Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17451) proci985 válasza CrAck69 (#17447) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

bármelyik venti szabályozható szabályozóról.

CM gyári ventik a házhoz jók: kb annyival hangosabbak pl a swif2 szériánál, mint amennyivel jobban hűtenek. talán swifek jók, de nekem nem érné meg csak ezért kiadni 5-6kt (ill 8-9kt, ha swif2pről van szó). 5Vn a CMek se lesznek hangosabbak az AC7pronál (van mindkettővel tapasztalatom).

ha meg a 140es helyeket nézed, akkor vedd a scytheokat, 140es ventik 120asokat oda vissza verik levegő/hang tudásban.

szabályozás jó dolog, én is vettem egyet két héten belül, amikor megvettem a CM690et. a harmadik héten cseréltem a házat is.

halkítani a CM690et valameddig lehet, de arra ügyelj, hogy a vinyóknak se szabad túl hangosnak lenniük (pl raptort ne vegyél bele). kb semmi zajcsillapítása nincs annak a háznak, szóval ha a csend a fontos és a hűtés a másodlagos, akkor inkább ruházz be egy másik házba, ahol már nem kell szabályozó/nem kellenek a ventik. na a harmadik héten így adtam el a CM690et, és így vettem egy jobbat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17452) CrAck69 válasza proci985 (#17451) üzenetére


CrAck69
senior tag

Már régóta megvan ez a ház. Eddig oldallap nélkül használtam egy asztali ventillátor társaságában :) ami engem is hűtött.
Most vettem hozzá egy plexis oldallapot és azért érdekelne ez a hűtés dolog...
Most hogy rajta van az oldala az alaplapi érzékelő 52 fokot is mért :)
igaz csak a 3 alap gyári hűtő van benne.
A winyók zaja nem igazán zavar SSD-n van a rendszer és van 2x 1TB os caviar black
csinálni szeretnék egy kereszthuzatot a házamban (alulról fölfelé) :) azért kellene a szabályozhatóság mert ha játszom akkor melegszik a gép, akkor nem zavar a zaj, de ha csak úgy van a gép akkor legyen halkabb

Egyszer fenn....

(#17453) proci985 válasza CrAck69 (#17452) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ok, akkor vinyók sem veszélyesek.

felülre szerintem akkor mehet két Scythe, azok elég erősek lesznek. esetleg az alsó helyre mehet még egy venti. oldalsókból még egy max bezavarna a 7pronak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17454) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Egy Ninja 2 szerintetek felfogatható egy LGA 1155-ös alaplapra egy ilyen átalakítóval:
[link]

Nem kellene neki valami hátlapi merevítés mint az AM3 lapokon van?

(#17455) CrAck69 válasza proci985 (#17453) üzenetére


CrAck69
senior tag

rendben, köszönöm :)

Egyszer fenn....

(#17456) Kiki18 válasza easy...rider (#17454) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem,mert ez 1366 foglalatra való. Az 1155 foglalat pár miliméterrel kisebb lyuktávolsággal rendelkezik.

A lefogatás típusa viszont megegyezik a gyári hűtők lefogatásával.Műanyag.Olcsó,de nem olyan biztonságos.

Hátlapi merevítést a csavaros lefogatásoknál szoktak használni.

(#17457) Henk válasza Kiki18 (#17456) üzenetére


Henk
veterán

De ebben a lefogatóban pont az a pláne, hogy állítható a lábak távolsága így 775-1366-ig fel lehet vele tenni a hűtőt. Az viszont igaz, hogy én sem szívesen bíznék erre a bepattintós sz@rra ekkora hűtőt.

(#17458) easy...rider válasza Kiki18 (#17456) üzenetére


easy...rider
őstag

Állítható a lefogató, jó elvileg 775-től 1366-ig. Szerintem megveszem aztán max átalakítom csavarosra, meg teszek egy hátlapi merevítőt is.

(#17459) kranazoli válasza proci985 (#17451) üzenetére


kranazoli
senior tag

Scythe ventik közül melyeket ajánlod 12 és 14cm-esek kiváltására?! :R

Utóbbi időben csak olvasgattam a topic-ot és azt vettem észre, hogy nagyon Scythe párti vagy.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#17460) easy...rider válasza kranazoli (#17459) üzenetére


easy...rider
őstag

Én is Scythe párti voltam sokáig, meg tényleg jó ventiket csinálnak.
Ha Scythe ventit veszel, akkor Slip stream amit érdemes, mert nem túl drága, és jó ventik. Van 12 és 14 cm-es is belőle.
De a Coolink Swif2 1200 is nagyon jó. Nekem ilyenem van, amikor vettem akkor még fele annyiba került mint a Scythe, de azóta drágult, most kb 2/3 az ára a Slip Stream-hez képest.
Viszont ami nagyon baráti áron van, és szintén jó venti az az Arctic-Cooling F12 Pro. Ezt igaz nem tudod minden irányból használni. csak "fújó" állásban lehet rögzíteni, de a Scythe-hez képest kevesebb mint fele árból megkapod.

Én ezeket ajánlanám, szerintem nem fogsz bennük csalódni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17461) Horvi


Horvi
őstag

Hali!

Lehet kicsit idióta a kérdés de remélem tud vki segíteni. Vettem egy Swif2-es ventit és adtak hozzá csavarokat meg ien zöld gumis pöcköket. Namármost hogy mire jó a csavar az odáig megvan de hogy az a pöcök mire jó vagy hogyan működik arra még nem jöttem rá. Valaki tudna segíteni és felhomályosítana?
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#17462) pepusos válasza Horvi (#17461) üzenetére


pepusos
senior tag

ha a csavar helyett azzal rögzíted, akkor nem fog zörögni. De csak óvatosan, nálam az egyik elég könnyen szakadt :(

(#17463) Horvi válasza pepusos (#17462) üzenetére


Horvi
őstag

Aham. Köszi a segítséget. Bár próbáltam átpasszírozni a lyukon de az istennek sem sikerült tépkedni meg nem akartam.

Hello darkness, my old friend...

(#17464) pepusos válasza Horvi (#17463) üzenetére


pepusos
senior tag

Átmegy az, nem kell félni tőle. Nálam is valszeg a nem kellően lecsiszolt furat vágta el a gumit. Gyári furatokkal nem hiszem hogy ilyen könnyen előfordulna ilyesmi.

(#17465) Horvi válasza pepusos (#17464) üzenetére


Horvi
őstag

És mennyire tartja jól a ventit meg mennyivel csökkenti a rezgést? Milyen tapasztalatod van róla?

Hello darkness, my old friend...

(#17466) Speed® válasza Horvi (#17465) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Próbáld ki..jó az.

(#17467) proci985 válasza kranazoli (#17459) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

SFlexek eléggé beváltak itthon -van négy a házban-:) Kaze széria átlagos (CM olcsóbb), Ultra Kaze sem túl jó(hangos, rosszul skálázódik, légnyomásban gyenge).

SFlexek éppen kifutnak, Gentle Typhoon széria váltja őket, netes tesztek alapján azok picit jobbak. viszont ezek 3-4kba kerülnek, szóval drágák.

ami miatt 140esben a scythe ajánlott, hogy nekik van egyedül kapható 1700rpmes 140es ventijük (talán még a phobyának meg még egy német gyártónak van, mindkettő ritkaság), ami szabályozóval szépen skálázódik. ezt nem próbáltam, de fórumon van pár ilyen, tulajok meg vannak elégedve. áruk 3k alatt van, szóval az is oké. viszont mindenképen szabályozni kell őket, full fordulaton hangosak.

ja igen: 140es helyre mindenképpen 140es menjen, 120asok sokkal gyengébbek. swif2pkkel is az az egyetlen baj, hogy mostanában már majdnem 3kért adják őket, szóval a scythe/prolimatech/thermalright 140esekkel vannak egy árban, annyiért meg én már inkább utóbbiakat venném (ty140 saját tapasztalat alapján is zseniális, másikakat is nagyon dícsérik).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17468) pepusos válasza Horvi (#17465) üzenetére


pepusos
senior tag

Nekem nagyon bevált. 3 venti van így rögzítve, kettő oldallapon, egy a topon, de meg sem mozdul egyik sem, és rezgést sem tapasztalok. Hogy csavarral mennyire rezegne azt nem tudom, mert úgy nem is próbáltam, de gondolom csak jobbb így valamivel, hiszen erre találták ki. Próbáld ki, ha nem tetszik, simán kihúzod, és mehet be a csavar. Üdv!

(#17469) Horvi válasza pepusos (#17468) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi a tippet meg a segítséget. Akkor adok nekik egy esélyt aztán meglátjuk.

Hello darkness, my old friend...

(#17470) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Sziasztok

Leírnám saját kis tesztelésem eredményét, hátha ezáltal valaki könnyebben tud dönteni, hogy kell-e neki jól szellőztethető ház és bele ventillátorok, vagy sem. Én nagyon ajánlom.

CoolerMaster Elite 370 házban végeztem 1-2 tesztet. Monitoroztam a belepakolt 3 Noctua NF-P12 házventillátor maximális 1300as fordulatával, 900as fordulattal és ezek kikapcsolásával. Eredményem alapján azt mondanám, hogy sokat tudnak hűteni a hardverek hőfokán, és ezáltal halkabb is lesz azok saját hűtése.

Aida64el és GPU-Zvel néztem a hőfokokat, miközben furmark 1920x1080 extreme burn in tesztet és 4 szálon Prime95öt futtattam. Az eredmények szerintem önmagukért beszélnek.

Mivel a 900 és az 1300 RPM közt maximum 1-2°C volt az eltérés más hardvereken, így ennek túl nagy jelentőségét nem látom. Főleg ha azt nézzük, hogy a maximális 1300as fordulaton sem igazán hallani a ventillátorokat.

Fél órás terhelés utáni eredményeket írom, szobában 25°C van.

Ventillátorok nélkül - 3x 1300 RPM Noctua NF-P12
Alaplap: 49°C - 36°C
CPU: 70°C - 61°C
VGA: 73°C - 64°C

A 3 venti használatával a VGA és a proci is 100-200 RPMel lassabban tudta hozni a jobb hőfokokat, így még halkabb is a gép terhelés alatt.

Személyes véleményem, hogy akit nem rémiszt el a vásárlástól a Noctua ára, nem fog benne csalódni. Köszönhetően az olajnyomásos önstabilizáló csapágynak halk, mégis hatékony.

(#17471) easy...rider válasza DjDanee87 (#17470) üzenetére


easy...rider
őstag

Tényleg sokan dicsérik őket, de én azt mondom hogy be kell menni a boltba, és meghallgatni őket. :)
Szerencsére rendesek abban a boltban ahol szoktam vásárolni, és beüzemelték nekem a ventiket. Nekem személy szerint a Noctua NF-P12 amikor hallgattam nem volt jobb mint a Coolink SWiF 1201. Pontosabban megfogalmazva halkabb volt leheletnyivel, viszont jóval kevesebb levegőt tolt mi a Coolink, és a zaj típusa nekem zavaróbb volt mint a hangosabb Coolink. Azonos légáramnál viszont potméter híján nem tudtam összehasonlítani őket.
Szóval lehetnek papíron bármilyen számok, az adott ember fülének kell hogy megfeleljen a venti és ezt csak kipróbálással lehet megtudni ;) sajna
Ezek szerint a tiédnek pont a Noctua hangja tetszik jobban :)

(#17472) TaaT válasza DjDanee87 (#17470) üzenetére


TaaT
veterán

a noctuák drágák és semmivel sem tudnak többet mint más gyártók termékei sőt...

"...hogy a maximális 1300as fordulaton sem igazán hallani a ventillátorokat."

a: rossz helyen laksz
b: a hallásoddal lehetnek problémák
c: olyan hangos a géped alapból hogy fel sem tűnik 3db 1300rpm-en üzemelő 12-es venti... :U

én mongyuk az utóbbira gyanakodnék...

"...akit nem rémiszt el a vásárlástól a Noctua ára, nem fog benne csalódni."

havert nem rémisztette el a magas ár (pedig el kellett volna), 3féle noctua ventit vett, 1 se maradt meg nála...

Give them hell Ukraine!

(#17473) oz82 válasza DjDanee87 (#17470) üzenetére


oz82
senior tag

Arctic cooling akit nem zavar hogy morog alacsonyabb fordulaton, amúgy sztem nem érik meg a felárukat a 2500-4500Ft os ventik! Aki azt mondja hogy igen az egy ki....... nagy SNOB!!! Nincs hitele, nem tudja mir költeni a pénzét!

(Bocsi ha ezzel megsértek valakit, de ez az igazság)

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#17474) Kiki18


Kiki18
őstag

coolink swif2 ventik ahngosak? úgytudom,hogy 9.5 db tudnak...

(#17475) TaaT válasza Kiki18 (#17474) üzenetére


TaaT
veterán

alapvetően nem hangosak, a 800rpm-eshez 8.5dB-t írnak gyárilag...

Give them hell Ukraine!

(#17476) CrAck69


CrAck69
senior tag

Hali,
Scythe Slip Stream 14cm 1700
ezt lehet szabályozni? (ventiszabályzóra gondoltam :) )
ugye nem mindig 1700az pörög?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Egyszer fenn....

(#17477) easy...rider válasza oz82 (#17473) üzenetére


easy...rider
őstag

Inkább maradjunk abban hogy nem az igazság, hanem magánvélemény.

Az hogy kit, melyik venti hangja, mennyire zavar, eléggé egyénfüggő tud lenni. Lehet valakinek az a jobb ha brummog, valakinek a szélzaj nem gond, van akit a csapágy zaj nem zavar viszont a brummogás megőrjít, ...kinek a pap, kinek a papné :)

[ Szerkesztve ]

(#17478) Kiki18 válasza CrAck69 (#17476) üzenetére


Kiki18
őstag

igen,lehet szebályozni.

(#17479) CrAck69 válasza Kiki18 (#17478) üzenetére


CrAck69
senior tag

Köszönöm szépen :)
:R :R

Egyszer fenn....

(#17480) oz82 válasza easy...rider (#17477) üzenetére


oz82
senior tag

Igazad van! Nem vitázom, de azért valljuk be 4000Ft os ventiknek megkérdőjelezném a létjogosultságát (de ha van aki megveszi akkor nincs itt gond - erről szól a fogyasztói társadalom). Az biztos, hogy nem tud többet mint egy swif 2 mondjuk 2250ft ért!

[ Szerkesztve ]

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#17481) easy...rider válasza Kiki18 (#17474) üzenetére


easy...rider
őstag

Ha alaplapra dugod, akkor általában az alaplapok tudják szabályozni. De potméter nem jár hozzájuk.
Ha az alaplapod tudja szabályozni a nem PWM-es ventiket, akkor az 1201-es típust ajánlom, mert azt jól le lehet szabályozni, de ha kell akkor jó szelet is tud csinálni.

(#17482) easy...rider válasza oz82 (#17480) üzenetére


easy...rider
őstag

Én se költenék rá tuti annyit, meg nekem se jöttek be, ezt írtam fentebb is.
csak kicsit erős volt a hozzászólásod :)

[ Szerkesztve ]

(#17483) easy...rider válasza CrAck69 (#17476) üzenetére


easy...rider
őstag

Szerintem vedd belőle a SM1425SL12M-típust, az max 1200-at pörög, és az is elég lesz.
12-esnél is elég az 1200, hát még a 14-esnél :D persze ha úgy érzed kell a tornádó, akkor veheted az 1700-asat. Csak az szokott lenni, hogy a nagyobb fordulatszámú motor erősebb mint az alacsonyabb fordulatszámú, és ezért ha leszabályzod, akkor valószínűleg hangosabb lesz mint az eredetileg alacsonyabb fordulatszámú. Mert erősebb a motor benne, és a motorzaj hangosabb lesz.

Ventiszabályzóval mindegyik ventit lehet szabályozni ami nem PWM-es.
Néha egy-két PWM-es venti tiltakozik ellene, és hiába állítod manuálisan szabályzóval kisebbre a fordulatot, attól nem fog csökkenni a fordulatszám. De ez nem túl gyakori eset.

(#17484) Kiki18 válasza easy...rider (#17481) üzenetére


Kiki18
őstag

120p-re gondoltam...
kettőt vennék belőle,procihűtőre.,és lenne még két 800-as,ezek házhűtők lennének.nagyobat nem láttam érdemesnek venni.(úgyértem nagyobb fordulatszámú 8cm-eset.)

(#17485) easy...rider válasza Kiki18 (#17484) üzenetére


easy...rider
őstag

Milyen a procihűtőd? meg a házad?
Lehet megérné egyformát használni ház szellőztetésre, és a proci hűtésre. És procihűtőre lehet elég 1 is, ha nem akarsz felesleges zajt. (lehet nyersz vele pár fokot, persze ez függ attól hogy milyen hűtőről is van szó)

Meg amivel nyerhetsz pár fokot a procihőmérsékleten, az ha jól szellőzik a házad. Tehát ha a prociról jövő meleg levegőt egyből kivezeted a házból. mert ha bent ragad a meleg, akkor felesleges a hűtőn lévő magas fordulatszámú venti. Érdemesebb lehet a procihűtőre 2 csendesebb ha 2-t szeretnél, és 1-2 gyorsabb házszellőzetőnek

(#17486) TaaT válasza oz82 (#17473) üzenetére


TaaT
veterán

4500ft? akkor nézd meg az enermax ventik árait :DDD

Give them hell Ukraine!

(#17487) easy...rider válasza TaaT (#17486) üzenetére


easy...rider
őstag

Hát az teljesen rablás :DDD Még semmi jót nem hallottam róluk, ehhez képest rendesen megkérik az árát :D

(#17488) proci985 válasza oz82 (#17473) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azért az AC házhűtők kegyetlenül morognak pl egy Sflexhez képest.

annak pedig örülj, hogy nem érzel különbséget egy AC és egy drágább modell között. mert van, nagyon is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17489) proci985 válasza easy...rider (#17487) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ledek tekintetében azért prémium kategóriásak, ld vegas széria... mondjuk annyiért már inkább egy san ace, csak azt meg kapni nem lehet:). nekem nem kellenének -nem használok ledes ventiket-, de ettől függetlenül blingesek.

nem engedett szerkeszteni tovább

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17490) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!
Ez az AC hűtő jó választás lehet?
A gumis felfogatás szimpatikus.
PWM hűtő kellene nekem mindenképpen, alapból kussoljon mint a cpu ventim, játék közben pöröghet ahogy akar, úgysem hallom.

[ Szerkesztve ]

(#17491) TaaT válasza proci985 (#17488) üzenetére


TaaT
veterán

nekem van/volt eddig, AC F9 PRO TC, F12 TC, F12 PRO PWM, 2x F9 PWM...
sosem tapasztaltam még azt a morgás amiről beszélsz... :)

Give them hell Ukraine!

(#17492) proci985 válasza TaaT (#17491) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

AC F12 pro pwmmel sem 1200rpm alatt?

AC7pro/AC4 ok volt, az F12PP viszont kegyetlen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17493) easy...rider válasza Torry (#17490) üzenetére


easy...rider
őstag

inkább vedd ezt:
Arctic-Cooling F12 Pro ennél olcsóbban még nem láttam máshol. újabb verzió, finomítottak a csapágyazáson meg a motoron az elődhöz képest.
vagy ARCTIC F12 Pro TC még egy érdekes venti, mert önmagát szabályozza! :)
ez kb 1200Ft

[ Szerkesztve ]

(#17494) Torry válasza easy...rider (#17493) üzenetére


Torry
addikt

Nah akkor ez lesz.
Csak még meg kell lesni, hogy a proc hűtő fölé, meg az első helyre befér-e.

(#17495) Henk válasza TaaT (#17491) üzenetére


Henk
veterán

Pedig az AF12-nek elég komoly morgó hangja van már kis fordulaton is, az S-flex-nél is erősebb.

Torry: inkább a sima keretes verziót vedd abból is az F-et. Amit linkeltél csak befújónak lehet beépíteni és bár valamivel halkabb de a légszállítása is jóval gyengébb azonos fordulaton. Meg jobban is rázkódik.

(#17496) TaaT válasza proci985 (#17492) üzenetére


TaaT
veterán

nem annál sem, ellenben a mások által írt rezonancia megvolt de nem volt zavaró, meg a gumis felfüggesztés kiküszöbölte :)

Give them hell Ukraine!

(#17497) easy...rider válasza Torry (#17494) üzenetére


easy...rider
őstag

Azt vedd figyelembe hogy csak "fújó" állásba lehet betenni a ventit, mert csak egy oldalon vannak rögzítők.

Henk
Hátha befér az ház előlapja mögé, és akkor fel lehet tenni, csak figyelembe kell ezt venni tervezéskor.

[ Szerkesztve ]

(#17498) Henk válasza easy...rider (#17497) üzenetére


Henk
veterán

Ha befér akkor igen, de azért ez szélesebb is mint a sima 25-ös ventik. Egy átlagos házban nem biztos, hogy van ennyi hely. Meg szerintem jobb is a hagyományos keretes. :)

(#17499) proci985 válasza easy...rider (#17497) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, de attól még nem fog több levegőt mozgatni. szóval a gyakorlatban jobb egy low rpm keretes megoldás.

38as venti meg azért nem sűrűn fér be.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17500) CrAck69 válasza easy...rider (#17483) üzenetére


CrAck69
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a választ, így fogok eljárni :R

Egyszer fenn....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.