Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#3401) szasanyi válasza rumkola (#3400) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ezt még megértem. De ezt is megtettem, és nem változott... ha hibás lenne a kártya rátudnék, hogy pekhem van, és annyi. DE ha Vista alatt hibátlanul működik, akkor nem a kártya hibás, hanem én. De egyszerűen nem jövök rá, hol lehet a bibi. :W

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3402) rumkola válasza szasanyi (#3401) üzenetére


rumkola
veterán

Régebbi pv2-vel próbálkozz....

(#3403) szasanyi válasza rumkola (#3402) üzenetére


szasanyi
félisten

A driver CD-n lévővel sem megy jól, sem az újabbal. Vista alatt meg igen. :U Nem hiszem, hogy ha becserkészek egy régi változatot attól jó lenne. Fordítva ésszerűbben hangzana, de ezt kétlem.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3404) bzoley válasza szasanyi (#3403) üzenetére


bzoley
veterán

Expert driver pontos verziója? Ha kábeltévére van kötve, próbálj belőni egy csatornát anélkül, valamelyik adó csak elérhető egy darab kábellel.

(#3405) szasanyi válasza bzoley (#3404) üzenetére


szasanyi
félisten

Az elérhető legújabb, a Leadtek honlapjáról.
A kábellel nincs probléma, mint már említettem Vista alatt hibátlan. Minden környezet ugyanaz, csak az oprendszer különbözik. :U

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3406) bzoley válasza szasanyi (#3405) üzenetére


bzoley
veterán

Csak nem ez volt a kérdés. De ha nem, hát nem. Sok sikert!

(#3407) szasanyi válasza bzoley (#3406) üzenetére


szasanyi
félisten

Meg voltam győződve, hogy a tv kártya driver verzióját kérdezted. Amúgy köszi!

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#3408) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek gondom van a zzEPg-vel már betuttam állítani azt hogy emélkeztessen a műsorra meg minden dde hogy tudom azt beállítani hogy magától indítsa el a felvételt és álítsa le?
Mit kell ahhoz tenni hogy működjön?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3409) bzoley válasza lakatosturbo (#3408) üzenetére


bzoley
veterán

"betuttam"?
Szerintem Wacha Zolit kérdezd meg, ha más nem, ő biztos tudja. Én már elég rég használtam a programot.

(#3410) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Na rájöttem hogy ekll felvenni de most az a gondom amikor elakarok csak simán indítani a felvételt zzEPG nélkül az írja ki a PVR2 hogy a video folyamat nem rögzíthető valakinek van erre valami tippje?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3411) bzoley válasza lakatosturbo (#3410) üzenetére


bzoley
veterán

Leginkább valamilyen profil hiba. Rossz codec, rossz felbontás, etc. Esetleg egy hibás PVR2 verzió, de ez kevésbé jellemző. Valamint lehet még rendszerhiba, ha összeférhetetlen codecek tömkelege van a gépen.

(#3412) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Egyel régebbi PVR2 verzó van fenn és semmi codec pack nincs fenn csak egy xvid codec
igaz eddig csak rádiót halgattam most meg nem tok felvenni érdekes lehet hogy valamelyik codec-et hiányolja?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3413) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Na tömörítetlne aviba már tudok felvenni de azt letudom xvidbe nyomni tettem k-lite codec packot de a többi formátumot még mindig nem lehet használni de nekem az avi untig elég.

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3414) Oraculus


Oraculus
tag

Sziasztok!
Ma érkezett meg életem első tv-tunere (Leadtek WinFast TV2000XP Global/FM). Igazából egy WinFast DVR3100H rendeltem, de csak ezt tudták beszerezni.
Sajnos már a program indításánál vannak próblémaim :U minden feltelepítettem amit kellett, de a WinFast PVR2 progi inditáskor azt írja, hogy "Hiba a képalkotás során".
Ha rá megyek a "Videó bement" gombra azt írja, hogy "Elérhető WDM eszköz nem található".
A beállításoknál pedig hiába keresek TV, vagy FM rádió csatornát nem történik semmi akármilyen érzékenységre állítottam.
UPC kábeltévénk van (Családi csomag) :U

Help Please :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#3415) bzoley válasza Oraculus (#3414) üzenetére


bzoley
veterán

Drivert is telepítettél, vagy csak a PVR2-t?
Eszközkezelőben minden rendben?

[ Szerkesztve ]

(#3416) Oraculus válasza bzoley (#3415) üzenetére


Oraculus
tag

Igen. Közbe letöröltem mindent és újra telepítettem mindent.
Most már vannak csatornák :DD , de hang sehol :(

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#3417) bzoley válasza Oraculus (#3416) üzenetére


bzoley
veterán

Gondolom, a korábbi hozzászólásokból egyetlen egyet sem olvastál el, nem beszélve a keresőről, és most lehet századszor is megkérdezni, hogy össze kötötted-e belül a tunert a hangkártyával a megfelelő kábel segítségével, beállítottad-e a megfelelő bemenetet a PVR2-ben?

(#3418) Oraculus válasza bzoley (#3417) üzenetére


Oraculus
tag

Hát.......igen :U
Bocs nem szokásom, de most nincs annyi időm. Gyorsan kellett beraknom és feltelepítenem a cuccot a párom gépébe, hogy használhassa.
A hangot is megoldóttam, megtaláltam hol kell beállítani.
Majd a kép finomításokra stb. vasárnapra lesz időm akkor majd részletesebben elolvasom a hozzászólásokat.
Köszönöm eddigi segítségedet :R

"This is usually the part when people start screaming." - Gabriel Gray (Sylar)

(#3419) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek a zzEPG progiban hogy tudom elmenteni beállítasaimat ha újabb verzió jön majd ki?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3420) codric


codric
csendes tag

Sziasztok,

Következőképpen jártam, jártunk: az asszony gépét ki kellett cserélni, mert megadta magát, és van egy winfast 2000 xp global kártyánk. Az audio vagy milyen kábelt csatlakoztattam az alaplapon a megfelelő helyre. első körben felinstalálltuk pvr2-t, mert elfelejtetük a drivert. Utána leszedtem, felment a leadtek oldaláról letöltött driver, és pvr2. És BDA hibát dobott, mikor probáltuk elinditani. Az eszközkezelőben sem ismerte fel a tuner kártyát. Ezután probáltam leadtektől és lhsite-ról letöltött drivereket és pvr2 régebbi verzióival is telepíteni, de nem sikerült. Végül asszonynak eszébe jutott, hogy mikor a régi gépén egyszer újra raktuk a windowst, ugyan ezt produkálta, és csak a gyári cd-ről felnyomott driver és pvr2-vel adta az igazságot. Most is ez volt a megoldás, így simán felismerte az eszközkezelő, és azóta megint jó. Kérdésem, mitől lehet, hogy csak a gyári cd driverét ismeri fel, a friss ropogós drivert nem?

Amikor megvettük a kártyát, előtte körbejártam a kérdést (itt a fórumot is olvastam és az lhsite-ot is) így döntöttünk ez mellett a kártya mellett. Az egyik tesztben olvastam, hogy a gyári cd-n a programok nagy valószínűleg bugosak, így rögtön a netről szedtem hozzá cuccot. Akkor simán müködött első használatba vételkor a kártya, viszont mikor újra raktam a windowst, illetve most alaplap cserénél gond volt vele.

Még egy adalék, ami most ugrott be. Van egy eredeti xp-m, de nlite-al módosítottam rajta néhány dolgot. Lehet, hogy kidobtam olyan komponenst, amit nem szabadott volna? Viszont, akkor a gyári cd driver, hogy ment fel?

(#3421) bzoley válasza codric (#3420) üzenetére


bzoley
veterán

Hogy telepitetted a letöltött drivert, ha méégsem volt jelen az eszközkezelőben. Amig az nincs a helyén, addig semmi értelme tovább lépni. Arról viszont nem irtál, hogy gond lett volna a driver telepitésével. Ha mégis, előbb annak kell utána járni, hogy mi okozza. Ha valaki elboldogul egy nlite-tal, annak egy driver sem okozhat gondot, és ez visszafelé is igaz. Ha nem boldogulsz a driverrel, az nlite-tal is hibázhattál. Szerintem használj normális os-t, és akkor egy kérdéssel kevesebb.

(#3422) codric válasza bzoley (#3421) üzenetére


codric
csendes tag

Nya, úgy látszik nem voltam egyértelmű.

Elsőnek telepítettem a pvr2-t. BDA hibát kaptam, mikor indítottam. Ez logikus, mert nem volt driver.

Ezután uninstaláltam a pvr2-t. Felraktam a drivert (exe volt, nem találtam más milyet), majd feltettem a pvr2-t. Ismét BDA hibát kaptam. Ekkor megnéztem az eszközkezelőt, és nagy sárga kérdőjel volt a mutlimédiás meghajtó mellett.

Ezután leszedtem mind a kettőt (drivert és a programot), probáltam régebbi verziókat felrakni, amit a neten találtam. Ismét csak BDA hibát kaptam.

És ekkor jött a gyári cd. Itt már telepítés közben jobb alul kidobta, hogy új eszközt talált a windows, majd a telepítés után szépen meg is jelent az eszközkezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#3423) bzoley válasza codric (#3422) üzenetére


bzoley
veterán

Értem én, de nem különíted el a drivert, és a PVR2-t. Azt, hogy gond volt az eszközkezelőben, csak a végén írtad. Az első hiba után, addig kell a drivert fel-le pakolgatni, amíg az eszközkezelőben minden rendben nem lesz. Addig fölösleges PVR2-t telepíteni. A legfrissebb drivereket meg kézzel kell telepíteni, nincs exe, így azonnal észre veszed, ha gond van. Ha meg gond van, annak oka van, és annak kell utána járni, hogy mi okozza.

(#3424) codric válasza bzoley (#3423) üzenetére


codric
csendes tag

bzoley, innen szedtem le a drivert:
ftp://ftp.leadtek.nl/mirror/tv_tuner/TV2000XP_Global/20080527/WinXP.zip

ez pedig exe fájl miután kibontod.
probáltam egy másikkal is, az is exe volt.
és pont ez volt a legnagyobb gondom, hogy nem találtam olyat, ami nem exe. valószínűleg találtam volna más milyet is, ha ráfordítok még időt, de nem tököltem vele, miután felment a gyári cd-ről.

(#3425) bzoley válasza codric (#3424) üzenetére


bzoley
veterán

Ma raktam ki a legfrissebbet az lhsite-on, az nem exe. Az ne zavarjon, hogy beta. Amit most használsz, az is az, csak nincs ráírva.

(#3426) codric válasza bzoley (#3425) üzenetére


codric
csendes tag

egyébként abban is biztos vagyok, hogy én voltam valahol valamiben lúzer, csak még nem jöttem rá, hogy miben és hol.

(#3427) kpk777


kpk777
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van és nem találtám másnál ilyet a fórumban, hogy a PVR2000-emet használva csatornaléptetés közben (billentyűzetről vagy távirányítóról egyformán) hajlamos egyszerűen bezárulni a PVR2. Az indítóikonra kattintva ismét elindul, és tökéletesen jó. Ugyanígy néha a felvételindításnál is egyszerűen bezár, ezért néha az ütemezett felvételem sem sikerül, na és ez már bosszant...
Drivert nem frissítettem már rég, PVR2-t néha-néha, de nem tudom, hogy melyik verzió óta csinálja, mindenesetre nem túl régóta, de hiába tettem vissza az egyik régebbit, mégsem javult meg.

Most akkor szerintetek ez inkább driver vagy PVR2-probléma lehet?

Konfig:
Intel Core2 Duo, 2 GB ram
Windows Xp Prof. Sp3, 2.0.3.11 (beta) verziójú PVR2 (most éppen) és 5.13.22.6115 verziójú driver.

(#3428) #65675776 válasza kpk777 (#3427) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Wizard-ra jobbal kattintva, és Setting. MCE Remote elől a pipát vedd ki, ha ott lenne.

(#3429) kpk777 válasza #65675776 (#3428) üzenetére


kpk777
csendes tag

Nincs kipipálva, nem is volt még soha.

(#3430) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Mi a külömbség az mpg 2 normál jó minőség és a DVD profilos mpg között?

[ Szerkesztve ]

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3431) #65675776 válasza lakatosturbo (#3430) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem sok. Alapvetően a bitrate és a GOP struktúra.

(#3432) Symbio


Symbio
senior tag

Sziasztok! Megkergült a WinFast TV2000XP Expert kártyám. Kifagyott a kép, a hang ment tovább normálisan. Csatornát nem váltott, becsuktam. Elindítottam volna újra, de nem látja a hardvert, ezért uninstal (PVR2 és Leadtek Driver Clean Sweep Application), majd driver telepítés. Ez viszont This device not support hibával leállt, tehát az eszközt nem tudom telepíteni. Nincs másik gép, amibe beledughatnám, hogy kipróbáljam, a kártya ment-e tönkre.
Van valakinek ötlete, hogy mit tehetek :F

(#3433) Symbio válasza Symbio (#3432) üzenetére


Symbio
senior tag

A probléma megoldódott. Átraktam egy másik slotba, felismerte, mint új eszközt és telepítette. De még mindig nem tudom, miért omlott össze :U

(#3434) Debilon


Debilon
addikt

hali!
az mitől lehet, hogy van egy global kártyám 2.0.2.31-es pvr2-vel.

ha valamit rögzítek, mpeg2 jó/legjobb minőségbe, és utána szét akarom végni a file-t, mert 8gb lett, azt írja rá a splitter progi, hogy not valid mpg file..
ez mitől lehet?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3435) codric


codric
csendes tag

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem. Múltkor voltam olyan marha, hogy miután sikerült feltelepítenem mindent, nem próbáltam ki rendesen a kártyát. Kép volt, oszt csókolom, a hangszórókat nem kapcsoltam be. Ennyiben maradtunk. Majd néhány nap múlva szólt az asszony, hogy nincs hangja a tuner kártyának.

Ezidáig nem foglalkoztam vele, de most neki ugrottam, hogy rendbe rakjam, de teljesen tanácstalan vagyok.

Amit eddig próbáltam:

Lesikáltam a drivert, és a pvr2-t, és a legújabb verziókat raktam fel. (Csak halkan jegyzem meg, az exe-be csomagolt drivert, most sem ismerte fel, ki kellett az exe-t csomagolnom egy mappába, és úgy tudtam megetetni az eszközkezelővel.) A registry-t kipucoltam, hogy nehogy az bekavarjon. Az eredmény egy nagy nulla, még mindig nincs hang.

A hangkártya driverét frissítettem. Eredmény nincs.

A vezérlőpult hangok és audioeszközök menüjében a cd és a vonalbemenetet ki-bekapcsolgattam, de semmilyen beállítása nem vezetett eredményre. Közben a Pvr2-ben is beállítottam, a vonalbemenetről legyen hang. Ez sem segített.

Na most itt tartok, és szeretnék további ötleteket, hogy mit próbáljak meg. A legutolsó lehetőség az lesz, hogy átrakom a kártyát egy másik gépbe, és megpróbálom ott beüzemelni, hogy működik-e a hang, csak ezt nem szívesen tenném, a másik gép korára való tekintettel.

(#3436) bzoley válasza codric (#3435) üzenetére


bzoley
veterán

Mondtam, hogy a tunerhez egy friss beta drivert tegyél fel, az nem telepítős. Ettől függetlenül, ha gond volt vele, akkor az egész géppel van gond, és az hogy nincs hang , már nem is meglepő. Ebben az esetben nem ártana keresni egy ismerőst, aki érti mit csinál.
Driver telepítés után ellenőrizd az eszközkezelőt, mindkét eszköz a helyén van-e. Ellenőrizd a kábelezést, jól, ill. jó helyre van-e dugva. Nem ártana tudni, milyen hangkártyáról van szó, lehet úgy, szar, ahogy van, bár ez csak kevés esetben jellemző.
Nézd meg, hogy a tunerhez kapott kábelcsokron van-e audio kimenet, próbáld meg azon keresztül, kívül összekötni a két kártyát. Jó lenne, ha leírnád a PVR2 beállításait, még jobb lenne egy kép(linkelve, nem kiplakátolva).

(#3437) dvdbackuper válasza codric (#3435) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Vista alatt énis sokat szenvedtem, mire hangot csiholtam belőle...nekem az alaplapi cd bementre van kötve a hang, ahova a cd audio kábelt kellene dugni...utána a rögzítőeszközöknél engedélyezni kell a 'letiltott eszközök megjelenítése' menüt, és a 'zenei cd' bemenetet engedélyezni kell...a PVR2-ben is be kell állítani a bemeneti eszközt...xp-m már rég volt, de úgy emlékszem, ott egyszerűbb a beállítása...64bites vistám van...

(#3438) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek a PVR-ben lehet az fm rádiónak ikont csinálni vagy valami exe ahonnan el lehet indítani?

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3439) bzoley válasza lakatosturbo (#3438) üzenetére


bzoley
veterán

WFFM.exe

(#3440) SirRasor


SirRasor
őstag

Lehet nem pont ide tartozik, de semmiképpen se off: xmltv miért nem megy már kb 2 hónapja? (PVR-be ezzel lehet készíteni műsorfüzetet a port.hu-n keresztül, de valamiért nem tudja leszedni a műsorokat).

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#3441) szumo


szumo
senior tag

Üdv!
Tegnap feltettem a legfrissebb nem beta drivert, és azt vettem észre, hogy nem megy a csatornák előnézete (amikor a monitoron 5x5 csatorna műsora egyszerre látható(nem tudom a hivatalos nevét)).
A PIP-et sem tudtam életre lehelni, és az időcsúsztatást sem.
Ha valaki tudna ebben segíteni, azt megköszönném, vagy ha ezek a funkciók a beta verzión újra működnek, és erről infót ad valaki, azt is megköszönném.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#3442) szumo válasza dvdbackuper (#3437) üzenetére


szumo
senior tag

Lejárt az öt perc :(

És arra mit mondasz ha van hang, csak a felvételhez nem tudok semmit beállítani, és így csak a kép kerül felvételre.
Ahoz is kell valami extra cucc?

Ja ez vista, xp-re ma próbálom meg a pvr2-őt feltenni, mert eddig a gyárit használtam, xp alatt, nagyobb gond nem volt vele, csak a digitv 64 csatornáját végigkattogtatni, hogy a helyére kerüljön minden csatorna ahogy én szeretném, az egy gonosz dolog.
Az új progiból, pedig a léptetést hiányolom, mert nem mindig sikerül oda rakni (behúzni) a csatornát, ahova szeretném, és egy-egy léptetésre pont jó lenne.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#3443) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Hi. Expert kártyám van és olyan kérdésem lenne vele kapcs., h erre ugye rá lehet kötni dvd lejátszót vagy videot? Ha igen akkor azt melyik csatornán tudom nézni? Gondolom a távirányító "video" gombjával kéne ráállnom az s-video-ra... Mi van ha, nem látok semmit?
A dvd-t és és a videot is scart-tal csatlakoztattam, na meg a tunerhez adott átalakítóval.
...
CVBS-re állítva látok vmit, de azt képnek nem igazán lehetne nevezni (összevissza vonalak, videonál meg zölden látom a képet).
Mi a gond? Lehet vmit én nem állítottam be normálisan?

(#3444) lakatosturbo válasza bzoley (#3439) üzenetére


lakatosturbo
aktív tag

Kössz!!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#3445) #65675776 válasza szumo (#3441) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen hangkártya?

PiP-et milyen formában akarod használni? Mert azt felejtsd el, hogy egyszerre két csatornát nézel egy tunerrel.

CarrGomm: És pontosan melyik kábellel kötötted össze a SCART-ot és a break-out kábelt? HA a három RCA-ssal, akkor azt nem is fogod látni S-Video-n, lévén ez a kompozit (CVBS). Ha a kép élvezhetetlen, akkor annak az oka valószínűleg a képnorma nem megfelelő beállítása. Állítsd át PAL-ra.

(#3446) CarrGomm válasza #65675776 (#3445) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Kösz, ez volt a gond. A dvd-m meg asszem behalt, de ez már egy más történet...

(#3447) szumo válasza #65675776 (#3445) üzenetére


szumo
senior tag

Az MSI P45D3 -on lévő alaplapi realtek. A régi pvr-el nem is volt gond, de az nem vista kompatibilis. Lehet, hogy csak beállítási gondom van, de egyenlőre nem látom mi.

A pip-et időeltolásos nézéshez akartam használni, mármint amit felvettem azt megnézni, amíg a reklám tart, csak azt is akartam látni, mikor van a reklámnak vége. Bár hang nélkül élvezhetetlen lett a felvétel.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#3448) #65675776 válasza szumo (#3447) üzenetére


#65675776
törölt tag

Melyik PVR2 verzióval próbáltad? Pontosan mit választottál ki eszköznek, bemenetnek...

Az időeltolás pont arra van, hogy tudj lépkedni a felvett anyagban. Ezt szerintem nem sok értelme van PiP-pel kombinálni...

(#3449) szumo válasza #65675776 (#3448) üzenetére


szumo
senior tag

Igazából a hang felvétel jobban érdekel, és a 2.0.3.9 es progi van feltéve.
A gépem részletes adata a nevem alatt, valamint vista ultimate x86 alatt van ez a probléma.
Ha tudsz valami okosat, azt megköszönném.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#3450) #65675776 válasza szumo (#3449) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor most már csak azt kellene tudni hogyan van beállítva a hang rész... [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.