Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18601) oroszbence


oroszbence
tag

Hali
az alaplapomra rádugtam a ventit de istenek se hajtja meg. miért? mit csináljak?

(#18602) Hegyirabló válasza oroszbence (#18601) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem egy tüskével odébb dugtad véletlenül?

Aquila non captat muscas.

(#18603) TaaT válasza Hegyirabló (#18602) üzenetére


TaaT
veterán

azt nehéz lenne sztem :DDD [link] bár ki tudja...

Give them hell Ukraine!

(#18604) Hegyirabló válasza TaaT (#18603) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát tudod milyen gány ventiket csinálnak, lehet a csatlakozója olyan, ami nem foglalatos. Vagy csak sötét van a gépben, mikor szerelsz, aprók azok a tüskék, én is alig látom őket.

Aquila non captat muscas.

(#18605) TaaT válasza Hegyirabló (#18604) üzenetére


TaaT
veterán

nekem mellédugni még nem sikerült, pedig volt hogy nagyon akartam csak rájöttem hogy mégse jó helyre megy... ;]

ellenben nővérem szemrebbenés nélkül bedugja az usb-s nyomtatót az utp aljzatba... :DD

Give them hell Ukraine!

(#18606) 3.Aragorn válasza TaaT (#18605) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valamiért kirázott a hideg :D

Másik csatlakozási pontot próbáltál?

Nem minden vándorút céltalan...

(#18607) oroszbence válasza Hegyirabló (#18604) üzenetére


oroszbence
tag

Jol dugtam be anyi van még hogy molexből alakitom át.

(#18608) Hegyirabló válasza oroszbence (#18607) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Molexből alakítod át mivé?

Aquila non captat muscas.

(#18609) pg6830kukac válasza strunyo (#18595) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

Szia, egyszerű körmös korongnak látszik, mivel nics fedele (olyan is van, azoknak fegyvere a fogó meg a kalapács) finoman kihajlítod vékony csavarhúzóval (szöggel, árral) egyenként a körmöket, és lehúzod. Munka végeztével finiman visszahajlítod őket és visszahúzod. Egy-ké
t ilyen műveletet ezek ki szoktak bírni, ha nem, irány a kötőelem-bolt! Hali!

pégé

(#18610) strunyo válasza pg6830kukac (#18609) üzenetére


strunyo
tag

Nagyon szépen köszi megpróbázom a dolgot, lesz ami lesz :)

(#18611) oroszbence válasza Hegyirabló (#18608) üzenetére


oroszbence
tag

Hmm ijen negy drotos csatlakozo ami az alaplapra dugok

(#18612) Hegyirabló válasza oroszbence (#18611) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ha jól értem, a ventillátor csatlakozása molex. Miért nem dugod rá simán az egyik tápból jövő molexre? Annyi, hogy a fordulatszámot nem fogod látni, de molexes venti esetén szerintem amúgy sem, hiába alakítod át.

Aquila non captat muscas.

(#18613) oroszbence válasza Hegyirabló (#18612) üzenetére


oroszbence
tag

értem nos igen eddig a tápomra volt rádugva de gondoltam ha az alaplapom tud ijen ventilátor vezérlést meg ijen csodálatos dolgokat akkor kipróbálom, :D de úgy látszik nem fog menni. THX a segítséget :)

(#18614) oroszbence


oroszbence
tag

Ha már itt vagyok megkérdezem, hogy ti milyen ventilátort javasolnátok ha szeretném hogy szép kéken világítson de ugyanakkor csendben is legyen ?

(#18615) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! A HDD-k mennyire melegednek? Van a házban elől is egy 12-es venti, csak azt nem tudom, hogy a vinyót a legalsó, legfelső slot-ba, esetleg valahová középre csúsztassam be?

Kell neki a hűtés? ha nem akkor legalul lenne a legjobb helye, mert nem akadályozná a levegő útját....vagy kell neki a hűvős?

Köszi üdv!

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#18616) oroszbence válasza volvoguy (#18615) üzenetére


oroszbence
tag

Hali nekem is van elől egy 12-es venti, én középre raktam be. Nem melegszik az enyém olyan 24 celsius fok körül szokott leni. Nyugodtan rakhatod alulra.

(#18617) Hegyirabló válasza oroszbence (#18613) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Tudja az alaplapod a ventilátor vezérlést, de sajnos ahhoz olyan venit is kell, amely szintén tudja, és leadja a lapnak az infokat. Hogy ezt hogy csinálja, azt én sem tudom, gondolom van benne egy dióda vagy ilyesmi. Lényeg, ha veszel egy három tűs ventit, amit közvetlenül a lapra dughatsz, akkor tudni fogja ezeket.

Aquila non captat muscas.

(#18618) 3.Aragorn válasza volvoguy (#18615) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem szoktak nagyon melegedni. Ha alulra teszed, azért is jó, mert a róla felszálló meleg levegőt el tudja szállítani a venti. Én egyedül arra szoktam figyelni, hogy egymás alá közvetlenül ne tegyek több vinyót, mert akkor egymást fűtik.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18619) oroszbence válasza Hegyirabló (#18617) üzenetére


oroszbence
tag

Mi a különbség a 3 és a 4 tűs közt ?

(#18620) 3.Aragorn válasza oroszbence (#18619) üzenetére


3.Aragorn
addikt

pwm

Nem minden vándorút céltalan...

(#18621) oroszbence válasza 3.Aragorn (#18620) üzenetére


oroszbence
tag

vagyis?

(#18622) DiceBlade válasza oroszbence (#18621) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

fordulatszám szabályozás, de erre azért már igazán ráguglizhattál volna

(#18623) TomiLi


TomiLi
addikt

Ebben tudna nekem valaki tanácsot adni? Köszi!

Bogyóka

(#18624) 3.Aragorn válasza TomiLi (#18623) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az lenne még a kérdésem, hogy mennyire rontja a hűtés hatásfokát ha a ventilátor nem közvetlenül jut levegőhöz?

Nem sokban rontja.

Én a két 14-es ventit raknám be. Ha hangosnak találod, leszabályozod.
Habár:
Thermalright: 28.3~74CFM
Silverstone: 65~150 CFM

Elvileg az egy 18-asnak nagyobb a légszállítása, mint a két 14-esnek. De hangosabb is, + a légszállítás lecsökken minimális mértékben a takarás miatt. A zaj is tovább nő miatta. Én még mindig a két Thermalright-ot raknám.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#18625) oroszbence válasza DiceBlade (#18622) üzenetére


oroszbence
tag

miután rákérdeztem pont ugyan ez jutott eszembe és meg is tettem. :D bocsi a hülye kérdésért

(#18626) TaaT válasza TomiLi (#18623) üzenetére


TaaT
veterán

"Az lenne még a kérdésem, hogy mennyire rontja a hűtés hatásfokát ha a ventilátor nem közvetlenül jut levegőhöz? Pl, mint ennél a ház kialakításnál"

saját tapasztalat, P180Mininél nyáron nem szoktam csukva tartani az ajtót mert vissza esik a ventik légszállítása, bár lehet hogy a lianli ház más ebből a szempontból... :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#18627) TomiLi válasza 3.Aragorn (#18624) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm szépen!

Ahogy vissza-vissza olvasgattam, láttam, hogy a TY140-esek nagyon alacsony feszültségen is képesek működni, így nagyon halkan is akár. Ez nagyon előnyös lehet idle használat közben.

Elvileg az egy 18-asnak nagyobb a légszállítása, mint a két 14-esnek
Viszont zaj szempontjából, ha maximálisan pörgetem a ventiket, akkor melyik a jobb választás?
Egy buta kérdés: Ha egy maxon pörgő TY140 ~21dBA zajt kelt, akkor kettő?
Mert az SS180-as az 36dBA zajt kelt max fordulaton.

A két 14-es azért szimpatikusabb egyelőre, mert "lefed" egy ATX lapot. (Nem tudom ez mennyire számít a hűtés hatásfokában)

Szerk: (#18624) 3.Aragorn: Most láttam, hogy kibővítetted a hsz-t. - köszi mégyegyszer! Akkor a két TR lesz a befutó!

(#18626) TaaT: Köszi, akkor azt kell eldöntenem, hogy az esztétika a fontosabb, vagy a hűtés hatásfoka (vagy mindkettőt szem előtt tartva a P180mini mintájára, ajtóval megoldani a ház elejét)

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#18628) volvoguy válasza 3.Aragorn (#18618) üzenetére


volvoguy
addikt

Ertem!:) En azt hittem h a be nem burkolt vezerlolapka is mekevszik...de ezekszerint felfele adja a hot ugye?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#18629) 3.Aragorn válasza TomiLi (#18627) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha egy maxon pörgő TY140 ~21dBA zajt kelt, akkor kettő?

Nehéz megbecsülni, de az biztos, hogy nem 2x21=41dBA lesz a zaj. Ennek számos oka van, pl hogy a két venti nem fog pontosan azonos hangfrekvenciát kiadni, az összekeveredő levegőjükben ez tovább tompulhat, stb.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18630) 3.Aragorn válasza volvoguy (#18628) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A hő felfelé áramlik. Fizika. :K Amúgy nem a vezérlőlapka szokott legjobban melegedni, inkább a burkolat tetején érezni. Tapogasd meg! ;)

Nem minden vándorút céltalan...

(#18631) TomiLi válasza 3.Aragorn (#18629) üzenetére


TomiLi
addikt

Ha meg kéne becsülnöm, akkor azt mondanám, hogy a két maxon forgó TY140 halkabb, mint egy maxon pörgő 180-as Silverstone.

Még egyszer köszönöm a segítséget, akkor a két TY140 lesz a ház ventim.

A fene egye meg..... a ház topikban említett Xigmatek újdonság nagyon megtetszett, de ebben sem fér egymás mellett két 140-es venti.... :W Pedig csak egy-két mm-ről lenne szó... Nagyon max. 1cm kellene még a szélességet illetően.
Csak az egyedi házkió megoldás marad..... :F

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#18632) 3.Aragorn válasza TomiLi (#18631) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha nem sajnálod a hűtőt, akkor annak a széléből is lehet lefaragni, esetleg csavarhelyeket arrébb fúrni, stb.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18633) oroszbence


oroszbence
tag

Hali
Valaki nem tudna olyan ventit ajánlani amit ledek világítanak de nem 4db csak 3?

(#18634) TomiLi válasza 3.Aragorn (#18632) üzenetére


TomiLi
addikt

osztottam szoroztam, de sehogy nem jó sajna, mert akkor el kellene faragni a venti oldalát szinte teljesen, hogy beférjen.... :O

Bogyóka

(#18635) 3.Aragorn válasza TomiLi (#18634) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Be se fér, vagy csak ez egyiknek az egyik felét nem tudod becsavarozni?

Nem minden vándorút céltalan...

(#18636) TomiLi válasza 3.Aragorn (#18635) üzenetére


TomiLi
addikt

Ahogy nézem a házat ez 278mm széles (ennek írják). Ha levonom a ház falvastagságát, ami kb. 2-2mm lehet akkor marad 274. A két TY140-es venti megfelelően elforgatva minimum 282mm helyet igényel... Sajnos így matt a dolog....
Ha csak a felfogatás nem stimmelne, az nem lenne gond....

Viszont ahogy nézegettem a Xigmatek oldalát, valami nem stimmel.
322mm mélynek írják a házat, de a képeken meg azt írják, hogy 330mm hosszú vga is elfér benne.... :F (ugye a hátlapi slotok süllyesztve vannak, plusz még a ház befuvó ventijeinek is kell hely.)
Valószínű a mélység és a magasság paraméterek össze lettek keverve....

Bogyóka

(#18637) 3.Aragorn válasza TomiLi (#18636) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Valószínű. A mélységet a két oldallap közti távra szokták érteni. Szóval az a procihűtő magassága miatt fontos.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18638) TomiLi válasza 3.Aragorn (#18637) üzenetére


TomiLi
addikt

Akkor én értelmeztem rosszul. Azt hittem, hogy a mélység az az a paraméter, ami front oldalról nézve a ház hátuljáig terjed.

Viszont ha 120mm -es venti, akkor mi az ami általában befutó? Nekem valami sima fehér venti csoda kellene.... :F

Bogyóka

(#18639) 3.Aragorn válasza TomiLi (#18638) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A típusokban most nem vagyok annyira otthon, majd valaki más mond okosat.
A Noctua ventik mondjuk prémium kategória.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18640) oroszbence


oroszbence
tag

Nem nagyon találtam nekem megfelelő ventit úgy hogy arra gondoltam hogy én rakom be a ledeket, valki tudja esetleg hogy kell egy ijet megcsinálni?

(#18641) Hegyirabló válasza oroszbence (#18640) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Az a gyanúm, hogy ezt csak úgy egyszerűen nem fogod tudni megoldani. Veszel egy ventit, amit fel akarsz szerelni LED-ekkel. Nyilván le kell ágaznod a venti tápjából, hogy feszt adj a LED-eknek. Azt nem tudom, hogy mekkora fesz kell a LED-nek, próbáltam rákeresni, de nem találtam, de ha a 12V nem jó neki, akkor le vagy fel kell transzformálnod azt. Ráadásul a LED csak egyenáramról megy, és csak sorosan kapcsolható. Biztosan megcsinálható, de nem könnyű munka.

Véleményem szerint kompromisszumot kellene kötnöd a kereskedelemben kapható ventikkel.

Aquila non captat muscas.

(#18642) blasko92 válasza oroszbence (#18633) üzenetére


blasko92
őstag

Az nem jó, ha veszel egy 4 ledeset, és az egyiket lekapcsolod? :)

(#18643) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

sziasztok vettem egy Noctua D-14 est és feltettem de nem vagyok elhalva tőle!

Egy Asrock extrem3 gen3 as deszkvála használom proci i5-2500k nincs húzva és alapból 40 fokon tartja netezés közben a procit a legkiesebb fordulattal de terhelés alat 3.4 Ghz en a CPU packages 61 fokos a deszka 40 (előtte egy kompakt vizesem volt egy Antec kuhler920as de az baromi hangos volt).
De nem is ez a lényeg szerintem ez az érték sok hűvösebbnek kéne lennie a szobában 21-22 fok van normális házam van nem értem mi lehet a gond.

köszi.

(#18644) oroszbence válasza blasko92 (#18642) üzenetére


oroszbence
tag

Nem igazán mert az egész ötlet azért született meg mert a mostani számítógép házamba 3ledes ventik vannak és előre szeretnék egy 3. ventit de nem akarom hogy eltérjen a többitől, és a gyártó sem forgalmaz ilyen ventiket külön. ha egy négyledesből kikapcsolom a 4.-et akkor nem ugyan oda fognak esni a fények.

(#18645) 3.Aragorn válasza Don't Panic (#18643) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Azt a hűtőt nem arra tervezték, hogy 40 fokról 20-ra hűtse a procit. sokkal inkább arra, hogy 100-ról 40-re. Mondjuk lehet, hogy hibát vétettél a fölszereléskor, pl nem pasztáztad, nem fekszik föl rendesen a hűtő, stb.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18646) sg22 válasza 3.Aragorn (#18645) üzenetére


sg22
senior tag

az akkor is sok szerintem. nekem mugen 2vel volt 28-30 fokos az i7 870em load meg 50-55

what should I do about this?!

(#18647) oroszbence válasza Don't Panic (#18643) üzenetére


oroszbence
tag

Hali ugyan ilyen cpum van az alaplap tér el. illetve a ház is valószínűleg, de nekem normális a hőmérséklet netezés illetve játék közben is és a gyári hűtöt használom.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18648) 3.Aragorn válasza sg22 (#18646) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ezért írtam, h talán nem jól szerelte föl.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18649) Don't Panic válasza 3.Aragorn (#18648) üzenetére


Don't Panic
senior tag

ennyire nem lehet gyökér de köszönöm... szétszedem és felszerelem újra és le is pasztáztam rendesen

(#18650) 3.Aragorn válasza Don't Panic (#18649) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem mondta senki, hogy az vagy. A tesztek alapján jobban kellene teljesítenie a hűtődnek. Az első hibalehetőség, hogy nincs megfelelően felrakva. No offense... :U

Nem minden vándorút céltalan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.