Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#4551) bzoley válasza Csapi007 (#4550) üzenetére


bzoley
veterán

Nem emlékszem az adott verzióban ilyesmire. Ettől persze lehet. Lehet, hogy csak az újratelepítés is elég volt a hiba keletkezéséhez. Esetleg tedd fel a legfrissebbet(.22), nem rég használtam TS-t Win7x64-en gond nélkül. Vagy a próba kedvérért vissza az előzőt.

(#4552) t19joc10


t19joc10
csendes tag

winfast tv2000 rm re van mód hogy működjön win7 64 bites oprendszerrel????
már 1 napja keresgélek és semmi, hiába rakok fel sok drivert, az eszközkezelőbe ugyanúgy ismeretlen multimedia video ..... marad. xp32bit , vista 32bit en ment , tud valaki drivert ???? win7 64 bitre? ???

(#4553) #65675776 válasza t19joc10 (#4552) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#4554) sonaj0203 válasza #65675776 (#4549) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi!

Azzal már próbálkoztam, önmagától is azokra a mhz-ekre állt be, de nem talált nézhető csatornát. Próbáltam kézzel hozzáadni, ugye úgy kell, hogy frekvencia hozzáadása, beírtam de semmi nem változott, mármint ugyan azon a frekin maradt. :B :F
Ha a jel gyenge, (bár a pár méterre odébb lévő tv-n simán bejönnek a csatornák), hogyan tudnám felerősíteni van erre valami hatékony eszköz, módszer?

Köszi

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#4555) #65675776 válasza sonaj0203 (#4554) üzenetére


#65675776
törölt tag

Léteznek antennajel erősítők pl. De lehet nem ártana azoka a kábeleket és csatlakozókat megnézni először, lehet ott a probléma.

(#4556) Csapi007 válasza bzoley (#4551) üzenetére


Csapi007
veterán

Ez a 22-es beta verzió?
Elég stabil a mindennapi használathoz?

"Csak úgy mondom"

(#4557) bzoley válasza Csapi007 (#4556) üzenetére


bzoley
veterán

Ne mindegy? Mindegyik az :)

(#4558) Csapi007 válasza bzoley (#4557) üzenetére


Csapi007
veterán

Hát azért nem tetszene ha éjszaka nem kapcsolná le a gépem, vagy kigafyna miatta a vga driver vagy ilyesmi.
De akkor felteszem, kösz.

"Csak úgy mondom"

(#4559) bzoley válasza Csapi007 (#4558) üzenetére


bzoley
veterán

Ez bármelyik verzióval megtörténhet attól függetlenül, hogy beta-nak hívják-e, vagy nem.

(#4560) Csapi007 válasza bzoley (#4559) üzenetére


Csapi007
veterán

Feltettem de a timeshift még mindig nem az igazi.
A kép fekete lesz, sehova se lehet kattintani de a hang megy tovább.
Batch files for reinstall PVR2 filters - ez mire jó az odlaladon?

"Csak úgy mondom"

(#4561) bzoley válasza Csapi007 (#4560) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor az OS-ben keresd a hibát. Reinstall, vagy nagytakarítás. Nem raktál fel valami szutyok kodeket?

(#4562) Csapi007 válasza bzoley (#4561) üzenetére


Csapi007
veterán

Azóta rossz hogy felraktam a 19-est, semmi más változás nem volt.

"Csak úgy mondom"

(#4563) bzoley válasza Csapi007 (#4562) üzenetére


bzoley
veterán

A 22-es előtt eltakarítottad mindenhonnan az előző nyomait? Korábbi verziót vissza?

(#4564) Csapi007 válasza bzoley (#4563) üzenetére


Csapi007
veterán

Reinstallal tettem fel.
Elöbb uninstall és aztán mehet fel az új?

"Csak úgy mondom"

(#4565) #65675776 válasza Csapi007 (#4564) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért pucold ki a registry-t is.

(#4566) Kormi76


Kormi76
aktív tag

heló!

Nem találtam jobb helyet, úgyhogy itt kérdezősködök. Nem leadtek a tunerem, de szeretnék VHS-eket digizni. Milyen bitrátát, felbontást ajánlotok lehet lőeg *.avi formátumhoz, hogy lehetőleg ne legyen mindőségromlás (VHS-hez képest)? Milyen kodeket, esetleg tömörítő, felvevő progit ajánlotok?

köszi

(#4567) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Mivel nem nagyon kaptam segítséget a 4546os hsz-re ezért az jutott eszembe hogy ha a TV tuner audio out kimenetét a hangkártya line-in csatlakozójára kötném úgy működhetne-e a dolog és kapnék-e hangot a x-fi hangarimmal, mert sajna az aux-aux belső kábeles dolog nem működik. Esetleg tudnátok segíteni hogy olyan kábelt, mint amit itt is említenek:
[link]
hol tudnék beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#4568) #65675776 válasza Looserke (#4567) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a belső kábeles dolgot nem tudod rendesen beállítani, akkor gondolod a Line-In sikerülne? Bár ismerve a Creative "magas szintű driver-eit", még nem is lehetetlen.

Egyébként boltban nem valószínű, hogy kapsz ilyet, de magad is le tudod gyártani.

(#4569) Looserke válasza #65675776 (#4568) üzenetére


Looserke
őstag

A X-fi topicban miután beírtam az ötletemet, válaszoltak rá hogy ő is ugyanúgy kerülte ki a problémát és sikerült neki... :K

Már csak egy kábel kellene, csak sajna nem vagyok egy szaki-dani... :O

(#4570) bzoley válasza Looserke (#4569) üzenetére


bzoley
veterán

Ha Line-in-en működik az, ami Aux-on nem, akkor vagy beállítási problémáról van szó, vagy a szokásosnál is szarabb a CL driver. Egyformán kéne működjön az összes bemenet.

(#4571) #65675776 válasza bzoley (#4570) üzenetére


#65675776
törölt tag

És abban hol van a Creative életérzés? :))

Mi vagyunk a hülyék, hogy normális hangkártyánk van és PCI Audio-t használunk.

(#4572) Looserke válasza bzoley (#4570) üzenetére


Looserke
őstag

Eddig egy SB Live hangkártyám volt amit ugyanúgy kötöttem össze a tunerral mint a X-Fi-t, a PVRben ugyanúgy AUX, AUX volt beállítva hang bemenetre és a keverőpulton nincs letiltva az AUX, szal minden ugyanaz mint a Live hangkártyánál, még sincs hang PVR2-őn...
utánaolvastam, a régebbi x-fi driverokkal még ment de egy kér driver óta egyszerűen nincs hang az AUX in-en...nem tudom miért...

(#4573) Looserke válasza #65675776 (#4571) üzenetére


Looserke
őstag

ha jól tudom nem a hangkártyától függ, hogy megy-e a PCI audio, hanem a tunertől és ha jól tudom a TV2000 Expert nem tudja...

(#4574) #65675776 válasza Looserke (#4573) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, a PCIa tunerfüggő (mondjuk az Expert egys szériái is moddolhatóak). Az előző hsz-om két fele külön kezelendő. Normális hangkártyánk van, azért működik a belső átkötés hibátlanul. Csak nem használjuk, mert PCIa-val nyomulunk. (Már csak a kényelem miatt is.)

Egyébként mintha X-Fi esetén a Analog Mix lenne a jó beállítás. De lehet csak Vista alatt.

(#4575) pokol ura


pokol ura
senior tag

sziasztok!

lenne egy kis gondom történetesen, vagy egy Leadtek Winfast TV2100 TV tunerem, 8800GT videókarival ment tökéletesen minden. átcseréltem a karit ati 4770-re, na ott kezdődtek a bajok, ugyanis megy egy ideig az adás kb 2-5 perc és utána megfagy a kép, hang van, de a kép nem megy tovább. visszacseréltem a 8800gt-re a szitu ugyan az. viszont ha kikapcsolom és utána ujra be akkor megint megy kb 2-5 percig. haldoklik a tuner? vagy szar az adás?

válaszokat előre is köszi:R

[ Szerkesztve ]

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#4576) #65675776 válasza pokol ura (#4575) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem hiszem, hogy a tunerrel van gond, inkább a ForceWare-ből ott maradt ez-az, és az keveri a szart. Takarítsd le teljes egészében, a Catalyst-tal egyetemben, és utána csak azt rakd fel, amelyik kell.

A tunert meg másik gépben le tudod tesztelni.

(#4577) Csapi007 válasza #65675776 (#4565) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Vezérlőpultból leszedtem a 22-est, restart majd feltettem a 16-ost ami régebben jó volt, de mostmár az is vacakol a timeshift-el.
Uninstall és mindent töröljek, a beállításokkal? Registry-t hogy lehet törölni?

"Csak úgy mondom"

(#4578) #65675776 válasza Csapi007 (#4577) üzenetére


#65675776
törölt tag

Megkeresel benne mindent ami Leadtek. És törlöd Őket.

(#4579) aramis00


aramis00
tag

[OFF]A kereskedőknél megtalálható listázva PxDVR3200H és ugyanez PREMIUM változatban.
Kérdésem az, hogy mi a különbség?
Természetesen semelyik bolt nem tudta, akit eddig hívtam! És gugli sem segített sajnos.Gyári oldalon meg eleve nincs ilyen hogy "prémium".

ui.: Ez valami magyarországi betegség, hogy egyik kereskedő sem ismeri a termékét, amit árul?[/OFF]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#4580) hcs57 válasza #65675776 (#4578) üzenetére


hcs57
őstag

Kivéve, ha a VGA kártya is Leadtek... :DDD

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4581) fradi81


fradi81
veterán

hello

Global kártyám ban, az a verzió amelyiknél a házon belül kell összekötni a hangkártyával, nálam az alaplap CD jumperére van kötve. Így működik windowsban. Linuxban viszont nem tudom még megoldani ezt, rá lehetne valahogy kötni a hangkártya line-in csatlakozójára kívülről hogy átvigye a hangot? Csak egy s-video vagy milyen csatlakozó van a tuner hátulján amit használhatnék.

moto g72, Ninebot d28e

(#4582) bzoley válasza aramis00 (#4579) üzenetére


bzoley
veterán

Pedig párszor már volt róla szó.
A Premium változathoz mellékelnek egy kiegészítő panelt(CardMate), amire egyszerre csatlakoztathatod az analóg, a digitális, valamint az FM antennát.

Nálunk mindenki foglalkozhat mindennel, függetlenül attól, hogy ért-e hozzá, vagy sem. És foglalkoznak is.

fradi81:

Így megoldhatod, ha elég ügyes vagy, és meg tudod csinálni a szükséges kábelt. De ha belül nem megy, kétlem, hogy line-in-en jobb lenne. A hangkártyák nagyjából egyformán kezelik a bemeneteiket.

(#4583) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek most tettem fel vistát és van egy t-hoem set-top boxom ami svideo és rca audio kábellel csatlakozik a tv tunnere és az átalakító kábelen lévő kék jack dugót bedugtam a hangkari kék csatlakozójába de csak az egyik hangfal szól ha az alaplapon dugom be a hangkábelt akkor csak fele szól de amikor xp-n a kék jack-et a rózsaszín mikrofon bemeneten csatlakoztattam akkor stereoban szólt de vistánál a mikrofon bemeneten meg se szólal.

PLS segítsetek!

Előre is köszönöm a válaszokat!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#4584) #65675776 válasza lakatosturbo (#4583) üzenetére


#65675776
törölt tag

És az a kék jack stereo, vagy mono?

(#4585) aramis00 válasza bzoley (#4582) üzenetére


aramis00
tag

Köszi! Azóta valóban megtaláltam egy linket itt a fórumban is! (csak premium -ra kellett volna keresnem a 3200H premium helyett!

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#4586) lakatosturbo válasza #65675776 (#4584) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

Stero

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#4587) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Miért van az, hogy a pvr2 (tv2000 xp expert) elveszíti a hangbeállításokat 2 indítás között és ezért nem működik a hangerőszabályzó? Most w7rc-x86 alatt csinálja ezt de régebben vista-n is ugyan ez volt (azt végül nem használtam). Olyan szintű a helyzet, hogy nem tudom kiválasztani az "Audió vezérlése" legördülő menüből a megfelelőt, azaz nem mindig. Van, hogy hosszú a lista, máskor csak 2 választás van de egyikkel sem működi. Továbbá vadul zúg csatornaváltáskor, és teljes képernyőből kiszedve a keret megzizzen, néha a kép is elkezd villogni. (gyakorlatilag vistan is ez volt....)

Driverből a vista-32bit legújabb a pvr2-ből a 2.0.3.19 verzió van telepítve.

finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#4588) #65675776 válasza Finwe (#4587) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vista alatt pl tökéletesen működött a PVR2 és az Expert...

W7 már egy másik kérdés, azzal még a legfrissebb PVR2-nek is vannak problémái.

Az, hogy össze vissza változik a dolog, lehet akár magának a Win-nek is a problémája (ugye nem valami torrentes mutra?), de lehet csak a hozzáférési jogokkal van baj.

(#4589) Finwe válasza #65675776 (#4588) üzenetére


Finwe
őstag

Hát, nem tudom. Átraktam vista sp2 kompatibilitás-ra (erre nem is gondoltam), most újraindítva megint zsírul működik, bár néha így is remeg a kép kicsinyítés után. (nem torrentes....) Ha így marad akkor faint, thx :D

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#4590) #65675776 válasza Finwe (#4589) üzenetére


#65675776
törölt tag

A képpel nekem is problémáim vannak, de ez betudható annak, hogy a PVR2 még nem W7 kompatibilis. Ahhoz implementálni kellene az EVR-t pl. Az meg egyelőre nincs benne.

(#4591) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Eddig xp-n úgy használtam pvr2-őt hogy a tunerhez adott kábel amin van svideo compozit meg stereo rca és egy jack dugó a hangnak. SZóval a kékszínű jackdugót bedugtam a mikrofon bemenetre és így szépen volt hang mind két hangfalból jött a hang.(cmedias hangarim van egy nagyon egyszerű)
Mikor áttértem vistára akkor egy csomó szabályzógomb eltűnt de betuttam állítani a mikrofon bemenetet a úgy hogy jobb gomb az óra mellet a kis hangszóró ikonra rögzítő eszközök itt beletuttam mennni a mikrofonra mindent beállítottam és láttam is hogy kapja rendesen hangot de itt már egyik hangszóró se szólalt meg. Ha átdugtam mikrofon bemenetről a mellete lévő kékre akkor meg csak az egyik hangszóró adott hangot. Kipróbáltam hogy az alaplapi kábelllel kötöm össze a tv tunert az aux kábellel itt meg a másik hangszóróból szól a hang a jobboldaliból nem.
Ha erre tud valaki valami megoldást azt nagyon megköszönném!

Előre is kössz a válaszokat!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#4592) S e t h


S e t h
nagyúr

Sziasztok.
A következő problémával fordulok hozzátok.
Vásároltam egy Winfast DTV2000 H Plus kártyát, de azzal egy darab csatornát sem tudok találni, amelynek az okát nem tudom.

Itt a régi kártyám, amellyel nem volt semmi, de semmi problémám.(kivéve , hogy 64 bites rendszeren már nem működött)
[link]

Itt az új kártyám.
[link]

A digi tévé beltéri egysége a kábellel.
[link]

És végül az 5-össel jelzett gomb amelyet bőszen állítgatok, de egyszerűen egy darab csatornát sem talál, semelyik beállítási módban.
[link]

Várom az esetleges tippjeiteket mi okozhatja a problmát, előre is köszönöm!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4593) hcs57 válasza S e t h (#4592) üzenetére


hcs57
őstag

Az 5-ös gombot ne nyomogasd gyorsan, az analóg vételt kell beállítani, azuán csatornákat keresni.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4594) S e t h válasza hcs57 (#4593) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem gyorsan nyomogatom hanem keresek aztán váltok, de sehol sem talál semmit.

Viszont most tapasztaltam vmit amit pláne nem értek.

Vissza raktam az xp-t arra fel az új lejátszót ami a gyári lemezen van és nem talátl csítornát semmilyne beállítással.
Vissza a régi winfast kártya(32 bites) és azzal sincs csatorna.Akkor már kezdtem azt hinni, hogy a beltéri adta meg magát, aztán leszedtem az új lejátszót és felraktam a régit.Azaz régi kártya, régi lejátszó és meg is lettek a csatornák.Az új meghajtóval viszont a régi kártya sem jelenítette meg a csatornákat.
Most vissza raktam a 64 bites vindows 7 rc-t és próbálkozom ,de nem tudom mi igazából a gond.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4595) bzoley válasza S e t h (#4594) üzenetére


bzoley
veterán

Korábban hogy működött? a PVR megtalált minden csatornát, és abban váltottál csatornát, vagy az STB-n kellett?
Esetleg írd le a megtalált csatornák frekvenciáit, majd a PVR2-ben add hozzá kézzel egyenként.
Adaptív kereséssel sem talált semmit?
A "V"-t meg nem kell nyomogatni, csak átállítani analógra.

[ Szerkesztve ]

(#4596) S e t h válasza bzoley (#4595) üzenetére


S e t h
nagyúr

Az előző kártya esetében a beltéri távirányítójával tudtam váltani csatornát azaz nem a pvr-en.Minden csatornát gyorsan megtalált és nem is volt vele gond.
Adaptív kereséssel talál négy darab csatornát de azokon nem látható semmi csak katyvasz illetve egyiken a roxy rádió megy.
A hatágú kábelt még nem is csatlakoztattam a hang miatt mert először képet illetve csatornát akartam találni ,de az istennek sem megy.
[link]

Amit baromira nem értek az az ,hogy reggel vissza raktam az xp-t a régi kártyával és tökéletesen mentek a csatornák, most meg az új kártya, szemben a régi 6-7 évessel nem akarja az igazságot.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4597) S e t h válasza bzoley (#4595) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vmi elkerülte a figyelmemet.
Otthagytam a gépet adaptív keresésen , egy óra múlva mentem vissza és kettő csatornát talált és ekkor megpróbáltam a beltéri távirányítóját az egyik csatonránál használni és bingó, ott volt a többi csatorna.
Azaz rátalált a beltérire adaptívnál és így a beltérit irányítva lehet váltan ia csatornák között.
Most arra próbálok rájönni ,hogy miért nincs hang, mert bár úgy raktam össze a kábelt ahogyan le van írva, de meg sem akar szólalni.
Láttam korábban , hogy sokaknak volt problémája a hanggal, most ennek nézek utána, de ha vki löki csípőből az ne sajnáljon : :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4598) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Beüzemeltem a már meglévő PVR2000-es kártyám mellé egy TV2000XP Global-t.

Sajnos csak úgy tudtam a gépbe szerelni (egy Gigabyte EP35C-DS3R az alaplap, 3 PCI foglalattal), hogy a legfelső PCI-ba került egy Audigy 4, alatta a Global (ez az alaplapi Realtek ALC889-re van kötve belsőleg), és legalul van a PVR2000 (ez az Audigy4-gyel van összekötve belső kábellel). Máshogy nem tudtam melgoldani, mert a PVR2000 belső csatlakozója a kártyára függőlegesen van felszerelve :W és a PVR alá nem tudok betenni egy kártyát sem.

Az oprendszer Vista Business 32bit, feltelepítettem a Global-t, majd újraindítás után az eszközkezelőben a Global kap egy szép sárga felkiáltójelet, mert az erőforrásokkal van valami probléma.

Van ötletek erre? Meg lehet ezt oldani valahogy, vagy már annyira sok hardver van a gépben, hogy elfogyott a szabad erőforrás?

(#4599) hcs57 válasza S e t h (#4597) üzenetére


hcs57
őstag

Két hangnorma van, az egyik 5,5Mh-re van a képtől, a másik 6,5 MHz-re (BG ill DK). ezt keresd meg a beállításoknál és próbálj váltani... valószinüleg a BG lesz a jó.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#4600) #65675776 válasza Csorbi (#4598) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez bizony hw ütközésnek tűnik. Nézd meg BIOS-ban mivel osztozik az IRQ-ján. Valószínűleg csak kártyacserélgetéssel tudod szóra bírni.

hcs57: Ez lendületből négy norma, nem kettő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.