Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13801) Kitekat


Kitekat
friss újonc

Sziasztok!

Lenovo Ideapad 100S-IBY és ebbe szeretnék motherboarot cserélni, mert a jelenlegi drive 32GB-os, szóval elég gagyi!! Sajnos erre csak használat közben jöttem rá!! :-(

Erre szeretném kicserélni: Motherboard típus szám: FRU 5B20K38955 amihez tartozik egy 64GB eMMC drive. is

Kérdések:
1.itthon be lehet szerezni valahol?
2.elég egy ügyes kezű informatikai érdeklődés is a cseréhez?
3. egyáltalán erre a típusra kompatibilis?

Köszi a válaszokat!

"A számítógép embertelen: egyrészt tökéletesen programozott és szabályosan működik, ráadásul teljesen őszinte." :-)

(#13802) Plazmacucci válasza Kitekat (#13801) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hali!

A manual alapján ez a kódú alaplap kell neked: 5B20K38955
HMM
Én úgy gondolom a leg gazdaságosabb, ha veszel egy ilyen lappal szerelt készüléket. Ali-n is lehet venni, pl ez itt, de én nem merném: [link]
Azért nehéz ügy ez mert szerintem itthon 32Gigás volt a kapható változat. Én személy szerint megszabadulnék tőle, és a 64 Gigás változatot is elfelejteném. Őszintén szólva használhatatlan hulladékok. :(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13803) coco2 válasza coco2 (#13795) üzenetére


coco2
őstag

Erre itt senki? :(((

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#13804) vyrnwy_31 válasza coco2 (#13803) üzenetére


vyrnwy_31
kezdő

Üdv!

Van itt valakinek tapasztalata Lenovo IdeaPad S340-14IIL, Lenovo V14-IKB, illetve Lenovo IdeaPad S145-14IWL gépekkel?

(#13805) Plazmacucci válasza vyrnwy_31 (#13804) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mi a kérdés?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13806) vyrnwy_31 válasza Plazmacucci (#13805) üzenetére


vyrnwy_31
kezdő

Notebook vásárlást tervezek a 14 inches kategóriában, és az érdekelne, hogy ezek alapvetően ajánlott gépek, vagy van valami gyermekbetegségük, ami miatt érdemes mást választani (pl. rossz billentyűzet, elégtelen hűtés, gyenge zsanér vagy anyaghasználat, bármi)?

(#13807) Plazmacucci válasza vyrnwy_31 (#13806) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Elég újak szerintem ahhoz, hogy messzemenő tapasztalat legyen velük. Én a 340-et javasolnám inkább ha már választani lehet. Jobbak a konfigurációk. AMD kerülendő arra figyeljetek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13808) vyrnwy_31 válasza Plazmacucci (#13807) üzenetére


vyrnwy_31
kezdő

Köszönöm a segítséget!
Mi a gond az AMD-s konfigokkal? Nem olvasgattam mostanában túl sok tech hírt, de úgy rémlik, hogy a Ryzenek egész jól sikerült procik/APU-k lettek.

[ Szerkesztve ]

(#13809) Plazmacucci válasza vyrnwy_31 (#13808) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tapasztalataim alapján többet fűtenek mint az Inteles megfelelőjük. Fórumokon sokat olvasni arról, hogy illesztőprogramokkal gondok vannak. Olyat is láttam, hogy gyorstöltés mellett csökkentett órajellel mennek a Ryzenek. Ez nem feltétlenül az AMD hibája, de akkor is ezekre jellemző.
Lenovo Forums

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13810) Lalikiraly válasza vyrnwy_31 (#13804) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Az S145 nek nagyon vékonyak a zsanérjai, de így is masszív. Nekem a 15 ös változat van...
SSD van bennük. Sajna csak TN panel.
Viszont most talán a laptop.hu nál van eksönben S145 8GB ram 512SSD I3 10 gen 149 ért.
Hűtése gyakorlatilag néma, mondjuk nekem Cerkás van csak.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13811) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#13810) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ó banyek bocs, nem a zsanérjai a kávák :D Elrontottam.
Amúgy most a 340 a legfrissebb széria. Nekem 17 esben van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13812) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van ugye az L340-17IWL notim.
Elvileg van az alaplapon egy M2 es slot SSD nek.
Namost ez SATA vagy NVME? Honnan lehet tudni, mert az 1 terrás vinyóról váltanék SSD re.

Köszi a tippet előre is.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13813) Plazmacucci válasza Lalikiraly (#13812) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem már nem lehet kapni 2019-es modelleket m.2 SATA csatolóval. Egyébként meg nézd meg a hardverkarbantartási kézikönyvben mik a kompatibilis alkatrészek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13814) Lalikiraly válasza Plazmacucci (#13813) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

És azt a listát hol találom? :D

A Lenovó oldalán ezt írja:
Up to 256GB SSD
Up to 512GB SSD PCIe
Up to 16GB SSD Optane™
Up to 2TB HDD

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13815) zvolite80 válasza vyrnwy_31 (#13806) üzenetére


zvolite80
tag

Szia
Én S340 -et hasznalok 15.6 -osban,de kopp kopp szuper minden :))
Intelest vedd!

Huawei P30 user

(#13816) #06969344


#06969344
törölt tag

Sziasztok! Van egy Lenovo IdeaPad 5 15IIL05 laptopom, a Lenovo fórumán az a válasz érkezett az SSD-vel való bővíthetőségre hogy: Igen 512GB-ossal igen lehet, akkor ezekszerint fel sem ismerné az 1 TB-os SSD-t? (10.Gen-es i5 procis)

[ Szerkesztve ]

(#13817) Lalikiraly válasza #06969344 (#13816) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szerintem az hülyeség. Biztos hogy mennie kell a nagyobb SSD nek.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13818) #06969344 válasza Lalikiraly (#13817) üzenetére


#06969344
törölt tag

Én is erre tippeltem hogy hülyeség...
"Kérdés:
Kedves Lenovo! A Lenovo ideapad 5 15iil05 81yk0019hv készülék bővíthető HDD-vel, ha jól sejtem? Illetve ezt hogy lehet elvégezni, ha igen?
Válasz:
Kedves Balázs! Köszönjük levelét!
Abban az esetben, amennyiben a gyártói leírás alapján bővíthető a készüléke és speciális eszközök segítsége nélkül hozzáférhető az elem, akkor Ön is kicserélheti a memóriát és/vagy a meghajtót garancia vesztés nélkül. Kérjük mindenféleképpen figyeljen arra, hogy a beavatkozást szakszerűen végezze el, mert a helytelen szerelésből származó sérülésekért a gyártó nem vállal garanciát. Ha a beépítés során sérül a készülék, vagy a beépített komponens okoz meghibásodást, azt nem fedi le a jótállás. A készülék jótállása csak az eredeti komponensekre terjed ki. A bővíthetőség:
Akár 512GB HDD SATA
Akár 512GB SSD PCIe M.2
Üdv, a Lenovo csapata"

(#13819) Lalikiraly válasza #06969344 (#13818) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Akkoriban hasonló választ kaptam kapacitás korlát nélkül. Szerintem kezelnie kell, nem tudom 2020 ban elképzelni, ha egy 1 vagy 2 terrás vinyót kezel a noti akkor azt SSD be ne tenné meg. Nekem most is egy 1 terrás vinyó van benne. Szóval én nem látom akadáját... De cáfoljanak meg a kollégák.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13820) Plazmacucci válasza Lalikiraly (#13819) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem azért azt a választ kapta Lenovotól mert mondjuk az van hivatalosan a kompatibilitási listában, de az nem azt jelenti, hogy csak azokkal működik. Ki kell próbálni, maximum ha nem válik be három napon belül visszaviszed.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13821) Lalikiraly válasza Plazmacucci (#13820) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

jogos! :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13822) #06969344


#06969344
törölt tag

No hát ezt a laptopot se kell bővíteni SATA meghajtóval, mint kiderült nincs benne sata kábel csatlakozás, amit persze a "Hardware Maintenance Manual" egyértelműen mutat hogy van, és nem opcionális lehetőségként jelöl meg... :((( No komment kedves Lenovo...

(#13823) 8 válasza #06969344 (#13822) üzenetére


8
senior tag

M.2 ssd-ből viszont simán beletehetsz 1TB-osat vagy nagyobbat is, fel fogja ismerni (az 512GB limitet valszeg azért írták, mert gyárilag max ilyet tudnak adni ebbe a típusba)

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#13824) aignac


aignac
csendes tag

Sziasztok!
Mit gondoltok a Telekom oldalán hírdetett LENOVO IDEAPAD FLEX 5 14IIL05 gépről? [kép]
[link]

(#13825) Lalikiraly válasza aignac (#13824) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Elég jónak tűnik hardverileg. Mi lenne a kérdés?
Szerintem jó ideig elég lesz mindenre. Nem gamer gép, de azon kívül mindenre is :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13826) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van egy LENOVO IdeaPad 320-15IKBN notim. Van rajta az a gomb, ami kikapcsolja a touchpad-et. Nekem ez nem működik, nyomkodom az F8-at FN-nel és anélkül is, de nem kapcsol ki...

═════════════════════════════════════════

(#13827) Lalikiraly válasza RootRulez (#13826) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mert nincs fent minden driver. Pl Lenovo utility is. Azt a winfos store ból is tudod. De láttam nár ilyet hogy nem ment. Meg a Lenovo vantage ot is rakd fel. Tuti frissíteni fog mindent.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13828) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Lenovo IdeaPad 330 81D600HYHV. Amd A4-9125 proci. Memória 4Gb. VGA Radeon 530 2Gb. Win 10. Valaki tudja, hogy lehetne ebben memóriát bővíteni vagy cserélni legalább 8gigara. Ajándék volt, de tetű lassú még netezni is. Sehol nem találok róla korrekt infót, ráadásul készült intellel stb, sok variációban. Köszönöm

(#13829) RootRulez válasza Lalikiraly (#13827) üzenetére


RootRulez
félisten

Valóban letöltötte a drivert és már jó :K Köszi Lali, király vagy! :DDD

═════════════════════════════════════════

(#13830) Lalikiraly válasza herrká (#13828) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Memória slot egy darab van az alaplapon abban van benne a 4 gigás modul, így csak annak cseréjével tudod bővíteni. Viszont a lassúság a HDD nek főképpen majd a harmatgyenge procinak köszönhető sajnos.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13831) herrká válasza Lalikiraly (#13830) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm a segítséget! Akkor egy SSD és 8 giga RAM dobna rajta azért? Milyen memória való bele? Köszönöm!

(#13832) Lalikiraly válasza herrká (#13831) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sima DDR-4 2666MHz kell bele
Hát az SSD a fő lényeg amúgy... De a ram is számít ha már sok chrome ablak van nyitva.
Majd írd le a tapasztalatokat.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13833) Lalikiraly válasza RootRulez (#13829) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

:C

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13834) herrká válasza Lalikiraly (#13832) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm! Nem most lesz így, hogy két hardvert is cserélni kell, de majd megírom.

(#13835) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ma vettem a gépemhez Ideapad L340 17IWL típushoz egy 8 gigás modult, mondom a 4 gigást lecserélem...
Hát amikor szétszedtem a gépet ért a meglepetés, hogy van egy üres slot, ugyanis a 4gb a lapra van forrasztva. Így párom Ideapad 330 asát is szétszedtem, abból a 4 gigás került az én gépembe ő meg megkapta az új 8 as modult így mindkettőnk gépében 8 gigra ram lett, csak nekem 2x4 dual channel módban, ennek baromira örülök.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13836) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Szisztok!

A z50-75-ben a gyári wifi+bt kártyát szeretném másik márkájúra cserélni. Betettem egy Qualcomm kártyát, de a bios azt írta ki, hogy "Unauthorized Wireless network card is plugged in. Power off and remove it". Felismerte hogy wifi kártya, tehát a kártya működne.
Mire kell figyelni a kártya kiválasztásakor, hogy működjön a notiban?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13837) w.miki


w.miki
veterán

Lenovo IdeaPad 330 Win10 alatt kikapcsolták a wifi-t nem tudják hogyan lehet visszakapcsolni.
Merre érdemes nézelődni? Melyik billentyűkombináció lehet az?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13838) w.miki válasza w.miki (#13837) üzenetére


w.miki
veterán

Bocsi, ez a típus:
Lenovo IdeaPad 330 81D100ACHV Notebook

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13839) FRayal


FRayal
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy Lenovo Ideapad 320 15isk 80xh laptopom, most kapott új 64 bites windows 7 ultimate-et. Az lenne a bajom, hogy amikor telepíteni akarnám a touchpad driverét, akkor annyi szöveget kapok vissza hibaként, hogy: no appropriate to instal this driver
a lenovo driver keresője is azt mondja hogy nincs mit telepíteni.. Illetve nem is mindegyik gyorsgomb működik, csak a média gombok (hang, állj, lejátszás), a zárolás és az újratöltés.

Valakinek valami tipp?

(#13840) Lalikiraly válasza w.miki (#13838) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem az F7 el repülő módban van a gép? Amúgy a windows gépházban is ki és be lehet kapcsolni vagy a jobboldali gyorsmenüben.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13841) Lalikiraly válasza FRayal (#13839) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nyem W7 kompatibilis már a gép.
Lenovo Utilityt telepítsd fel de akkor sem biztos hogy minden funkció fog menni. Win10 áruházban fent van de az nyilván 7 es alatt nincs. Viszont a Lenovo Utility et külön le lehet szedni a Lenovo support driver oldaláról a gépednél is. Csak Win10 alá... De elvileg talán fog menni. Ha nem akkor nincs több móka...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13842) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az a durva srácok, hogy a 17 es gépem a memóriabővítés miatt lazán egy órával többet megy akksiról.
Ma még nem volt töltőn és kb déltől kezdve cikket szerkesztek rajta folyamatosan és még így is egy órát ír akksira. Azért szerintem ez baromijó. Akkor az SSD még rárakhat majd egy lapáttal...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13843) mr_ricsi válasza FRayal (#13839) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha synaptics a tapipad, akkor egyszerű: a synaptics honlapjáról töltsd le a legfrissebb drivert. Ha viszont Elantech, akkor a többi nagy gyártótól (HP, Dell, stb) tölts le drivereket, és próbálgass. Nem veszthetsz semmit, mert ha a hardwareID nem egyezik, akkor a driver nem fog betöltödni, ha meg egyezik, akkor 95%-os eséllyel hibamentesen fog működni.
Csak arra ügyelj, hogy a nem megfelelő drivereket uninstallal töröld le.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13844) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Adott egy Lenovo Ideapad 320-15ISK. Ebbe a notiba szeretnénk (nem az enyém) egy beépítőkeretet az ODD helyére. Na most a noti ODD-je kereken 9 mm, de a beépítőkeretek mind 9,5 mm magasak. Nem gond a 0,5 mm különbség, be lehet építeni a 9,5 mm magas kereteket?
Konkrétan erre gondoltam.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13845) Lalikiraly válasza huskydog17 (#13844) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Olvass visszább itt a fórumban jópár oldalt, ezzel más is szenvedett már és belinkelték, hogy melyik a jó keret és csatlakozó átalakító hozzá.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13846) Otto Flick


Otto Flick
csendes tag

Sziasztok!

Lenovo IdeaPad S540-ről kérhetnék véleményt? Akinek van/volt elmondaná a véleményét? :)
Olvastam teszteket is róla és a 70wh-s akkumulátorral nagyon jó üzemidőket mértek.
Ezzel a típussal szemezek Lenovo IdeaPad S540-15IML. Ebből lehet olyan verzió ahol van SSD és HDD is? (sehol sem találtam) :B

(#13847) Lalikiraly válasza Otto Flick (#13846) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Csak M2 es Pci express SSD van benne. Azt nem tudom, hogy van e két slot, vagy csak alapból egy és kész...
HDD-t már én nem is raknék bele, már csak az üzemidő miatt is.

https://www.lenovo.com/hu/hu/laptops/ideapad/s-series/Lenovo-IdeaPad-S540-14IWL/p/88IPS501190

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13848) itouchfan


itouchfan
senior tag

Sziasztok!
A notebookos topikban nem igazán kapok választ...
Kérhetnék véleményeket az alábbi gépekről:
Lenovo S340-14iil - [link]
Lenovo S145.15iil - [link]

A felhasználás irodai alkalmazások (office), netezés, tanulás lenne, azaz semmi játék, filmnézés elvétve... hajlanék a 14 col felé a hordozhatóság miatt.
illetve egy alkalmazást használnék még sokat, aminek a min. gépigénye: "A Termék használatához legalább Intel Celeron N3010 processzor, 4 GB RAM , 1 GB háttér tárhely, 13” monitor, Intel HD Graphics 400 videókártya szükséges."
Telepített Win 10 előny, egy régebbi Lenovo Ideapad 100ast váltana a leendő gép.
Ami jó lenne - szerintem - , i3 10th gen, 8 gb (2x4) ram, 256 ssd és mindez 180 k környékén.

Köszönöm előre is!
:R :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#13849) Lalikiraly válasza itouchfan (#13848) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem van S145, mindenképp azt javaslom jobb az akku üzemideje mint a 14 eseknek. Kicsi a kávája is. Bár az S340 talán modernebb.
A RAM mindkét esetben csak 1x8GB lesz ezekben nem is nagyon van lehetőség dual channelre mert csak egy slot van és kész. Bár ez i3 as procival van ott más a téma, higgyünk a leírásnak. Amire neked kell több mint elég :D
Az S145 nél is állítható hogy néma üzemmód vagy performance legyen. Néma üzemmódban garantáltan néma a gép, csak vészhelyzetben bekapcsol kicsit a ventije ami annyit jelent hogy 10 percenként kiszellőzteti kb. Bár az enyém csak Celeronos, de még langyos sincs sosem a gép. Akksis üzemidő szerintem 5 óra lazán. vagy talán több is. Bár annyit az L340 17 esem is bír :D
Bátran ajánlom, stabil masszív kis gép. Természetesen a te döntésed.
Írj, bármi kérdésed van.

Írtam róla tesztet ajánlom figyelmedbe:

Lenovo S145 bemutató

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13850) itouchfan válasza Lalikiraly (#13849) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szia!
Köszönöm a gyors választ és a szuper linket, sokat segítettél. :R
Annyi kérdésem lenne, hogy mind a két gép oldalán a leírásban 2*4 GB RAM-ot ír, akkor az hibás adat?

Az S340 miben modernebb? Hajlanék arra a kisebb méret és a telepített Windows miatt, ha az is ajánlott kategória, az én felhasználásomra. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.