Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18401) pepusos válasza easy...rider (#18397) üzenetére


pepusos
senior tag

Köszi! :R

(#18402) smiti válasza smiti (#18400) üzenetére


smiti
addikt

Most így rákeresgéltem videókra, ezen például nem hallani azt a kerregést.

Esetleg hol találok hihető tesztet ahol összehasonlítják a Noctua NF-P14 FLX-el ?

[ Szerkesztve ]

(#18403) vendingo


vendingo
veterán

Csak magamat tudom ismételni! Nekem 2 ilyen venti is van a gépembe és szinte hangtalanok, semmi kattogás, karrogás, motorhang nem tapasztalható, max. a levegő hangja max fordulaton.

Ha biztosra akartok menni, akkor, akkor vegyetek Alpenföhn Wing-Boost 140-et 5-6 ezer Ft-ért.
Teszt

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18404) Ervin bá


Ervin bá
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy összességében melyik 8 centis hűtők a halkabbak az Arctic és Coolink közül? Az Arctic 0.3 és 0.4 sone elvileg, a Coolink meg kb 11 dB, de azt olvastam régebben, hogy a gyári adatoknak nem feltétlenül lehet hinni, mert általában hangosabbak (pl. a Cooler Master). Ez mennyire igaz?

(#18405) TaaT válasza smiti (#18402) üzenetére


TaaT
veterán

Lehet hogy csak egy hibás darabot fogtak ki, fene tudja...

Itt egy kis összehasonlítás [link]

vendingo: PWM-es elosztót amúgy adnak a TY-140-hez?

Ervin bá: 8centis hűtők között nincsenek olyan markáns különbségek mint a 12cm-es társaiknál, havernak van ződ 8centis coolink-ja és ő szerinte az Arctic F8 több levegőt szállít...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#18406) vendingo válasza TaaT (#18405) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem egy Silver arrow hűtőm van, és azon vannak a ventik. Az egyiken alapból elosztós volt, a másikon meg sima.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18407) Ervin bá


Ervin bá
csendes tag

Fura, mert papíron a zöld Coolink több levegőt szállít, alacsonyabb fordulaton. Nem értem, mert kisebb és kevesebb lapátja van.

(#18408) Ervin bá válasza TaaT (#18405) üzenetére


Ervin bá
csendes tag

Elnézést, elnéztem! :P
A cfm-met összetévesztettem a m³/h-val.

(#18409) easy...rider válasza Ervin bá (#18407) üzenetére


easy...rider
őstag

A papírformának sose szabad hinni. :N

Meg az is számít hogy az adott embernek melyik hangzik jobban. Lehet hogy 2 decibellel a másik hangosabb, de annak a hangszíne meg sokkal elviselhetőbb mint a halkabbé.

(#18410) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok!

Shuttle XPC átépítésén gondolkodom. Egy Shuttle SG41J-be tennék SFX tápot, meg Corsair H60 vízhűtést. komoly VGA-t (talán 6870est), procit (i5 2500k).
Egy képen felvázoltam az elképzelést, a táp meg a Corsair légszállítását is bejelöltem.
Nem sok hely lesz a házban, hátlapra meg bal oldalra tudnék még kisebb (80as vagy kisebb) ventiket tenni, hogy javítsak még a hűtésen. Tanácsokra lenne szükségem, meg egy két halk venti tippnek is örülnék, főleg a Corsair-hez.
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

[Shuttle > mITX]
Elnagyolt vázlat, de nagyjából tükrözi az arányokat...

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#18411) BioNiCMaN válasza SQX_Barto (#18410) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

A H60 hova szellőzik majd? :F

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18412) SQX_Barto válasza BioNiCMaN (#18411) üzenetére


SQX_Barto
addikt

A radiátor fentről kapja ventiből a hideg levegőt, vagy hogy érted?
És persze a fedlap felette lévő része teljesen ki lesz vágva, lehet még venti rácsot se rakok rá, csak hagyom "szabadon".

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#18413) BioNiCMaN válasza SQX_Barto (#18412) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ez kavart meg, mert nem láttam helyet a tetején a szellőzéshez. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18414) jippa


jippa
aktív tag

Tisztelt Fórumozók!

Molex csatiról, PWM jellel szeretném leszabályozni a 3 tűs ventilátoraim fordulatát, lehetőleg a biosból. Külön elektronika kell hozzá.

Külföldi cuccok:

Link
Link

Ez a rheosmart több gyenge kritikát kapott, az egyik komolyabb tesztelő szerint az alaplaphoz nem jut tőle vissza a jel az rpm érzékeléséhez, ezért egy külön pwm ventit is mellé kellett kötnie itt.

Van-e valakinek egy jó/profi megoldása erre a problémára?

Köszönöm előre is.

jippa

(#18415) SQX_Barto válasza BioNiCMaN (#18413) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Megnyugodtam. Viszont változás áll be a "terveket" illetően. Úgy néz ki, az első fázis megvalósul. Kaptam ajánlatot egy szép Shuttle házra táppal (ami kuka vagy apróba megy) 7000 ropogós magyar Forintért. Azt hiszem megveszem :)
Tápot, Vízhűtést meg ventiket itton még megveszem, és kialakítom a végső formát.
Arctic Cooling 120as venti kerülne H60-ra
és egy 80/90/120 as oldalra még. Változnak kicsit a dimenziók, kicsit rövidebb a ház, de úgy néz ki, hogy így is el fogok férni.
Ventiről vélemény? Másrészt van TC és PWM-es meg sima venti. Melyiket ajánlanátok, ha kell akár külön is H60-ra meg házventinek, melyikre melyik a legjobb és miért. Ház ventiről tanács, melyik a legjobb méret a három közül, meg belső elrendezés szempontjából a házventi szívjon vagy fujjon?
Itt van egy hűtési vázlat eléggé elnagyoltan, nem teljesen méretarányosan
[link]
Segítségeket előre is köszi!

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#18416) Ghard


Ghard
őstag

Sziasztok!

Asus Silent Knight-hoz keresek socket 478-as lefogatót.
Ha valakinek lenne feleslegben egy,irjon privit :)

(#18417) proci985 válasza smiti (#18402) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tess, megbízható teszt. spcr direkte össze is hasonlítja a p14el bordán. saját tapasztalatokkal teljesen összevág amit írnak.

nekem is van két ilyenem a gépbe, teljesen jók. az IFX14en egy SFlex tandemet váltottak, ez szerintem mindent elmond róluk, hogy mennyire szépen teljesítenek.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18418) smiti válasza proci985 (#18417) üzenetére


smiti
addikt

Nagyon pöpec, köszönöm! :R Szerintem jövőre meg is rendelek belőle egy pár darabot. :K

(#18419) proci985 válasza smiti (#18418) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:K 2200ért szerintem abszolút bestbuyok.

5Vn 300rpmig lemennek (egyik legjobban lassítható ventik a piacon), 7Vn 660rpm körül még épp hallani őket. 12Vn 1300 rpmen persze van hangjuk, de ott rendesen viszik a levegőt is. tandemre is jók.

egyetlen kérdés ugye, hogy meddig fogják bírni, de mivel alig több, mint fél éve vannak piacon, erről gyakorlati tapasztalat nincs. enyémek fél évesek és nem változott a karakterisztikájuk. (ami persze annyira nem nagy szó, a négy éves papst 4412 is elmondhatja ezt magáról, de van itthon 20-30k órás sleeve/ball bearinges CM/Scythe ventim is, amik szintén szépen bírják).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18420) csao


csao
csendes tag

Sziasztok!
Nemsokára lesz egy új házam amibe tervezek venni még 2-3 120-as ventit és esetleg 1db 140-es ventit. Tanácsot szeretnék tőletek kérni hogy 120-as és 140-es ventiből melyiket ajánljátok? Amiket én kinéztem: AC F12 PWN vagy Coolink SWiF2-120P persze nem 4k-ért =) 140-es ventiből pedig az előbb beszélt TR TY-140
Köszönöm a segítséget! Üdv.

(#18421) smiti válasza proci985 (#18419) üzenetére


smiti
addikt

Nálam igazán nincsennek a ventik agyonhajtva, szinte 99%-ban minimumra szabályozva dolgoznak, bár mióta ez a CM házam van néha még játékok alatt is elfelejtkezem feltekerni a fordulatszámot.Így nálam valószínű tovább bírják az átlagosnál.

(#18422) #10034944


#10034944
törölt tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy ~1 centi vastag venti legalább 92-es.
Scythe Kaze Jyu slim -re gondoltam [link]mi a véleményetek róla, esetleg más alternatíva?

(#18423) proci985 válasza #10034944 (#18422) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

alternatíva nem nagyon van. sok levegőt nem fog mozgatni, egyébként ok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18424) #10034944 válasza proci985 (#18423) üzenetére


#10034944
törölt tag

Köszi, csak több levegőt szállít mint egy félig megfojtott 92es.
szerk
szállítana mert 23 mm hely van ...

[ Szerkesztve ]

(#18425) proci985 válasza #10034944 (#18424) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor a 10es jó lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18426) csucsbicep válasza csao (#18420) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Swif2 elvileg jobb, de ez az áron is meglátszik. Én F12 PWM-et tervezek venni, mivel 4-5db esetén jelentős a különbség árban és ez nálam számít.

(#18427) sg22


sg22
senior tag

srácok ez jólenne egy 1080as radira? milyen ez a venti? mennyire hangos?

what should I do about this?!

(#18428) TaaT válasza sg22 (#18427) üzenetére


TaaT
veterán

jól sikerült linkelés :DDD
volt már ilyen ventim, nem voltam vele nagyon megelégedve, a golyóscsapágyazás miatt már újkorában volt motorhangja, meg is szabadultam tőle...
gondolj bele ha 9db menne egyszerre... :U

Give them hell Ukraine!

(#18429) sg22 válasza sg22 (#18427) üzenetére


sg22
senior tag

szerk

what should I do about this?!

(#18430) TaaT válasza sg22 (#18429) üzenetére


TaaT
veterán

és még drága is, én 500ft-ért vettem, annyit talán megér :)

Give them hell Ukraine!

(#18431) proci985 válasza sg22 (#18429) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

yate loonok valók inkább radira, ha budget megoldást akarsz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18432) sg22 válasza proci985 (#18431) üzenetére


sg22
senior tag

hát nem szeretnék 4-5k/db ért venni 9db ventit :F

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#18433) proci985 válasza sg22 (#18432) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

német amazonon 5 euro darabja.

másik megoldás, ha veszel többb nagyméretű ventit, jobban jössz ki hangra, árra és teljesítményre is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18434) sg22 válasza proci985 (#18433) üzenetére


sg22
senior tag

nem a yate loonra irtam, hanem arra, hogy alap budget ventit veszek mer' 9 db kell :o

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#18435) proci985 válasza sg22 (#18434) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

és ha vennél inkább 4 180ast? árban annak is meg kéne állnia kb ennyiből, és teljesítményre jobbnak kell lennie.

yl egyébként budget, bár a magyarországi beszerezhetőségen ez nem látszik. usaban kb 3usd darabja.

szerk: gyorskötegelő is összetartja őket... szélső pontoknak meg ott kell lennie a csavar felfogatáoknak, mint a 120asoknál.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18436) sg22 válasza proci985 (#18435) üzenetére


sg22
senior tag

kell hozzá egy ilyen a 4 14 es ventihez :(

what should I do about this?!

(#18437) proci985 válasza sg22 (#18436) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, 32 a radi, 16ért nézted a swifeket (össz 48), akkor nem lenne jobb 50ért venni egy ilyen settet? 180as ventik, extra rács és a radi +2kért.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18438) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Van egy ilyen házam, a képen látható, hogy elvileg mi az ajánlott airflow. Nekem jelenleg nem így van hanem a ház tetején lévő venti amelyik közelebb van a ház elejéhez az lefele fúj. Azt gondoltam anno amikor így csináltam meg, hogy ha lefele fújna az első fenti venti hideg levegőt akkor azt majd a CPU-n lévő hűtő jól fog tudni hasznosítani (ergo a fentről befújt hideg levegőt fújná a CPU venti és nem a benti levegőt). Mostanra viszont felmerült bennem a kérdés, hogy ez helyes e így vagy inkább csináljam mégis úgy ahogy a képen van?

Másik kérdés: a ház tetejére 3 ventillátorokból válaszhatok (ez a 3 szabad ventim van erre a célra): van ugye amit a házzal együtt adtak ami jelenlegi is fent van felül-hátul ill van egy NOCTUA NF-P14 és NF-P12 ventim. Ebből az NF-P14 a ház tetején elől és fúj jelenleg lefele. Melyik 2 lenne a leghatékonyabb? Ugye ami a házhoz van az nagyobb és teljesen fedné a 'kivágást' viszont a noctua ventik gondolom hatékonyabbaj/nagyobb légszálításúak.

Remélem viszonylag sikerült éréthetően megfogalmazni a helyzetem... :D Köszönöm a segítségetek.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#18439) sg22 válasza proci985 (#18437) üzenetére


sg22
senior tag

Nem 32ért vettem a radit, fele annyiért :)

what should I do about this?!

(#18440) sg22 válasza proci985 (#18431) üzenetére


sg22
senior tag

ez megfelelne?

szerk: vagy nemlenne túl gány ha nem vennék rá rácsot, viszont 4 db jobb ventit és gyorkötözővel összekötném? :Y

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#18441) sg22 válasza sg22 (#18440) üzenetére


sg22
senior tag

bocsi a tripla posztért de megint rosszat linkeltem :)
szóval erre gondoltam

what should I do about this?!

(#18442) Senhi


Senhi
aktív tag

Sziasztok,

átmenetileg döntenem kéne az fx-6100-hoz adott gyári hűtő és e között [link] (találtam itthon...). Elviekben rámegy, kérdés inkább az, hogy elbírja-e. Tuningolni nyilván nem fogom ezzel, lényeg, hogy halkabb legyen :) .

Köszi

(#18443) TaaT válasza Senhi (#18442) üzenetére


TaaT
veterán

ennek az arcticnak az inteles verziója volt haver P3-as gépében, jo kis hűtő...
Ha kevés lenne a procinak alapjáraton akkor a Termal Control majd rákapcsol...

halkan jegyezném meg hogy én nem tenném rá egy 6magos procira... :DDD

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#18444) #10034944 válasza Senhi (#18442) üzenetére


#10034944
törölt tag

Igazából kipróbálhatod ha van otthon paszta, a 92-es venti tuti hogy halkabb mint a gyári 7 centis(ha még azzal szerelik). Max terhelésre lehet hogy kevés.

(#18445) proci985 válasza sg22 (#18441) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, erre gondoltam, gyorskötözővel.

gány meg... 8700 forint a talp.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18446) 3.Aragorn válasza proci985 (#18445) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Üdv
Azt mi okozhatja, hogy a procihűtőm folyamatosan, néhány (kb 5) másodpercenként váltogatja a fordulatszámot, ezzel jellegzetes wummogó hangot produkálva? (feltehetőleg a gyári procihűtő; közelről, leszedett oldallappal még nem hallgattam) Ha egy fix fordulaton menne, kevésbé lenne zavaró, ugyanakkor eredetileg azért kötöttem az alaplap megfelelő tüskéire, mert ez a lap tud procihűtő fordulatot szabályozni.
Nem egy nagy probléma, csak mégis, kíváncsi volnék...

Nem minden vándorút céltalan...

(#18447) kukinyo válasza 3.Aragorn (#18446) üzenetére


kukinyo
addikt

Ezt okozhatja akár a proci melegedése,hűlése is.Figyeld a hőfokát.

(#18449) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Ezt a ventit csak egy irányba lehet felszerelni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18450) kukinyo válasza pocokxx (#18449) üzenetére


kukinyo
addikt

Igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.