Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13651) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13650) üzenetére


Remekelek28
őstag

Van egy új gép 85 e ft ért 8 gb rammal 1 tb hdd vel hd kijelzővel. És van 105 e ft ért 256 gb ssd vel és full hd kijelzővel. Tobbiben megegyezik a 2 gép.
A hd fullhd nrkem mindegy. Viszont még akkor is jobban járok a 85 ezressel,ha el se adom a benne levo hdd t. Mert 12 ezerért tudok brle venni 256 gb os ssd t. Kiszedni pofonegyszerű a hdd t. Gondolom a lenovo is 2.5 satásat használ. És helyére be az ssd t.

(#13652) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13650) üzenetére


Remekelek28
őstag

[link] Ez lenne az.

(#13653) Plazmacucci válasza Remekelek28 (#13651) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen, egyszerű kicserélni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13654) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13653) üzenetére


Remekelek28
őstag

Akkor szerinted is megérheti az olcsóbb? Az 1 terrás hdd t igy ujonnan mennyiért adhatom el? Illetve a garancia elveszhet,ha kicserélem?

[ Szerkesztve ]

(#13655) Plazmacucci válasza Remekelek28 (#13654) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy tudom a garanciát nem zárja ki, ha kicseréled a merevlemezt. Sérülést ne okozz a készülékben, ez a lényeg. A HD kijelző szerintem elég ratyi, mindenképpen ajánlanék hozzá monitort. Múlt évezredben fogod érezni magad egy HD kijelzővel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13656) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13655) üzenetére


Remekelek28
őstag

Most is az van Hd. Nincs azzal baj. És kevesebbet is fogyaszt. Dvd iro vsjon vsn benne szerinted?

(#13657) Plazmacucci válasza Remekelek28 (#13656) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt konfigurációja válogatja. Úgy vettem észre, a többségben nincs.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13658) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13657) üzenetére


Remekelek28
őstag

Végül egy [link] ilyet vettem. A processzora az I3-asokkal vetekszik.Remélem a videokártyája a fifa 20 at elviszi.
Szerintem időtálló laptop lesz. Bár lenovom még sose volt.
Ebben van Dvd iro is,Full hd,a hdd-t sem kell cserélgetni. Mert ez az ssd elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13659) Plazmacucci válasza Remekelek28 (#13658) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Na ez már valami. Reméljük sokáig kiszolgál!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13660) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13659) üzenetére


Remekelek28
őstag

És szerintem nem volt drága. Nem tudom tudsz abban segiteni,hogy okos tv ra hogy tudok majd erről vezeték nélkül küldeni pl filmet játekot stb. ? Bloutouthon?

(#13661) Plazmacucci válasza Remekelek28 (#13660) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Biztos hogy wifi kell hozzá. Windows 10 alatt kell keresni a gépházban vezeték nélküli eszközöket. Fejből nem tudom mi a pontos neve.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13662) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13661) üzenetére


Remekelek28
őstag

Wifi természetesen van a tv n is. Kérdés milyen program kell a laptopra.

Mivel ezen nem lesz OS ,melyik billentyővel tudom pendrive ról telepiteni?

(#13663) Plazmacucci válasza Remekelek28 (#13662) üzenetére


Plazmacucci
félisten

F12 a boot menü.

Gépház\Eszközök\

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13664) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13663) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszönöm,akkor majd itt próbálgatom. Neked melyik tipus van? Elégedett vagy vele?

(#13665) Plazmacucci válasza Remekelek28 (#13664) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem Y520. A maga módján egész jó. Hőháztartása nem az igazi, egy idő után lekapcsolja a proci a Turbot, pedig nem melegedik 80 fölé. De mondjuk már nem is nagyon játszok, hogy ez izgasson. A benne lévő wifi még elég karcsú, de nem is ezt használom komolyabb dolgokra, hanem az asztali gépet. Az meg Lenovo K450.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13666) Oceanus


Oceanus
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék :) Van egy lenovo ideapad y510p-m. Nagyon jo kis gép imádom de ma mikor be akartam kapcsolni, nincs kép. Világítása van a kijelzőnek, de mar a lenovo felirat se jön fel. Tudtok ajánlani esetleg megoldást vagy valakit itt ph-rol aki elérhető Pesten és jó szívvel iranyitotok hozzá? Nem szeretnék új gépet venni mert ez tökéletes nekem mindenre.

Előre is köszönöm!

Üdv mindenkinek :))

Ember tervez, Isten perverz!

(#13667) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13665) üzenetére


Remekelek28
őstag

Na igen ez már jo kis gamer laptop. Szerinted melyik a legjobb autoversenyes játék,amit az enyém még elbithat? Nfs szerűt keresek.

(#13668) Remekelek28 válasza Oceanus (#13666) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nagyon halványan se jön be semmi? Ha nem,akkor lehet hogy videokartya hiba. Ha halványan látni a dolgokat,kijrlző hiba

(#13669) Oceanus válasza Remekelek28 (#13668) üzenetére


Oceanus
tag

Csak világít a kijelző meg a billentyűzet...

Esetleg tud vki itt Pesten aki foglalkozik vga javitassal? Csak olcsobb mint egy új noti...

Ember tervez, Isten perverz!

(#13670) Plazmacucci válasza Oceanus (#13669) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Két kártyás? Ha igen, vedd ki az ultrabay kártyát és próbáld úgy.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13671) Oceanus válasza Plazmacucci (#13670) üzenetére


Oceanus
tag

Ki próbáltam de sajna semmi valtozas... Ha jol emlekszem nem az ultrabayes az alap kártya hanem ami be van epitve es a masik SLI-n keresztül segit be amikor kell...

Ember tervez, Isten perverz!

(#13672) Plazmacucci válasza Oceanus (#13671) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha az alaplapon elpukkant valami akkor többnyire annyi neki. Nem volt büdös?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13673) Oceanus válasza Plazmacucci (#13672) üzenetére


Oceanus
tag

Nem, épp ez az érdekes... Hogy semmi előjele nem volt, tegnap aktívan használtam, este lecsuktam, most be akartam kapcsolni es tessék...

Ember tervez, Isten perverz!

(#13674) Plazmacucci válasza Oceanus (#13673) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Még egy teljes áramtalanítással próbálkozhatsz. Beleértve a gombelemet is, ha hozzáférsz. Néha behülyülnek a BIOS-ok.
RAM-okat is érdemes átmozgatni, vagy másikat tenni bele. Adathordozók (HDD, SSD) nélkül is próbáld elindítani.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13675) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, [ilyen] súlyos biztonsági hibák lettek már nem először javítva az Intelnél, természetesen a Lenovo weboldalán a a régebbi szériákra semmi támogatás, nincs driver kiadva, konkrétan az esetemben IdeaPad Z500 (Ivy Bridge).
Az Intel weboldaláról az új drivert letöltve és a telepítést próbálva természetesen nem lehetséges, el sem indul, hibát dob, hogy nem megfelelő driver, így a biztonsági rések továbbra is nyitva maradnak.
Van vmi megoldás erre vagy semmi? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13676) junior11 válasza junior11 (#13675) üzenetére


junior11
veterán

Megoldva, tárgytalan.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13677) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A CPUkban lévő biztonsági hibák jórészét mikrokód, vagy BIOS frissítéssel lehet megoldani, de bizonyos arhitektúrából (felépítésből) fakadó hibát sehogysem lehet javítani. Drivert pedig hiába ad ki hozzá újabbat, hiába kapcsolja be mondjuk a HEVC dekódolást, ha azt a chip nem is ismeri, nincs algoritmusa rá. Így visszakérdez kb hogy he? hát nem he hanem HEVC... De ez csak egy apró példa a sok közül, amúgy ezeket a biztonsági hibákat nem Manci néni, de nem is mi használjuk ki, megvannak erre a megfelelő kvalitású emberek, aki úgyis szétnéz a gépeden és megnézi van e értelme felnyomni, mondjuk bankadatok ecetere...Az hogy az otthoni home videóid ott vannak, számukra nem érték...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13678) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Tegnap átvettem a laptopot és elsőre tetszik. Az meglepő,hogy az akku csak 2 orát bir,és szerintem a driverek is rajta vannak. Legslábbis wifit egyből feldobta. Azt hol tudom ellenőrizni,hogy vga rajta van e ?

(#13679) Lalikiraly válasza Remekelek28 (#13678) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Windows felismer már mindent, az AMD vezérlőből a lite ot felrakja a windows store ból. Nem hiszem, hogy driverekkel kéne mókolnod. De a VGA driver hiánya már egy filmnézésnél is kijön, mert nincs függőleges szinkronizáció... Meg úgy minden akad :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13680) Remekelek28 válasza Lalikiraly (#13679) üzenetére


Remekelek28
őstag

A vga is amd. Akkor máshogy nem tudom rllenőrizni.cdak ha beteszek egy mkv filmet?

(#13681) Plazmacucci válasza Remekelek28 (#13680) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Eszközkezelő? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13682) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13681) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ott 2 amd cuccot lát.rákattintva mindkettőre azt irja megfelelően működik.
Viszont most vezeték nélkül megtalálta az Lg webos tv m. Átvittem és kicsit akadozik Nehezebben mozog az egér is,meg youtube ot hallgatva kicsit néha a hang is megakad,a kép meg olyan mint mikor egy játékot épp,hogy elbir a videokari.
Ennek lehet vga hoz köze,vagy mást állitsak be?
Amugy a kijelzője hiába full hd,az Lg tv nrm sokkal szebb pl a fehér. Ezen a laptopon olyan sárgás minden.

(#13683) Lalikiraly válasza Remekelek28 (#13682) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát akkor nézzük sorba.
Két videókártyát lát. Az egyik a CPU integrált a másik pedig dedikált.
Az hogy megfelelően működik, az a driverre nem jelent semmit.

Ettől még egy AMD oldalára felmész és egy automata felismeréssel szépen felrakja a kellő drivereket, de a Lenovo Vantage nevű program is kész szeretettel megteszi neked.

Az hogy a TVn szebb a kép? hát a TVd többe került mint az egész laptopod :D Még jó hogy szebb rajta a kép. Ezekben a Lenovo notikban (nem sértés) Nekünk is van több is. Olyan gagyi TN panel van, hogy az ezer éves LCD tévénk is kenterbe veri, rossz látni a különbséget. Ez van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13684) Plazmacucci válasza Lalikiraly (#13683) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ne felejtsük el, hogy a vezeték nélküli kép átvitel sosem lesz jobb mint ami most tapasztalható, kb diavetítésre jó maximum. Kábelt kell használni, nincs mese. Tessék benevezni egy két méteres HDMI kábelre. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13685) Lalikiraly válasza Plazmacucci (#13684) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

:R

Sajnos ebben nincs tapasztalatom.

Nekünk itthon egy ezer éves noti van HDMI vel kötve a TV re. Igazából az FHD is simán megy, bár a TV csak sima HD... Nyilván jó dolog lehet, hogy nem kell kábel ilyesmi. De a legjobb nyilván a hagyományos megoldás. A minőség miatt, aztán előbb utóbb ezt is úgyis megoldják.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13686) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13684) üzenetére


Remekelek28
őstag

Van 3 métetes hdmi kábelem,de épp azért is vettem uj laptopot,hogy ne lógjon a tv előtt kábel. Holnap megnézem hdmi vel is,ha azzal nem akadozik,akkor a vga ez ügyben nem lehet hibás. Viszont akkor a célom nrm értem el.

A kijelzőre visszatérve,a 9 éves acer hd laptopom is szebb szineket ad. A fehér ott fehérebb. Nem lehet,hogy valami szemkimélő mód vsn nekrm bekapcsolva?

(#13687) Lalikiraly válasza Remekelek28 (#13686) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Na nézzük újra. Először is Lenovo Vantage feltelpít. Azzal felfrissíted a drivereket.

Aztán az AMD nél a te esetedben 100% hogy egy fényerő csökkentő kíméló mód be van kapcsolva, csak bazira elvan dugva az AMD beállításokban. Azt ki kell kapcsolni és lesz normális fényerő.

A másik, ha olvastad amit írtam, ezekben a Lenovókban borzalmasan putri panelek vannak. Szinte bármi szebb képet ad.
Na ezeket nézd meg és utána nyomozhatunk mi a probléma.

A másik amikor a TVn megy a videólejátszás nyomj már a gépen egy ctrl+shit+esc et és nézzük meg mennyire terhelt a CPU, a GPU... Esetleg a videólejátszást az AMD driverben és a Windowsban is át lehet rakni a dedikált vidókártyára. Alapból mindenre az integráltat használja. Tehát neked kell beállítani hogy ne parlagon legyen a dedikált és esetenként erősebb GPU.

Ha nem megy írj, vagy csörögj rám elmondom telefonon :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13688) Plazmacucci válasza Remekelek28 (#13686) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sajnálom, de nem fogsz sosem tükörsima átvitelt kapni vezeték nélkül. Böngészni jó lesz, de komolyabb dolgokra egyszerűen kevés a sávszélesség. Ugye ez a WiFi modulon keresztül működik, és ott igen csak sok a korlátozó tényező. Először nem ismerjük azt, hogy pontosan milyen kártya van a gépedben, illetve, hogy 2,4 vagy 5GHz csatornán kapcsolódnak az eszközök.
Kijelző. Igen az én régi laptopmban is jobb kijelző van, ezt el kell fogadni. Az teljesen más technológia volt, a kijelző és maga a gép is vastagabb volt, valamint az egész világ másképp működött/gondolkodott. Manapság olcsón mindenből a leg gagyibb jár, mindennek egyre rosszabb a minősége, és nagyon rövid az elavulási idő. Ahhoz nagyon nagy szerencse kell, hogy 9 évig működjön egy újonnan vásárolt akármi. Ez már nem az a világ.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13689) Lalikiraly válasza Plazmacucci (#13688) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ámen sajnos.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13690) Sys85 válasza Lalikiraly (#13683) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem konkrétan a laptopom képe szebb (FHD-n,igaz fényerőben kevesebb).
Lenovo S540 14” vs. LG 60UK6200PLA.
Mondjuk a laptop majd 100 rugóval drágább is volt mint a tv. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#13691) Lalikiraly válasza Sys85 (#13690) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Na akkor ez egy megállapítás. :) Nekem amúgy az S145 ös notim egy 22 es LG monitort hajt.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13692) Sys85 válasza Lalikiraly (#13691) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem a TV-re van rákötve ha nosztalgia “gamer” hangulatom van.(HL2/EP1/EP2,Mass Effect 1/2/3,GTA SA).
Minden másra elég a 14”,filmeket meg Serviio-val küldöm ki a TV-re.Régebben Plex,vagy Emby.
Ez a vezeték nélküli kijelző téma még a korábbi drága (értsd 400-500k pluszos) komolyabb vasas gémer gépekkel se működött normálisan.
A jó öreg HDMI-t nem tudta eddig nálam kiváltani semmilyen vezeték nélküli technológia sem,hiába van 5GHz-es wifim egy komolyabb routerrel.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#13693) Remekelek28 válasza Lalikiraly (#13687) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszönöm mindenkinek a segitséget. Először is ujraraktam a win 10 -et most reggel. A lenovo vantage programban felajánlotta az amd frissitést. Most az fut,utána nézem a többit is amit irtál.
Ja még az este amugy a microsoft storebol letöltöttem az asphalt 9 et és gond nélkül vitte. De az gondolom csak valami probaverzio.

A miracasttal sem lehet normális átvitelt csinálni a tv re? Van ilyen kis usb stick.

(#13694) Remekelek28 válasza Remekelek28 (#13693) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nézzétek már meg légyszi. Biztos.hogy jó vga t töltött le a program? Nekem 2gb a videokari nem 512 mb.
[link] Ez a laptopom tiusa.

[ Szerkesztve ]

(#13695) Plazmacucci válasza Remekelek28 (#13694) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem ismerem pontosan a konfigurációt de sanszos van benne még egy külön VGA ami 2GB-os, és nyugalmi állapotban csak azt olvassa ki ami a processzorban van. Az pedig a rendszermemóriából választ le magának dinamikusan RAM-ot. Most épp 512-t.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13696) Remekelek28 válasza Plazmacucci (#13695) üzenetére


Remekelek28
őstag

Amugy igen,valoban igy lehet,mert a közéspső radeon 530 ra klikkelve már 2gb ot ir. Most teszem msjd rá a Forza Horizon 3 at. Kováncsi vagyok viszi e.

(#13697) Lalikiraly válasza Remekelek28 (#13696) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen ez így van, ahogy a kolléga mondja. Az CPU ba integrált a RAM ból kajál, amennyi éppen kell. Az 530 as pedig saját 2GB vel rendelkezik, bár elsőnek az AMD a dedikált kártyát is a rendszer memóriávaal etette. Azthiszem az 520 as ilyen volt. Csodát azért ne várj az 530 astól sem.

Ellenben a Windows beállításokokon belül a rendszer / kijelző, grafikus valamibe kell menned és megadni, hogy az adott program melyik VGAt használja. A radeon szoftver sem tudja automatán. Saját tapasztalat. Figyeld a feladatkezelőbe melyik VGA megy. Ill van jobban kihasználva.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13698) Energie X válasza Remekelek28 (#13680) üzenetére


Energie X
őstag

Régebbi lenovo notiknál úgy kell telepíteni az AMD drivert, hogy először leszeded a Lenovo oldaláról a laptophoz tartozót és utána az AMD oldaláról letöltött legfrissebbel "ráfrissítesz" nem tiszta telepítés!. Jó lesz a képe menni fog minden.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#13699) Lalikiraly válasza Energie X (#13698) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen valóban így van. Jogos az észrevétel! :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#13700) Energie X válasza Lalikiraly (#13699) üzenetére


Energie X
őstag

Ha nagy a prociterhelés lehet próbálkozni AMD weboldaláról 1-el régebbi driver ráfrissítésével. Én nemrég jártam így egy notinál, a januári AMD Drivert frissítettem rá a gyárira és folyamatosan 3Ghz-en pörgette a procit. A februári driverrel viszont tökéletesen működik, proci is visszavesz az órajelből, nem hangos a hűtés.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.