Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#3751) renatinyo válasza #65675776 (#3749) üzenetére


renatinyo
csendes tag

Kiprobáltam de igy se semmi. Nincs hangya háború csak kék kép van. Csatornákat nem találja meg. Hangot se ad hozzá. Csak akkor amikor fényképezek vagy váltok a bemenetek között akkor ilyen ropogást vagy mit hallok. Szerintem a kártyával van valami gond.

R

(#3752) bzoley válasza renatinyo (#3751) üzenetére


bzoley
veterán

Ha tudod, próbáld ki másik gépben, vagy vidd vissza.

(#3753) renatinyo válasza bzoley (#3752) üzenetére


renatinyo
csendes tag

Szia! Inkább vissza küldöm a srácnak. Biztos a kártya rosz mert volt nekem már ilyen kártyám csak anno eladtam. 5 hónapja. A gép meg maradt vagy is az alaplap maradt csak másik proci meg vga és ram lett. Szóval mennie kéne.

R

(#3754) renatinyo válasza bzoley (#3752) üzenetére


renatinyo
csendes tag

Vagy láttál már ilyen problémát?

R

(#3755) Sari


Sari
tag

Üdv!
Kis segítséget szeretnék kérni: Van egy leadtek tv2000 xp expert tunerem és t-kábeles kábelen veszem a tv adást de csak az alap csomag van előfizetve. Az alap csomagban nincs bene a tv2 csatorna de én mégis veszem de csak fekete-fehéren . Amúgy a képminőség jó csak nincs színe. Az lenne a kérdés hogy hogyan lehet rá színt varázsolni? Már próbáltam frekvencia hozzáadással de csak minimális képminőség javulás lett, színe nem lett. Előre is köszönöm.
Kellemes Ünnepeket!

(#3756) bzoley válasza renatinyo (#3754) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, de gyanús, hogy valami nem ok.

Sari:
Esetleg "A" billentyű, de lehet, hogy a földi TV2 "szivárog" be, és ahhoz gyenge a vétel, hogy színes legyen.

(#3757) renatinyo válasza bzoley (#3756) üzenetére


renatinyo
csendes tag

És te mire gyanakszol? Mi lehet a gond ? Gép vagy kártya?

R

(#3758) #65675776 válasza renatinyo (#3757) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legalább a jó bemenetbe dugtad a koaxot? (Mondjuk a másikba nem is lehet csak úgy simán...)

Hogy gép vagy kártya, azt pedig eldöntené a másik gépben való kipróbálás.

Az eszközök között nincs valami kóbor dolog a PVR2-ben? Mondjuk webcam vagy ilyesmi.

Sari: Gyaníthatóan valami áthallás. Lehet a kódolt jelet fogod, és azért FF.

[ Szerkesztve ]

(#3759) Sari


Sari
tag

Ok! Köszönöm a hsz-okat, "A"-t kipróbálom aztán majd lesz vmi.

(#3760) renatinyo válasza #65675776 (#3758) üzenetére


renatinyo
csendes tag

Jó bemenetbe dugtam természetesen:D Nem volt más eszköz csak a kártya. Hát mindegy visszaküldtem, holnap jön egy másik kártya remélem az jó lesz.

R

(#3761) edeleny


edeleny
őstag

Hali.
Ilyen kártyám van,és pár napja elszállt.
Semmilyen drivert nem hajlandó elfogadni.
Egyszer már csinált ilyet,akkor flopyról kellett neki BIOS-t frissiteni.
Az az igazság,hogy elfelejettem hogy kell.
Tud erröl valaki valamit?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3762) bzoley válasza edeleny (#3761) üzenetére


bzoley
veterán

Ha ilyesmire emlékszel, akkor ilyen kártyád nem lehet.
Vagy erre gondolsz, vagy gondold át újra az egészet.
Először vedd ki, majd rakd vissza a kártyát.

(#3763) edeleny válasza bzoley (#3762) üzenetére


edeleny
őstag

Aha erre gondoltam.Az eprom meg van,csak azt felejtettem el,hogy hogy kell csinálni.
Milyen kártyám nem lehet?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3764) bzoley válasza edeleny (#3763) üzenetére


bzoley
veterán

Azt írtad "ilyen kártyám van". A topic címében Expert, és Global van, vagyis a tiéd teljesen más.

(#3765) edeleny válasza bzoley (#3764) üzenetére


edeleny
őstag

Van még más WinFast TV2000 topic is?
Anno valahova irogattam,és itt adták a megoldást.
A nevét soha se tudom.Talán TV2000 FM-vagy valami ilyesmi.
Egy biztos,ehez nincs 64-bites driver,és a winfast szerint soha nem is lesz.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3766) Neoka válasza #65675776 (#3747) üzenetére


Neoka
aktív tag

szia!

Sajnos ez sem segített. :(
a kép úgyan úgy csíkozódik.

a telepítésnél amikor a codec-et telepítené, akkor a "win hibát észlelt" üzenetet kapom. de ennek ellenére a végén azt írja, hogy sikeresen telepítve.
esetleg van más ötlet?

(#3767) renatinyo válasza #65675776 (#3758) üzenetére


renatinyo
csendes tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek és neked is! Közbe megjött az új kártya és tökéletesen működik szóval a másiknak volt valami kehélye. Még1x köszönöm a segítséget! Mindenkinek Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánok.

R

(#3768) Neoka válasza Neoka (#3766) üzenetére


Neoka
aktív tag

megoldva. Win reinstall lett.

más: mi a fene ez az "arcsoft", felraktam a pvr2-t és nem sokkal később megjelnet ez..
ez mi?

[ Szerkesztve ]

(#3769) #65675776 válasza Neoka (#3768) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ArcSoft egy sw fejlesztő cég. A PVR2-ben az Ő filtereiket és dekódereiket használja a Leadtek.

(#3770) Neoka válasza #65675776 (#3769) üzenetére


Neoka
aktív tag

Köszönöm.
már azt hittem, hogy valami vírus jött be telepítés alatt.

(#3771) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Helló!
Amint elindítop a WinFast pvr2-t kiírja, hogy Elérhető BDA eszköz nem található.
A Driverrel lehet a gond?

(#3772) #65675776 válasza Hurkafej (#3771) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy választ már kaptál. Eredmény?

(#3773) Hurkafej válasza #65675776 (#3772) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Sajnos úgy nem ment :S

(#3774) #65675776 válasza Hurkafej (#3773) üzenetére


#65675776
törölt tag

Eszközkezelőben mit látsz?

(#3775) Hurkafej válasza #65675776 (#3774) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Annyit, hogy Multimédiás vezérlő. Ezek szerint a driverrel van a probléma.

Leszedtem hozzá az új drivert 6.0 már működik ;)
Köszi a segítséget ! ;)

(#3776) DDesign válasza renatinyo (#3751) üzenetére


DDesign
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segitségeteket kérni.
Új a tv tunerem, eddig tökéletes volt, tényleg semmi gond, de egyik napról sőt, sztem órára nem működött a távirányitó.:@
Utána lehet ennek nézni vhol, v van vmi megoldás rá essetleg?
Garis, ha nem tudok semmit csinálni vele, akkor cserélem amikor tudom.

Köszi előre is! Szasztok

(#3777) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, de lehet hogy nem itt kéne feltenni, de próbálkozom.
Van nekem egy Leadtek Winfast Tv2000Xp Expert tv vevő kártyám. A probléma akkor kezdődött amikor a kábeltv-s internetet bekötötték. Utána ugyanis, ha be van dugva a koax kábel a kártyába, akkor nincs internet. Ha kihúzom, akkor van. Nem értem a dolgot. egyébként minden rendben van a kártyával, jól dolgozik, csak nem lenne hátrány, ha egyszerre menne mindkettő.

Ha valaki tudja esetleg a választ, szóljon, előre is köszi. Ha nem akkor esetleg tud valaki egy olyan fórumot, ahol erre a kérdésre tudnak válaszolni.

Köszi: Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#3778) bzoley válasza Pribi (#3777) üzenetére


bzoley
veterán

A kábel hol van szétosztva? A modem/szűrő előtt, vagy után? Ha utána, akkor gondolom kezdhetsz átszerelni. Ez csak tipp, nincs kábelnetem, de mintha korábban már írt volna valaki ilyesmiről. Kereső.

(#3779) Pribi válasza bzoley (#3778) üzenetére


Pribi
senior tag

Nálam nincs szürő. Azt se tudtam, hogy kell. A kábeltv-sek nem raktak be. Mellesleg úgy van megoldva, hogy a szomszéd szobában van kétfelé osztva, és onnan megy egyszer a modembe, a másik ága pedig tovább van osztva két felé, a tv-nek, és a számítógépnek.

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#3780) bzoley válasza Pribi (#3779) üzenetére


bzoley
veterán

Nem biztos, hogy kell. Esetleg galvanikus leválasztó a tuner, és a kábel közé, más ötletem nincs. Attól olyan lesz, mintha be sem lenne dugva.

(#3781) raycoon válasza #65675776 (#3717) üzenetére


raycoon
tag

Újonnan inkább Global-t vegyél. Egyébként jó kártya az Expert is.
Sziasztok!

Miért jobb a Global? A rangsorban nem ő van hátrébb?

Igazából nekem nem lenne szükségem egy tuner kártyára, mert STB-s jelet szeretnék digitalizálni, de nem olyan egetrengető az árkülönbség ebben a kategóriában, hogy esetleg ne érné meg egy ilyet választani. Szóval az a kérdés, hogy erre a célra megfelel a kettő közül valamelyik és/vagy melyik jobban? Vagy bőven elég lenne a VC100 XP digitalizáló káryta is? Van/lehet minőségbeli különbség?

Ha esetleg a konfig érdekes: AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+, Asus A8N-E, 1GB memória.. Ez frame drop nélkül elég erre a feladatra teljes PAL felbontás mellett? Lehet, hogy hülye kérdés, soha nem csináltam ilyet..

Egy másik kérdés, hogy a dobozolás most változott meg, vagy régebben? Mert a cégek honlapján általában más (régebbi) doboz képek vannak, mint a Leadtek honlapján.. Vagy csak a cégek nem cseréltek, de újat adnak?

Köszi a válaszokat!
rc

(#3782) raycoon válasza raycoon (#3781) üzenetére


raycoon
tag

Miért jobb a Global? A rangsorban nem ő van hátrébb?
Hmm, elnézést elolvastam bzoley cikkét. Szóval ez a kérdés tárgytalan. Persze, azért kérdés, hogy ha "jobb", akkor mitől olcsóbb?
A többire várnám a valszokat/véleményeket..

rc

[ Szerkesztve ]

(#3783) #65675776 válasza raycoon (#3781) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért, mert a Global frissebb fejlesztés, és a Si tuner sokkal kevésbé érzékeny a külső zajokra. Emellett a kártya is némileg kisebb, és olcsóbb (egyszerűbb és kisebb PCB, egy RF tuner meg megintcsak drágább, mint egy Si). De legalább olyan jó. Hol van hátrább rangsorban? A Leadtek oldalán nincsenek rangsorolva a kártyák, megjelenési sorrendben vannak, a legalján a Phase Out modellekkel.

A VC100XP is elég lehet. Képminőségre gyengébb, mivel régebbi és gyengébb képességű chipre épül (a Global és az Expert viszont ugyan arra a chipre épül).

A géped elég, de az MPEG4-et (DivX, XviD, WMV) felejtsd el. Mindenképpen utófeldolgoznod kell.

A Leadtek időnként változtat a csomagoláson, nem jelent semmit. A kereskedők meg ritkán követik a változásokat.

[ Szerkesztve ]

(#3784) raycoon válasza #65675776 (#3783) üzenetére


raycoon
tag

A Leadtek oldalán nincsenek rangsorolva a kártyák, megjelenési sorrendben vannak, a legalján a Phase Out modellekkel.

Ez nekem rangsornak tűnt, de lehet, hogy félreértettem:
[link]

Köszi a választ!

rc

(#3785) #65675776 válasza raycoon (#3784) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mindösszesen annyi miatt van lentebb a Global, mert van FM nélküli változata is. Ami mellesleg további 1-2k-val kevesebbe kerül, és mivel neked csak digitalizálásra kell, megintcsak jobban jársz egy ilyen kártyával.

(#3786) pmheros


pmheros
senior tag

üdv mindenkinek!

volt egy kis szabad időm, így nekiálltam ismerkedni a Vista 64bitesével(Ult.) Többek közt belepróbáltam az Expert tuner kártyámat is. Első nekifutásra ugyan nem sikerült a felvételeknél hangot varázsolnom, de utánaolvasva (bzoley, köszi az alapos leírást az oldaladon:R ) ezt is meg sikerült oldanom. Nem mostanában vettem a kártyát, és nagyon jó érzés hogy ennyi idő után még most is tudom használni (merőben más szoftveres környezetben). Hála a Leadtek -nek, és a lelkes PH! -soknak !!

nem vagyok tökéletes

(#3787) bzoley


bzoley
veterán

Mivel az összes tunernél a legtöbb esetben hasonló kérdések merülnek fel, célszerűnek láttuk a témákat összevonni, így válaszolgatni sem kell annyi helyen, és talán a témában való keresést is megkönnyíti, ha egy helyen lesz megtalálható minden lehetséges infó. Hogy mennyivel lesz így hatékonyabb a dolog, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#3788) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Az ötlet jó. Nekünk is jobb, nektek is jobb. :R

Sk8erPeter

(#3789) Zozo_2


Zozo_2
csendes tag

Sziasztok!

Ma történ hogy belenéztem a gépbe, és meglepve tapasztaltam, hogy egy leesett alkatrész hever a ház alján! Ez egy hűtőborda volt a TV-kártyáról (PVR3000 Deluxe). Evvel most mit csináljak? A kártya még garanciális.

(#3790) #65675776 válasza Zozo_2 (#3789) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ne foglalkozz vele, nálam több mint másfél éve megy anélkül a borda nélkül a kártya. Semmi baja tőle.

(#3791) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából miért számít, hogy NTSC-re vagy PAL-ra van-e állítva a videoszabvány addig, amíg egyáltalán nincs bemenő jel? (Számít, csak az okát nem tudom.) A villódzás miatt kérdezem, ami már akkor előfordult, amikor a breakout kábelre nem dugtam még semmit.
Ez nem tiszta számomra.

(#3790) daa-raa: azért az elég furcsa, ha csak úgy magától leesik a borda, nem?

Sk8erPeter

(#3792) Zozo_2


Zozo_2
csendes tag

Köszönöm a választ, de ez nem nyugtatott meg engem! Tényleg semmi bajt nem okoz?
Gondolom nem véletlenül került a kártyára. Szívesen venném még egy-két hozzászólást ez ügyben.
Előre is köszönöm!

(#3793) Sk8erPeter válasza Zozo_2 (#3792) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

daa-raa eléggé vágja a témát, és nyúzott már egy pár TV-tunert, szóval hihetsz neki.
Ha már másfél éve használja hűtőborda és gond nélkül, akkor ezek szerint nem melegszik annyira a kártya, hogy ebből különösebb baj származzon.
Ha a számítógépház szellőzése korrekt, akkor meg egyébként sem lehet baj.
Most tapogattam a hűtőbordáját a saját kártyámnak, egyáltalán nem nevezném melegnek.
Egyébként ha nagyon akarod, még mindig vissza lehetne ügyeskedni a hűtőbordát. De ha felesleges, akkor minek.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#3794) #65675776 válasza Zozo_2 (#3792) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha megnézed a tesztverziókról készült képeket, akkor azokon azt látod, hogy a Micronas chipen nincs borda. Van viszont a Conexant-on, amin meg a sorozatpéldányokon nincs (a két furat viszont ottmaradt a PCB-n a bordának).

[link]

(#3795) bzoley válasza Zozo_2 (#3792) üzenetére


bzoley
veterán

Ha nagyon zavar, takarítsd meg, és egy kis szilikonpasztával, négy pötty pillanatragasztóval ragaszd vissza.

(#3796) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Helló!
A tunneremen nagyon zajos a kép, fekete fehér...
Szerintetek mi lehet a gond? A Programmal, vagy a kébellel, esetleg csatlakozókkal van a gond.?
Eddig működött, Kábel tv-m van, a TV-n nagyon szép a kép.

A zajos képet a legtöbb esetben a megfelelő földelés hiányából származó földhurok, vagy a kábelhálózatban lévő potenciálkülönbség okozza. Kábeltévé használata esetén ajánott lehet galvanikus leválasztó beiktatása a kábel, és a PC közé. Ezen a néven a legtöbb antenna boltban beszerezhető az eszköz. További hibaforrás lehet a rossz kábelezés, sérült csatlakozók, nem megfelelő árnyékolás, valamint a kábel rossz elhelyezése.

(#3797) bzoley válasza Hurkafej (#3796) üzenetére


bzoley
veterán

Ha elolvast, és be is másoltad, akkor miért nem ellenőrzöd?
Mi az, hogy "eddig működött"? Egyszer csak FF lett úgy, hogy sehol semmi nem változott?

(#3798) Hurkafej válasza bzoley (#3797) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ha a TV-be dugom akkor működik!

(#3799) bzoley válasza Hurkafej (#3798) üzenetére


bzoley
veterán

Azt írtad,eddig működött a tuner. Milyen típus, milyen OS, és milyen beállításokat használsz?

[ Szerkesztve ]

(#3800) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Távirányító-gondom van, SEMMIRE nem reagál.
PVR2 verziója: 2.0.2.35.
Mint bzoley már mondta, "Távirányítóval csak 2.0.2.40-esnek van gondja."
Mint az alábbi képen látható, a távirányító Enabled-ön van, MCE Remote kilőve.

Az 1. hsz.-ben szereplő lehetőségeket ellenőriztem, NEM elemproblémáról van szó.
A kártya (PVR3000) új, így kontakthiba kizárva. (Mielőtt vki megkérdezné, az infraérzékelő felé fordítva próbáltam a távirányítást.)
Kihúztam, visszadugtam, változás semmi.

Marad az uninstall-regtisztítás-újabb verzió install? :F
Más már nem jut eszembe.
(Opr.: XP; konfig az adatlapomnál.)

Érdemes egyébként is újabb verziót felrakni?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.