Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18551) Lucifer6280 válasza Lucifer6280 (#18549) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

És az lemaradt , hogy 140m-es kéne.

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#18552) 3.Aragorn válasza Roliiii (#18550) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen. A többi priviben ment.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18553) RKG


RKG
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Szeretnék egy új processzor hűtőt venni, de akkora a kínálat, hogy nem tudok dönteni, így a véleményeteket szeretném kérni!
Olvasgattam cikkeket teszteket és ezekre szűkítettem a kört:
1. Alpenföhn Brocken
2. SCYTHE Mugen 3
3. SCYTHE Ninja 3
4. NZXT Havik 120
5. Noctua NH-D14

Ezek közül 4. még nem kapható az 5.-et meg drágának tartom, de ha azokat ajánljátok akkor várok(4) vagy fizetek(5) :) !

Körülmények:
Jelenleg egy AMD Athlon 64 X2 6000+ -os procim van alapbeállításokkal! Ezt szeretném passzívan hűteni, ha lehetséges valamelyikkel!?
A következő hónapokban viszont beszerzésre kerül egy Intel i5 2500K vagy i7 2600K esetleg már az Ivy Bridge-ek közül valami, amit természetesen már nem passzívan szeretnék hűteni, így jó lenne, ha nagyobb igénybevétel esetén sem lenne nagyon zajos a cucc!
Talán ami még tényező az a ház (elfér-e): Corsair Carbide 500R , bár sztem ebbe mind1ik elfér!

Előre is köszi a segítséget :) !

RKG

[ Szerkesztve ]

'' ''Ember küzdj, és bízva bízzál!'' De, ha nem megy legalább engem hagyjál! ''

(#18554) bluyoo válasza RKG (#18553) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Alpenföhn Brocken +1 Teszt.
Szerintem passzívan nem igazán működne a dolog de leszabályozva a ventit nem nagyon van hangjuk.
De kérdezz rá itt.

Bazinga!

(#18555) 3.Aragorn válasza bluyoo (#18554) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem semmi ez a Brocken. Lenyomta a Noctuát, pedig fele annyiba kerül.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18556) Jim-Y válasza 3.Aragorn (#18555) üzenetére


Jim-Y
veterán

Hát, erről azért megoszlanak a vélemények, de kétség sem férhet hozzá, hogy az árkategóriájában az egyik legjobb hűtő :)

(#18557) 3.Aragorn válasza Jim-Y (#18556) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Jó persze, tesztkörnyezettől, meg ezer más dologtól függ.

Mondjuk sokszor fölmerült bennem, hogy a gyártó és forgalmazó cégeknek igencsak komolyan érdekében állna/állhatna, hogy a tesztek íróit korrumpálják. (Ezzel természetesen nem vádaskodni akarok, az Istenért, nehogy valaki magára vegye!!!) Hiszen a legtöbben az alapján döntjük el, hogy melyik termék a jobb, hogy mit írtak róla a tesztekben. Így egy minimális "befektetéssel" számos vásárlóra tehetnének szert.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#18558) Gerisz válasza RKG (#18553) üzenetére


Gerisz
addikt

A 6000+-t nem fogod lehűteni passzívan terhelve az tuti, a Sandy-re nagyobb esély van :) .

Én sorba venném még a Silver Arrow-t (nekem ez van a 2500K-n) vagy Merlinnél van HR-02 Macho az még bőven beillik a sorba.

3.Aragorn:

Ezt merlin kifejtette már, hogy akkor miért a Brockent hozták jobbnak mint pl. a drágább testvérét a Matterhorn-t, de minden körülményt meg kell nézni, náluk pl asztalon készülnek a tesztek, nem házba szerelve.

[ Szerkesztve ]

(#18559) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok!
Eddig mindig gyári hűtőt használtam, most vettem egy Phenom X4 960T-t, aminek ki van nyitva +2 magja, így a CPU-Z azt írja, hogy X6 1605T. Gyári értéke 3 GHz illetve Turboval 3.4
Milyen hűtőt nézzek rá?
Nem akarnék sokat költeni, de azt sem akarom, hogy valami gondja legyen. Húzni a procit csakis max ésszel fogom, feszültség emelést nem is nagyon akarok.
Előre is köszönöm a tanácsokat ;)
Üdv

"Those who want respect, give respect"

(#18560) Gerisz válasza 3.Aragorn (#18557) üzenetére


Gerisz
addikt

Még arról is szó esett, hogy platformtól is függ, ők 1366-on teszteltek, itt pl 1156-on i7-860-al és 7°C-al gyengébb a Brocken, de a Matterhorn is erősebb nála.

Mondjuk itt 920-on tesztelték és megint D14 Matterhorn Brocken a sorrend, többek között.

[ Szerkesztve ]

(#18561) 3.Aragorn válasza Gerisz (#18558) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értelek. Hogy házban, vagy asztalon tesztelnek, elég nagy különbséget tud jelenteni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18562) DiceBlade válasza Lucifer6280 (#18549) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Arctic F sorozatát nézd meg

(#18550) Roliiii
800rpm-nél hova lentebb? akkor már inkább nagyobb fordulatú ventiket vegyél és azokat szabályozd le, 800rpm-en nem hinném hogy rengeteg levegőt szállít

(#18563) pepusos


pepusos
senior tag

1200 rpm-es swif helyett keresek olyan 120 mm-es ventit, ami jól érzi magát a tetőbe szerelve, fektetve is. Sajna a swif nekem úgy tűnik nem nagyon szereti, a max fordulatot sem éri el, és elég hangos is. Tudnátok ajánlani valamit? Köszi előre is! Üdv!

(#18564) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Vinyót alulról érdemes fújatni vagy felülről, mi tesz jobbat neki? (alul van az elektronika, felül az fém fedlap)
Köszi.

Olvastam egy-két tesztet manapság és csak azt tudom mondani srácok, hogy dobjátok ki a ventijeiteket, a szárazjég és a folyékony hidrogén a menő. :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#18565) Tothgera30 válasza Darko_addict (#18564) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Alulról, mert az elektronikát hamarabb lehűti ugyan annyi légmozgás, mint az azt befedő fémet, továbbá a meleg levegő is felfelé száll, ez egyszerű fizika.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18566) Darko_addict válasza Tothgera30 (#18565) üzenetére


Darko_addict
őstag

Rendben, köszi. Applikáltam is, volt két felesleges F8 hűtőm egyiket betettem a melegedős Caviar Black alá, a másikat pedig fölé, a Green-t hűti. ( 2 centi rés - venti - vinyó - venti - vinyó, 1 centi rés, ez a képlet. :) )

Szerkesztettem, tévesen írtam le!

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#18567) Tothgera30 válasza Darko_addict (#18566) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mondjuk szerintem egy elég alá, vagy egy elé.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#18568) Stingie


Stingie
tag

Sziasztok,

Az elviselhetetlenül hangos Xbox 360-omhoz Moddink miatt keresek megfelelő erejű, de minél csendesebb coolert. Terv: oldallap dizájnosan kivág, és a gyári hűtést teljesen ezzel akarom kiváltani. Három 14 centis modellt néztem ki:

NoiseBlocker BlackSilent Pro PK2
http://www.noiseblocker.de/en/BlackSilentPro140.php

AeroCool Shark Fan Black (7V-ra redukálva)
http://www.aerocool.com.tw/index.php/products/accessory/39-fan/69-shark-bk14

Coolink Swif2 1201
http://www.coolink-europe.com/en/categories/23_29.html

Ezek nagyjából egy szinten vannak légköbméterszint, zaj és fordulat szinten, de mik a tapasztalatok? Noiseblockert pl. csak ebay-en talaltam, idehaza lehet, nem is forgalmazza senki?

Koszi,
STR

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#18569) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ez a megoldás jó így? Vagy hatékonyabb, ha megfordítom valamelyik venti irányát?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#18570) M_o_g_y_i válasza Stingie (#18568) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Noiseblocker BlackSilent Pro Fan PK2 ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18571) TaaT válasza Hegyirabló (#18569) üzenetére


TaaT
veterán

igen jó, ha felül is van hely oda is rakhatsz egy kifele fújót :)

Give them hell Ukraine!

(#18572) Hegyirabló válasza TaaT (#18571) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Öreg ház, ez a max, sajna! :(

Aquila non captat muscas.

(#18573) TaaT válasza Hegyirabló (#18572) üzenetére


TaaT
veterán

nem baj, a semminél több... főleg ha a táp venti is kifele dolgozik :)

Give them hell Ukraine!

(#18574) Hegyirabló válasza TaaT (#18573) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, bár elég meleg, nem tudom, hogy ez természetes-e, csak egy hónapja van ez a 450W-os tápom.

Aquila non captat muscas.

(#18575) TaaT válasza Hegyirabló (#18574) üzenetére


TaaT
veterán

idle is meleg? pl win alatt?

Give them hell Ukraine!

(#18576) Hegyirabló válasza TaaT (#18575) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát melegebb, mint az előző volt, de ezt betudtam eddig a plusz 50 Watt teljesítménynek.

Tán csak nem hibás?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#18577) M_o_g_y_i válasza Hegyirabló (#18576) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:Y

A géped attól nem vesz föl többet, mert a táp nagyobb teljesítmény leadására képes. Milyen az a tápegység? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18578) Hegyirabló válasza M_o_g_y_i (#18577) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Chieftec.

Nem lehet, hogy csak átmegy rajta a ház jó meleg levegője, és attól érzem melegnek? Három HDD, három optikai, nagy proci, nagy VGA, egyébként ott van minden a konfigomban.

Aquila non captat muscas.

(#18579) M_o_g_y_i válasza Hegyirabló (#18578) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem szoktam az adatlapokra kattingatni. :N :DDD

Melyik 450-es, a GPS-450AA ? :F

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18580) Hegyirabló válasza M_o_g_y_i (#18579) üzenetére


Hegyirabló
veterán

CTG-450-80P

Aquila non captat muscas.

(#18581) M_o_g_y_i válasza Hegyirabló (#18580) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ilyen, csak 600W-os van nekem is. :U
Langyos a kiáramló levegő, terhelés alatt is csak max. melegnek mondható.

A házban van befelé fújó venti?

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18582) Hegyirabló válasza M_o_g_y_i (#18581) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Aha, pont amit ma tettem be, pár hozzászólással feljebb láthatod a sematikus ábrán, amit rajzoltam.

Aquila non captat muscas.

(#18583) M_o_g_y_i válasza Hegyirabló (#18582) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Szerintem ráférne egy ház-mod, legalább 12-es ventillátorokkal.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18584) Hegyirabló válasza M_o_g_y_i (#18583) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ráférne, de nem fér be. Meg amúgy is annyi venti van már benne, mint egy szélcsatornában. Nagyon hangos lesz már.

Aquila non captat muscas.

(#18585) M_o_g_y_i válasza Hegyirabló (#18584) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem pluszban, hanem a 8-as ventik helyére. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18586) Hegyirabló válasza M_o_g_y_i (#18585) üzenetére


Hegyirabló
veterán

S azt hogy tudom beépíteni? Olyan a kerete, hogy becsavarozható a 8-as helyére?

Aquila non captat muscas.

(#18587) M_o_g_y_i válasza Hegyirabló (#18586) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Alakítani kell hozzá... :DDD
Minimum a venti 8/12cm átalakítót kell megcsinálni, vagy a házat vágni. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18588) Hegyirabló válasza M_o_g_y_i (#18587) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De az fáj neki! :( :O

Aquila non captat muscas.

(#18591) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!
Prolimatech Blue Vortex 14-nél tudtok ajánlani jobbat : (értsd halkabbat olcsóbban :D )
A hagyományos kialakítás, és a 14cm-es ventikhez való "szabvány" felfogatási lyuktávolság feltétel!!!

ANTEC300 házba felülre kellene a gyári helyett, mert az nekem hangos:
A jelenleginek (gyári 14-esnek) leghalkabb állásban az adatai:

700 RPM 0.15A 1.33 m³ / min
(47 CFM)
0.40mm- H2O (0.015inch- H2O)
19.8 dBA 1.8 W

(#18592) The Lord


The Lord
tag

Sziasztok

Tud valaki olyan ventilátoról ami hőre kapcsol be??? :R

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#18593) TomiLi


TomiLi
addikt

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek melyik felállással járnék jobban egy (egyedi) ház hűtését illetően

- 1db 180mm-es Silverstone venti
- 2db Thermalright TY140

Előbbi kisebb "lefedettséget" biztosít a hardverek számára, míg utóbbi megoldás szinte telibe hűt akár egy ATX lapot a hardverekkel együtt.

A Silverstone max fordulaton hangosabb, mint egy Thermalright, de kettő? (lehet hülye kérdés - sorry)
Viszont alacsony fordulaton halkabb a két Thermalright, mint az egy Silverstone, nem?

Az lenne még a kérdésem, hogy mennyire rontja a hűtés hatásfokát ha a ventilátor nem közvetlenül jut levegőhöz? Pl, mint ennél a ház kialakításnál: [link]

Segítségetek előre is köszönöm!

Bogyóka

(#18594) pg6830kukac válasza Vikkk21 (#18023) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

Egy jól bevált klasszikus...

[link]

Ehhez elég két csendes, lehetőleg 12 centis hűtés. Főleg a procit hűti, és (mivel itt megy ki az összes levegő) a tápot. A vincsiknek szerintem elég házon belül kis, halk ventiket fölcsavarozni, akár egy lemezdarabbal is (nekem is úgy van). Ha hátul a VGA alatt kiszeded az üres slot-ok takarólemezeit, megjavulhat a VGA hűtése. Ilyenkor az első venti sem fontos, sőt a belső nyomás növelésével a vga-hűtés ellen dolgozik. A legjobb lenne egy hrmadik ventia VGA alá, ami kifelé fúj, ha a ház és táp, és befelé, ha a VGA hűtése a fontosabb. Saját csatornával ellátott VGA-k (pl. HD sorozat újabb tagjai) ez a probléma természetesen kiesik. :)

pégé

(#18595) strunyo


strunyo
tag

Sziasztok!

Volna 1 olyan gondom, ha proc.hűtőventi nagyon zajos jelenleg újra nem futja, ezért szét akarom szedni, de sajna ez nem olyan 1szerű mint más hűtőknél ugyanis nem csavar fogja a venti a bordához hanem valami bordás kúpos alátét :(
Itt van pár kép:
Kép1
kép2
kép3

A kérdésem az volna, h ezt h is tudnám eltávolítani, úgy h ne barbárkodjam le. Aki már találkozott ilyennek kérem segítsen.
Előre is köszi.

(#18596) TaaT válasza strunyo (#18595) üzenetére


TaaT
veterán

sztem ha sikerült levenni a régit menj el és vegyél egy új 8centis ventit 1000ft-ért ;)

Give them hell Ukraine!

(#18597) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziaszok!

Ez itt a rendszerem hőmérséklete netezés, letöltés, néhány kisebb feladat közben.

Kinek mi a véredénye róla?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#18598) blasko92 válasza Hegyirabló (#18597) üzenetére


blasko92
őstag

Ha gyári léghűtők vannak benne, akkor teljesen megfelelő. :)

(#18599) 3.Aragorn válasza Hegyirabló (#18597) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Rendben van ez...

Nem minden vándorút céltalan...

(#18600) Hegyirabló válasza blasko92 (#18598) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi! :R

3.Aragorn : Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.