Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17351) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok.

Ma vettem egy hasznalt Freezer 7 Pro-t, (holnap megyek a tobbiert; 2 db 8 cm, 9 cm, 12 cm) kell kulon zsirozni, vegyek hozza azt is?
Koszonom!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#17352) Danex válasza Livius (#17347) üzenetére


Danex
addikt

a memóriákat zsírtalanítani kell mielőtt rárakod a bordákat

néhol azt olvastam, hogy egy pici cseppnyi pillanatragasztót raktak a borda sarkára és igy megfogta (nincs tapasztalatom ez ügyben)

(#17353) zozobp válasza TaaT (#17340) üzenetére


zozobp
csendes tag

Köszi TaaT!
Nézegettem az árgépet és a végén .én is ezt találtam jó választásnak. A másik amin gondolkoztam ugyanez csak a 9cm-es verzió Freezer Pro7 rev2, de a végén a nagy lett inkább. Bekapcsolod és konkrétan fülelni kell hogy megy-e :)
A háznak a ventijét is kicseréltem az meg ilyen gumis nexus vagy nem tudom mi volt, de az is 0 zajt ad. Nagyon baró lett. freezer 13 pro viszont olyan böszme nagy, hogy éppen befért a házba. Király lett nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#17354) TaaT válasza zozobp (#17353) üzenetére


TaaT
veterán

haver is ilyet rakott egy i5 sandy-re, teljesen jó hűtő azért az árért :)

Give them hell Ukraine!

(#17355) wolandino


wolandino
tag

Sziasztok,

Gépem szellőztetésére beszereztem két db. Scythe S-FLEX 12 cm-es ventilátort.
De evés közben jön meg az étvágy és szeretném a halkságot és ahuzatot tovább fokozni.
Van valakinek ötlete, mire kellene lecserélni?
Illetve tudtok ajánlani valami jó ingyenes progit, amivel figyelhetem a hardvereim hőmérsékletét?
Köszi,
W.

(#17356) xmasterteam válasza wolandino (#17355) üzenetére


xmasterteam
tag

Szia.
Coolink swif2-t vagy acticot, vagy ha ledes ventit szeretnél akkor Xigmatek-ot ajánlanám a csend, és a légszállítás érdekében. Progit, pedig Aida64-et ajánlom. Minden hardver hőmérsékletét méri, és még sok mindent lehet rajta megnézni, beállítani.

[ Szerkesztve ]

If you want something act and reach.

(#17357) TaaT válasza xmasterteam (#17356) üzenetére


TaaT
veterán

sem a coolink sem az arctic nem lenne előre lépés az s-flex-hez képest, esetleg a gentle typhoon...

wolandino: amúgy nincs értelme lecserélni, kivéve ha jó áron tudod eladni az s-flex-eket...

Give them hell Ukraine!

(#17358) xmasterteam válasza Livius (#17347) üzenetére


xmasterteam
tag

Itt próbáld meg. Nem tudom, hogy milyen lehet, de nem lehet olyan rossz, ha ennyien vesznek tőle.

If you want something act and reach.

(#17359) 2rok


2rok
csendes tag

Hali.
Nem tudtam hogy hova írjak, talán ez a topic áll a legközelebb a kérésemhez.
Szóval: Debrecenbe vagyok és holnap össze kellene raknom egy gépet, hoztam is hozzá mindent, de a szilikonpasztát otthonhagytam. Tudom hogy van ilyen lekváros meg májkrémes megoldás is, de azért valami normálisabbat szeretnék. Tudna nekem valaki holnap Debrecenben adni egy borsónyit ? ;) Válaszokat privibe kérném. Előre is köszönöm.

(#17360) Jim-Y válasza wolandino (#17355) üzenetére


Jim-Y
veterán

Előrelépés max a 800rpm-es S-FLEX lenne, ha most több rpmes van.. Illetve, nem is feltétlen lenne előrelépés, csak le kéne szabályoznod, és úgy igazán hangtalanok lennének. :)

(#17361) TaaT válasza Jim-Y (#17360) üzenetére


TaaT
veterán

"...jön meg az étvágy és szeretném a halkságot és ahuzatot tovább fokozni."

a huzatot nem tudná tovább fokozni ha leszabályozza a ventit...

bár eszembe jutott nemrég vettem egy 20centis ventit, 400rpm-en csak egy kevés szélzaj van és 140m3/h légszállítás ;]

Give them hell Ukraine!

(#17362) wolandino válasza xmasterteam (#17356) üzenetére


wolandino
tag

Köszi, de ha jól látom ez a progi nem ingyenes.
30 nap is több mint a semmi, az is igaz:)

(#17363) wolandino válasza TaaT (#17357) üzenetére


wolandino
tag

Jim-Y

Köszi, akkor minden marad így, mert most tényleg halk a gépem, halkabb mint a notim energiatakarékos módban:)

(#17364) szab.tam


szab.tam
nagyúr

100x leírtuk, de leírjuk 1000x is, ha muszáj: nincs hangtalan venti, csak hangos környezet és süket, vagy süketnek lenni akaró júzer.
én 1 db. 800-as s-flexet éjszaka a szoba másik sarkából is hallottam, pedig 60 decibeles halláscsökkenésem van a bal fülemen...

olyan viszont van, hogy halk venti...

az 1200-as, (jó 800-as), 400-ra vissszaszabályozva már valóban 1-1.5m+-ről már nem igazán érzékelhető...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17365) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Olyat szeretnék megvalósítani, hogy a PC-ben az egyik merevlemez alvó állapotban van, és amikor felélesztem, akkor kapcsoljon be egy venti. De csak addig menjen, míg a lemez újra el nem alszik.
Az alappapi FAN kivezetés ugye szabályozható, 0-100 %-ig.
Létezik erre valamilyen program, ami figyeli a felébredést? (Rendszer Win7.)

Nagyon halk, meg hőszabályozott dolgokat nem szeretnék folyamatos üzemre, mert amúgy teljesen venti mentes lenne a gép. Csak a "Filmek" HDD médialejátszón keresztüli elérésekor kellene aktív az hűtés.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17366) szaszlaci válasza szaszlaci (#17365) üzenetére


szaszlaci
addikt

Annyit sikerült elérnem, hogy SpeedFan-ben beállítható, hogy melyik szenzor, milyen hőmérsékletén, mekkora ventilátor feszültséget adjon. (A kattogós fajta vezérlés, szóval csak 0 és 100 % használható.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17367) Danex válasza szaszlaci (#17366) üzenetére


Danex
addikt

és ha úgy állitod be, hogy csak 1 bizonyos hőmérsékleten kapcsoljon be az úgy nem jó? mert ha ki van kapcsolva nem lehet meleg (illetve a hőszenzor se érhető el) tehát csak akkor mehet a ventilátor ha ébren van a hdd

(#17368) szaszlaci válasza Danex (#17367) üzenetére


szaszlaci
addikt

Valószínűleg ez lesz, jobb is, ha állandó hőmérsékleten tartja. Csak a kérdése után jöttem rá, hogy ilyet is tud.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#17369) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Egy olcsóbb házba szeretnék előre és hátra 8cm-es ventiket. Előre ilyet nézet: F8 PWM. Azt nem tudom, hogy hátra is ugyanezt vegyem vagy inkább ezt:F8 Pro PWM? Van vmi különbség köztük hang terén, mert az az elsődleges?

[ Szerkesztve ]

(#17370) Tothgera30 válasza szab.tam (#17364) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:K :R

Igen, 400rpm-es ventiknél már simán tudok aludni, reggel pedig csak azt nézem hogy világít-e vagy sem (mert úgy állapítom meg hogy be van-e kapcsolva).

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17371) hermanyi válasza TaaT (#17361) üzenetére


hermanyi
őstag

Milyen ventit vettél ami 400 as ford számon 140m3 levegőt szálit?

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#17372) TaaT válasza hermanyi (#17371) üzenetére


TaaT
veterán

antec big boy 3speed :C

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#17373) kukinyo válasza TaaT (#17372) üzenetére


kukinyo
addikt

Dobnál egy linket,hol vetted?
Köszi
És mik a tapasztalatok hang terén?

[ Szerkesztve ]

(#17374) Tothgera30 válasza kukinyo (#17373) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azért van hangja. 200rpm-nél már tényleg alig hallható, de motorhang azért picit megmarad.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17375) kukinyo válasza Tothgera30 (#17374) üzenetére


kukinyo
addikt

Azért kérdezem mert valami hasonlót tervezek a házba.
Akkor lehet jobban járnék 2 db Swif2 120P ventivel?

(#17376) TaaT válasza kukinyo (#17373) üzenetére


TaaT
veterán

vateráról használtan :)
csak a levegőnek van egy kevés hangja 400rpm-en, motorhang nincs, 600rpm-en kicsit felhangosodik...

Tothgera30: ez nem olyan mint ami a P180Minikben van, ezt a skeleton-okba rakták és ennek nincs az az idegesítő motorhangja... :)

Give them hell Ukraine!

(#17377) Tothgera30 válasza kukinyo (#17375) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Attól függ. Én a két 120P felé hajlanék, de ha egy nagy ventit akarsz akkor a Big Boy se rossz, csak épp van hangja, míg a másiknak nagyon kevéske.

#17376 TaaT: Kisebb a motor, véknyabbak a lapátok?

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17378) TaaT válasza Tothgera30 (#17377) üzenetére


TaaT
veterán

igen, de csak nagyon kicsit kisebbek a lapátok, inkább hosszabbak és le vannak kerekítve a végek :K

Give them hell Ukraine!

(#17379) Tothgera30 válasza TaaT (#17378) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sok különbség van, vagy csak enyhén eltér?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17380) TaaT válasza Tothgera30 (#17379) üzenetére


TaaT
veterán

a motornál elég nagy a különbség a 2 között, de a lapátok már elég hasonlóak :)

Give them hell Ukraine!

(#17381) Tothgera30 válasza TaaT (#17380) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Értem. Lehet kipróbálom azt is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17382) kukinyo válasza Tothgera30 (#17377) üzenetére


kukinyo
addikt

Nekem az a lényeg hogy minél halkabb legyen.

(#17383) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok,
Gondoltam megosztok egy tapasztalatot.
Gyereknek összeraktam egy játszós/netezős gépet. Mivel a ház oldalán van egy irdatlan nagy venti a 160-as hűtők nem fértek volna el. Sokáig vacilláltam a TX3-n majd némi kutatómunka után végül is egy kevésbé felkapott - a Xigmatek Loki -mellett döntöttem.

Tapasztalat:
-Brutálisan hűt (X2 220 1,425V 3,6Ghz-n 1óra prime után a 2 Core 28C a CPU 40C)
-Még prime alatt sem hallani a hangját átlag 1270körül tartja a pwm.

Igaz, hogy felraktam még szívónak egy S-Flex 1500rpm-t (néma), de egyszerűen megdöbbentő, hogy mit tud ez a kis hűtő. Ráadásul került vagy 4400Ft-ba!!! :C

Szóval mindenkinek bátran ajánlom!!!

:DD

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#17384) 93.Szabi


93.Szabi
aktív tag

Sziasztok én is be állnék a csapatba.

Pár tapasztalat:Én egy boldog tulajdonosa vagyok egy Thermalright IFX-14 es léghűtésnek ami egy Intel® Core™ i7 920 DO processzoron teszi a dolgát nagyon halk és nagyon jó igaz ,hogy a méretei is nagyok és így jó tágas ház kell hozzá de meg éri.Nekem még játék allat sem meg fel 38 foknál fentem de viszont az egyik barátomnak volt egy nem tudom pontosan ,hogy milyen típusú víz hűtője de azt tudom ,hogy thermaltake márkájú vólt és ezt nem érte el vele amit én a léghűtőmmel mert én el értem vele 25 fokot is és az ővével nem birta lejeb venni 33 fogtól úgy ,hogy bátran ajánlom a Thermalright IFX-14

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#17385) proci985 válasza 93.Szabi (#17384) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

üdv a klubban!:)

melyik revíziód van, még a régi backplatehűtővel ellátott? abból szerintem egész Magyarországon lehet kb 20 darab. mondjuk egyébként is igazi ritkaság, ph!n ez az ötödik IFX14, amiről tudok.

házad oldalát sikerült visszarakni?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17386) szab.tam válasza proci985 (#17385) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a gyártók jó része ontja a htx2-re hajazó, középszerű, ráncfelvarrt hűtőket, kicsit túlárazva.

de azért öröm látni, hogy vannak igen jól megtervezett felső kategóriások is már.
(meg néhány igen eltolt is...)

de ez az ixf 14 még az én szívemet is megdobogtatja.

habár pont ma fantáziáltam a Noctua NH-C14-gyel. mit is kezdenék vele, ha széttrancsírozhatnám, meghajlítgathatnám.... :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17387) 93.Szabi válasza proci985 (#17385) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Hát igen nagy nehezen sikerült de az oldal ventiktől le kellet mondanom így is ne merem meg venni a cm 922 est mert félek ,hogy nem megy rá majd az oldala.
Hát ,hogy milyen fajta azt nem tudom régi e vagy új de a dobozra ez van írva IFX-14 INFERNO FIRE eXTINGUISHER lehet ,hogy nagy baromságot írtam de nem tudom téleg.
De szerintem ez az újab verzió de bitang jó :P :DD :DD :)) :B :K

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#17388) 93.Szabi


93.Szabi
aktív tag

De tényleg nagyon jó mielőtt nem láttam víz hűtést el is akartam adni de nem rég volt szerencsém egy hez hát azért nem adnám oda jó néz ki meg minden kicsi de ez nagy de teszi is a dolgát. :K

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#17389) szab.tam válasza proci985 (#17385) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nah, még egy magyar-magyar szótáras.... :O

a héten spórakilökődés volt: szaporodnak....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17390) 93.Szabi válasza szab.tam (#17389) üzenetére


93.Szabi
aktív tag

Ezért irtam ,hogy lehet marhaságot irok de látom azt írtam :P
De atól még én mindig ezt a hűtőt ajánlom mert ez nagyon bitang vagyis én igy gondolom lég hűtésből nagyon jó

->>"♪♫ $z@ßł▐ さび▐ ♪♫"<<-▐ "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt"▐ ══════════════════════════════════════════════════════

(#17391) proci985 válasza szab.tam (#17386) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, TX2 egy occsó és jó hűtő, ami elbír 140Wot. hangosan, de elbírja. az am3 gyárinál meg azért halkabb. akinek meg szempont, hogy egy 800as ventivel bírja meg a hűtő a 140Wot a nyári melegben is, az meg vehet egy ilyen monstrumot;)

hát, szép darab;), meg a teljesítménye is elég jó.

C14el kapcsolatban: második géphez gondolod?;)

93.Szabi: 922nek valszeg nem fog rámenni az oldala, ha a venti is fent lesz, illetve a felső ventiket nem fogod tudni használni. legalábbis a Stacker 830/832nél és a Cosmos Snél ez a probléma fent állt. ha még a backplatehűtős példányod van (értsd, egy 150grammos bordád is van az alaplap hátulján), akkor alultápos házakból kb ezek biztosan kompatibilisek a hűtővel:
Cooler Master Stacker 810
Cooler Master Cosmos RC1000
Cooler Master Cosmos S RC1100 (oldalsó ventit ki kell venni)
Silverstone Temjin TJ07
... nekem így lett Cosmosom;) lista persze nem teljes, képek alapján LianLi p80/r/nbe is be kéne mennie, meg még egy kötegnyi hasonlóan méretes házba.

ha nincs backplatehűtőd, akkor egy CM690be is be lehet varázsolni, bár a felső két ventihely felejtős, meg csavarokat se biztos, hogy be fogod tudni mind húzni az alaplapon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17392) szab.tam válasza proci985 (#17391) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én a htx2 drágább utánzatait szapultam, amik nem tudnak semmivel sem többet.

a c14-et nem gondoltam konkrétan sehová. csak koncepcionálisan fantáziálok vele. a csövei a vissazkunkor miatt elég hosszúak. kiegyengetve őket, (úgy, hg y aház teteje felé éljanak), mellé lehetne fogni hőcserélőben, páronként további hosszú csöveket. természetesen a hűleadás már a hőcserélő részen is elkezdődne. hasonlatosan a gtx480 hűtőmhöz.a többi a ház tetején kandikána ki, szokás szerint. nem kéen bíbelődni a cpu lefogatással, mert az adott. de sokkal hatékonyabb hűtőt tudnék vele csinálni, mit a mugen2-vel, mert ott a csövek kifelé állnak. itt ugye fölfelé állnának, és a hő sem torlódna ott fel, mert ugye lenne hőcserélés is.

de az igazi az lesz, ha 4-5 db. 40 centis csövet leviszek egészen a cpu-ig, és ott ugynaúgy elkockásítom, mint a gpu-nál.

most egyelőre nem vacakolok vele. de muszáj lesz valami normális blokkokat kitalálnom.

ezek az új hőcsőbefogó kísérleteim, a 2. verzió lesz a befutó....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17393) proci985 válasza szab.tam (#17392) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja igen, ebben teljesen igazad van. tx2nek pont az a szépsége, hogy olcsó.

végigolvastam a csöveket, elég jó lett. látom a kisördög is megvan, hogy 4.0án linxelni kéne;)

mentalitásod meg, ahogy tovább tökéletesítgeted pedig bejövős.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17394) szab.tam válasza proci985 (#17393) üzenetére


szab.tam
nagyúr

így már 80 fokon tartható 4 gigán, linx-szel is....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17395) proci985 válasza szab.tam (#17394) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

láttam;). fogyasztást mértél, hogy mennyi a különbség 3.6 és 4.0 között?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17396) szab.tam válasza proci985 (#17395) üzenetére


szab.tam
nagyúr

emlékeimben kutatva asszem a 3.6 vs 3.952 +0.1v, szoftveresen 75@95w.
konnektorból fulload-on (linsx + furmark) 400@437w, de itt a gpu alapfesz melletti órajelet is növeltem, ami szintén fogyasztás növekedéssel jár.

valami ilyesmi...

load 1.000v@2,8ghz-en 60w körül zabált. oda a passzív mugen 2 is bőven elég volt. csak nekem az órajel nem....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17397) proci985 válasza szab.tam (#17396) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

alapfeszen picit alacsonyabbra számítottam, viszont úgy néz ki a yorkoknál lényegesen kevésbé meredek a fogyasztási görbe, mint a kentiknél.

másrészről pedig akkor a pici módosítás elég sokat ért.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17398) Zohan


Zohan
senior tag

szerintetek melyik házba férne bele a h100as radija 4 vetivel .

ennek belülre kell szerelni a radit mondjuk kb7,5-8cm vastag a ventikkel együtt és úgy hogy felülre kell szerelni..

mármint a cosmos s-en kívül melyikbe férne még bele h az alaplap és a rmok is elférjenek?

képek itt h hogyan kell elképzelni

[ Szerkesztve ]

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#17399) Tothgera30 válasza Zohan (#17398) üzenetére


Tothgera30
Ármester

800D-ba biztosan ;]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17400) Zohan válasza Tothgera30 (#17399) üzenetére


Zohan
senior tag

amugy is rossz totyikba írtam véletlen :D

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.