Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#3901) robicsek2 válasza bzoley (#3896) üzenetére


robicsek2
csendes tag

bzoley : Köszi .
Nem értem lehetne teni valamit azért hogy mégis bejöjenek a dvb adok?
Budapest szélén lakom Rákoscsabán.

Meg még egy kérdés kiprobáltam a felvételt meg 2 töben vet nekem a legjobban de nagyon sok helyet foglal.
Melyik az a formátum és beállitás amelyik a legjobb minöséget produkálja ,de kevebbűhelyet foglaljon?

Lion : Igen jo a távirányito,tudom váltogatni a csatornákat ,meg hangot álitani,teljesképernyöre teni,pillanatképet késziteni,viszont a rec gomb szem nem csinál semit.Kikapcsolni tudom vele a gépet de be nem.
Tdom irányitani vele pl a KM playert .
A Kereszturi computer garage ban vettem.
http://www.computergarage.hu/main.html Deitt aszt hiszem nem irja hogy van belöle.
Ja és igen a fekete távirányítom van

(#3902) bzoley válasza robicsek2 (#3901) üzenetére


bzoley
veterán

Talán kelleni fog egy jobb tetőantenna, sok-sok állítgatás, és még több szerencse. A DVB-X topic elég sokat foglalkozik vele.

Kérdés, hogy neked mi a sok? Egy órányi felvétel Mpeg2-ben max sávszéllel ~4GB, gyári dvd profillal talán még ennyi se. Szerintem nem sok. Ha neked igen, állíts be visszafogottabb értékeket, de arra számíts, hogy ezzel gyengébb minőséget is fogsz kapni.

(#3903) Sk8erPeter válasza bzoley (#3902) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Érdemes ilyenkor inkább a lehető legjobb minőségben felvenni, és utólag tömöríteni más progival?
Gondolom ez kisebb minőségveszteséget okoz, mintha eleve sz@r minőségben veszek fel. Nem?
Legalábbis úgy "logikus", hogy a már digitális formában meglévő anyagot utólag szoftverrel kisebb minőségveszteséggel lehet tömöríteni. Javíts ki, ha tévedek.

Sk8erPeter

(#3904) bzoley válasza Sk8erPeter (#3903) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, ha kisebb méret kell, érdemes utólag tömöríteni újra egy, vagy több lépésben, attól függően ki mennyi időt, és szöszölést szán rá.

(#3905) jojojo


jojojo
senior tag

Segitsetek légyszives,van nekem egy DVR3200H-m a rádió részéből képtelen vagyok hangot elövarázsolni.
Mikor elinditom a hangbeállitásait(felvétel,lejátszás) az aux-on látom,hogy valami jelett kap de hang az nincs :F

A tv-nél semmi ilyen gondom nincs tőkéletes minden

[ Szerkesztve ]

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#3906) bzoley válasza jojojo (#3905) üzenetére


bzoley
veterán

Ugyanazokat a beállításokat használtad, mint amit a PVR2-ben? Friss PVR2 van fönn?
Egyelőre nem tudom ellenőrizni a rádiót, mert nincsenek összekötve a kártyák, így egyáltalán nem szól nálam.

(#3907) jojojo válasza bzoley (#3906) üzenetére


jojojo
senior tag

Igen, ugynazok a beállitások
a te oldaladról töltöttem le :K aPVR2-öt

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#3908) bzoley válasza jojojo (#3907) üzenetére


bzoley
veterán

Összedugdostam a kábeleket, és nálam szól rendesen. Ugyanaz a verzió, ami a Live Update-en is elérhető. DVR3200H-ja daa-raa-nak van, ha erre jár talán majd megnézi.
Addig esetleg próbáld ki azzal a rádióval, ami külön letölthető tőlem. Jóval régebbi, de hátha. Milyen hangkártyáról van szó?

(#3909) jojojo válasza bzoley (#3908) üzenetére


jojojo
senior tag

a hangkártya egy theatron agrippa

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#3910) robicsek2 válasza Sk8erPeter (#3903) üzenetére


robicsek2
csendes tag

Köszi mindketötöknek utolag én is arra gondoltam hogy ugy fogom csinálni hogy utolag tömöritem.
Mert azért egy tv rip igaz hogy nagyon jo minöségü de mivel benne vannak a logok meg ilysmik ezér nem akarom hogy egy egész dvdt elfoglaljon.
Anyi helyet foglaljon mint egy normál divixes film. vagy anyit mint egy 2cd film, az még belefér.
De 4 gb ot már sajnálok. Mert ha még hd minöségü lene akkor azt mondom de igy!!
Mindegy azért köszi.
De én azt nem értem hogy akkor minek lehet veni ilyen szobai dbv antenát ha nem is lehet vele fogni semmit. vagy egy idö után majd lehet vel fogni?? ha már felyletebb lesz a hálozat vagy mi??

(#3911) radi8tor válasza bzoley (#3896) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a választ, a kompozit az egyébként megfelel a normál video jelnek?
Ilyenkor a hang bemenet az az alaplapra megy gondolom...

⭐ Stella

(#3912) Sk8erPeter válasza radi8tor (#3911) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link]

A hangot a tunerkártyához kapott breakout kábelre rá tudod dugni, piros és fehér RCA-csatlakozók.
A videobemenet a sárga RCA.

Sk8erPeter

(#3913) bzoley válasza robicsek2 (#3910) üzenetére


bzoley
veterán

Akik ideális helyen laknak, azoknak elég lehet a szobaantenna is, de erre nem lehet építeni, a hálózat tetőantennás vételre lett tervezve.

radi8tor1:
Normális esetben audió bemenet is van a tuneren.

(#3914) robicsek2 válasza bzoley (#3913) üzenetére


robicsek2
csendes tag

És mi számít ideális helynek??
Ez elégé igazságtalanság, Hol van valami táblázat vagy valami amin meg lehet nézni hogy hol lehet rendesen szobai antennával fogni? Ha valaki tud ilyen oldalt kérem ossza meg velem elöre is köszi.

(#3915) robicsek2


robicsek2
csendes tag

Meg ha ezt tudom hogy semi sem jön be a Dvb tv böl akkor eleve nem ilyen kártyát veszek .

(#3916) bzoley válasza robicsek2 (#3915) üzenetére


bzoley
veterán

Pedig tudhatnád, ha beleolvastál volna az érintett témákba. Már több, mint egy hónapja az a fő téma, hogy milyen antennákkal hol vehető, nem vehető a MinDigTV.
Szobaantennára nem fogsz táblázatot találni, a többi a MinDigTV oldalán elvileg kinn van. Nálam még szobaantenna nélkül is rendesen jön minden csatorna.

És használd a szerkesztés gombot, azért van.

[ Szerkesztve ]

(#3917) Sk8erPeter válasza robicsek2 (#3915) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ráadásul a MinDig TV oldalán nagyon egyértelműen és szabatosan leírják, hogy milyen körülmények között számíthatsz zavartalan vételre: [link]
Csak két mondatot idézek: "A zavartalan vétel jó állapotú tetőantenna és koaxiális kábel esetén biztosítható. Szobaantennás vételre akkor van jó esély, ha elég közel lakunk az adóhoz."

Úgyhogy tájékozódj, mielőtt veszel valamit.
Szerinted nagybetűkkel kéne ráírniuk a tuner dobozára??

Sk8erPeter

(#3918) Xaels


Xaels
félisten

Köszi mindenkinek a segítséget. Valamivel akadt a rendszeren PVR2 és azért nem ment rendesen az X360, azóta újraraktam az egészet meg vettem egy HD Component kábelt és csodálatosan jól megy :))

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3919) bzoley válasza Xaels (#3918) üzenetére


bzoley
veterán

Erről kicsit bővebben?
(csatlakozás, beállítások, felbontás, minőség, stb,)

(#3920) Xaels válasza bzoley (#3919) üzenetére


Xaels
félisten

Tehát a csatlakozás: gyári XB360 COMPONENT HD AV CABLE -t. A kábel X felöli csatlakozóján van 1 kapcsoló HDTV/TV állással, ezt TV-re kellett állítsam mert HDTV-n duplázza a képet.

Beállítások: a PVR2100-as Component beállításoknál a Videó Szabványt a box-nak megfelelőre kell állítani (EU esetén ez a PAL-60)

Felbontás: ez jó kérdés. Sztem 720p. de ezeket még ki kell tapasztalni.

Minőségre panaszom nincs csak a frissítés látszik meg kicsit, mert a box csak 60Hz-et tud azthixem. A képet úgy méretezed ahogy akarod és a színeket meg igény szerint lehet állítani PVR2-ben.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3921) bzoley válasza Xaels (#3920) üzenetére


bzoley
veterán

Nekem leginkább 480i-nek tűnik.

(#3922) Xaels válasza bzoley (#3921) üzenetére


Xaels
félisten

Én hiszek neked. Nagyon nem értek hozzá, ez nem az én asztalom :DDD
Bár nekem ebből: "The term PAL is often used informally to refer to a 625-line/50 Hz (576i, principally European, African and Asian) television system, and to differentiate from a 525-line/60 Hz (480i, principally American and Japanese) NTSC system." inkább az 576i ebből a mondatból de mivel se nem vagyok tökéletes angolból meg nem is értek ehhez a témához annyira mint kéne hiszek neked.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3923) #65675776 válasza jojojo (#3909) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam csak a régebbi verzióval működik eddig a rádiója. Gyaníthatóan a PCI Audio miatt. (Továbbra is idióta megoldásnak tartom a belső audiocsatlakozók kártyára merőleges szerelését. Szerte széjjel kell szednem a gépet, hogy rákössem a kártyára a vezetéket. Melyk állat találta ezt ki?)

(#3924) #65675776


#65675776
törölt tag

PCI Audio kikapcsolása után is van hangom.

(#3925) robicsek2


robicsek2
csendes tag

Köszi a kioktatást! Én amúgy csak magamban pufoktam tudom ez ofolás és bocsi érte.
Amúgy én meg azt olvastam hogy a teszt dvb adásokat az antena hungária
lezárta . http://antenna.shp.hu/hpc/web.php?a=antenna&o=hirek_08_11_17_joM

(#3926) bzoley válasza robicsek2 (#3925) üzenetére


bzoley
veterán

Bizony lezárta.
A december első napján induló üzemszerű sugárzásig DVB-t adást már nem láthatunk.
Szerinted elmúlt már december?

daa-raa:
Eszembe is jutottál egyből, amikor nekiálltam bekábelezni a tunereket. Kicsit még én is meglepődtem, egyik sem volt merőleges, pedig arra készültem, hogy ki kell műteni a gépből. Az Expert felfelé néz, a másik hátra. Persze a többivel nem lett volna ilyen szrencsém.

[ Szerkesztve ]

(#3927) Sk8erPeter válasza Xaels (#3922) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem neked van igazad, tehát 576i, itt van egy összehasonlító táblázat is: [link] (Kompozit - PAL - 576i)
Ráadásul lásd az 576i-ről szóló Wikipédiás lapot: [link]
"576i is a standard-definition video mode used in (former) PAL and SECAM countries."

Sk8erPeter

(#3928) bzoley válasza Sk8erPeter (#3927) üzenetére


bzoley
veterán

Az ne is zavarjon, hogy nem PAL-ról van szó, hanem PAL 60-ról. A nálunk lévő PAL az 576i50

(#3929) Sk8erPeter válasza bzoley (#3928) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ehh, bocsánat, ez számomra kimaradt, teljesen igazad van.
(Azt hittem, az "alap" PAL-szabványról van szó...)
Ebben az esetben módosítok, és egy másik idézetet tennék be:

"The PAL colour system (either baseband or with any RF system, with the normal 4.43 MHz subcarrier unlike PAL-M) can also be applied to an NTSC-like 525-line (480i) picture to form what is often known as "PAL-60" (sometimes "PAL-60/525" or "Pseudo PAL"). " ([link])

Bocs, bzoley, figyelmetlenül olvastam... :B :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3930) robicsek2 válasza bzoley (#3926) üzenetére


robicsek2
csendes tag

Már megint miért kel belém kötni. Nem mondta senki hogy nem mult el december .

(#3931) robicsek2


robicsek2
csendes tag

Na mindegy hagyjuk nem kérdezősködök többet!

(#3932) Sk8erPeter válasza robicsek2 (#3930) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1. Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.
2. Még mindig létezik a "Szerkesztés" opció, tanuld már meg. :(((

Sk8erPeter

(#3933) jojojo válasza #65675776 (#3923) üzenetére


jojojo
senior tag

Nálam van valami gubanc mert a rádionak addig van hangja mig a beállitásoknál elinditom a hang tesztett ha utána kipipálom a beállitásokat akkor a hang megszünik :W
valami miatt a lakapcsolja a hangkártyán a kimenetet :F

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#3934) #65675776 válasza jojojo (#3933) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem használd a régebbi változatot PCI Audio-val. És akkor az átkötő kábelt ki is veheted a gépből.

(#3935) jojojo válasza #65675776 (#3934) üzenetére


jojojo
senior tag

megprobálom

neked a hangkártyád nem ugyan ez?

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#3936) #65675776 válasza jojojo (#3935) üzenetére


#65675776
törölt tag

ALC889A

(#3937) jojojo válasza #65675776 (#3936) üzenetére


jojojo
senior tag

akkor nem ,nekem alc8770

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#3938) Xaels


Xaels
félisten

Skacok sry a tudatlanságomból kialakult helyzet miatt de mostmár én is kezdem érteni. Összes lehetőséget kipróbáltam, de HDTV üzemmódban mindig osztódik a kép. Lehet ebben az esetben a 480i -s tv beállítás lehetőség marad, de még így is tökéletesen megfelel nekem a minőség. Mégegyszer köszönöm :R

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3939) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

A WinFast FM 1.0.0.6-os változatában nem megy a PCI Audio-n keresztül a hang?
Vagy csak én nem találom?

Az alaplapi audio-bemenettel egyelőre nem kötöttem össze a kártyát, mert a PVR2 műxik így PCI Audio-n keresztül rendesen, de most a rádiót is használni akartam.

Mondjuk sanszos, hogy tényleg nem megy, mert a Leadtek Helpsite-on csak a PVR2-höz tartozó PCI-Audio lehetőségéről olvastam. Vagy lemaradtam valamiről? :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3940) bzoley válasza Sk8erPeter (#3939) üzenetére


bzoley
veterán

Szerinted bárki is tudja, hogy melyik telepítőben található az említett verziójú WFM?
A legtöbben rádiót sem hallgatunk, nemhogy a verzióit nézegetjük.
Amúgy kevesebb írással, és több olvasással talán már előrébb lennél. Idáig egyetlen verzió működött PCIa-val, ezt külön letölthetővé is tettem. Persze ez nem jelenti azt, hogy biztos jó lesz nálad is, ki kell próbálni.

(#3941) Sk8erPeter válasza bzoley (#3940) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondd, mégis mi ez a lekezelő stílus? Ha nem tudod, hát mondd azt, hogy nem tudod, vagy ne írj semmit. Szerinted nem kerestem utána? Arra voltam kíváncsi, hogy ehhez a verzióhoz létezik-e ilyen lehetőség, mert mertem azt gondolni, hogy nem én vagyok az egyetlen a világon, aki ezt a verziót használja...
Egyébként a PVR2 2.0.3.16-os telepítővel együtt volt, szóval valószínűleg a te gépeden is megfordult már... :U

Egy rohadt kérdést nem lehet feltenni anélkül, hogy leosztanád az embert? Nem igazán tudom mire vélni a stílusodat...
"kevesebb írással, és több olvasással talán már előrébb lennél" Miért, szerinted nap mint nap cseszegetlek a problémámmal?
A múltkori dolog, amikor valóban sok hsz.-t írtam, elég egyedi probléma volt, mert fingom nem volt róla, hogy egy CMOS Reset megoldhat ilyen jellegű problémát... és képzeld, olvasgatással se jöttem volna rá erre... De mint kiderült, téged is újonnan érintett a dolog, tehát talán nem baj, hogy leírtam, mert más is okulhat belőle. Vagy te másképp gondolod? :U

Sk8erPeter

(#3942) bzoley válasza Sk8erPeter (#3941) üzenetére


bzoley
veterán

Tévedsz, ez az oktató stílus ;)
Emellett a választ is leírtam.
A lekezelő ez lenne: a f..ért nem használod a keresőt?
Na meg az, amit a #3932-ben olvashatunk.

(#3943) Sk8erPeter válasza bzoley (#3942) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerinted nem használtam azt a k.. keresőt?
Elhiszem, hogy nagy guru vagy a SAJÁT területeden, de ez nem jelenti azt, hogy jogod van bárkit kioktatni. Nem volt ez egy olyan kib...tt nehéz kérdés, ami miatt szükség lett volna erre. De ha neked ez örömet okoz... :U
Ha te így "oktatsz", hát... no comment.
Azt hittem, értelmesen lehet veled kommunikálni, legalábbis e-mailben (még korábban) emberi stílust használtál. Na jó, ennyit erről. Ha további hozzáfűznivalód van, ne itt.

Sk8erPeter

(#3944) glutamin


glutamin
őstag

A PVR2-ben használt új felület megjelenik idővel a rádiós részen is? Lesz ilyen fejlesztés a közeljövőben?

Akár lehetne egy közös felület is. Nekem korábban egy PixelView kártyám volt, amihez ilyen megoldást alkalmaztak és megjelenésre sokkal jobb votl mint a Leadtek-é.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3945) bzoley válasza glutamin (#3944) üzenetére


bzoley
veterán

Nem jellemző. Az analóg rádiózás leáldozóban van, a digitális rádió adások(nem DAB) meg PVR2-vel is elérhetőek.

(#3946) glutamin válasza bzoley (#3945) üzenetére


glutamin
őstag

Magyarul a PVR2 "tévés" felületén? Na akkor csak nem vagyok naprakész a dologban.

Érdekesség:[link]

A hauppauge már készített duplatuneres kártyát. Nem rossz gondolat. Kérdés, hogy a hangkártyakezelése ennek hogy van megoldva. Gondolom felvétel alatt itt is csak egy hang mehet. Esetleg aPIP-hez kicsit egyszerűbb mint a kétkárytás megoldás.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3947) bzoley válasza glutamin (#3946) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, csak nálunk egyelőre ilyen nincs.

Ebben a topic-ban nem illik ilyen "érdekességeket" linkelni, főleg hogy nálunk nem is jó semmire.

Ez már annál inkább az lenne.
PiP mód viszont ezzel sem lesz. PiP módban amúgy is kevesebb leheteőség lenne a két tunerrel. Előnyösebb a független működés.

(#3948) glutamin válasza bzoley (#3947) üzenetére


glutamin
őstag

Igazából aa hangkezelésre lennék kiváncsi ezeknél a káértyáknál. Egy hangkártyán meg lehet szólaltatni két "kép" hangját egyidejüleg ha valahogy összekeverik őket. De pl felvétel és lejátszás gondolom nem mehet párhuzamosan.

Jól látom, hogy a linkelt kártyán mr nincs belsó hangkari átkötő csatlakozó?

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3949) bzoley válasza glutamin (#3948) üzenetére


bzoley
veterán

Attól, hogy egy kártyán van, még két külön eszközkén települ. A szoftvertől függ, hogy milyen módon kezeli őket. Két külön tunert is lehet egyszoftverrel PiP módban használni(már amelyik támogatja az ilyesmit, pl. MCE).
Ha kábelen vannak vannak a hangkártyára kötve, akkor két külön hangbemenet is kell, PCI-on keresztül meg eleve külön eszközként működnek. DVB-T módban meg mindegy.
Az összes forrást "AUX"-on nem lehet betolni, abból káosz lenne.
A PxDVR4300DH-n vagy már nincs, vagy még nincs csatlakozó. Ha még nics, akkor az az egy hely kevésnek tűnik, de mivel a PCI-Audio támogatott, sok jelentőssége nincs. Gyanítom, a megjelenésével egy időben lesz hivatalos funkció a PCIa a PVR2-ben is.

(#3950) glutamin válasza bzoley (#3949) üzenetére


glutamin
őstag

Valszeg, akkor az új termékhez megjelenéséhez kötik a PCIa hivatalossá tételét. Ez gondolom a korábbi kártyákkal is működni fog azért. Vagy legalábbis az újabbakkal. (modnjuk global-tól felfelé)

Nem nagy költség az a kis kábel, de sok kicsi sokra megy alapon érdems lenne a gyártónak spórolni vele. Ha arra gondolok régen még a sima CD meghajtót is összekötöttük a hangkarival. Ma már csatalakozó sincs ehhez a DVD-írókon. (hangerőszabályzóról és jack csatlakózóról nem is beszélve)

Ami még feltűnt, hogy nem látok hagyományos nagy, hengeres kondikat a kártyán. Az enyémen még van pár darab.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.