Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#4801) Looserke válasza #65675776 (#4798) üzenetére


Looserke
őstag

akkor a probléma abból adódott hogy a PVR2 beállításaiban a megjelenítési mód ne overlay legyen hanem VMR9?

egyébként a legújabb PVR2 van fent

ja és úgy tudom, hogy a régebbi x-fi driverekkel még működött a belső bemenet csak az újabbakkal nem...fura... :(((

[ Szerkesztve ]

(#4802) #65675776 válasza Looserke (#4801) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semmi sem indokolja az Overlay használatát. És mint említettem Vista/ W7 alatt nem is támogatott.

(#4803) brd válasza #65675776 (#4802) üzenetére


brd
nagyúr

Globálisan állítható kontraszt/fényerő/szaturáció/gamma/etc., kisebb terhelés a rendszernek...?

The only real valuable thing is intuition.

(#4804) #65675776 válasza brd (#4803) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kisebb terhelés? A GPU kezeli mind a hármat/négyet (Overlay, VMR, VMR9, EVR) hw szinten. Max valami baromi régi gépen lehetne szempont, de arra meg nem érdemes Vista-t, W7-et telepíteni.

A PVR2 meg lehetővé teszi a nevezett dolgok állítását (W7 alatt még problémás), akár csatornánként elmentve.

(#4805) brd válasza #65675776 (#4804) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, az, lemértem (bár az EVR-t pont nem néztem).
A PVR2 igen, de nálam pl. úgy van beállítva a monitor, hogy a desktop fényerejéhez van igazítva, így viszont a filmek túl sötétek, és ezen az Overlay beállításaival globálisan lehet segíteni, nem kell minden videolejátszó alkalmazásnál állítgatni.

The only real valuable thing is intuition.

(#4806) #65675776 válasza brd (#4805) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az az 1% körüli eltérés nem hiszem, hogy számottevő lenne.

A CCC-ben levő Overlay Control nem csak magára az Overlay-re, hanem a VMR és EVR
megjelenítőkre is hatással van.

[ Szerkesztve ]

(#4807) brd válasza #65675776 (#4806) üzenetére


brd
nagyúr

Hmm... tényleg érvényesül arra is. De ez jó ideig nem így volt, erre biztosan emlékszem, csak ezért nem használtam a VMR-es megjelenítést. A pár %-kal meg valahogyan majd megbarátkozom. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#4808) Looserke válasza #65675776 (#4804) üzenetére


Looserke
őstag

Na a VMR/VMR9 módban tényleg nem cseszi el a tálcát viszont a TV képe olyan mintha pixeles lenne, míg overlayen tökéletes, ez mitől van?

(#4809) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Mi erről a tunerről a vélemény?! Semmi extrára nincsen szükségem, csak gépen menjen a TV adás. Win7 64Bit alá vannak hozzá driverek?! Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4810) Tom5 válasza Tom5 (#4809) üzenetére


Tom5
addikt

Lejárt a mod idő, de látom Vistás driver van. (64BIT-re is) ez működik rendesen Win7 alatt?! :F

(#4811) #65675776 válasza Tom5 (#4809) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó, és van driver. Vista x64 alatt hibátlanul működik, W7 alatt még nem próbáltam.

Újonnan viszont inkább Global-t vennék.

Looserke: Ismert hiba Win7 esetén. VGA vagy tuner driver probléma. Vista alatt viszont nincs ilyen probléma, soha nem tapasztaltam egyik Leadtek tunerrel sem.

[ Szerkesztve ]

(#4812) Tom5 válasza #65675776 (#4811) üzenetére


Tom5
addikt

4K lenne az ára.(használt) De beszámítják az egerem és így 2K lenne. Ezért érdeklődöm. Ennyit nekem megér. Persze ha visszajelez az illető. :U

[ Szerkesztve ]

(#4813) #65675776 válasza Tom5 (#4812) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annyit simán megér.

(#4814) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
windows 7-et telepitettem, minden franko. Egy dolgot kiveve, ha kis ablakban van a kep akkor a windows korerak egy ablakkeretet ami a mogotte levo dolog szinere fog hasonlitani. Ha kiteszem fullscreenre es vissza akkor az akkori kep szine leszel a keretben ami eleg zavaro.
Valakinek otlet hogy lehet megcsinalni?

"Csak úgy mondom"

(#4815) Csapi007 válasza Csapi007 (#4814) üzenetére


Csapi007
veterán

Előbb írtam mint gondolkoztam volna, bocsi.
Szóval be kell rakni egy pipát a megfelelő helyre, Disable visual themes. Magyarul valami vizuális témák tiltása lehet.

"Csak úgy mondom"

(#4816) #65675776 válasza Csapi007 (#4814) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ne lehet, hogy valami ősrégi PVR2-t használsz? A PVR meg eleve nem Vista / W7 kompatibilis.

(#4817) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Letöltöttem a legújabb PVR2-őt, nincs szolgáltató listám.
Van hungary.ini, de bárhová másolom, szolgáltató lista nem jön össze... ? :(
Az xmltv sem működik.... Valami megoldás?

Üdv,

evko

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#4818) #65675776 válasza evko (#4817) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Szolgáltatólistából csak keveredés volt. ezért lett eltávolítva.

XMLTV-n mi nem működik? Nálam hibátlan.

(#4819) evko válasza #65675776 (#4818) üzenetére


evko
aktív tag

Valahogy vissza lehet tenni a szolgáltató listát?
Az xmltv-n semmi nem működik...
Hiába van begrabbelve minden, semmit nem csinál.. VAgy maga az xmltv nincs jól telepítve?

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#4820) evko


evko
aktív tag

Megvan az a file, ami automatikusan csinálj az xmltv filet...
Szóval van file, de hiába tallózom be pvr2-be, semmi nem történik, üres minden...

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#4821) #65675776 válasza evko (#4820) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tudtommal a szolgáltatólista nem visszaállítható.

Csatornákat párosítottad? Mert anélkül nem is fog megjelenni semmi. Valahonnan tudnia kell, hogy mit mihez rendeljen.

(#4822) bzoley válasza #65675776 (#4821) üzenetére


bzoley
veterán

A Szolgáltató lista(hungary.ini) a PVR2 mappájába bemásolva visszaállítható. Mást nem is kell vele csinálni, csak újrainídtani a PVR2-t. Az ini meg tőlem letölthető, és néha frissül is itt-ott.

(#4823) gfefe


gfefe
őstag

Üdv mindenkinek.

Kellene egy kis segítség.

Van ey WinFast DV2000 karim... minden ok volt eddig vele.
win7 "7100" at használtam... tökéletesen ment a vistás driverrel.
Aronban úgy döntöttem, hogy mivel az rtm is elérhető lecserélem arra....
Le is cseréltem azonban ezzel a 7600.xxxx winfossal már nem jó a vistás driver... se 32 se 64 bites os nél.... valamilyen megoldást tudtok nekem... vagy vm béta drivert.... :U

Előre is köszönöm. :K

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#4824) #65675776 válasza gfefe (#4823) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#4825) gfefe válasza #65675776 (#4824) üzenetére


gfefe
őstag

ma ki is próbálom. THX

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#4826) gfefe


gfefe
őstag

sajna a hiba továbbra is fent áll.... a linken levő driverrel felismeri a karit az os, de így is marad "uncown hardver...." és vszinüleg csak a tv kari lehet mert minden fel van telepítve és megy is rendesen.... felteszem a hozzá való pvr2-t (legfrisebbet is próbáltam) és nem talál csatornát.... :U

valami ötlet?

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#4827) bzoley válasza gfefe (#4826) üzenetére


bzoley
veterán

Addig fölösleges a PVR2-vel kínlódni, míg a driver nincs a helyén.
Próbáld ki ezt, vagy ezt.

(#4828) abyssc2


abyssc2
tag

Hello!
Használt már itt valaki Leadtek PxDTV2300 H-t Windows 7 alatt? Ha igen a képminőség ugyanolyan szép(teljes képernyőben érdekel, főképp)? És elérhető minden funkció?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#4829) bzoley válasza abyssc2 (#4828) üzenetére


bzoley
veterán

Ugyanolyan lesz, amint lesz Win7, hozzá való driver, és PVR2, vagy PVR3.
Addig legvalószínűbb, hogy "kisfelbontás" effekt lesz a képen, ahogy a felhasználók 99%-ánál. Nálam spec. nagyjából jól működik.

(#4830) abyssc2 válasza bzoley (#4829) üzenetére


abyssc2
tag

Hmm, értem, köszi a gyors választ!
a "kisfelbontás" effekt alatt pontosan mit értsek? :F
Holnap szeretném megvenni a tunert, ha még nem tökéletes(vagy legalábbis jóval rosszabb), akkor lehet, hogy visszarakom egyenlőre a Vistát inkább, gondolom pár hónap múlva úgyis lesz kb Win7es driver is.

(#4831) bzoley válasza abyssc2 (#4830) üzenetére


bzoley
veterán

Pixeles képet érts, mintha 320*240-es lenne felnagyítva. Én eddig egyetlen vga driverrel tudtam jó képet kreálni(182.06), a többivel pixeles. AMD-seknek talán ennyi esélyük sincs egyelőre.
A driverrel viszont sok gond nincs, az működik, csak a PVR2 egyelőre nem támogatja a Win7 megjelenítési módját.

(#4832) abyssc2 válasza bzoley (#4831) üzenetére


abyssc2
tag

Aha, így már értem, nekem GF 8800gt-m van, majd próbálkozok akkor (190.38as driver van jelenleg), de talán 1 próbát átmenetileg a DScaler is megér, legalábbis rákerestem a fórumján és azt írták működik vele a kártya, ha nem sikerül egyenlőre megy vissza a Vista, ez a Win7 még úgyis elég korai dolog:) És köszi még1x!

(#4833) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Van egy kis gondom egy Leadtek pvr3000 deluxe-al:
[link]
[link]

Ez mitől lehet? Kizárólag "hardveres előnézet" módban müxik rendesen. Alapjáratban bezúzza a képet (és a hangot).

Köszi!

(#4834) abyssc2


abyssc2
tag

Nos, megvettem a tunert,alapjábanvéve elégedett vagyok vele :) A lényeg amiért írok, hogy megy tökéletesen Windows 7-ben, PVR2 beállításainál átállítottam a renderer-t, VMR9-ről, Overlay-re, és így ugyanolyan képet ad mint Windows XP-n, igaziból a tunerrel kapcsolatban az egyetlen negatívum hogy komponens bemeneten picit homályosabb a kép, mint amire számítottam, még 100as éleséggel is, de egyébként nem rossz. + a távirányítót nem tudtam működésre bírni, bár lehet ez a Win7 miatt, XP alatt nem néztem...

(#4835) #65675776 válasza Teasüti (#4833) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó esetben egy tuner vagy VGA driver újratelepítés megoldja. Egyébként nem a tuner hibája, ha az lenne, akkor hw előnézetben is ilyen lenne a kép.

(#4836) Teasüti válasza #65675776 (#4835) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi!

(#4837) #65675776 válasza Teasüti (#4836) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezek szerint sikerült?

(#4838) akos86


akos86
aktív tag

sziasztok leadtek pxDVR 3200H tunerem van minden ok beállítottam a csatornáimat el is mentettem őket de mi van akkor ha új csatorna jelenik meg, ugye van olyan opció a beállításokban hogy uj frekvencia hozzáadása beírom a frekvenciát de semmi nem történik kérdésem az lenne hogy oldjam meg ezt a helyzetet anélkül hogy újból kéne keresnem és neveznem a csatornákat jelenleg pvr2 v2.0.3.24 használok válaszokat előre is nagyon köszönöm ;)

3dfx, gone but never forgotten...

(#4839) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Sziasztok.Winfast TV2000 XP RM tuner,Winfast PVR2 2.0.3.24,Win 7,az a gondom,hogy a távirányiton 1-2 gombnak más a funkcioja,a Timeshifting az hogy müködik? És a képpel lenne gondom,ha gyorsan mozog vmi akkkor olyan mintha pixeles lenne viszintesen csikos a kép vékony csikrol van szo.Egy adott csatornán hogy lehet finomhangolást végezni? Bocsi a sok kérdésért,de még csak most ismerkedek vele.Elöre is köszi.

Ilyen a kép,a csikra gondolok ami láthato.Hang az sajna nincs.
[link]

Hang van amikor nézem,de amikor felveszek kép van hang nincs,akármivel játszom le.Tuner AUX-on keresztül van összekötve belül cd kábelel.Mi lehet a gond?

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#4840) akos86


akos86
aktív tag

a hangproblémádra a megoldás az az hogy a beállításoknál beállítod a felvétel vezérlését a cd hangerőre és megoldódik ez a része ;)

3dfx, gone but never forgotten...

(#4841) #65675776 válasza akos86 (#4840) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha AUX-ra van kötve, akkor CD hangerő nevezetű bemenettel biztosan nem oldódik meg a problémája.

(#4842) akos86


akos86
aktív tag

jogos daa-raa! lényegében pvr 2 beállításnál a felvétel vezérlésénél kell beállítani aux-ra ha van olyan, esetleg az én kérdésemre is tudnátok választ adni

3dfx, gone but never forgotten...

(#4843) kennystyle


kennystyle
tag

sziasztok,
Egy Global tunerem van, Antennadigital AD100-ból composite kábelen küldöm rá a jelet.
A probléma az, hogy a hang a felvételnél "pattog" 1-2másodpercenként. Amikor csak nézem az adást, akkor jó a hang. A hang 2RCA->stereo Jack átalakítóval direktbe a hangkártya (Terratec Aureon 5.1) vonalbemenetére van kötve. PVR2-vel vettem fel alap Mpeg2 jobb minőség beállításokkal most. Ja, Vista 64bit.
Már régebb óta meg van ez a tuner, akkor is ugyanezt produkálta, de akkor nem nagyon foglalkoztam vele, mert végülis megoldottam máshogy a felvételt, most viszont kéne működnie a cuccnak. Ráadásul korábban más konfigban próbáltam, más volt az alaplap, a hangkari és 32bit XP volt az op rendszer és nem composite kábelről ment, hanem koaxon ment analóg kábelTV.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a gond ?
Abból, hogy minden változott a környezetben csak a hiba maradt arra tippelnék, hogy vagy a tuner hibás vagy a PVR2 -vel van valami gáz. A tuner hibája azért tűnik valószínűtlennek, mert most a hang direktbe a hang karira van kötve.

köszi előre is

(#4844) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Leszedtem egy régebbi winfast pvr2-öt a 2.0.2.37.beállitom a csatornákat név szerint meg a sorrendet és ha kikapcsolom és ujra inditom a progit az adok nevei eltünnek amiket beállitottam.ezt miért csinálja? köszi

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#4845) khron


khron
tag

Sziasztok! Továbra is gondom van a Pxdvr 3200h nevű csodával.
Vista 32bittel használom PVR2 2.0.3.24
legújabb D2 Xonar driver. Aux és cd bemeneten is próbálva.

Probléma 1.
halk a hang és nem is tudom szabályozni egy ideje.
Probléma 2.
A videó bementet nem jegyzi meg!
Már lett újratelepítve driver és pvr2 is, de nem ért sz@rt se.

Nekem volt már vagy 5 féle leadtek kártyám, és mindig gondjaim voltak vele.
Ellenben azért használom ezt, mert még mindig a leggyorsabb működése neki van.
De kezdem unni ezt a sok baszakodást, ugyhogy, ha ti se tudtok mondani valami ötletet mi lehet a gond, akkor viszem vissza a pics.ba, és veszek egy avermedia-t.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#4846) khron válasza akos86 (#4838) üzenetére


khron
tag

Szia!
Neked megjegyzi a video bemenetet?
L

WANTED: minden ami - SEGA -

(#4847) #65675776 válasza khron (#4845) üzenetére


#65675776
törölt tag

1. Xonar-ja bzoley-nak van, erről Ő tudna mondani valamit. PCI Audio-val nem próbáltad még?

2. Nálam ilyen probléma még nem jelentkezett a gépemben eltöltött ~1,5 éve alatt. Nem lehet, hogy valamilyen egyéb program próbál néha a tunerhez férni, és az állítja el (pl Skype, Messenger vagy hasonlók)?

(#4848) bzoley válasza khron (#4845) üzenetére


bzoley
veterán

Ahogy daa-raa is írta, próbáld meg pci-audioval, vagy tegyél fel 2.0.3.13, vagy korábbi PVR2-t, Win7-en nálam akadnak gondok a bemenetekkel, pontosabban nincsenek.
De az, hogy szabályozni nem tudod, arra utal, hogy rosszul állítottál be valamit.
Pl. a kompozit bemenetet nálam megjegyzi(szintén Win7), csak a képnorma áll vissza mindig NTSC-re, bár ez lehet a rossz MVP miatt is, elsődlegesként talán úgy maradna.

(#4849) akos86


akos86
aktív tag

sziasztok Leadtek PXDVR 3200H tunerem van közel 1 éve nagyon jól műxik minden ok de a napokban megjelent pár új csatorna és azt szeretném megtudni hogy hogyan lehet új csatornát hozzáadni a meglévő csattornalistámhoz anélkül hogy újból kéne keresnem és neveznem a csatornákat jelenleg pvr2 v2.0.3.24 használok válaszokat előre is nagyon köszönöm ;)

ui: tudom hogy van olyan opció a pvr2 beállításban hogy új frekvencia hozzáadása beírom a frekvenciát de nem történik semmi :( mi lehet a gond?

3dfx, gone but never forgotten...

(#4850) bzoley válasza akos86 (#4849) üzenetére


bzoley
veterán

Valószínűleg rosszul írtad be. Vessző helyett pontot használj, és MHz-ben add meg a frekvenciát, pl.: 275.25

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.