Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18651) Don't Panic válasza 3.Aragorn (#18650) üzenetére


Don't Panic
senior tag

jaja meglátjuk holnap szétkapom pedig elég körültekintően tettem fel na mind1:) köszi és bocs

(#18652) 3.Aragorn válasza Don't Panic (#18651) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ugyan, nem történt semmi. :) Majd írj a fejleményekről...

Nem minden vándorút céltalan...

(#18653) Busaf


Busaf
tag

Sziasztok!

Tudna valaki linkelni olyan chipset-hűtést (borda + ha lehet, halk venti), ami jó lehet az alaplapomra?

Fontos még, hogy érkezőben egy ilyen hűtés, tehát ettől is el kellene férnie.

Az Asus feliratú bordát szeretném eltávolítani, a chipet átpasztázni és felrakni rá a lehető (+hazánkban netről beszerezhető) legjobb léghűtést.

Égeti a kezem és még csak alapon megy + asztalon fekszik és még tél is van.
Tuning + ház + nyár esetén sem szeretném tojássütésre használni, így minden használható ötletnek örülnék.

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#18654) 3.Aragorn válasza Busaf (#18653) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A d14-es a ph-s teszt alapján über brutál, habár Don't Panic kollégának épp pár hsz-sal fentebb van problémája vele.
Véleményem szerint nagyon profi hűtés, csak ne lenne ilyen drága.

Használható ötlet: Megfelelő légáramlás kialakítása a házban.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#18655) goya999 válasza Busaf (#18653) üzenetére


goya999
tag

Vga hűtő?

(#18656) DiceBlade válasza Busaf (#18653) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Ez eléggé komolynak tűnik, mint írják is a kommentekben egy régi procira is megfelel (és még a lap színéhez is megy :DDD )
ha ezt is kevésnek találod akkor a kommentbeli ötletet megfordítva egy régi gyári procihűtő is megbírkózna vele talán
(a gyári borda amúgy sem tűnik túlságosan komolynak)

[ Szerkesztve ]

(#18657) M_o_g_y_i válasza oroszbence (#18644) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Sosem láttam még csak 3 LED-es ventillátort. :Y :N
Milyen színűt akarsz? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18658) Busaf válasza 3.Aragorn (#18654) üzenetére


Busaf
tag

A megfelelő légáramlás jó ötlet, de azt elfelejtettem írni (sorry), hogy a házat mindig lecsupaszítva használom (oldallemezek, előlap sehol).
"Nekem a ház csak egy váz" - szó szerint.

A Noctua-témába nem mennék most bele, de az általad említett esetben bizonyára valami hiba van (rögzítés, csavarok meghúzása, paszta, stb, nem tudom...), mert több tucat kül. tesztoldal tanulsága szerint a szóban forgó hűtő "nem rest" lenyomni a kisebb kompakt vízhűtéseket sem (tuning esetén sem...).
Ha ehhez még hozzáveszem, hogy csöndesebb is azoknál, akkor nekem megfelel.

Az ára nekem teljesen rendben van, semmi gondom ezzel.

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#18659) 3.Aragorn válasza Busaf (#18658) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én úgy tudom, hogy a lecsupaszított "ház-váz" nem a legjobb koncepció. Szószólói azzal érvelnek, hogy "így jobb a szellőzés", de éppen ez az, ami teljesen hiányzik. (A hő ott csücsül az alkatrészek fölött.) Egy zárt, és ventilátorokkal rendesen felszerelt ház ugyanis úgy viselkedik, mint egy szélcsatorna. A hő nem sokáig tud odabent időzni (optimális esetben persze...)

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#18660) Busaf válasza goya999 (#18655) üzenetére


Busaf
tag

Az ötlet nem rossz, bár én CPU-hűtőre gondoltam.

A régi konfigom (MB: Asus M3N78) procihűtője ui. ideális lehetne, a gondjaim a felfogatással vannak. Ez a hűtő még kengyeles rögzítésű, az inteles MoBo-n lévő chiphűtő pedig a négyzet egyik átlója mentén rögzül két csavarral...

Ennek a régi AMD-s alaplapnak a chipsethűtője sem volna kutya (lévén h. réz). Egyébként tapintásra ez is úgy melegszik, h. égeti a kezet. Az alakja pedig azért előnyösebb - szerintem - mert magas, így jobban tudnám oldalról fújatni ventivel... A baj az, h. ez téglalap-alakú, tehát az alakja mégsem jó. (Na, ezt jól megfogalmaztam... :)) )

Egyenlőre bizonytalan vagyok, tehát még gondolkodnom kell.

Ha a VGA-hűtőt azért kérdezted, mert tudsz v.melyikről, amelyik konkrétan rámegy, az érdekelne.

[ Szerkesztve ]

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#18661) Busaf válasza 3.Aragorn (#18659) üzenetére


Busaf
tag

Ebben igazad lehet. Nálam ez a koncepció még a win98-as időkből maradt így, amikor bizony még sűrűn kapkodtam le a ház oldalát.

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#18662) Busaf válasza DiceBlade (#18656) üzenetére


Busaf
tag

Én valami brutálisabbat szeretnék, ami nagyobb tömegű - és ennek megfelelően jobban is hűt. A nagy tömeg mellett persze fontos a kidolgozottság, stb., de a bordás hűtés tényleg az a dolog, ahol számít a méret (azonos feltételek mellett...).

A procihűtő viszont jó ötlet, írtam is róla az előbb, de a felfogatásában elkélne egy kis segítség. (gyári passzentos volna a legjobb, de végső esetben hajlandó vagyok barkácsolni).

(Kalapács, fejsze a sufniban :DDD )

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#18663) M_o_g_y_i válasza Busaf (#18662) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A VGA-nak útban lesz, nem? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18664) Busaf válasza M_o_g_y_i (#18663) üzenetére


Busaf
tag

Most, hogy mondod: tényleg.
Határozottan útban lesz.

Újragondoltam a dolgot.

Általam lehetségesnek tartott megoldások:

1. A Noctua C 14-hez hasonló borda beszerzése chipsethűtőnek, hogy a borda mintegy "félrehajoljon" a VGA útjából. (Magyarán valami hőcsöves megoldás, persze azért a C 14-nél kissé szerényebb méretben, de végső megoldásként akár egy C 14-es bordát is beraknék, persze ekkor a hőcsövek borda felőli hajlítását - ugyancsak a VGA miatt - vissza kellene egyenesítenem, így a borda csúnyán az ég felé meredne, de kit érdekel...). Itt alkalmasint újra gondot jelentene a rögzítés...

2. Marad a gyári borda és megtámogatom valami jó kis ventivel, amit nem rárakok, hanem oldalról-alulról rögzítem valahogy, figyelve, hogy kellőképpen fújja a bordát.

3. Hallottam "valami külsőleg rövid IDE-kábelhez hasonló dologról", amit a PCI-e sin és a VGA közé lehet betoldani, ezzel mintegy flexibilis kapcsolatot létrehozva a MoBo és a VGA között.

[ Szerkesztve ]

"A kézzelfogható világ - kisiklott a tudomány hálójából" - Alfred North Whitehead; A gondolkodás módozatai

(#18665) M_o_g_y_i válasza Busaf (#18664) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Thermalright HR-05 SLI a megoldás, ha kapsz valahol. ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18666) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! A gépemet a szőnyegre helyeztem. Nem szívesen tettem oda, de máshol nem fér el, mivel attól tartok, hogy a szőnyegből rengeteg szösz és por kerülhet a gépbe (Sharkoon Vaya ház - elől, hátul ventivel)...

Szóval szerintem messze a szőnyegből tudja a legtöbb mocskot beszívni? Szerintetek? Rakjam valami kis állványra, zsámolyra?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#18667) oroszbence válasza M_o_g_y_i (#18657) üzenetére


oroszbence
tag

Kéket, :D

(#18668) blasko92 válasza volvoguy (#18666) üzenetére


blasko92
őstag

Tegyél porszűrőt a ventik elé, és no problem :) Amúgy nekem is szőnyegen volt a gép, valamint erősen szőrhullajtó macskám van, de nem volt semmi gond vele.
Talán ha háromhavonta kellett kipucolnom. A sima port pedig a levegőből is beszívja a venti, ezért jók a fém porszűrők, esetleg a szivacsosak.

Nekem a CM Elite 430 házamban gyárilag volt vékony perforált műanyag lemezből "porszűrő" , de az is nagyon szépen kiszűrte a port, lerakódott rá majdnem az összes, és nem sok került a gépházon belülre....

(#18669) oroszbence válasza M_o_g_y_i (#18657) üzenetére


oroszbence
tag

(#18670) TaaT válasza volvoguy (#18666) üzenetére


TaaT
veterán

aki rendszeresen takarítja a szobáját (nem úgy mint én :D ) annak nem kell nagyon félnie ettől... :)

oroszbence: nem nagy wasistdas utólag ilyenre megcsinálni egy sima ventit, kell fúró, ragasztópisztoly, kis kábelezés, forrasztás és kész is... :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#18671) 3.Aragorn válasza TaaT (#18670) üzenetére


3.Aragorn
addikt

De Igen, hiába takarítasz sűrűn, a földről, szőnyegről marha sok koszt össze tud szedni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#18672) volvoguy


volvoguy
addikt

De ha magasabbra teszem a gépet, mondjuk egy kis állványra, esetleg az asztalra (bár akkor már szűkös lenne a hely) akkor az jobb lenne?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#18673) 3.Aragorn válasza volvoguy (#18672) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Egy fokkal, de porszűrés mindenképpen ajánlott. Húgom gépének első ventijéből múltkor egy szép csomó hajat szedtem ki. Az is a földön van. A maradék haj persze benne maradt, a venti "agyra" tekeredve... :N Mondanom sem kell, h porszűrés nincs...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#18674) oroszbence válasza TaaT (#18670) üzenetére


oroszbence
tag

Köszi megprobálom. :D

(#18675) BioNiCMaN válasza Busaf (#18662) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Használd a szerkesztést, ha 5 percen belül vagy. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#18676) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok

Kellene egy 1156os CPU hűtő, új ár max: 6350, használt ár max: 5000. Ennyiért kéne holnap a legjobb. Kérek szépen tippeket! :)

(#18677) oroszbence válasza oroszbence (#18674) üzenetére


oroszbence
tag

Na lényegében azt fogom csinálni hogy a hátul lévő 3 ledes ventit szerelem előre, a nagy kérdés hogy mien 4 ledeset vegyek hátra olyan 2-3 ezer forint értékben?

(#18678) TaaT válasza ZozzHUN (#18676) üzenetére


TaaT
veterán

az Ac Freezer 13Pro-t mondanám, pár hónapja 7000 körül mozgott újonnan, most 9000...

a CM TX3 viszont bele fog férni a keretbe és nem rossz hűtő... :)

Give them hell Ukraine!

(#18679) malagutif122


malagutif122
tag

sziasztok
2. 8 cm es ventivel halk a gépház?

(#18680) ZozzHUN válasza TaaT (#18678) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Végül Xigmatek Loki lesz, mert egy i5 750est kell majd 4ghz-en tartania, és ott a TX3-mal egy szinten lesz 12v-n. És a Freezer 13 is ugyanitt van.

Ha valaki 12v-s használatra keres hűtőt és a 49dBa nem zavarja, akkor a legjobb vétel a Xigmatek Loki!

(Nálam a házhűtés és a REF HD6950 miatt a minimum a 50dBa amúgy is.)

(#18681) pepusos válasza ZozzHUN (#18680) üzenetére


pepusos
senior tag

Akkor ahhoz direkt jól jön majd a plusz 50 dB :)

(#18682) 3.Aragorn válasza malagutif122 (#18679) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Fogalmazd meg kicsit érthetőbben a kérdésed! :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#18683) ZozzHUN válasza pepusos (#18681) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Ha gépem alapból 51-52 dBa-t nyomat és hozzárakok egy 49dBa-s hűtőt akkor szerinted 100 dBa lesz? :DD

(#18684) pepusos válasza ZozzHUN (#18683) üzenetére


pepusos
senior tag

Én nem ezt mondtam, csináld csak! Csak nem értem hogy miért nem a "léghűtéssel hangosan" topikban vagy... :F

(#18685) ZozzHUN válasza pepusos (#18684) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Linkelj pls akkor :)

(#18686) M_o_g_y_i válasza TaaT (#18670) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ott a pont! ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18687) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Az alaplapomon - ASUS P8H67 - van olyan, hogy "Chassis Fan" de olyan is hogy "Power Fan"....előbbi 4pin-es, utóbbi csak 3pin.

Mi lehet a különbség?

Köszi üdv!

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#18688) M_o_g_y_i válasza volvoguy (#18687) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A rájuk köthető ventillátorok vezérlési módja különbözik.
Rákötni épp rá tudod az egyszerű feszültség-szabályozott és a PWM-es ventiket is mindkettőre, de vezérelni nem biztos, hogy tudod majd őket.
A 4-es a PWM, a 3-as a sima fesz. szabályozott.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18689) volvoguy válasza M_o_g_y_i (#18688) üzenetére


volvoguy
addikt

Köszi!:) Tehát a 3pines Power Fan alapon maximálisan pörög, és én tudom fesz-változtatással szabályozni, míg a 4pin-es az Auto-n működik?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#18690) M_o_g_y_i válasza volvoguy (#18689) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A lapodtól függ, mit-hogy tudsz állítani a ventillátorok körül. :U
Az enyémen a 3 és a 4 pin-es is 1-9 fokozatban szabályozható, a Chassis Fan 1 pedig a proci hőmérsékletétől függő vezérlést is kaphat (mint a CPU Fan 1/2).

A Power Fan-t nem tudom szabályozni, de az amúgy is főleg egyes tápegységek kivezetett ventillátor-monitorozó csatlakozójához van lett kitalálva.
Nem tudom, manapság melyik táp készül így. :F Anno a 420W-os CT tápom volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18691) TaaT válasza M_o_g_y_i (#18690) üzenetére


TaaT
veterán

"Nem tudom, manapság melyik táp készül így. :F "

haver Enermax MODU 82+ tápján van ilyen :)

Give them hell Ukraine!

(#18692) M_o_g_y_i válasza TaaT (#18691) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:Y :R

Rég láttam ilyet sajnos. :(((

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#18693) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

Sziasztok.Örülök hogy rá találtam erre a topikra.Segítséget szeretnék kérni.Édes anyám gépébe / MSI G41 P28[link] Core 2 Duo E7500 ,a ház jól szellőző,ATX ház, tuning nem játszik/ a procin CM Hyper 212 plus hűtő van..De sajnos elég hangos a ventije.Az alap lap biosában én csak 2 féle lehetőséget találak a venti sebesség állíthatóságára. 2 kérdésem is lenne. 1.Létezik e ezen a lapon olyan beállítás ,amivel 800-1000 RPM körülre tudnám levinni a proci ventit? 2. Ha nem,akkor vennék 3 db 12 cm-es halk ventit. 1db a ház elejébe,1 db hátúlra,és 1 a proci hűtőre. procira melyiket vegyem?És a házbe melyiket vegyem? Coolink Swif2 1200 2000FT (ez mint látom fix 800,tehát biztos halk) vagy Arctic Cooling F12 PWM 1000FT? Sokkal jobb a Coolink,hogy megéri a dupla árat?Természetesen ha más ventit tudtok ami jobban megéri,szívesen fogadom ebben az árfekvésben.Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#18694) 3.Aragorn válasza bmollszeptim (#18693) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én először nézelődnék a biosban, hogy van-e manuálisan beállítható fix fordulatszám. Ha nincs, inkább egy manuális ventilátor szabályzót vennék a CM Hyper 212 plus-hoz. A ventijét ezen keresztül kötöd az alaplapra, le tudod szabályozni, amennyire csak akarod. És sokkal olcsóbban kijössz. Továbbá fix feszültségcsökkentő toldót pedig lehet házilag is készíteni a ventilátorhoz.

A második kérdésed annak tükrében nem értem, h azt mondtad:
"a ház jól szellőző"

Nem minden vándorút céltalan...

(#18695) sinya85 válasza M_o_g_y_i (#18690) üzenetére


sinya85
senior tag

a Chieftec 560W-os Moduláris Táp (CFT-560-A12C) is ilyen

ஜ۩۞۩ஜ

(#18696) bmollszeptim válasza 3.Aragorn (#18694) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

Jól szellőzési lehetőség van a házban,ha lesz benne venti :K jelenleg nincs.milyen 2db 120-ast vegyek előlre és hátra? :R

üdv.

(#18697) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Üdv!

Nálatok milyen a vinyók általános hőmérséklete (mikor nincs stresszelve, de már jól bemelegedett)?

Köszi.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#18698) HollyBoni válasza Darko_addict (#18697) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ami előtt van hűtő: az egyik 21 fok,a másik 40. :DDD Ami előtt nincs hűtő: 30fok.

(#18699) Jim-Y válasza Darko_addict (#18697) üzenetére


Jim-Y
veterán

Nálam 30 fok körül vannak..

(#18700) kukinyo válasza Darko_addict (#18697) üzenetére


kukinyo
addikt

27-31 fok között.
Szoba hőmérséklettől függően.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.