Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17551) Ghosti válasza Mustármag (#17550) üzenetére


Ghosti
aktív tag

Értelek, ezekbe úgy olvastam 12cm-es coolerek mennek bele!

A cpu hűtőm meg hátrafele fújja a levegő :)

:/

(#17552) Mustármag válasza Ghosti (#17551) üzenetére


Mustármag
őstag

Nekem 12-es-ből Xilence-volt olcsó és meglepően jó!(árához képest)Tudom ajánlani!
Nekem is, u-h a lap felső foglalatába nekem be se férne ventilátor, így nem tudok nyilatkozni!
Én nem vetten észre különbséget, amikor terhelés alatt próbálgattam, hogy a gép hátuljában vagy a gép tetején fúja ki a levegőt, de mind2 helyre fölösleges!
A gépház oldalán levő, ami a kártyára fúj az viszont 4-5 °C-ot csökkentett a terhelés alatti hőmérsékleten.
(Próbáltam olyat hogy a kártyáról szívja le a meleg levegőt de csak rontott a helyzeten, viszont próbáld majd ki mind két állásban, mert azt hallottam hogy néhány kártyánál nem jó(megrekeszti a meleg levegőt) a befújás,és a meleg levegő cirkulál.

(#17553) Ghosti válasza Mustármag (#17552) üzenetére


Ghosti
aktív tag

Feltétlen kipróbálom köszi majd ha e lesz szerelve jönnek a képek:)

:/

(#17554) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok.

Régebben már jártam itt, végre meglett minden alkatrész.
Úgy láttam, hogy kettő eddigi ventire nincs szükség, és lehúztam őket. Fő a biztonság, ezért keresek egy olyan programot, ami megbízhatóan kiírja a hőfokát az alkatrészeknek, folyamatosan.
Mit tudtok, ha bármelyik alkatrész túlmelegedne, a gép lekapcsolja magát?
Továbbá érdekelne, hogy mi a normális (és már veszélyes) hőfoka az alkatérszeknek?

(Új videokártya van, gyűri AC hűtéssel, ezért az oldalsó 12 centis ideiglenes OFF-on, a vinyókat hűtő is OFF-on, mert eddig sosem volt baja nekik, vészhelyzet esetére van.) Jelenleg egy Freezer 7 Pro van a procin (a gyárival sem melegedett túl soha), illetve egy F8-as fent, egy F9-es pedig hátul fújja ki a meleget.

Köszönöm.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#17555) Mustármag válasza Darko_addict (#17554) üzenetére


Mustármag
őstag

AIDA 64 minden ki tud írni(elméletileg)
Nem feltétlenül,a proci ha át lépi a 71°C-ot tartósan, károsodhatnak a magok.
A video kártya lekapcsolja magát, hardveres védelme van.(HD5xxx fölötti szériákra)
Ramok is tönkre mehetnek.
A lap ha túl melegszik kékhalál-t és fagyásokat eredményez (Hogy le tud-e égni, azt nem tudom)

[ Szerkesztve ]

(#17556) Darko_addict válasza Mustármag (#17555) üzenetére


Darko_addict
őstag

Igaz, nincs bent meleg, de a CPU 29, HDD 36, VGA 33 fokot mutat.
Meg is nézem ez AIDÁt, köszönöm az infókat.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#17557) Mustármag válasza Darko_addict (#17556) üzenetére


Mustármag
őstag

Nincs mit használhatod még az Argus Monitort(az nem monitorozza a lapot)És a coritempet az csak a procira jó.
CPU29 fok az nagyon jó a VGA33 is HDD 32 gondolom az samsung, a WD meg 40-42 °C
Intel Bourn Test-el megnézheted hogy terhelés alatt milyen a hűtés(ez igen csak túlhajszolja a procit u-h a kapott értéket még a leg extrémebb játéknál sem tapasztalod, a teszt alatt viszont végig figyelni kell a hőmérsékletet)
A FurMark-al meg a kártyát terhelheted le (ugyanaz vonatkozik rá mint a IBT-re.) (nekem pl játék alatt 60°C-max a kártyám Furmárk alatt 82°C)

[ Szerkesztve ]

(#17558) easy...rider válasza Mustármag (#17555) üzenetére


easy...rider
őstag

Szia!

Ezt a proci károsodhat 71C° felett dolgot hol olvastad? Mert engem is érdekelne a cikk.
Passzív hűtés párti vagyok, aztán én nem bánom ha melegszenek a dolgok, de eddig nem tudtam ezt a hőmérsékletet. Meg kb 70C°ig szoktam hagyni melegedni a dolgokat, aztán ventik beindulnak :D

(#17559) Mustármag válasza easy...rider (#17558) üzenetére


Mustármag
őstag

Helló
Nem cikkben olvastam, hanem processzoros topikban mondták, a hozzá értök, hogy a gyári érték +~5°C-amit még elvisel a proci károsodás nélkül. Persze vannak kivételek amik 7/24 be bírjak a mondjuk a 80°C-ot,de azt ki kell tapasztalni, de én nem tenném ki a sajátomat, (aminek szintén 71,4°C a gyárija) hosszútávon 80°C-nak.
Kérdezz utána az "Azonnali processzoros kérdések órája" topicban

(#17560) proci985 válasza easy...rider (#17558) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

intel oldalán van spec sheet, thermal design a határ.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17561) sznyunyi


sznyunyi
tag

Sziasztok!
Jó lenne egy kis segítség! NZXT Source 210 házat vettem. Ebben alapból van egy venti hátul, aminek a csatlakozása egy 3 tűs venti csati. Ebből folytatásként még kijön egy dupla molex csati: egyik kimenet másik bemenet. Alaplapként egy Asus P8Z68-V PRO szolgál. Vettem még 3db Arctic F12 PWM-et. 1 alul, 1 elöl, 1 felül. Ezeket hogyan kéne összekötnöm alaplappal és egymással, hogy összedolgozzanak, illetve hogy azon a pár alaplapi fan csatlakozón elférjenek. Valamint az elején említett 2 molex csatlakozó mire lenne használatos?
Köszönöm!!

Si vis pacem, para bellum!

(#17562) fenergie84 válasza sznyunyi (#17561) üzenetére


fenergie84
addikt

A házhoz tartozó ventit vagy az alaplapra dugod, vagy a táp egyik molexére. Ez a venit max fordulaton fog pörögni neked, akármelyik megoldást választod.
Ahogy nézem a lapodat van rajta 3db 4tűs PWM vezérelt venti csati :K
Na a 3db F12-őt ezekre kösd, így azok a BIOS által lesznek vezérelve, valamint abba belépve választhatsz a vezérlési profilok között...halk, hagyományos, turbo...

mod: egyébként az a pár alaplapi fan csatlakozó elég soknak mondható (3db PWM 4 tűs, 3db 3 tűs sima)

[ Szerkesztve ]

(#17563) easy...rider válasza sznyunyi (#17561) üzenetére


easy...rider
őstag

Szerintem a gyáritól szabadulj meg, nem fog az kelleni. Ha van kedved barkácsolni akkor bekötheted 5 voltra, de inkább hanyagold.
Ahogy kolléga is írta, az AC ventiket meg dugd alaplapra, de ha jól tudom akkor a venti olyan hogy a csatlakozója "elosztós". Az egyik ventit bele tudod dugni a másik tápcsatlakozójába. Így ugyan azt a vezérlést fogják megkapni, és ugyanannyin fognak pörögni.
Ha ilyen, akkor szerintem a hátsót és a felsőt dugd egybe, és ezt az alaplapod házszellőztetős (case fan szerintem a felirata) csatlakozójára tedd.
A harmadikat meg a legközelebbire csatlakoztasd :)

Mod:
Most látom hogy F12 ventid van, ezek csak fújni tudnak, ezért nem jó ez az elrendezés.
Felülre meg hátulra tedd őket. Vagy az egyiket teheted előre, ha befér a házad előlapja mögé, de jobb lesz neki felül. Így viszont a gyárit teheted előre vagy alulra, és azt csatlakoztasd a memória modulok alatt lévő csatira. A biosban meg állítsd be hogy csendes legyen.

[ Szerkesztve ]

(#17564) fenergie84 válasza easy...rider (#17563) üzenetére


fenergie84
addikt

Nem teljesen úgy van, ahogy írod.
Neki AC F12 PWM van, ami a sima keretes verzió, amiről Te beszélsz az az AC F12 Pro PWM, ez a keret nélküli. Tehát, Ő bárhogy berakhatja a ventit :K
A másik meg, hogy az új AC PWM ventik nem biztos, h PST-sek, tehát azokkal a több AC PWM venti összefűzés már nem lehetséges.
Azért írtam neki, hogy a 3 db PWM alaplapi csatira dugja rá őket.
Nekem van régi AC ventim (fekete) és volt új AC ventim (fehér lapátos), azért tudom, h a PST már nincs rajta...:K

mód: annyit módosítanék, hogy az a venti ami nekem volt F12 PWM nem volt PST, lehet, hogy van olyan, amin van plusz csati, de azon nem volt :R

[ Szerkesztve ]

(#17565) eszakas válasza sznyunyi (#17561) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.
Én ezekkel próbálom megoldani :[link].

A hátsó gyárit hagyd benne 1Articot tegyél felé ehhez kell "Y" PWM elosztó erre fűzd mind kettőt és dugd az alaplap hátsó részén lévő 4pines csatlakozóra. Egy másik ventit tegyél a ház elejébe, lehetőleg a beszerelt vinyóra fújja a levegőt ezt "Y" elosztóval kösd össze a másikkal amit a ház oldalára tettél /javasolnám, hogy a szilikon tüskéket használd/ és ezt dugd a CPU melletti 4pines csatlakozóra.
A következő rá a magyarázat: - a ház elején /a kép szerint:[link]/nincs elég hely ahhoz, hogy nagy mennyiségű levegő áramoljon be, erre rá kell segíteni. Mivel alsó tápos a ház nem ajánlom alulról, mert a ház és a padló közti hézag csak arra elég, hogy a táp hűtésére elegendő levegő áramoljon be. Én az oldalsó ventivel 10°C-t nyertem a csipszett hőfokán.

De ha tuningra gondolsz add el ezt a házat és vegyél egy jobban szellőzőt.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#17566) easy...rider válasza fenergie84 (#17564) üzenetére


easy...rider
őstag

Okés igaz ezt félrenéztem :)

(#17567) easy...rider válasza eszakas (#17565) üzenetére


easy...rider
őstag

A gyári venti is PWM-es? meg ha nem egyformák akkor nem lesz belőle gond?
Az oldallapiban egyetértek, jó ötlet, tényleg jó lenne oda egy venti, de én szerintem a gyári jobb helyen lenne elől, a három AC meg 1 oldalt és 2 felül L alakban a sarokba mint itt és ez a kettő mehet közösen 1 elosztóra a többi meg külön.

[ Szerkesztve ]

(#17568) CrAck69


CrAck69
senior tag

Hali, lett egy kis gondom :)
Nem olyan nagy de zavar... Merthát azért vettem ventiszabályzót meg 2 db jóféle ventit h tudjam szabályozni, de sajnos nem tudom mert a ventik (Coolink SWiF2 120P) 4 pinesek a ventiszab. az meg 3 pines :) és nem fér bele ahova kellene.
Erre esetleg van vami átalakító? most az alaplapon vannak oda felment de ott is csak 3 pin van.
És kérdezem én mért 4 pines?
Köszi a válaszokat. :R

Egyszer fenn....

(#17569) Darko_addict válasza CrAck69 (#17568) üzenetére


Darko_addict
őstag

Sziasztok.

Ha egy PWM csatira kötök elosztót és egyszerre mondjuk 3 eszköz kapna róla áramot, okozna fennakadást, gondot?
Kettő házhűtő és egy proci.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#17570) Mustármag válasza easy...rider (#17567) üzenetére


Mustármag
őstag

Nekem hőcsöves cpu hűtöm van, és ahogy én észre vettem, fölösleges a gép tetejébe a 2 ventilátor L-alakba, elég egy is a gép tetejébe!(Én ezt figyeltem meg a saját házamba!CM692)

(#17571) xmasterteam válasza CrAck69 (#17568) üzenetére


xmasterteam
tag

Érdekes hogy nem megy rá a 4 pines a 3 pines csatira. Szerintem ez megoldaná a problémát. A Swif2-et azért adták ki 4pines-ként hogy rálehessen rakni a proci hűtőkre. Nem feltétlenül ház ventinek.

[ Szerkesztve ]

If you want something act and reach.

(#17572) TaaT válasza xmasterteam (#17571) üzenetére


TaaT
veterán

inkább mongyuk azt hogy 4 tűs mert PWM szabályzású nem? :P

Give them hell Ukraine!

(#17573) CrAck69 válasza xmasterteam (#17571) üzenetére


CrAck69
senior tag

Ilyen az "apa" rész a ventiszabályzónak is az is 3 tűs és azért nem megy bele mert a swif2 meg 4 tűs és nem fér bele
amit linkeltél az nem jó sajnos hogy tudnám ezt megoldani szerintetek? :) mármint h tudjam szabályozni a ventiszabályzóval?

ja az alaplapra felmegy asszem azt írtam is h most azon vannak de így nem tudom őket szabályozni :( és én szeretném :))

[ Szerkesztve ]

Egyszer fenn....

(#17574) TaaT válasza CrAck69 (#17573) üzenetére


TaaT
veterán

azért linkelt olyat mert azt nyugodtan szét lehet faragni hogy rámenjen, vagy inkább a szabályzót reszelnéd? :DDD

Give them hell Ukraine!

(#17575) CrAck69 válasza TaaT (#17574) üzenetére


CrAck69
senior tag

jah értem :) akkor azzal már tudnám szabályozni?

Egyszer fenn....

(#17576) xmasterteam válasza TaaT (#17574) üzenetére


xmasterteam
tag

Én nem találtam másik elosztót. Ha van akkor bocsi, nem tudtam. Azonban ez szerintem tökéletes. Ha nem kell az egyik ág akkor nem használod, ha pedig nagyon zavar akkor levágod. :)

TaaT: Ha úgy jobban tetszik akkor legyen 4 tűs. :D

If you want something act and reach.

(#17577) TaaT válasza CrAck69 (#17575) üzenetére


TaaT
veterán

igen úgy már lehet :K

Give them hell Ukraine!

(#17578) CrAck69 válasza TaaT (#17577) üzenetére


CrAck69
senior tag

Köszönöm a választ, :R
Közben találtam egy jóféle hirdetést :)
3pin Y kábel: 300 Ft faragás nélkül is jó lehet ugye?

Egyszer fenn....

(#17579) TaaT válasza CrAck69 (#17578) üzenetére


TaaT
veterán

igen, erre simán rádughatod :K

xmasterteam: kicsit félre értettem amit írtál, így vegyük azt hogy nem szólaltam meg...

3 fórumba írok egyszerre kicsit elkavarodtam... :DDD

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#17580) CrAck69 válasza TaaT (#17579) üzenetére


CrAck69
senior tag

am lehet tudni mi a 4. ik lábnak a szerepe? és mért elég a 3 is a szabályozásához?

Egyszer fenn....

(#17581) easy...rider válasza CrAck69 (#17580) üzenetére


easy...rider
őstag

Mert a 4. lábbal egy másfajta szabályzás van megoldva, ahol nem a feszültség vagy áramerősség van szabályozva úgy mint a 3 lábasnál, hanem végig 12V-ot kap a venti, de azt szaggatva. Ehhez a szaggatáshoz kell a 4. vezeték, valami teknikai okból.
asszem megkapja végig a 12V-ot és a venti szaggatja meg magának :D úgymond ki-be kapcsolja a motorját foylamatosan.

[ Szerkesztve ]

(#17582) CrAck69 válasza easy...rider (#17581) üzenetére


CrAck69
senior tag

Értem, és akkor ez visszafelé kompatibilis és a 3 lábbal feszültség alapján szabályozható?
Ez csak úgy érdekelt h mi az oka a 3 vagy 4 pinnek.
Köszönöm a segítségeket és az infókat. :R

Egyszer fenn....

(#17583) easy...rider válasza CrAck69 (#17582) üzenetére


easy...rider
őstag

Igen elvileg kompatibilisnek kell lennie a 4pin-esnek a 3pin-essel. A 4pin csatlakozó is olyan hogy van rajta 2 darab pöcök, amik úgy engedik csatlakoztatni a 3pin-es csatlakozóra hogy a 4. csatlakozó szabadon marad.

(#17584) Darko_addict válasza Darko_addict (#17569) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ezt megint megkérdezném. :K

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#17585) CrAck69 válasza easy...rider (#17583) üzenetére


CrAck69
senior tag

Igen így néz ki :)
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat még egyszer :) :R :R

Egyszer fenn....

(#17586) easy...rider válasza Darko_addict (#17569) üzenetére


easy...rider
őstag

Két okból lehet fennakadás, az egyik hogy mivel más típusúak a ventik, ezért lehet nem jó nekik az egyforma PWM szabályzás. De annyira nem ismerem a PWM technológiát hogy biztosra mondjam.
A másik ok, hogy nem kapnak elég tápellátást. Nálam ha 3 darab ventit kötöttem 1 helyre, akkor lecsökkent a fordulatszám. Az alaplap nem adott elég kakaót. 2db 12cm-es venti volt, és egy 8cm-es. Ez lehet alaplaponként változó, de nekem ez volt a tapasztalatom.

(#17587) TaaT válasza Darko_addict (#17584) üzenetére


TaaT
veterán

az Arctic cooling max 5db venti sorba kötését javasolja, bár lehet többet is elbírnaz alaplap :)

Give them hell Ukraine!

(#17588) Henk válasza Darko_addict (#17584) üzenetére


Henk
veterán

Ez lap meg venti függő mert úgy rémlik, hogy a lap egy csatin 3 A-t tud. Meg kell nézni a ventiket amit rá akarsz kötni, hogy azoknak mennyi összesen. De látatlanba azt mondom, hogy 3-al még nem lesz gond, viszont ha különbözőek a ventik akkor fordulatkülönbség lesz köztük, meg csak egyiknek a fordulatát tudod monitorozni. Ez azonos ventiknél ugye nem probléma.

(#17589) Darko_addict válasza Henk (#17588) üzenetére


Darko_addict
őstag

Akkor veszek majd egy elosztok es csak az AC-ket rakom egybe Koszonom mindenkinek!

(Fordulatkulonbseg eloallhat egy 8 es 9 centis venti kozott is, jol gondolom?)

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#17590) easy...rider válasza Darko_addict (#17589) üzenetére


easy...rider
őstag

Ez szabályozástól, meg a venti gyári fordulatszámától függ. Ha mindkettő PWM-es, és mindketten ugyan annyit forognak max, akkor várhatóan annyit fognak forogni.
Ha viszont szimpla, akkor a 9-es várhatóan lassabb lesz, mert annak több áram kell a mérete miatt, hogy ugyan annyit forogjon mint a 8-as.

(#17591) Henk válasza Darko_addict (#17589) üzenetére


Henk
veterán

Persze, ha más a ventik fordulata akkor fennáll ez a jelenség, mérettől függetlenül.

(#17592) sznyunyi válasza fenergie84 (#17562) üzenetére


sznyunyi
tag

fenergie84, easy...rider, eszakas
Köszönöm a válaszokat!! Egyelőre sajnos nem jutok hozzá a géphez, majd hétvégén tudok vele foglalkozni, akkor azonban a leírtak alapján megpróbálom összehozni a szellőztetést. Sztem még akkor is fel fogok mászni PH!-ra, ha másért nem is, legalább hogy megmondjam a frankót, hogy kész a gépben a vihar :) és sikerült elindítani. Vagy újból zaklatni benneteket...
:R

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

(#17593) siky


siky
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem van, hogy normális e az a jelenség, hogy a procim 60 C-on van de a hűtő teljesen hideg. (Terhelésen simán fölment 90 C-ra, de ott már leállítottam) Elképzelhető, hogy rossz a paszta amit használok? Noname hűtőről van szó 9 cm ventivel hűtőcsövekkel. Alapon (60 C) 4800 RPM-en pörög.

(#17594) fenergie84 válasza siky (#17593) üzenetére


fenergie84
addikt

több infó kellene :K
milyen proci?
pontosan milyen típusú hűtő?
tuning van-e?

(#17595) eszakas válasza siky (#17593) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia!

Nem normális, paszta ha nem hőszigetelő anyag akkor nem lehet gond esetleg a talp nem érintkezik a procival, vagy a hőérzékelő szenzor bolondult meg.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#17596) xmasterteam válasza siky (#17593) üzenetére


xmasterteam
tag

Szia.

9cm-es venti 4800rpm-el pörög? nem hangos az egy kicsit? Amúgy a paszta nem lehet, ha cpu pasztát használtál. A másik dolog csak a proci hűtő érintkezése lehet. Egy havernál ugyan ez volt persze ott chipset hűtő volt. Le volt törve egy fehér kis műanyag amit az alaplapba dugsz be. Így 60-70 fokos volt neki is. Kicserélte a pöcköt és 40-45 fokos volt. Itt is ugyan azt jelenséget tudom elképzelni. Nézd meg hogy jól érintkezik-e, nem mozog, beton stabil, stb. :) Minden esetre nézd meg a biosban. Ott mindig pontosan méri a hőfokokat.

[ Szerkesztve ]

If you want something act and reach.

(#17597) siky válasza fenergie84 (#17594) üzenetére


siky
csendes tag

Intel Core 2 Duo 6300 a hűtőt nem tudom noname
tunningolva van, alapon nem melegszik ennyire, nekem az a gyanús, hogy a hűtő hideg, miközben a proci fűt mint állat...

(#17598) siky válasza xmasterteam (#17596) üzenetére


siky
csendes tag

De bizony, hogy hangos! Cpu pasztát használok, ma pasztáztam újra és beton biztos a rögzítés. A hűtő elvileg jó hozzá (LGA775) használtan vettem boltban a procival együtt.

Egyéb ötlet?

(#17599) TaaT válasza siky (#17598) üzenetére


TaaT
veterán

nemrég portalanítás után kicsit "rosszul" raktam vissza a VGA-ra a hűtést egyből 45-50fok volt idle, utána megigazítottam és vissza állt 30-35fokra...

én aszondom: hűtés le, új paszta, hűtés vissza, és utána megnézni mi merre mennyi... :U

Give them hell Ukraine!

(#17600) easy...rider válasza siky (#17598) üzenetére


easy...rider
őstag

Küldenél egy képet a CPU hűtőről, mert jó lenne tudni hogy milyen is. Megy hogy hol fogdosod? :P Hol érzed rajta hogy nem melegszik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.