Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) Papooo válasza Lalikiraly (#13500) üzenetére


Papooo
senior tag

Tuti bios hiba, amit (állítólag) a bios frissítése küjavít.
Persze a bioshoz csak windows alatti frissítőt találtam. :DDD

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#13502) Plazmacucci válasza Papooo (#13501) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Esetleg egy crisis bios update ha találsz hozzá kicsomagolt bios fileokat.
[link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13503) Lalikiraly válasza Plazmacucci (#13502) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na ezt lehet én is megpróbálom!

Köszi :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13504) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek egy y570es 2012.évi laptop alkalmas lehet Win10re? Próbáltam win7ről frissíteni, de elakadt a folyamat. Driver hiány lehet az ok, vagy nem upgradelni kellene win7ről, hanem tiszta SSDre telepíteni a win10et? Köszönöm a válaszokat!

(#13505) Lalikiraly válasza kockaskocka (#13504) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mik a hardveres paraméterei? Egyébként SSD vel főleg W10.ajánlott :)
Próbáld meg a tiszta telepítést.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13506) kockaskocka válasza Lalikiraly (#13505) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

i7 2.generációs CPU
8GB RAM
GeForce 550 videokártya
SSD kb. 1 éve került bele a HDD mellé, azóta megy arról a win7.

(#13507) Lalikiraly válasza kockaskocka (#13506) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Simán mehet 10 es :) Hajrá!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13508) kockaskocka válasza Lalikiraly (#13507) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Vegyek bele egy szűz SSD-t és pendriveról telepítsem a win10et?. Lehet úgy menni fog? A lenovo gyártói oldalán nem találtam drivereket a géphez win10 használatához :/ ez gond lesz, nem? :((

(#13509) Lalikiraly válasza kockaskocka (#13508) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Persze, media creation toollal szépen csináalsz egy friss telepítőt és hadd menjen.

Sztem a Win10 lazán felfog mindent ismerni. Nem hiszem hogy gond lenne vele.

Amúgy a Lenovo Vantage ot rakd fel az MS store ból, az már lehet fog tudni drivereket felrakni.

:)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13510) kockaskocka válasza Lalikiraly (#13509) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Köszönöm! Jó karácsonyi ajándék lenne, ha megúsznám az új gép vásárlást! Teljesen szép és jó állapotú a y570em. :R

(#13511) Lalikiraly válasza kockaskocka (#13510) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Príma lesz nagyon! A ram kettő van benne a dual channel miatt?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13512) kockaskocka válasza Lalikiraly (#13511) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Nem tudom, hogy 1db 8GB-s, vagy 2db 4GB-s RAM van benne.

(#13513) kockaskocka válasza Lalikiraly (#13511) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Köszönöm mégegyszer! Tettem bele egy Integral 120GB SSD. Pendriveról boot win10 telepítés és megy!!!

(#13514) Lalikiraly válasza kockaskocka (#13513) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Válljon kedves egészségedre :)

Kellemes ünnepeket kívánok a mélyen tisztelt kartársaknak!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13515) kockaskocka válasza Lalikiraly (#13514) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Viszont kívánom! Boldog ünnepeket!

(#13516) kockaskocka


kockaskocka
csendes tag

Vajon az Y570es mSata SSD csatlója sima mSata vagy mSata III?

(#13517) Lalikiraly válasza kockaskocka (#13516) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sztem III-as az már bőven... Nem mintha itt már lenne jelentősége, meg elég új csatlakozó.
De külön még a Lenovo fórumon sem részletezik.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13518) kockaskocka válasza Lalikiraly (#13517) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Most egy kölcsön SSDvel teszteltem a win10 telepítést, de 120GB nagyon kevés lesz. Két SSD-n gondolkodom: Samsung 860 EVO 500GB mSATA MZ-M6E500BW vagy
Kingston UV500 480GB mSATA SUV500MS/480G. Első 32eFt a második 23 eFt. Vajon miért? Megéri a Samsungért a többlet? :F

(#13519) Lalikiraly válasza kockaskocka (#13518) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nyilván a sebesség a különbség, de biztos nem annyi, mint amit az ár indokolna. Nekem több Kingston is volt már semmi probléma vele. Így is ég és föld lesz a különbség.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13520) kockaskocka válasza Lalikiraly (#13519) üzenetére


kockaskocka
csendes tag

Én is ezt gondoltam laikusként magamban.

(#13521) RobbeV0201


RobbeV0201
tag

Lenovo ideapad 330-15ich 8GB ram gyárilag, gondolom 2x4 felosztásban.
Bővíteni szeretném 16GB-ra, de egyelőre még nem szedném szét.
Mennyire valószínű, hogy le van forrasztva az egyik 4gbos modul, és csak amellé tudok tenni másikat? valahogy megtudnám nézni a bővítési lehetőségeket,anélkül hogy szétszedném?
előre is köszi a választ!

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#13522) Lalikiraly válasza RobbeV0201 (#13521) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Inkább 1x8GB van leforrasztva szinte biztosan...
Egyébként egy AIDA is megmondja. Alapból kiderül, hogy dual channel aktív e?. De szinte 100% hogy egy darab 8 as van leforrasztva és egy szabad slot van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13523) RobbeV0201 válasza Lalikiraly (#13522) üzenetére


RobbeV0201
tag

1. DRAM foglalat 4 GB (DDR4 SDRAM)
2. DRAM foglalat 4 GB (DDR4 SDRAM)

ezeket hozza az aida sajnos.
akkor lehetséges,hogy egyik sincs leforrasztva, és mehet bele 2x8,vagy le lesz forrasztva az egyik 4es? úgylátszik, nem úszom meg, hogy szétszedjem,mielőtt rendelnék bele bármit is :/

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#13524) #93794560 válasza RobbeV0201 (#13523) üzenetére


#93794560
törölt tag

A 330-asokban többnyire az egyik forrasztott, a másik pedig az egyetlen slotban van.

(#13525) Lalikiraly válasza RobbeV0201 (#13523) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az egyik biztosan forrasztott.
Szóval 4+8 as felállást tudszt csinálni.
Vagy esetleg ha van 16 os modul, akkor azzal 20GB lesz.
Jobb ötletem nincs hirtelen.
Akkor ez utólag bővített gép. Alapból mindíg egy modullal jönnek ki.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13526) RobbeV0201 válasza Lalikiraly (#13525) üzenetére


RobbeV0201
tag

Mysoftos vásárlás, vadonat újan,garisan.
Köszönöm a segítséget, még annyi lenne a kérdésem, hogy ha 16+4-et használok, dual chanelben rendesen együtt fog működni a két ram? (megpróbálok ugyan olyan márkát,mhz-t nézni természetesen)

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#13527) Lalikiraly válasza RobbeV0201 (#13526) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Neem fontos ugyanolyan legyen. Éppen van egy másik topic ahol ezt beszélik, hogy ma márr mindeggy a ramok mérete sebessége , cl értéke, menni fog a DC :) akkor max az egyik 4 es helyére egy 16 ost beraksz.

Mire használod, hogy kell ennyi ram? Meg milyen proci ilyesmi van?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13528) RobbeV0201 válasza Lalikiraly (#13527) üzenetére


RobbeV0201
tag

I7 8750H,GTX1050, a processzorhoz képest a 8GB ram elég csekély.
Adobe illustratort használok leginkább,és amikor időm engedi,akkor Forza Horizon 4-el játszom. Az illustratornak 16GB csak az ajánlott ram igénye, a rendszer + mondjuk egy chrome bevág 4GB ramot, a programnak marad 4GB ami néha(sokszor :D) kevés.Pluszban még HDD-n is van,mert az ssd csak 120GB-os a gépben,ez is befolyásoló tényező(ajánlottban szintén ssd-t javasol).Egyszerre szeretnék majd egy ssd-ram fejlesztést, de a ram felvetett némi kérdést, pont ettől féltem, hogy nem megy bele 2x8 :(

[ Szerkesztve ]

Könnyen, sőt, kimondottan gyorsan tanulok, csak nem mindig azt, ami le van írva.

(#13529) Lalikiraly válasza RobbeV0201 (#13528) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ooo, így már értem. Akkor egy 16 os modult kell venned bele. Meg nagyobb SSD természetesen.

Akkor neked fog számítani a ram. Sajna az én S145 ösomben kemény egy slot van benne 4 GB vel, de hétköznap is már kevés. Nem baj egy 14 colos Ryzenes gép fogja váltani.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13530) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni az alábbi problémámmal.
Karácsonyra vettem páromnak egy Lenovo ideapad 330 max edition laptopot.
Jelenleg egy eredeti Windows van rajta semmi más.
Probléma: folyamatosan leszakad a wifiről, ha éppen nincs leszakadva 10-15 mb a letöltési sebesség. Mellette még itt van az előző lenovo laptop (kb.9 éves), stabilan megy rajta a net az internet sebességmérő 70-80 mb sebességet mér.
Mi lehet a baja az újnak? :F
Előre is köszönöm a segítséget.
üdv
Elydan

(#13531) Lalikiraly válasza Elydan (#13530) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Ez nem biztos, hogy a gép baja, én a router táján is szétnéznék.
Nálunk a telefonomra volt háklis a router, mert egyszerűen nem akarta engedni a telefonomat...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13532) Elydan válasza Lalikiraly (#13531) üzenetére


Elydan
aktív tag

Újraindítottam a routert. Egymás mellett van a két laptop, újraindítást követően a régi ismét jól szuperál,az új meg két percenként leszakad a netről...
Indítottam egy Windows diagnosztikát, amely azt írta ki, a Wi-Fi nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval. Ezt tudta javítani, csatlakozott, majd két percre rá ismét leszakadtam. :F

(#13533) Elydan


Elydan
aktív tag

További fél nap használat után az alábbiakat tapasztaltam:
- ha adapterrel megy a gép, akkor normálisan megy a Wi-Fi, nem csatlakozik le róla
-amint akkumulátorról (100%-ra feltöltött) megy akkor sűrűn ledob a netről, Windows diagnosztika megoldja az alábbi hibával:Az alapértelmezett átjáró nem érhető el.

Realtec 8821CE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC eszköznél az energiagazdálkodásnál kivette a pipát, hogy a gép ne kapcsolhassa ki ezt az eszközt energiamegtakarítás céljából.

Van esetleg ötlete vkinek merre induljak tovább?

(#13534) Lalikiraly válasza Elydan (#13532) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én a router esetében egy hard resetre gondoltam. Hátha.

Az utóbbi írásod után, már más a tészta, inkább valami hardverhibára utalhat, konzultálj egyet a szervízzel. És ne azt mondja, hogy látnia kell, hanem elmondod és mondjon rá valamit. Jah és mondjuk próbáld ki egy live linuxal, hogy ott is csinálja e. Azzal már közelebb kerülhetsz, hogy hardverhiba van é. Lenovo Vantage ban van biztonságos wifi opció, azt is kipróbálhatod, nem e szól bele esetleg.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13535) #52931072 válasza Elydan (#13530) üzenetére


#52931072
törölt tag

Üdv!
A tippem, hogy kábellel csatlakoztasd a routerre és stabil vezetékes netkapcsolat közben frissítsd naprakészre a az összes drivert. A lenovo supportban megadod a sorozatszámot és automatikusan leellenőrizheted, hogy a meghajtók naprakészek-e. [link]
Azután a wint is frissítsd naprakészre.
Még lehet gond a routernél is, ha szolgáltatói modemet használsz.
Nekem mindig ledobálta a telefonokat amíg egy ssid-n volt a 2,4 és az 5 GHz-es wifi, amióta kettéválasztottam, azóta nyugi van. A régi noti csak 2,4-et tud, azt nem zavarja az ilyesmi. Olyan is volt, hogy win10 verziófrissítés után eltűnt a hang és a wifi is. Driver frissítés/ újratelepítés után helyreállt minden.

[ Szerkesztve ]

(#13536) Elydan


Elydan
aktív tag

Sziasztok,

köszi mindenkinek a segítséget. :R
Úgy néz ki, hogy megoldódott. Minden drivert frissítettem, jártam a lenovo support oldalon, lenovo vantage-t is kipróbáltam.
Ami valszeg megoldotta, hogy a win 10 akkumulátoros üzemmódnál mindent a legnagyobb teljesítményre tettem, úgy ahogy a hálózatról történő üzemeltetés esetén defaultként be volt állítva.
Nem akarom elkiabálni, de már 1 órája használom és nem dobott le még a netről :)

(#13537) #52931072 válasza Elydan (#13536) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azért az durva, hogy annyira legazdálkodja az energiát, hogy lecsatlakozik a wifi-ről. Végül is akkor fogyasztja a legkevesebbet, ha nem lehet használni. :W Én az enyémet többnyire töltőről használom, tárolási módban, ami kíméli az aksit. Azért szoktam hurcolni a házban, de még ilyen nem fordult elő, hogy aksis üzemben lecsatlakozzon.

(#13538) Elydan


Elydan
aktív tag

sajnos korai volt az öröm...továbbra is fennáll a probléma, már újrahúztam a Windowst is...

(#13539) Plazmacucci válasza Elydan (#13538) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Másik routerrel teszt megvolt? Valami normálisabb termék (nem a 8e Forintos TP-link)?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13540) Elydan válasza Plazmacucci (#13539) üzenetére


Elydan
aktív tag

Átvittem a szomszédba, ott is kiprobaltuk, ugyanúgy ledobott sajnos, mint nálam. Egy huawei routerem van, amit a Digi adott. Firmware-t nem tudtam rajta frissíteni, nem engedi. Amit a neten találtam ezzel kapcsolatban azt végigcsinaltam, de nem oldotta meg a problémát sajnos. Hardware meg nem gondolom, h rossz, mert akkor töltőről sem menne. Legalábbis szerintem...

(#13541) Lalikiraly válasza Elydan (#13540) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

BIOS frissítés a gépen? Vagy ez már volt?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13542) Elydan válasza Lalikiraly (#13541) üzenetére


Elydan
aktív tag

Ez az egy amit nem mertem. Úgy döntöttem h visszaviszem a gépet. BIOS frissítéstől tartok, nehogy vmi elromoljon és ne vegyék vissza.

(#13543) Lalikiraly válasza Elydan (#13542) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát ők azzal fogják kezdeni.

BIOS frissítés menete. Töltsd fel totál az akksit úgy fogj hozzá.

A letöltött bios frissítő exe filet pedig érdemes rendszergazda módba futtatni. És persze legyen áramra dugva a kép, másképp el sem indul a frissítés.

Nem lesz ott gond, próbáld meg. Load setup default ot is megpróbálhatod. Ki és bekapcsolni a wifit. Windowson belül az eszközkezelőben eltávolítani, a windows had rakja újra... hátha.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13544) B.A.T.21


B.A.T.21
tag

Sziasztok!

Csak némi tapasztalat belépőszíntű AMD-s Ideapaddal kapcsoltban, hátha valakinek hasznos lesz.
Gyerekeimnek egyszerű, olcsó, első számítógépet (laptopot) kerestem, lehetőleg nem atom-os processzorral.
Így esett a választás az Ideapad330-15ARR -re (legkisebb Ryzen (Ryzen3), kevés ram (4GB), HDD, WIndows 10). A neten látott tesztek és leírások alapján nem tűnt rossz választásnak, főleg az igen kedvező ár tükrében.
A használt üzleti laptop persze alternatíva lett volna, de alapvetően frissebb, modernebb processzort és RAM-ot szerettem volna, valamivel jobb grafikus teljesítménnyel. Ebben az árkategóriában (80k körül) nem is találtam jobbat.
Nem voltak nagy elvárásaim és tudtam, hogy ez a legalja a notebook-oknak, a 4GB RAM kevés lehet és a HDD is lassú. (no meg a dedikált videokártya hiánya is érzékenyen érinthet)
Alapesetben egyébként nem is rossz választás:
- Windows 10 szépen működik rajta, gyorsnak találtam.
- Youtube és a böngészés kitűnő
- Alap programok remek sebességgel futnak (OpenOffice, képnézés, kisebb video-k készítése/vágása, Midi-s programok stb.)
- A gyerekek számára fontos Arduino környezet és a többi játékos tanulási rendszer is jól fut.
- Wifi szuperül működik
- A képernyő is egészen elfogadható (pedig TN).

Ami viszont meglepett:
- A régi játékok akadoznak rajta (pl.:Age of Empire 2 (sima , nem HD), Half-life stb.)
- A kép megakadásakor a hang is recseg
Azért az, hogy a régi játékokkal ilyen tapasztalatom van, kissé váratlanul ért, ennyire nem lehet gyenge a Ryzen 3. (internetes tesztekben egész jól szerepelt közel az amd 530~520 körül)

Első körben memóriát fog kapni, majd egy SSD-t. Az előbbitől azt várom, hogy megszűnik az akadozás a játékok alatt, az utóbbi pedig mindig jól jön :)

Régi játékokhoz tehát valószínűleg nem jó megoldás a Vega, inkább egy dedikált videokártyás megoldást kell keresni (pl.: ebben az árkategóriában : Intel i3 7100u + amd 530). Memóriabővítés után jelentkezni fogok remélem már jobb hírekkel :P

B.A.T.21

(#13545) Lalikiraly válasza B.A.T.21 (#13544) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A ryzenek híresen memória "igényesek"
A tovabbi plusz 4 gb ddr4 2666 os ram igen jót fog tenni mert dual channel 128 bit sávszél. A proci meghálálja. Pláne a grafikus gyorsító...

Az SSD meg magától értetődik. :)

Rengeteget fognak dobni rajta.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13546) #52931072 válasza B.A.T.21 (#13544) üzenetére


#52931072
törölt tag

Üdv! A memória bővítés meg az ssd-re váltás alapból ajánlott. Főleg az ssd fog látványos előrelépést hozni, boot meg általában minden fájlművelet szempontjából. A játékokon valószínűleg nem fog segíteni, itt már kompatibilitási problémák vannak. Sajnos 2019-ben már nagyon kevés 4GB ram pláne, hogy a gpu lefoglalja magának kapásból a felét. A régi játékoknak meg kell tartani egy régebbi gépet.
Nekem kicsit régebbi a-8 apu van a gépemben R7 igp-vel, de az Unreal Tournament GOTY (1999), meg az UT2004 simán hasít rajta.

(#13547) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Srácok, csak én szívok a Chrome böngészővel?
Mert amikor olyanja van átvált és tök torzak a betúk, meg olyan fűrészfogasak.
Nálatok is ilyen a chrome? Edge alatt minden szép...

Ma még délelőtt jó volt, mostmár pocsék... Nem is értem. A noti kijelzőjén és a nagy 22 es monitoromon is tré...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13548) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ja igen és képzeljétek, nemrég olvastam egy Lenovos szervízkönyvben, hogy az S145-ös szériában elvileg van egy szabad ram slot.. Hát esküszöm megfogom és leszedem a gép hasát.
S145-15IWL ről van szó.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13549) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#13548) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Megnéztem a gép hasát, sajnos egy RAM slot van benne és abban csücsül a gyári 4 gigás modul sajnos. Viszont van M2 es foglalat benne...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13550) #52931072 válasza Lalikiraly (#13549) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ez néhány éve elég gyakori merénylet, cserével bővíthető csak. Lányom ideapad 100asa is ilyen. Pedig i3 procival szerelték és tarkónlőtték 4giga rammal és egy dög lassú hdd-vel. Felbővítettem 8gigára, de így is csak 64 bit a memória sávszélessége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.