnos ott is megmaradt. A lenti sáv egyébként szépen scrollozódott, mint egy klasszik demón :-)

Köszönöm a segítséget! :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13415) Lalikiraly válasza looser (#13414) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szívesen! :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13416) tajati


tajati
aktív tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok. Ideapad s340-15 a kiszemelt áldozat. Jelenleg egy ideapad 320-at használok. Kérdésem hogy az s340-ben már más panelt használnak minb az ideapad 320-ban? Mivel a mostani gépnek borzalmas a megjelenítése, kifolyik tőle a szemem mikor sokat olvasok. Viszont nem szeretnék újra ebbe belefutni.

Köszönön!

(#13417) looser válasza tajati (#13416) üzenetére


looser
addikt

Nem vagyok otthon kimondottan a Lenovo gépekben, de mindképpen matt, nem tükröződő felületű kijelzővel kellene választanod.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#13418) Dhampir válasza tajati (#13416) üzenetére


Dhampir
félisten

Például az alábbi oldalakon találhatsz némi információt a kijelzőkről:

PWM Ranking - The Best Displays for the Eyes

Top Laptop PWM Ranking (Rated by negative impact on eyesight)

(#13419) MAGUS7 válasza Energie X (#13347) üzenetére


MAGUS7
tag

Tegnap végre volt időm üzletbe menni,azt mondták hogy nincs külön garanciapapír,csak a számla kell,arra nem tudtak válaszolni hogy a lenovo oldala miért mutat más garancia időt,felhívtam a Lenovo oldalán lévő számot 36-23-801-729 de itt csak robot van :((( ami elmondja hogy a TMX-el kell leveleznem,szóval írok nekik aztán várok :(

iPhone4>Lumia 920>Lumia 930>Note7>S7Edge>HTC U11

(#13420) Rambi


Rambi
tag

sziasztok, mi lehet a probléma akkor ha a fényerőt szeretném a funkciógombokkal állítani, a windows mutatja is, hogy csökkentem vagy növelem a fényerőt, viszont semmit sem csinál, állandóan max fénnyel megy a lapos.
Eredeti win 10 home (Lenovo ideapad 100-15IBD)

(#13421) #93794560 válasza Rambi (#13420) üzenetére


#93794560
törölt tag

Lehet, hogy hiányzik egy driver.

(#13422) Lalikiraly válasza Rambi (#13420) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hianyzik az integrált videókartya drivere. Lenovo Vantage megoldja. Az áruházból tölthető.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13423) Rambi válasza Lalikiraly (#13422) üzenetére


Rambi
tag

Lenovo Vantage frissítette a VGA drivert, minden driver letöltve a lenovo oldaláról, még sem működik a fényerő szabályzás... vmi más ötlet?

(#13424) Lalikiraly válasza Rambi (#13423) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hat akkor a jó öreg win reinstall.

Nekem meg frissült a BIOS és most azt csinálja, hogy belépek és akármit csinálok cirka 5 másodperc és a gép ujraindul. Valamit csúnyán elrontottak.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13425) Rambi válasza Lalikiraly (#13424) üzenetére


Rambi
tag

gyári HDD-n még rajta van az eredeti rendszer, majd lecsekkolom azzal, hogy működik-e a fényerő szabályozás. Kapott egy SSD-t a vincsi helyett, meg egy új rendszert, gyári szoftvereket felraktam neki, nem értem, hogy hol lehet a hiba....

komoly BIOS-t dobott ki akkor a lenovo....

(#13426) Lalikiraly válasza Rambi (#13425) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, hát akkor én sem értem, hol lehet a hiba. Nagyon furcsa.

Igen, hát majdcsak észhez térnek a BIOS-al...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13427) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Sziasztok, Ideapad 330 ICH 15-öt nem tudok typecvel tölteni?

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#13428) Lalikiraly válasza RobbeV0201 (#13427) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szerintem nem, mert az csak sima USB 3.1 gen1 es port. Talán videókimenetként használható. Sztem nem thunderboltos.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13429) Rambi


Rambi
tag

Sziasztok, Lenovo ideapad 100-ba milyen vastagságú HDD Caddy illeszkedik?

(#13430) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok. Olyan problémával fordulnék a hozzáértőkhöz, hogy vettünk a fiamnak egy Lenovo idepad 330-as laptopot kb 3 hónapja és azóta a 3. vinyót kukázza. Először kifagy, majd ujraindításkor leáll. Ha elkezdi betölteni a wint, sokkal lassabban és szaggatva. Újraindítás után a vinyót látja, de nem lehet sem írni sem olvasni. Ami volt rajta az tönkremegy. Ez már a 3. vinyó. Mi lehet a gond vele? Sajnos a garancia nem játszik, eltünt a gari jegy.
Előre is köszi a segítséget

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#13431) Plazmacucci válasza Drizzt01 (#13430) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy vélem elég hitvány merevlemezek kerülnek manapság forgalomba. Ezek az olcsó thin egyterrás vackok elég nagy meghibásodási arannyal dolgozhatnak. Ugy vettem észre a legtöbb consumer lenovoban gagyi seagate van. Ez: [link]

Garanciális javításhoz elég a számla is. Egyébként nem vacakolnék ezekkel , egy jól működő HDD is tetű lassú. SSD-t bele.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13432) Drizzt01 válasza Plazmacucci (#13431) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ez volt benne gyárilag, kicseréltük egy Seagate Barracuda-ra és ugyan az lett a vége
Így egy kicsit félve vennék bele nagyobb SSD-t

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#13433) Plazmacucci válasza Drizzt01 (#13432) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha elromlik kicserélik. Szerintem simán két év van egy SSD-re.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13434) Drizzt01 válasza Plazmacucci (#13433) üzenetére


Drizzt01
őstag

OK, de havonta cserélgetni az SSD-t is elég szar. Azért kérdeztem, hogy esetleg nem-e a laptopnak van baja

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#13435) Plazmacucci válasza Drizzt01 (#13434) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem igen halottam még ilyesmiről, de ez nem azt jelenti, hogy nem létezik. Annyit tehetsz, hogy megméred, az öt volt az öt volt e, de ehhez is műszer kell. Nagyobb a valószínűsége, hogy hulladékokat fogtál ki sorra, szerintem. Majd jönnek a szakik azt jól megaszondják.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13436) Drizzt01 válasza Plazmacucci (#13435) üzenetére


Drizzt01
őstag

Köszi, akkor várok még

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#13437) #93794560


#93794560
törölt tag

Az én 330-asomban eredetileg egy Western Digital Blue merevlemez volt, csendes és megbízható. De szükségem volt az SSD sebességelőnyére, ezért cseréltem ki a vinyót.

(#13438) Lalikiraly válasza Plazmacucci (#13435) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nekem is ez a véleményem. Sok a hulladék. Én toshibával is találkoztam lenovoba. Féltem is tőle...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13439) Drizzt01


Drizzt01
őstag

SSD-be mit ajánlotok akkor a hdd helyett?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#13440) Lalikiraly válasza Drizzt01 (#13439) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Én pl Kingston A400-ast vettem már többet is. Hibátlan és olcsó is. De WD Blue pl :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13441) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Srácok!

Lenne egy technikai kérdésem.

Van ugye a kis gépem, Ideapad S145 Celeron 4205U IGP UHD 610. És Edge- et használok és a Youtube videók kb 15 másodpercenként bevibrál a kép, de főleg oldalirányú mozgásnál látni, de egy picit csak és fura mert nem az egész képernyő, tehát Windows asztalt vagy bármilyen videót nem érint, csak Youtube ot. Szerintetek mitől van?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13442) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na most én kérném, a nagyérdemű segítségét.
Adott az egy hónapos S145-ös gépem.

Már másodjára frissült a BIOS, de nem javították ki a hibáját, miszerint, belépek a BIOS ba és 5 másodperc után ha csinálok valamit, ha nem lelövi magát a gép áramtalanítással és kész.

Ezért még pendrive-ról sem tudok bootolni sehogy sem. Elkezd bootolni, de 5 másodperc után lelövi magát.

Na ilyenkor mit lehet tenni?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13443) #93794560 válasza Lalikiraly (#13442) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez egy olyan jellegű probléma, amihez nagyobb tudású emberek kellenek, mint amilyenek mi vagyunk.

Teljesen új állapotában jól működött? Mert ha igen, akkor nem volt érdemes a BIOS-t frissíteni. Egy ideje úgy vagyok vele, hogy már csak akkor frissítek BIOS-t, ha feltétlenül szükséges. Ha minden jól működik, akkor nem frissítem.

[ Szerkesztve ]

(#13444) Lalikiraly válasza #93794560 (#13443) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A Vantage a driverekkel együtt frissíti.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13445) azaki99


azaki99
kezdő

Sziasztok.
1 hónapja vásároltam egy Lenovo 330s-15IKB-t.
Egy problémám van amire nem találtam megoldást, azt pedig az hogy a funkció gombok(F1-F12) alapértelmezetten úgy működnek amire be vannak programozva pl:F1 az némít, na nekem ezzel az a bajom hogy ha a sima F1-et szeretném megnyomni akkor meg kell nyomnom az FN gombot is, ami játékoknál nem igazán egyszerű.Ezt lehet valahol orvosolni, esetleg űgy hogyha némítani szeretnék akkor kelljen megnyomni az FN gombot?
Remélem sikerült megfogalmaznom,és elnézést a tudatlanságom miatt, soha de soha nem használtam laptopot :W
Üdv. Patrik

(#13446) zvolite80


zvolite80
tag

Üdv
Vettem egy Lenovo S 340 inteles lapit.
Kérdésem az lenne hogy van ebben plusz slot hely a memória bővitéshez?
Jelenleg 4gb ddr4 2400 mhz es van benn.

https://www.notebook.hu/lenovo-ideapad-s340-15iwl-81n800dphv-fekete

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 user

(#13447) #93794560 válasza azaki99 (#13445) üzenetére


#93794560
törölt tag

A BIOS-ban lehet beállítani, hogy miként működjön. Nem emlékszem rá pontosan, de valami hotkey mode beállítást kell keresni. Én is ott állítottam át.

(#13448) Lalikiraly válasza #93794560 (#13447) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Az az hotkey mode. Enabled vagy disabled. Át kell állítani igény szerint. :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13449) Lalikiraly válasza zvolite80 (#13446) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Szerintem van egy üres slot. Nézzél Youtubeon videókat. Nagy divat mostanában hogy a gép hasát leszedik.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13450) zvolite80 válasza Lalikiraly (#13449) üzenetére


zvolite80
tag

Lehet lekapom és belenézek :C !
Ha van plusz hely és veszek bele egy 8gb os rwmot akkor müködik a dual channel is gondolom?!

Huawei P30 user

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.