Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) lancia75 válasza Lalikiraly (#13200) üzenetére


lancia75
csendes tag

Igen i5 8250U. Viszont 4GB RAM, és 1TB HDD. Win 10.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13202) Lalikiraly válasza lancia75 (#13201) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hmmm. Hát a proci nagyonjó mert 4 mag 8 szál.
A ramot megkell nézni, hogy lehet e bővíteni 2x4 re mert a dual channel üzemmód dobna a procin és az IGPn is. A vinyót meg kikel rakni egy külső rackbe. Persze tudom egyik sem olcsó és nem is kell azonnal. Az alap a proci miatt kiváló és időtálló. Szerintem. De hallgassuk meg a kartársak véleményét.

Utóirat. Jó értéktényező a Win10.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13203) ZephX válasza lancia75 (#13199) üzenetére


ZephX
senior tag

Akkor megnyugodtam, köszönöm a válaszokat. :)

(#13204) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Lenovo Yoga 2 13-as 2 in 1 laposom palmrestjén a bal csavarperselyek egyike kitörött, így bajosan lehet csak nyitni-csukni. Persze már fél éve lejárt a garija...
Mivel egybe van a billentyűzet a palmrest-el, így egyben kell cserélni. Tudok esetleg beszerzési forrást erre?
E-bayen sajnos csak angol és egyéb nyelvű billentyűzetesek vannak. Esetleg "hőn szeretett" TMX-ünk ad el alkatrészt vagy adnak e-mailben árajánlatot előre?

Előre is Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13205) Plazmacucci válasza Tsebacsi (#13204) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Előre nem fognak adni árajánlatot (szerintem sehol másutt sem), de egy e-mailt megér, hogy mi a kotta.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13206) lancia75


lancia75
csendes tag

Sziasztok.

Szerintetek megéri az árát? Valaki használ ilyet? Bővíthető az SSD vagy a RAM?

https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/ideapad-720s-81br004khv-p408976321/#termek-leiras

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13207) Lalikiraly válasza lancia75 (#13206) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én egy kicsit sokallom árban, ugyanis csak 4GB ram és csak 128 SSD mindkettő a duplája kéne legyen ennyiért már bőven.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13208) lancia75 válasza Lalikiraly (#13207) üzenetére


lancia75
csendes tag

Szerinted bővíthető az SSD és a RAM? Köszi.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13209) Lalikiraly válasza lancia75 (#13208) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

amit a neten találtam, ott azt írja, hogy nvme SSD lehet cserélni, viszont ramot nem lehet mert forrasztott és nincs slot. Én ezt találtam. De reménykedjünk.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13210) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Srácok segítsetek tanácsra lenne szükségem

Megvettem az álomgépemet. Lenovo V320 17 collos. 2 magos 4 szálas pentium proci ilyesmi. Nekem bőven jó.

Az az egy anomáliám van vele, hogy amikor bootol a gép nagyon leveszi a fényerőt, 100% ra állítva egész jó, de már ha 80% ra leveszem már kapásból sötét a kép.
Már egyszer találtam erre megoldást hogy valami energiatakarékos izé miatt csinálja, és ki is kapcsoltam egy másik gépen, de ezen nem találom.

Lenne ötlet? Még korom sötétben is kb 70% on kell járatnom, mert utána már szinte semmit sem lehet látni belőle.

Van ötletetek?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13211) Lalikiraly válasza Lalikiraly (#13210) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hmmm furi, bootolható linux alatt tökéletes... Érdekes.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13212) Tsebacsi válasza Lalikiraly (#13211) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor driver vagy valamelyik szuper energiatakarékoskodó program.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13213) Lalikiraly válasza Tsebacsi (#13212) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen, de nem tudok rájönni mi lehet :D Amikor az intel drivert rakja fel akkor állítgatja a fényerőt viceverza. Valszeg az a ludas, de 24 es drivert rakja fel a gép és nem enged frissebbet az UWP set sem.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13214) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Üdv :)

Anyám vett egy LENOVO IDEAPAD V330-at 1 TB-s vinyóval.

Nincs benne optikai meghajtó, de látom meg van neki a hely, vagyis mintha szerelhető lenne bele.

Kérdésem, hogy oda SSD-t tehetek-e? A szükséges csatlakozók ott vannak attól, hogy nincs benne gyárilag optikai meghajtó?

És ha tehetek bele SSD-t, akkor mire van szükségem egészen pontosan? Gondolom kell valami rack amivel együtt be tudom pattintani oda az SSD-t? :)

(#13215) z123456z válasza DeathAdder (#13214) üzenetére


z123456z
senior tag

mehet bele SSD

Maga a rack az, ami az ODD helyén van. De az üres. Abba kell a sata-sata adapter, aztán mehet bele SSD, bedugod a helyére és kész.

[ Szerkesztve ]

(#13216) DeathAdder válasza z123456z (#13215) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :)

Ilyet magyarországon nem lehet venni? és ebbe akkor mehet a normál 2.5" ssd?

(#13217) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem a fényerőre valami ötlet?

Már haromszor raktam újra a windowst. A többi gépünkön jó, ezen nem. Csak maxon és alatta eggyel élvezhető, utána nagyon leveszi a fényerőt.

Próbáltam manuális driver telepítéssel, automatával. De semmi. Semmilyen plusz progi nincs fent.

24.20-as intel driver meg a többi.

Szinte használhatatlan így a gép :(

Valami ötlet? Amúgy hogy tudnám a legfrissebb VGA drivert felrakni?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13218) Plazmacucci válasza Lalikiraly (#13217) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Minden, azaz az összes illesztőprogramot feltetted a támogatói homlapról? SN alapján kerestél a modellre és úgy töltötted le?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13219) Lalikiraly válasza Plazmacucci (#13218) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Így van. De próbáltam hogy a windows frissítse, vagy az intel, de minden állapotban ugyanaz van.

Van a képernyő fényerő 100% és alatta max két lépcső harmadiknál már korom sötétben is nagyon gyászos sajnos és néha ilyen képernyő vibrációk jelennek meg ilyen csíkban mintha valami interferencia lenne. :(
Nagyon fura gépelés közben főleg előjön.

:U

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13220) Plazmacucci válasza Lalikiraly (#13219) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ilyet még G580 időkben lattam, az valóban driver volt. Intel oldaláról is próbáltál valami frisset?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13221) Lalikiraly válasza Plazmacucci (#13220) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen tuti szoftveres a hiba, mert amikor települ az intel driver, akkor össze vissza veszi a fényerőt, és sajnos az alacsonyon marad. Hiába próbáltam minden energiagazdálkodást kikapcsolni akkor sem, volt a max fényerő meg alatta egy két fokozat utána már szinte nulla. És ahogy gépeltem a gépen bizonyos helyeken képhibák keletkeztek. Tehát lehet valami érintkezési hiba, bár arra nem magyarázat hogy Linux alatt meg jó volt.
:(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13222) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Van egy Ideapad 520-as notim 8. gen procival, és szeretnék a hdd caddybe egy hdd-t tenni. Kellene hozzá egy ilyen alkatrész viszont sehol sem találok, elméletileg ez is megfelel. Szerintetek?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#13223) milkabrams válasza milkabrams (#13222) üzenetére


milkabrams
őstag

Vag talán ez?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#13224) z123456z válasza milkabrams (#13223) üzenetére


z123456z
senior tag

Úgy kalkulálj vele, hogy nekem 2 hónap alatt ért ide az első. De, mivel azt hittem, már meg sem kapom, januárban rendeltem egy másikat. Az is mindjárt két hónapos lesz, és még nincs itt. Nem kapkodják el a kínaiak.
De egyébként igen, ez kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#13225) milkabrams


milkabrams
őstag

Valaki linkelne egy olyant ami ideapad 520-hoz kell?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#13226) Dhampir válasza z123456z (#13224) üzenetére


Dhampir
félisten

Összegyűjtik innen-onnan a különféle megrendeléseket, aztán mehet be a konténerbe és rá a hajóra.

(#13227) milkabrams


milkabrams
őstag

Lehet egysuerűbb lenne egy [ilyent] beszereznem.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#13228) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Na én a nagy 17-es gépben frissítettem egy kicsit.
Az 1 terrás vinyót kivettem és a helyére bekerült egy 120-as Kingston SSD. Hát azért gyorsult az AMD E2-9000 rel is a gép szépen. :)

Ugyanitt 1 terrás kb 1 hónapot használt noti vinyó eladó. :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13229) #93794560 válasza Lalikiraly (#13228) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem a 330-15IKB notebookom járt eredetileg 1TB-os merevlemezzel, én egy itthon korábbról meglévő, 98%-os állapotú Samsung 850 EVO 250 GB-os SSD-t tettem bele. Az SSD az alsó kategóriás processzorokkal szerelt gépekkel is csodát művel Most már csak egy új, 4 gigás RAM-ot kell még beletennem, bár az alap 4-gyel is jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#13230) Lalikiraly válasza #93794560 (#13229) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

hát még milyen jól fog menni, ha beleraksz még 4 et és dual channelben fognak menni :) sokat dob az rajta.

Én közben ugye az este megejtettem a hdd-ről ssd-re váltást.

Röviden tapasztalatok:
Legalább plusz 1 óra akkumulátoros üzemidő.
A boot idő a fele alá csökkent.
Meg úgy mindennek az indulási ideje.
Legújabb AMD szoftver és friss Windows install persze.

A művelet nagyjából 10 percet vesz igénybe, ugye a rahedli csavar kicsavarása a gép hasából, aztán körbe egy plasztik kártyával kipattintva, nagyon könnyen lehet, aztán a hdd cseréje, melyet kibányászunk a helyéről, a SATA csatlakozót lehúzzuk, a fémfóliás szivacsos burkolatot átpattintjuk, ill ráhajtjuk az SSD re és vissza a helyére, SATA csati visszadug és az is bepattint a kis helyére és kész is vagyunk. Csináltam gyorsan egy tesztet még szétszedve, hogy minden oké e?. Oké volt, akkor alsó lemez visszapattint és mehetnek vissza a helyükre a csavarok. És kész. Windows install. Ennyi. Először féltem a dologtól, de több videót is láttam és ésszel óvatosan, így volt ennyi idő. A Windows install pedig pedig 20 perc volt egy rahedli beállítással.

Ugyanitt lenne egy kérdésem, hogy az miért van hogy a Youtube videók olyanok mintha akadoznának, vagy frame dropp lenne? Főleg függőleges vagy vízszintes mozgásnál, de egy 4 k videónál nem csinálja, meg full hd is simábban megy mint egy 720p. Edge alatt és minimális proci és GPU terheléssel értsd CPU kb 30 GPU meg 20% on megy hirtelenjében. Nem valami beállítás lehet? Vagy az Edge okozza?

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13231) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

helyesbítek. Chrome alatt is szaggat.

Endless OS el próbáltam, ott a Youtube app tükörsimán megy.

furi.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13232) #93794560 válasza Lalikiraly (#13231) üzenetére


#93794560
törölt tag

Elképzelhető, hogy a 720p felbontású videó lejátszása esetén alapórajelen hagyja a procit, mert tévesen nem érzékeli nagy terhelésnek. 1080p és 4k esetén valószínűleg felkapcsol max órajelre, és így jó a lejátszás. Próbáld meg teljesítménycentrikus módban a 720p lejátszását! Ha jó, akkor ez a baja. Ha nem, akkor nincs tippem.

(#13233) #93794560 válasza Lalikiraly (#13230) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az én gépem belső összeszerelése hasonló a te gépedhez, lévén, hogy 300-as sorozatú gép. Mivel beépített akksival rendelkezik, a HDD-SSD csere idején próbaképpen kiszereltem, majd vissza az akksit is, hogy lássam, mennyire szerelhető. Teljesen jól. Csak a kis csatlakozót kell lehúzni, a négy csavart kicsavarni, és kész is.

(#13234) Lalikiraly válasza #93794560 (#13233) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

igen. kb 10 perc alatt belezhetőek simán. látod milyen üress belül :D
hát mégha m2 ssd lenne benne :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13235) #93794560 válasza Lalikiraly (#13234) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az én gépemben egy kicsit több cucc van, mivel Intel Core i3-as procival van szerelve, aktív hűtéssel. Nem tudom, hogy a te AMD E2 processzorod passzív hűtéses, vagy azon már van venti?

[ Szerkesztve ]

(#13236) Lalikiraly válasza #93794560 (#13235) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ott van fentebb a kép, látod, hogy aktív hűtéses, csak 17 collos gép ezért nagyobb a ház, ráadásnak még a régebbi 320-as széria.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13237) #93794560 válasza Lalikiraly (#13236) üzenetére


#93794560
törölt tag

Igen, olyan az elrendezése, mint az én 330-asomnak.

(#13238) hamti2


hamti2
csendes tag

Sziasztok

Adott egy lenovo ideapad 110-es gép .
A lassú HDD-t lecseréltem Samsung EVO 840-es SSD-re, amire a Windows telepítettem.
Az eredeti HDD-t az optikai meghajtó helyére raktam beépítőkerettel.
Biosból látszik mind a 2 hardver ,de Win alól csak az SSD .
Egy régebbi laptop HDD-t berakva a beépítőkeretbe minden rendben van , mindkettőt látom Win alól .
Miért nem látom az eredeti HDD-t a beépítőkeretben ?
Kell valami külön csatoló program ?

Előre is köszi a választ

(#13239) #93794560 válasza hamti2 (#13238) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha jól tudom, vannak rack-ek, amelyeken van valahol egy kis jumper, vagy kapcsoló, amit át kell állítani. Én még nem találkoztam ilyennel, de hallottam már róla.

(#13240) hamti2 válasza #93794560 (#13239) üzenetére


hamti2
csendes tag

Kösz a tippet ,ezen nincs .

(#13241) mzso


mzso
veterán

Helló!

Valaki gyorsan meg tudná mondani, hogy kell kikapcsolni a Mc Affee szpemjeit meg értesítéseit?

Meg egyéb értesítés sem kéne, akié az úgysem ért hozzá, max a böngészőt fogja használni. A win10-ben hogy nyomom ki az értesítési központot?

[ Szerkesztve ]

(#13242) Lalikiraly válasza mzso (#13241) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

a mekkáfé szart az első dolog amit törlök a gépről :D

A többi értesítést meg hmm, mindjárt lesz kolléga, aki megmondja, most nem winfosos gép előtt vagyok.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13243) myke01


myke01
senior tag

Üdv minden Lenovo felhasználónak ,és azoknak is akik még mindig ez a típust használják ( G580 IdeaPad ) , kellemes Húsvétot ...

Már rég felmerült bennem a kérdés , de úgy látzik csak most jött el az ideje ,hogy feltegyem a kérdést a következőről :K :) :

Mikor van be~ ,és kikapcsolva a következő opció ? Nem igazán egyértelmű szerintem :N , vagy csak én vagyok gyenge felfogású :)) ?

Ez most akkor 'BE' vagy 'KI' ? Nem igazán érthető ,mivel a gomb bal oldalon van :) .

És ez 'KI' vagy 'BE' ?

(#13244) #93794560 válasza myke01 (#13243) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez a típusú kapcsoló engem is megzavart a Lenovo beállító szoftvereknél. Szerintem az első képen van a bekapcsolt állapot. De szerintem kiderül, mert hallani lehet, ha energiatakarékos módban ki-be kapcsolgat a HDD. Bár nekem volt olyan merevlemezem, ami figyelmen kívül hagyta a rendszer beállításait, és mindig ki-be kapcsolgatott. Amióta SSD van, ez okafogyottá vált.

[ Szerkesztve ]

(#13245) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés, a Ryzenes 15ARR es Ideapadokban hány memória slot van tehát ha bővítani akarom, akkor lehet dual channel?

Köszi előre is. Mert lehet egy ilyen gépre váltok.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13246) z123456z válasza Lalikiraly (#13245) üzenetére


z123456z
senior tag

#12939
Egy párszor már kérdezted, kaptál rá választ is. Alszol te eleget? :D

[ Szerkesztve ]

(#13247) Lalikiraly válasza z123456z (#13246) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

jaaa jól van köszi. Hát igen ami most az én fejemből hiányzik az nálad van :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13248) sakeee1982


sakeee1982
csendes tag

Sziasztok
Érdeklődni szeretnék van-e valakinek tapasztalata egy Idepad 330s Tn kijelzőjének->FHD IPS panelre cseréjében?

(#13249) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy adott egy Lenovo Ideapad 330 15IGM notebook, amint a touchpad nem működik. Ezt lehet valahogy orvosolni? Új gép, BOIS-t frissítettem, mást ötletem nincs, az eszközkezelőben nincs kérdőjeles hardver. :N

═════════════════════════════════════════

(#13250) Lalikiraly válasza RootRulez (#13249) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Egyáltalán nem működik?

Lehet csak a funkcióbillentyűvel kikapcsoltad. Vagy a windowsban vagy az elan driverében az van beállítva hogy külső egérkor letiltsa. Eszközkezelőben ott van?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.