Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17851) easy...rider válasza TaaT (#17849) üzenetére


easy...rider
őstag

Sok probláma szokott lenni az elektromos dolgokkal, és nagyon az az érzésem hogy az elektromos hálózat hibájára vezethető vissza a dolog, mert egyszerűen másra már nem tudok gondolni :S

De ez tényleg OFF ebbe a topikba :)

(#17852) TaaT válasza szab.tam (#17850) üzenetére


TaaT
veterán

az enyém teljesen csöndben van készenléti állapotban...

ellenben amikor bizonyos weboldalakat nézek akkor elég rendesen van "hangja", és igen a kijelző hátából jön... egyik haver aszondja hogy a ccfl világítás miatt van mert az ő ledes tv-je nem csinálja...

Give them hell Ukraine!

(#17853) proci985 válasza easy...rider (#17848) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a budapesti lakáshoz képest itt 5%al kevesebb feszen stabil a procim. mondjuk ott már legalább 10 éve fel kellett volna újítani a rendszert... aztán valahogy soha semmi nem lett belőle. azért a dolog kissé meglepett.

mondjuk ott a helyzet annyira rossz volt, hogy rádugtam az ultraalacsony fogyasztású méregdrága villanykörtét a hálózatra, aztán lekapcsolt villany mellett is pislákolt. a másik ugyanúgy.

mondjuk annyi előnye annyi volt, hogy a fehérvári mellett könnyű volt csendes gépet építeni, mert olyan magas volt az ambient plafon. jött is a pofáraesés, amikor kihoztam a gépem, hogy az addig csendes masinát egyszercsak megint hallottam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17854) Tibl


Tibl
tag

Gyerekek. Ebből vettem a házba 4 darabot, de istenemre mondom megéri. Hihetetlen halk. Ha tehetném még a VGA-t is evvel hüteném. :)

Hardstyle i's my style ! Feel the beat !

(#17855) pepusos


pepusos
senior tag

Sziasztok! Az létezik, hogy a Swif2-k hangosabbak ha fektetve, a ház tetejébe vannak téve? Érdemes őket cserélgetni, hátha a többi halkabb lenne? Csak azért kérdezem, mert amiket oldalra szereltem, azoknak szinte semmi hangja, a tetőbe szerelt viszont igencsak hangoska... köszi előre is!

(#17856) easy...rider válasza pepusos (#17855) üzenetére


easy...rider
őstag

Igen könyen lehet. A csapágyazása miatt másképp működik fektetve mint állítva. Ha kiveszed, és kézben kipróbálod hogy milyen állítva, milyen fejjel lefele(lefele fúj), és milyen fejjel felfele (felfele fúj), akkor észre fogod venni hogy felfele, hangosabb. Ilyenkor a venti súlya kicsit kihúzza a csapágyból saját magát, ezért van ez. Sajnos ez általános jelenség, sok venti csinálja ezt.

Úgy emlékszem hogy nem tapasztaltam ezt amikor AC F12 PRO ventit próbáltam ki.

(#17857) easy...rider válasza Tibl (#17854) üzenetére


easy...rider
őstag

Tudjuk, ezért is szoktuk ajánlani. :K

(#17858) pepusos válasza easy...rider (#17856) üzenetére


pepusos
senior tag

Akkor nem gondoltam rosszul, meg mintha korábban lett volna szó itt erről, de csak halvány emlékeim voltak. Megpróbálom akkor majd megcserélni őket, hátha egyikük jobb lesz. Egyébként a korábbi 800 rpmes swif2 hangtalan volt fektetve is, lehet végső megoldásként visszeteszem azt, vagy beszerzek egy AC-t.

(#17859) easy...rider válasza pepusos (#17858) üzenetére


easy...rider
őstag

Nem tudom biztosra igérni, de mintha az AC nem csinálta volna ezt.

(#17860) pepusos válasza easy...rider (#17859) üzenetére


pepusos
senior tag

Egy próbát mindenképp megér, és nem veszem ígéretnek, csak talánnak! :)

[ Szerkesztve ]

(#17861) TaaT válasza easy...rider (#17859) üzenetére


TaaT
veterán

nekem sem csinálta még AC venti (van/volt már vagy 4féle), de páran írták már hogy nekik igen... :)

Give them hell Ukraine!

(#17862) pepusos válasza easy...rider (#17859) üzenetére


pepusos
senior tag

Cseréltem vissza felsőt 800as-ra, csend van... oldalt maradt a 2 db. 1200-as.

(#17863) ratam23


ratam23
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy egyszerű ház (codegen 6216) 4db 8cmes venti hellyel elöl oldalt hátul felül. Adott 4 venti 2db coolink 1500rpm és 2db cooler master 1800as. Na most amit leginkább kéne hűteni mert melegszik az alaplap illetve videókártya utána a processzor. A winchestereket nem igazán kell hűteni. A kérdésem az lenne légyszíves adjatok tanácsot hogy melyiket hova és milyen irányba szereljem? Köszönöm előre is!

Szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#17865) Henk válasza ratam23 (#17863) üzenetére


Henk
veterán

Elöl és oldalt befele fújjanak, hátul és felül pedig ki. Leginkább a légszállítását kéne ismerni a ventiknek meg full fordulaton akarod használni őket? Ha igen én úgy raknám be, hogy elöl és hátul a CM, oldalt és felül a Coolink.

(#17866) TaaT válasza ratam23 (#17863) üzenetére


TaaT
veterán

dobj egy pár képet a ház belsejéről hogy lássuk mi-merre-mennyi...

Give them hell Ukraine!

(#17867) ratam23 válasza Henk (#17865) üzenetére


ratam23
aktív tag

mikor hogy használnám őket egy zalman mfc1 plus-ra kötöm őket. Légszállítás ha nem tévedek a dobozon az airflow. CM: 21.7 CFM coolink: 39.7 m3/h. így vannak megadva. Remélem neked mondanak valamit :) Így is jó amit ajánlottál elrendezés? Köszi h segítesz :R

csinálom a képeket :K

[ Szerkesztve ]

(#17868) ratam23


ratam23
aktív tag

[link]

[link]

[link]

íme. Házon nincs előlap meg kábelek is össze vissza ne vessetek meg szerelés közben vagyok :DDD

az oldallapi venti pont a proci hűtőnél van. Most bent vannak úgy h elöl hátul a cm oldalt felül meg a coolink. elöl oldalt szív hátul felül fúj de nem az igazi.

Ja és a legmelegebb rész az egész gépben a proci hűtő és a videókártya közötti alaplapi északi híd

[ Szerkesztve ]

(#17869) TaaT válasza ratam23 (#17868) üzenetére


TaaT
veterán

én is csak azt tudom mondani amit Henk, az egy jó elgondolás... :)

szerk.: az északi híd mindig is melegedős (nálam is az) bár amíg nincs miatta instabilitás én nem foglalkoznék vele nagyon...

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#17870) ratam23 válasza TaaT (#17869) üzenetére


ratam23
aktív tag

Rendben köszi még 1x a tanácsokat :K Az az igazság h lassan illene egy új házat vennem 12, 14es ventikkel gondolom az azért jobban szellőzne, de instabilitás nincs úgyhogy egyenlőre marad ez meg a gyűjtögetés :)

(#17871) Henk válasza ratam23 (#17867) üzenetére


Henk
veterán

A Coolink olyan 23,5-24 CFM-et tud akkor. Ha szabályzóról megy akkor majdnem mindegy melyik hol van mert gondolom javarészt nem max teljesítményen megy. Viszont mivel felfele fúj a cpu hűtő én talán előre és felülre tenném a Coolinket, oldalt meg hátul pedig a CM-t. Az irány ugyanaz amit először írtam. Szerintem ennél hűvösebbet nem tudsz csinálni ebben a házban 8-as ventikkel. Ha nem akarsz még házat venni és van egy kis barkács hajlamod esetleg azt megpróbálhatod, hogy ahol elférne a 8-as helyett 12-es venti ott a felfogató furatokat átfúrod akkorára, a rácsot pedig kivágod. Ezzel valamennyit javulna a hűtés vagy ugyanezt tudná jóval halkabban.

(#17872) ratam23 válasza Henk (#17871) üzenetére


ratam23
aktív tag

na most úgy van ahogy ajánlottad :) egyedül az északi híd zavar h kb 1 óra után már 56 fokon van úgy h csak netezek. Láttam ilyen hűtőbordákat rá lehet kipróbálok egy olyat. Viszont ez már passzív hűtés szóval off.. Hátulra biztos odaférne egy 12es. Lehet megpróbálok bütykölni vele.

(#17873) eszakas válasza ratam23 (#17868) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia!

Én először a CPU-VGA közti kevés helyet szüntetném meg, fordítsd az a proci hőtőt, mivel annak a ventinek a teljesítménye nagy nem biztos hogy elég a 8cm-es venti oda, hogy elég levegő kerüljön arra a relatív kicsi helyre. A VGA-ról felszabaduló hőt fújod így a procira és az északi hídra is. Igaza van Henknek abban hogy egy 12cm-as ventit javasol oldalra egy kicsi barkácsolással. Én 96-126m3/h szállítási teljesítményűt javasolnék.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#17874) Kelta válasza ratam23 (#17872) üzenetére


Kelta
tag

Üdv!

A Thermalright-nak van passzív alaplapi chip hűtője,amire 1db 80as ventit fel lehet fogatni. A ventit rá tudod kötni a zalmi vezérlőre. A hely lehet nem lesz elég a CPU cooler és a VGA között,de talán ha VGA-t az alsó PCI-E slotba teszed akkor hátha.

HR-05/IFX
Nálam is hasonlóan van megoldva,csak nekem SLIre tervezett hűtő van a chipen.

[ Szerkesztve ]

(#17875) ratam23 válasza Kelta (#17874) üzenetére


ratam23
aktív tag

Köszi mindenkinek a javaslatokat :R Proci hűtő sajnos csak olyan h vagy a videó kártya felé van a ventije v a táp felé egyik sem túl jó megoldás de a kettő közül próba alapján a videó felé a jobb. A másik, hogy az alaplapon csak 1db PCI-E 16x-os van és elvileg a videókártyának ebben van a helye. Max még az alatta levő 8x-ba tudnám tenni de a többibe biztos nem. A legjobb megoldásnak a barkácsolás v új ház vétel és 12es ventik tűnnek. Na meg ez a Thermalright cucc is csalogató :K Viszont mióta írtam változott a helyzet. Észrevettem h a win 7 valamiért teljesítménycentrikusra állította magát, és mióta visszatettem kiegyensúlyozottra 2órája tartja a következő hőfokokat (szerintem megnyugodhatok mert nem sok egyik sem):

[ Szerkesztve ]

(#17876) Henk válasza ratam23 (#17872) üzenetére


Henk
veterán

Az északi híd nálam is 52 fokos netezés közben pedig nálam 3db 12-es házhűtő megy, mondjuk engem nem zavar csak ne legyen hangos. :D

(#17877) gYaLo válasza ratam23 (#17870) üzenetére


gYaLo
őstag

Yes, nem ártana. Fontos lenne szerintem az is, hogy lent legyen a tápod ;)

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#17878) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok.

Megvan a várva várt Emiksz-kettő.
A CoreTemp 50-52 fokos idle állapotról levitte, 35-37-re. (1. és 2. mag)
Ház eleji LCD panel szerint 29-31 fokról indult mindig, most 24 volt.
Múltkor vírusírtózás közben felment 72 fokra (CoreTemp) -azonnal töröltem is a programot-remélem most jobb értéket mutat majd, ha terhelt lesz a gép.

SpeedFan a CPU-t 33 fokra teszi; CPU 0 - 35 fok, CPU 1 - 31.
Nagy sebbel majd újrakenem öcsém gépét is.
Köszi a tippet, jó a cucc!

U.i.: Van a ház oldalán egy F12, de nem használom, nincs rá szükség, le van húzva. Babráltam múltkor a kártya körül, és megnéztem mennyire segít az F12. A venti szelének a többségét a VGA kapja, meg megy egy kevés jobbra és balra is. A hők ugyanaz volt, se le nem ment, se feljebb. Lehetséges, hogy ennyire hatástalan ez a plusz hűtés a VGA-nak? (HD5670 gyári AC levegőztetővel, általában a ventije 40-45%-on fut)

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#17879) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Egy valami! Mennyit kellett volna rányomjak?
Tudjátok az oldalán vannak kis karikák, mérők.
A, lehetőség: ki kell nyomni egy "karikát", amíg átlátszó nem lesz
B, lehetőség: annyit nyomjak ki, hogy az alatt lévő kört teljesen elfedje a nyomóka fekete vége?

Lehet nem fogjátok érteni. :))

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#17880) atus7377


atus7377
tag

Sziasztok!

Ki szeretném cserélni a ventit egy cooler master real power 450-es tápban,de nem találok sehol adatot a légszállításáról.Ha valaki tudna ebben segíteni azt megköszönném.

Ez van benne :[link]

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#17881) easy...rider válasza atus7377 (#17880) üzenetére


easy...rider
őstag

Rátaláltam a ventire, hát olyan 2000 körül lehet a max fordulatszáma.
Mekkora a konfig amibe teszed? Nagy a fogyasztása? Mert ha nem akkor nem feltétlen kéne ilyen brutál venti bele. De azért aminek a fordulatszáma megfelelne, meg a légszállítása is jó, az a Scythe Slip Stream és ebből az 1600RPM-es. Szerintem ennél nagyobb nem kell.

Csak az a helyzet, hogy pont nemrég beszéltük a topikban hogy gyakran a ventiknek hangjuk van ha fejjel lefele vannak. Ez az eredeti tápventiknél nincs, mert azokat direkt úgy tervezik hogy ilyen ne legyen, de a legtöbb venti tervezésénél nem veszik figyelembe azt hogy nem állítva, hanem felfele fújó pozícióba szerelik be. És nem tudom hogy vajon a Slip Stream is zajos lenne e, ha így szerelnéd be.

(#17882) easy...rider válasza Darko_addict (#17878) üzenetére


easy...rider
őstag

A levegő áramlását nem csak befele, hanem kifele is segíteni kell. Szóval lehet friss levegőt fújna be, de lehet bent már olyan meleg van, hogy nem oszt nem szoroz.

[ Szerkesztve ]

(#17883) Laci2277


Laci2277
senior tag

Hali!

Alaplapi 4tűs cpu csatlakozó hány ventit képes kiszolgálni normálisan? 0.1A és 0.3A áramerősségűekről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#17884) Danex válasza Laci2277 (#17883) üzenetére


Danex
addikt

(az enyém 1A-ig bírja (gyártót kérdeztem GigaByte), de sztem 0,8-nál ne terheld jobban

[ Szerkesztve ]

(#17885) Laci2277 válasza Danex (#17884) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ok, köszi. :R Ennek tudatában pakolgatom rá akkor a ventiket.

(#17886) atus7377 válasza easy...rider (#17881) üzenetére


atus7377
tag

Köszönöm,hogy utána néztél!33dBA??
Éppen halkítani szeretnék.Egy swif 2 1200 nem lenne jobb?
A SCYTHE 1600rpm 33dBA 88.1 CFM.
A swif2 1200rpm 18dBA 94.2 CFM

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#17887) Laci2277 válasza atus7377 (#17886) üzenetére


Laci2277
senior tag

A swif2 94m3/h ami kb 55CFM, a 18dBa stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#17888) kukinyo


kukinyo
addikt

Helló
Szükségem lenne 2db 8cm-es ventilátorra ami minél halkabb annál jobb,de azért levegőt is fújjon. :)
Melyik gyártót,típust ajánlanátok?

(#17889) easy...rider válasza atus7377 (#17886) üzenetére


easy...rider
őstag

A gyártói adatok nem megbízhatók a légszállítást illetően.

Milyen a géped? Mert ha nagy a fogyasztása, akkor a tápod is sok hőt termel, amihez meg gyors venti kell. De nem kell aggódnod, mert ez csak max-on pörög 1600-at. Alapesetben olyan 900-at pörögne. Viszont ha meg nincs jól szellőztetve a tápod, akkor meg túlmelegszik. Nem véletlen tettek gyárilag egy 2000-es fordulatszám feletti ventit bele. Nem a legjobb a hatásfoka a tápnak, ezért melegszik.

De írd meg hogy milyen a konfigod.

(#17890) atus7377 válasza easy...rider (#17889) üzenetére


atus7377
tag

Giga EP3535C DS3R,C2D 6750,4GB ram,3 vinyó,dvd,8800 gt,5 venti.Mindez egy cooler master 550 silencio házban.Mikor még láttam a kijelzőt 200w körüli fogyasztást mért idle.Hőfok ügyben kinek kell hinni?Az aida 8 fokkal többet mutat a gpu-ra mint az msi afterburner vagy a furmark.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#17891) easy...rider válasza atus7377 (#17890) üzenetére


easy...rider
őstag

Én nem szeretem az AIDA-t. Inkább a két utóbbinak hinnék. De még GPU-Z vel is megnézheted :)

Megpróbálhatod hogy az 5 venti közül amelyik 1200RPM körüli, valamelyiket beteszed a tápba, aztán meghallgatod, meg figyeled hogy mennyire fúj meleg levegőt. Aztán a tapasztalatokat oszd meg velünk ;)
Ha nagyon melegszik a táp, akkor csak lehet elkél oda az 1600-as Scythe.

[ Szerkesztve ]

(#17892) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok!

Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy egy hűtőbordát milyen ragasztóval lehet felrakni ami a hőt is vezeti? Jó a mezei duplaoldalú ragszalag?

(#17893) TaaT válasza Vegitaa (#17892) üzenetére


TaaT
veterán

írd be a hardverapró keresőjébe hogy sekisui :)

Give them hell Ukraine!

(#17894) wwhy


wwhy
veterán

Egy kis help kellene:
kb. 3 éves Antec SU-380 tápban szeretném a gyári ADDA AD0812HS-A70GL ventit lecserélni egy halkabbra, mert sok a 34,4dB, főleg ennyi idős venti esetében, amikor még morog is :) Egyedül a Noctua ventijét találtam hasonló paraméterekkel, de 3e-t nem áldozok rá, max. 1000-1500Ft a keret.
Javaslatok?

köszönöm.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#17895) zsolthee


zsolthee
senior tag

20cm-es légkavarót keresek. Mit tudtok ajánlani?
Lényeg, hogy nem legyen benne LED és halkan tegye a dolgát.

(#17896) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha már wwhy szóba hozta, kérdeznék én is: Pesten van-e olyan megbízható emberke aki párezerért vállal táp átnézést, szükség esetén kondik cseréjével, illetve venticserével?

+1: Van egy "felesleges" Swif2 120mm PWM-es ventim, az jó lenne-e a tápomba, vagy van más olcsóbb és/vagy megfelelőbb választás? (A lényeg az azonos vagy jobb légszállítás és üzembiztos működés lenne csendesebben)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17897) wwhy válasza Mercutio_ (#17896) üzenetére


wwhy
veterán

A ventiknél nézd össze az adatokat, és te magad is el tudod dönteni ;) ha már nem garis, akkor annyira nyugodtan szétkaphatod a tápot, h belekukkants, h milyen venti van benne pontosan. Ha tudod, akkor könnyű keresgélni.
A légszállítás a legfontosabb, hogy hellyel-közzel ugyanannyi legyen, a többi nem annyira érdekes.
12V, a tápban nem szabad PWM stb. ventiket tenni vagy a sárga vezérlést egyszerűen nem kell sehová dugni, így a venti max.-on megy. Nem érdemes ellenállással stb. ford. számot csökkenteni, mert akkor ismét nics meg a légszállítási mennyiség, és akkor kipurc a kondiknak (esetleg).

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#17898) Mercutio_ válasza wwhy (#17897) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondolom az is számít mekkora feszen üzemel üzembiztosan, azt nem tudom pl. megadják-e, vagy épp a tápban lévő ventiről található-e ilyen adat :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17899) hann


hann
tag

Valakinek van tapasztalata a Xigmatek XLF-F2003 típusú ventiről?

Nekem is egy 200-as kéne a felülre

(#17900) TaaT válasza wwhy (#17894) üzenetére


TaaT
veterán

Haver tegnap egy noname (nem túl nagy) tápba rakott egy Arctic F8 TC-t, a hőérzékelőt meg ráragasztotta a nagyobbik alu borda tetejére, ha eléri a 32fokot akkor rákapcsol a venti... :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.