Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18251) #10034944 válasza szab.tam (#18229) üzenetére


#10034944
törölt tag

És mi lenne ha a 8mm-es réz csöveket légkondi gázzal töltenéd? Csak egy kósza gondolat.

(#18252) szab.tam válasza #10034944 (#18251) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hosszú lenne leírni, de a lényeg ez: semmi.... :N

de 2 mondatban:
a hőcső egy alacsony nyomású cső, amiben víz van. a forráspont így alcsonyabban van, és a forrás, lecsapódás által szállítja a hőt.

légkondinál ugye a kompi is bekvar a képletbe.

ha csöveket le tudnék zárni, tudnék vákumot csinálni, akkor nekiállnék gyártani normál, desztvizes hőcsövet. nem kéne oda légkonidgáz....
de nem tudok.
ugyan van itt a ph-n leírás, topic is, de ez nem nekem való móka..

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18253) #10034944 válasza szab.tam (#18252) üzenetére


#10034944
törölt tag

Régen kísérletezett valaki, kb 3 centi átmérőjű cső pár ráforrasztott lamellával passzívan elvitt egy ... procit rég volt. kompi stb nélkül.

(#18254) szab.tam válasza #10034944 (#18253) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az már hőkamra....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18255) The Lord válasza szab.tam (#18254) üzenetére


The Lord
tag

Klímás boltban tudsz szelepeket venni pár száz forintér és azt csak forrasztani kell a cső végére!!Én is régóta gondolkodom ilyen hűtő gyártásán!Hűtőgázzal szerintem felejtős!Az már nagyon komplikált lenne!! :R

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#18256) cannibal válasza jaqdraco (#18249) üzenetére


cannibal
senior tag

Szia! Szerintem, ha a ház elejébe és a hátuljába szereled be akkor jársz a legjobban. Ha a kábeleket is szépen eligazítod (minél kevébé állják el a levegő útját), akkor talán sikerül egy kis huzatot kialakítanod a házikóban.

(#18257) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Kicsit off bocs érte!
Ez a problémám mármint hogy a két oldalsó hőcső nem érintkezik a CPU-val.Hogyan lehetne ezt kiküszöbölni.Várom az ötleteket.Egyáltalán van értelme foglalkozni vele?I5-ös proci lesz alatta.

Bazinga!

(#18258) szab.tam válasza The Lord (#18255) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ph heatpipe házilag topic

és egy régi cikk, ahol a csőbe hűtőgázt tettek. a nyomással, forrásponttal lesznek a gubancok szerintem. jobb a vákumos, sima desztvizes hőcső. egyszerűbb, jobb. legalábbis ide...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18259) The Lord válasza szab.tam (#18258) üzenetére


The Lord
tag

A vizes mindenféleképpen jobb.Ezt is azért mondom mert mint Klímaszerelő tudom hogy nem igazán működne a dolog.Nagyon nagy hűtőt kéne csinálni ahoz hogy jó legyen.Ezért marad a víz!Csak azt nem tudom hogyan rögzítsem az alumínium lamellát a rézcsövekhez!?? :R

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#18260) szab.tam válasza The Lord (#18259) üzenetére


szab.tam
nagyúr

macerás eljárás, nekem is próbálták leírni. még ha szerszámaim lennének is, akkor sem mernék belevágni. ki kell nyújtani, kúpozni az anyagot. kihúzásnak hívják. hogy a perforációnál képződjön némi hengerpalást, ami körbeöleli a csövet, és így nem élszerű csak a találkozás.

kis leírás egy szakavatott kollégától...

vagy veszel, és ráhúzod....

(mire nem jó a szépen, mappákba rendezett, több ezer ie. könyvjelző. ezért használok ie-t. mappát nyitok, és rendezek. és itt még van olyan, hogy internetes parancsikon, amit fölön ragadhatok. nem egy elcseszett adatbázis - hú, de sokat veszekedtem már az elvakult firefox, chrome és opera fan-ekkel, mire megértették, mi a gondom, és miért nem jó nekem a kiexportálás...)

tehát lamella. nálam az a terv, hogy a conrad 10 lyukasát feldarabolom 10 négyzetre. a 400mm hosszú csöveket széthajtom, mint egy csokor szegfűt. a kis négyzeteket pedig felfűzöm. a levegő pedig szépen, szabadon járhat köztük. nem úgy, mint egy viszonylag zárt "kockában", ahol a lemezek és a csövek össze vannak zsúfolva...

ja, és egy gpu blokkba 25, cpu blokkba 16 db. 8mm-es átmérőjű csövet tervezek.

ha már szakértő vagy: általában a klíma beltériben hány mm-es csövek mennek? az érdekel, hogy bontott klímából tudnék-e nyerni 8mmm perforációval lamellákat. vagy esetleg 6-osat, 10-eset. azaz, amilyen hőcsövek forgalomban vannak. de a 8-as cső az ideális, mármint a hőtermelő rész és a max hossz miatt...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18261) The Lord válasza szab.tam (#18260) üzenetére


The Lord
tag

Pontosan nem tudom a méretet, de 6-os vagy 8-as lesz lemérem neked!Nekem van itthon egy hőcserélőm de 5000 forintért nem kell senkinek, de cserélem is ha olyat ajánlanak érte!Ha gondolod majd küldök róla képeket. :R

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#18262) szab.tam válasza The Lord (#18261) üzenetére


szab.tam
nagyúr

tovább inkább pü-ben... :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18263) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

1. A házam oldallapja olyan, hogy van rajta egy csatorna, a proci hűtőnek. Ez ér valamit, vagy levegyem, hogy jobban szellőzzön a ház, esetleg becsavarjam teljesen a proci ventilátoráig?

2. A másik kérdés: elől, lent van sok házon hely a ventinek, de sok esetben zárt az a rész, akkor honnan szívja a friss levegőt? (nekem nem ilyen, nincs ott hely a ventinek, de oda tudnám rakni, ha van értelme.

3. Porszűrőnek érdemes valamit rakni a venti elé, vagy nem baj, ha teljesen nyitott az a rész? (amelyik a házba fúj)

[ Szerkesztve ]

(#18264) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok!

Venti várárlás előtt állok, két fajta között vacilálok, Arctic Cooling F12 és Gelid Silent 12. Melyik fajtát érdemesebb megvenni?

Üdv!

(#18266) xmasterteam válasza RAiN91 (#18263) üzenetére


xmasterteam
tag

Szia.

1. Szerintem ér valamit az oldallapon lévő csatorna, mivel oldalról akkor a friss levegőt szívja a procira, nem pedig a házban lévő meleget keringeti. Ez csak akkor érdemes ha gyári intel hűtőd van. Ha tuning hűtőd van, olyan ami elölről szívja a levegőt akkor nem érdemes. Akkor lenne még felesleges, ha elölről egy 12cm-es venti szívja be a levegőt, hátul és felül pedig kifújná a gépházból a levegőt, így nem ragadna bent a meleg levegő, és így jó széláramlatot tudna létrehozni.

2. Igen sok gépházat úgy csinálnak hogy lent is van hely a ventinek. Azok a ventik szerintem úgy szívják a levegőt, hogy a ház egy kicsit megvan emelve. Így tudja szívni a levegőt.

3. A porszűrőnek elég sok értelme van. Érdemes rakni, ritkábban fog porosodni a géped. Érdemes csak oda rakni ahol a venti beszívja a levegőt. Én még egy topikba olvastam, hogy valaki harisnyából csinált porszűrőt és bevált neki. :) Egy kis olcsó megoldás, ha nem találnál porszűrőt.. :D

If you want something act and reach.

(#18267) The Lord


The Lord
tag

Valaki tudna nekem ajánlani ASUS P5Q PRO-ra mosfet hűtőt ajánlani a proci fölé!Termalright elvileg van de azt a fajtáját nem igazán lehet kapni nálunk. :(

Asus Sabertooth Z77\Intel i5-2500K\Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz\Gigabyte GTX 650 Ti 2048MB DDR5\Samsung SataII 320GB\Scythe Stronger 500W táp\LG DVD-R,DVDRW\

(#18268) oz82


oz82
senior tag

Sziasztok!

Nekem van egy HIS HD 6570 Silence-m. Játszogatok rajt néha-néha (DCS black shark, lock on... Race on, RBR, ARMA2), és megüti a 85-87 fokot a VGA, az lenne a kérdésem hogy ezt még bírja a kártya vagy illene komolyabb hűés rá?

Milyen Low profile hűtést javasolnátok ,rá? Elég kicsi házam van, úgyhogy inkább az a probléma hogy a meleg levegőt kijuttassam onnan, uh olyan hűtő kellene ami kfele fújja a házból a levegőt és alacsony profilú.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#18269) kicsipapucs válasza oz82 (#18268) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Lehet, hogy majd viccesnek fogod találni amit mondok, de én első körben megpróbálnám úgy, hogy ráteszek egy 9 centis ventit a karira alulról (Merlin-nél 350 huf asszem egy revoltec). Passzív cumókon általában egy plusz venti hatalmasat dob lefelé hőfokokban+emellett persze újrakenném mx2-vel a gyári hűtőzsír helyett. Ha ez sem hoz kielégítő eredményt, akkor pár ezer ft-ért kapsz az apróban egy s1 rev 2.-t, ami passzívan el fogja vinni a gyári hőfokok alatt 15 fokkal tuti, ventivel meg álom lesz!
(még 1 dolog, de ez nagyon kétséges, nem ismerem a karid. De! Megpróbálhatnád az mx2, venti kombó mellé még alul is feszelni a karit. Azzal kb. isten lenne 2 fillérből)
:R

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#18270) szab.tam válasza oz82 (#18268) üzenetére


szab.tam
nagyúr

pár kép a htpc-m hűtésmoddjairól a hsz-okban, hátha találsz ötletet.
(fekvő ház...)

[link]
[link] - itt a lényeg: rácsos tető...
[link]
[link]

(a képeken a pirosas mályva akármi a passzív gt210 vga gyári hűtője. a többi a tákolás...)

a gpu bordát tudod növelni, cseerélni. az ok.
de meg ekll nézni, hogya tápellátó részleg nem melegszi-e nagyon. szeritnem a gpu hűtőre jutó aktív légmozgás hiánya miatt azok is melegszenek, és előbb megadhatják magukat, mint akár a gpu 100-120 fokon. a gpu legfejebb belassul, újraindul. de az apró kis vrm bizbaszok előbb kinyúlnak...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18271) oz82 válasza kicsipapucs (#18269) üzenetére


oz82
senior tag

Hi!

Mindkét dolog átlibbent az agyamon

Az alulfeszelés már régóta forog az agyamban csak nem találok infót a neten, hogy meddig lehet lemenni, a gyári érték 1,05V (650/900-on). Lehet dobok egy próbát 0,95-el csak félő hogy beüt a krach, azt meg nem akarom

A ház eléggé alacsony profil ugy sztem max 8cm hűtő előlről, a kép aljára megy még a táp aminek a ventije pont a kártya előtt van kb 7cm re onnan szívja a tápba a levegőt, csak sajna az messze van..

Werbung

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#18272) szab.tam válasza oz82 (#18271) üzenetére


szab.tam
nagyúr

óóó.. :))

csómó helyed van. + rátákolt, bontott bordákat beletuszkolni a fekete bordába. még a sb-be is mehet. nb-t nem látom... rácsot a tetejére, kis házventi nem kell akkor.

az egyik linken lesz egy ferdén berakott 9 centis venit. 400rpm-en megy. hűt mindent: cpu, igp + nb, gpu...
és a meleg felül a rácson ki...

szerk:
ja, ez a jaja féle szép kis házikó. kis, (sok), + zsé-ért ráccsal kellett volna kérni....
most legalább látom belakva! :R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18273) #10034944 válasza szab.tam (#18270) üzenetére


#10034944
törölt tag

Hát ebből se spóroltad ki az alumíniumot :)

(#18274) oz82 válasza szab.tam (#18272) üzenetére


oz82
senior tag

Hát annyi azért nincs, főleg magasságban de megoldom. Egy ventit rakok rá.

Ja jaja-é. Egy helyi havernál meg tudnánk oldani szépen kilyuggatni, csak nincs kedvem lakkozni, de lehet megkérdem pontosan milyen lakkal tolta le.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#18275) szab.tam válasza oz82 (#18274) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem fölfelé gondoltam a helyet. a pci sínek irányába....

Karesz85

pedig akad még:
szanaszét, kiterítve
és gyanaz rendben, bedobozolva....

:U :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18276) fulltime4wd válasza szab.tam (#18275) üzenetére


fulltime4wd
tag

Milyen jó kis nyomtávszélesítőket lehetne önteni ezekből :DDD, persze csakis nútokkal ellátva, amik keverik a levegőt a tárcsák körül, elvégre léghűtés topic-ban vagyunk :DD

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#18277) hann


hann
tag

Sziasztok!

Van egy CM HAF912+ házam, elől+felül 200mm-es CM venti, hátul 120-as swif2.

Az oldalára vennék még egy 140-est és egy fan controller-t a házba, de erről nem találtam megfelelő topikot.

Igaz, az AXTU-val elég egyszerű a venti szabályozás, de gondoltam filmnézés közben a két 200-ast akár teljesen ki lehetne kapcsolni, mivel szinte passzív módban ( minden Lvl 1-re állítva )
cpu,vga nem megy 27°C fölé.

A kérdésem, hogy melyik szabályzót érdemes venni, már ha érdemes.
140-esre egy Noiseblocker BS Pro-t gondoltam.

Köszönöm !

(#18278) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a Gelid Silent 12 és az Arctic Cooling F12 közül melyik ventilátor a halkabb? Leszabályoznám a ventiket kb. 75%-ra, így melyiket érné meg megvenni?

(#18279) fulltime4wd válasza blasko92 (#18278) üzenetére


fulltime4wd
tag

Az F12-esnek egy szavazat :K

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#18280) blasko92 válasza fulltime4wd (#18279) üzenetére


blasko92
őstag

És az F12-ből melyik fajta? Vízhűtés radiátorára szeretnék 3 db-ot.
Azért mondtam halkan, mert ez egy másik szurkolótábor és félek a lincseléstől :D

(#18281) fulltime4wd válasza blasko92 (#18280) üzenetére


fulltime4wd
tag

Nem a PRO-t :( , hanem a sima Arctic F12 PWM-et :K [link]

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#18282) redXIII


redXIII
senior tag

Sziasztok.

Ajánljatok már valami nagyon jó minöségü pasztát.

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#18283) TaaT válasza redXIII (#18282) üzenetére


TaaT
veterán

Coolink Chillaramic, a legjobb pasztáktól csak pár fokra van lemaradva de töredék áron van...

Give them hell Ukraine!

(#18284) #10034944 válasza TaaT (#18283) üzenetére


#10034944
törölt tag

Ez vezeti az áramot (chipsetre kellene valami)?

(#18285) goya999


goya999
tag

Üdv mindenkinek!

Ilyen kábelt be lehet szerezni valahol?

http://www.arctic.ac/en/p/cooling/accessories/469/pst-cable.html?c=2329

(#18286) TaaT válasza #10034944 (#18284) üzenetére


TaaT
veterán

a sok előnye közül az egyik hogy nem vezeti, legalábbis ezt írják a gyártó oldalán :)

Give them hell Ukraine!

(#18287) szab.tam válasza goya999 (#18285) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha nem kapsz, keresd meg DaveJr-t.
időben kicsit el van csúszva mostanság, de ha van kb. 1 hónapod ( :D ), megcsinálja....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#18288) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

pcgear.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=326&flypage=flypage-stock.tpl&product_id=11929&option=com_virtuemart&Itemid=6&vmcchk=1&Itemid=6
ez ugyanannak tűnik (telóról nem tudok linkelni)

(#18289) goya999 válasza DiceBlade (#18288) üzenetére


goya999
tag

Istencsászár vagy!Köszönöm!

(#18290) redXIII válasza TaaT (#18283) üzenetére


redXIII
senior tag

Köszönöm :) Meg is rendeltem))

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#18291) kukinyo


kukinyo
addikt

Mi igaz abból hogy ha egy ventilátornak minél kisebb az amper száma akkor annál halkabb?
Olvastam egy cikket és nekem ez jött le belőle.Vagy én értettem félre? :F

(#18292) TaaT válasza kukinyo (#18291) üzenetére


TaaT
veterán

Linkeld be a cikket, amúgy sok mindentől függ...

Give them hell Ukraine!

(#18293) kukinyo válasza TaaT (#18292) üzenetére


kukinyo
addikt

Azóta azt keresem,nem találom. :W

(#18294) kukinyo válasza kukinyo (#18293) üzenetére


kukinyo
addikt

Nem találom
Nem az én gépemen néztem így még az előzmények között sincs.
De akkor ezek szerint lehet benne valami?

(#18295) TaaT válasza kukinyo (#18293) üzenetére


TaaT
veterán

Nem innen kell megközelíteni a dolgot, a halk venti témáját...

A megfelelő bordára kell a megfelelő ventit kiválasztani...

pl.: Q9650 + Mugen2 + Swif2 800rpm (leszabályozva ~650-re) load max 60fok nyáron...

egy erősebb/melegebb procira már egy 14cm-es ventivel operáló hűtőt raknék, csakhogy mindig halk legyen...

amúgy leszabályozva alacsony fordulatszámon csak folyadékcsapágyas megoldásokban gondolkodnék...

Give them hell Ukraine!

(#18296) kukinyo válasza TaaT (#18295) üzenetére


kukinyo
addikt

Például Coolink SWiF2 120P?
Ez az nem?

[ Szerkesztve ]

(#18297) TaaT válasza kukinyo (#18296) üzenetére


TaaT
veterán

az emlegetett venti a fix 800rpm-es verzió volt, a 120P-st nem tudom le lehet-e szabályozni 800rpm alá... :)

Give them hell Ukraine!

(#18298) kukinyo válasza TaaT (#18297) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszönöm a segítséget
Még annyit azért mondanál hogy az eredeti kérdésemnek lehet valami alapja?

(#18299) TaaT válasza kukinyo (#18298) üzenetére


TaaT
veterán

ha összevetjük ezt a tesztet...
ezekkel a paraméterekkel:
GT-11 500 rpm: 0.015A
GT-12 800 rpm: 0.023A
GT-13 1,150 rpm: 0.034A
GT-14 1,450 rpm: 0.049A
GT-15 1,850 rpm: 0.083A

akkor van benne vmi, de elég sok minden befolyásolhatja a végeredményt...

Give them hell Ukraine!

(#18300) kukinyo válasza TaaT (#18299) üzenetére


kukinyo
addikt

Persze azt gondoltam hogy sok tényezőtől függ a halkság csak az amit olvastam,elgondolkodtatott,hogy milyen úton-módon függ össze az amper a hanggal.
Ha találnál valami konkrét dolgot ez ügyben légy szíves publikáld.
Én pedig megpróbálom megkeresni azt a cikket,te biztos többet értenél belőle mint én.
Köszi még egyszer. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.