Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18501) bluyoo válasza galaxy07 (#18500) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A lapod AM3+ a hűtő pedig 775, valamint AMD AM2 és K8 processzorokhoz való felfogatóval van ellátva.Nem ismerem az AMD lapokat ha az alaplapon lévő lyuktávolságon nem változtattak akkor van esélyed felvarázsolni.
A kereszt alakú lemezt a hátlapra ha (ha a furatok egyeznek nyert ügyed van ha nem hát nem) a gyári alaplapi keretet le kell szedni és a hűtőre kell csavaroznod a megfelelő lyuktávolságú hajlított elemet (nem a t alakú). Majd Paszta és a négy csavarral a hűtő felől ellentétes irányban meghúzva rögzíted a hátlapra ragasztott kereszt alakú lemezre.

Bazinga!

(#18502) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy aerocool FP-01 előlapi panelt.
Addig oké, hogy manuálisan állítom.
De az AUTO funkció -t nem nagyon értem hogyan is kelleni beállítani!? Amint változtatom az értékeket máris sípol...stb
Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen téren? :F

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#18503) #10034944 válasza bluyoo (#18501) üzenetére


#10034944
törölt tag

Ha [link] ezeket kapta hozzá akkor gyárilag sehogy. Fehér lenne az Amd, voltak olyan AM2 -es lapok amiket még a régi K8-as furattal szerelték ezért írják, de semmi közük a mostani AM3 hoz. Szóval, ha érzel magadban kreativitást, és van szerszámod felbarkácsolhatod. Inkább eladnám előbb kellett volna utána nézni azután vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#18504) F.B.I. válasza galaxy07 (#18500) üzenetére


F.B.I.
veterán

Amennyiben letudod csavarozni az alaplapodon lévő műanyagkeretet, akkor fogod tudni feltenni a hűtőt, úgy, hogy a hátlapra, az adott nagyobb 4 lyukkal rendelkező fémlapot, felrakod, elölről pedig átcsavarozod. A hűtőre fel kell tenni a 2 db-ból álló fémlapokat
amik legalul láthatóak a képen nekem is így kellett feltenni a CM Hyper hűtőt.

Csak óvatosan ha van alátét, használd.

Most nézek komolyabb képeket...nem lesz egyszerű felvarázsolni, feltehetően sehogy nem megy fel hacsak a hátlapi műanyag merevítővel nem tudod feltenni, ahhoz hozzá csavarozni.

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#18505) proci985 válasza pepe_g (#18502) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sípolás valszeg akkor van, ha nem kötötted rá az összes ventit, illetve ha valamelyik ventit túl alacsonyra állítottad és leáll. manual mit mond erről?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18506) pepe_g válasza proci985 (#18505) üzenetére


pepe_g
tag

2 venti van rákötve, a harmadik üresen van. Nincs mit rákötni, esetleg a proci hűtőt, de az meg 4 tűs! Úgyhogy ennyi.
Itt a manual! Ha ez segít...

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#18507) proci985 válasza pepe_g (#18506) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor sipít ha alacsony a venti sebessége vagy magasak a hőfokok.

ki kell kapcsolni a jelzést a csatornára, elvileg meg tudod csinálni a panelen. néha olyan is van hogy pár modell ilyen 5-10secig sipít, aztán nem folytatja.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18508) pepe_g válasza proci985 (#18507) üzenetére


pepe_g
tag

Mármint amit beállítok mennyiség, vagy a ténylegesen mért?

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#18509) McKane


McKane
senior tag

sziasztok

van egy thermaltake házam, konkrétan ez .
Namost,ahogy a képen is látszik, a processzor fölé beleraktam egy 12 cm-es coolermaster hűtőt, ami úgy van beállítva -elméletileg- hogy befele húzza a levegőt.
elöl is van egy hűtő, befele viszi a levegőt, oldalt is van egy -befele a levegő, hátul van egy - kifele viszi a levegőt, és felül a cpu felett van egy venti- befele a levegő.
namost ez így megfelelő,vagy melyik ventillátort fordítsam meg? ( ahogy én tudom,onnan szív a venti ahol nincsen a keret merevítő műanyag )

(#18510) Jim-Y válasza McKane (#18509) üzenetére


Jim-Y
veterán

Elől szívjon befelé hideget, hátul és felül pedig fújja kifelé a meleget, tehát a felsőt fordítsd meg, oldalra pedig nem kell venti, de a gyártó oldalán is így van ahogy mondom:

Cooling System
- Front (intake) :
120 x 120 x 25 mm (optional)

- Rear (exhaust) :
120 x 120 x 25 mm TurboFan (1300 rpm, 17 dBA, 50.0 CFM)

- Top(exhaust) :
120 x 120 x 25 mm (optional)

- Bottom(intake) :
120 x 120 x 25 mm

az intake ami szívja a hideget, az exhaust ami fújja ki a meleget. Ami most neked oldalt van, azt alulra tenném szívni. üdv

(#18511) blasko92 válasza McKane (#18509) üzenetére


blasko92
őstag

Ahogy Jim-Y is mondja, a felsők szívják kifelé a meleg levegőt, mivel az amúgy is felfelé törekszik, így nem fogod úgy megkeverni az áramlást. Az oldalsónak pedig szerintem is inkább alul lenne a helye, úgy hogy befelé fújja :K
Amúgy a ventilátorokon van két nyilacska, ami a forgásirányt és a levegő irányát mutatja

(#18512) McKane válasza blasko92 (#18511) üzenetére


McKane
senior tag

:R

köszi neked is Jim-Y !

megcsináltam, tényleg csendesedett a cpu hűtő is,meg a hőfokok is mennek lefele.. :)

(#18513) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, milyen 5,25-ös helyre beépíthető venti vezérlőt tudnátok ajánlani? Igazában én egy Scythe Kaze Q-t szeretnék, de csak 5.25-ös helyem van, és asszem nincs a házhoz 5.25 -> 3.5 -os adapterem:/ üdv

(#18514) pepusos válasza Jim-Y (#18513) üzenetére


pepusos
senior tag

Én tegnap szereztem és szereltem be egy ilyet. Nem a leg olcsóbb, de első látásra szerelem. Főleg hogy végre csend volt éjszaka a szobában. Csak ajánlani tudom! Üdv!

(#18515) 3.Aragorn válasza pepusos (#18514) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Tetszetős darab. Csak az ára... :F

Nem minden vándorút céltalan...

(#18516) Jim-Y válasza pepusos (#18514) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát igen, úgy tudom, hogy a Lamptron jó márka ilyen téren, csak az ára..meg a színe.. :/

(#18517) pepusos válasza Jim-Y (#18516) üzenetére


pepusos
senior tag

Igen, én is sokkkaltam, de végül mégiscsak mellette döntöttem. A színe nekem épp jó, szürke a házam is, így illik hozzá.

3.Aragorn: igen, van. Én azért a szürkét linkeltem mert azt vettem :)

[ Szerkesztve ]

(#18518) 3.Aragorn válasza Jim-Y (#18516) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Úgy látom, van nekik feketében is.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18519) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok!

Volna egy kis problémám. Most pasztáztam át a Sapphire HD4870 Vapor-X 1GB GDDR5 kártyámat, és a memória hűtés alatt is kicseréltem a hővezető párnát. Viszont amit tapasztaltam, hogy a memória nem 68°C-os, hanem 88-90°C körül mozog :S
Mit tudnék csinálni, hogy jobban lehűtsem?
Ja és az árnyalónál is ugyan ez a helyzet.... Ott is magasabb a hőfok, mint a gap-pad csere előtt :(

Már 94°C és szerintem itt még nem áll meg....

[ Szerkesztve ]

(#18520) 3.Aragorn válasza blasko92 (#18519) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem lehet, hogy túl sok pasztát használsz?

Nem minden vándorút céltalan...

(#18521) blasko92 válasza 3.Aragorn (#18520) üzenetére


blasko92
őstag

A GPU-ra nem tettem sok ezüstpasztát, azzal nincs is gond, hanem a memóriával és az árnyalóval, amik alatt kicseréltem a hővezető lapokat. Mondjuk amit most aláraktam az picit vastagabb, mint az eredeti, de összenyomódott olyan vastagságúra mint az eredeti volt.

(#18522) 3.Aragorn válasza blasko92 (#18521) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha a bordák maguk forróak, akkor nem a hőátadással van a baj, hanem a légszállítással. Ezzel hogy állsz?

Nem minden vándorút céltalan...

(#18523) Gerisz válasza blasko92 (#18521) üzenetére


Gerisz
addikt

Én is megpróbáltam kicserélni a VRM-R4 alatt a hővezető lapot.
Vettem már régebben a Conrad-ban és azt tettem alá és több mint 80°C volt a VRM most meg a bordához adottal 50°C-54°C ugyan olyan terhelésen.

(#18524) blasko92 válasza 3.Aragorn (#18522) üzenetére


blasko92
őstag

A vicces az, hogy a szellőzésen nem változtattam semmit, csak a gap-padot cseréltem le a bordák alatt. Elölről megy be a hideg, felül 3 venti viszi ki a meleget, hátul a vga-nál a pci slotok ki vannak tördelve, hogy ott is menjen be a levegő ( ugye így depressziós szellőztetés van, a több ki-levegővel, mint be-levegővel. )

(#18525) 3.Aragorn válasza blasko92 (#18524) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezzel a kérdést nem válaszoltad meg: a bordák hőmérséklete milyen?

Nem minden vándorút céltalan...

(#18526) blasko92 válasza 3.Aragorn (#18525) üzenetére


blasko92
őstag

A bordák számomra ugyan olyan forrónak tűnnek, mint amikor 68°C körüliek voltak.... Nem valami kellemes az érintésük. Nem tudom pontosan megmérni, mert nincs hőszenzorom.

(#18527) goya999


goya999
tag

Sziasztok!Ha a hátlapra teszek egy AC F12 pro pwm ventit,a procihűtő bordára 2db AC F9 pwm-et és a ház elejére pedig egy AC F12 pwm-et és mindezeket beledugom egy AC PST kábelbe,akkor minden venti ugyanazon a fordulaton fog menni?Én mintha ezt vettem volna ki az AC honlapján.Ja és az mindegy,hogy melyik 4 tűs alaplapi csatlakozóba dugom a PST kábelt?

(#18528) TaaT válasza goya999 (#18527) üzenetére


TaaT
veterán

ha minden ventinek ugyanannyi a max-min rpm-je akkor ugyanazon a fordulaton fognak menni, ellenkező esetben nem lesz egyforma a fordulatszám... :)

Give them hell Ukraine!

(#18529) goya999 válasza TaaT (#18528) üzenetére


goya999
tag

És az mindegy,hogy melyik csatlakozóba rakom?Proci vagy rendszer?

(#18530) TaaT válasza goya999 (#18529) üzenetére


TaaT
veterán

Ha mind2-t ugyanúgy tudod vezérelni biosból akkor mindegy.

Give them hell Ukraine!

(#18531) goya999 válasza TaaT (#18530) üzenetére


goya999
tag

Igen.Köszönöm!

(#18532) pepe_g válasza Jim-Y (#18513) üzenetére


pepe_g
tag

Ezzel nem tudnád beépíteni?

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#18533) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Erről a ventiről tudna valaki nyilatkozni? Van egy 1100rpm-es Swif2 most a házban,nuku hangja van,de nem is szállít valami sok levegőt. Ez a venti már szállít rendesen? Ez is hangtalan gondolom,igaz?

(#18534) blasko92 válasza HollyBoni (#18533) üzenetére


blasko92
őstag

Nekem SWiF2 120P van a gépemben leszabályozva, és nem nagyon lehet hallani a hangját. Amúgy van még 3db Arctic Cooling F12 venti is a gépemben, és azok is abszolút hangtalanok. Kellemesen csalódtam az AC-ben :)

(#18535) HollyBoni válasza blasko92 (#18534) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem nagyon szeretném leszabályozni,így is elég alacsony fordulaton pörög. 1200rpm-en hangos?

(#18536) TaaT válasza HollyBoni (#18533) üzenetére


TaaT
veterán

gondolom az 1100rpm-es swif2 9cm-es...

itt a gyártó oldala, össze tudod hasonlítani a meglévő és a kiszemelt venti paramétereit... [link]

"Ez a venti már szállít rendesen?"

Szállít hát...

"Ez is hangtalan gondolom,igaz?"

Ventilátorokra ilyet nem mondunk (főleg nem egy 1200rpm-esre), kivéve ha ki van húzva :DDD

Give them hell Ukraine!

(#18537) HollyBoni válasza TaaT (#18536) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ventilátorokra ilyet nem mondunk (főleg nem egy 1200rpm-esre)

Az 1200 már sok? Nekem az még kevés. :DDD

(#18538) csao


csao
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes vagy értelmes lenne lecserélni a CM Hyper TX2 ventillátorát egy Coolink Swif 92P-re? Vagy valami más javaslatotok van esetleg?

Köszönöm! =)

[ Szerkesztve ]

(#18539) 3.Aragorn válasza csao (#18538) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Miért? Halódik az eredeti venti?

Nem minden vándorút céltalan...

(#18540) blasko92 válasza HollyBoni (#18535) üzenetére


blasko92
őstag

Nem hangos. Pont olyan 1200 körül pörög. Ha nem szabályozom le, akkor 1700 körül megy, az meg olyan, mint a rakéta porszívó volt régen. Mondjuk nekem a sok metál zene miatt már nem a régi a hallásom, de nem mondanám hangosnak :D

(#18541) 3.Aragorn válasza blasko92 (#18540) üzenetére


3.Aragorn
addikt

;] Át tudom érezni, nekem pont az előbb sípolt be a jobb fülem...
Metal Warriors!

Nem minden vándorút céltalan...

(#18542) HollyBoni válasza blasko92 (#18540) üzenetére


HollyBoni
veterán

Amit én akarok venni az be van lőve 1200-ra. :K

(#18543) TaaT válasza HollyBoni (#18537) üzenetére


TaaT
veterán

ha haver meghűtött egy Q9650-t Mugen2-vel és 1db Swif2 600rpm-el akkor nem tudom hova kell neked 1200rpm vagy több :Y

csao: én AC F9 PWM-re cseréltem az enyémen, 65W-os procira bőven elég volt leszabályozva is :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#18544) HollyBoni válasza TaaT (#18543) üzenetére


HollyBoni
veterán

Házventi lesz,2 is. Én elvagyok a gyári intel hűtővel,kellemesen 50-55 fok körül elviszi terhelve a 4GHZ-re húzott i3-540-et.

(#18545) csao válasza 3.Aragorn (#18539) üzenetére


csao
csendes tag

Igazából nem, bár már elég régi. Őszintén egy kicsit nagyobb teljesítményre vágyom :B :D

TaaT: Hűlt valamennyivel a proci hőmérséklete miután lecserélted?

(#18546) 3.Aragorn válasza csao (#18545) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lehet elérni pár fok javulást venti cserével, de nagy csodákat nem kell várni: kicsi az a borda.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18547) TaaT válasza csao (#18545) üzenetére


TaaT
veterán

a gyárit sosem raktam fel (motorhangja volt), az AC-t leszabályoztam 600rpm-re és azt addig nem módosította a bios amíg nem ment 32fok fölé a szobahőmérséklet...

az Idle cpu hőm. nekem szobahő +12fok volt... terhelve már kicsit több de arra nem emlékszem pontosan... :B

Give them hell Ukraine!

(#18548) csao válasza 3.Aragorn (#18546) üzenetére


csao
csendes tag

Akkor lehet hagyom, mert valamikor tavasszal vagy nyáron tervezek egy teljes gépfelújítást és akkor lehet, hogy veszek egy teljesen új proci hűtőt. Ezek még csak tervek, majd meglátjuk mi lesz. De azért köszönöm a válaszokat! =)

ui: Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet Mindenkinek! =)

(#18549) Lucifer6280


Lucifer6280
aktív tag

Hello!
Tudnátok olyan ventit ajánlani ami csendes jó légszállítása van és fehér lapátos?
Előre is köszönöm a segítségetek. :R

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#18550) Roliiii


Roliiii
aktív tag

Sziasztok.

Scythe Kaze Q-t nézegettem, szerintetek jól letudnék vele szabályozni swif2 800rmp-s ventiket? választ előre is köszi.

http://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.